Lane Sanford

Lane Sanford

1642756380

DCA (میانگین سازی هزینه دلار) در کریپتو چیست | استفاده از آن بهترین را

در این پست، DCA (متوسط ​​هزینه دلار) در کریپتو چیست و از آن به بهترین شکل استفاده می کنید؟

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، استراتژی های زیادی با درجات مختلف ریسک وجود دارد. یکی از این استراتژی‌ها، میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری است که با نام DCA برای ایجاد ثروت در طول زمان طراحی شده است. این یک رویکرد سرمایه گذاری است که در آن خرید دوره ای دارایی ها در نهایت نیاز به بازارهای زمان بندی را از بین می برد. گیج کننده به نظر می رسد؟ برای دانستن بیشتر در مورد این استراتژی و نحوه استفاده موثر از آن در استراتژی سرمایه گذاری رمزنگاری خود به خواندن ادامه دهید. 

به عبارت ساده، یک سرمایه‌گذار با میانگین هزینه دلار، به‌جای ریختن حجم زیادی از پول نقد در بازارها، خریدهای تکراری کوچک‌تری (هفتگی، ماهانه، و غیره) انجام می‌دهد و دائماً دارایی‌ها را می‌خرد بدون اینکه اهمیتی بدهد که در حال حاضر «ارزان» یا «گران» هستند. با هدف کاهش تاثیر تغییرات قیمت و در عین حال انباشت هر چه بیشتر دارایی.

بیایید اینگونه در مورد آن فکر کنیم: هر بار که نیاز به نوشیدن یک آبجو سرد یا خوردن آن وعده غذایی خوب در رستوران را احساس می‌کنید، می‌تواند یک سهام اضافی یا خرید ارز دیجیتال در مجموعه شما باشد! حالا، فریب این را نخورید که چقدر ساده به نظر می رسد، چند نکته و ترفند وجود دارد که می تواند تأثیر زیادی بر استراتژی سرمایه گذاری شما داشته باشد، پس بیایید وارد آن شویم!

میانگین هزینه دلار (DCA) چیست؟

میانگین هزینه دلار (DCA) یک طرح سرمایه گذاری کمتر اندازه گیری شده است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا تصمیمات مبتنی بر احساسات را حذف کنند. در اینجا، سرمایه گذار به دنبال کاهش اثر نوسان قیمت با پخش کردن خرید در فواصل از پیش تعریف شده است. سرمایه گذار به جای سرمایه گذاری یکجا در یک طبقه دارایی، مبلغ ثابتی را به صورت هفتگی، ماهانه یا دو ماه یکبار سرمایه گذاری می کند. این بدون توجه به تغییرات قیمت انجام می شود. 

میانگین هزینه دلار را به عنوان ابزاری مناسب برای پیمایش در یک بازار بی ثبات بدون نیاز به سنجش بهترین نقطه ورودی در نظر بگیرید. از آنجایی که سرمایه در فواصل از پیش تعریف شده پخش می شود، این استراتژی تمایل دارد قیمت خرید شما را در طول مدت سرمایه گذاری هموارتر کند. این بسیار بهتر از سرمایه گذاری یک مبالغ در قیمت اوج است. 

در اصل، می‌توان گفت که میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری یک استراتژی سرمایه‌گذاری مناسب برای مبتدیان یا افرادی است که نمی‌خواهند خود را با جنبه فنی تحلیل بازار بار کنند. 


چه کسی باید از DCA استفاده کند؟

میانگین هزینه دلار برای سرمایه گذاران بلندمدت ایده آل است.

هدف، پایبندی به چرخه سرمایه گذاری است که در آن مقدار ثابتی به طور مداوم در یک دارایی سرمایه گذاری می شود. هیچ جایی برای شک، طمع یا ترس در ارتباط با استراتژی های سرمایه گذاری کوتاه مدت وجود ندارد. همچنین شایان ذکر است که میانگین گیری هزینه دلار در بازار نزولی موثرتر است. در حالی که بیشتر سرمایه‌گذاران از خرید خیلی می‌ترسند، اما همیشه به این فکر می‌کنند که آیا برای بازی خیلی زود یا خیلی دیر شده‌اند، برنامه میانگین هزینه دلاری شما چارچوبی برای سرمایه‌گذاری برای خرید کاهش قیمت ارائه می‌کند. 

اکنون که اصول اساسی میانگین‌گیری هزینه‌های دلار را می‌دانید، بیایید نگاهی به اثرات احتمالی این استراتژی در سناریوهای مختلف سرمایه‌گذاری بیندازیم. 


میانگین هزینه دلار چگونه کار می کند؟

میانگین‌گیری دلار-هزینه بدین‌گونه عمل می‌کند که به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا خریدهای معمولی کوچک‌تری را به جای خرید بزرگ انجام دهد، زیرا قیمت‌ها همیشه تمایل به افزایش در بلندمدت را بدون توجه به سقوط بازار یا هر شرایط نامطلوب موقت دیگری نشان داده‌اند. 

برای نشان دادن قدرت این استراتژی، اجازه دهید به مثال زیر نگاهی بیندازیم:

یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار تصمیم می‌گیرد با خرید ماهانه 300 دلار از هر دارایی خاص، 1800 دلار در طول 6 ماه سرمایه‌گذاری کند. جدول زیر به عنوان نمونه ای از نحوه اجرای این سناریو است:

ماهقیمت داراییکل مقدار خریداری شده
ماه 1100 دلار3
ماه 2120 دلار3.5
ماه 380 دلار3.75
ماه 490 دلار3.33
ماه 5110 دلار2.72
ماه 6115 دلار2.6
جمع کل17.9

در طول 6 ماه، سرمایه گذار ما 17.9 واحد از یک دارایی خاص را با سرمایه گذاری 300 دلار در ماه جمع آوری کرد، او هرگز به قیمت های فعلی بازار اهمیت نداد.

به لطف میانگین هزینه دلار، ارزش کل دارایی های سرمایه گذار ما در ماه ششم 2058.5 دلار است. بنابراین سرمایه گذاری اولیه 1800 دلاری او سود خوبی معادل 14.36 درصد نسبت به سرمایه گذاری اولیه (سود 258.48 دلار) برای او به همراه داشت.

توجه کنید که چگونه بالاترین قیمت دارایی ما 120 دلار بود و حتی اگر در این مثال، قیمت‌ها هرگز بالاتر از این بالاتر نبودند، سرمایه‌گذار ما همچنان پول درآورد و قدرت میانگین‌گیری هزینه دلار در آنجا نهفته است.

حال اگر سرمایه گذار ما سعی می کرد زمان ورود خود به بازارها را تعیین کند چه اتفاقی می افتاد؟

 • اگر یک سرمایه‌گذار معمولی بدون اطلاع از بازارها سعی می‌کرد زمان‌بندی ورودی‌های خود را تعیین کند و شاید 1800 دلار خود را در ماه دوم با قیمت واحد 120 دلار سرمایه‌گذاری می‌کرد، در این صورت در ماه 6 همچنان ضرری معادل 75 دلار داشت.
 • اگر یک سرمایه‌گذار معمولی دیگر شانس این را داشت که 1800 دلار خود را در ماه 3 سرمایه‌گذاری کند، تا کنون مبلغ شگفت‌انگیز 787.5 دلار سود کسب کرده است.

به خاطر داشته باشید که این یک مثال بسیار ساده است تا درک خوبی از مفهوم میانگین هزینه دلار به شما بدهد. در شرایط عادی، افراد در طول چندین سال درگیر این استراتژی هستند.

چیزی که می توانیم از این بیاموزیم این است که میانگین هزینه دلار قطعا فرآیند سرمایه گذاری را ساده می کند و ریسک سرمایه گذاران بی تجربه ای را که می خواهند با کاهش ریسک در دوره های زمانی طولانی از بازارهای مالی سود ببرند، کاهش می دهد.

میانگین هزینه دلار چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه به نکات فنی مربوط بپردازیم، اجازه دهید تمام نتایج ممکن یک استراتژی سرمایه گذاری با مبلغ یکجا را ترسیم کنیم. به عنوان مثال، بیایید بگوییم که شما تصمیم دارید مبلغ 1000 دلاری را در دارایی به ارزش 50 دلار برای هر سهم سرمایه گذاری کنید. به این ترتیب، شما می توانید 20 سهم را در یک خرید واحد خریداری کنید. بنابراین، چه اتفاقی می‌افتد اگر بخواهید زمانی که قیمت آن 40، 60 یا 80 دلار است، بفروشید؟

از جدول بالا، واضح است که استراتژی مبلغ یکجا زمانی بهترین کارایی را دارد که سرمایه گذار بهترین زمان را برای ورود به یک بازار شناسایی کرده باشد - این بدان معناست که شما باید در زمان مناسب فروش را انتخاب کنید. اجازه دهید این پایه را با نتایج بالقوه استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار مقایسه کنیم.

میانگین هزینه دلار در بازار نزولی 

از آنجایی که سرمایه گذاری DCA یک طرح خرید مستمر است، باید سرمایه 1000 دلاری خود را روی چندین خرید تقسیم کنید. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه میانگین هزینه دلاری برای خرید یک دارایی در طول چهار ماه داشته باشید. به عبارت دیگر، شما 250 دلار در ماه کنار می گذارید. شاید قیمت به طور پیوسته کاهش یابد به طوری که در هر بازه زمانی از پیش تعریف شده قیمت ها 50، 35، 30 و 25 دلار باشد. در این مورد، سرمایه سرمایه گذاری 1000 دلاری 30.4 سهم را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهید با همان قیمت های فروش بفروشید، این استراتژی چگونه بر سود شما تأثیر می گذارد؟

از آنجایی که در طول زمان موفق به خرید سهام بیشتری شده اید، سرمایه گذاری شما سریعتر رشد می کند. حتی در جایی که استراتژی مبالغ یکجا زیان داده است، میانگین هزینه دلاری موفق به ایجاد سود می شود. 

میانگین هزینه دلار در بازار صعودی

در حالی که میانگین‌گیری هزینه دلار یک استراتژی موثر در بازار نزولی است، اما در بازار صعودی چندان قدرتمند نیست. هنگامی که قیمت خرید شما در طول زمان افزایش می یابد، سهام انباشته شده کمتر از تعداد سهامی خواهد بود که با مبلغ یکجا می خریدید. به عنوان مثال، می توانید 1000 دلار را به طور مساوی در چهار خرید تقسیم کنید و قیمت هر سهم 50، 65، 70 و 80 دلار است. با این طرح خرید، در نهایت 15.5 سهم خواهید داشت. این چه تاثیری بر سود شما دارد؟ 

از جدول بالا متوجه خواهید شد که سودآوری سرمایه گذاری شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

میانگین هزینه دلار در یک بازار صاف 

سناریوی سوم زمانی است که قیمت دارایی در طول زمان تا حدودی ثابت باشد. در اینجا، شما تأثیر میانگین گیری هزینه دلار را احساس نخواهید کرد. به عنوان مثال، قیمت خرید یک دارایی به سمتی حرکت می کند و در هر بازه زمانی که شما در آن 250 دلار سرمایه گذاری می کنید، 50، 55، 40 و 60 دلار ثبت می شود. در پایان، شما در مجموع 18.9 سهم خواهید داشت که کمی نزدیکتر به 20 سهمی است که با مبلغ 1000 دلار به قیمت 50 دلار خریداری شده اند. 

آیا DCA برای سرمایه گذاری کریپتو مناسب است؟

همانطور که حتما متوجه شده اید، استراتژی سرمایه گذاری میانگین هزینه دلار برای هر طبقه سرمایه گذاری بی ثبات مناسب است. با این حال، DCA برای کریپتو ممکن است حتی مهم‌تر باشد. این به این دلیل است که ارزهای دیجیتال در مورد نوسانات در رتبه دوم قرار دارند و پیش‌بینی احتمالی تغییرات قیمت به این راحتی نیست. به همین دلیل است که ممکن است برای یکسان کردن قیمت های خرید و استفاده از افت بازار، نیاز به اتخاذ استراتژی میانگین هزینه دلار داشته باشید. 

با این حال، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که در طول چرخه گاو نر ضررهای قابل توجهی متحمل نمی شوید. توجه داشته باشید که استراتژی سرمایه گذاری DCA زمانی قوی تر است که قیمت دارایی های دیجیتال در حال کاهش باشد. این به این دلیل است که میانگین قیمت خرید بیت کوین شما را با هر خرید تکراری بیت کوین پایین می آورد.

نحوه استفاده از DCA به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین

برای استفاده از میانگین هزینه دلاری به عنوان استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین و کریپتو، می توانید خدمات کارگزاری را انتخاب کنید که گزینه های خرید دوره ای را ارائه می دهد. بسیاری از صرافی های برتر مانند Binance، Coinbase، Gemini و Crypto.com، ویژگی خریدهای تکرارشونده را ارائه می دهند. شما به راحتی می توانید تعداد خرید (روزانه، هفتگی، ماهانه)، مقدار خرید را تنظیم کنید و اجازه دهید صرافی بقیه موارد را برای شما انجام دهد. با این حال، این ویژگی ممکن است فقط در ایالات متحده فقط برای برخی از این صرافی ها در دسترس باشد. اگر می خواهید نتیجه سرمایه گذاری DCA در بیت کوین را محاسبه کنید، وب سایت هایی مانند این وجود دارند. از آگوست 2021، اگر به مدت 5 سال هر هفته فقط 10 دلار بیت کوین می خریدید، 2610 دلار به 38650 دلار تبدیل می شد. این یک سود چشمگیر 1380٪ است!

از طرف دیگر، اگر ویژگی خریدهای مکرر در دسترس نیست، می‌توانید با انتخاب یک مبلغ ثابت برای سرمایه‌گذاری در فواصل زمانی از پیش تعریف شده، یک طرح خرید را به صورت دستی تنظیم کنید. با این حال، این به جای روش تنظیم و فراموش کردن بالا، به نظم و تلاش بیشتری نیاز دارد.

مثالی از میانگین بیت کوین دلار-هزینه

برای شبیه سازی میانگین هزینه دلار بیت کوین ما از متغیرهای زیر استفاده می کنیم:

 • کل مبلغ سرمایه گذاری: 95,818 دلار
 • بازه زمانی: 46 ماه
 • فرکانس: خرید در اولین روز تقویم هر ماه.
 • ارزش: 2083 دلار برای هر خرید ماهانه.

از مثال بالا می توان نتیجه گرفت:

 • سرمایه‌گذاری که از ژانویه 2018 تا اکتبر 2021 (46 ماه) 2083 دلار را در اولین روز تقویمی هر ماه در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده بود، به ارزش کل سرمایه‌گذاری 511،891.83 دلار با سود خالص 416،073.83 دلار (با قیمت بیت‌کوین 47،6 دلار، 8888 دلار) دست یافت. لحظه نوشتن این راهنما).

باز هم، ما نمی‌توانیم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنیم: میانگین هزینه‌های دلاری یک دارایی منفرد مانند یک سهام یا ارز دیجیتال، به معنای قرار گرفتن در معرض ریسک بالا به دلیل عدم تنوع است، که نیاز به تحلیل عالی از طرف سرمایه‌گذاران برای تعیین ارزش آن دارد. سرمایه گذاری در یک دارایی فردی یا خیر.

آنچه ما همچنین می توانیم از این مثال بیاموزیم، تأیید یک جمله بسیار درست است:

 • پول پول بیشتری می آورد

یک فرد عادی باید برای تولید 416000 دلار سود خالص در حساب بانکی خود بسیار سخت کار کند، در حالی که سرمایه‌گذاری با 100000 دلار اضافی می‌تواند با صبر و حوصله و انتخاب دقیق دارایی برای سرمایه‌گذاری در طول این دوره، به آن سود سرشار برسد. 4 سال.

بازارهای مالی وسیله ای منحصر به فرد برای ایجاد ثروت برای کسانی است که تکالیف خود را انجام می دهند!

میانگین هزینه-دلار در مقابل. سرمایه گذاری یکجا (زمان بندی بازار)

سرمایه گذاری یکجا چیزی نیست جز سرمایه گذاری در یک زمان برای مقدار زیادی پول، در حالی که میانگین هزینه دلاری به کاهش آهسته مبلغ سرمایه گذاری شده در دوره های زمانی طولانی است.

قبل از شروع مقایسه، لطفاً موارد زیر را به خاطر بسپارید:

 • میانگین هزینه دلار، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا یا هر استراتژی دیگری اگر روی دارایی هایی با عملکرد ضعیف استفاده شود، اهمیت زیادی نخواهد داشت.
 • تنها راه کسب درآمد در هنگام کاهش قیمت، کوتاه کردن آن (شرط بندی در برابر آن) است و این یک تکنیک نسبتاً پیشرفته است که از هدف این راهنما فرار می کند.

عالی است، پس بیایید با استفاده از داده‌های یکی از نمونه‌های قبلی، بیت کوین، آنچه را که بین این دو رویکرد اتفاق می‌افتاد، مقایسه کنیم:

 • اگر سرمایه‌گذار در ژانویه 2018 95818 دلار بیت‌کوین را به قیمت 13716 دلار خریداری می‌کرد، در مجموع 698 بیت‌کوین خریداری می‌کرد. اگر همان سرمایه‌گذار تا اکتبر 2021 منتظر می‌ماند تا سرمایه‌گذاری خود را بفروشد، 237,044 دلار سود می‌برد، در حالی که یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار، 416,000 دلار سود خالص را صرفاً با سرمایه‌گذاری همان مقدار به طور مساوی در طول 46 ماه به دست می‌آورد.
 • اگر سرمایه‌گذاری در ژانویه 2020 به ارزش 95818 دلار بیت‌کوین را به قیمت 3701 دلار خریداری می‌کرد، در مجموع 25.8 بیت‌کوین خریداری می‌کرد. اگر همان سرمایه‌گذار تا اکتبر 2021 منتظر می‌ماند تا سرمایه‌گذاری خود را بفروشد، 1،230،350 دلار سود می‌برد، در حالی که یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار، 416،000 دلار سود خالص با سرمایه‌گذاری به همان میزان در طی 46 ماه به دست می‌آورد.

همانطور که می بینید، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا، بازده میانگین هزینه دلار را از بین می برد، اما یک لحظه صبر کنید…. آیا آن را انجام می دهد؟

در واقع، این یک موضوع نظر شخصی است زیرا:

 • سرمایه‌گذار با مبالغ یکجا که پول زیادی به دست می‌آورد، نیازمند زمان‌بندی عالی، استراتژی معاملاتی و مقادیر بسیار بالایی از ریسک بود.
 • سرمایه گذار DCA صرفاً باید به اصول دارایی اعتقاد داشته باشد در حالی که به آرامی پول را بدون توجه به قیمت ها در آن می ریزد.


مزایای میانگین هزینه دلار چیست؟

از مثال‌های بالا، می‌توان با اطمینان گفت که سرمایه‌گذاری DCA در کریپتو سودآوری سرمایه‌گذاری را با بهره‌گیری از کاهش قیمت افزایش می‌دهد. مزایای دیگر عبارتند از:

 • این کمک می کند تا از خطرات ناشی از عدم زمان بندی بازارها جلوگیری شود.
 • تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر احساسات را حذف می کند.
 • برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری بلند مدت هستند مناسب است.

معایب میانگین هزینه دلار چیست؟

اشکال آشکار افزایش کارمزد تراکنش است. با توجه به اینکه این استراتژی مستلزم خریدهای متعدد است، هزینه معاملات ممکن است به طور قابل توجهی افزایش یابد، به خصوص در هنگام استفاده از خدمات کارگزاری رمزنگاری برای مبادلات فیات به کریپتو. با این حال، بسته به سودآوری و مدت زمان سرمایه گذاری، ممکن است لزوماً تأثیر هزینه های اضافی ناشی از خریدهای دوره ای را در مقابل خرید با مبلغ یکجا احساس نکنید. همچنین زیان های احتمالی در نتیجه افزایش مداوم قیمت دارایی وجود دارد. هر چه قیمت های خرید در طول زمان بالاتر باشد، تاثیر میانگین گیری هزینه دلار به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری کمتر است. 

نتیجه 

میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری، یک استراتژی سرمایه‌گذاری قوی برای سرمایه‌گذاران مبتدی و کمتر متمایل به فنی است، به‌ویژه زمانی که سرمایه‌گذاری بلندمدت در یک بازار پر نوسان انجام می‌شود. همانطور که در این راهنما بحث شد، احتمال اشتباه در بازار کم است و ریسک های ناشی از تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر احساسات کاهش می یابد. 

🔺سلب مسئولیت: اطلاعات موجود در پست مشاوره مالی نیست، فقط برای اهداف اطلاعات عمومی در نظر گرفته شده است. معامله با ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک است. مطمئن شوید که این خطرات را درک کرده اید و مسئولیت کارهایی که با پول خود انجام می دهید بر عهده شماست.

🔥 اگر مبتدی هستید. من معتقدم مقاله زیر برای شما مفید خواهد بود ☞  آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید - برای مبتدیان

با تشکر از شما برای خواندن!

What is GEEK

Buddha Community

Lane Sanford

Lane Sanford

1642756380

DCA (میانگین سازی هزینه دلار) در کریپتو چیست | استفاده از آن بهترین را

در این پست، DCA (متوسط ​​هزینه دلار) در کریپتو چیست و از آن به بهترین شکل استفاده می کنید؟

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، استراتژی های زیادی با درجات مختلف ریسک وجود دارد. یکی از این استراتژی‌ها، میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری است که با نام DCA برای ایجاد ثروت در طول زمان طراحی شده است. این یک رویکرد سرمایه گذاری است که در آن خرید دوره ای دارایی ها در نهایت نیاز به بازارهای زمان بندی را از بین می برد. گیج کننده به نظر می رسد؟ برای دانستن بیشتر در مورد این استراتژی و نحوه استفاده موثر از آن در استراتژی سرمایه گذاری رمزنگاری خود به خواندن ادامه دهید. 

به عبارت ساده، یک سرمایه‌گذار با میانگین هزینه دلار، به‌جای ریختن حجم زیادی از پول نقد در بازارها، خریدهای تکراری کوچک‌تری (هفتگی، ماهانه، و غیره) انجام می‌دهد و دائماً دارایی‌ها را می‌خرد بدون اینکه اهمیتی بدهد که در حال حاضر «ارزان» یا «گران» هستند. با هدف کاهش تاثیر تغییرات قیمت و در عین حال انباشت هر چه بیشتر دارایی.

بیایید اینگونه در مورد آن فکر کنیم: هر بار که نیاز به نوشیدن یک آبجو سرد یا خوردن آن وعده غذایی خوب در رستوران را احساس می‌کنید، می‌تواند یک سهام اضافی یا خرید ارز دیجیتال در مجموعه شما باشد! حالا، فریب این را نخورید که چقدر ساده به نظر می رسد، چند نکته و ترفند وجود دارد که می تواند تأثیر زیادی بر استراتژی سرمایه گذاری شما داشته باشد، پس بیایید وارد آن شویم!

میانگین هزینه دلار (DCA) چیست؟

میانگین هزینه دلار (DCA) یک طرح سرمایه گذاری کمتر اندازه گیری شده است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا تصمیمات مبتنی بر احساسات را حذف کنند. در اینجا، سرمایه گذار به دنبال کاهش اثر نوسان قیمت با پخش کردن خرید در فواصل از پیش تعریف شده است. سرمایه گذار به جای سرمایه گذاری یکجا در یک طبقه دارایی، مبلغ ثابتی را به صورت هفتگی، ماهانه یا دو ماه یکبار سرمایه گذاری می کند. این بدون توجه به تغییرات قیمت انجام می شود. 

میانگین هزینه دلار را به عنوان ابزاری مناسب برای پیمایش در یک بازار بی ثبات بدون نیاز به سنجش بهترین نقطه ورودی در نظر بگیرید. از آنجایی که سرمایه در فواصل از پیش تعریف شده پخش می شود، این استراتژی تمایل دارد قیمت خرید شما را در طول مدت سرمایه گذاری هموارتر کند. این بسیار بهتر از سرمایه گذاری یک مبالغ در قیمت اوج است. 

در اصل، می‌توان گفت که میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری یک استراتژی سرمایه‌گذاری مناسب برای مبتدیان یا افرادی است که نمی‌خواهند خود را با جنبه فنی تحلیل بازار بار کنند. 


چه کسی باید از DCA استفاده کند؟

میانگین هزینه دلار برای سرمایه گذاران بلندمدت ایده آل است.

هدف، پایبندی به چرخه سرمایه گذاری است که در آن مقدار ثابتی به طور مداوم در یک دارایی سرمایه گذاری می شود. هیچ جایی برای شک، طمع یا ترس در ارتباط با استراتژی های سرمایه گذاری کوتاه مدت وجود ندارد. همچنین شایان ذکر است که میانگین گیری هزینه دلار در بازار نزولی موثرتر است. در حالی که بیشتر سرمایه‌گذاران از خرید خیلی می‌ترسند، اما همیشه به این فکر می‌کنند که آیا برای بازی خیلی زود یا خیلی دیر شده‌اند، برنامه میانگین هزینه دلاری شما چارچوبی برای سرمایه‌گذاری برای خرید کاهش قیمت ارائه می‌کند. 

اکنون که اصول اساسی میانگین‌گیری هزینه‌های دلار را می‌دانید، بیایید نگاهی به اثرات احتمالی این استراتژی در سناریوهای مختلف سرمایه‌گذاری بیندازیم. 


میانگین هزینه دلار چگونه کار می کند؟

میانگین‌گیری دلار-هزینه بدین‌گونه عمل می‌کند که به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا خریدهای معمولی کوچک‌تری را به جای خرید بزرگ انجام دهد، زیرا قیمت‌ها همیشه تمایل به افزایش در بلندمدت را بدون توجه به سقوط بازار یا هر شرایط نامطلوب موقت دیگری نشان داده‌اند. 

برای نشان دادن قدرت این استراتژی، اجازه دهید به مثال زیر نگاهی بیندازیم:

یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار تصمیم می‌گیرد با خرید ماهانه 300 دلار از هر دارایی خاص، 1800 دلار در طول 6 ماه سرمایه‌گذاری کند. جدول زیر به عنوان نمونه ای از نحوه اجرای این سناریو است:

ماهقیمت داراییکل مقدار خریداری شده
ماه 1100 دلار3
ماه 2120 دلار3.5
ماه 380 دلار3.75
ماه 490 دلار3.33
ماه 5110 دلار2.72
ماه 6115 دلار2.6
جمع کل17.9

در طول 6 ماه، سرمایه گذار ما 17.9 واحد از یک دارایی خاص را با سرمایه گذاری 300 دلار در ماه جمع آوری کرد، او هرگز به قیمت های فعلی بازار اهمیت نداد.

به لطف میانگین هزینه دلار، ارزش کل دارایی های سرمایه گذار ما در ماه ششم 2058.5 دلار است. بنابراین سرمایه گذاری اولیه 1800 دلاری او سود خوبی معادل 14.36 درصد نسبت به سرمایه گذاری اولیه (سود 258.48 دلار) برای او به همراه داشت.

توجه کنید که چگونه بالاترین قیمت دارایی ما 120 دلار بود و حتی اگر در این مثال، قیمت‌ها هرگز بالاتر از این بالاتر نبودند، سرمایه‌گذار ما همچنان پول درآورد و قدرت میانگین‌گیری هزینه دلار در آنجا نهفته است.

حال اگر سرمایه گذار ما سعی می کرد زمان ورود خود به بازارها را تعیین کند چه اتفاقی می افتاد؟

 • اگر یک سرمایه‌گذار معمولی بدون اطلاع از بازارها سعی می‌کرد زمان‌بندی ورودی‌های خود را تعیین کند و شاید 1800 دلار خود را در ماه دوم با قیمت واحد 120 دلار سرمایه‌گذاری می‌کرد، در این صورت در ماه 6 همچنان ضرری معادل 75 دلار داشت.
 • اگر یک سرمایه‌گذار معمولی دیگر شانس این را داشت که 1800 دلار خود را در ماه 3 سرمایه‌گذاری کند، تا کنون مبلغ شگفت‌انگیز 787.5 دلار سود کسب کرده است.

به خاطر داشته باشید که این یک مثال بسیار ساده است تا درک خوبی از مفهوم میانگین هزینه دلار به شما بدهد. در شرایط عادی، افراد در طول چندین سال درگیر این استراتژی هستند.

چیزی که می توانیم از این بیاموزیم این است که میانگین هزینه دلار قطعا فرآیند سرمایه گذاری را ساده می کند و ریسک سرمایه گذاران بی تجربه ای را که می خواهند با کاهش ریسک در دوره های زمانی طولانی از بازارهای مالی سود ببرند، کاهش می دهد.

میانگین هزینه دلار چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه به نکات فنی مربوط بپردازیم، اجازه دهید تمام نتایج ممکن یک استراتژی سرمایه گذاری با مبلغ یکجا را ترسیم کنیم. به عنوان مثال، بیایید بگوییم که شما تصمیم دارید مبلغ 1000 دلاری را در دارایی به ارزش 50 دلار برای هر سهم سرمایه گذاری کنید. به این ترتیب، شما می توانید 20 سهم را در یک خرید واحد خریداری کنید. بنابراین، چه اتفاقی می‌افتد اگر بخواهید زمانی که قیمت آن 40، 60 یا 80 دلار است، بفروشید؟

از جدول بالا، واضح است که استراتژی مبلغ یکجا زمانی بهترین کارایی را دارد که سرمایه گذار بهترین زمان را برای ورود به یک بازار شناسایی کرده باشد - این بدان معناست که شما باید در زمان مناسب فروش را انتخاب کنید. اجازه دهید این پایه را با نتایج بالقوه استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار مقایسه کنیم.

میانگین هزینه دلار در بازار نزولی 

از آنجایی که سرمایه گذاری DCA یک طرح خرید مستمر است، باید سرمایه 1000 دلاری خود را روی چندین خرید تقسیم کنید. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه میانگین هزینه دلاری برای خرید یک دارایی در طول چهار ماه داشته باشید. به عبارت دیگر، شما 250 دلار در ماه کنار می گذارید. شاید قیمت به طور پیوسته کاهش یابد به طوری که در هر بازه زمانی از پیش تعریف شده قیمت ها 50، 35، 30 و 25 دلار باشد. در این مورد، سرمایه سرمایه گذاری 1000 دلاری 30.4 سهم را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهید با همان قیمت های فروش بفروشید، این استراتژی چگونه بر سود شما تأثیر می گذارد؟

از آنجایی که در طول زمان موفق به خرید سهام بیشتری شده اید، سرمایه گذاری شما سریعتر رشد می کند. حتی در جایی که استراتژی مبالغ یکجا زیان داده است، میانگین هزینه دلاری موفق به ایجاد سود می شود. 

میانگین هزینه دلار در بازار صعودی

در حالی که میانگین‌گیری هزینه دلار یک استراتژی موثر در بازار نزولی است، اما در بازار صعودی چندان قدرتمند نیست. هنگامی که قیمت خرید شما در طول زمان افزایش می یابد، سهام انباشته شده کمتر از تعداد سهامی خواهد بود که با مبلغ یکجا می خریدید. به عنوان مثال، می توانید 1000 دلار را به طور مساوی در چهار خرید تقسیم کنید و قیمت هر سهم 50، 65، 70 و 80 دلار است. با این طرح خرید، در نهایت 15.5 سهم خواهید داشت. این چه تاثیری بر سود شما دارد؟ 

از جدول بالا متوجه خواهید شد که سودآوری سرمایه گذاری شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

میانگین هزینه دلار در یک بازار صاف 

سناریوی سوم زمانی است که قیمت دارایی در طول زمان تا حدودی ثابت باشد. در اینجا، شما تأثیر میانگین گیری هزینه دلار را احساس نخواهید کرد. به عنوان مثال، قیمت خرید یک دارایی به سمتی حرکت می کند و در هر بازه زمانی که شما در آن 250 دلار سرمایه گذاری می کنید، 50، 55، 40 و 60 دلار ثبت می شود. در پایان، شما در مجموع 18.9 سهم خواهید داشت که کمی نزدیکتر به 20 سهمی است که با مبلغ 1000 دلار به قیمت 50 دلار خریداری شده اند. 

آیا DCA برای سرمایه گذاری کریپتو مناسب است؟

همانطور که حتما متوجه شده اید، استراتژی سرمایه گذاری میانگین هزینه دلار برای هر طبقه سرمایه گذاری بی ثبات مناسب است. با این حال، DCA برای کریپتو ممکن است حتی مهم‌تر باشد. این به این دلیل است که ارزهای دیجیتال در مورد نوسانات در رتبه دوم قرار دارند و پیش‌بینی احتمالی تغییرات قیمت به این راحتی نیست. به همین دلیل است که ممکن است برای یکسان کردن قیمت های خرید و استفاده از افت بازار، نیاز به اتخاذ استراتژی میانگین هزینه دلار داشته باشید. 

با این حال، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که در طول چرخه گاو نر ضررهای قابل توجهی متحمل نمی شوید. توجه داشته باشید که استراتژی سرمایه گذاری DCA زمانی قوی تر است که قیمت دارایی های دیجیتال در حال کاهش باشد. این به این دلیل است که میانگین قیمت خرید بیت کوین شما را با هر خرید تکراری بیت کوین پایین می آورد.

نحوه استفاده از DCA به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین

برای استفاده از میانگین هزینه دلاری به عنوان استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین و کریپتو، می توانید خدمات کارگزاری را انتخاب کنید که گزینه های خرید دوره ای را ارائه می دهد. بسیاری از صرافی های برتر مانند Binance، Coinbase، Gemini و Crypto.com، ویژگی خریدهای تکرارشونده را ارائه می دهند. شما به راحتی می توانید تعداد خرید (روزانه، هفتگی، ماهانه)، مقدار خرید را تنظیم کنید و اجازه دهید صرافی بقیه موارد را برای شما انجام دهد. با این حال، این ویژگی ممکن است فقط در ایالات متحده فقط برای برخی از این صرافی ها در دسترس باشد. اگر می خواهید نتیجه سرمایه گذاری DCA در بیت کوین را محاسبه کنید، وب سایت هایی مانند این وجود دارند. از آگوست 2021، اگر به مدت 5 سال هر هفته فقط 10 دلار بیت کوین می خریدید، 2610 دلار به 38650 دلار تبدیل می شد. این یک سود چشمگیر 1380٪ است!

از طرف دیگر، اگر ویژگی خریدهای مکرر در دسترس نیست، می‌توانید با انتخاب یک مبلغ ثابت برای سرمایه‌گذاری در فواصل زمانی از پیش تعریف شده، یک طرح خرید را به صورت دستی تنظیم کنید. با این حال، این به جای روش تنظیم و فراموش کردن بالا، به نظم و تلاش بیشتری نیاز دارد.

مثالی از میانگین بیت کوین دلار-هزینه

برای شبیه سازی میانگین هزینه دلار بیت کوین ما از متغیرهای زیر استفاده می کنیم:

 • کل مبلغ سرمایه گذاری: 95,818 دلار
 • بازه زمانی: 46 ماه
 • فرکانس: خرید در اولین روز تقویم هر ماه.
 • ارزش: 2083 دلار برای هر خرید ماهانه.

از مثال بالا می توان نتیجه گرفت:

 • سرمایه‌گذاری که از ژانویه 2018 تا اکتبر 2021 (46 ماه) 2083 دلار را در اولین روز تقویمی هر ماه در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده بود، به ارزش کل سرمایه‌گذاری 511،891.83 دلار با سود خالص 416،073.83 دلار (با قیمت بیت‌کوین 47،6 دلار، 8888 دلار) دست یافت. لحظه نوشتن این راهنما).

باز هم، ما نمی‌توانیم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنیم: میانگین هزینه‌های دلاری یک دارایی منفرد مانند یک سهام یا ارز دیجیتال، به معنای قرار گرفتن در معرض ریسک بالا به دلیل عدم تنوع است، که نیاز به تحلیل عالی از طرف سرمایه‌گذاران برای تعیین ارزش آن دارد. سرمایه گذاری در یک دارایی فردی یا خیر.

آنچه ما همچنین می توانیم از این مثال بیاموزیم، تأیید یک جمله بسیار درست است:

 • پول پول بیشتری می آورد

یک فرد عادی باید برای تولید 416000 دلار سود خالص در حساب بانکی خود بسیار سخت کار کند، در حالی که سرمایه‌گذاری با 100000 دلار اضافی می‌تواند با صبر و حوصله و انتخاب دقیق دارایی برای سرمایه‌گذاری در طول این دوره، به آن سود سرشار برسد. 4 سال.

بازارهای مالی وسیله ای منحصر به فرد برای ایجاد ثروت برای کسانی است که تکالیف خود را انجام می دهند!

میانگین هزینه-دلار در مقابل. سرمایه گذاری یکجا (زمان بندی بازار)

سرمایه گذاری یکجا چیزی نیست جز سرمایه گذاری در یک زمان برای مقدار زیادی پول، در حالی که میانگین هزینه دلاری به کاهش آهسته مبلغ سرمایه گذاری شده در دوره های زمانی طولانی است.

قبل از شروع مقایسه، لطفاً موارد زیر را به خاطر بسپارید:

 • میانگین هزینه دلار، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا یا هر استراتژی دیگری اگر روی دارایی هایی با عملکرد ضعیف استفاده شود، اهمیت زیادی نخواهد داشت.
 • تنها راه کسب درآمد در هنگام کاهش قیمت، کوتاه کردن آن (شرط بندی در برابر آن) است و این یک تکنیک نسبتاً پیشرفته است که از هدف این راهنما فرار می کند.

عالی است، پس بیایید با استفاده از داده‌های یکی از نمونه‌های قبلی، بیت کوین، آنچه را که بین این دو رویکرد اتفاق می‌افتاد، مقایسه کنیم:

 • اگر سرمایه‌گذار در ژانویه 2018 95818 دلار بیت‌کوین را به قیمت 13716 دلار خریداری می‌کرد، در مجموع 698 بیت‌کوین خریداری می‌کرد. اگر همان سرمایه‌گذار تا اکتبر 2021 منتظر می‌ماند تا سرمایه‌گذاری خود را بفروشد، 237,044 دلار سود می‌برد، در حالی که یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار، 416,000 دلار سود خالص را صرفاً با سرمایه‌گذاری همان مقدار به طور مساوی در طول 46 ماه به دست می‌آورد.
 • اگر سرمایه‌گذاری در ژانویه 2020 به ارزش 95818 دلار بیت‌کوین را به قیمت 3701 دلار خریداری می‌کرد، در مجموع 25.8 بیت‌کوین خریداری می‌کرد. اگر همان سرمایه‌گذار تا اکتبر 2021 منتظر می‌ماند تا سرمایه‌گذاری خود را بفروشد، 1،230،350 دلار سود می‌برد، در حالی که یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار، 416،000 دلار سود خالص با سرمایه‌گذاری به همان میزان در طی 46 ماه به دست می‌آورد.

همانطور که می بینید، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا، بازده میانگین هزینه دلار را از بین می برد، اما یک لحظه صبر کنید…. آیا آن را انجام می دهد؟

در واقع، این یک موضوع نظر شخصی است زیرا:

 • سرمایه‌گذار با مبالغ یکجا که پول زیادی به دست می‌آورد، نیازمند زمان‌بندی عالی، استراتژی معاملاتی و مقادیر بسیار بالایی از ریسک بود.
 • سرمایه گذار DCA صرفاً باید به اصول دارایی اعتقاد داشته باشد در حالی که به آرامی پول را بدون توجه به قیمت ها در آن می ریزد.


مزایای میانگین هزینه دلار چیست؟

از مثال‌های بالا، می‌توان با اطمینان گفت که سرمایه‌گذاری DCA در کریپتو سودآوری سرمایه‌گذاری را با بهره‌گیری از کاهش قیمت افزایش می‌دهد. مزایای دیگر عبارتند از:

 • این کمک می کند تا از خطرات ناشی از عدم زمان بندی بازارها جلوگیری شود.
 • تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر احساسات را حذف می کند.
 • برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری بلند مدت هستند مناسب است.

معایب میانگین هزینه دلار چیست؟

اشکال آشکار افزایش کارمزد تراکنش است. با توجه به اینکه این استراتژی مستلزم خریدهای متعدد است، هزینه معاملات ممکن است به طور قابل توجهی افزایش یابد، به خصوص در هنگام استفاده از خدمات کارگزاری رمزنگاری برای مبادلات فیات به کریپتو. با این حال، بسته به سودآوری و مدت زمان سرمایه گذاری، ممکن است لزوماً تأثیر هزینه های اضافی ناشی از خریدهای دوره ای را در مقابل خرید با مبلغ یکجا احساس نکنید. همچنین زیان های احتمالی در نتیجه افزایش مداوم قیمت دارایی وجود دارد. هر چه قیمت های خرید در طول زمان بالاتر باشد، تاثیر میانگین گیری هزینه دلار به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری کمتر است. 

نتیجه 

میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری، یک استراتژی سرمایه‌گذاری قوی برای سرمایه‌گذاران مبتدی و کمتر متمایل به فنی است، به‌ویژه زمانی که سرمایه‌گذاری بلندمدت در یک بازار پر نوسان انجام می‌شود. همانطور که در این راهنما بحث شد، احتمال اشتباه در بازار کم است و ریسک های ناشی از تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر احساسات کاهش می یابد. 

🔺سلب مسئولیت: اطلاعات موجود در پست مشاوره مالی نیست، فقط برای اهداف اطلاعات عمومی در نظر گرفته شده است. معامله با ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک است. مطمئن شوید که این خطرات را درک کرده اید و مسئولیت کارهایی که با پول خود انجام می دهید بر عهده شماست.

🔥 اگر مبتدی هستید. من معتقدم مقاله زیر برای شما مفید خواهد بود ☞  آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید - برای مبتدیان

با تشکر از شما برای خواندن!

Lane Sanford

Lane Sanford

1641989280

DCA (میانگین سازی هزینه دلار) در کریپتو چیست | استفاده از آن بهترین را

در این پست، DCA (متوسط ​​هزینه دلار) در کریپتو چیست و از آن به بهترین شکل استفاده می کنید؟

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، استراتژی های زیادی با درجات مختلف ریسک وجود دارد. یکی از این استراتژی‌ها، میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری است که با نام DCA برای ایجاد ثروت در طول زمان طراحی شده است. این یک رویکرد سرمایه گذاری است که در آن خرید دوره ای دارایی ها در نهایت نیاز به بازارهای زمان بندی را از بین می برد. گیج کننده به نظر می رسد؟ برای دانستن بیشتر در مورد این استراتژی و نحوه استفاده موثر از آن در استراتژی سرمایه گذاری رمزنگاری خود به خواندن ادامه دهید. 

به عبارت ساده، یک سرمایه‌گذار با میانگین هزینه دلار، به‌جای ریختن حجم زیادی از پول نقد در بازارها، خریدهای تکراری کوچک‌تری (هفتگی، ماهانه، و غیره) انجام می‌دهد و دائماً دارایی‌ها را می‌خرد بدون اینکه اهمیتی بدهد که در حال حاضر «ارزان» یا «گران» هستند. با هدف کاهش تاثیر تغییرات قیمت و در عین حال انباشت هر چه بیشتر دارایی.

بیایید اینگونه در مورد آن فکر کنیم: هر بار که نیاز به نوشیدن یک آبجو سرد یا خوردن آن وعده غذایی خوب در رستوران را احساس می‌کنید، می‌تواند یک سهام اضافی یا خرید ارز دیجیتال در مجموعه شما باشد! حالا، فریب این را نخورید که چقدر ساده به نظر می رسد، چند نکته و ترفند وجود دارد که می تواند تأثیر زیادی بر استراتژی سرمایه گذاری شما داشته باشد، پس بیایید وارد آن شویم!

میانگین هزینه دلار (DCA) چیست؟

میانگین هزینه دلار (DCA) یک طرح سرمایه گذاری کمتر اندازه گیری شده است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا تصمیمات مبتنی بر احساسات را حذف کنند. در اینجا، سرمایه گذار به دنبال کاهش اثر نوسان قیمت با پخش کردن خرید در فواصل از پیش تعریف شده است. سرمایه گذار به جای سرمایه گذاری یکجا در یک طبقه دارایی، مبلغ ثابتی را به صورت هفتگی، ماهانه یا دو ماه یکبار سرمایه گذاری می کند. این بدون توجه به تغییرات قیمت انجام می شود. 

میانگین هزینه دلار را به عنوان ابزاری مناسب برای پیمایش در یک بازار بی ثبات بدون نیاز به سنجش بهترین نقطه ورودی در نظر بگیرید. از آنجایی که سرمایه در فواصل از پیش تعریف شده پخش می شود، این استراتژی تمایل دارد قیمت خرید شما را در طول مدت سرمایه گذاری هموارتر کند. این بسیار بهتر از سرمایه گذاری یک مبالغ در قیمت اوج است. 

در اصل، می‌توان گفت که میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری یک استراتژی سرمایه‌گذاری مناسب برای مبتدیان یا افرادی است که نمی‌خواهند خود را با جنبه فنی تحلیل بازار بار کنند. 


چه کسی باید از DCA استفاده کند؟

میانگین هزینه دلار برای سرمایه گذاران بلندمدت ایده آل است.

هدف، پایبندی به چرخه سرمایه گذاری است که در آن مقدار ثابتی به طور مداوم در یک دارایی سرمایه گذاری می شود. هیچ جایی برای شک، طمع یا ترس در ارتباط با استراتژی های سرمایه گذاری کوتاه مدت وجود ندارد. همچنین شایان ذکر است که میانگین گیری هزینه دلار در بازار نزولی موثرتر است. در حالی که بیشتر سرمایه‌گذاران از خرید خیلی می‌ترسند، اما همیشه به این فکر می‌کنند که آیا برای بازی خیلی زود یا خیلی دیر شده‌اند، برنامه میانگین‌گیری هزینه دلاری شما چارچوبی برای سرمایه‌گذاری برای خرید کاهش قیمت ارائه می‌کند. 

اکنون که اصول اساسی میانگین‌گیری هزینه دلار را می‌دانید، بیایید نگاهی به اثرات احتمالی این استراتژی در سناریوهای مختلف سرمایه‌گذاری بیندازیم. 


میانگین هزینه دلار چگونه کار می کند؟

میانگین‌گیری دلار-هزینه بدین‌گونه عمل می‌کند که به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا خریدهای معمولی کوچک‌تری را به جای خرید بزرگ انجام دهد، زیرا قیمت‌ها همیشه تمایل به افزایش در بلندمدت را بدون توجه به سقوط بازار یا هر شرایط نامطلوب موقت دیگری نشان داده‌اند. 

برای نشان دادن قدرت این استراتژی، اجازه دهید به مثال زیر نگاهی بیندازیم:

یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار تصمیم می‌گیرد با خرید ماهیانه 300 دلار از هر دارایی خاص، 1800 دلار در طول 6 ماه سرمایه‌گذاری کند. جدول زیر به عنوان نمونه ای از نحوه اجرای این سناریو است:

ماهقیمت داراییکل مقدار خریداری شده
ماه 1100 دلار3
ماه 2120 دلار3.5
ماه 380 دلار3.75
ماه 490 دلار3.33
ماه 5110 دلار2.72
ماه 6115 دلار2.6
جمع کل17.9

در طول 6 ماه، سرمایه گذار ما 17.9 واحد از یک دارایی خاص را با سرمایه گذاری 300 دلار در ماه جمع آوری کرد، او هرگز به قیمت های فعلی بازار اهمیت نداد.

به لطف میانگین هزینه دلار، ارزش کل دارایی های سرمایه گذار ما در ماه ششم 2058.5 دلار است. بنابراین سرمایه گذاری اولیه 1800 دلاری او سود خوبی معادل 14.36 درصد نسبت به سرمایه گذاری اولیه (سود 258.48 دلار) برای او به همراه داشت.

توجه کنید که چگونه بالاترین قیمت دارایی ما 120 دلار بود و حتی اگر در این مثال، قیمت‌ها هرگز بالاتر از این بالاتر نبودند، سرمایه‌گذار ما همچنان پول درآورد و قدرت میانگین‌گیری هزینه دلار در آنجا نهفته است.

حال اگر سرمایه گذار ما سعی می کرد زمان ورود خود به بازارها را تعیین کند چه اتفاقی می افتاد؟

 • اگر یک سرمایه‌گذار معمولی بدون اطلاع از بازارها سعی می‌کرد زمان‌بندی ورودی‌های خود را تعیین کند و شاید 1800 دلار خود را در ماه دوم با قیمت واحد 120 دلار سرمایه‌گذاری می‌کرد، در این صورت در ماه 6 همچنان ضرری معادل 75 دلار داشت.
 • اگر یک سرمایه‌گذار معمولی دیگر شانس این را داشت که 1800 دلار خود را در ماه 3 سرمایه‌گذاری کند، تا کنون مبلغ شگفت‌انگیز 787.5 دلار سود کسب کرده است.

به خاطر داشته باشید که این یک مثال بسیار ساده است تا درک خوبی از مفهوم میانگین هزینه دلار به شما بدهد. در شرایط عادی، افراد در طول چندین سال درگیر این استراتژی هستند.

چیزی که می توانیم از این بیاموزیم این است که میانگین هزینه دلار قطعا فرآیند سرمایه گذاری را ساده می کند و ریسک سرمایه گذاران بی تجربه ای را که می خواهند با کاهش ریسک در دوره های زمانی طولانی از بازارهای مالی سود ببرند، کاهش می دهد.

میانگین هزینه دلار چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه به نکات فنی مربوط بپردازیم، اجازه دهید تمام نتایج ممکن یک استراتژی سرمایه گذاری با مبلغ یکجا را ترسیم کنیم. به عنوان مثال، بیایید بگوییم که شما تصمیم دارید مبلغ 1000 دلاری را در دارایی به ارزش 50 دلار برای هر سهم سرمایه گذاری کنید. به این ترتیب، شما می توانید 20 سهم را در یک خرید واحد خریداری کنید. بنابراین، چه اتفاقی می‌افتد اگر بخواهید زمانی که قیمت آن 40، 60 یا 80 دلار است، بفروشید؟

از جدول بالا، واضح است که استراتژی مبلغ یکجا زمانی بهترین کارایی را دارد که سرمایه گذار بهترین زمان را برای ورود به یک بازار شناسایی کرده باشد - این بدان معناست که شما باید در زمان مناسب فروش را انتخاب کنید. اجازه دهید این پایه را با نتایج بالقوه استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار مقایسه کنیم.

میانگین هزینه دلار در بازار نزولی 

از آنجایی که سرمایه گذاری DCA یک طرح خرید مستمر است، باید سرمایه 1000 دلاری خود را روی چندین خرید تقسیم کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک برنامه میانگین هزینه دلاری برای خرید یک دارایی در طول چهار ماه داشته باشید. به عبارت دیگر، شما 250 دلار در ماه کنار می گذارید. شاید قیمت به طور پیوسته کاهش یابد به طوری که در هر بازه زمانی از پیش تعریف شده قیمت ها 50، 35، 30 و 25 دلار باشد. در این مورد، سرمایه سرمایه گذاری 1000 دلاری 30.4 سهم را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهید با همان قیمت های فروش بفروشید، این استراتژی چگونه بر سود شما تأثیر می گذارد؟

از آنجایی که در طول زمان موفق به خرید سهام بیشتری شده اید، سرمایه گذاری شما سریعتر رشد می کند. حتی در مواردی که استراتژی مبالغ مقطوع ضرر داشت، میانگین هزینه دلاری موفق به ایجاد سود می شود. 

میانگین هزینه دلار در بازار صعودی

در حالی که میانگین هزینه دلاری یک استراتژی موثر در بازار نزولی است، اما در بازار صعودی چندان قوی نیست. هنگامی که قیمت خرید شما در طول زمان افزایش می یابد، سهام انباشته شده کمتر از تعداد سهامی خواهد بود که با مبلغ یکجا خریداری می کردید. به عنوان مثال، می توانید 1000 دلار را به طور مساوی در چهار خرید تقسیم کنید و قیمت هر سهم 50، 65، 70 و 80 دلار است. با این طرح خرید، در نهایت 15.5 سهم خواهید داشت. این چه تاثیری بر سود شما دارد؟ 

از جدول بالا متوجه خواهید شد که سودآوری سرمایه گذاری شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

میانگین هزینه دلار در یک بازار صاف 

سناریوی سوم زمانی است که قیمت دارایی در طول زمان تا حدودی ثابت باشد. در اینجا، شما تأثیر میانگین گیری هزینه دلار را احساس نخواهید کرد. به عنوان مثال، قیمت خرید یک دارایی به سمتی حرکت می کند و در هر بازه زمانی که شما در آن 250 دلار سرمایه گذاری می کنید، 50، 55، 40 و 60 دلار ثبت می شود. در پایان، شما در مجموع 18.9 سهم خواهید داشت که کمی نزدیکتر به 20 سهمی است که با مبلغ 1000 دلار به قیمت 50 دلار خریداری شده اند. 

آیا DCA برای سرمایه گذاری کریپتو مناسب است؟

همانطور که حتما متوجه شده اید، استراتژی سرمایه گذاری میانگین هزینه دلار برای هر طبقه سرمایه گذاری بی ثبات مناسب است. با این حال، DCA برای کریپتو ممکن است حتی مهم‌تر باشد. این به این دلیل است که ارزهای دیجیتال از نظر نوسانات در رتبه دوم قرار دارند و پیش‌بینی احتمالی تغییرات قیمت به این آسانی نیست. به همین دلیل است که ممکن است برای یکسان کردن قیمت‌های خرید و استفاده از افت بازار، نیاز به اتخاذ استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار داشته باشید. 

با این حال، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که در طول چرخه گاو نر ضررهای قابل توجهی متحمل نمی شوید. توجه داشته باشید که استراتژی سرمایه گذاری DCA زمانی قوی تر است که قیمت دارایی های دیجیتال در حال کاهش باشد. این به این دلیل است که میانگین قیمت خرید بیت کوین شما را با هر خرید تکراری بیت کوین پایین می آورد.

نحوه استفاده از DCA به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین

برای استفاده از میانگین هزینه دلاری به عنوان استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین و کریپتو، می توانید خدمات کارگزاری را انتخاب کنید که گزینه های خرید دوره ای را ارائه می دهد. بسیاری از صرافی های برتر مانند Binance، Coinbase، Gemini و Crypto.com، ویژگی خریدهای تکرارشونده را ارائه می دهند. شما به راحتی می توانید دفعات خرید (روزانه، هفتگی، ماهانه)، مقدار خرید را تنظیم کنید و اجازه دهید صرافی بقیه موارد را برای شما انجام دهد. با این حال، این ویژگی ممکن است فقط در ایالات متحده فقط برای برخی از این صرافی ها در دسترس باشد. اگر می خواهید نتیجه سرمایه گذاری DCA در بیت کوین را محاسبه کنید، وب سایت هایی مانند این وجود دارند. از آگوست 2021، اگر به مدت 5 سال هر هفته فقط 10 دلار بیت کوین می خریدید، 2610 دلار به 38650 دلار تبدیل می شد. این یک سود چشمگیر 1380٪ است!

از طرف دیگر، اگر ویژگی خریدهای مکرر در دسترس نیست، می‌توانید با انتخاب یک مبلغ ثابت برای سرمایه‌گذاری در فواصل زمانی از پیش تعریف شده، یک طرح خرید را به صورت دستی تنظیم کنید. با این حال، این به جای روش تنظیم و فراموش کردن بالا، به نظم و تلاش بیشتری نیاز دارد.

مثالی از میانگین بیت کوین دلار-هزینه

برای شبیه سازی میانگین هزینه دلار بیت کوین ما از متغیرهای زیر استفاده می کنیم:

 • کل مبلغ سرمایه گذاری: 95,818 دلار
 • بازه زمانی: 46 ماه
 • فرکانس: خرید در اولین روز تقویم هر ماه.
 • ارزش: 2083 دلار برای هر خرید ماهانه.

از مثال بالا می توان نتیجه گرفت:

 • سرمایه‌گذاری که از ژانویه 2018 تا اکتبر 2021 (46 ماه) 2083 دلار را در اولین روز تقویمی هر ماه در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده بود، به ارزش کل سرمایه‌گذاری 511،891.83 دلار با سود خالص 416،073.83 دلار (با قیمت بیت‌کوین 47،6 دلار، 8888 دلار) دست یافت. لحظه نوشتن این راهنما).

باز هم، ما نمی‌توانیم به اندازه کافی روی این موضوع تأکید کنیم: میانگین هزینه‌های دلاری یک دارایی منفرد مانند یک سهام یا ارز دیجیتال، به معنای داشتن ریسک بالا به دلیل عدم تنوع است، که نیاز به تجزیه و تحلیل عالی از طرف سرمایه‌گذاران برای تعیین ارزش آن دارد. سرمایه گذاری در یک دارایی فردی یا خیر.

آنچه ما همچنین می توانیم از این مثال بیاموزیم، تأیید یک جمله بسیار درست است:

 • پول پول بیشتری می آورد

یک فرد عادی باید برای تولید 416000 دلار سود خالص در حساب بانکی خود بسیار سخت کار کند، در حالی که سرمایه‌گذاری با 100000 دلار اضافی می‌تواند با صبر و حوصله و انتخاب دقیق دارایی برای سرمایه‌گذاری در طول این دوره، به آن سود سرشار برسد. 4 سال.

بازارهای مالی وسیله ای منحصر به فرد برای خلق ثروت برای کسانی است که تکالیف خود را انجام می دهند!

میانگین هزینه-دلار در مقابل. سرمایه گذاری یکجا (زمان بندی بازار)

سرمایه گذاری یکجا چیزی نیست جز سرمایه گذاری در یک زمان برای مقدار زیادی پول، در حالی که میانگین هزینه دلاری به کاهش آهسته مبلغ سرمایه گذاری شده در دوره های زمانی طولانی است.

قبل از شروع مقایسه، لطفاً موارد زیر را به خاطر بسپارید:

 • میانگین هزینه دلار، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا یا هر استراتژی دیگری اگر روی دارایی هایی با عملکرد ضعیف استفاده شود، اهمیت زیادی نخواهد داشت.
 • تنها راه کسب درآمد در هنگام کاهش قیمت، کوتاه کردن آن (شرط بندی در برابر آن) است و این یک تکنیک نسبتاً پیشرفته است که از هدف این راهنما فرار می کند.

عالی است، پس بیایید با استفاده از داده‌های یکی از نمونه‌های قبلی، بیت کوین، آنچه را که بین این دو رویکرد اتفاق می‌افتاد، مقایسه کنیم:

 • اگر سرمایه‌گذار در ژانویه 2018 95818 دلار بیت‌کوین را به قیمت 13716 دلار خریداری می‌کرد، در مجموع 698 بیت‌کوین خریداری می‌کرد. اگر همان سرمایه‌گذار تا اکتبر 2021 منتظر می‌ماند تا سرمایه‌گذاری خود را بفروشد، 237,044 دلار سود می‌برد، در حالی که یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار، 416,000 دلار سود خالص را صرفاً با سرمایه‌گذاری همان مقدار به طور مساوی در طول 46 ماه به دست می‌آورد.
 • اگر سرمایه‌گذاری در ژانویه 2020 به ارزش 95818 دلار بیت‌کوین را به قیمت 3701 دلار خریداری می‌کرد، در مجموع 25.8 بیت‌کوین خریداری می‌کرد. اگر همان سرمایه‌گذار تا اکتبر 2021 منتظر می‌ماند تا سرمایه‌گذاری خود را بفروشد، 1،230،350 دلار سود می‌برد، در حالی که یک سرمایه‌گذار میانگین هزینه دلار، 416،000 دلار سود خالص با سرمایه‌گذاری به همان میزان در طی 46 ماه به دست می‌آورد.

همانطور که می بینید، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا، بازده میانگین هزینه دلار را از بین می برد، اما یک لحظه صبر کنید…. آیا آن را انجام می دهد؟

در واقع، این یک موضوع نظر شخصی است زیرا:

 • سرمایه‌گذار با مبالغ یکجا که پول زیادی به دست می‌آورد، نیازمند زمان‌بندی عالی، استراتژی معاملاتی و مقادیر بسیار بالایی از ریسک بود.
 • سرمایه گذار DCA صرفاً باید به اصول دارایی اعتقاد داشته باشد در حالی که به آرامی پول را بدون توجه به قیمت ها در آن می ریزد.


مزایای میانگین هزینه دلار چیست؟

از مثال‌های بالا، می‌توان با اطمینان گفت که سرمایه‌گذاری DCA در کریپتو سودآوری سرمایه‌گذاری را با بهره‌گیری از کاهش قیمت افزایش می‌دهد. مزایای دیگر عبارتند از:

 • این کمک می کند تا از خطرات ناشی از عدم زمان بندی بازارها جلوگیری شود.
 • تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر احساسات را حذف می کند.
 • برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری بلند مدت هستند مناسب است.

معایب میانگین هزینه دلار چیست؟

اشکال آشکار افزایش کارمزد تراکنش است. با توجه به اینکه این استراتژی مستلزم خریدهای متعدد است، هزینه معاملات ممکن است به طور قابل توجهی افزایش یابد، به خصوص در هنگام استفاده از خدمات کارگزاری رمزنگاری برای مبادلات فیات به کریپتو. با این حال، بسته به سودآوری و مدت زمان سرمایه گذاری، ممکن است لزوماً تأثیر هزینه های اضافی ناشی از خریدهای دوره ای را در مقابل خرید با مبلغ یکجا احساس نکنید. همچنین زیان های احتمالی در نتیجه افزایش مداوم قیمت دارایی وجود دارد. هر چه قیمت های خرید در طول زمان بالاتر باشد، تاثیر میانگین گیری هزینه دلار به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری کمتر است. 

نتیجه 

میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری، یک استراتژی سرمایه‌گذاری قوی برای سرمایه‌گذاران مبتدی و کمتر متمایل به فنی است، به‌ویژه زمانی که سرمایه‌گذاری بلندمدت در یک بازار پر نوسان انجام می‌شود. همانطور که در این راهنما بحث شد، احتمال اشتباه در بازار کم است و ریسک های ناشی از تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر احساسات کاهش می یابد. 

🔺سلب مسئولیت: اطلاعات موجود در پست مشاوره مالی نیست، فقط برای اهداف اطلاعات عمومی در نظر گرفته شده است. معامله با ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک است. مطمئن شوید که این خطرات را درک کرده اید و مسئولیت کارهایی که با پول خود انجام می دهید بر عهده شماست.

🔥 اگر مبتدی هستید. من معتقدم مقاله زیر برای شما مفید خواهد بود ☞  آنچه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدانید - برای مبتدیان

با تشکر از شما برای خواندن!

Sonya Rivera

1590600208

DCA Dumps [2020] Released by DumpsIT A Secure Way To Pass Docker DCA Exam

Get Success in DCA Exam at First Attempt via Docker DCA Dumps PDF 2020 | DumpsIT.com

New Released DCA Exam With Latest Update! Click The Link Below For Details: https://dumpsit.com/DCA-dumps/

Getting ready for DCA Docker Certified Associate certification is incredibly challenging for Docker professionals who want to pass it successfully. Lifting your career up in IT industry has become a tough task; hence professionals opt to pass Docker certifications like Docker DCA to get an edge in their careers. Getting ready the right way to succeed in DCA is vital and your DumpsIT Docker DCA exam questions answers pdf preparation material helps you achieve just that. There is a plethora of DCA test Q&A practice material on the internet for Docker DCA exam but it is tough to find reliable and verified ones. DumpsIT with its incredibly reliable DCA dumps product and grip on Docker Certified Associate DCA exam materials makes it the most trusted DCA questions source on the internet, an one-stop solution for all your Docker DCA questions preparation related matters.

DCA dumps

Varieties of DumpsIT DCA Q&A Preparation Kit for DCA Exam

DumpsIT provides its Docker DCA exam questions answer learning material for the preparation of the DCA exam in two easy formats.

1. Docker DCA Dumps PDF Format

2. Docker DCA Practice Test Software

Docker DCA PDF Dumps (Questions Answers)

DumpsIT.com offers the Docker DCA dumps pdf preparation material designed by Docker experts in the IT field who have spent a lot of time and effort on this. The DCA Docker Certified Associate pdf dumps version of the DCA questions fulfill all requirements and cover the specific topics, ensuring incredible DCA success. The Docker DCA dumps pdf material can be downloaded and is available on all your working devices so you can simply practice DCA Q&A anywhere and anytime you want.

Docker DCA Practice Test Software

DumpsIT gives you DCA exam practice software where you can test your knowledge and skills on the Docker DCA test topics you have learned. Practicing on the DCA test software makes it easier for you to succeed in Docker Certified Associate DCA exam because it gives you a real DCA exam-like atmosphere to practice DCA Q&A in pressure. The DCA software is incredibly user-friendly and helps in increasing your confidence before your big Docker DCA exam day.

Actual, Latest, and Verified DCA Dumps Preparation Material

Every DCA Docker Certified Associate test question in DCA dumps pdf preparation material is verified and is part of the real Docker DCA exam questions. DumpsIT makes it a point to make sure that DCA exam candidates get the best Docker DCA pdf dumps material to practice and get amazing DCA exam results.

Total Free DCA Braindumps Updates for Three Months

Finding the latest Docker DCA pdf braindumps practice materials (DCA questions) is always a daunting task and takes up a lot of time, especially for Docker professionals who don’t have a lot of time to find reliable Docker Certified Associate DCA  study content online to practice DCA exam Q&A. DumpsIT gives free three months Docker DCA exam dumps updates on all DCA questions, so every time there is an update in Docker DCA exam syllabus or questions, you are updated right away so you don’t have to worry about outdated DCA questions.

100% Free DCA PDF Dumps Demo Before Payment

DumpsIT backs on its strength and its strength is Docker Certified Associate DCA candidate satisfaction. Providing DCA pdf dumps questions answers practice material as a DCA pdf demo makes it very easy for the Docker DCA test candidates to make a decision to purchase the DCA braindumps pack. You can check all the Docker DCA exam pdf dumps features before making the final Docker Certified Associate exam questions dumps purchase, more that; getting used to the UI of the Docker DCA practice software is vital too.

100% Money-Back Guarantee by DumpsIT.com

DumpsIT.com commits that you will succeed in your DCA exam and gives a money-back guarantee if you don’t pass the DCA Docker Certified Associate exam. You will succeed in your DCA exam, provided that you prepare for 15 days and practice all the Docker DCA questions pdf and make use of the Docker DCA test practice software.

Buy 20% Discount at DCA Dumps

On the Docker DCA dumps pdf and DCA Practice Test Software bundle, DumpsIT is giving 20% off. You don’t have to worry about anything else now, all you need to do is focus on your DCA Docker Certified Associate pdf dumps questions preparation, Now, DumpsIT have you covered for DCA test sure success.

DCA Practice test

Related Keywords

DCA dumps pdf | Docker Certified Associate dumps| DCA pratice test |best DCA dumps| DCA dumps free download|DCA exam dump free|DCA certification dumps|DCA Questions pdf |DCA pdf 2020 DCA book,

New Released DCA Exam With Latest Update! Click The Link Below For Details: https://dumpsit.com/DCA-dumps/

#dca practice test, dca dumps, dca pdf, dca questions, dca braindumps, dca dumps questions, dca exam,

Coinigy چیست | نحوه استفاده از Coinigy | مدیریت پورتفولیو کریپتو

در این مقاله خواهید آموخت که Coinigy چیست؟ نحوه استفاده از Coinigy (مدیریت نمونه کارها کیف پول ارز دیجیتال شما)

1. Coinigy چیست؟

Coinigy یک پلتفرم معاملاتی همه‌جانبه است که هدف آن ساده‌سازی فرآیند ردیابی و تجارت طیف گسترده‌ای از سکه‌هایی است که می‌توان در صرافی‌های متعدد یافت.

نام پلتفرم تجارت رمزنگاریسکه ای
مقرویسکانسین، ایالات متحده
سال تاسیس2014
مرجع تنظیم کنندههیچ یک
آدرس ایمیلهیچ - فقط فرم درخواست آنلاین
سایت اینترنتیhttps://www.coinigy.com/
حداکثر اهرماهرمی ارائه نمی شود
حداقل سپردههزینه اشتراک 18.66 دلار یا 99.99 دلار بسته به بسته ای که معامله گر می گیرد
گزینه های سپردهکارت اعتباری/دبیت، پی پال، ارز دیجیتال – هنگام پرداخت هزینه اشتراک
گزینه های برداشتهیچ کدام ارائه نشده است
نوع پلت فرمصرافی ارزهای دیجیتال
زبان های پلتفرمانگلیسی - هیچ زبان دیگری نشان داده نشده است
سازگاری با سیستم عاملمرورگرهای وب، اندروید و iOS
زبان های پشتیبانی مشتریانگلیسی - هیچ زبان دیگری نشان داده نشده است
ساعت خدمات مشتری24 ساعته، هفت روز هفته

Coinigy در واقع به بیش از 45 صرافی و 4000 بازار مختلف و جفت ارز توسط API متصل می شود و نرخ ارز زنده، تجسم داده ها و تجزیه و تحلیل مستقیم بلاک چین را در خود جای می دهد. این پلتفرم همچنین نمودارهای TradingView را در خود جای داده و یک برنامه دسکتاپ یا موبایل و برنامه های مختلف در مرورگرها را ارائه می دهد. Coinigy را می توان از رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه از طریق برنامه های تلفن همراه iOS و Android Coinigy در دسترس قرار داد. این پلتفرم یک ابزار نظارت بر پورتفولیوی مبادله و کیف پول 24/7 را نیز برای کاربران ارائه می دهد.

مزایای استفاده از Coinigy چیست؟

Coinigy به دلیل مزایای زیر در میان رقبای خود متمایز است:

 • پلت فرم معاملاتی ارائه شده توسط Coinigy مبتنی بر وب است و یک رابط بصری همراه با طراحی UI را فراهم می کند که معامله گران مختلف با سطوح مختلف مهارت را جذب می کند.
 • پلتفرم Coinigy امکان مدیریت مداوم پورتفولیوها را به همراه ارائه نمودارهای قدرتمند و پیشرفته و معاملات در حساب های مختلف از طریق یکپارچه سازی API فراهم می کند.
 • اپلیکیشن موبایل Coinigy همچنین به معامله گران اجازه می دهد تا حساب های خود را در دستگاه های اندروید و iOS مدیریت کنند.
 • Coinigy طیف وسیعی از ابزارهای متشکل از بیش از 70 شاخص فنی را ارائه می دهد که از طریق API بلادرنگ پشتیبانی می شوند و به معامله گران اجازه می دهد از فیدهای داده زنده بهره مند شوند.
 • Coinigy همچنین ابزارهای معاملاتی با فرکانس بالا، برنامه‌ها و افزونه‌های وب، دسکتاپ و موبایل را ارائه می‌دهد.
 • Coinigy از اجرای تجارت در بیش از 45 صرافی یک پلت فرم معاملاتی همه جانبه پشتیبانی می کند. معامله گران به راحتی می توانند حساب های معاملاتی خود را مدیریت و نظارت کنند و در نمودارگیری جامع و پیشرفته شرکت کنند.
 • Coinigy در سرتاسر جهان بر روی مراکز داده ارائه شده توسط Google میزبانی می شود و علاوه بر استفاده از چارچوب ارائه شده توسط SocketCluster و سایر سرویس های میکرو.
 • از طریق پلتفرم معاملاتی Coinigy، معامله‌گران به APIهای بلادرنگ به همراه داده‌های تاریخی و داده‌های زنده که توسط CryptoFeed Coinigy ارائه می‌شوند، دسترسی فوری دارند.
 • Coinigy مطابق با فرآیندها و رویه‌های KYC و AML است و دارای رمزگذاری AES 256 بیتی در درخواست‌ها همراه با نظارت بر تراکنش‌ها و ارائه چندین ویژگی امنیتی دیگر است.
 • پشتیبانی مشتری Coinigy دارای بخش پرسش‌های متداول جامع، فرم درخواست آنلاین، شماره تلفن و عملکرد چت مستقیم/مستقیم است که می‌تواند در صورت داشتن سؤال یا مشکل از سوی معامله‌گران استفاده شود.


آیا Coinigy تنظیم شده و ایمن است؟

Coinigy، مانند اکثر پلتفرم‌ها و صرافی‌های معاملات ارزهای دیجیتال، تنظیم نشده است، به این معنی که معامله‌گران هنگام انجام معاملات به پلتفرم اعتماد می‌کنند.

یکی از امن‌ترین ویژگی‌های Coinigy این واقعیت است که غیرمتمرکز است و وجوه مشتری را در یک فضای ذخیره‌سازی در سایت نگه نمی‌دارد، که هدف قرار دادن پلتفرم را برای هکرها دشوارتر می‌کند، زیرا یک نقطه ورودی وجود ندارد که آسیب‌پذیری را مانند پلتفرم‌های متمرکز نشان دهد.

Coinigy دارای خط‌مشی و رویه‌های "مشتری خود را بشناسید" یا KYC و مبارزه با پولشویی یا AML به همراه نظارت یا جمع‌بندی تراکنش‌ها در صورت فعالیت کلاهبرداری که خود را نشان می‌دهد، دارد.

هنگام معامله از طریق Coinigy، معامله‌گران از کلید API فردی خود برای حساب‌های صرافی موجود استفاده می‌کنند تا از طریق پلتفرم‌های معاملاتی Coinigy به آن‌ها دسترسی داشته باشند و این کلیدها توسط Coinigy نگهداری و استفاده نمی‌شوند، فقط توسط معامله‌گرانی که آنها را در اختیار دارند.

تمام داده‌های کاربر در Coinigy با رمزگذاری AES-246bit رمزگذاری می‌شوند و هر داده کاربر حساس هرگز به مشتری بازگردانده نمی‌شود. تمام درخواست ها از طریق Coinigy از طریق SSL ایمن تأیید می شود.

علاوه بر این، Coinigy همچنین از معماری سرور چند لایه استفاده می کند که دارای اعتبارنامه های پیچیده است و یکپارچگی سرور را بیشتر تقویت می کند. راه های دیگری که Coinigy امنیت را تضمین می کند عبارتند از:

 • درخواست‌های کاربر فیلتر شده و برای حملات XSS، CSRF، Clickjacking و جعل هویت بررسی می‌شوند.
 • پرس و جوهای پارامتری شده در پایگاه داده تنها مواردی هستند که استفاده می شوند.
 • رمز عبور Coinigy می تواند تا 40 کاراکتر باشد و گذرواژه ها باید منحصر به فرد، پیچیده و دارای تنوعی از کاراکترهای الفبایی عددی همراه با نمادها باشند.
 • احراز هویت دو مرحله ای یا 2FA از طریق Google Authenticator استفاده می شود.

معامله گران باید هنگام معامله ارزهای دیجیتال از طریق مبادلات ارزهای دیجیتال و پلت فرم معاملاتی بسیار مراقب باشند، زیرا فقدان مقررات ممکن است وجوه مشتری را به خطر بیاندازد زیرا نمی توان آنها را ایمن کرد.

علاوه بر این، در صورت وقوع یک رویداد، پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال نمی‌توانند جبران خسارت را تضمین کنند، در صورتی که آسیب یا ضرر ناشی از حملات سایبری یا هر رویداد دیگری خارج از کنترل معامله‌گر و پلتفرم باشد.

هنگام ارزیابی پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال، معامله‌گران باید سطح امنیت صندوق مشتری را که این پلتفرم‌ها ارائه می‌دهند و اینکه تا چه حد پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال ممکن است اغلب قربانی حملات سایبری شوند، ارزیابی کنند.

Coinigy چگونه کار می کند؟

اولاً، Coinigy یک پلتفرم مبادله ارز دیجیتال است که هنگام استفاده از خدمات خود به هزینه اشتراک ماهانه 18.66 دلار نیاز دارد.

هدف Coinigy ارائه یک رویکرد ساده برای ردیابی و تجارت طیف گسترده ای از سکه ها است که در چندین صرافی دیگر یافت می شوند.

Coinigy با ترکیب طیف وسیعی از ویژگی‌ها، پیچیدگی‌های مرتبط با مدیریت سبد ارزهای دیجیتال را از طریق ترکیبی از ابزارهای متنوعی که می‌توان در صرافی‌های دیگر در یک پلتفرم کاربرپسند یافت، حذف کرد.

Coinigy نمودارهای جامعی را همراه با هشدارهای قیمت، ادغام برنامه‌ها و امکان تجارت از حساب‌های مختلف مبادلاتی با پیوند دادن آن‌ها از طریق API ارائه می‌دهد، که بخشی از خدمات Coinigy را تشکیل می‌دهد.

این امر نیاز به ورود به حساب های فردی در چندین صرافی را برای مدیریت و نظارت بر دارایی ها در این صرافی ها از بین می برد.

Coinigy هم برای معامله گران مبتدی و هم برای معامله گران با تجربه فراهم می کند و هدف پشت مدل عملیاتی آن ارائه یک راه حل یک مرحله ای برای معامله گران فعال ارزهای دیجیتال است.

Coinigy وجوهی را در فضای ذخیره سازی در محل روی پلتفرم نگهداری نمی کند که امنیت بیشتری را برای سرمایه مشتری فراهم می کند زیرا پلتفرم هایی که از مدل های متمرکز استفاده می کنند اغلب در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند.

2. چگونه در Coinigy شروع کنیم

از وب سایت دیدن کنید: https://www.coinigy.com/

وب‌سایت Coinigy به شما امکان می‌دهد با کلیک بر روی «ثبت نام» واقع در سمت راست بالای صفحه، یک حساب کاربری ثبت کنید.

2.1. یک حساب کاربری ایجاد کنید

با وارد کردن آدرس ایمیل، رمز عبور و ترکیب رمز عبور می توانید ثبت نام کنید.

پس از تایید آدرس ایمیل خود با کلیک روی لینک موجود در ایمیل تایید، از شما خواسته می شود که برای دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید.

2.2. پیوند حساب های تبادلی

می‌توانید حساب صرافی سازگار خود را با کلیک کردن روی دکمه «حساب‌ها» در بالای صفحه پیوند دهید. این به شما این امکان را می دهد که از بین طیف وسیعی از صرافی ها انتخاب کنید و حساب های خود را از طریق API به Coinigy متصل کنید.

از اینجا می‌توانید روی دکمه «افزودن حساب جدید صرافی» کلیک کنید تا صرافی‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب صرافی انتخابی خود، باید اطلاعات کلید API خود را وارد کرده و سپس «تأیید» را فشار دهید.

شما همچنین می توانید انتخاب کنید که هر یک از آدرس های کیف پول خود را ردیابی کنید و برای ادامه کار فقط باید کلید آدرس عمومی را اضافه کنید.

3) ردیابی و تجارت ارزهای دیجیتال را شروع کنید

از اینجا می توانید داشبورد Coinigy را هدایت کنید و شروع به نمودار و ردیابی بیش از 4000 جفت معاملاتی مختلف و سکه در بیش از 45 صرافی سازگار کنید.

صرافی های برتر برای تجارت توکن-کوین. دستورالعمل ها را دنبال کنید و به طور نامحدود درآمد کسب کنید

BinanceFTXPoloniexBitfinexHuobiMXCByBitGate.ioPhemex

3. ویژگی های پلت فرم Coinigy 

نمودارها: به دلیل ادغام نمودارها و اندیکاتورهای TradingView، شاید این بهترین پلتفرم برای ترسیم ارزهای دیجیتال باشد. در واقع نمودار بهتر از TradingView است. این چطور ممکن است؟ زیرا خود TradingView فقط تعداد محدودی صرافی و جفت ارز دیجیتال را ارائه می دهد. Coinigy's Cryptofeed دسترسی به 45 صرافی و بیش از 4000 جفت ارز دیجیتال را فراهم می‌کند که کاربران می‌توانند ابزارهای تحلیل تکنیکال TradingView را برای آنها اعمال کنند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند با استفاده از نمودارهای کندل، میله‌ها، خطوط و نمودارهای Heikin Ashi، بازه‌های زمانی را از ثانیه تا ماه اعمال کنند، بسته به اینکه در کدام عضویت Coinigy مشترک هستید. Coinigy دسترسی به داده ها را فراهم می کند و TradingView ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی را ارائه می دهد که می تواند برای تفسیر داده ها اعمال شود.  

شاخص های فنی: با استفاده از ابزارهای قدرتمند TradingView، کاربران می توانند به بیش از 70 شاخص و استراتژی برای اعمال در نمودارهای خود دسترسی داشته باشند. از شاخص‌های قیمت مانند میانگین‌های متحرک ساده، کانال‌های Keltner گرفته تا Parabolic SAR، Stochastic RSI و نوسان‌گرهای تکانه MACD، کاربران طیف کاملی از ابزارها را در اختیار دارند. ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی برای کارگزاران رمزارز اصلی به قدری ناقص هستند که در مقایسه با یک فراری با کوینیگی، شبیه اسکوتر سواری است. عضویت آزمایشی رایگان 30 روزه امکان دسترسی به این ابزارها را فراهم می کند.

حالت مگنت: کاربران TradingView با این نکته کوچک آشنا هستند، اما مطمئن شوید که "حالت مگنت" را در نمودار روشن کنید تا نقشه ها به طور خودکار به بالا و پایین شمعدان ها بچسبند. در صورت عدم موفقیت، می توانید خود را در تلاش برای اتصال دقیق خطوط روند به هم بزنید. 

نمای نقدینگی سطح 2 عمق بازار: پنجره اندازه پیشنهاد و درخواست همچنین تصویری از نقدینگی را با نمودارهای عمقی قرمز و سبز در پس زمینه ارائه می دهد. اساسا، این یک نسخه رمزنگاری از سطح 2 است، اما پس‌زمینه نشان می‌دهد که اندازه‌های بزرگ نشسته‌اند. این یک دید سریع و راحت از نقدینگی و سطوح قیمت حمایت و مقاومت بالقوه را ایجاد می کند. با این حال، درست مانند صفحه نمایش سطح 2، عمق می تواند به سرعت ناپدید شود، بنابراین داشتن نمودارها برای تأیید روند واقعی مهم است. درست مانند یک پنجره سطح 2، می توانید روی یک سطح قیمت کلیک کنید تا صفحه سفارش مربوط به صرافی و حسابی که کیف پول شما در آن نگهداری می شود ظاهر شود.

کارکرد - Coinigy به عنوان یک پلتفرم مبتنی بر وب عمل می کند و دارای یک رابط بصری و رابط کاربری است که برای جذب معامله گران در تمام سطوح مهارت طراحی شده است. این پلتفرم امکان نظارت مستمر پورتفولیو، نمودارهای پیشرفته و معاملات حساب را از طریق یکپارچه سازی API فراهم می کند. کاربران همچنین می توانند حساب های خود را از طریق اپلیکیشن موبایلی که هم برای iOS و هم برای اندروید در دسترس است مدیریت کنند.

طیف وسیعی از ابزارها - این پلتفرم شامل بیش از 70 نشانگر فنی است و توسط یک API زمان واقعی پشتیبانی می شود که به کاربران امکان می دهد از فیدهای داده زنده بهره مند شوند. در نتیجه، Coinigy شامل نمودارهای گسترده، نرخ ارز زنده، ابزارهای معاملاتی با فرکانس بالا، و تعدادی برنامه وب، دسکتاپ، و موبایل از جمله برنامه‌های CryptoTicker و ArbMatrix، و همچنین افزونه Google Datasheet است. پیامک، ایمیل و هشدارهای قیمت درون مرورگر نیز هنگام استفاده از پلتفرم موجود است.

ادغام تبادل - Coinigy به تقریباً 40 صرافی پیشرو متصل می شود و به کاربران اجازه می دهد تا بیش از 4000 جفت تجاری و سکه مختلف را ردیابی کنند. علاوه بر نظارت بر موجودی ها و مشارکت در نمودارهای جامع، کاربران همچنین می توانند مستقیماً از حساب های خود از طریق یکپارچه سازی API با صرافی هایی مانند Binance، Bitfinex، Bitstamp، Bittrex، CCEx، CEX.io، Coinbase Pro، Huobi Pro، Kraken، Kucoin معامله کنند. ، پولونیکس و وولتورو.

فناوری – Coinigy به صورت جهانی در مراکز داده Google میزبانی می‌شود و همچنین از چارچوب SocketCluster برای برنامه‌ها و سرویس‌های میکرو استفاده می‌کند. این پلتفرم دسترسی فوری به APIهای بلادرنگ و داده‌های تاریخی را با داده‌های زنده توسط Coinigy CryptoFeed فراهم می‌کند. علاوه بر این، تمام داده های کاربر با رمزگذاری AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند و هر درخواست در Coinigy از طریق یک SSL تأیید شده و ایمن (ORG) انجام می شود.

پشتیبانی مشتری – به کاربران خدمات خوبی ارائه می‌شود و می‌توانند با ارسال درخواست در بخش پشتیبانی یا با درگیر شدن در یک چت زنده از داخل حساب‌های خود، شبانه‌روز با تیم تماس بگیرند. می توان با دفتر مرکزی در +1.414.301.2289 تماس گرفت و تیم همچنین در رسانه های اجتماعی فعال هستند و یک حساب توییتر فعال دارند و فیس بوک تیم همچنین یک صفحه سؤالات متداول را به عنوان بخشی از بخش پشتیبانی و منابع ویدیویی را از طریق کانال YouTube خود ارائه می دهد. کاربران همچنین می توانند با دنبال کردن وبلاگ رسمی خود را به روز نگه دارند.

کیف پول سکه ای

 • Coinigy یک کیف پول بومی ارائه نمی دهد، اما استفاده از تمام حساب های تجاری، کیف پول های مختلف و صرافی ها را در یک پلتفرم قرار می دهد.
 • معامله گران باید هنگام ثبت نام و استفاده از خدمات Coinigy از کیف پول خود استفاده کنند. در انتخاب کیف پول، معامله گران باید کیف پول های مختلف را مورد تحقیق، ارزیابی و مقایسه قرار دهند تا کیفی که با نیازها و اهداف آنها مطابقت دارد را بیابند.
 • کیف‌پول‌های مختلفی ارائه می‌شوند و انتخاب کیف پول مناسب به ترجیحات شخصی و آنچه کیف پول در خود جای می‌دهد بستگی دارد. معامله گران باید اطمینان حاصل کنند که کیف پول برای استفاده با انواع ارزهای دیجیتال سازگار است تا از هر گونه مشکلی جلوگیری شود.
 • معامله گران همچنین باید ویژگی های امنیتی کیف پول های مختلف را ارزیابی کنند زیرا ممکن است هدف حملات سایبری قرار گیرند و ممکن است منجر به از دست دادن قابل توجه وجوه شود.

برنامه موبایل COINIGY

 • Coinigy استفاده از برنامه تلفن همراه اختصاصی خود را ارائه می دهد که یکی از جامع ترین برنامه های تجارت بیت کوین و ارزهای دیجیتال است که دارای ابزارهای پیشرفته مدیریت پورتفولیو نیز می باشد.
 • با استفاده از اپلیکیشن موبایل، معامله‌گران به تمام حساب‌های صرافی خود دسترسی کامل دارند و می‌توانند بدون نیاز به خروج از سیستم با آن‌ها تعامل داشته باشند. Coinigy همچنین ویژگی های نموداری پیشرفته ای را ارائه می دهد که می توان از آنها در برنامه استفاده کرد.
 • این برنامه را می توان در دستگاه های تلفن همراهی که بر روی نرم افزار اندروید یا iOS اجرا می شوند دانلود و استفاده کرد.

قدرت نفوذ

 • اهرم ابزار مفیدی است که توسط کارگزاران در اختیار معامله‌گران قرار می‌گیرد و به آنها اجازه می‌دهد تا با وجود سپرده اولیه، موقعیت‌های بزرگ‌تری باز کنند. Coinigy در عملیات و خدمات منحصر به فرد خود، به معامله گران اهرمی روی ارزهای رمزنگاری شده ارائه نمی دهد.
 • این اغلب در مورد اکثر پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال صدق می‌کند، زیرا معاملات مستقیماً بین خریداران و فروشندگان ارز دیجیتال انجام می‌شود و مبادلات در محل با قیمت از پیش تعیین‌شده انجام می‌شوند و گزینه اهرم را باطل می‌کند.
 • علاوه بر این، اگرچه مفید است، اما در صورت استفاده نادرست، اهرم دارای ریسک زیادی است زیرا ممکن است منجر به زیان های قابل توجهی شود که می تواند از سپرده اولیه معامله گر بیشتر شود.

هزینه ها

 • Coinigy طبق یک سرویس اشتراک کار می کند و معامله گران هنگام ثبت نام در پلت فرم معاملاتی دو گزینه دارند، یعنی:
 • Pro Trader – که شامل اشتراک 18.66 دلار در ماه است و مجموعه‌ای از ویژگی‌ها مانند تجارت نامحدود، بدون کارمزد اضافه، مدیریت 24/7 پورتفولیو، دسترسی به اپلیکیشن موبایل و غیره را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد.
 • API Developer Pro – که به هزینه اشتراک ماهانه 99.99 دلار نیاز دارد که ویژگی های مشابه Pro Trader را ارائه می دهد اما با آرایه ای بیشتر.
 • به غیر از هزینه های اشتراک، هیچ کارمزد اضافی مشخص نشده است زیرا تجارت از طریق Coinigy هیچ هزینه تراکنشی را به همراه ندارد زیرا این هزینه ها توسط هزینه های اشتراک پرداخت شده هنگام ثبت نام برای استفاده از خدمات Coinigy پوشش داده می شود.

4. Coinigy جوانب مثبت و منفی

طرفداران

 • تمام حساب های تجاری، کیف پول ها و مبادلات را در یک پلتفرم یک مرحله ای ادغام می کند
 • قدرتمندترین نمودارها و ابزارهای تحلیل تکنیکال را با TradingView ادغام می کند
 • دسترسی یکپارچه به 45 صرافی و بیش از 4000 ارز دیجیتال و جفت
 • مبتنی بر اشتراک کم هزینه، نه مبتنی بر بلیط تجاری مانند Multi Chart و Ninja Trader
 • فرصت های آربیتراژ را می توان معامله کرد
 • سرعت و کارایی افزایش یافته است

منفی

 • ادغام API برای ساکنان ایالات متحده در صرافی های خاصی مانند BitMex کار نمی کند
 • راه اندازی پیوند API به حساب های تجاری می تواند زمان بر باشد

نتیجه

این پلتفرم ممکن است برای هر کسی با رویکرد «خرید و نگه‌داری» مناسب نباشد، زیرا طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها برای معامله‌گران بسیار فعالی است که مراقب سبد سهام خود هستند. هرکسی که علاقه مند به استفاده از پلت فرم معاملاتی «یک توقفگاه» است، باید قبل از تصمیم گیری در مورد تعهد به یکی از طرح های اشتراک پولی، از 30 روز آزمایشی رایگان استفاده کند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند. لایک، کامنت و اشتراک گذاری آن با دیگران را فراموش نکنید. متشکرم!

بیشتر بخوانید: CoinTracking چیست | نحوه استفاده از CoinTracking | نرم افزار Crypto Tax

Cointracker چیست | با استفاده از Cointracker | ردیاب پورتفولیو کریپتو

Crypto Portfolio Trackers چیست؟

ردیاب‌های پورتفولیو کریپتو ابزارهای شخص ثالثی هستند که به کیف پول‌های رمزنگاری شما پیوند می‌دهند و تصویر بزرگی از دارایی‌های رمزنگاری شما ارائه می‌دهند. به جای پیگیری دستی هر تراکنش، کاربران می‌توانند سبد رمزنگاری خود را با ردیاب پورتفولیوی خود همگام‌سازی کنند و همه داده‌ها را به‌صورت کلی جمع‌آوری کنند، از جمله کل سود و/یا زیان برای سال مالیاتی مربوطه.

هم برای تازه واردان کریپتو و هم برای معامله گران باتجربه، دانستن موقعیت مالیاتی خود قبل از ثبت پرونده برای پرداخت دقیق مالیات بر سود سرمایه احتمالی - یا گزارش زیان بسیار مهم است. بر اساس مطالعه‌ای که توسط شرکت کریپتو Grayscale Investments انجام شده است، این امسال بسیار مهم است، با توجه به اینکه گزارش شده است که 55 درصد از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در سال 2021 سرمایه‌گذاری را آغاز کرده‌اند.

ردیاب پورتفولیو کریپتو چگونه کار می کند؟

هر برنامه به طور متفاوتی کار می کند، اما بهترین ردیاب های سبد رمزنگاری تغییرات قیمت دارایی های رمزنگاری شما را نظارت می کنند، ارزش کل نمونه کارها را به شما نشان می دهند و هر بار که تراکنش انجام می دهید قیمت ها را مشخص می کنند. 

بسته به اینکه کدام یک را انتخاب می کنید، ردیاب ممکن است ویژگی ها و ادغام های مختلفی را ارائه دهد. به عنوان مثال، یک ردیاب ممکن است تراکنش‌های شما را در چندین شبکه رمزنگاری و بلاک چین همگام‌سازی کند، به این معنی که می‌تواند مبادلات رمزنگاری بیشتری را نسبت به برنامه‌هایی که در یک زمان تنها بر روی یک بلاک چین تمرکز می‌کنند، جذب کند. همچنین ممکن است با صرافی‌های محبوب (مثلاً جمینی) و چندین نوع کیف پول رمزنگاری همگام شود تا تصویری بزرگ از فعالیت رمزنگاری شما دریافت کند.

درست مانند سهام فردی یا فروش دارایی‌های فیزیکی، سرمایه‌گذاران کریپتو باید انتظار داشته باشند که وقتی از فروش ارز مجازی سود می‌برند، مالیات بر عایدی سرمایه بپردازند. چیزی که کریپتو را متفاوت می کند، عدم گزارش دهی مداوم توسط صرافی ها به IRS است – اگرچه در سال گذشته نشانه هایی وجود داشته است که قوانین بیشتری می تواند به روشن شدن این موضوع در آینده کمک کند.

یک چیزی که واضح است این است که هرچه فعالیت تجاری بیشتری داشته باشید، گزارش مالیاتی می تواند پیچیده تر باشد، به خصوص اگر به صورت دستی فعالیت خود را ردیابی کنید. ردیاب‌های پورتفولیو می‌توانند به سرمایه‌گذاران کمک کنند تا سوابق دقیقی داشته باشند که به شما اطمینان می‌دهد که نرخ مالیات مناسب را بر اساس فعالیت خود پرداخت می‌کنید.

لیزا گرین لوئیس، حسابدار رسمی رسمی و کارشناس مالیات TurboTax توضیح می دهد: «اگر شما [کریپتو] را برای کمتر از یک سال در اختیار داشتید، سود کوتاه مدتی خواهید داشت و با نرخ مالیات معمولی خود مشمول مالیات می شوید. "اگر بیش از یک سال آن را داشته باشید، نرخ های مالیات بر عایدی سرمایه بلندمدت را می پردازید که برای بیشتر افراد سودمندتر است."

نرم افزار مالیات رمزنگاری مانند CoinTracker می تواند این فرآیند را خودکار کند و اسناد کاملاً آماده را به شما ارائه دهد. در این مقاله، Cointracker چیست، نحوه استفاده از Cointracker (Crypto Portfolio و Tax Manager) را یاد خواهید گرفت.

Cointracker چیست؟

CoinTracker یک پورتفولیو و مدیر مالیات ارز دیجیتال برای حسابداران و سرمایه گذارانی است که به دنبال راه حل مالیاتی هستند. این تراکنش‌های شما را به‌طور خودکار همگام‌سازی می‌کند، پیشرفت شما را در داشبورد یکنواخت نمایش می‌دهد و فرآیند ثبت مالیات‌های رمزنگاری شما را ساده می‌کند.

ارزش بازار را در زمان واقعی نشان می دهد، حسابداری بر اساس هزینه را بهینه می کند و از برداشت زیان مالیاتی پشتیبانی می کند. نمودارهای عملکرد بر اساس تاریخ و ارزهای دیجیتال را با مزایای اضافه شده از به روز رسانی روزانه نمونه کارها دریافت می کنید.

با پشتیبانی CoinTracker از بیش از 300 صرافی و بیش از 10 هزار ارز دیجیتال، می‌توانید مطمئن باشید که هر سرمایه‌گذاری را دنبال می‌کنید. بر اساس تبادل، واردات تراکنش با کلید API یا قابلیت آپلود فایل‌های CSV با پشتیبانی همگام‌سازی خودکار پشتیبانی می‌شود.

نکته مهم در مورد CoinTracker این است که شما نیازی به وارد کردن دستی تراکنش های خود ندارید. به طور خودکار همه چیز را ردیابی می کند و آن را سازماندهی می کند تا بتوانید مالیات خود را به شیوه ای مناسب ثبت کنید.

Cointracker چگونه کار می کند؟

CoinTracker یک راه آسان برای ایجاد فرم های مالیاتی ارائه می دهد. با اتصال به صرافی ها و کیف پول های رمزنگاری خود به CoinTracker شروع کنید. مزیت اصلی CoinTracker نسبت به سایر خدمات این است که بیش از 300 صرافی را پشتیبانی می کند. در داشبورد خود، صرافی را که می‌خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید.

اگر کیف پول‌های ارز دیجیتال خارج از بورس دارید، می‌توانید از «برگه افزودن کیف پول» استفاده کنید و آدرس کیف پول خود را وارد کنید. پس از اتمام، دارایی دیجیتالی را که کیف پول ذخیره می کند، مشخص کنید. این سرویس از بیش از 300 صرافی و بیش از 10000 ارز دیجیتال از جمله ADA، BCH، BTC، DASH، DOT، EOS، و غیره پشتیبانی می‌کند.

ارزش بازار، عملکرد سرمایه گذاری، و تخصیص پورتفولیو خود را به صورت بلادرنگ و برای اهداف مالیاتی مشاهده کنید.

هنگامی که CoinTracker را با داده های کیف پول مورد نیاز تغذیه کردید، آن را به طور خودکار همگام سازی می کند. بسته به نیاز خود، می توانید روش حسابداری خود را انتخاب کرده و منبع درآمد ارز دیجیتال خود را مشخص کنید. برخی از منابع رایج عبارتند از Airdrops، Payments، پاداش استخراج یا بلاک چین.

نحوه ثبت نام در CoinTracker

برای لذت بردن از تمام ویژگی های Coindar در 8 مرحله به راحتی باید یک حساب کاربری ایجاد کنید

 1. به https://www.cointracker.io/ بروید
 2. روی «امتحان رایگان » در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید (شما به کوین بیس هدایت خواهید شد تا به CoinTracker دسترسی فقط خواندنی یا با استفاده از Google، ایمیل بدهید)
 3. CryptoRank را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا صفحه بارگذاری شود
 4. تمام کیف پول ها و صرافی های خود را به هم متصل کنید تا CoinTracker بتواند مالیات ارزهای دیجیتال شما را محاسبه کند و فرم های مالیاتی شما را ایجاد کند.

من از بایننس استفاده خواهم کرد

چگونه حساب Binance خود را اضافه کنید :

 1. صفحه Binance API را باز کنید
 2. با وارد کردن یک برچسب، مانند «CoinTracker» و کلیک کردن بر روی دکمه ایجاد کلید جدید، یک کلید API جدید ایجاد کنید.
 3. در صورت وجود، کد احراز هویت دو مرحله ای خود را وارد کنید
 4. کلید و مخفی API را کپی کنید
 5. توصیه شده غیرفعال کردن دسترسی تجاری برای این کلید API:
  • روی دکمه Edit کلیک کنید
  • مجوز Enable Trading را غیرفعال کنید
  • روی ذخیره کلیک کنید
  • در صورت وجود، کد احراز هویت دو مرحله ای خود را وارد کنید

شرایط استفاده و اطلاعات حریم خصوصی را بخوانید، لطفاً.

اکنون می توانید ویژگی های متمایز CoinTracker را کشف کنید

ویژگی های Cointracker

 • ایجاد فرم مالیات: مشترکین CoinTracker می توانند گزارش سود سرمایه و فرم IRS 8949 را ایجاد کنند. این فرمی است که برای گزارش سود سرمایه برای مقاصد مالیاتی استفاده می شود.
 • روش‌های حسابداری چندگانه: همه مشترکین CoinTracker می‌توانند از پنج روش حسابداری مختلف برای تولید فرم‌های مالیاتی خود استفاده کنند: FIFO (اولین ورود، اولین خروج)، LIFO (آخرین ورود، اولین خروج)، HIFO (بالاترین ورودی، اولین خروج)، ACB (هزینه تعدیل‌شده). پایه) و ادغام اشتراک.
 • همگام سازی خودکار کیف پول: با بالا و پایین رفتن قیمت ها، ارزش نمونه کارها را به طور خودکار تنظیم می کند. Auto Wallet Sync یک ویژگی انقلابی است که برای همه کاربران پلت فرم باز است. این ویژگی برای تنظیم ارزش دارایی های دیجیتالی شما با نوسانات خودکار است. این برنامه همچنین با TaxAct و TurboTax سازگار است.

سایر ویژگی های مهم coinTracker عبارتند از:

امنیت بالایی دارد

 • CoinTracker از امنیت بالایی برخوردار است زیرا از دو عامل احراز هویت برای ایمنی بیشتر استفاده می کند و همچنین داده های ذخیره شده در آن را رمزگذاری می کند.
 • سکه ها و صرافی های مختلفی را می توان توسط coinTacker کمک کرد، برخی از این صرافی ها عبارتند از Binance، Coinbase، Poloniex.

تجارت واردات و صادرات

 • CointTacker به واردات و صادرات آسان داده های تجاری برای تجزیه و تحلیل کمک می کند. واردات به دو صورت CSV و انتقال API انجام می شود.
 • انتقال CSV به صورت دستی انجام می شود، این یک روش رایگان است.
 • سپس انتقال API نیز خودکار می‌شود، coinTracker به‌روزرسانی‌های روزانه را با داده‌های صرافی در پایان روز دریافت می‌کند.
 • برای افرادی که به غیر از تجارت در فعالیت‌های ارزهای دیجیتال مختلف شرکت دارند، می‌توانند از ویژگی حاشیه‌نویسی coinTracker برای نشان دادن انواع/فعالیت‌های تراکنش‌ها استفاده کنند.
 • حاشیه نویسی حتی با استفاده از گزینه فیلتر موجود بر روی آن آسان تر می شود، به کاربر کمک می کند تا فعالیت هایی را که ارزش حاشیه نویسی دارند را شناسایی کند و سپس این تراکنش ها به عنوان مناسب برچسب گذاری می شوند.
قیمترایگان: 0 دلار
علاقه مند: 59 دلار
حق بیمه: 199 دلار
نامحدود: قیمت تکی
ادغام تبادل300+
پشتیبانی از دیفایطرح حق بیمه یا بالاتر
تشکیل پرونده مالیاتیآره
ادغام نرم افزارهای مالیاتیTurboTax
TaxAct
روش های مبتنی بر هزینهFIFO
LIFO
HIFO
ACB (کانادا)
شیرپول (بریتانیا)
گزارش مسیر حسابرسیخیر
گزارش تجدید نظرهانامحدود
برداشت از دست دادن مالیاتآره
پشتیبانی حاشیهطرح حق بیمه یا بالاتر
سیاست بازپرداختبا ضمانت برگشت 30 روزه پول
ویژگی های امنیتیAPIهای فقط خواندنی
جمع آوری امن اطلاعات پرداخت
گزینه های خدمات مشتریایمیل، مرکز راهنمایی
در دسترس بودن برنامه موبایلiOS و اندروید
دسترسی به حساب وب / دسکتاپآره
تبلیغاتهیچ یک

قیمت گذاری

CoinTracker به شما این امکان را می دهد تا با همگام سازی خودکار تمام تراکنش های ارز دیجیتال خود در Coinbase، Coinbase Pro و بیش از 300 صرافی در یک نقطه، سود و زیان مالی خود را به طور ایمن و صحیح ارزیابی کنید. این تراکنش‌های شما را به‌طور خودکار همگام‌سازی می‌کند، پیشرفت شما را در داشبورد یکنواخت نمایش می‌دهد و فرآیند ثبت مالیات‌های رمزنگاری شما را ساده می‌کند.

CoinTracker توسط کارشناسان بسیار توصیه می شود و توانایی همگام سازی مناسب با فرم های IRS و همچنین TurboTax و TaxAct را ارائه می دهد. اما برای ویژگی های پیشرفته تر باید هزینه پرداخت کنید.

CoinTracker یک طرح رایگان و سه طرح پولی دارد که می‌توانید در زیر فهرست کنید:

 • رایگان: طرح رایگان امکان ردیابی 25 تراکنش، دسترسی به مبنای هزینه و سود سرمایه، تطبیق خطا، و پشتیبانی انجمن را فراهم می کند. مقدار تراکنش در اینجا محدود است و بنابراین، این فقط باید به عنوان آزمایشی برای کیفیت خدمات ارائه شده توسط CoinTracker مورد استفاده قرار گیرد.
 • Hobbyist: طرح Hobbyist همان ویژگی‌های رایگان را دارد، اما به شما امکان می‌دهد پرداخت مالیات و همچنین ردیابی 100 تراکنش را انجام دهید. این طرح ممکن است برای کسی که ارزهای دیجیتال زیادی معامله می کند کافی نباشد، برای کسی که چند سکه را به عنوان بخشی از یک سبد بزرگتر در اختیار دارد، عالی است. این طرح برای یک سال مالیاتی 59 دلار هزینه دارد.
 • Premium: طرح Premium از تبلیغات مارجین، قابلیت Defi پشتیبانی می کند و برخلاف انجمن، پشتیبانی از چت را ارائه می دهد. همچنین خلاصه مالیات فردی را برای هر کیف پولی که دارید ارائه می دهد. حداکثر تعداد تراکنش 1000 می باشد. طرح Premium معمولاً برای یک سال مالیاتی 199 دلار هزینه دارد.
 • نامحدود: طرح نامحدود برای نیازهای شما سفارشی شده است. این تراکنش های نامحدود، مشاوره CPA، پشتیبانی دربان، و ویژگی های سفارشی متعدد را به شما ارائه می دهد. هیچ قیمتی برای طرح نامحدود وجود ندارد. در عوض، کارکنان CoinTracker بر اساس ویژگی‌هایی که شما نیاز دارید، به شما پیشنهاد می‌دهند.

ضروری ترین ویژگی های Cointracker

1. کیف پول:

این ویژگی به شما امکان می دهد آدرس کیف پول اضافه کنید، فایل CRV را دانلود کنید، اطلاعات تراکنش را بررسی کنید.

 

2. نمونه کارها

پورتفولیوی خود را بررسی و مدیریت مالیات کنید.

می‌توانید با ستاره‌دار کردن آنها از صفحه اطلاعات ارز با بیش از 10 هزار ارز دیجیتال، ارزهای دیجیتال را به فهرست تماشای خود اضافه کنید.

دستیار پورتفولیوی رمزنگاری شخصی شما. به طور یکپارچه سبد ارزهای دیجیتال خود را در تمام کیف پول ها و مبادلات خود با طرح رایگان و سه طرح پولی ردیابی کنید

3. برنامه موبایل Cointracker

CoinTracker برنامه های تلفن همراه را برای iOS و Android ارائه می دهد. استفاده از برنامه ها معمولاً آسان است و دارای رابط های کاملاً شهودی هستند. با این حال، برنامه‌ها برخی از ویژگی‌های کلیدی مانند امکان دسترسی به ابزارهای مشخص نمودار و حالت تاریک را ندارند.

همچنین فاقد تنظیم دوره زمانی برای تاریخچه تراکنش شما است. با این حال، برنامه های تلفن همراه در پشتیبانی از ویژگی هایی کافی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا نمونه کارها خود را در حال حرکت پیگیری کنید.

مزایا و معایب Cointracker

طرفداران

 • امکان صادرات تراکنش های خود به صفحه گسترده CSV
 • فرم‌های مالیاتی، صادرات به نرم‌افزار آماده‌سازی مالیات و ارجاع مشاور مالیاتی را ارائه می‌دهد (هزینه‌های اضافی اعمال می‌شود)
 • فرم 8949 IRS را ایجاد می کند.
 • نیازهای اصلی ردیابی شما را بدون هیچ هزینه ای پوشش می دهد.
 • به طور خودکار با صرافی های اصلی رمزنگاری هماهنگ می شود.
 • مبنای هزینه و سود سرمایه را محاسبه می کند
 • پشتیبانی انجمن همراه با نسخه رایگان
 • با ضمانت برگشت 30 روزه پول

منفی

 • طرح های اشتراک در مقایسه با سایرین هزینه بالایی دارند
 • برای پشتیبانی از ایمیل یا دربان باید بیشتر بپردازید
 • از معاملات مارجین، سوآپ یا معاملات آتی پشتیبانی نمی کند.

نتیجه

در مقایسه با رقابت در بازار، تولید فرم های مالیاتی از CoinTracker گران است. با این حال، CoinTracker ارزش پیشنهادی بهتری را با طیف گسترده ای از ویژگی های محاسبه مالیات ارائه می دهد. این برنامه ویژگی های اضافی را ارائه می دهد که یافتن آنها در هر جای دیگری دشوار است.

مشاهده کنید: https://www.cointracker.io/

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند. لایک، کامنت و اشتراک گذاری آن با دیگران را فراموش نکنید. متشکرم!

بیشتر بخوانید: بهترین صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال | برترین صرافی های رمزنگاری