Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642602480

Розуміння цифрових підписів у блокчейні та як це працює

Цифровий підпис – це саме те, що звучить як сучасна альтернатива підписуванню документів папером і ручкою. У цій публікації ви дізнаєтеся про цифрові підписи в блокчейні та як це працює.

Цифровий підпис — це криптографічний механізм, який використовується для перевірки автентичності та цілісності цифрових даних. Ми можемо розглядати його як цифрову версію звичайного рукописного підпису, але з більш високим рівнем складності та безпеки.

Простіше кажучи, ми можемо описати цифровий підпис як код, який додається до повідомлення або документа. Після створення код служить доказом того, що повідомлення не було підроблено на шляху від відправника до одержувача.

Хоча концепція захисту комунікацій за допомогою криптографії сягає давніх часів, схеми цифрового підпису стали можливою реальністю в 1970-х роках – завдяки розвитку криптографії з відкритим ключем (PKC). Отже, щоб дізнатися, як працюють цифрові підписи, нам потрібно спочатку зрозуміти основи хеш-функцій і криптографії з відкритим ключем.

Хеш-функції

Хешування є одним із основних елементів системи цифрового підпису. Процес хешування включає перетворення даних будь-якого розміру у вихідні дані фіксованого розміру. Це робиться за допомогою спеціального типу алгоритмів, відомих як хеш-функції. Вихід, згенерований хеш-функцією, відомий як хеш-значення або дайджест повідомлення.

У поєднанні з криптографією так звані криптографічні хеш-функції можна використовувати для створення хеш-значення (дайджесту), яке діє як унікальний цифровий відбиток. Це означає, що будь-яка зміна вхідних даних (повідомлення) призведе до абсолютно іншого виходу (хеш-значення). І саме тому криптографічні хеш-функції широко використовуються для перевірки достовірності цифрових даних.

Криптографія з відкритим ключем (PKC)

Криптографія з відкритим ключем, або PKC, відноситься до криптографічної системи, яка використовує пару ключів: один відкритий ключ і один закритий ключ. Два ключа математично пов’язані між собою і можуть використовуватися як для шифрування даних, так і для цифрових підписів.

Як інструмент шифрування, PKC є більш безпечним, ніж більш рудиментарні методи симетричного шифрування. У той час як старі системи покладаються на той самий ключ для шифрування та дешифрування інформації, PKC дозволяє шифрувати дані відкритим ключем і розшифровувати дані за допомогою відповідного приватного ключа.

Крім цього, схема PKC також може застосовуватися при генерації цифрових підписів. По суті, процес складається з хешування повідомлення (або цифрових даних) разом із закритим ключем підписувача. Далі одержувач повідомлення може перевірити, чи дійсний підпис, використовуючи відкритий ключ, наданий підписувачем.

У деяких ситуаціях цифрові підписи можуть передбачати шифрування, але це не завжди так. Наприклад, біткойн-блокчейн використовує PKC і цифрові підписи, але, на відміну від багатьох, у цьому процесі немає шифрування. Технічно біткойн використовує так званий алгоритм цифрового підпису еліптичної кривої (ECDSA) для аутентифікації транзакцій.

Як працюють цифрові підписи

У контексті криптовалют система цифрового підпису часто складається з трьох основних етапів: хешування, підписання та перевірки.

Хешування даних

Першим кроком є ​​хешування повідомлення або цифрових даних. Це робиться шляхом подання даних за допомогою алгоритму хешування, щоб генерувати хеш-значення (тобто дайджест повідомлення). Як уже згадувалося, розмір повідомлень може значно відрізнятися, але коли вони хешуються, усі їхні значення хешування мають однакову довжину. Це основна властивість хеш-функції.

Однак хешування даних не є обов’язковим для створення цифрового підпису, оскільки можна використовувати закритий ключ для підпису повідомлення, яке взагалі не хешовано. Але для криптовалют дані завжди хешуються, оскільки робота з дайджестами фіксованої довжини полегшує весь процес.

Підписання

Після хешування інформації відправник повідомлення має підписати його. Це момент, коли криптографія з відкритим ключем вступає в гру. Існує кілька типів алгоритмів цифрового підпису, кожен з яких має власний механізм. Але по суті, хешоване повідомлення буде підписане закритим ключем, і одержувач повідомлення може потім перевірити його дійсність за допомогою відповідного відкритого ключа (наданого підписувачем).

Іншими словами, якщо приватний ключ не включено під час створення підпису, одержувач повідомлення не зможе використовувати відповідний відкритий ключ для перевірки його дійсності. Як відкритий, так і закритий ключі генеруються відправником повідомлення, але одержувачу ділиться лише відкритий ключ.

Варто зазначити, що цифрові підписи безпосередньо пов’язані зі змістом кожного повідомлення. Тому на відміну від рукописних підписів, які, як правило, однакові незалежно від повідомлення, кожне повідомлення з цифровим підписом матиме інший цифровий підпис.

Перевірка

Давайте візьмемо приклад, щоб проілюструвати весь процес до останнього кроку перевірки. Уявіть, що Аліса пише повідомлення Бобу, хешує його, а потім поєднує хеш-значення зі своїм закритим ключем, щоб створити цифровий підпис. Підпис працюватиме як унікальний цифровий відбиток цього конкретного повідомлення.

Коли Боб отримує повідомлення, він може перевірити дійсність цифрового підпису за допомогою відкритого ключа, наданого Алісою. Таким чином, Боб може бути впевнений, що підпис був створений Алісою, оскільки лише вона має закритий ключ, який відповідає цьому відкритому ключу (принаймні, ми очікуємо цього).

Тому для Аліси дуже важливо зберігати секретний ключ. Якщо інша людина отримує в руки приватний ключ Аліси, вона може створити цифровий підпис і видавати себе за Алісу. У контексті біткойнів це означає, що хтось може використовувати приватний ключ Аліси для переміщення чи витрачання її біткойнів без її дозволу.

Чому цифрові підписи важливі?

Цифрові підписи часто використовуються для досягнення трьох результатів: цілісності даних, аутентифікації та невідмовності.

 • Цілісність даних. Боб може переконатися, що повідомлення Аліси не було змінено на цьому шляху. Будь-яка зміна в повідомленні призведе до абсолютно іншого підпису.
 • Автентичність. Поки приватний ключ Аліси зберігається в таємниці, Боб може використовувати її відкритий ключ, щоб підтвердити, що цифрові підписи створила Аліса, а ніхто інший.
 • Не відмова. Після створення підпису Аліса не зможе заперечити, що підписала його в майбутньому, якщо її закритий ключ не буде якимось чином скомпрометований.

Випадки використання

Цифрові підписи можна застосовувати до різних видів цифрових документів і сертифікатів. Таким чином, вони мають кілька застосувань. Деякі з найпоширеніших випадків використання включають:  

 • Інформаційні технології. Для підвищення безпеки систем зв'язку в Інтернеті.
 • фінанси. Цифрові підписи можна застосувати до аудитів, звітів про витрати, кредитних договорів та багато іншого.
 • Юридичний. Цифрове підписання всіх видів господарських контрактів та юридичних угод, в тому числі державних документів.
 • Охорона здоров'я. Цифрові підписи можуть запобігти шахрайству з рецептами та медичними записами.
 • Блокчейн. Схеми цифрового підпису гарантують, що лише законні власники криптовалют можуть підписати транзакцію для переміщення коштів (за умови, що їхні приватні ключі не зламані).

Обмеження

Основні проблеми, з якими стикаються схеми цифрового підпису, ґрунтуються на принаймні трьох вимогах: 

 • Алгоритм. Важливою є якість алгоритмів, що використовуються в схемі цифрового підпису. Це включає вибір надійних хеш-функцій і криптографічних систем.
 • Реалізація. Якщо алгоритми хороші, але реалізація ні, система цифрового підпису, швидше за все, матиме недоліки.
 • Приватний ключ. Якщо приватні ключі витікають або якимось чином скомпрометовані, властивості автентичності та невідмовності будуть недійсними. Для користувачів криптовалюти втрата приватного ключа може призвести до значних фінансових втрат.

Електронні підписи проти цифрових підписів

Простіше кажучи, цифрові підписи відносяться до певного виду електронних підписів, які відносяться до будь-якого електронного способу підписання документів і повідомлень. Таким чином, усі цифрові підписи є електронними підписами, але навпаки, не завжди вірно.

Основна відмінність між ними – метод аутентифікації. Цифрові підписи використовують криптографічні системи, такі як хеш-функції, криптографія з відкритим ключем і методи шифрування.

Завершальні думки

Хеш-функції та криптографія з відкритим ключем є ядром систем цифрового підпису, які зараз застосовуються в широкому діапазоні випадків використання. При правильному застосуванні цифрові підписи можуть підвищити безпеку, забезпечити цілісність і полегшити аутентифікацію всіх видів цифрових даних.

У сфері блокчейну цифрові підписи використовуються для підписання та авторизації криптовалютних транзакцій. Вони особливо важливі для біткойн, оскільки підписи гарантують, що монети можуть витрачатися лише особами, які мають відповідні приватні ключі.

Хоча ми використовуємо як електронні, так і цифрові підписи протягом багатьох років, є ще багато можливостей для розвитку. Значна частина сьогоднішньої бюрократії все ще базується на паперовій роботі, але ми, ймовірно, побачимо більше впровадження схем цифрового підпису, коли ми перейдемо до більш цифрової системи.

What is GEEK

Buddha Community

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642602480

Розуміння цифрових підписів у блокчейні та як це працює

Цифровий підпис – це саме те, що звучить як сучасна альтернатива підписуванню документів папером і ручкою. У цій публікації ви дізнаєтеся про цифрові підписи в блокчейні та як це працює.

Цифровий підпис — це криптографічний механізм, який використовується для перевірки автентичності та цілісності цифрових даних. Ми можемо розглядати його як цифрову версію звичайного рукописного підпису, але з більш високим рівнем складності та безпеки.

Простіше кажучи, ми можемо описати цифровий підпис як код, який додається до повідомлення або документа. Після створення код служить доказом того, що повідомлення не було підроблено на шляху від відправника до одержувача.

Хоча концепція захисту комунікацій за допомогою криптографії сягає давніх часів, схеми цифрового підпису стали можливою реальністю в 1970-х роках – завдяки розвитку криптографії з відкритим ключем (PKC). Отже, щоб дізнатися, як працюють цифрові підписи, нам потрібно спочатку зрозуміти основи хеш-функцій і криптографії з відкритим ключем.

Хеш-функції

Хешування є одним із основних елементів системи цифрового підпису. Процес хешування включає перетворення даних будь-якого розміру у вихідні дані фіксованого розміру. Це робиться за допомогою спеціального типу алгоритмів, відомих як хеш-функції. Вихід, згенерований хеш-функцією, відомий як хеш-значення або дайджест повідомлення.

У поєднанні з криптографією так звані криптографічні хеш-функції можна використовувати для створення хеш-значення (дайджесту), яке діє як унікальний цифровий відбиток. Це означає, що будь-яка зміна вхідних даних (повідомлення) призведе до абсолютно іншого виходу (хеш-значення). І саме тому криптографічні хеш-функції широко використовуються для перевірки достовірності цифрових даних.

Криптографія з відкритим ключем (PKC)

Криптографія з відкритим ключем, або PKC, відноситься до криптографічної системи, яка використовує пару ключів: один відкритий ключ і один закритий ключ. Два ключа математично пов’язані між собою і можуть використовуватися як для шифрування даних, так і для цифрових підписів.

Як інструмент шифрування, PKC є більш безпечним, ніж більш рудиментарні методи симетричного шифрування. У той час як старі системи покладаються на той самий ключ для шифрування та дешифрування інформації, PKC дозволяє шифрувати дані відкритим ключем і розшифровувати дані за допомогою відповідного приватного ключа.

Крім цього, схема PKC також може застосовуватися при генерації цифрових підписів. По суті, процес складається з хешування повідомлення (або цифрових даних) разом із закритим ключем підписувача. Далі одержувач повідомлення може перевірити, чи дійсний підпис, використовуючи відкритий ключ, наданий підписувачем.

У деяких ситуаціях цифрові підписи можуть передбачати шифрування, але це не завжди так. Наприклад, біткойн-блокчейн використовує PKC і цифрові підписи, але, на відміну від багатьох, у цьому процесі немає шифрування. Технічно біткойн використовує так званий алгоритм цифрового підпису еліптичної кривої (ECDSA) для аутентифікації транзакцій.

Як працюють цифрові підписи

У контексті криптовалют система цифрового підпису часто складається з трьох основних етапів: хешування, підписання та перевірки.

Хешування даних

Першим кроком є ​​хешування повідомлення або цифрових даних. Це робиться шляхом подання даних за допомогою алгоритму хешування, щоб генерувати хеш-значення (тобто дайджест повідомлення). Як уже згадувалося, розмір повідомлень може значно відрізнятися, але коли вони хешуються, усі їхні значення хешування мають однакову довжину. Це основна властивість хеш-функції.

Однак хешування даних не є обов’язковим для створення цифрового підпису, оскільки можна використовувати закритий ключ для підпису повідомлення, яке взагалі не хешовано. Але для криптовалют дані завжди хешуються, оскільки робота з дайджестами фіксованої довжини полегшує весь процес.

Підписання

Після хешування інформації відправник повідомлення має підписати його. Це момент, коли криптографія з відкритим ключем вступає в гру. Існує кілька типів алгоритмів цифрового підпису, кожен з яких має власний механізм. Але по суті, хешоване повідомлення буде підписане закритим ключем, і одержувач повідомлення може потім перевірити його дійсність за допомогою відповідного відкритого ключа (наданого підписувачем).

Іншими словами, якщо приватний ключ не включено під час створення підпису, одержувач повідомлення не зможе використовувати відповідний відкритий ключ для перевірки його дійсності. Як відкритий, так і закритий ключі генеруються відправником повідомлення, але одержувачу ділиться лише відкритий ключ.

Варто зазначити, що цифрові підписи безпосередньо пов’язані зі змістом кожного повідомлення. Тому на відміну від рукописних підписів, які, як правило, однакові незалежно від повідомлення, кожне повідомлення з цифровим підписом матиме інший цифровий підпис.

Перевірка

Давайте візьмемо приклад, щоб проілюструвати весь процес до останнього кроку перевірки. Уявіть, що Аліса пише повідомлення Бобу, хешує його, а потім поєднує хеш-значення зі своїм закритим ключем, щоб створити цифровий підпис. Підпис працюватиме як унікальний цифровий відбиток цього конкретного повідомлення.

Коли Боб отримує повідомлення, він може перевірити дійсність цифрового підпису за допомогою відкритого ключа, наданого Алісою. Таким чином, Боб може бути впевнений, що підпис був створений Алісою, оскільки лише вона має закритий ключ, який відповідає цьому відкритому ключу (принаймні, ми очікуємо цього).

Тому для Аліси дуже важливо зберігати секретний ключ. Якщо інша людина отримує в руки приватний ключ Аліси, вона може створити цифровий підпис і видавати себе за Алісу. У контексті біткойнів це означає, що хтось може використовувати приватний ключ Аліси для переміщення чи витрачання її біткойнів без її дозволу.

Чому цифрові підписи важливі?

Цифрові підписи часто використовуються для досягнення трьох результатів: цілісності даних, аутентифікації та невідмовності.

 • Цілісність даних. Боб може переконатися, що повідомлення Аліси не було змінено на цьому шляху. Будь-яка зміна в повідомленні призведе до абсолютно іншого підпису.
 • Автентичність. Поки приватний ключ Аліси зберігається в таємниці, Боб може використовувати її відкритий ключ, щоб підтвердити, що цифрові підписи створила Аліса, а ніхто інший.
 • Не відмова. Після створення підпису Аліса не зможе заперечити, що підписала його в майбутньому, якщо її закритий ключ не буде якимось чином скомпрометований.

Випадки використання

Цифрові підписи можна застосовувати до різних видів цифрових документів і сертифікатів. Таким чином, вони мають кілька застосувань. Деякі з найпоширеніших випадків використання включають:  

 • Інформаційні технології. Для підвищення безпеки систем зв'язку в Інтернеті.
 • фінанси. Цифрові підписи можна застосувати до аудитів, звітів про витрати, кредитних договорів та багато іншого.
 • Юридичний. Цифрове підписання всіх видів господарських контрактів та юридичних угод, в тому числі державних документів.
 • Охорона здоров'я. Цифрові підписи можуть запобігти шахрайству з рецептами та медичними записами.
 • Блокчейн. Схеми цифрового підпису гарантують, що лише законні власники криптовалют можуть підписати транзакцію для переміщення коштів (за умови, що їхні приватні ключі не зламані).

Обмеження

Основні проблеми, з якими стикаються схеми цифрового підпису, ґрунтуються на принаймні трьох вимогах: 

 • Алгоритм. Важливою є якість алгоритмів, що використовуються в схемі цифрового підпису. Це включає вибір надійних хеш-функцій і криптографічних систем.
 • Реалізація. Якщо алгоритми хороші, але реалізація ні, система цифрового підпису, швидше за все, матиме недоліки.
 • Приватний ключ. Якщо приватні ключі витікають або якимось чином скомпрометовані, властивості автентичності та невідмовності будуть недійсними. Для користувачів криптовалюти втрата приватного ключа може призвести до значних фінансових втрат.

Електронні підписи проти цифрових підписів

Простіше кажучи, цифрові підписи відносяться до певного виду електронних підписів, які відносяться до будь-якого електронного способу підписання документів і повідомлень. Таким чином, усі цифрові підписи є електронними підписами, але навпаки, не завжди вірно.

Основна відмінність між ними – метод аутентифікації. Цифрові підписи використовують криптографічні системи, такі як хеш-функції, криптографія з відкритим ключем і методи шифрування.

Завершальні думки

Хеш-функції та криптографія з відкритим ключем є ядром систем цифрового підпису, які зараз застосовуються в широкому діапазоні випадків використання. При правильному застосуванні цифрові підписи можуть підвищити безпеку, забезпечити цілісність і полегшити аутентифікацію всіх видів цифрових даних.

У сфері блокчейну цифрові підписи використовуються для підписання та авторизації криптовалютних транзакцій. Вони особливо важливі для біткойн, оскільки підписи гарантують, що монети можуть витрачатися лише особами, які мають відповідні приватні ключі.

Хоча ми використовуємо як електронні, так і цифрові підписи протягом багатьох років, є ще багато можливостей для розвитку. Значна частина сьогоднішньої бюрократії все ще базується на паперовій роботі, але ми, ймовірно, побачимо більше впровадження схем цифрового підпису, коли ми перейдемо до більш цифрової системи.

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642620540

Смарт-контракти в блокчейні та як це працює | Просто Пояснено

У цій публікації ви дізнаєтеся про смарт-контракти в блокчейні та як це працює. Просте пояснення для початківців

Що таке смарт-контракт?

Смарт-контракти — це, по суті, автоматизовані угоди між автором контракту та одержувачем. Написана в коді, ця угода вписана в блокчейн, що робить її незмінною, а також незворотною. Зазвичай вони використовуються для автоматизації виконання угоди, щоб усі сторони могли бути впевнені в укладенні відразу, без потреби в будь-яких посередниках. Вони також можуть автоматизувати робочий процес, починаючи з певних обставин.

Отже, що таке виконаний договір? Підписаний договір, який встановлює договірний зв'язок між двома або більше сторонами, відомий як виконаний контракт. Кожна сторона обіцяє виконувати юридичні обов’язки, на які вони погодилися в письмовій угоді після належного підписання контракту. Популярні другим за популярністю блокчейном у світі, Ethereum (ETH), смарт-контракти привели до створення низки децентралізованих додатків (DApps) та інших випадків використання мережі. 

Однією з ключових переваг мереж блокчейн є автоматизація завдань, які традиційно вимагають стороннього посередника. Наприклад, замість того, щоб банк затверджував переказ коштів від клієнта до фрілансера, процес може відбуватися автоматично, завдяки смарт-контракту. Все, що потрібно, це щоб дві сторони домовилися про одну концепцію.

Іншим прикладом може бути регуляторна група та громадяни, яких вона представляє, обговорюють закон. Якщо ці дві сторони дійдуть згоди в системі на основі блокчейну, закон буде введено в дію через укладену угоду. Можливо, користувачі зможуть прочитати про новий закон через юридичний DApp або взаємодіяти з ним іншим способом на основі блокчейну.

Ця стаття розповість читачам про історію смарт-контрактів, як працюють смарт-контракти та чому смарт-контракти важливі.

Як працюють розумні контракти?

Думайте про розумні контракти як про цифрові заяви «якщо-то» між двома (або більше) сторонами. Якщо потреби однієї групи задовольняються, угода може бути виконана, а контракт вважається завершеним. 


Скажімо, ринок просить у фермера 100 колосків. Перший закріпить кошти в смарт-контракті, який потім можна буде схвалити, коли другий доставить. Коли фермер виконає свої зобов’язання, кошти будуть негайно вивільнені (тобто після виконання юридичного контракту). Однак контракт анулюється, а кошти повертаються клієнту, якщо фермер пропустив термін.

Звичайно, вищевказане є невеликим варіантом використання. Смарт-контракти можна запрограмувати, щоб вони працювали для мас, замінюючи урядові повноваження та системи роздрібної торгівлі, серед інших переваг. Більше того, смарт-контракти потенційно позбавлять від необхідності подавати певні розбіжності до суду, заощаджуючи сторони як час, так і гроші.

Ця безпека значною мірою пояснюється базовим кодом смарт-контракту. На Ethereum, наприклад, контракти написані на мові програмування Solidity, яка є повною за Тьюрингом. Це означає, що правила та обмеження смарт-контрактів вбудовані в код мережі, і жоден поганий актор не може маніпулювати такими правилами. В ідеалі ці обмеження пом’якшують шахрайство або приховані зміни в контрактах. Крипто-розумні контракти можуть вступити в дію лише в тому випадку, якщо всі учасники погодяться та підпишуть це питання. Тоді він налаштований на все життя.

Більш технічно, ідею смарт-контракту можна розбити на кілька кроків. По-перше, для смарт-контракту потрібна угода між двома або більше сторонами. Після встановлення вони можуть домовитися про умови, за яких розумний контракт вважатиметься завершеним. Рішення буде записано в смарт-контракті, який потім шифрується і зберігається в мережі блокчейн.

Після завершення контракту транзакція записується в блокчейн так само, як і будь-яка інша. Потім усі вузли оновлять свою копію блокчейну за допомогою цієї транзакції, оновлюючи новий «стан» мережі.

Тепер вам може бути цікаво, чи можуть біткойн (BTC) та інші мережі використовувати розумні контракти. До певної міри, так. Кожна транзакція BTC є технічно спрощеною версією смарт-контракту, а рішення другого рівня, такі як мережа Lightning, були розроблені для розширення функціональних можливостей мережі. Тим не менш, використання смарт-контрактів Ethereum є окремим випадком.

На відміну від більшості мереж блокчейн, які описуються як розподілений реєстр, Ethereum — це те, що вважається розподіленим кінцевим автоматом, що містить так звану віртуальну машину Ethereum (EVM). Цей стан машини, копію якого погоджуються зберігати всі вузли Ethereum, зберігає код смарт-контракту та правила, яким ці контракти повинні відповідати. Оскільки кожен вузол має правила, запечені за допомогою коду, усі смарт-контракти Ethereum мають однакові обмеження.

На додаток до вищезазначеного, у вересні 2021 року в провіднику блокчейн Cardano (ADA) було перераховано понад 200 смарт-контрактів. Смарт-контракти ADA розгортаються за допомогою мов програмування під назвою Marlowe, Plutus і Glow.

Також важливо зазначити, що смарт-контракти багато в чому відрізняються від письмових контрактів, як показано в таблиці нижче:

Історична довідка смарт-контрактів

Вірте чи ні, але розумні контракти задовго до технології блокчейн. Хоча Ethereum, представлений у 2014 році, є найпопулярнішою реалізацією протоколу, криптограф Нік Сабо створив цю ідею в 1990-х роках.

Тоді Сабо задумав цифрову валюту під назвою Bit Gold. Хоча актив так і не був запущений, цей попередник біткойн підкреслив випадок використання смарт-контракту — бездовірливі транзакції в Інтернеті. Якщо Web 1.0 був самим Інтернетом, а Web 2.0 — наявністю централізованих платформ, то Web 3.0 — це ненадійна, автоматизована версія цифрового простору, що керується користувачами.

Багато, включаючи сам веб-сайт Ethereum, порівнюють смарт-контракти з торговим автоматом. Торговельні автомати призначені для того, щоб продавець надав користувачеві продукт, без необхідності фактичної особи брати гроші та передавати товар. Смарт-контракти служать цій же цілі, але є набагато більш універсальними.

Розумні контракти з часом значно розвинулися. Вони починалися як прості оператори if-then, які може створити та реалізувати програміст. Однак ті, хто володіє знаннями програмування, обмежені, централізуючи ці «недовірені» контракти. На щастя, ті самі розробники працюють над вирішенням проблем доступності.

З моменту заснування розробники зробили так, щоб розумні контракти можна було створювати без знання кодування. Вони підвищують безпеку за допомогою різних мов програмування, створюючи альтернативи, такі як секретні контракти, і розробляючи способи автоматичного зберігання історії смарт-контрактів у форматі, зрозумілому людині — набагато простіше, ніж використовувати блокчейн для читання.

Переваги смарт-контрактів

Блокчейни Smart Contract надають різні переваги, включаючи швидкість, ефективність, точність, довіру, прозорість, безпеку, економію, як обговорюється в розділах нижче.

Смарт-контракти використовують комп’ютерні протоколи для автоматизації дій, економії годин у різних комерційних процесах. Автоматизовані угоди зменшують можливість сторонніх маніпуляцій, усуваючи вимогу до брокерів чи інших посередників ратифікувати вже підписані юридичні контракти. 

Крім того, відсутність посередника в смарт-контрактах економить гроші. Крім того, усі відповідні сторони мають повну видимість і доступ до умов цих контрактів. Тому після підписання договору відмовитися від нього неможливо. Це гарантує, що транзакція є повністю прозорою для всіх залучених сторін.

Крім того, всі документи, які зберігаються в блокчейні, багаторазово дублюються, що дозволяє відновити оригінали у разі втрати даних. Розумні контракти зашифровані, а криптографія захищає всі документи від підробок. Нарешті, смарт-контракти також усувають помилки, які виникають через ручне заповнення кількох форм.

Де застосовуються розумні контракти?

Окрім вищезгаданого прикладу платежів, існують різні потенційні реалізації смарт-контрактів, які можуть автоматизувати світ і зробити його легшим для життя. Ось кілька яскравих прикладів використання смарт-контрактів.

Цифрова ідентичність

В Інтернеті інформація є валютою. Компанії отримують вигоду, знаючи інтереси кожного, і люди не завжди контролюють, як ці дані отримуються, і не отримують від цього прибутку. За допомогою розумних контрактів люди контролюють.

У майбутньому на основі блокчейну ідентифікаційні дані будуть токенізовані. В ідеалі це означало б, що особистість кожної людини існує на децентралізованому блокчейні, безпечному та захищеному від будь-яких поганих акторів. Тепер, якщо користувач хоче брати участь у соціальних мережах або подати документи в банк для отримання позики, він може отримати вигоду від першого та контролювати процес транзакції в другому.

У соціальних мережах жоден посередник не контролює мережу. Натомість користувачі самі вибирають, яку інформацію оприлюднити, а яку зберегти приватною. Якщо вони хочуть брати участь в обміні інформацією, як-от індосамент, вони можуть створити смарт-контракт і вибрати, які дані передаватимуться, а не просто брати все про користувача. Третя сторона не може взяти частину коштів або таємно зберігати та продавати ці дані — лише користувач отримує прибуток.

Те ж саме стосується роботи з банками та іншими фінансовими установами. Спілкування передбачає лише надсилання необхідних документів та важливої ​​інформації. Немає ризику, що група позик збереже вашу адресу електронної пошти та продасть її іншим кредитним компаніям. Ця інформація повністю знаходиться під контролем користувача.

Нерухомість

У традиційному світі посередники нерухомості є необхідним злом. Враховуючи, що процес продажу будинку – це не що інше, як довгий і заплутаний, власники наймуть брокера, щоб керувати заплутаними частинами для них, такими як оформлення документів та пошук покупця. Хоча це звучить ідеально для продавця, пам’ятайте, що брокери беруть значну комісію з ціни продажу будинку.

Розумний контракт може замінити брокера, спрощуючи процес передачі житла, забезпечуючи такий самий захист, як і посередник. Ось тут і вступає в гру «ненадійний» псевдонім.

Уявіть, що право власності на ваш будинок токенізовано на блокчейні Ethereum. Якщо ви готові продати його, ви повинні створити смарт-контракт з покупцем. Цей контракт тримає угоду на депонуванні до тих пір, поки кошти покупця не будуть належним чином представлені. Тоді, і тільки тоді, він буде випущений.

Виграють усі. Продавець економить гроші, оскільки їм не потрібно платити посередника, а покупець отримує будинок набагато швидше, ніж він отримав би інакше.

Страхування

Страхові поліси можуть легко отримати користь від смарт-контрактів. По суті, підписка на політику уклала б користувача смарт-контракт з постачальником. Усі вимоги політики будуть записані в смарт-контракт, який користувач прочитає та підпише, якщо погодиться.

Цей договір буде діяти до тих пір, поки він не знадобиться відповідальній стороні. Потім вони просто завантажують необхідні форми, які підтверджують потребу в страховій виплаті, і кошти будуть вивільнені. Цей тип договору усуває необхідність спілкування зі страховими групами та фізичними особами. Хоча користувачеві все одно знадобляться документи, щоб підтвердити свої вимоги, подальший процес подання та фінансування буде майже миттєвим.

Що стосується ідентичності речей, то варто пам’ятати, що всі водії також матимуть запис звітів про аварії та іншу важливу страхову інформацію. Така доступність може вплинути на більш низькі тарифи для хороших водіїв, які не враховують їхню історію водіння.

Ланцюг поставок

Можливо, одна з найпопулярніших реалізацій технології блокчейн і розумних контрактів, зокрема, знаходиться в ланцюжку поставок.

Продуктові магазини, офісні склади, фермери тощо мають своє особливе місце в ланцюжку поставок. Але з огляду на те, наскільки складними стають ці мережі, компаніям стає все важче відстежувати зберігання продуктів і стежити за платежами, серед іншого. Розумні контракти можуть автоматизувати та стимулювати всі частини ланцюга поставок до підвищення їхньої відповідальності.

Наприклад, припустимо, що продуктовий магазин чекає на доставку яблук з іншого континенту. Він заплатив за певну кількість яблук і очікує, що ця точна кількість або обсяг після отримання. Однак людська помилка може мати місце. Десь по дорозі працівники могли загубити кілька яблук, вкрасти їх з лінії або просто збрехати про те, що всі вони добираються до місця призначення. Одна сторона, роблячи це, зіпсує решту ланцюга, і до того часу, коли продуктовий магазин отримає їхнє відправлення, хто знає, де це пішло не так.

Завдяки смарт-контрактам продуктовий магазин може налаштувати автоматичну реєстрацію на кожному кроці процесу. Хоча ці перевірки вже існують у звичайному ланцюжку поставок, їх потрібно виконувати вручну. Людині, можливо, доведеться порахувати предмети і подати те, що надійшло. Вони могли збрехати і взяти частину продукту, стверджуючи, що частина загубилася по дорозі. Крадіжка ланцюга поставок є величезною проблемою, яка коштує американцям 35 мільярдів доларів на рік. 

Що відрізняється від смарт-контрактів, так це бездовірливий аспект. Магазин може налаштувати так, щоб оплата не відпускалася, доки не будуть враховані всі яблука. Цю систему неможливо ввести в оману, тому сторони будуть набагато уважнішими, коли справа доходить до поставок. Крім того, платіж буде миттєво передано стороні-одержувачу, що само по собі є чудовим стимулом.

Крім того, магазин міг відстежити, які смарт-контракти не виконуються, і вирішити не працювати з цими сторонами. Зрештою, може виникнути ціла рейтингова мережа клієнтів, з якими найкраще працювати, і тих, хто ні, що заощадить кожен час і гроші в довгостроковій перспективі.

З якими основними проблемами стикаються смарт-контракти?

Хоча розумні контракти чудові за концепцією, вони, безумовно, не ідеальні. По-перше, варто пам’ятати, що смарт-контракти та мережі блокчейн програмуються вручну. Людська помилка завжди можлива, і ця помилка може призвести до подвигів. Саме це сталося з атакою на децентралізовану автономну організацію Ethereum (DAO) у 2016 році. Хакери скористалися вразливістю в смарт-контракті DAO зі збору коштів і використали його для секретування коштів від проекту.

Не кажучи вже про відсутність нормативної чіткості, коли справа доходить до цих автономних угод. Хоча ідея безпечного, спрощеного процесу грошових переказів звучить чудово на папері, все ще потрібно розглянути питання оподаткування та інших держав. Користувачі можуть захотіти мати повний контроль над своїми даними, але як урядові сторони отримати те, що їм потрібно?

Крім того, розумні контракти не можуть витягувати інформацію за межі мережі, в якій вони існують. Принаймні, не в їхньому нинішньому стані. Іншими словами, ви не можете завантажувати дані з існуючого веб-сайту в смарт-контракт на Ethereum. Тим не менш, в оракулах є обхідний шлях — вузли поза ланцюгом, які витягують інформацію з Інтернету і роблять її сумісною з мережами блокчейн. Згодом, коли бази даних переходять на блокчейн, оракули потенційно можуть зіграти роль у цьому.

Крім того, існує давня проблема масштабованості. З моменту заснування блокчейн-мережі, як правило, мають проблеми з масштабами, тобто транзакції можуть займати хвилини, якщо не години, залежно від активності. Хоча спочатку це може бути проблемою, це те, що намагаються вирішити такі проекти, як Ethereum 2.0. Крім того, транзакція, що займає кілька годин, все ще набагато швидше, ніж дні, необхідні для переміщення традиційних коштів.

Майбутнє смарт-контрактів

Розумні контракти на основі вимог, безсумнівно, є шляхом вперед для відносно базових контрактів, які можуть бути написані та виконані автоматично, коли будуть виконані попередні умови, наприклад, при перевезенні житла, де гроші на завершення можуть бути надані відразу після підписання контрактів. 

Різні платформи смарт-контрактів заощадять час і гроші компаній у всьому світі, а також змінять їх взаємодію в ланцюжку поставок і зі своїми клієнтами. Як наслідок, мінімальна людська участь звільнить окремих осіб і осіб, які приймають важливі рішення, від повсякденного управління та бюрократії, дозволяючи їм зосередитися на своїй повсякденній роботі. Це тому, що розумний контракт бере на себе слабість.

Смарт-контракти вже використовують багато банків і страхових організацій у своїй повсякденній діяльності. Як наслідок, смарт-контракти вже тут і тестуються в реальних сценаріях, і незабаром вони стануть частиною нашого повсякденного життя та рутини. Незалежно від попереднього аргументу, попереду ще довгий шлях до того, як усе буде регулюватися розумним контрактом, якщо він взагалі станеться.

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642822740

Що таке гаманці з мультипідписом у Crypto і як це працює?

У цій публікації ми дізнаємося, що таке гаманці з мультипідписом у Crypto і як це працює?

Головною проблемою для власників криптовалюти є безпека. Проблеми безпеки часто пов’язані з протоколами безпеки та безпекою криптовалютних гаманців, які представляють значні загрози для коштів, які можуть бути підроблені або вкрадені хакерами.

Одним із рішень для запобігання втраті є гаманець із кількома підписами. У цій статті детально описано все, що вам потрібно знати про мультисиг-гаманці, включаючи їх походження, принцип роботи, варіанти використання, а також плюси та мінуси.

Що таке гаманець з кількома підписами?

Гаманець із кількома підписами (скорочено «multisig») — це гаманець криптовалюти , який вимагає двох або більше закритих ключів для підписання та відправлення транзакції. Цей тип цифрового підпису дає можливість двом або більше користувачам підписувати документи як групу. Співвласники та особи, які підписали спільний гаманець з мультипідписами, відомі як «співплатники».

Кількість підписів, необхідних для підписання транзакції, залежить від типу гаманця. Він може бути меншим або дорівнювати кількості співплатників гаманця.

Технологія Multisig існувала у світі криптовалют, але сам принцип існував задовго до того, як був створений біткойн.

ПОВ’ЯЗАНО: Що таке криптовалюта?

У 2012 році ця технологія була вперше представлена ​​та застосована до блокчейну Bitcoin . Через рік, у 2013 році, на ринок з'явилися перші гаманці з мультисиг, створені для кінцевого користувача. До цього нормою для персональних користувачів була адреса одного ключа.

Як працює гаманець з кількома підписами?

Гаманці Multisig працюють подібно до банківських сховищ. Технічний компонент банківського сховища робить його таким, що для його відкриття потрібно більше одного ключа. Як наслідок, гаманці з мультипідписами часто називають сховищами.

Ви можете вибрати, скільки ключів дозволено відкривати «сховище» (а також мінімальну кількість ключів, необхідних для його розблокування). Наприклад, ви можете вибрати мультипідпис 3 з 4, де потрібні три з чотирьох призначених приватних ключів.

Гаманці з мультипідписами пропонують додаткові функції, які пропонують некрипто-гаманці, наприклад надання доступу кожному співплатнику та нагляд за коштами та транзакціями їхніх гаманців.

Унікальна фраза відновлення надається кожному співплатнику, який використовує гаманець. Співплатники повинні зберігати свою фразу відновлення в безпеці або ризикувати тим, що співплатників не буде достатньо для підписання транзакцій.

Переваги та недоліки гаманців з кількома підписами

Переваги гаманців Multisig

Існує багато переваг, пов’язаних з гаманцями з мультисиг.

 • Гаманець із кількома підписами допомагає позбутися проблем безпеки, які виникають із механізмом єдиного приватного ключа.
 • Multisig зменшує залежність від однієї людини.
 • Multisig ускладнює кібератаки, збільшуючи кількість потенційних точок збою, з якими стикаються хакери.
 • Гаманці Multisig зменшують залежність від одного пристрою. Наприклад, користувачі Crypto можуть зберігати один закритий ключ у своєму мобільному телефоні, а інший — на своєму настільному або портативному пристрої.

Недоліки гаманців Multisig

Незважаючи на те, що гаманці з мультипідписами є хорошим рішенням для різних проблем, все ж існують деякі ризики та обмеження, про які слід пам’ятати:

 • Налаштування адреси з множинними підписами вимагає технічних знань.
 • Немає законних зберігачів коштів, які вносяться в спільний гаманець з кількома власниками ключів. Якщо щось піде не так, звернення за юридичною допомогою може бути складним, оскільки блокчейн і адреси з множинними підписами є відносно новими поняттями.
 • Швидкість транзакції часто низька. Швидкість впливає на те, що мультипідпис залежить від третьої сторони, пристрою чи місця для доступу до гаманця та підписання транзакції.
 • Процес відновлення в гаманці з мультисиг – виснажливий. Для цього потрібно імпортувати кожну з фраз відновлення на іншому пристрої.

Випадки використання гаманців із кількома підписами

Багатозначні адреси можна використовувати для різних обставин, але більшість стосується безпеки.

1. Посилена безпека

Використання гаманця з мультипідписами дозволяє користувачам створити додатковий рівень безпеки для своїх коштів. Якщо один із ключів зламаний, користувач може бути впевнений, що його кошти все ще в безпеці.

Технологія Multisig також запобігає зараженню шкідливим програмним забезпеченням і фішинговим атакам, оскільки хакер, ймовірно, має доступ лише до одного ключа або пристрою.

2. Прийняття рішень

Уявіть собі ділове партнерство між кількома особами. Мультипідписний гаманець можна використовувати для контролю доступу до коштів спільної компанії.

Вони можуть створити гаманець 4 з 6, де кожна особа має один ключ, і жоден з них не може неправомірно використовувати кошти або отримати доступ. Це означає, що прийматимуться лише рішення, які будуть одноголосно прийняті більшістю.

3. Ескроу-операції

Гаманець 2-з 3 з кількома підписами може дозволяти транзакції умовного депонування між двома сторонами (А і Б). Трансакція також включає третю сторону (C) як взаємно довіреного арбітра, якщо щось піде не так.

4. Двофакторна аутентифікація

Multisig також використовується як форма двофакторної аутентифікації. Це тому, що приватні ключі можна зберігати на різних пристроях.

Однак є ризики використання технології multisig як двофакторної аутентифікації. Ризики збільшуються вдвічі, якщо для адреси з множинними підписами встановлено 2 із 2 закритих ключів. У разі втрати одного з ключів доступ до коштів також буде втрачено.

5. Одноклавішний проти мультисиг

Зазвичай криптовалюти зберігаються за стандартною адресою з одним ключем, що означає, що той, хто має правильний секретний ключ, отримує доступ до коштів. Це означає, що для підписання транзакцій і переказу монет за бажанням, без додаткової авторизації, потрібен лише один ключ.

Хоча використання адреси з одним ключем швидше та простіше, ніж адреса з кількома знаками, вона створює кілька проблем, зокрема щодо безпеки. Наприклад, за допомогою одного ключа кошти захищаються лише однією точкою відмови.

Кіберзлочинці постійно розробляють нові методи фішингу для крадіжки коштів користувачів криптовалюти.

Гаманці Multisig забезпечують підвищену безпеку

Зваживши переваги та недоліки, гаманці з кількома підписами є набагато більш надійною та високобезпечною альтернативою для управління криптофондами. Якщо використовувати їх належним чином, гаманці з множинними підписами надають численні корисні програми, які роблять біткойн та інші криптовалюти більш привабливими, корисними та безпечними.

Вимагаючи більш ніж одного підпису для переказу коштів, гаманці з множинними підписами забезпечують підвищену безпеку та дозволяють одностайно приймати рішення. Безсумнівно, ця технологія, ймовірно, буде використовуватися в майбутньому та впроваджувати додаткові корисні оновлення.

Чи можу я бути обдуреним за допомогою гаманця з мультисиг?

Так, зловмисники можуть використовувати гаманець з множинними підписами, щоб обдурити жертву.

Шахрайство працює так:

 • Жертва купує криптовалюту, ймовірно, за ціною «занадто добре, щоб бути правдою».
 • Кошти надсилаються на гаманець з мультипідписами, яким жертва не володіє, але має доступ. Наприклад, зловмисник може налаштувати гаманець з 1-2 підписами, який дозволяє зловмиснику переміщувати кошти без згоди жертви.
 • Зловмисники переміщують кошти в інший гаманець, до якого жертва не має доступу.

Наші рекомендації:

- Якщо ви купуєте криптовалюту, переконайтеся, що гаманець, у який ви збираєтеся отримувати кошти, є гаманцем, яким ви володієте, створеним вами гаманцем, який не є гаманцем для кількох підписів, і лише ви маєте доступ до нього.

- Якщо ви купуєте криптовалюту, остерігайтеся цін «занадто добре, щоб бути правдою» або того, хто пропонує криптовалюту за набагато нижчою ціною, ніж поточний курс.

Якщо хтось каже вам створити або приєднатися до гаманця для кількох підписів, щоб надсилати вам гроші, вони намагаються вас обдурити.

Q&A

Питання: Я хочу підвищити безпеку своїх коштів, чи є гаманець з множинними підписами хорошим варіантом?

В: Оскільки гаманець з кількома підписами вимагає більше підписів для підписання транзакції, це додає безпеки вашому гаманцю. Якщо зловмисник отримав один пристрій співплатника, він не зможе витратити кошти вашого гаманця, якщо вам потрібні принаймні два підписи. Однак майте на увазі наступне:

 • Кожен раз, коли ви хочете підписати угоду, її має підписати необхідна кількість співплатників.
 • Щоб відновити гаманець, вам знадобиться кілька фраз відновлення.

З: Я хочу поділитися гаманцем зі своєю дружиною, що ви порадите?

A: Існує багато конфігурацій з кількома підписами для двох співплатників:

 • 1-2: для підписання транзакції потрібен лише один підпис. Жодному із співплатників не потрібен інший для підписання пропозиції. Гаманець можна відновити за допомогою однієї фрази відновлення.
 • 2-2: для відправки транзакції потрібні два підписи. Кожен раз, коли співплатник створює пропозицію трансакції, він повинен чекати, поки інший співплатник схвалить пропозицію. Ця конфігурація гаманця вимагає двох фраз відновлення для відновлення гаманця. Якщо один пристрій було втрачено або вкрадено, і ви не маєте фрази для відновлення цього співплатника, гаманець і кошти втрачено.
 • 2-3: Три співплатники, потрібні два підписи. З додатковою фразою відновлення, яка надійно зберігається окремо, ця конфігурація гаманця стає хорошим рішенням, коли є ризик втратити один із пристроїв. 2-4 також можуть бути хорошим варіантом.

З: У мене є гаманець 2-2. Інший платник втратив свій пристрій і не має своєї фрази для відновлення. Як ми можемо відновити гаманець?

В: На жаль, у цьому випадку неможливо відновити гаманець. Обидві фрази відновлення необхідні для відновлення гаманця.

З: У мене є гаманець 2-2. Інший платник втратив свій пристрій і не має фрази для відновлення, але у мене мій гаманець налаштовано на двох пристроях. Чому я не можу перемістити кошти?

Відповідь: Кожен співплатник має свій унікальний підпис, який необхідно надати для переміщення коштів. Це означає, що копіювання одного й того ж гаманця співробітника на багатьох пристроях не допомагає, оскільки вони забезпечують однаковий підпис. Якщо ви втратите будь-яку фразу відновлення для гаманця з множинними підписами, в якому вам потрібен кожен підпис (наприклад, 2-2), ви втратите доступ до коштів у гаманці.

Питання: Чи сплачуватиму я більшу комісію, використовуючи гаманець з множинними підписами для надсилання коштів?

В: Так. Скрипти відрізняються, і в транзакцію включено більше підписів. Ці два фактори призводять до більшої транзакції (у байтах), що вимагає більшої загальної комісії.

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642978200

Що таке халвінг біткойнів | Як це працює і чому це має значення?

У цій публікації ви дізнаєтеся, що таке халвінг біткойнів, як він працює і чому це має значення?

Як ви вже знаєте, біткойн став першою криптовалютою, коли її випустив у 2009 році Сатоші Накамото. Враховуючи, що максимально можлива кількість згенерованих біткойнів становить 21 мільйон.

Персона Сатоші Накамото була задіяна в перші дні біткойна, працюючи над першою версією програмного забезпечення в 2009 році. Зв'язок з Накамото і з Накамото здійснювався в електронному вигляді, а відсутність особистих та попередніх подробиць означало, що було неможливо дізнатися, справжня ідентичність за назвою.

Взаємодія Накамото з біткойнами припинилася в 2010 році. Останнє листування, яке хтось мав із Накамото, було електронним листом іншому розробнику біткоїнів, у якому говорилося, що вони «перейшли до інших речей». Нездатність назвати ім’я обличчям призвело до значних спекуляцій щодо особистості Накамото, особливо через збільшення кількості, популярності та відомості криптовалют.

Всупереч поширеній думці, багато криптовалют не мають обмеженого запасу. Загальна пропозиція біткойна обмежена 21 мільйоном монет.

Халвінг біткойна — це подія, коли швидкість надходження в обіг нових одиниць найбільшої у світі криптовалюти зменшується вдвічі. 

Це частина загальної стратегії підтримувати максимальну пропозицію біткойнів фіксованою, на відміну від фіатних валют, таких як долар США, які, по суті, мають необмежені запаси і втрачають цінність, коли уряди друкують занадто багато.

🔥 Якщо ви новачок. Я вважаю, що стаття нижче буде корисною для вас ☞  Що ви повинні знати, перш ніж інвестувати в криптовалюту - для початківців

Що таке біткойн вдвічі?

Халвінг біткоїнів — це автоматизований процес зменшення вдвічі біткойнів, які майнери отримують як винагороду за створення блоку. Він був створений для заохочення майнінгу через робочі тести. При цьому, встановлюючи кожну певну кількість блоків, викиди слід скоротити вдвічі.

Першою криптовалютою, яка реалізувала цей процес, був біткойн. Все це тому, що кількість біткойнів, які можуть з’явитися, є кінцевою і встановлюється в програмному забезпеченні біткойнів на рівні 21 мільйона біткойнів. Більше не один. Програмне забезпечення біткойн встановлює, що біткойни будуть випущені для винагородних майнерів, оскільки вони створюють блоки для перевірки транзакцій, у середньому кожні 10 хвилин.

Однак кількість випущених біткойнів не завжди однакова, програмним забезпеченням встановлено, що кожна певна кількість блоків зменшується вдвічі. Цей автоматизований процес називається халвінгом і використовується для встановлення певного часу до закінчення випуску монет, щоб переслідувати модель. дефляційний, або що те саме, поступово збільшувати його вартість.

«Блок» — це файл, що містить 1 МБ записів транзакцій Bitcoin (BTC) у блокчейні Bitcoin. «Майнери» змагаються за додавання наступного блоку, вирішуючи складну математичну задачу за допомогою спеціалізованого обладнання, виробляючи випадковий висновок із 64 символів, відомий як «хеш», завершуючи процес і блокуючи блок, щоб його не можна було змінити. Завершуючи ці блоки, майнери отримують біткойни.

Отже, як працює цикл уполовинення біткойна? Майнерам платили 50 BTC за блок, коли криптовалюта була спочатку створена. Перших користувачів можна було спонукати до майнінгу мережі таким чином, ще до того, як стало очевидно, наскільки вона буде успішною. Швидкість, з якою створюється новий біткойн, зменшується вдвічі кожні 210 000 видобутих блоків або приблизно кожні чотири роки, поки не буде видобуто весь 21 мільйон біткойнів.

Відповідно до історії дат халвінгу біткойна, останні три халвінгу відбулися в 2012, 2016 і 2020 роках. Перший халвінг біткойна або розкол біткойна відбувся в 2012 році, коли винагорода за майнінг блоку була зменшена з 50 до 25 BTC. 

Подія вдвічі в 2016 році зменшила стимули до 12,5 BTC за кожен видобутий блок, і станом на 11 травня 2020 року кожен новий видобутий блок генерує лише 6,25 BTC. У 2024 році очікується наступний халвінг біткойна. Ця система діятиме приблизно до 2140 року.

Таким чином, якщо ми подивимося на еволюцію біткойнів до сьогодення, ми побачимо, що ми досягли цифри 86 554% біткойнів в обігу. Треба мати на увазі, що з першими 210 000 блоків було досягнуто цифри в 50% біткоїнів в обігу.

Протягом цього періоду, в якому ми перебуваємо, буде додано 2 625 000 BTC, що означатиме досягнення 18 375 000 BTC, і ми досягнемо кількості BTC в обігу 87,5%.

У цій публікації ми пояснимо, чому відбувається халвінг біткойнів, як працює цикл халвінгу біткойнів і чому це важливо.

Чому відбувається халвінг біткойна?

Алгоритм майнінгу біткойн запрограмований на пошук нових блоків кожні десять хвилин. Час, необхідний для пошуку блоків, зменшиться, оскільки більше майнерів приєднається до мережі та додасть більше потужності хешування. Щоб відновити 10-хвилинну мету, складність видобутку скидається приблизно раз на два тижні. Середній час пошуку блоку постійно залишався нижче 10 хвилин (приблизно 9,5 хвилин), оскільки мережа Bitcoin різко зросла за останнє десятиліття.

Пропозиція біткойнів обмежена 21 мільйоном одиниць. Генерація нових BTC припиниться, як тільки їх загальна кількість досягне 21 мільйона. Біткойн вдвічі гарантує, що кількість біткойнів, які можна видобути кожен блок, з часом зменшується, що робить BTC більш рідкісними та цінними.

Логічно, що стимул до майнінгу біткойнів зменшуватиметься, коли кожен халвінг буде завершено. З іншого боку, зменшення біткойнів в два рази пов’язане з значним зростанням ціни BTC, що дає майнерам стимул до майнінгу, навіть якщо їхні виплати зменшені вдвічі.

Майнерів біткойн заохочують продовжувати майнінг у міру зростання цін. З іншого боку, майнери можуть втратити стимул створювати більше біткойнів, якщо ціна цифрової валюти не зросте, а винагорода за блок зменшиться. Це пов’язано з тим, що видобуток біткойн – це трудомістка та дорога операція, яка вимагає великої потужності комп’ютера та електроенергії.

Чому біткойн має значення вдвічі?

Халвінг біткойн зазвичай супроводжується великими потрясіннями для криптовалюти. В результаті циклу вдвічі пропозиція доступних біткойнів зменшується, що підвищує вартість біткойнів, які ще потрібно видобути. І з такими змінами з’являється можливість отримати прибуток.

28 листопада 2012 року, коли ціна BTC становила близько 12 доларів, відбувся перший халвінг; через рік біткойн зріс майже до 1000 доларів. Друге вдвічі відбулося 9 липня 2016 року, і ціна біткойна на той час впала до 670 доларів, але в липні 2017 року зросла до 2550 доларів. У грудні того ж року біткойн досяг історичного максимуму в 19 700 доларів. Ціна біткойна становила 8 787 доларів на момент останнього вдвічі, у травні 2020 року, і різко виросла в наступні місяці.

Звичайно, були й інші елементи, які слід враховувати під час аналізу бумів біткоіна після халвінгу:

Більше висвітлення в пресі криптовалют і біткойн.

Захоплення анонімністю цифрового активу.

Поступове збільшення кількості реальних випадків використання валюти.

Однак, якщо ви вірите в цінність історії, минулі халвінги біткойнів були довгостроковими драйверами для ціни криптовалюти. З іншого боку, третє зменшення вдвічі за час існування біткойна майже напевно вплине на екосистему BTC різними способами. Насамперед, оскільки економічна вигода від майнінгу стає менш привабливою, а для менш ефективних майнерів – збитковою, кількість майнерів біткойн, за прогнозами, скоротиться.

Халвінг біткойна символізує регулярну дефляційну тенденцію біткойна. Це було стрижнем бичків для біткойн з моменту його заснування; тобто біткойн, будучи децентралізованою криптовалютою, не може бути надрукований у забуття урядами чи центральними банками, а загальна пропозиція повністю відома.

Наслідки для звичайного користувача

Для тих, хто використовує біткойн щоденно, здійснюючи транзакції або надсилаючи гроші по всьому світу, ніяких наслідків не буде. Ви можете продовжувати використовувати своє портфоліо як зазвичай і так, як ви робили до цього часу.

Наслідки для майнера біткойн

Гірники в цій справі важливіші гравці. Через кілька днів ми побачимо, чи підтримується така ж обчислювальна потужність за допомогою майнінгу в мережі, чи частина майнерів припинить майнінг через високу вартість і невелику винагороду (враховуючи, що ціна біткойна не зростає в ціні )

Враховуючи, що кожні 10 хвилин вони будуть отримувати на 50% менше біткойнів, дослідження та шлях до більш ефективних майнерів можуть збільшуватися. Він також відкриває дуже широкий та захоплюючий діапазон, повний можливостей, для всіх компаній у цьому секторі.

Наслідки для спекулянтів

Для спекулянтів скорочення вдвічі може стати ідеальним часом для початку підвищення ціни на біткойн, оскільки нова винагорода призведе до того, що біткойн стає дедалі дефіцитнішим. Це, звісно, ​​тому, що емісія біткойнів зменшується, і це призводить до того, що попит перевищує пропозицію, що підвищує ціну BTC. Коротше кажучи, «це рибалка в неспокійній річці», і ті, хто вміє поводитися в цих умовах, зможуть отримати великі прибутки.

Наслідки події халвінгу Bitcoin

З точки зору ширших наслідків удвічі, нижча винагорода за майнінг біткойн зменшить кількість грошей, які майнери можуть заробляти, додаючи нові транзакції в блокчейн. Винагороди майнера визначають потік нових біткойнів в обіг. В результаті зменшення цих платежів вдвічі зменшує приплив нових біткойнів. Тут в гру вступають економіка попиту та пропозиції. У той час як пропозиція падає, попит коливається (збільшується або зменшується), і в результаті змінюється ціна.

Рівень інфляції біткойна також знижується через подію вдвічі. Інфляція – це втрата купівельної спроможності на що-небудь, у даному випадку на валюту. Проте базова інфраструктура біткойна розроблена як дефляційний актив. Для досягнення цієї мети вирішальну роль відіграє удвічі.

Рівень інфляції біткойна становив 50% у 2011 році, але після зменшення вдвічі в 2012 році він впав до 12% у 2012 році і 4–5% у 2016 році. Зараз рівень інфляції становить 1,77%. Це означає, що після кожного халвінгу вартість біткойна зростає. Кожна подія вдвічі історично призводила до боротьби з биткойнами. Ціна зростає в міру зменшення пропозиції, що призводить до зростання попиту. Однак ця тенденція до зростання не буде миттєвою.

Через високу вартість електроенергії, яка використовується для живлення комп’ютерів, які розв’язують математичні головоломки, ціна BTC мала б значно підвищитися, щоб майнери отримували вдвічі менше монет. Майнерам буде важко залишатися конкурентоспроможними і займатися бізнесом, якщо ціна не зросте в тандемі зі зниженням винагороди. 

Майнерам потрібно бути максимально ефективними; отже, нова технологія, яка може генерувати більше хешів в секунду, споживаючи менше енергії та зменшуючи накладні витрати, буде затребуваною.

Крім того, є докази інтересу до валюти з кількох країн, і їхня економіка може вплинути на ціну біткойна. Що ще важливіше, ціна біткойна, ймовірно, зросте через посилення видимості, яку він зараз отримує. Обсяг транзакцій буде тільки збільшуватися, оскільки все більше магазинів, малого бізнесу і навіть значних установ беруть участь у біткойні та блокчейні.

Що робити, якщо значна кількість шахтарів раптово вибуло з гонки?

Щоб зрозуміти це, ми повинні спочатку обговорити швидкість хешування. Для майнінгу біткойн хешрейт визначається як кількість обчислювальних операцій SHA256, що виконуються за секунду. Це значення зростає зі збільшенням кількості майнерів, що означає, що мережа швидша та безпечніша. 

Якщо багато майнерів вирішать піти одночасно, мережа може на мить зіткнутися з вузьким місцем, оскільки користувачі переходять на більш швидкі ланцюги, що спрощує для шахраїв захоплення величезних частин мережі.

Однак історичні дані свідчать про те, що подвійні події не викликають такої реакції. Коли в 2012 році відбулося перше халвінг, хешрейт біткойна дещо знизився з грудня 2012 року до середини лютого 2013 року. Після цього як хешрейт, так і прибутковість майнінгу зросли. Це означає, що після того, як пил осяде, удвічі вигідні як майнерам, так і мережі в цілому.

Подібний сценарій відбувся під час другого халвінгу біткойна, але сприятливий вплив проявився довше. Хешрейт продовжував неухильно зростати, але прибутковість майнінгу не відновлювалася майже рік після дати зменшення вдвічі. Якщо ця закономірність збережеться для наступної події, рентабельність майнінгу може зазнати довгострокового зниження.

Що було б, якщо б біткойн не зменшився вдвічі?

Це досить цікаве питання. Якби процесу халвінгу не було, пройшло б багато часу з тих пір, як усі біткоїни були б видобуті. Тому майнери отримають лише комісію за транзакції як компенсацію. Комісійні з невеликими витратами, оскільки біткойн не дав би йому часу, щоб переоцінити себе настільки, щоб його було вигідно майнити.

Щоб усі біткоїни були введені в обіг, знадобилося б кілька років. Спочатку було розподілено 50 BTC за блок, що становить 300 біткойнів на годину або 7200 біткойнів на день. Щороку буде випущено 2 628 000 біткоїнів, що, якщо розділити на загальну кількість можливих біткойнів, що становить 21 000 000 біткойнів, дає нам майже вісім років часу, необхідного для введення всіх біткойнів в обіг.

Прогноз доданих біткойнів у короткостроковій перспективі

Таблиця, яку можна побачити нижче, визначає відсоток біткойнів в обігу по відношенню до загальної суми та дати досягнення цієї цифри. Ми також можемо побачити, скільки біткойнів відкривається і скільки закривається період, а також додана сума.

Чи впливає халвінг на ціну біткойна?

Щоб відповісти на це питання, було б корисно переглянути попередні половинки. Наразі їх було три з моменту заснування біткойна в 2009 році.

Історично ціна біткойна різко зросла за 18 місяців після халвінгу. Після першого халвінгу в 2012 році біткойн досяг рекордного максимуму в понад 1000 доларів у листопаді 2013 року. У квітні того ж року, до халвінгу, біткойн торгувався менше ніж за 50 доларів.

Друге вдвічі відбулося в 2016 році. У грудні 2017 року біткойн досяг рекордного рівня в майже 20 000 доларів, порівняно з менш ніж 1 000 доларів у січні того ж року.

Загалом, біткойн має тенденцію швидко зростати в якийсь момент після халвінгу. Потім відбувається збій, який іноді призводить до просадок до 90%. Після деякого часу стагнації ціна починає повільно підвищуватися до наступного вдвічі, і цикл повторюється. Це занадто спрощена версія подій, але вона дає загальне уявлення про те, як історично вплинуло на ціни біткойн вдвічі.

Тим не менш, минулі результати не завжди вказують на майбутні результати. Крім того, ринки рухаються з різних причин, від геополітичних питань та макроекономічних подій. Іноді криптовалюти можна співвідносити з більш широкими фінансовими ринками, тому важко точно визначити, чи було вдвічі причиною будь-якого підвищення цін.

Як часто відбувається переполовинення?

Приблизно кожні 4 роки.

Приблизно? Халвінг складний, оскільки неможливо передбачити, скільки часу знадобиться на майнинг блоку. Так, програмне забезпечення може обчислити середнє значення часу і на основі цього часу постійно коригувати складність.

Кожні 2016 блоків відбувається коригування складності шахти. Це робиться для того, щоб час між кожним видобутим блоком був близьким до 10 хвилин.

Щоб спростити наше пояснення, ми встановили, що блоки завжди генеруються кожні 10 хвилин. Хоча це не завжди так, але зазвичай це дуже близько. Тому ми встановлюємо, що за годину генерується шість блоків. Таким чином, 75 біткойнів (виходячи з винагороди на момент написання цієї статті, 12,5 біткойнів на блок) додаються до мережі та вводяться в обіг. Ці нові майнери біткойнів можуть вирішити вивести на ринок, бажаючи їх продати.

Щоб виконати обчислення процесу роздвоєння наполовину, ми виконаємо спрощене обчислення з цілими числами. Це для того, щоб можна було зрозуміти приблизний процес і терміни. Ми повинні помножити 210 000 блоків на 10 хвилин (інтервал, між яким генеруються блоки). Потім розділіть його на 60 хвилин (1 година = 60 хвилин).

Кожен процес уполовинення відбувається приблизно кожні 35 000 годин, що еквівалентно 1 458 дням, тобто 4 рокам.

Їжа на винос

Халвінг біткойна, коли кількість монет, які майнери отримують в обмін на обробку транзакцій, скорочується вдвічі, відбувається раз на чотири роки. На момент написання статті було три половини.

Історично склалося так, що біткойн зріс у ціні після халвінгу. Ця тенденція слідує закономірностям, встановленим законом попиту та пропозиції. Менша пропозиція чогось може означати, що його ціна зросте, доки попит залишається стабільним або збільшується.

Ця фундаментальна економічна перевага є частиною того, що змушує деяких людей вірити, що біткойн унікальний як засіб збереження вартості. Єдиною іншою формою грошей, яка має подібні характеристики, є золото, тому дехто називає біткоїн «цифровим золотом».

Сподіваюся, цей пост допоможе вам. Не забудьте поставити лайк, прокоментувати та поділитися з іншими. Дякую!

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642862520

Хардфорки в криптовалюті | Як це працює

У цій публікації ми обговоримо, що таке хардфорки, чому вони трапляються, різницю між хардфорками та софтфорками та чому вони є важливою частиною блокчейну.

Крім того, ми також обговоримо деякі приклади хардфорків, які сталися, такі як Bitcoin Cash і Ethereum Classic.

Хто визначає форк-формацію?

Оскільки блокчейн не керується жодним центральним органом, учасники мережі несуть відповідальність за домовленість щодо подальшого розвитку та впровадження змін, які підвищують загальну ефективність.

Однак у блокчейнах є різні підгрупи учасників, починаючи від майнерів і закінчуючи повними користувачами вузлів і розробниками. Отже, хто має останнє слово щодо того, які зміни слід запровадити в мережі?

Оскільки кожна підмножина робить свій внесок у мережу по-різному, деякі учасники мають більше права голосу, ніж інші.

Наприклад, майнери, які захищають мережу, виділяючи обчислювальні ресурси для перевірки блоків, як правило, визначають безпеку та популярність версій fork. Оскільки майнери надають обчислювальні ресурси, необхідні для роботи мережі, будь-яка версія форка, яка отримує схвалення майнерами, як правило, досягає успіху. Більшість блокчейнів з відкритим кодом допускають дублювання обов’язків і, отже, спільну відповідальність за процес формування форка. Інші ролі підмножини включають розробників, які створюють і оновлюють код, який виконується всередині блокчейну, і повноцінних користувачів вузлів, які діють як магістраль і аудитори мережі, оскільки вони перевіряють і підтримують історію блокчейну.

Що таке хард форк?

Форки — це оновлення або оновлення програмного протоколу блокчейну, які призводять до розколу в головній мережі блокчейну. Наприклад, якщо на старому блокчейні працює криптовалюта, форк на цьому блокчейні призведе до створення другої криптовалюти на новому, роздвоєному блокчейні.

За допомогою хардфорка правила протоколу блокчейну оновлюються або змінюються таким чином, що старий блокчейн і отриманий блокчейн несумісні.

Це означає, що старі вузли не прийматимуть нещодавно оновлені блоки, а новий блокчейн працюватиме за новими правилами, які постійно відхиляють блоки зі старого блокчейну. Це часто називають оновленням програмного забезпечення, яке має зворотну несумісність.

Наприклад, на блокчейні Bitcoin було створено хардфорк через розбіжності в біткойн-спільноті щодо найкращого підходу для масштабування мережі.

З одного боку аргументу були учасники, які хотіли збільшити розмір блоку. З іншого боку були ті члени, які виступали проти таких змін. Згодом ті, хто хотів збільшити розмір блоку, пішли на форк Bitcoin Cash, а ті, хто виступав проти таких змін, залишилися в основній мережі Bitcoin. З цієї причини, хоча обидві монети (тобто Bitcoin і Bitcoin Cash) працюють на різних блокчейнах, вони все одно мають однакову історію до форку.

Що таке м'яка вилка?

У той час як хард-форк є зворотно-несумісним оновленням блокчейну, софт-форк є сумісною зміною правил. Оскільки форк — це зміна, сумісна з пересиланням, старий блокчейн продовжуватиме приймати блоки з нещодавно оновленого протоколу блокчейну, навіть незважаючи на зміни в правилах через нове програмне забезпечення.

Простіше кажучи, soft fork змушує старий блокчейн прийняти нові правила і, отже, приймати як оновлені блоки, так і старі блоки транзакцій одночасно. Таким чином, на відміну від хардфорка, софтфорк підтримує старий блокчейн, підтримуючи дві смуги з різними наборами правил. Прикладом успішно реалізованого софтфорку є оновлення протоколу біткойн Segregated Witness (SegWit) 2015 року.

До оновлення SegWit протокол біткойн був дорожчим, близько 30 доларів за транзакцію, і займав більше часу. . Творці того, що стане оновленням SegWit, визнали, що дані підпису становлять близько 65% транзакційного блоку. Тому SegWit запропонував збільшити ефективний розмір блоку з 1 МБ до 4 МБ.

Ідея цього збільшення полягала в тому, щоб відокремити або видалити дані підпису з даних транзакцій у кожному блоці в блокчейні, звільнивши місце для більшої пропускної здатності транзакцій на блок. Застосувавши soft fork, старий блокчейн біткойн міг приймати нові блоки 4 МБ і 1 МБ блоки одночасно. Завдяки розумному інженерному процесу, який відформатував нові правила, не порушуючи старих, soft fork дозволив старим вузлам також перевіряти нові блоки. .

Чому трапляються хардфорки? 

Як правило, хардфорки блокчейну відбуваються як спосіб задовольнити потреби спільноти за допомогою/майнінгу певної криптовалюти. Вони можуть знадобитися через помилки в старішій версії програмного забезпечення, для додавання нових функцій або через розбіжності між спільнотою криптовалюти щодо напрямку, в якому рухається криптовалюта.

Справді, на момент написання цього матеріалу багато хто зі світу криптовалют з нетерпінням чекають на довгоочікуваний  хардфорк Beacon Chain  Ethereum 2.0, який має надати кілька оновлень до Ethereum 2.0, наприклад, надати вузлам можливість працювати на мобільному пристрої. пристроїв.

З іншого боку, хардфорки також можуть бути частиною рекламної кампанії, щоб привернути увагу до нової криптовалюти. Наприклад, кожен, хто володів біткойнами у жовтні 2017 року, мав право отримати таку саму суму в Bitcoin Gold шляхом передачі. Це було відзначено хардфорком Bitcoin Gold.

Хардфорк може статися в будь-якому блокчейні, наприклад, не тільки в мережі біткойн або в Ethereum, як це було з хардфорком Cardano Mary у березні 2021 року. 

Інші причини хард форків

Насправді існують різні причини, за якими може статися хардфорк, крім причин, згаданих вище.

Іншою причиною хардфорку є повернення коштів користувачам, якщо в мережі блокчейн трапилося порушення безпеки або злом. У такому випадку трансакції, здійснені зловмисниками з визначеної дати, більше не є дійсними. Це відбувається тому, що зазвичай розробники швидко виправляють нещодавно використані вразливості після злому. 

Така вразливість у коді DAO. Як реєстр блокчейну з відкритим вихідним кодом, децентралізована автономна організація (DAO) визначається чітким набором правил... проект фактично став причиною жорсткого форка Ethereum Classic — ми детально обговоримо пізніше.

У такому популярному протоколі, як Bitcoin, різні кодери з усього світу постійно працюють над його вдосконаленням, пропонуючи конкретні оновлення. У випадку з біткойнами існує цілий список BIP (пропозицій щодо покращення біткойнів). Що стосується Ethereum, то існує список EIP (Ethereum Improvement Proposals Ethereum Improvement Proposals (EIPs) — це документи із запропонованими функціями та процесами, які пропонують потенційні зміни ...).

Хороший приклад того, що відбувається під час цих форків, дав у 2019 році сам засновник Ethereum Віталік Бутерін: « Протягом наступних одного-двох років ми будемо разом вирушати в цю цікаву подорож екосистеми Ethereum та оновити його до нової та більш безпечної… крім того, незабаром все буде, більше розробок для згортання, більше розробок у технології масштабування, покращення безпеки, включаючи гаманці, включаючи клієнтів, зокрема багато речей, покращення зручності використання, покращення конфіденційності ».

Хард форки проти м'яких форків

Переходячи до наступної частини обговорення, давайте зараз подивимося на різницю між хард-форками та софт-форками, але спочатку – що таке м’які форки?

Софтфорк   — це оновлення програмного забезпечення, яке зворотно сумісне зі старими версіями блокчейну . Це означає, що ті майнери, які ще не оновилися до пізнішої версії програмного забезпечення, все ще можуть брати участь у перевірці та перевірці транзакцій.

Набагато легше реалізувати софтфорк, ніж хардфорк, оскільки лише більшості майнерів потрібно оновити.

Однак пам’ятайте, що майнер, який ще не оновився, все одно буде вражений soft fork. 

Скажімо, ви створюєте блок розміром 1 мегабайт як неоновлений майнер. Ви все ще можете перевіряти вхідні трансакції. Однак оновлення дозволяє додавати в екосистему лише 8 мегабайтних блоків, тому ви не можете додати свої блоки – вибачте.  

З огляду на це, можна сказати, що софтфорки є стимулом для майнерів оновлювати своє програмне забезпечення, або стикаються з перешкодами у їх функціональності.

Приклади хард форків

Загалом, найімовірніше три можливі сценарії, коли спільнота вирішить хардфорк:

 • Один блокчейн залишається домінуючим після хардфорку, в результаті чого інші блокчейни мають низьку популярність та/або цінність спільнотою. 

Наприклад,  Bitcoin Classic (BXC)  і  Bitcoin Unlimited  сьогодні підтримуються дуже невеликими групами майнінгових пулів, тоді як старий добрий  біткойн  « все ще той, кого я люблю », як би співала Шанія Твен – це король криптовалют серед криптовалют. громада та не тільки.

 • Обидва блокчейни прийняті, співіснують і працюють незалежно один від одного з приблизно однаковою популярністю та/або цінністю. 

Добре, тут немає дійсно гарних прикладів, але помірно відповідним прикладом є  Bitcoin Cash Роджера Вера , блокчейн, який реалізував збільшений розмір блоку на 8 МБ у 2017 році (і розмір блоку на 32 МБ у 2018 році). Тепер цифровий актив на вершині цієї платформи,  BCH , зручно входить у ТОП-20 криптовалют за ринковою капіталізацією, і тому справедливо сказати, що він сам по собі був успішним.

Звичайно, BCH не є біткойн з точки зору ціни, але подивіться на інші хардфорки, про які ми згадали тут – вони продаються менше ніж за долар!

 • Обидва блокчейни прийняті, але один з них є перевагою. Один з двох ланцюгів стає домінуючим ланцюгом з точки зору прийняття та цінності.

Ось тут і підходить приклад Ethereum Classic, тому давайте розглянемо його докладніше.

У квітні 2016 року цифрова децентралізована автономна організація DAO була встановлена ​​на блокчейні Ethereum, щоб створити форму венчурного фонду, орієнтованого на інвесторів. 

У липні 2016 року хакери скористалися вразливістю в коді DAO, викравши ETH на суму 50 мільйонів доларів. В результаті блокчейн Ethereum був жорстко форк на блоці 1 920 000, щоб відновити всі кошти тих, хто зазнав збитків під час злому. Це було суперечливим і призвело до збереження оригінального нероздвоєного блокчейну як Ethereum Classic (ETC), таким чином розбивши мережу на два окремих активних блокчейна, кожен зі своєю власною криптовалютою. 

Без сумніву, Ethereum є домінуючою силою тут. Ethereum на певну відстань є другою за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією. Ринкова капіталізація (або ринкова капіталізація) криптовалюти є вимірюванням її ринкової вартості. Іншими словами, це..., в той час як на момент написання Ethereum Classic навіть не потрапив у топ-50.

Якщо говорити про домінування – як ми всі знаємо і вже згадували, біткойн є найпопулярнішою криптовалютою.

Останнім часом інтерес до «цифрового золота» тільки зростає. Як наслідок, з’являється інтерес до його історії, включаючи хардфорки.

Давайте коротко подивимося на історію хардфорків Bitcoin:

 • Bitcoin Classic  був запропонованим хардфорком від оригінального блокчейну Bitcoin (Bitcoin Core), який мав на меті збільшити максимально можливий розмір блоків транзакцій. Незважаючи на деякі початкові обіцянки, Bitcoin Classic не зміг широко прийняти біткойн-спільноти.
 • Bitcoin Unlimited  дозволяє  користувачам використовувати блоки більшого розміру. Однак побоювання, що майнери з більшими ресурсами будуть домінувати в отриманні прибутку, означає, що він також не зміг злетіти.
 • Bitcoin SV  — це монета, яка народилася в результаті того, що було описано як «громадянська війна» у двох конкуруючих біткойн-таборах. Перший табір, підтриманий підприємцем Роджером Вером і Джиханом Ву з Bitmain, пропагував програмне забезпечення під назвою Bitcoin ABC (тепер іменуване  Bitcoin Cash (BCH)) , яке підтримувало б розмір блоку на рівні 32 МБ. Це найуспішніша криптовалюта з придуманих. Другий табір, очолюваний Крейгом Райтом і мільярдером Келвіном Ейром, представив конкуруючу версію програмного забезпечення Bitcoin SV, скорочення від «Bitcoin Satoshi Vision», яка збільшила б обмеження розміру блоку до 128 МБ.
 • У жовтні 2017 року було здійснено хардфорк Bitcoin Gold  . Цей форк був реалізований в надії, що майнінг на відеокартах (замість дорогих ASIC, які використовувалися для майнінгу біткойн – тепер вони були заборонені в результаті хардфорку) зробить майнінг більшим. доступний для звичайних людей.

Отже, скільки пропозицій щодо покращення біткойна, на вашу думку, вже було зроблено за останнє десятиліття? 

Відповідь багато. 350, якщо бути точним, але не всі з них дійшли до хардфорку, звичайно.

Проте ніч ще молода, блокчейн — це підліткова технологія, яка оживала лише трохи більше 10 років тому, і ми, безсумнівно, побачимо набагато більше хардфорків у майбутньому.

Висновок: Еволюція блокчейнів

Отже, по суті, хардфорк — це далекосяжна зміна блокчейну, яка вимагає, щоб усі вузли, що працюють у розподіленій мережі, перейшли до новішої версії (яка підтримує налагоджену функціональність). 

З іншого боку, софтфорк — це оновлення програмного забезпечення, яке зворотно сумісне зі старими версіями блокчейну. Це означає, що ті майнери, які ще не оновилися до пізнішої версії програмного забезпечення, все ще можуть брати участь у перевірці та перевірці транзакцій (хоча їх стимулюють до оновлення).

Хардфорки і софтфорки важливі в контексті розвитку мережі. Вони дозволяють громаді вносити достатні зміни та оновлення, незважаючи на відсутність централізованого управління.

Завдяки хардфоркам блокчейни та криптовалюти інтегрують нові функції та покращення в міру їх розробки. Без цього екосистемі потрібен був би централізований сервер, щоб контролювати все, що відбувається в мережі. На щастя, ми не застрягли з централізованими серверами, але ми точно застрягли з хардфорками.