Ambert Lency

Ambert Lency

1642909440

Co je to DAO (decentralizovaná autonomní organizace)?

V tomto příspěvku se dozvíte, co je to DAO (decentralizovaná autonomní organizace) a jak fungují? 

DAO používají inteligentní smlouvy a tokeny řízení, aby umožnili účastníkům činit konsensuální rozhodnutí o tom, jak jsou zdroje organizace alokovány.

 • DAO neboli decentralizovaná autonomní organizace je obchodní struktura, kde je kontrola spíše rozprostřená než hierarchická.
 • DAO jsou organizovány pomocí inteligentních smluv, přičemž účastníci používají tokeny řízení k hlasování o tématech, jako je alokace finančních prostředků.

Nová forma organizace otřásá světem investic, podnikání a kreativního průmyslu.

Tyto decentralizované autonomní organizace, neboli DAO, nemají ústředí společnosti, nahrazují tradiční hierarchie plochými strukturami řízení, řídí se držitelé kryptoměn a jsou postaveny na pravidlech, která jsou automaticky vynucována na blockchainu .

Zastánci DAO tvrdí, že radikálně změní způsob řízení podniků. Už tvrdě pracují; několik DAO již bylo spuštěno a vytvořili docela skvělé věci.

Co je DAO?

DAO neboli „decentralizovaná autonomní organizace“ je entita vedená komunitou bez centrální autority. Je plně autonomní a transparentní: chytré kontrakty stanoví základní pravidla, provádějí dohodnutá rozhodnutí a kdykoli mohou být návrhy, hlasování a dokonce i samotný kodex veřejně auditovány.

V konečném důsledku je DAO zcela řízeno svými jednotlivými členy, kteří společně činí zásadní rozhodnutí o budoucnosti projektu, jako jsou technické upgrady a alokace pokladny.

Obecně řečeno, členové komunity vytvářejí návrhy týkající se budoucího fungování protokolu a poté se sejdou, aby o každém návrhu hlasovali. Návrhy, které dosahují určité předem definované úrovně konsensu, jsou pak přijímány a vynucovány pravidly vytvořenými v rámci inteligentní smlouvy.

Známé hierarchické struktury ve velkých korporacích ustupují komunitní spolupráci v tomto rámci. Každý jednotlivý člen DAO dohlíží na protokol na určité úrovni.

Součástí elegance tohoto rámce je sladění pobídek. To znamená, že je v nejlepším zájmu jednotlivce, aby byl při hlasování upřímný a schvaloval pouze návrhy, které slouží nejlepšímu zájmu samotného protokolu.

Zdravý a robustní protokol přinese více využití a naopak zvýší hodnotu tokenů, které vlastní každý člen DAO. Takže jak protokol uspěje, tak i držitelé tokenů.

Jak funguje DAO?

Komunita může přizpůsobit DAO a naprogramovat jej podle svých vlastních cílů.

 • 👩‍💻 Kód je napsán ve formě chytrých kontraktů, které poskytují jakýsi mechanismus řízení.
 • 🗳️ Členové obvykle používají tokeny řízení k hlasování o rozhodnutích přijatých DAO, jako je alokace finančních prostředků.
 • 📊 V případě mnoha DAO se dopad hlasování člena může zvýšit na základě částky, kterou přispěli na projekt.
 • 💪 xVýsledek může být založen na míře účasti i na preferenci hlasování.

Pravidla DAO jsou stanovena základním týmem členů komunity pomocí chytrých smluv. Tyto chytré smlouvy vymezují základní rámec, podle kterého má DAO fungovat. Jsou vysoce viditelné, ověřitelné a veřejně auditovatelné, takže každý potenciální člen může plně pochopit, jak má protokol fungovat na každém kroku.

Jakmile jsou tato pravidla formálně zapsána na blockchain, další krok je kolem financování: DAO musí zjistit, jak získat finance a jak udělit vládu.

Toho se obvykle dosahuje vydáváním tokenů, při kterém protokol prodává tokeny, aby získal finanční prostředky a naplnil pokladnici DAO.

Výměnou za fiat dostávají držitelé tokenů určitá hlasovací práva, obvykle úměrná jejich podílům. Po dokončení financování je DAO připraveno k nasazení.

V tomto okamžiku, jakmile je kód zaveden do výroby, již jej nelze změnit žádným jiným způsobem, než je konsenzus dosažený hlasováním členů. To znamená, že žádná zvláštní autorita nemůže upravovat pravidla DAO; je zcela na rozhodnutí komunity držitelů tokenů.

Struktura DAO

Každý DAO je strukturován jinak, ale obvykle, když se připojujete k DAO, souhlasíte s kódem na místě. Není snadné tento kód změnit a jakékoli změny obvykle vyžadují hlasování mezi členy.

DAO jsou „velmi participativní,“ říká Aaron Wright, spoluzakladatel a generální ředitel OpenLaw, protokolu založeného na blockchainu pro vytváření a provádění právních dohod. Wright pomohl spustit několik DAO, včetně FlamingoDAO, které shromažďuje NFT.

„Abyste se mohli rozhodnout, nemusíte čekat na kvorum nebo dostatečný počet hlasujících. Na základě hrubého konsensu to běží a funguje jako internet,“ vysvětluje Wright. "Pokud existuje více lidí, kteří podporují projekt, je rozhodnuto."

Chcete-li získat hlasovací právo nebo členství v DAO, obvykle si kupujete tokeny řízení, což jsou kryptoměny, které jsou vázány na určitý projekt. V některých DAO lze tokeny řízení získat pouze ve strukturovaných kolech financování a příležitostně poptávka převyšuje množství dostupných tokenů. Držením těchto tokenů mohou členové obvykle vlastnit kapitál v DAO a pomáhat utvářet budoucnost DAO.

I když se liší od DAO k DAO, váha hlasu člena obvykle závisí na částce, kterou přispěli do projektu.

Pokud DAO nepoužívá tokeny řízení, může přijmout investice v jiných formách, jako je ether, druhá největší kryptoměna podle tržní hodnoty, vysvětluje Wright, protože blockchain Ethereum pohání většinu DAO. Ale opět, každý DAO má svůj vlastní systém.

Kromě hlasovacích práv mohou členové také pracovat pro své DAO. Obvykle existuje řada interních pracovních míst, včetně pozic v distribuci tokenů a správě pokladny.

„Pracovat pro vlastnictví znamená pracovat pro tokeny,“ říká Turley. Například je hlavně kompenzován za svou práci na DAO pomocí žetonů vládnutí, ale může také přijímat ether nebo USDC.

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin rozvinul myšlenku DAO v roce 2013. Nejprve se nazývaly „Decentralizované autonomní korporace“ (DAC).

Jaké výhody mají DAO?

 • Transparentnost – hlasování, rozhodnutí o financování a další akce jsou viditelné pro každého.
 • Větší palebná síla – členové z celého světa mohou přispět, což dává DAO menší překážky vstupu než společnosti.
 • Levnější – tento koncept se v DeFi pevně zakořenil a existuje mnoho nástrojů – které lze použít jako Legos, takže jen málo je třeba stavět od začátku.
 • Spolupráce – dát každému možnost vyjádřit se shromažďuje hromadné znalosti pro návrh a umožňuje odborníkům investovat do ekosystému, který budují.

Jaké nevýhody mají DAO?

 • Plochá struktura – protože decentralizované organizace nemají jasnou autoritu nebo řetězec velení, fungují pomaleji, protože rozhodování trvá déle.
 • Neshody – když komunita silně nesouhlasí, může rozdělit organizaci na dvě části.
 • Žádná změna – v některých DAO volají ti, kteří mají nejvíce tokenů, takže řízení vypadá velmi podobně jako tradiční organizace.
 • Zákonnost – minová pole jsou hojná ve vztahu k tokenovým projektům, které by mohly být považovány za cenné papíry.

Jak se zapojit

Jakmile najdete projekt, který vás zajímá, existuje několik různých způsobů, jak se přímo zapojit. Cítím, že je důležité poznamenat, že ne všechny DAO fungují se stejným účelem, takže prvním krokem je zjistit základní funkci každého DAO.

Pro DAO zaměřené na technické řízení je důležité porozumět tomu, jaký druh hlasovacích práv je udělen držitelům tokenů a jaké druhy návrhů jsou v sázce.

V některých případech, jako je Uniswap, mohou držitelé tokenů hlasovat o rozdělení části poplatků, které protokol vybere, mezi sebe. V jiných protokolech, jako je Compound, mohou držitelé tokenů hlasovat o rozdělení těchto protokolových poplatků na opravy chyb a upgrady systému.

Tento přístup také umožňuje nezávislým pracovníkům a obecně zájemcům o projekt připojit se ad hoc a získat odměnu za svou práci prostřednictvím projektů financovaných grantem DAO (DAO tyto druhy projektů ad hoc pravidelně zveřejňují na svém serveru Discord).

U jiných DAO se pozornost soustředí méně na řízení technických aspektů protokolu, ale více na sdružování a přidělování finančních prostředků.

SharkDAO například existuje především proto, aby usnadnil sdružování finančních prostředků jednotlivých držitelů tokenů jako prostředek k získání vzácných NFT, které by jinak byly pro běžného člověka příliš drahé (v tomto případě je cílem získat podstatná jména, která lze prodat za hodně přes 250 000 $). Tento přístup představuje nové příležitosti pro jednotlivce, jak využít sílu kolektivního fondu aktiv.

Jedním z klíčových aspektů je transparentnost v rámci DAO. Podrobnosti o každém návrhu jsou snadno dostupné, historie hlasování je průběžně zaznamenávána a dokonce lze sledovat záznamy o hlasování jednotlivých držitelů tokenů.

DAO často vyzývají komunitu, aby vytvořila zajímavé nápady prostřednictvím projektů financovaných z grantů, a jednotlivci s podnikatelským duchem mohou volně předkládat návrhy, které pomohou vést budoucí vývoj protokolu.

Úrovně účasti na DAO se liší. Můžete se rozhodnout pro výměnu za žetony řízení a věnovat pozornost hlasům Snapshot; můžete se připojit k DAO's Discord a zapojit se do skutečných projektů, kde budete za svůj příspěvek odměněni; můžete dokonce investovat do DAO, které vás zajímají, vytvářením sítí na konferencích. Sami si zvolíte, jak moc se chcete zapojit. 

Kredit: Mirror, Coopahtroopa

Některé DAO k vyzkoušení

DAOhaus : DAOhaus je platforma bez kódu pro spouštění a provozování DAO. Je vlastněna a provozována komunitou. Pokud máte zájem o založení vlastního DAO nebo prozkoumávání pulzující krajiny, už nehledejte.

MakerDAO : Pokud byste chtěli přispět k protokolu, který zavedl první nezaujatý stabilní coin na světě, DAI, můžete se zapojit do správy věcí veřejných hlasováním o změnách protokolu Maker. 

RaidGuild : Toto DAO založené na službách vzešlo ze sítě MetaCartel a je hluboce zakořeněno ve světě Web3. Pokud chcete guildě nabídnout své vývojářské, marketingové nebo designové dovednosti, hledají kvalitní talenty, aby mohli pokračovat v zabíjení produktových démonů. 

Proof Of Humanity : Tento registr lidí odolný vůči sybil využívá sociální ověření a Klerosovy soudy k distribuci tokenů univerzálního základního příjmu (UBI) ověřeným lidem v řetězci. 

Opolis : Toto digitální zaměstnanecké družstvo vlastněné členy nabízí výhody a sdílené služby pro nezávislé pracovníky. 

BanklessDAO : Máte zájem šířit slovo Web3 a vzdělávat masy prostřednictvím obsahu? Toto DAO zaměřené na média by vás mohlo zajímat.

MolochDAO : Toto OG DAO uděluje granty na rozvoj ekosystému Ethereum. 

Takže pokud vás prostor zajímá a stejně jako já hledáte způsob, jak přispět, stačí naskočit! Voda je prostě fajn.

Výzvy a neznámé

Navzdory své rostoucí popularitě mají DAO ještě dlouhou cestu, než dosáhnou plného přijetí v hlavním proudu.

"Ne všechny DAO fungují." Ve skutečnosti většina DAO z dlouhodobého hlediska nebude fungovat. Ve své podstatě jsou velmi pomíjivé,“ říká Turley. "Je to velmi riskantní oblast, se kterou se lze hrabat."

Vždy je možné, že hodnota tokenu řízení pro DAO může dosáhnout nuly. Potenciální investoři by si měli nejprve udělat domácí úkol a utratit pouze to, co si mohou dovolit ztratit.

Potenciální přínosy však mohou být významné, říká Turley. Vezměte si například žetony řízení, které mají často sekundární tržní hodnotu. Vlastnit token správy je trochu jako držet kapitál v rané fázi start-upu – pokud bude později úspěšný, bude tento kapitál extrémně cenný.

DAO budou také muset překonat mnoho potenciálních regulačních a právních problémů, zejména v USA. Existuje několik neznámých ohledně toho, jak by potenciální právní rámec v USA mohl ovlivnit DAO a jak fungují.

„Jedním problémem v celém prostoru je právě nedostatečná srozumitelnost regulace,“ říká Luiz Ramalho, spoluzakladatel společnosti Polvo Technologies, která vyvíjí strategie strojového učení pro obchodování s bitcoiny a digitálními aktivy. Ramalho také pomohl vytvořit FingerprintsDAO, který shromažďuje NFT.

DAO si představují kolektivní organizaci vlastněnou a řízenou jejími členy, kde všichni mají svůj hlas. Mnoho analytiků a odborníků z oboru potvrzuje, že tento typ organizací se dostává do popředí zájmu a dokonce potenciálně nahrazuje některé tradiční společnosti.

Podniky a značky musí držet krok se současnými trendy, které by mohly ovlivnit, jak komunikují se spotřebiteli a jak s nimi spotřebitelé komunikují. Zatímco DAO ještě nejsou všudypřítomné, zdá se, že u mnoha tvůrců nabírají páru.

What is GEEK

Buddha Community

Henry Joseph

Henry Joseph

1642848610

Provide Growth Solutions To Blockchain Projects With A DAO Maker Clone

Blockchain technology has been creating a buzz in the world with emerging cryptocurrency projects and NFTs. Entrepreneurs are trying hard to get into the crypto world. Offering a risk-free, trustable and highly secured launchpad has always been the goal of these tycoons. If you are one of them, here is an exclusive solution for you to be on top of the list. DAO maker clone is all you need, which is an exclusive clone of an IDO launchpad. 

DAO Maker is a growth solution provider or a launchpad that stands behind many successful crypto projects in the market. You can know more about the DAO Maker clone, its features, and its significance if you read further.


What is a DAO Maker Clone?

Before jumping into DAO Maker clone, let us see what a DAO Maker is and how it works. A DAO Maker is a crypto project launchpad that helps with early token sales attracting potential investors. This platform works on its own native tokens. The DAO Maker token holders have the privilege to participate in the community governance of the platform. Not only this, but they also contribute to the increase of liquidity to a great extent. The DAO Maker has a flagship platform called DAO Pad, which is responsible for token sales in the early stage of the product.

A DAO Maker clone is a pure Whitelabel solution that has its own sets of rich features. It is a ready-made solution that has been pre-designed and tested for bugs before handing it over to the client. It is a ready-to-launch platform and it can be customized with the required features in the near future. 

 

Working of DAO Maker clone

DAO Maker is a secured and fair platform that allows both retailers and small-scale investors to participate equally in token sales. There are three types of token offerings and refundable token sales methods. They are

 • Strong holder offering
 • Dynamic coin offering
 • Seed sales.

The platform works purely based on the native DAO tokens. Each user or investor must stake these tokens and there is a minimum limit of staking the tokens. This will help the investors to participate in the launches. For every DAO Token staked, the users will receive a DAO Power. When there is more DAO Power, the chance of winning for that user will be high. The minimum limit of DAO token stake is 500 DAO. the users will be categorized into 5 tranches depending on the DAO Power they hold. They are
 

 • Tranche 1- 500 to 999 DAO Power
 • Tranche 2- 1000 to 1999 DAO Power
 • Tranche 3- 2000 to 3999 DAO Power
 • Tranche 4- 4000 to 9999 DAO Power
 • Tranche 5- 10000 and more DAO Power

As mentioned above, if the level of Tranches increases, the probability of winning an allocation also increases. If a user is allocated a slot, the funds for the allocation will be taken from USD Coin or USDC Balance. The DAO Power allocated to the user will be locked for at least 10 days and it will be reset automatically. 

DAO Maker is best known for its flagship platform, DAO Pad. DAO maker is considered as the best token sales platform when compared to the competitors. That is why the DAO Maker clone is considered the best option for emerging entrepreneurs in the crypto market.

 

The rich features of the DAO Maker clone

The following are the rich features available in the DAO Maker clone. Since it is a Whitelabel solution, it can be customized according to future requirements.

 • Instant Token Allocation

DAO maker ensures that each winner of the slot gets a relatively large number of allocations. Once the project is launched, the platform allows the users to buy the tokens immediately. 

 • List of stacking modules

The main feature of the platform is that it can list a variety of staking modules for investors. This helps the investors to participate in IDOs of their choice.

 • Safe wallet integration

The first thing any investor will look for in a platform is safety. DAO Maker clone offers secured wallet integration for the users. This makes lending and borrowing easier for the users on the Ethereum blockchain

 • Airdrop feature

This feature allows the swapping of tokens. It also allows the burning of previous tokens. This is done with the help of a portal through smart contracts.

 • Early-stage investment made simple

DAO Maker clone makes early-stage investment possible and simple by providing DAO Tokens. DAO Tokens are the single entry ticket to win a slot. 
 

Wrap up

DAO Maker clone supports the crypto projects built on Ethereum and BSC blockchain. It is also possible to build a platform that works for projects on all other platforms. DAO Marker clone is a perfect whitelable solution that can be customized according to your needs. You can add new features or change the existing features in accordance with future needs. Owning a launchpad platform like DAO Maker is made simple with these Whitelabel solution scripts. If you are waiting for a spark to kickstart your blockchain journey, dive into it with an exclusive DAO Maker clone. 

#DAO_LAunchPad #DAO #DAO_Maker_Clone #DAOMaker #Whitelabel #Crypto_project #DAOpad #readymade #cryptocurrency 


 

Ambert Lency

Ambert Lency

1642909440

Co je to DAO (decentralizovaná autonomní organizace)?

V tomto příspěvku se dozvíte, co je to DAO (decentralizovaná autonomní organizace) a jak fungují? 

DAO používají inteligentní smlouvy a tokeny řízení, aby umožnili účastníkům činit konsensuální rozhodnutí o tom, jak jsou zdroje organizace alokovány.

 • DAO neboli decentralizovaná autonomní organizace je obchodní struktura, kde je kontrola spíše rozprostřená než hierarchická.
 • DAO jsou organizovány pomocí inteligentních smluv, přičemž účastníci používají tokeny řízení k hlasování o tématech, jako je alokace finančních prostředků.

Nová forma organizace otřásá světem investic, podnikání a kreativního průmyslu.

Tyto decentralizované autonomní organizace, neboli DAO, nemají ústředí společnosti, nahrazují tradiční hierarchie plochými strukturami řízení, řídí se držitelé kryptoměn a jsou postaveny na pravidlech, která jsou automaticky vynucována na blockchainu .

Zastánci DAO tvrdí, že radikálně změní způsob řízení podniků. Už tvrdě pracují; několik DAO již bylo spuštěno a vytvořili docela skvělé věci.

Co je DAO?

DAO neboli „decentralizovaná autonomní organizace“ je entita vedená komunitou bez centrální autority. Je plně autonomní a transparentní: chytré kontrakty stanoví základní pravidla, provádějí dohodnutá rozhodnutí a kdykoli mohou být návrhy, hlasování a dokonce i samotný kodex veřejně auditovány.

V konečném důsledku je DAO zcela řízeno svými jednotlivými členy, kteří společně činí zásadní rozhodnutí o budoucnosti projektu, jako jsou technické upgrady a alokace pokladny.

Obecně řečeno, členové komunity vytvářejí návrhy týkající se budoucího fungování protokolu a poté se sejdou, aby o každém návrhu hlasovali. Návrhy, které dosahují určité předem definované úrovně konsensu, jsou pak přijímány a vynucovány pravidly vytvořenými v rámci inteligentní smlouvy.

Známé hierarchické struktury ve velkých korporacích ustupují komunitní spolupráci v tomto rámci. Každý jednotlivý člen DAO dohlíží na protokol na určité úrovni.

Součástí elegance tohoto rámce je sladění pobídek. To znamená, že je v nejlepším zájmu jednotlivce, aby byl při hlasování upřímný a schvaloval pouze návrhy, které slouží nejlepšímu zájmu samotného protokolu.

Zdravý a robustní protokol přinese více využití a naopak zvýší hodnotu tokenů, které vlastní každý člen DAO. Takže jak protokol uspěje, tak i držitelé tokenů.

Jak funguje DAO?

Komunita může přizpůsobit DAO a naprogramovat jej podle svých vlastních cílů.

 • 👩‍💻 Kód je napsán ve formě chytrých kontraktů, které poskytují jakýsi mechanismus řízení.
 • 🗳️ Členové obvykle používají tokeny řízení k hlasování o rozhodnutích přijatých DAO, jako je alokace finančních prostředků.
 • 📊 V případě mnoha DAO se dopad hlasování člena může zvýšit na základě částky, kterou přispěli na projekt.
 • 💪 xVýsledek může být založen na míře účasti i na preferenci hlasování.

Pravidla DAO jsou stanovena základním týmem členů komunity pomocí chytrých smluv. Tyto chytré smlouvy vymezují základní rámec, podle kterého má DAO fungovat. Jsou vysoce viditelné, ověřitelné a veřejně auditovatelné, takže každý potenciální člen může plně pochopit, jak má protokol fungovat na každém kroku.

Jakmile jsou tato pravidla formálně zapsána na blockchain, další krok je kolem financování: DAO musí zjistit, jak získat finance a jak udělit vládu.

Toho se obvykle dosahuje vydáváním tokenů, při kterém protokol prodává tokeny, aby získal finanční prostředky a naplnil pokladnici DAO.

Výměnou za fiat dostávají držitelé tokenů určitá hlasovací práva, obvykle úměrná jejich podílům. Po dokončení financování je DAO připraveno k nasazení.

V tomto okamžiku, jakmile je kód zaveden do výroby, již jej nelze změnit žádným jiným způsobem, než je konsenzus dosažený hlasováním členů. To znamená, že žádná zvláštní autorita nemůže upravovat pravidla DAO; je zcela na rozhodnutí komunity držitelů tokenů.

Struktura DAO

Každý DAO je strukturován jinak, ale obvykle, když se připojujete k DAO, souhlasíte s kódem na místě. Není snadné tento kód změnit a jakékoli změny obvykle vyžadují hlasování mezi členy.

DAO jsou „velmi participativní,“ říká Aaron Wright, spoluzakladatel a generální ředitel OpenLaw, protokolu založeného na blockchainu pro vytváření a provádění právních dohod. Wright pomohl spustit několik DAO, včetně FlamingoDAO, které shromažďuje NFT.

„Abyste se mohli rozhodnout, nemusíte čekat na kvorum nebo dostatečný počet hlasujících. Na základě hrubého konsensu to běží a funguje jako internet,“ vysvětluje Wright. "Pokud existuje více lidí, kteří podporují projekt, je rozhodnuto."

Chcete-li získat hlasovací právo nebo členství v DAO, obvykle si kupujete tokeny řízení, což jsou kryptoměny, které jsou vázány na určitý projekt. V některých DAO lze tokeny řízení získat pouze ve strukturovaných kolech financování a příležitostně poptávka převyšuje množství dostupných tokenů. Držením těchto tokenů mohou členové obvykle vlastnit kapitál v DAO a pomáhat utvářet budoucnost DAO.

I když se liší od DAO k DAO, váha hlasu člena obvykle závisí na částce, kterou přispěli do projektu.

Pokud DAO nepoužívá tokeny řízení, může přijmout investice v jiných formách, jako je ether, druhá největší kryptoměna podle tržní hodnoty, vysvětluje Wright, protože blockchain Ethereum pohání většinu DAO. Ale opět, každý DAO má svůj vlastní systém.

Kromě hlasovacích práv mohou členové také pracovat pro své DAO. Obvykle existuje řada interních pracovních míst, včetně pozic v distribuci tokenů a správě pokladny.

„Pracovat pro vlastnictví znamená pracovat pro tokeny,“ říká Turley. Například je hlavně kompenzován za svou práci na DAO pomocí žetonů vládnutí, ale může také přijímat ether nebo USDC.

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin rozvinul myšlenku DAO v roce 2013. Nejprve se nazývaly „Decentralizované autonomní korporace“ (DAC).

Jaké výhody mají DAO?

 • Transparentnost – hlasování, rozhodnutí o financování a další akce jsou viditelné pro každého.
 • Větší palebná síla – členové z celého světa mohou přispět, což dává DAO menší překážky vstupu než společnosti.
 • Levnější – tento koncept se v DeFi pevně zakořenil a existuje mnoho nástrojů – které lze použít jako Legos, takže jen málo je třeba stavět od začátku.
 • Spolupráce – dát každému možnost vyjádřit se shromažďuje hromadné znalosti pro návrh a umožňuje odborníkům investovat do ekosystému, který budují.

Jaké nevýhody mají DAO?

 • Plochá struktura – protože decentralizované organizace nemají jasnou autoritu nebo řetězec velení, fungují pomaleji, protože rozhodování trvá déle.
 • Neshody – když komunita silně nesouhlasí, může rozdělit organizaci na dvě části.
 • Žádná změna – v některých DAO volají ti, kteří mají nejvíce tokenů, takže řízení vypadá velmi podobně jako tradiční organizace.
 • Zákonnost – minová pole jsou hojná ve vztahu k tokenovým projektům, které by mohly být považovány za cenné papíry.

Jak se zapojit

Jakmile najdete projekt, který vás zajímá, existuje několik různých způsobů, jak se přímo zapojit. Cítím, že je důležité poznamenat, že ne všechny DAO fungují se stejným účelem, takže prvním krokem je zjistit základní funkci každého DAO.

Pro DAO zaměřené na technické řízení je důležité porozumět tomu, jaký druh hlasovacích práv je udělen držitelům tokenů a jaké druhy návrhů jsou v sázce.

V některých případech, jako je Uniswap, mohou držitelé tokenů hlasovat o rozdělení části poplatků, které protokol vybere, mezi sebe. V jiných protokolech, jako je Compound, mohou držitelé tokenů hlasovat o rozdělení těchto protokolových poplatků na opravy chyb a upgrady systému.

Tento přístup také umožňuje nezávislým pracovníkům a obecně zájemcům o projekt připojit se ad hoc a získat odměnu za svou práci prostřednictvím projektů financovaných grantem DAO (DAO tyto druhy projektů ad hoc pravidelně zveřejňují na svém serveru Discord).

U jiných DAO se pozornost soustředí méně na řízení technických aspektů protokolu, ale více na sdružování a přidělování finančních prostředků.

SharkDAO například existuje především proto, aby usnadnil sdružování finančních prostředků jednotlivých držitelů tokenů jako prostředek k získání vzácných NFT, které by jinak byly pro běžného člověka příliš drahé (v tomto případě je cílem získat podstatná jména, která lze prodat za hodně přes 250 000 $). Tento přístup představuje nové příležitosti pro jednotlivce, jak využít sílu kolektivního fondu aktiv.

Jedním z klíčových aspektů je transparentnost v rámci DAO. Podrobnosti o každém návrhu jsou snadno dostupné, historie hlasování je průběžně zaznamenávána a dokonce lze sledovat záznamy o hlasování jednotlivých držitelů tokenů.

DAO často vyzývají komunitu, aby vytvořila zajímavé nápady prostřednictvím projektů financovaných z grantů, a jednotlivci s podnikatelským duchem mohou volně předkládat návrhy, které pomohou vést budoucí vývoj protokolu.

Úrovně účasti na DAO se liší. Můžete se rozhodnout pro výměnu za žetony řízení a věnovat pozornost hlasům Snapshot; můžete se připojit k DAO's Discord a zapojit se do skutečných projektů, kde budete za svůj příspěvek odměněni; můžete dokonce investovat do DAO, které vás zajímají, vytvářením sítí na konferencích. Sami si zvolíte, jak moc se chcete zapojit. 

Kredit: Mirror, Coopahtroopa

Některé DAO k vyzkoušení

DAOhaus : DAOhaus je platforma bez kódu pro spouštění a provozování DAO. Je vlastněna a provozována komunitou. Pokud máte zájem o založení vlastního DAO nebo prozkoumávání pulzující krajiny, už nehledejte.

MakerDAO : Pokud byste chtěli přispět k protokolu, který zavedl první nezaujatý stabilní coin na světě, DAI, můžete se zapojit do správy věcí veřejných hlasováním o změnách protokolu Maker. 

RaidGuild : Toto DAO založené na službách vzešlo ze sítě MetaCartel a je hluboce zakořeněno ve světě Web3. Pokud chcete guildě nabídnout své vývojářské, marketingové nebo designové dovednosti, hledají kvalitní talenty, aby mohli pokračovat v zabíjení produktových démonů. 

Proof Of Humanity : Tento registr lidí odolný vůči sybil využívá sociální ověření a Klerosovy soudy k distribuci tokenů univerzálního základního příjmu (UBI) ověřeným lidem v řetězci. 

Opolis : Toto digitální zaměstnanecké družstvo vlastněné členy nabízí výhody a sdílené služby pro nezávislé pracovníky. 

BanklessDAO : Máte zájem šířit slovo Web3 a vzdělávat masy prostřednictvím obsahu? Toto DAO zaměřené na média by vás mohlo zajímat.

MolochDAO : Toto OG DAO uděluje granty na rozvoj ekosystému Ethereum. 

Takže pokud vás prostor zajímá a stejně jako já hledáte způsob, jak přispět, stačí naskočit! Voda je prostě fajn.

Výzvy a neznámé

Navzdory své rostoucí popularitě mají DAO ještě dlouhou cestu, než dosáhnou plného přijetí v hlavním proudu.

"Ne všechny DAO fungují." Ve skutečnosti většina DAO z dlouhodobého hlediska nebude fungovat. Ve své podstatě jsou velmi pomíjivé,“ říká Turley. "Je to velmi riskantní oblast, se kterou se lze hrabat."

Vždy je možné, že hodnota tokenu řízení pro DAO může dosáhnout nuly. Potenciální investoři by si měli nejprve udělat domácí úkol a utratit pouze to, co si mohou dovolit ztratit.

Potenciální přínosy však mohou být významné, říká Turley. Vezměte si například žetony řízení, které mají často sekundární tržní hodnotu. Vlastnit token správy je trochu jako držet kapitál v rané fázi start-upu – pokud bude později úspěšný, bude tento kapitál extrémně cenný.

DAO budou také muset překonat mnoho potenciálních regulačních a právních problémů, zejména v USA. Existuje několik neznámých ohledně toho, jak by potenciální právní rámec v USA mohl ovlivnit DAO a jak fungují.

„Jedním problémem v celém prostoru je právě nedostatečná srozumitelnost regulace,“ říká Luiz Ramalho, spoluzakladatel společnosti Polvo Technologies, která vyvíjí strategie strojového učení pro obchodování s bitcoiny a digitálními aktivy. Ramalho také pomohl vytvořit FingerprintsDAO, který shromažďuje NFT.

DAO si představují kolektivní organizaci vlastněnou a řízenou jejími členy, kde všichni mají svůj hlas. Mnoho analytiků a odborníků z oboru potvrzuje, že tento typ organizací se dostává do popředí zájmu a dokonce potenciálně nahrazuje některé tradiční společnosti.

Podniky a značky musí držet krok se současnými trendy, které by mohly ovlivnit, jak komunikují se spotřebiteli a jak s nimi spotřebitelé komunikují. Zatímco DAO ještě nejsou všudypřítomné, zdá se, že u mnoha tvůrců nabírají páru.

What is DAO Maker (DAO) | What is DAO Maker token | What is DAO token

Exploring the DAO Maker Token Economy

Image for post

Yesterday, the first batch of private sale applicants that passed the whitelist received the DAO Maker whitepaper and the DAO Token Economics Papers.

This article explores the token economics paper, as a summary of key aspects. There are three key aspects that add utility to the token:

 • Payments to Stakers
 • Holder Incentives
 • Lending Sponsorship
 • Token Support Activities

Image for post

Utility Set 1: Payments to Stakers

First and foremost, this is not an inflationary staking system. Staking payments are not based on just unlocking more DAO tokens. They are only based on platform fees.

This utility is going to be a key driver in holding and staking DAO tokens. Staking tokens is required to claim payments from a primary reward pool.

The reward pool is built up with payments generated by the platform’s services and products. Many products are already live as we’ve been working on them since 2018. Many more products are in development as we expand the product portfolio to reach our goal of making the DAO Maker platform the center of venture capital opportunity for retail investors across the world.

- Live Fee Streams -

1.1. Fundraising Fees

Most people know us for token launches. Fees are collected from tokens that launch through our platform. We are now in the process of expanding our platform services to equity crowdfunding.

1.2. dTeams Fees

Those who do not know us from token launches, know us from DAOs or Community Hubs powered by our Social Mining technology. A new, more advanced version of Social Mining is now being launched, rebranded as dTeams.

Subscription fees are collected from projects that use the technology. A success fee is claimed based on the transactional volume that takes place on it.

Demand for the product has been great, but we have always kept it permissioned access. We are now shifting towards two variants: (a) a limited _Express _brand, available without permission to any project and (b) a full-featured permissioned _Atlas _brand, available only to a few.

Express will include success fees based on transactional volume on the platform; this is usually in the form of rewards distributed to stakers. Atlas will remain as a combination of subscription fees and success fees.

1.3. Enterprise Service Fees

The DAO Maker platform is a combination of many services, many of which have grown in high demand as legislative pressure grows. Fees are charged when companies use our chain analysis tools to block certain addresses; fees are charged when companies use our KYC/AML service; fees are charged when companies use our node launch system.

The above services and products that are already live. DAO Maker is a cash flow-positive. It has been a self-funded company since late 2018, and is now on path to cross $1.7M in 2020 revenue.

Image for post

- Fee Streams in Development -

1.4. Venture Bond

The Venture Bond is a product we are launching to create nearly zero-risk venture investments. First, startups issue bonds, then retail purchases these bonds, and then the principal money collected from retail generates interest on insured and overcollateralized margin lending.

The generated interest is given to startups, who in return give equity or tokens. At bond maturity, the principal funds are returned to retail. So retail ends up with their initial money back, plus tokens or equity in a startup.

The complete details on how a Venture Bond operates are available in the  whitepaper. Fees will be collected from a portion of funding generated by startups, and from a portion of tokens or equity received by Venture Bond holders.

Image for post

1.5. Venture Bond Exchange

The Venture Bond is an asset class native to the DAO Maker platform. It will need liquidity, and the platform will also facilitate that.

To clarify, a Venture Bond, like any bond, locks funds and returns them after a maturity date (like an expiry date). Only at maturity date, the funds are unlocked from the Venture Bond. It’s likely that some (or many) people may want to exit their position before a Venture Bond’s expiry date. The Venture Bond Exchange facilitates this demand.

There will be trading fees.

The VB Exchange will be open to all for trading Bonds of tokens. Bonds of equity, even though it is crowd equity, will be open to only accredited investors, due to legal requirements.

1.6. Lending Pool for Venture Margin

As just mentioned, the Venture Bond generates funding for startups by using money generated by retail in margin funding activities, insured and over collateralized.

Margin funding isn’t a new concept. There’s almost $800 billion in margin funding in traditional markets. Margin funding isn’t new to crypto either. Exchanges companies like BlockFi and Celsius have been providing this for a while. It has now taken center stage with the DeFi surge.

There is an instant market tap worth billions of dollars.

Margin funding is essentially money used by traders for leverage. To do so, traders have to provide over collateralization, with the standard being 200%. While at the initiation of the Venture Bond we will work with industry providers that are insured and overcollateralized, we will launch our own platform to internalize the margin supply Venture Bond creates; this will be in the form of a lending platform.

Origination fees will be collected, per industry standards, and added to the reward pool. Origination fees are the costs charged upon interest, to borrowers.

- Claiming Payments -

The above revenue streams, whether they are live or in development, will feed a reward pool.

0.5% of the daily pool value will be rewarded per day to stakers. Stakers will have to participate in platform governance, be it creation of proposals or voting in them.

Utility Set 2: Holder Incentives

There’s a large stream of products within the DAO Maker. Some are B2B, some are B2C, and some are B2B2C.

The token will provide the end-user focused products to host incentives for holders. This is in line with boosting platform loyalty. The incentives are focused on the funding products.

2.1. Cashback System

The first form with which loyalty will be rewarded is a cashback system. Stakers will not only receive a portion of platform fees, but they will also receive somewhat of a discount on venture investments they make on the platform.

As mentioned earlier, there are platform fees taken from projects that launch a funding campaign. The fee is not applied to the buyer; it’s applied to the startup.

If a person is staking enough tokens, he/she will get a cashback. The funds for the cashback come from the fees taken from the startups on the platform. It’s similar to a credit card cashback system: when you spend money at a store, the store pays a bit to the card provider, and the card provider gives you some of that money.

Example of possible Cashback system; this can be adjusted in the future.

Image for post

2.2. Allocation Priority

DAO Maker’s DYCO and rSHOs have seen great demand, especially in the small public rounds. The DAO token will give its holders priority in our offerings.

Tokens in the SHO ecosystem will continue to play a role in allocation priority, but the larger portion of allocation will be based on holding/staking status of DAO tokens.

Utility Set 3: Lending Sponsorship

This utility set is complex so it is recommended that the whitepaper is referred for a thorough explanation. The article will offer only a topical insight.

As mentioned earlier, to internalize the margin lending market generated by Venture Bonds, the platform will host its own lending market, tailored for margin lenders. The industry standard is that margin collateral is only accepted in the form of handful of cryptocurrencies. These are the notably high market cap and extremely liquid assets, like Bitcoin and Ethereum.

This means that a significant portion of the market is cut out from access to lending. Given that the DAO token has a very diverse stream of fees creating its support, it creates an opportunity to use the DAO token as a sponsorship token to insure the launch of low-cap tokens as collateral. This will allow them to earn additional fees from the interest being paid to borrow the tokens in sponsored lending pool.

DAO token stakers, who are earning reward pool distribution and enjoying platform incentives like cashbacks, will have the opportunity to voluntarily sponsor lending pools of tokens they like. There’s significant detail on the parameters placed to ensure the operational security of the system.

Utility Set 4: Token Support Activities

There are three primary token support activities. These are designed to boost token distribution, holding, and community involvement.

4.1. Reducing Circulation

Adding all platform fees into the reward pool is not the best approach. Instead, the fees will be split: (a) added to reward pool and (b) used for reducing token circulation.

While the reward pool growth increases staking, reducing circulation boosts token liquidity confidence. It also has a permanent benefit on the token.

4.2. Decentralized Accelerator

The Strong Holder Offering is being turned into the refundable Strong Holder Offering. This framework will be only for projects that have already raised in a private round but now need a public sale mainly to build a community.

The SHO resources will be used to locate a community, but with an added feature.

People will have the right to refund their SHO tokens. However, if tokens are not refunded (meaning token is doing well), a fee will be charged on the non-refunded amount to buy back tokens of that project.

These will then be distributed to the stakers. This was not mentioned above in the reward pool because this distribution has a skew. Those who helped the project that conducted the rSHO will get a bigger amount of tokens. So it creates an incentive system for the community seeded by the rSHO to make help the token do well.

The reward pool described in the beginning of the project distributes payments evenly to all stakers. The Decentralized Accelerator payments are not even: those who helped the rSHO client will get a higher reward. Image for post

4.3. Reward Pool Governance

Platform fees are collected in a combination of stablecoins and tokens (of many different projects).

Fee collection that is being added to the reward pool will be up for votes on a monthly basis. This vote will allow DAO stakers to decide which ecosystem token should the stablecoins buy. This means a portion of platform fees will be used to support projects that join the DAO Maker ecosystem. This creates a good incentive system for projects to join.

The voting system also adds an additional network utility to the DAO stakers, giving them increased responsibility in the ecosystem.

DAO Maker’s Direction

 • Till recently, only projects we accelerate are allowed to use our sale platform
 • Our accelerator is highly exclusive, and only a couple projects qualify per year; the cause is the extreme cost of time and capital needed for proper acceleration

 • Compliance is in high demand, and we have spent years building a platform that offers a fully compliant token sale
 • We want to use the high demand for such a service to offer our community access to otherwise sold-out sales
 • Such projects, though, won’t operate like the ones we accelerate as we have no influence on them; just providing compliance
 • From now on, we will give a warning if a launch is not accelerated by us; such projects would also be mandated to agree to down-side protection (refunds) to the community sale

Full Article starts here.

Over the past three years, we have acquired a reputation of accelerating some of the best projects in the space, some of which have defied the bear market of 2019.

Behind the doors, we’ve actively advanced our ‘launchpad.’ We are based, registered, and licensed in the EU and hence we comply with the most up to date KYC, AML, and data protection compliance requirements.

Image for post

Many projects have and continue to approach us to host compliant public sales for retail. Unlike private rounds for VCs, public rounds for retail require more stringent compliance requirements. Moreso now than ever, since regulatory throwback has brewed to a point where revitable exchanges like BitMEX and OKEx are facing legal hurdles.

Projects seek communities, and community raises need to be done in a manner that covers a wide range of requirements: provable efforts to cut off the US and China, ALMD5-compliant (and soon ALM6) KYC and AML checks, GDPR-compliant data protection, and provable efforts to cut off any sanctioned countries.

We offered and continue to offer Compliance as a Service to projects that are both sold out and have been actively building something that furthers the crypto ecosystem. However, this does not mean that DAO Maker actively endorses or advises these companies.

We will continue to incubate & accelerate projects

Up until we recognized that there is a surging demand (need) for compliant token sales, we only raised for projects that were incubated/accelerated by us. When we incubate a project, we invest in it and then take a very active role in the project. We may even take a board seat to ensure that the actions we feel are going to drive success are implemented.

Our incubation process involves us working on the project’s product to ensure it has a strong market fit and a greater integration of the project’s token. If the underlying technology allows, we work to strategize additional products that could be added to the development, to ensure a diversified product portfolio for the company. We may even work to improve the UX and UI design, alongside game theory in project economics and business development. This is resource, labor, and capital intensive and that is why we only incubate a few projects per year.

We will take a different approach to non-accelerated sales.

We are now fulfilling a rising industry necessity: safe and compliant token sale offerings, even for projects that are not incubated by us.

We will clarify from now on whether a token sale launched on our platform is just a project seeking a compliant token sale, or that it is a sale of a development fully incubated by DAO Maker. Users should only invest in these projects if they have had a pre-established interest in the specific companies as we have little to do with them, outside of the compliance of the token sale.

For projects that want to grow their community using the ecosystem, in a compliant manner, DAO Maker hosts safe Token Sales that will offer participants partial or full refunds if the token goes below ICO price in the first 2 months. The first one being PlotX, which offers the participants of the DAO Maker-operated Community Offering a 50% refund if they do not participate in the app to claim the second batch of tokens.

TOKEN SALE: 18 JAN – 18 JAN

Ticker: DAO

Token type: ERC20

ICO Token Price: 1 DAO = 0.1 USD

Fundraising Goal: $300,000

Total Tokens: 312,000,000

Available for Token Sale: 25%

Please add our communication channel to keep you up to date! Looking for more information…

WebsiteWhitepaperSocial ChannelMessage BoardDocumentation

Top exchanges for token-coin trading. Follow instructions and make unlimited money

BinanceBittrexPoloniexBitfinexHuobi

What You Should Know Before Investing in Cryptocurrency - For Beginner

⭐ ⭐ ⭐ Join to Get free ‘GEEK coin’ (GEEKCASH coin)! ☞ CLICK HERE⭐ ⭐ ⭐
(There is no limit to the amount of credit you can earn through referrals)

Thank for visiting and reading this article! I’m highly appreciate your actions! Please share if you liked it!

#blockchain #bitcoin #dao maker #dao

Henry Joseph

Henry Joseph

1643891364

Support crypto business and early investors with a secured launchpad w

In the world where everyone wants passive income through investment, crypto came in as a boon. If you are a young entrepreneur looking to get into the crypto market this is the right time to jump in. Crypto businesses and investors are in need of a decentralized launchpad like DAO Marker clone. Here is a short brief on why this is the right time to own a launchpad and why you should choose a DAO Marker clone.


 

DAO Marker clone- a Cryptocurrency Revolution

When a crypto project launches an IDO, it needs funding from the masses. Along with this, many investors are ready to offer early investment to promising projects. Early investment not only offers support to the project development, it also offers prime benefits to the investors. Crypto world is expanding every minute as it starts invading common people without financial knowledge. The decentralized nature makes it convenient for commoners to get into this world. That is why it is the appropriate time to get into crypto space.

DAO Marker clone will stand as the best IDO launchpad that stands as a bridge between the early investors and budding projects. This is because it is a whitelabel solution which is pre-designed, developed and tested. It is ready to hit the market with needed customization. The following are some of the rich features of a DAO Marker clone

 • Secured wallet integration on ethereum blockchain
 • Airdrop to burn expired token through smart contract
 • Unplug swapping to eliminate customization
 • A list of staking modules for the investors
 • Instant token allocation for the investors

Wrap up

DAO Marker clones will be the best choice to hit the market soon as it is less time consuming and cost effective. This is a better solution than developing a platform from scratch. You can get your hands on your own DAO Marker clone real quick with the leading crypto platform developers easily.


#ido #DAO_maker #DAOMaker #crypto #DAO_Developers,

Lisa joly

Lisa joly

1624715818

Unifi Protocol DAO (UNFI) Hit $11.84 WOW..... Price Prediction 2021, $20, $40, $80??

Hey guys, this is the 3rd video on done on Unifi Protocol DAO (UNFI). This project has surprised me a lot. My patreons got in at $3ish price and it’s exceeded my expectations. Keep in mind Seed investors got in at $0.15c and private investors got in at $0.66c. So you can see how much they already would have made. This is crazy. We don’t know how high Unifi Protocol DAO (UNFI) could go. The project is only 2 weeks old. Could it hit $20, $40, $80 in 2021. Let me know your thoughts, comment below.

📺 The video in this post was made by Crypto expat
The origin of the article: https://www.youtube.com/watch?v=Fk6ny8gvDbA
🔺 DISCLAIMER: The article is for information sharing. The content of this video is solely the opinions of the speaker who is not a licensed financial advisor or registered investment advisor. Not investment advice or legal advice.
Cryptocurrency trading is VERY risky. Make sure you understand these risks and that you are responsible for what you do with your money
🔥 If you’re a beginner. I believe the article below will be useful to you ☞ What You Should Know Before Investing in Cryptocurrency - For Beginner
⭐ ⭐ ⭐The project is of interest to the community. Join to Get free ‘GEEK coin’ (GEEKCASH coin)!
☞ **-----CLICK HERE-----**⭐ ⭐ ⭐
Thanks for visiting and watching! Please don’t forget to leave a like, comment and share!

#bitcoin #blockchain #unfi #dao #price prediction #unifi protocol dao (unfi) hit $11.84 wow..... price prediction 2021, $20, $40, $80??