Co to jest portfel Metamask | Jak stworzyć i używać portfela

Ten artykuł poprowadzi Cię do zrozumienia portfela Metamask i sposobu tworzenia portfela i korzystania z niego

## 1. Co to jest MetaMask?

Metamask to portfel kryptowalut, którego można używać w przeglądarkach Chrome, Firefox i Brave. To także rozszerzenie przeglądarki. Oznacza to, że działa jak pomost między normalnymi przeglądarkami a blockchainem Ethereum.

Blockchain Ethereum to sieć, w której użytkownicy mogą tworzyć własne aplikacje ( tzw. dApps ) i kryptowaluty. Ethereum pozwala również swoim użytkownikom na pisanie wytycznych dotyczących transakcji zwanych inteligentnymi kontraktami_._ MetaMask może być używany do przechowywania kluczy tylko dla kryptowalut Ethereum.

Kompletny przewodnik po tworzeniu aplikacji Ethereum DApps za pomocą MetaMask | autor: Annie Azaña | Crowdbotyka | Średni

Kryptowaluta Ethereum nazywa się Ether. Inne kryptowaluty zbudowane na blockchainie Ethereum nazywane są tokenami. Większość tokenów zbudowanych na blockchainie Ethereum nosi nazwę tokenów ERC-20, ponieważ są one zgodne z zasadami, które programiści Ethereum wyznaczyli dla tworzenia nowych kryptowalut.

Tak więc portfel MetaMask może być używany do przechowywania kluczy do tokenów Ether i ERCi20 w trzech różnych przeglądarkach internetowych. Umożliwia także użytkownikom przeglądanie łańcucha bloków Ethereum ze standardowej przeglądarki. Jakie ma inne funkcje? I czy są dobre?  Aby się tego dowiedzieć, będziemy kontynuować przegląd portfela MetaMask i najpierw skoncentrujemy się na dobrych rzeczach.

Metamaska: dobra rzecz

Więc -  dobre rzeczy . Oto niektóre z kluczowych korzyści często wymienianych w recenzjach portfeli użytkowników MetaMask:

 • Open-source: oznacza to, że cały kod MetaMask jest dostępny online, bezpłatny i dostępny. Możesz zbudować własną wersję w domu! Żartuję, nie rób tego. Mam na myśli, że mógłbyś, ale tego nie robisz. Oprogramowanie open source może być przeglądane i aktualizowane przez społeczność, co oznacza, że ​​może być stale ulepszane.
 • Ustawienia HD: _Hierarchiczne ustawienia deterministyczne _pomagają użytkownikom tworzyć kopie zapasowe ich kont. Robią to, dając użytkownikowi listę słów zwanych  frazami początkowymi . Frazy początkowe mogą służyć do resetowania utraconych informacji o koncie.
 • Wbudowany zakup monet: MetaMask łączy się bezpośrednio z dwiema giełdami, na których użytkownicy mogą kupować kryptowalutę. Użytkownicy mogą wybrać Coinbase, aby kupić Ether i ShapeShift, aby kupić tokeny Ether lub ERC-20.
 • Obsługa klienta: MetaMask chce zaangażować w sieć Ethereum jak najwięcej osób. Ma wprowadzenie wideo na swojej stronie głównej i szczegółową stronę pomocy.
 • Prosty interfejs: po skonfigurowaniu MetaMask jest bardzo prosty w użyciu —  jest to opinia, którą powtarzają również recenzje portfeli MetaMask innych użytkowników . Wszystkie jego funkcje są przejrzyście przedstawione, dzięki czemu wysyłanie i odbieranie waluty jest łatwe, nawet dla początkujących!
 • Lokalne przechowywanie kluczy: niektórzy dostawcy portfeli przechowują klucze na własnych serwerach. Jest to powszechne na giełdach oferujących portfele, takich jak Coinbase. Klucze MetaMask są przechowywane we własnej przeglądarce użytkownika, a nie na żadnych zdalnych serwerach. Daje to użytkownikowi większą kontrolę nad swoimi kluczami publicznymi i prywatnymi.
 • Społeczność: MetaMask jest ważną częścią społeczności Ethereum. Ma ponad milion aktywnych użytkowników i prawie 70 000 obserwujących na Twitterze.

To dużo  dobrych rzeczy ! A co ze złymi rzeczami?

MetaMask: złe rzeczy

Jednak nie wszystko jest idealne z tym narzędziem i byłaby to niepełna recenzja portfela MetaMask, gdybyśmy nie wspomnieli o niektórych z jego najbardziej znaczących niedociągnięć.

 • Dostęp do przeglądarki: MetaMask nie ma dostępu do żadnych Twoich informacji, ale przeglądarka, w której jest zainstalowana, będzie. Twoja przeglądarka nie będzie miała dostępu do Twoich prywatnych kodów, ale może zbierać informacje o tym, kiedy i jak korzystasz z aplikacji. Mozilla i Google nie są zbyt popularne w społeczności kryptograficznej . Wielu użytkowników kryptowalut poczuje się niekomfortowo, pozwalając tym firmom zbierać informacje o nich. Może to uniemożliwić niektórym potencjalnym użytkownikom wypróbowanie portfela MetaMask.
 • Online: portfele internetowe mają  zalety i wady . Jedną z głównych wad jest bezpieczeństwo. Wszelkie informacje przechowywane online są bardziej narażone na ataki hakerów niż informacje przechowywane offline. Sama MetaMask nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa. Pamiętaj, zawsze używaj więcej niż jednego rodzaju portfela.

Teraz wiesz trochę o tym, o czym mówią użytkownicy w swoich recenzjach portfeli MetaMask. Ale jak wypada w porównaniu z innymi portfelami Ethereum?  Sprawdźmy MetaMask vs MyEtherWallet.

MetaMask VS MyEtherWallet

MyEtherWallet to jeden z najczęściej używanych portfeli Ethereum. To platforma internetowa, ale nie portfel wyłącznie online. Pomyśl o MyEtherWallet bardziej jako o generatorze portfela. To platforma, na której użytkownicy mogą tworzyć własne portfele i uzyskiwać dostęp do blockchain Ethereum. Użytkownicy mogą przeglądać swoje kryptowaluty przechowywane w dowolnym kluczu prywatnym Ethereum za pomocą MEW.

Recenzja portfela MetaMask: MyEtherWallet.

Użytkownicy portfela tworzą, aby zapewnić im pełną kontrolę nad swoimi kluczami. Mogą być używane do przechowywania na gorąco lub na zimno. MetaMask można używać tylko do przechowywania na gorąco. MyEtherWallet może być również używany jako  pełny portfel węzłów.  Oznacza to, że jest połączony bezpośrednio z łańcuchem bloków Ethereum i przechowuje całą księgę na twoim urządzeniu.

MetaMask komunikuje się z księgą Ethereum za pośrednictwem systemu o nazwie Infura. Oznacza to, że ufa innym komputerom, aby były na bieżąco z siecią Ethereum. Systemy z pełnym węzłem są generalnie preferowane od systemów, które wymagają   zaufanych pośredników, takich jak Infura.

Przegląd portfela MetaMask: MetaMask.

MyEtherWallet może nawet służyć do pisania inteligentnych kontraktów, podczas gdy MetaMask nie. Czy MyEtherWallet jest więc lepszy niż Metamask?  Pod pewnymi względami jednak obie platformy są wystarczająco elastyczne, aby można je było używać razem. W połączeniu oba systemy oferują imponujący pakiet portfela.

Więc nie myśl o tym jako MetaMask VS MyEtherWallet, ponieważ są w tym samym zespole!

Wróćmy teraz do aktualnej recenzji portfela MetaMask. Następnie chcę porozmawiać o bezpieczeństwie portfela MetaMask.

Bezpieczeństwo metamaski

Jest jedno bardzo ważne pytanie, które powinieneś sobie zadać, kiedy decydujesz, czy pobrać portfel po przeczytaniu tej recenzji MetaMask:  czy MetaMask jest bezpieczna?

MetaMask nie doznał żadnych poważnych hacków. Używa ustawień kopii zapasowych HD i ma silną społeczność programistów aktualizujących swój kod open source. Portfel jest jednak online, więc jest bardziej zagrożony niż portfele sprzętowe i inne formy przechowywania w chłodni.

Najczęstszym zagrożeniem dla portfela MetaMask są ataki typu phishing_. _Atak phishingowy to oszustwo wykorzystywane przez hakerów do kradzieży danych osobowych, takich jak nazwy użytkownika i hasła.

Atak phishingowy na portfel MetaMask działałby mniej więcej tak:

Gene pracuje na swoim laptopie z kilkoma otwartymi kartami w przeglądarce. Odblokowuje swój portfel MetaMask, aby dokonać transakcji. Atakujący używa otwartych kart, aby zobaczyć, że Gene używa MetaMask.

Atakujący wysyła do Gene wyskakujące okienko z informacją, że jego transakcja się nie powiodła. To się czasem zdarza, więc Gene się nie martwi. Wprowadza swoje hasło, aby ponowić transakcję. Atakujący ma teraz dostęp do portfela Gene'a.

Ten rodzaj ataku jest  dość powszechny w  przypadku portfeli online. MetaMask pracuje nad poprawkami dla tego rodzaju problemu, ale użytkownicy są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo, więc uważaj! Korzystając z MetaMask, używaj tylko jednej karty naraz do dokonywania transakcji i trzymaj portfel zablokowany, gdy go nie używasz.

Czy MetaMask jest więc bezpieczny?  Odpowiedź brzmi: nerwowe tak. Portfele online są tak bezpieczne, jak ich użytkownicy. Jeśli więc  nielegalnie przesyłasz strumieniowo odcinki Game of Thrones  z otwartym portfelem MetaMask, a Twój Ether znika, nie mów, że Cię nie ostrzegałem!

Teraz, gdy odbyliśmy poważną pogawędkę na temat bezpieczeństwa przeglądarki, przejdźmy do bardziej zabawnych części tej recenzji portfela MetaMask – a mianowicie, jak skonfigurować MetaMask i jak korzystać z MetaMask.

Jakie zalety ma MetaMask?

 • Popularny — jest powszechnie używany, więc użytkownicy potrzebują tylko jednej wtyczki, aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy Dappów.
 • Proste — zamiast zarządzać kluczami prywatnymi, użytkownicy muszą tylko zapamiętać listę słów i transakcji podpisanych w ich imieniu.
 • Oszczędność miejsca — użytkownicy nie muszą pobierać łańcucha bloków Ethereum, ponieważ wysyła on żądania do węzłów poza komputerem użytkownika.
 • Zintegrowany - Dapps są zaprojektowane do pracy z nim, więc wysyłanie i wysyłanie Etheru staje się znacznie łatwiejsze.

Jakie ma wady?

 • Zewnętrzne — MetaMask przechowuje klucze prywatne w przeglądarce użytkownika. Jest to mniej bezpieczne niż portfel sprzętowy lub papierowy. Jest to rozsądny kompromis ze względu na łatwość użytkowania.
 • Węzły zewnętrzne — Zamiast być pełnym węzłem, opiera się na węzłach zewnętrznych, które czasami mają przestoje, które mogą spowodować, że MetaMask przestanie działać.

2. Jak zacząć korzystać z MetaMask

Będziesz musiał najpierw kupić jedną z głównych kryptowalut, zwykle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB)…

Użyjemy Binance Exchange tutaj, ponieważ jest to jedna z największych giełd kryptograficznych, które przyjmują depozyty Fiata.

Po zakończeniu procesu KYC. Zostaniesz poproszony o dodanie metody płatności. Tutaj możesz albo podać kartę kredytową/debetową, albo skorzystać z przelewu bankowego i kupić jedną z głównych kryptowalut, zwykle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB)…

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BINANCE

Przewodnik krok po kroku: Czym jest Binance | Jak założyć konto na Binance (Aktualizacja 2022)

Następny krok

Chociaż od samego początku może się to wydawać skomplikowane, MetaMask jest jednym z prostszych w użyciu portfeli Ethereum i przeglądarek Dapp i w większości przypadków można go skonfigurować w ciągu kilku minut.

Aby korzystać z MetaMask, potrzebujesz Chrome, przeglądarki opartej na Chromium, takiej jak Brave lub Firefox.

Najpierw musisz pobrać i zainstalować oficjalne rozszerzenie/dodatek Metamask dla swojej przeglądarki; albo rozszerzenie Google Chrome, albo dodatek Firefox, w zależności od przeglądarki. W naszym przewodniku użyjemy wersji Firefox, ale kroki są prawie identyczne dla innych przeglądarek.

Chrom

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij "Pobierz rozszerzenie Chrome". Zostaniesz przekierowany do Chrome Web Store.
 3. Kliknij „Dodaj do Chrome”
 4. W wyskakującym okienku kliknij „Dodaj rozszerzenie”

Po dodaniu rozszerzenia MetaMask wrócisz do strony przeglądarki. MetaMask pojawi się w Twojej przeglądarce. Możesz go kliknąć, aby otworzyć MetaMask.

FireFox

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij "Pobierz rozszerzenie FireFox". Zostaniesz przekierowany do dodatków FireFox.
 3. Kliknij „Dodaj do FireFoxa”
 4. W wyskakującym okienku kliknij „Dodaj”

Po dodaniu rozszerzenia MetaMask wrócisz do strony przeglądarki. MetaMask pojawi się w Twojej przeglądarce. Możesz go kliknąć, aby otworzyć MetaMask.

Opera

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij „Pobierz rozszerzenie Opera”. Zostaniesz przekierowany do dodatków Opery .
 3. Kliknij „Dodaj do Opery”

Po dodaniu rozszerzenia MetaMask wrócisz do strony przeglądarki. MetaMask pojawi się w Twojej przeglądarce. Możesz go kliknąć, aby otworzyć MetaMask.

Odważny

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij „Pobierz Brave Browser”. Zostaniesz przekierowany na stronę Brave.
 3. Kliknij „Pobierz”. MetaMask jest wbudowany w przeglądarkę.

Po zainstalowaniu powinieneś zobaczyć poniższy ekran powitalny. Kliknij przycisk „Rozpocznij”, aby rozpocząć tworzenie portfela Ethereum za pomocą MetaMask.

Ekran powitalny MetaMask

W następnym kroku kliknij przycisk „Utwórz portfel”.

Ekran konfiguracji MetaMask

Zostaniesz zapytany, czy chcesz pomóc ulepszyć MetaMask. Kliknij „Nie, dziękuję”, jeśli Cię to nie interesuje, w przeciwnym razie kliknij „Zgadzam się”.

Ekran „Pomóż nam ulepszyć MetaMask”

Wybierz hasło w następnym kroku. Musi mieć co najmniej 8 znaków. Zalecamy używanie całkowicie unikalnego hasła, które nie było używane nigdzie indziej i zawiera kombinację wielkich i małych liter, symboli i cyfr.

Ekran hasła MetaMask

Przeczytaj i zaakceptuj Warunki użytkowania, a po ustawieniu hasła kliknij „Utwórz”.

MetaMask wyświetli Ci 12-wyrazową frazę zapasową. Musisz to zapisać w takiej samej kolejności, jaka jest wyświetlana na ekranie. Będzie to potrzebne do odzyskania portfela w przypadku utraty dostępu do komputera i powinno być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Każdy, kto ma dostęp do Twojej 12-wyrazowej frazy zwrotnej, będzie mógł odzyskać Twoje środki, więc zachowaj je w tajemnicy.

Kliknij „Dalej”, gdy już to zapiszesz.

Ekran frazy zapasowej MetaMask

Potwierdź swoją frazę zapasową na następnym ekranie, wprowadzając słowa w tej samej kolejności, w jakiej zostały zapisane. Po zakończeniu kliknij „Potwierdź”.

Ekran „Potwierdź frazę kopii zapasowej” MetaMask

Prawie zakończyłeś proces instalacji MetaMask. Po prostu kliknij „Wszystko gotowe” na ostatniej stronie, a zostaniesz automatycznie zalogowany do MetaMask. Jeśli kiedykolwiek się wylogujesz, będziesz mógł zalogować się ponownie, klikając ikonę dodaną do przeglądarki internetowej (zwykle znajdującą się obok paska adresu URL).

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić portfel za pomocą frazy seed?

Załóżmy, że zmieniasz przeglądarkę lub komputer i chcesz ponownie podłączyć portfel, oto jak to zrobić. Najpierw musisz znaleźć swoją frazę początkową, którą powinieneś mieć na początku.

 • Kliknij  ikonę konta .
 • Kliknij Ustawienia .
 • Znajdź  Reveal Seed Words  i kliknij je.
 • Wprowadź hasło.

Teraz zapisz gdzieś Sekretną frazę, najlepiej nie cyfrowo. Kopia zapasowa jest teraz gotowa, wystarczy tylko nauczyć się procesu przywracania.

 • Otwórz Metamaskę i kliknij Importuj, używając frazy początkowej  konta .
 • Wpisz swoją frazę początkową.
 • Utwórz nowe silne hasło.
 • Kliknij Przywróć .

I to wszystko, teraz pomyślnie przywróciłeś swoje konto, wykonując te proste kroki. Mogę powiedzieć, że jesteś teraz w pełni przygotowany do zmierzenia się ze światem kryptowalut, jeśli chodzi o zarządzanie Twoim portfelem.

3. Jak korzystać z metamaski

Teraz możesz dodać środki do swojego portfela. Kliknij adres swojego portfela (1), aby go skopiować, a następnie wyślij ETH na ten adres z giełdy. W tym przykładzie użyjemy Binance Exchange

Binance to popularna giełda kryptowalut, która powstała w Chinach, ale następnie przeniosła swoją siedzibę na przyjazną kryptowalutom wyspę Malta w UE. Binance jest popularny ze względu na usługi wymiany kryptowalut na kryptowaluty. Binance eksplodowało na scenie w szaleństwie 2017 roku i od tego czasu stało się najlepszą giełdą kryptowalut na świecie.

Po zakończeniu procesu KYC. Zostaniesz poproszony o dodanie metody płatności. Tutaj możesz albo podać kartę kredytową/debetową, albo skorzystać z przelewu bankowego i kupić jedną z głównych kryptowalut, zwykle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB)

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BINANCE

Następny krok - Przenieś swój ETH do Metamaski

Lub, jeśli jeszcze nie kupiłeś ETH, kliknij „Kup”, aby kupić środki z wbudowanej giełdy Metamask.

Saldo zobaczysz w dolnej części portfela (3) po zdeponowaniu środków. ETH pojawi się domyślnie. Jeśli niestandardowe tokeny ERC-20 nie pojawiają się, kliknij „Dodaj token”, aby dodać te tokeny do listy.

Dotarcie Twojego ETH może zająć kilka minut, w zależności od natężenia ruchu w Ethereum.

Wyślij kryptowalutę

Po posiadaniu kryptowaluty możesz wysyłać swoje środki innym użytkownikom, sprzedawcom lub własnym dodatkowym portfelom ETH. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Wyślij” w głównym panelu Metamaski. Wpisz kwotę ETH, którą chcesz wysłać oraz kwotę opłat transakcyjnych, które chcesz zapłacić.

Następnie kliknij „Dalej”.

Wyższa opłata pomoże szybciej potwierdzić transakcję. Metamaska ​​domyślnie automatycznie ustawia opłatę. Jednak strony takie jak EthGasStation mogą pomóc w ręcznym znalezieniu idealnej opłaty.

Kliknij „Dalej” (3), aby sfinalizować szczegóły transakcji. Następnie kliknij „Potwierdź”. Po raz kolejny potwierdzenie transakcji może zająć trochę czasu.

Możesz sprawdzić status swojej transakcji w panelu „Aktywność” Metamask.

Co możesz zrobić z metamaską?

Teraz, gdy znasz już podstawy Metamask, możesz korzystać ze wszystkich funkcji Ethereum, w tym:

 • Wysyłanie i odbieranie transakcji między standardowymi adresami Ethereum, takimi jak te, które należą do osób fizycznych i sprzedawców.
 • Płacenie za transakcje w DApps, takich jak gry, aplikacje hazardowe, aplikacje DeFi i zdecentralizowane giełdy.
 • Przechowywanie tokenów ETH i niestandardowych (tj. tokenów ERC-20).
 • Przechowywanie przedmiotów kolekcjonerskich i niewymiennych tokenów (NFT).
 • Łączenie z portfelami sprzętowymi Ledger i Trezor.

🔺ZRZECZENIE SIĘ: Handel kryptowalutą jest BARDZO ryzykowny. Upewnij się, że rozumiesz te zagrożenia, jeśli jesteś początkującym. Informacje zawarte w poście to moja OPINIA, a nie porada finansowa. Jesteś odpowiedzialny za to, co robisz ze swoimi funduszami

Dowiedz się więcej o kryptowalutach z tego artykułu ☞ Co powinieneś wiedzieć przed inwestowaniem w kryptowalutę – dla początkujących

Czytaj więcej:

☞  Czym jest Binance | Jak założyć konto na Binance (Aktualizacja 2022)
☞  Czym jest Trust Wallet | Jak utworzyć i używać portfela
☞  Co to jest Pancakeswap | Przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z funkcji Pancakeswap
☞  Co to jest Uniswap | Przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z funkcji Uniswap

Zamknięcie

Metamaska ​​jest Twoim pomostem do zdecentralizowanej sieci i ważne jest, abyś zrozumiał, jak się do niej starannie przygotować. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł niektórym z was znaleźć odpowiedzi, których potrzebowali, a jeśli masz pytanie dotyczące procesu, nie wahaj się zostawić komentarza poniżej. Dziękuję Ci!

What is GEEK

Buddha Community

Co to jest portfel Metamask | Jak stworzyć i używać portfela

Ten artykuł poprowadzi Cię do zrozumienia portfela Metamask i sposobu tworzenia portfela i korzystania z niego

## 1. Co to jest MetaMask?

Metamask to portfel kryptowalut, którego można używać w przeglądarkach Chrome, Firefox i Brave. To także rozszerzenie przeglądarki. Oznacza to, że działa jak pomost między normalnymi przeglądarkami a blockchainem Ethereum.

Blockchain Ethereum to sieć, w której użytkownicy mogą tworzyć własne aplikacje ( tzw. dApps ) i kryptowaluty. Ethereum pozwala również swoim użytkownikom na pisanie wytycznych dotyczących transakcji zwanych inteligentnymi kontraktami_._ MetaMask może być używany do przechowywania kluczy tylko dla kryptowalut Ethereum.

Kompletny przewodnik po tworzeniu aplikacji Ethereum DApps za pomocą MetaMask | autor: Annie Azaña | Crowdbotyka | Średni

Kryptowaluta Ethereum nazywa się Ether. Inne kryptowaluty zbudowane na blockchainie Ethereum nazywane są tokenami. Większość tokenów zbudowanych na blockchainie Ethereum nosi nazwę tokenów ERC-20, ponieważ są one zgodne z zasadami, które programiści Ethereum wyznaczyli dla tworzenia nowych kryptowalut.

Tak więc portfel MetaMask może być używany do przechowywania kluczy do tokenów Ether i ERCi20 w trzech różnych przeglądarkach internetowych. Umożliwia także użytkownikom przeglądanie łańcucha bloków Ethereum ze standardowej przeglądarki. Jakie ma inne funkcje? I czy są dobre?  Aby się tego dowiedzieć, będziemy kontynuować przegląd portfela MetaMask i najpierw skoncentrujemy się na dobrych rzeczach.

Metamaska: dobra rzecz

Więc -  dobre rzeczy . Oto niektóre z kluczowych korzyści często wymienianych w recenzjach portfeli użytkowników MetaMask:

 • Open-source: oznacza to, że cały kod MetaMask jest dostępny online, bezpłatny i dostępny. Możesz zbudować własną wersję w domu! Żartuję, nie rób tego. Mam na myśli, że mógłbyś, ale tego nie robisz. Oprogramowanie open source może być przeglądane i aktualizowane przez społeczność, co oznacza, że ​​może być stale ulepszane.
 • Ustawienia HD: _Hierarchiczne ustawienia deterministyczne _pomagają użytkownikom tworzyć kopie zapasowe ich kont. Robią to, dając użytkownikowi listę słów zwanych  frazami początkowymi . Frazy początkowe mogą służyć do resetowania utraconych informacji o koncie.
 • Wbudowany zakup monet: MetaMask łączy się bezpośrednio z dwiema giełdami, na których użytkownicy mogą kupować kryptowalutę. Użytkownicy mogą wybrać Coinbase, aby kupić Ether i ShapeShift, aby kupić tokeny Ether lub ERC-20.
 • Obsługa klienta: MetaMask chce zaangażować w sieć Ethereum jak najwięcej osób. Ma wprowadzenie wideo na swojej stronie głównej i szczegółową stronę pomocy.
 • Prosty interfejs: po skonfigurowaniu MetaMask jest bardzo prosty w użyciu —  jest to opinia, którą powtarzają również recenzje portfeli MetaMask innych użytkowników . Wszystkie jego funkcje są przejrzyście przedstawione, dzięki czemu wysyłanie i odbieranie waluty jest łatwe, nawet dla początkujących!
 • Lokalne przechowywanie kluczy: niektórzy dostawcy portfeli przechowują klucze na własnych serwerach. Jest to powszechne na giełdach oferujących portfele, takich jak Coinbase. Klucze MetaMask są przechowywane we własnej przeglądarce użytkownika, a nie na żadnych zdalnych serwerach. Daje to użytkownikowi większą kontrolę nad swoimi kluczami publicznymi i prywatnymi.
 • Społeczność: MetaMask jest ważną częścią społeczności Ethereum. Ma ponad milion aktywnych użytkowników i prawie 70 000 obserwujących na Twitterze.

To dużo  dobrych rzeczy ! A co ze złymi rzeczami?

MetaMask: złe rzeczy

Jednak nie wszystko jest idealne z tym narzędziem i byłaby to niepełna recenzja portfela MetaMask, gdybyśmy nie wspomnieli o niektórych z jego najbardziej znaczących niedociągnięć.

 • Dostęp do przeglądarki: MetaMask nie ma dostępu do żadnych Twoich informacji, ale przeglądarka, w której jest zainstalowana, będzie. Twoja przeglądarka nie będzie miała dostępu do Twoich prywatnych kodów, ale może zbierać informacje o tym, kiedy i jak korzystasz z aplikacji. Mozilla i Google nie są zbyt popularne w społeczności kryptograficznej . Wielu użytkowników kryptowalut poczuje się niekomfortowo, pozwalając tym firmom zbierać informacje o nich. Może to uniemożliwić niektórym potencjalnym użytkownikom wypróbowanie portfela MetaMask.
 • Online: portfele internetowe mają  zalety i wady . Jedną z głównych wad jest bezpieczeństwo. Wszelkie informacje przechowywane online są bardziej narażone na ataki hakerów niż informacje przechowywane offline. Sama MetaMask nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa. Pamiętaj, zawsze używaj więcej niż jednego rodzaju portfela.

Teraz wiesz trochę o tym, o czym mówią użytkownicy w swoich recenzjach portfeli MetaMask. Ale jak wypada w porównaniu z innymi portfelami Ethereum?  Sprawdźmy MetaMask vs MyEtherWallet.

MetaMask VS MyEtherWallet

MyEtherWallet to jeden z najczęściej używanych portfeli Ethereum. To platforma internetowa, ale nie portfel wyłącznie online. Pomyśl o MyEtherWallet bardziej jako o generatorze portfela. To platforma, na której użytkownicy mogą tworzyć własne portfele i uzyskiwać dostęp do blockchain Ethereum. Użytkownicy mogą przeglądać swoje kryptowaluty przechowywane w dowolnym kluczu prywatnym Ethereum za pomocą MEW.

Recenzja portfela MetaMask: MyEtherWallet.

Użytkownicy portfela tworzą, aby zapewnić im pełną kontrolę nad swoimi kluczami. Mogą być używane do przechowywania na gorąco lub na zimno. MetaMask można używać tylko do przechowywania na gorąco. MyEtherWallet może być również używany jako  pełny portfel węzłów.  Oznacza to, że jest połączony bezpośrednio z łańcuchem bloków Ethereum i przechowuje całą księgę na twoim urządzeniu.

MetaMask komunikuje się z księgą Ethereum za pośrednictwem systemu o nazwie Infura. Oznacza to, że ufa innym komputerom, aby były na bieżąco z siecią Ethereum. Systemy z pełnym węzłem są generalnie preferowane od systemów, które wymagają   zaufanych pośredników, takich jak Infura.

Przegląd portfela MetaMask: MetaMask.

MyEtherWallet może nawet służyć do pisania inteligentnych kontraktów, podczas gdy MetaMask nie. Czy MyEtherWallet jest więc lepszy niż Metamask?  Pod pewnymi względami jednak obie platformy są wystarczająco elastyczne, aby można je było używać razem. W połączeniu oba systemy oferują imponujący pakiet portfela.

Więc nie myśl o tym jako MetaMask VS MyEtherWallet, ponieważ są w tym samym zespole!

Wróćmy teraz do aktualnej recenzji portfela MetaMask. Następnie chcę porozmawiać o bezpieczeństwie portfela MetaMask.

Bezpieczeństwo metamaski

Jest jedno bardzo ważne pytanie, które powinieneś sobie zadać, kiedy decydujesz, czy pobrać portfel po przeczytaniu tej recenzji MetaMask:  czy MetaMask jest bezpieczna?

MetaMask nie doznał żadnych poważnych hacków. Używa ustawień kopii zapasowych HD i ma silną społeczność programistów aktualizujących swój kod open source. Portfel jest jednak online, więc jest bardziej zagrożony niż portfele sprzętowe i inne formy przechowywania w chłodni.

Najczęstszym zagrożeniem dla portfela MetaMask są ataki typu phishing_. _Atak phishingowy to oszustwo wykorzystywane przez hakerów do kradzieży danych osobowych, takich jak nazwy użytkownika i hasła.

Atak phishingowy na portfel MetaMask działałby mniej więcej tak:

Gene pracuje na swoim laptopie z kilkoma otwartymi kartami w przeglądarce. Odblokowuje swój portfel MetaMask, aby dokonać transakcji. Atakujący używa otwartych kart, aby zobaczyć, że Gene używa MetaMask.

Atakujący wysyła do Gene wyskakujące okienko z informacją, że jego transakcja się nie powiodła. To się czasem zdarza, więc Gene się nie martwi. Wprowadza swoje hasło, aby ponowić transakcję. Atakujący ma teraz dostęp do portfela Gene'a.

Ten rodzaj ataku jest  dość powszechny w  przypadku portfeli online. MetaMask pracuje nad poprawkami dla tego rodzaju problemu, ale użytkownicy są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo, więc uważaj! Korzystając z MetaMask, używaj tylko jednej karty naraz do dokonywania transakcji i trzymaj portfel zablokowany, gdy go nie używasz.

Czy MetaMask jest więc bezpieczny?  Odpowiedź brzmi: nerwowe tak. Portfele online są tak bezpieczne, jak ich użytkownicy. Jeśli więc  nielegalnie przesyłasz strumieniowo odcinki Game of Thrones  z otwartym portfelem MetaMask, a Twój Ether znika, nie mów, że Cię nie ostrzegałem!

Teraz, gdy odbyliśmy poważną pogawędkę na temat bezpieczeństwa przeglądarki, przejdźmy do bardziej zabawnych części tej recenzji portfela MetaMask – a mianowicie, jak skonfigurować MetaMask i jak korzystać z MetaMask.

Jakie zalety ma MetaMask?

 • Popularny — jest powszechnie używany, więc użytkownicy potrzebują tylko jednej wtyczki, aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy Dappów.
 • Proste — zamiast zarządzać kluczami prywatnymi, użytkownicy muszą tylko zapamiętać listę słów i transakcji podpisanych w ich imieniu.
 • Oszczędność miejsca — użytkownicy nie muszą pobierać łańcucha bloków Ethereum, ponieważ wysyła on żądania do węzłów poza komputerem użytkownika.
 • Zintegrowany - Dapps są zaprojektowane do pracy z nim, więc wysyłanie i wysyłanie Etheru staje się znacznie łatwiejsze.

Jakie ma wady?

 • Zewnętrzne — MetaMask przechowuje klucze prywatne w przeglądarce użytkownika. Jest to mniej bezpieczne niż portfel sprzętowy lub papierowy. Jest to rozsądny kompromis ze względu na łatwość użytkowania.
 • Węzły zewnętrzne — Zamiast być pełnym węzłem, opiera się na węzłach zewnętrznych, które czasami mają przestoje, które mogą spowodować, że MetaMask przestanie działać.

2. Jak zacząć korzystać z MetaMask

Będziesz musiał najpierw kupić jedną z głównych kryptowalut, zwykle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB)…

Użyjemy Binance Exchange tutaj, ponieważ jest to jedna z największych giełd kryptograficznych, które przyjmują depozyty Fiata.

Po zakończeniu procesu KYC. Zostaniesz poproszony o dodanie metody płatności. Tutaj możesz albo podać kartę kredytową/debetową, albo skorzystać z przelewu bankowego i kupić jedną z głównych kryptowalut, zwykle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB)…

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BINANCE

Przewodnik krok po kroku: Czym jest Binance | Jak założyć konto na Binance (Aktualizacja 2022)

Następny krok

Chociaż od samego początku może się to wydawać skomplikowane, MetaMask jest jednym z prostszych w użyciu portfeli Ethereum i przeglądarek Dapp i w większości przypadków można go skonfigurować w ciągu kilku minut.

Aby korzystać z MetaMask, potrzebujesz Chrome, przeglądarki opartej na Chromium, takiej jak Brave lub Firefox.

Najpierw musisz pobrać i zainstalować oficjalne rozszerzenie/dodatek Metamask dla swojej przeglądarki; albo rozszerzenie Google Chrome, albo dodatek Firefox, w zależności od przeglądarki. W naszym przewodniku użyjemy wersji Firefox, ale kroki są prawie identyczne dla innych przeglądarek.

Chrom

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij "Pobierz rozszerzenie Chrome". Zostaniesz przekierowany do Chrome Web Store.
 3. Kliknij „Dodaj do Chrome”
 4. W wyskakującym okienku kliknij „Dodaj rozszerzenie”

Po dodaniu rozszerzenia MetaMask wrócisz do strony przeglądarki. MetaMask pojawi się w Twojej przeglądarce. Możesz go kliknąć, aby otworzyć MetaMask.

FireFox

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij "Pobierz rozszerzenie FireFox". Zostaniesz przekierowany do dodatków FireFox.
 3. Kliknij „Dodaj do FireFoxa”
 4. W wyskakującym okienku kliknij „Dodaj”

Po dodaniu rozszerzenia MetaMask wrócisz do strony przeglądarki. MetaMask pojawi się w Twojej przeglądarce. Możesz go kliknąć, aby otworzyć MetaMask.

Opera

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij „Pobierz rozszerzenie Opera”. Zostaniesz przekierowany do dodatków Opery .
 3. Kliknij „Dodaj do Opery”

Po dodaniu rozszerzenia MetaMask wrócisz do strony przeglądarki. MetaMask pojawi się w Twojej przeglądarce. Możesz go kliknąć, aby otworzyć MetaMask.

Odważny

 1. Odwiedź  https://metamask.io/
 2. Kliknij „Pobierz Brave Browser”. Zostaniesz przekierowany na stronę Brave.
 3. Kliknij „Pobierz”. MetaMask jest wbudowany w przeglądarkę.

Po zainstalowaniu powinieneś zobaczyć poniższy ekran powitalny. Kliknij przycisk „Rozpocznij”, aby rozpocząć tworzenie portfela Ethereum za pomocą MetaMask.

Ekran powitalny MetaMask

W następnym kroku kliknij przycisk „Utwórz portfel”.

Ekran konfiguracji MetaMask

Zostaniesz zapytany, czy chcesz pomóc ulepszyć MetaMask. Kliknij „Nie, dziękuję”, jeśli Cię to nie interesuje, w przeciwnym razie kliknij „Zgadzam się”.

Ekran „Pomóż nam ulepszyć MetaMask”

Wybierz hasło w następnym kroku. Musi mieć co najmniej 8 znaków. Zalecamy używanie całkowicie unikalnego hasła, które nie było używane nigdzie indziej i zawiera kombinację wielkich i małych liter, symboli i cyfr.

Ekran hasła MetaMask

Przeczytaj i zaakceptuj Warunki użytkowania, a po ustawieniu hasła kliknij „Utwórz”.

MetaMask wyświetli Ci 12-wyrazową frazę zapasową. Musisz to zapisać w takiej samej kolejności, jaka jest wyświetlana na ekranie. Będzie to potrzebne do odzyskania portfela w przypadku utraty dostępu do komputera i powinno być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Każdy, kto ma dostęp do Twojej 12-wyrazowej frazy zwrotnej, będzie mógł odzyskać Twoje środki, więc zachowaj je w tajemnicy.

Kliknij „Dalej”, gdy już to zapiszesz.

Ekran frazy zapasowej MetaMask

Potwierdź swoją frazę zapasową na następnym ekranie, wprowadzając słowa w tej samej kolejności, w jakiej zostały zapisane. Po zakończeniu kliknij „Potwierdź”.

Ekran „Potwierdź frazę kopii zapasowej” MetaMask

Prawie zakończyłeś proces instalacji MetaMask. Po prostu kliknij „Wszystko gotowe” na ostatniej stronie, a zostaniesz automatycznie zalogowany do MetaMask. Jeśli kiedykolwiek się wylogujesz, będziesz mógł zalogować się ponownie, klikając ikonę dodaną do przeglądarki internetowej (zwykle znajdującą się obok paska adresu URL).

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić portfel za pomocą frazy seed?

Załóżmy, że zmieniasz przeglądarkę lub komputer i chcesz ponownie podłączyć portfel, oto jak to zrobić. Najpierw musisz znaleźć swoją frazę początkową, którą powinieneś mieć na początku.

 • Kliknij  ikonę konta .
 • Kliknij Ustawienia .
 • Znajdź  Reveal Seed Words  i kliknij je.
 • Wprowadź hasło.

Teraz zapisz gdzieś Sekretną frazę, najlepiej nie cyfrowo. Kopia zapasowa jest teraz gotowa, wystarczy tylko nauczyć się procesu przywracania.

 • Otwórz Metamaskę i kliknij Importuj, używając frazy początkowej  konta .
 • Wpisz swoją frazę początkową.
 • Utwórz nowe silne hasło.
 • Kliknij Przywróć .

I to wszystko, teraz pomyślnie przywróciłeś swoje konto, wykonując te proste kroki. Mogę powiedzieć, że jesteś teraz w pełni przygotowany do zmierzenia się ze światem kryptowalut, jeśli chodzi o zarządzanie Twoim portfelem.

3. Jak korzystać z metamaski

Teraz możesz dodać środki do swojego portfela. Kliknij adres swojego portfela (1), aby go skopiować, a następnie wyślij ETH na ten adres z giełdy. W tym przykładzie użyjemy Binance Exchange

Binance to popularna giełda kryptowalut, która powstała w Chinach, ale następnie przeniosła swoją siedzibę na przyjazną kryptowalutom wyspę Malta w UE. Binance jest popularny ze względu na usługi wymiany kryptowalut na kryptowaluty. Binance eksplodowało na scenie w szaleństwie 2017 roku i od tego czasu stało się najlepszą giełdą kryptowalut na świecie.

Po zakończeniu procesu KYC. Zostaniesz poproszony o dodanie metody płatności. Tutaj możesz albo podać kartę kredytową/debetową, albo skorzystać z przelewu bankowego i kupić jedną z głównych kryptowalut, zwykle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance (BNB)

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BINANCE

Następny krok - Przenieś swój ETH do Metamaski

Lub, jeśli jeszcze nie kupiłeś ETH, kliknij „Kup”, aby kupić środki z wbudowanej giełdy Metamask.

Saldo zobaczysz w dolnej części portfela (3) po zdeponowaniu środków. ETH pojawi się domyślnie. Jeśli niestandardowe tokeny ERC-20 nie pojawiają się, kliknij „Dodaj token”, aby dodać te tokeny do listy.

Dotarcie Twojego ETH może zająć kilka minut, w zależności od natężenia ruchu w Ethereum.

Wyślij kryptowalutę

Po posiadaniu kryptowaluty możesz wysyłać swoje środki innym użytkownikom, sprzedawcom lub własnym dodatkowym portfelom ETH. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Wyślij” w głównym panelu Metamaski. Wpisz kwotę ETH, którą chcesz wysłać oraz kwotę opłat transakcyjnych, które chcesz zapłacić.

Następnie kliknij „Dalej”.

Wyższa opłata pomoże szybciej potwierdzić transakcję. Metamaska ​​domyślnie automatycznie ustawia opłatę. Jednak strony takie jak EthGasStation mogą pomóc w ręcznym znalezieniu idealnej opłaty.

Kliknij „Dalej” (3), aby sfinalizować szczegóły transakcji. Następnie kliknij „Potwierdź”. Po raz kolejny potwierdzenie transakcji może zająć trochę czasu.

Możesz sprawdzić status swojej transakcji w panelu „Aktywność” Metamask.

Co możesz zrobić z metamaską?

Teraz, gdy znasz już podstawy Metamask, możesz korzystać ze wszystkich funkcji Ethereum, w tym:

 • Wysyłanie i odbieranie transakcji między standardowymi adresami Ethereum, takimi jak te, które należą do osób fizycznych i sprzedawców.
 • Płacenie za transakcje w DApps, takich jak gry, aplikacje hazardowe, aplikacje DeFi i zdecentralizowane giełdy.
 • Przechowywanie tokenów ETH i niestandardowych (tj. tokenów ERC-20).
 • Przechowywanie przedmiotów kolekcjonerskich i niewymiennych tokenów (NFT).
 • Łączenie z portfelami sprzętowymi Ledger i Trezor.

🔺ZRZECZENIE SIĘ: Handel kryptowalutą jest BARDZO ryzykowny. Upewnij się, że rozumiesz te zagrożenia, jeśli jesteś początkującym. Informacje zawarte w poście to moja OPINIA, a nie porada finansowa. Jesteś odpowiedzialny za to, co robisz ze swoimi funduszami

Dowiedz się więcej o kryptowalutach z tego artykułu ☞ Co powinieneś wiedzieć przed inwestowaniem w kryptowalutę – dla początkujących

Czytaj więcej:

☞  Czym jest Binance | Jak założyć konto na Binance (Aktualizacja 2022)
☞  Czym jest Trust Wallet | Jak utworzyć i używać portfela
☞  Co to jest Pancakeswap | Przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z funkcji Pancakeswap
☞  Co to jest Uniswap | Przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z funkcji Uniswap

Zamknięcie

Metamaska ​​jest Twoim pomostem do zdecentralizowanej sieci i ważne jest, abyś zrozumiał, jak się do niej starannie przygotować. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł niektórym z was znaleźć odpowiedzi, których potrzebowali, a jeśli masz pytanie dotyczące procesu, nie wahaj się zostawić komentarza poniżej. Dziękuję Ci!

Co to jest portfel Keplr | Jak zainstalować i używać portfela Keplr

W tym poście dowiesz się, co to jest portfel Keplr i jak go zainstalować, używaj portfela Keplr

1. Co to jest portfel Keplr?

Portfel Keplr to produkt typu e-portfel, który przyciąga dużą liczbę użytkowników, gdy obsługuje takie funkcje, jak: IBC (protokół komunikacji Inter-Blockchain), przechowywanie, zarządzanie… aktywami w większości ekosystemów w kosmosie. Obecnie Keplr Wallet to produkt nie powierniczy (portfel zdecentralizowany) zaprojektowany na dwie wersje mobilne i stacjonarne specjalnie dla ekosystemu Cosmos.

Kluczowe cechy portfela Keplr

 • Kompatybilny z produktami na Cosmos: Keplr umożliwia użytkownikom interakcję z DApps należącymi do ekosystemu Cosmos. Większość nowych produktów w tym wszechświecie będzie domyślnie zawierać portfel Keplr.
 • Integracja na 20 łańcuchach bloków: Obecnie portfel Keplr zintegrował ponad 20 łańcuchów bloków opartych na Cosmos SDK.
 • Duża liczba użytkowników: Portfel Keplr właśnie osiągnął pół miliona użytkowników od momentu oficjalnego uruchomienia. Pożądana liczba wielu produktów na rynku.
 • Direct Staking: Portfel Keplr umożliwia użytkownikom obstawianie aktywów na odpowiednim blockchainie.

Najlepsze giełdy handlu tokenami. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zarabiaj nieograniczone pieniądze

BinancePoloniexBitfinex HuobiMXCProBITGate.ioCoinbase _

2. Instalowanie portfela Keplr

Obecnie portfel Keplr można zainstalować i używać na wersjach mobilnych i komputerowych. Aby móc zainstalować produkt e-portfel Keplr, postępuj zgodnie z odpowiednimi instrukcjami poniżej.

Uwaga: niektóre funkcje lub blockchain nie zostały jeszcze dodane i zoptymalizowane w wersji mobilnej. Dlatego, aby w pełni korzystać z portfela Keplr, powinieneś korzystać z wersji na komputery stacjonarne.

2.1. Zainstaluj portfel Keplr w wersji mobilnej

Portfel Keplr możesz zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym w zależności od systemu operacyjnego używanego produktu.

Krok 1: Przejdź do App Store lub CH Play. Następnie wpisz Keplr na pasku wyszukiwania.

Krok 2: Wybierz ikonę Keplr i naciśnij Pobierz.

2.2. Zainstaluj wersję PC portfela Keplr

Krok 1: Dodaj rozszerzenie Keplr do przeglądarki

Zanim będziesz mógł korzystać z portfela, musisz najpierw dodać rozszerzenie Keplr w swojej przeglądarce internetowej.

Oficjalne rozszerzenie Keplr znajdziesz tutaj: https://chrome.google.com/webstore/detail

Rozszerzenie Keplr w Chrome

Pamiętaj, że to rozszerzenie działa tylko w przeglądarkach opartych na Chronium, takich jak Google Chrome, Brave czy Opera. Keplr NIE uruchomił jeszcze oficjalnego rozszerzenia do przeglądarki Firefox, zachowaj bezpieczeństwo i korzystaj tylko z przeglądarek Chronium.

Następnie musisz kliknąć Dodaj do Chrome i Dodaj rozszerzenie , aby dodać portfel w przeglądarce Chronium.

Dodaj rozszerzenie

Zaraz po tym rozszerzenie zostanie dodane w prawym górnym rogu przeglądarki, jak pokazano poniżej:

Rozszerzenie dodane do Twojej przeglądarki

Możesz przypiąć rozszerzenie, aby portfel pojawił się zaraz po otwarciu przeglądarki.

Przypięte rozszerzenie Kelpr

Krok 2: Utwórz konto

Po kliknięciu ikony Keplr w przeglądarce zostaniesz przekierowany na nową stronę internetową, aby utworzyć konto.

Stwórz nowe konto

Kliknięcie Utwórz nowe konto przeniesie Cię do poniższej strony:

Ziarno mnemoniczne / Nazwa konta / Hasło

Uwaga: Ziarno mnemoniczne jest ukryte ze względów bezpieczeństwa.

Ten krok jest najważniejszy. Na ekranie pojawi się fraza Mnemonic Seed, poświęć trochę czasu na zanotowanie frazy na papierze i trzymaj ją w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem wzroku.

Możesz wybrać od 12 do 24 słów dla swojej frazy początkowej. Wybierz, czego chcesz, ale pamiętaj, że 24 słowa zawsze są lepsze pod względem bezpieczeństwa.

Następnie wybierz nazwę konta i hasło.

Wpisz nazwę swojego konta i hasło

Kliknij Dalej , zostaniesz poproszony o ponowne umieszczenie frazy Mnemonic Seed, aby upewnić się, że to, co napisałeś na papierze, jest poprawne.

Jeśli wykonałeś wszystkie te czynności poprawnie, Twój portfel będzie gotowy do użycia!

Wszystko gotowe!

Już teraz możesz zacząć używać portfela Keplr w swojej księdze.

OŚWIADCZENIE: Informacje zawarte w poście nie stanowią porady finansowej, są przeznaczone WYŁĄCZNIE DO CELÓW INFORMACYJNYCH OGÓLNYCH. Handel kryptowalutą jest BARDZO ryzykowny. Upewnij się, że rozumiesz te zagrożenia i że jesteś odpowiedzialny za to, co robisz ze swoimi pieniędzmi.

Mam nadzieję, że ten post Ci pomoże. Nie zapomnij zostawić polubienia, skomentować i podzielić się nim z innymi. Dziękuję Ci!

Building A Test Runner in Jest - A How-To Guide

I use Jest nearly every day when working, and it’s a fantastic tool. It lets me ship my code with confidence, knowing that I have produced something which works as intended.

More often than not, when I write tests for my code, I end up catching something I hadn’t considered and go back to take that into account. It saves me from getting called in the evening to fix something in production. For me, that’s a big deal.

With that said, I didn’t really know how jest worked. I used it all the time, but had no real clue what was going on under the hood.

Recently, I bought Kent C Dodd’s excellent Testing JavaScript course which has been incredible for increasing my knowledge.

As part of that, he digs into how jest works under the hood, and this encouraged me to try building my own tiny version. So I want to pass on that knowledge to you!

This will be a small series of posts on each part, but you can skip ahead and see the full repo here.

Building our test runner

Today’s focus will be building the actual test runner. This simply accepts a test with a title, and a callback. We run the callback and if there are no errors, the test passes!

If an error is thrown, then we deem the test to have failed.

Take a look:

const test = async (title: string, callback: Function) => {
 try {
  await callback();
  console.log(chalk.green(`\u2713 ${title}`));
 } catch (error) {
  console.error(chalk.red(`✕ ${title}`));
  console.error(error);
 }

So as you can see, we have our test function which accepts a title which is a string, and a callback which is the function which we want to test.

We then run our callback function in a try/catch block, and assuming that nothing is caught, we say the test has passed.

This allows us to run something like this:

test('sum adds numbers', () => {
 const sum = (a, b) => a + b
 const result = sum(3, 7)
 const expected = 10
 expect(result).toBe(expected)
})

So as you can see, we pass a title, and a function where we sum two numbers: 3 and 7. But on our final line, we see something new: expect and toBe. These are our assertions and we have nothing to handle them yet.

#jest #javascript #tdd #unit-testing #javascript-top-story #how-to-build-a-jest-clone #building-test-runner-in-jest #hackernoon-top-story

Co to jest Dex GURU | Co to jest DexGURU | Jak używać Dex GURU

W tym poście dowiesz się, co to jest Dex GURU, Jak korzystać z Dex GURU?

1. Co to jest Dex Guru?

Dex Guru to platforma do handlu i analizy Crypto, która nie jest powiernicza, stworzona z myślą o nowoczesnych traderach. Łączy w sobie analitykę blockchain i możliwości handlowe. Oznacza to, że możesz handlować, analizować i śledzić różne kryptowaluty na tej samej platformie.

Możesz analizować i porównywać ruchy różnych kryptowalut z różnymi wskaźnikami. Wszystko, co można znaleźć na desce rozdzielczej nowoczesnego maklera giełdowego, znajdziesz na Dex Guru.

Programiści Dex Guru wykonali naprawdę dobrą robotę ze swoją platformą, jest niesamowicie przyjazna dla użytkownika z niesamowitym interfejsem użytkownika i interfejsem.

Ambicją DexGuru jest przekształcenie się w terminal, któremu zaufało wielu traderów, takich jak Bloomberg Terminal – gadżet używany przez najbogatszego faceta na świecie jednorazowo, Warrena Buffeta, do przeprowadzania transakcji i zdobywania jego informacji i faktów. Ale podejście będzie polegać na przekształceniu się w dedykowany terminal dla rynku DeFi w dowolnej sieci.

Jeśli jesteś zaawansowanym traderem, z pewnością pokochasz ich zaawansowane wykresy w czasie rzeczywistym z danymi historycznymi. Ponadto możesz rysować linie trendów, używać linijek i w zasadzie wszystkiego, co możesz zrobić za pomocą zaawansowanych narzędzi do analizy giełdowej.

2. Kluczowe cechy Dex Guru

Oto trzy kluczowe cechy, które odróżniają Dex Guru od bezpośrednich konkurentów:

Intuicyjny i przyjazny dla początkujących interfejs

Mimo że Dex Guru zawiera mnóstwo przydatnych informacji , które wydają się być zagracone w domyślnym widoku, jeśli przyjrzysz się niektórym z jego bezpośrednich konkurentów, zdasz sobie sprawę, że interfejs Dex Guru jest tak intuicyjny, jak się wydaje. 

Dalsze ulepszenia intuicyjności nie są jednak możliwe, ponieważ osłabiłyby treść, a użytkownicy mieliby gorsze wrażenia.

Mnóstwo dostępnych informacji

Platforma handlowa Dex Guru jest pełna informacji o łańcuchu. Nie mówimy tutaj o spekulacjach – mówimy o wiarygodnych informacjach, które są niemal natychmiastowe i dostarczane prosto na ekran.

Nawet zupełnie początkujący nie będą potrzebować zbyt wiele czasu, aby odpowiednio dostosować się do ilości dostępnych informacji i procesów interakcji z inteligentnymi kontraktami w publicznych sieciach. Doświadczeni traderzy docenią to wszystko i dołożą wszelkich starań, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać wszystkie te dane.

Koszty w czasie rzeczywistym i dużo bardziej precyzyjne.

Ponieważ informacje i fakty na tych stronach internetowych będą uwzględniać wspólną wartość tokenów na scentralizowanych giełdach (CEX), takich jak Binance, nawet jeśli cena sprzedaży jest niepłynna.

Dlatego też, jeśli tokeny, w które inwestujesz, nie są notowane na giełdach CEX lub stosunek ceny sprzedaży tokenów, w które chcesz zainwestować w wyróżniających się pulach, ze względu na ogromną zmienność, jest całkowicie prawdopodobne, że będziesz polegać na natychmiastowych informacjach na DexGuru, aby dokonać o wiele bardziej precyzyjne inwestycje lub opcje handlu z aktualnymi informacjami w zakresie od dziesięciu do 18 sekund.

Szybki wzrost

Transakcje rozpoznały zaawansowane funkcje Dex Guru i zalewają bramy. Z miesiąca na miesiąc popularność Dex Guru rośnie. Nie osiągnęliśmy jeszcze liczb wykładniczych, ale nie zdziwiłbym się, gdyby stało się to pod koniec roku.

Obsługa portfela

W tej chwili Dex Guru obsługuje większość (ale nie wszystkie) popularne portfele. To zawiera:

 • Trezor i Ledger (oba przez MetaMask)
 • Metamaska
 • WalletConnect (obejmujący wszystkie portfele obsługiwane przez WalletConnect, takie jak portfel crypto.com Defi)
 • TrustPortfel

Wiele platform handlowych Crypto nie obsługuje wielu opcji portfela. Dex Guru obsługuje zdecydowaną większość popularnych portfeli, zwłaszcza z WalletConnect, którego możesz użyć do dołączenia innych portfeli.

Oczywiście możesz użyć Dex Guru do analizy bez podłączania portfela, ale stracisz wiele funkcji, które możesz uzyskać tylko po podłączeniu portfela:

 • Kupowanie i sprzedawanie tokenów bezpośrednio na platformie
 • Alerty cenowe i powiadomienia
 • Dodawanie tokenów do listy ulubionych

Bezpieczeństwo

Dex Guru to platforma bez nadzoru. Oznacza to, że Twoje kryptowaluty są zawsze pod Twoją kontrolą.

Działa tak, jak większość innych zdecentralizowanych aplikacji, Dex Guru może tylko przeglądać saldo Twojego portfela i aktywność, których Dex Guru używa do pokazywania Twoich transakcji.

To sprawia, że ​​Dex Guru jest niesamowicie bezpieczny . Nawet gdyby ich platforma została w jakiś sposób zhakowana, ich użytkownicy nie byliby w niebezpieczeństwie, ponieważ hakerzy nie byliby w stanie ukraść równowagi użytkownikom Dex Guru.

Opłaty

Oprócz opłat za gaz podczas handlu, których i tak nie da się uniknąć, nie ma żadnych opłat za korzystanie z Dex Guru.

W rzeczywistości Dex Guru działa wyłącznie z darowizn i prawdopodobnie niektórych umów sponsorskich. Niezależnie od tego użytkownicy Dex Guru nie płacą żadnych opłat za korzystanie z platformy.

Zasadniczo platforma jest darmowa i każdy może jej używać do badania, śledzenia, porównywania i handlu Crypto bez żadnych opłat.

3. Jak używać Dex GURU

3.1. Połącz swój portfel

Niektóre z naszych funkcji są dostępne dopiero po podłączeniu portfela. Po podłączeniu będziesz mógł zapisać swoje ulubione tokeny i zmienić ustawienia DexGuru.

DexGuru jest platformą w pełni nieobjętą ochroną, więc aktywa w Twoim portfelu są zawsze pod Twoją kontrolą.

Na pulpicie

Portfele przeglądarek, takie jak Metamask

Kliknij ikonę portfela w prawym górnym rogu

Wybierz metamaskę

Do uwierzytelniania używamy żądań podpisu. Podpisując go, udowadniasz, że posiadasz klucz prywatny do adresu.

Wszystko gotowe:

PortfelPołącz

Uwaga: Aby korzystać z WalletConect, musisz wyłączyć lub usunąć rozszerzenie MetaMask w przeglądarce na komputerze, ponieważ powoduje ono konflikty z innymi dostawcami portfeli. Inną opcją jest użycie trybu incognito.

Kliknij ikonę portfela w prawym górnym rogu

Wybierz Walletconnect

Zeskanuj kod QR z ekranu za pomocą portfela zgodnego z WalletConnect i potwierdź prośbę o podpis. Podpisując go, udowadniasz, że posiadasz klucz prywatny do adresu.

Wszystko gotowe:

Na komórce

Musisz mieć zainstalowaną aplikację portfela web3 w telefonie. Przejdź do aplikacji portfela i poszukaj tam przeglądarki. Teraz przejdź do dex.guru

Kliknij ikonę portfela w prawym górnym rogu

Kliknij Metamaskę lub Trustwallet

Wszystko gotowe:

Zaufaj portfelowi. Zmień sieć

 

3.​2. Kupowanie i sprzedawanie tokenów

1. Po pierwsze, musisz podłączyć portfel.

2. Upewnij się, że Twój portfel korzysta z właściwej sieci. Możesz zobaczyć, z jaką siecią jesteś połączony w prawym górnym rogu obok ikony portfela.

DexGuru ułatwia identyfikację tokenów z różnych sieci. Wokół ikony tokena używamy kolorowych kółek. W poniższym przykładzie token Binance Smart Chain jest zawinięty w pomarańczowe kółko. Dla Twojej wygody portfele web3, które są połączone, są wyświetlane w tym samym kolorze, co okręgi wokół określonych sieci.

Uwaga: nie można wymieniać między sobą zasobów z różnych sieci. Na przykład nie możesz handlować UNI (token ERC20 na Ethereum) na CAKE (token BEP20 na BSC). Jednak wiele tokenów opartych na Ethereum ma ustalone wersje na BSC, na przykład ETH-BSC na powyższym zrzucie ekranu.

3. Czas na handel. Aby kupić/sprzedać konkretny token, musisz najpierw wybrać go w obszarze wyboru rynku.

W przypadku opcji kupna i sprzedaży możesz wprowadzić tylko ilość aktywów, które zostaną pobrane z twojego portfela — ilość tokenów (monet), które otrzymasz po transakcji, zostanie automatycznie obliczona.

Możesz zmienić rodzaj zasobu cyfrowego, którego używasz do zakupu określonego tokena (ten, który wybrałeś w obszarze Selektor rynku ) i zmienić zasób cyfrowy, który otrzymujesz po sprzedaży konkretnego tokena.

Jeśli po raz pierwszy dokonujesz transakcji z określonym tokenem, będziesz musiał zakończyć transakcję zatwierdzenia tokena. Wystarczy tylko raz nacisnąć przycisk Zatwierdź/Sprzedaj.

Po zatwierdzeniu limitu wydatków tokenów w portfelu poczekaj na wyskakujące okienko Potwierdzenie wymiany. Jeśli moneta lub token nie wymagają zatwierdzenia z Twojego portfela, zaraz po naciśnięciu przycisku Kup/Sprzedaj zostanie wyświetlone wyskakujące okienko Potwierdzenie wymiany.

W wyskakującym okienku Swap Confirmation możesz zmienić poślizg cenowy, napisać do DexGuru i wybrać cenę GAS. Kliknij przycisk „Potwierdź”, gdy będziesz gotowy. Jeśli nie klikniesz przycisku „Potwierdź” w ciągu pierwszych 90 sekund, wyskakujące okienko zostanie automatycznie zamknięte, a my będziemy musieli odświeżyć Twoją wycenę.

Po wciśnięciu przycisku „Potwierdź”, transakcja wymiany w Twoim portfelu zostanie zainicjowana. Kiedy to zatwierdzisz, nie ma odwrotu. W tym momencie nikt nie może anulować transakcji.

3.3. Włącz alerty cenowe

Aby włączyć powiadomienia dla tokena, potrzebujesz:

1. Podłącz swój portfel web3.

2. Dodaj tokeny do swoich Ulubionych.

Naciśnij przycisk w kształcie serca, aby dodać token do ulubionych.

3. Przejdź do Ustawień.

4. Włącz przełącznik powiadomień.

5. Ustaw żądany próg w procentach.

W poniższym przykładzie próg jest ustawiony na 10%, co oznacza, że ​​gdy cena tokena zmieni się o więcej niż 10%, otrzymasz powiadomienie push. Ustawiony przez Ciebie próg będzie miał zastosowanie do wszystkich tokenów w Twoich Ulubionych.

6. Zapisz zmiany.

Uwaga: jeśli korzystasz z przeglądarki Brave, musisz włączyć opcję „Użyj usług Google do przesyłania wiadomości Push” w sekcji Ustawienia zaawansowane, aby powiadomienia działały.

3.4. Sprawdź saldo w Portfelu

Wszystkie transakcje i działania z Twoim portfelem na blockchain są rejestrowane; możesz je sprawdzić za pomocą jednego z poniższych eksploratorów blockchain.

​Etherscan to Eksplorator Bloków dla sieci Ethereum. BscScan to Eksplorator Bloków dla Binance Smart Chain. Polygonscan dla sieci wielokątów. SnowTrace dla sieci lawinowej. FTMScan dla sieci Fantom. ArbiScan dla sieci Arbitrum. Optymistyczny Ethereum Etherscan dla sieci optymizmu. Celo Explorer dla sieci CELO.

Jeśli nie widzisz zasobów w swoim portfelu, dobrym pomysłem jest sprawdzenie adresu portfela w eksploratorze blockchain. Użyj Etherscan dla transakcji Ethereum, BscScan dla transakcji Binance Smart Chain i tak dalej. 

Skopiuj adres publiczny swojego portfela i wyszukaj go w eksploratorze łańcucha bloków.

Po wprowadzeniu adresu publicznego zobaczysz saldo ETH lub BNB w wartości natywnej. Zobaczysz również wszystkie aktualne transakcje, które miały miejsce w Twoim portfelu. Aby wyświetlić rozszerzone zasoby tokenów, kliknij przycisk obok wartości niestandardowych tokenów.

Portfele, takie jak MetaMask, wyświetlają ograniczoną listę standardowych sald tokenów, ale nie wyświetlają bieżących sald tokenów niestandardowych. Musisz ręcznie dodać niestandardowy token do swojego portfela. Wszystko czego potrzebujesz to adres kontraktu tokenów, który możesz znaleźć na Etherscan dla tokenów ERC-20 i BscScan dla tokenów BEP-20. 

Przejdź do swoich Token Holdings, znajdź token, który chcesz dodać do swojego portfela, i naciśnij go. Skopiuj adres umowy. Musisz go dodać do swojego portfela.

Jeśli używasz MetaMask, przejdź do swoich zasobów, przewiń w dół i naciśnij „Dodaj token”

Naciśnij „Niestandardowy token”. Upewnij się, że jesteś podłączony do właściwej sieci (ETH lub BSC).

Teraz wklej adres kontraktu tokena. Symbol tokena i ułamki dziesiętne dokładności zostaną wypełnione automatycznie.

 

Wniosek

Dex Guru to świetna platforma zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów kryptowalut, którzy chcą porównywać i śledzić różne kryptowaluty w czasie rzeczywistym, a także wykorzystywać swoje dane historyczne do wyciągania własnych wniosków.

Ich platforma jest niesamowicie bezpieczna i nie podlega ochronie, więc nie ma ryzyka zhakowania i utraty salda portfela. Co więcej, jedną z najlepszych rzeczy w Dex Guru jest to, że działa wyłącznie na darowizny i nie ma absolutnie żadnych opłat. Nie stracisz żadnego salda na opłatach podczas handlu Crypto na ich platformie.

Odwiedź stronę ☞  https://dex.guru/

🔺ZASTRZEŻENIE: Informacje zawarte w poście nie stanowią porady finansowej, są przeznaczone WYŁĄCZNIE DO CELÓW INFORMACYJNYCH OGÓLNYCH. Handel kryptowalutą jest BARDZO ryzykowny. Upewnij się, że rozumiesz te zagrożenia i że jesteś odpowiedzialny za to, co robisz ze swoimi pieniędzmi.

🔥 Jeśli jesteś początkującym. Wierzę, że poniższy artykuł będzie dla Ciebie przydatny ☞  Zbadaj kryptowalutę przed zainwestowaniem w 5 podstawowych krokach

Mam nadzieję, że ten post Ci pomoże. Nie zapomnij zostawić polubienia, skomentować i podzielić się nim z innymi. Dziękuję Ci!

Co to jest BitinfoCharts | Jak używać BitinfoCharts

W tym poście dowiesz się, co to jest BitinfoCharts, jak używać BitinfoCharts do sprawdzania i inwestowania w krypto

BitInfoCharts jest opisany jako „Cena, nagroda, trudność, hashrate, kapitalizacja rynkowa, czas blokowania, liczba bloków dla wszystkich kryptowalut” i jest stroną internetową w kategorii bitcoin i kryptowaluty. 

Czym więc są BitinfoCharts?

Odwiedź: https://bitinfocharts.com/

Obecnie istnieje wiele stron internetowych oferujących informacje związane z kryptowalutami, ale prawdę mówiąc – nie wszystkie są wiarygodne. Niezwykle trudno jest śledzić zmiany na rynku dla różnych interesariuszy. Na szczęście BitInfoCharts jest jedną z zaufanych witryn, które dostarczają statystyki dotyczące różnych kryptowalut na rynku. Strona zapewnia porównanie najczęściej używanych i ruchomych kryptowalut, w tym ceny rynkowej i wszystkiego.

Bitinfocharts to bezpłatne i bogate źródło statystyk kryptowalut, które oferuje możliwość porównania dziesiątek monet cyfrowych według licznych wskaźników. Dzięki BitInfoCharts otrzymujesz aktualne informacje o tym, jak najlepsze krypto radzą sobie na rynku, co ułatwia podejmowanie świadomych decyzji. 

Zajrzyjmy głębiej i przejrzyjmy BitInfoCharts, dowiedzmy się, jakie rodzaje porównań i informacji oferuje.

BitInfoCharts zapewnia dostęp do zbioru ważnych faktów i liczb dla wielu wiodących kryptowalut. Jeśli chcesz sprawdzić liczbę transakcji monety w ciągu ostatnich 24 godzin, kwotę wysłaną w ciągu ostatnich 24 godzin, średnią wartość transakcji, średnią opłatę za transakcję, trudność wydobycia i więcej, warto sprawdzić tę stronę. Uwzględniono również inne istotne szczegóły, takie jak ceny, wykresy cenowe, kapitalizacja rynkowa i podaż monet. Kursy wymiany na 24 giełdach kryptowalut, 12711 par handlowych online.

Ważne cechy BitinfoCharts 

1. Ceny kryptowalut

Strona zawiera mnóstwo porównań, które są przydatne dla każdej osoby zainteresowanej branżą kryptowalut.

Oto niektóre porównania, które otrzymasz w BitInfoCharts.com:

 • Cena kryptowalut na 24 giełdach
 • Liczba transakcji dziennie
 • Średnia wielkość bloku
 • Liczba wyjątkowych adresów dziennie
 • Średnia trudność każdego dnia
 • Hash/y każdego dnia
 • Węzły równorzędne
 • Tweety dotyczące każdej monety dziennie
 • Adresy aktywne w ciągu dnia, zwykle podawane jako numer z ostatniego dnia

Witryna oferuje aktualne informacje w formie sumarycznej dla każdej prezentowanej monety.

 • Total Crypto: kapitalizacja rynkowa, cena
 • Transakcje z ostatnich 24h (Liczba transakcji w blockchain na dzień)
 • Średnia wysłanych kryptowalut na godzinę (ostatnie 24h): Śr. Wartość transakcji, mediana wartości transakcji, śr. Opłata transakcyjna, mediana opłaty transakcyjnej, czas blokowania
 • Liczba bloków: rozmiar bloku, bloki ostatnie 24h
 • Bloki śr. za godzinę (ostatnie 24h)
 • Nagroda za blok
 • Nagroda (ostatnie 24h)
 • Opłata w nagrodzie ((średni procent opłaty w łącznej nagrodzie za blok))
 • Trudność
 • Hashrate
 • Rentowność wydobywania kryptowalut
 • 100 najbogatszych
 • Dystrybucja bogactwa
 • Aktywne adresy ostatnie 24h
 • 100 największych transakcji
 • Pierwszy blok ((data utworzenia Bitcoin))
 • Rozmiar łańcucha bloków
 • Subskrybenci Reddita
 • Tweety dziennie
 • Wydanie Github, gwiazdy Github, ostatnie zatwierdzenie Github
 • Zniszczone Dni w ostatnich 24h / Całkowite Crypto

Dodano informacje z Github dla monet. Zawiera informacje o dacie ostatniego zatwierdzenia, liczbie gwiazdek oraz ostatnim wydaniu

Przykład: informacje BTC

Strona główna Bitinfocharts jest konfigurowalna i możesz wybrać zasoby cyfrowe, które chcesz obserwować. Platforma wyświetla informacje o każdej podświetlonej kryptowalucie. Pobiera ceny z różnych źródeł, w tym z rynków P2P, i oblicza średnią cenę.

2. Bogata lista kryptowalut

Ta funkcja dostarcza informacji o adresach portfela zawierających najwięcej kryptowalut. 

Kolejne źródło wiarygodnych danych statystycznych dotyczących bitcoina (BTC). Zapewnia jeszcze więcej wglądu w branżę i przydatnych informacji na temat rynku BTC, jego aktywności, a także innych wskaźników ekonomicznych i szczegółów technicznych, takich jak stopa inflacji i wielkość produkcji.

Zrozumienie portfeli wielorybów (lista bitcoinów):

 • Powyższe statystyki pokazują również, że portfele o wartości 100 BTC lub więcej stanowią tylko 0,04% całkowitej liczby portfeli, ale stanowią one 62,14% całkowitej aktualnej wartości Bitcoin. Lub jeśli weźmiemy pod uwagę portfele z 10 BTC lub więcej, tylko 0,35% wszystkich adresów portfeli, ale posiada 84,53% całkowitej wartości Bitcoin na rynku.
 • Widzimy, że duża ilość BTC jest skoncentrowana w niewielkiej ilości BTC. Podobnie jak dzisiejsza gospodarka światowa, garstka najbogatszych posiada większość bogactwa świata. Według statystyk Fed z września 2017 r., najbogatszy 1% roku posiadał 38,5% wszystkich aktywów kraju. Tak więc na rynkach finansowych bogactwo nadal koncentruje się na kilku osobach. Rynek kryptowalut nie jest wyjątkiem.
 • Jednak patrząc na dane dotyczące adresów portfela BTC, musimy również zrozumieć, że adres portfela może należeć do osoby lub grupy osób lub organizacji, i odwrotnie, osoba może być również osobą. posiada wiele różnych adresów portfela. Na przykład obecnie największy adres portfela to zimny portfel giełdy Binance. Jest to portfel wymiany, który przechowuje BTC zarówno swoich klientów, jak i ilość BTC należących do wielu różnych osób.

Dane BitInfoCharts pokazują, że 1 milion adresów Bitcoin zawiera BTC o wartości ponad 10 000 USD

 • Należy zauważyć, że liczby te niekoniecznie oznaczają, że istnieje ponad milion osób posiadających Bitcoiny o wartości ponad 10 000 USD, ponieważ osoba może posiadać wiele adresów Bitcoin.
 • Ale z drugiej strony wiele bitcoinów jest przechowywanych pod największymi adresami, których właścicielami jest wielu posiadaczy funduszy na giełdach. Jest to jednak kluczowa liczba, biorąc pod uwagę, że wartość Bitcoina gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach, głównie z powodu nagłego wzrostu ceny Bitcoina.

Będziesz także mógł znaleźć listę 100 najbogatszych adresów, liczbę aktywnych adresów w okresie 24 godzin oraz 100 największych transakcji. Jest też eksplorator bloków.

Spróbujmy: https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html

3. Kalkulator i Eksplorator

Dzięki tej funkcji możesz sprawdzić Kalkulator Górniczy, wystarczy wprowadzić informacje:

 • Twój hashrate (KH/s)
 • Pobór mocy (Waty)
 • Koszt energii ($/kWh)
 • Opłaty puli %

Explorer: 100 najbardziej ruchliwych adresów według sumy (ostatnie 24 godziny)

BitInfoCharts Plusy i minusy

Plusy

 • Prosty i łatwy w użyciu
 • Dane na ponad 2000 monet
 • Śledź ceny kryptowalut w ponad 100 walutach fiducjarnych

Cons

 • Nie zapewnia takiego samego poziomu szczegółowości, jak niektóre inne platformy

Odwiedź: https://bitinfocharts.com/

Wniosek

Statystyki są ważne dla każdego w branży kryptowalut. Pozwala podjąć decyzję z punktu informacji i faktów. Ta informacja powinna być jednak prawdziwa.

Sama strona jest dość przyjazna dla użytkownika i nie będziesz mieć problemów z poruszaniem się po niej. Dla wiarygodnych i weryfikowalnych statystyk, danych i informacji w prawie wszystkich sprawach dotyczących kryptowalut.

Mam nadzieję, że ten artykuł ci pomoże. Nie zapomnij zostawić polubienia, skomentować i podzielić się nim z innymi. Dziękuję Ci!

Czytaj więcej: Najlepsze scentralizowane giełdy kryptowalut | Najlepsze giełdy kryptograficzne