Ken Mueller

Ken Mueller

1642833478

Olulised plokiahela tehnoloogia terminid, mida peaksite teadma?

Sellest postitusest saate teada 100 peamist plokiahela terminit, mida peaksite teadma. 

Plokiahela tehnoloogia võib täiustada põhiteenuseid, mis on kaubanduse rahastamisel olulised. Plokiahel tugineb oma põhiolemuselt detsentraliseeritud, digitaliseeritud ja hajutatud pearaamatu mudelile. Oma olemuselt on see tugevam ja turvalisem kui praegu kaubanduse ökosüsteemis kasutatavad tsentraliseeritud mudelid.

Plokiahela tehnoloogia loob elujõulise, detsentraliseeritud tehingute registri – hajutatud pearaamatu – mis võimaldab asendada ühe põhiandmebaasi. See hoiab muutumatut arvestust kõigi tehingute kohta kuni tehingu algpunktini. Seda nimetatakse ka päritoluks, mis on kaubanduse rahastamisel oluline, võimaldades finantsasutustel vaadata üle kõik tehinguetapid ja vähendada pettuse ohtu.

Plokiahela rakendamine pakub ka palju paremat vahendit identiteedi tuvastamiseks ja tõestamiseks kui tänapäeva süsteemid. Plokiahela tehnoloogia lihtsustab oluliselt kaubandusvarade otsest ülekandmist ja suurendab usaldust nende päritolu suhtes. See saavutatakse varade kordumatu, mittevõltsitatava identiteedi ja nende omandiõiguse puutumatu registreerimisega. Tulemuseks on võimalus füüsiliste kaupade kauplemisel põhinevateks lisafinantseerimisteenusteks.  

Mis on plokiahel?

Plokiahela tehnoloogia pakub ebausaldusväärsetele osapooltele võimalust ühise digitaalajaloo osas konsensusele jõuda. Ühine digitaalne ajalugu on oluline, kuna digitaalseid varasid ja tehinguid on teoreetiliselt lihtne võltsida ja/või dubleerida. Plokiahela tehnoloogia lahendab selle probleemi ilma usaldusväärset vahendajat kasutamata.

See selgitaja pakub plokiahela tehnoloogia lihtsaid määratlusi ja analoogiaid. See määratleb ka Bitcoini, Bitcoin Cashi, Ethereumi, Litecoini, Dogecoini, Cardano, XRP, stabiilsed mündid, mittevahetatavad märgid, detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid, plokiahela ja esialgsed müntide pakkumised. Samal ajal tõstame esile paljutõotavad plokiahela tehnoloogia kasutusjuhtumid.

Enne kui hakkate kellegagi plokiahela tehnoloogia arendamisest rääkima, on oluline teada mõnda enimkasutatud plokiahela terminit; 

Siin on olulised plokiahela terminid, mida peate teadma;

1. Blokeeri 

Tehingud korraldatakse üksikuteks plokkideks ja iga 10 minuti järel genereeritakse uus umbes 1 MB suurune plokk. Iga plokk plokiahelas sisaldab:

 • Ajatempel.
 • Viide eelmisele plokile.
 • Tehingu kirjeldus.
 • Turvablokeeringu põhjustanud töötõend.

2. Kaevandamine 

Tehingute kinnitamiseks on vaja spetsiaalse riistvaraga matemaatilisi arvutusi. Enne tehingute paigutamist turvalisse plokki kontrollivad arvutikaevurid, et nende kehtivusplokid on ühendatud plokiahela loomiseks, mis esindab kõigi liigade ühtseid andmeid. Et vältida bitcoinide kahekordset kulutamist, on vajalik kaevandamine. Kaevandamine hõlmab tehingukirjete lisamist plokiahela pearaamatusse pärast tehingute kehtivuse kinnitamist.

3. Räsi

Räsi on matemaatiline funktsioon, mis teisendab suvalise pikkusega sisendi kindla pikkusega krüpteeritud väljundiks. Selle tulemusel on selle ainulaadne räsi alati sama suur, olenemata kaasatud andmete algsest mahust või faili suurusest. Räsifunktsioonid on ka "ühesuunalised", mis tähendab, et neid ei saa kasutada räsiväljundi sisendi "pöördprojekteerimiseks". 

Arvutussüsteemides kasutatakse räsifunktsioone sageli andmestruktuuride jaoks, näiteks sõnumite terviklikkuse kontrollimiseks ja teabe autentimiseks. Need on krüptograafiliselt "nõrgad", kuna neid saab lahendada polünoomilise aja jooksul, kuid nende dekodeerimine on keeruline.

4. Krüptograafiline räsi 

Traditsioonilisi räsifunktsioone täiustavad krüptograafilised räsifunktsioonid, mis muudab sõnumite sisu või vastuvõtjate ja saatjate kohta teabe tõlgendamise keerulisemaks. 

Krüptograafilistel räsifunktsioonidel on kolm järgmist omadust:

 • Ei tohiks olla kahte sisendräsi, mille tulemuseks on sama väljundräsi.
 • Neid saab peita. Räsifunktsiooni sisendväärtust peaks olema võimatu tuletada selle väljundist.
 • Nende lahendamine peaks olema lõbus. Eelmääratletud väljundit edastava sisendi valimine peaks olema keeruline. Sellest tulenevalt tuleks sisend valida mitmesuguste valikute hulgast.

5. Hashcash 

Hashcash on POW-meetod, mis toodab andmeid, mida on arvutuslikult raske luua, kuid mida on lihtne teistel kontrollida. Kaevurid peavad genereerima iga ploki jaoks räsi ja mittenumbri, et täita raskusastme nõuet, milleks on vaja räsi, mille alguses on piisav arv nullbitteid.

6. Räsikokkupõrge 

Suunatud graafikustruktuuris (nt vooskeemis) pole rekursiivseid teid. 

DAG-e kasutatakse plokiahelatööstuses plokkide, tehingute ja andmesalvestusstruktuuride ühendamiseks.

7. Räsimäär 

Maksimaalne kiirus, millega arvuti saab räsiprotsessi sooritada. 

Hashrate sarnaneb protsessori kiirusega selle poolest, et see loendab, mitu korda masin suudab teatud funktsiooni sekundis täita, mitte suvaliste käskude arvu. See võib täita oluliselt kiiremini kui sama taktsagedusega protsessor, võimaldades rakendusespetsiifilist integraallülitusi (ASIC), et neil oleks oluliselt suurem räsimäär.

8. Hüperraamatukogu 

Hyperledger on avatud lähtekoodiga plokiahela koostöö, mille eesmärk on täiustada plokiahela tehnoloogiat ja muuta ettevõtte tasemel hajutatud pearaamatu plokiahela raamistikud kättesaadavamaks. Selle töötas välja kogu tööstus, kõik üritasid plokiahelat ligipääsetavamaks ja kasutajasõbralikumaks muuta. Ökosüsteem hõlmab IT-d, hiiglasi ja ettevõtjaid, tagades, et plokiahel saab toimida äriliselt elujõulisel alusel. Tagamaks, et nad ei kaota fookust, ei vabasta nad pingutusega seotud krüptovaluutat.

9. Bitcoin 

Alates 2008. aastast on Bitcoin olnud maailma esimene detsentraliseeritud krüptovaluuta. See on krüptovaluuta, kuna see on "digitaalse valuuta" (ilma füüsilise valuuta) alamhulk, mis kasutab tehingute kontrollimiseks krüptograafiat.

 See on detsentraliseeritud, kuna kõik arvutid jagavad võrgu juhtimist, ja see on krüptovaluuta, kuna see on "digitaalse valuuta" (ilma füüsilise valuuta) alamhulk, mis kasutab tehingute kontrollimiseks ja uute ühikute genereerimise reguleerimiseks krüptograafiat. Bitcoinide kasutajatevahelisel ülekandmisel luuakse bitcoinide tehingute jada.

Lisaks bitcoinile tuleb kaaluda mitmeid plokiahela tehnoloogiaid, sealhulgas Ethereum.

🔥 Kui oled algaja. Usun, et allolev artikkel on teile kasulik ☞  Mida peaksite teadma enne krüptovaluutasse investeerimist – algajatele

10. Ethereum 

Bitcoini ja Ethereumi vahel on olulisi tehnilisi erinevusi. Avatud lähtekoodiga plokiahela platvormi, mis võimaldab arendajatel luua tehnoloogia abil detsentraliseeritud rakendusi (dApps), nimetatakse ethereumiks. Ethereum võimaldab arendajatel majutada plokiahelas uusi programme, kasutades nutikaid lepinguid ja dApppe. Samamoodi sõltub Ethereumi võrk suuresti automatiseerimisest.

11. Tark Leping 

Nutikad lepingud on digitaalmaailmas seaduslike lepingute digitaalne vaste. Leping hõlmab sündmuste käivitamist ja koodi täitmist ning seda sõlmitakse kahe anonüümse isiku vahel. See on kirjutatud koodiga ja allkirjastatud kahe osapoole poolt, kes lõpetavad ülesande, näiteks tehingu. Nutikaid lepinguid saab kasutada varade (nt majad) vahetamiseks, omandiõiguse ja autoriõiguste haldamise automatiseerimiseks ning isegi ettevõtte juhtimiseks (DAO). Nutikad lepingud töötavad ilma tsentraliseeritud asutuseta, võimaldades neil automatiseerida mitmesuguseid ülesandeid.

12. Krüptovaluuta 

Plokiahelapõhises hajutatud võrgus salvestatud, ostetud ja kulutatud digitaalset raha nimetatakse krüptovaluutaks. See töötab nagu digitaalne sularaha, kuid sellel puudub füüsiline olemasolu. Turuolud määravad mündi väärtuse. Üks kõige sagedamini kasutatavaid krüptovaluutasid on Bitcoin. Krüptovaluutat saab kasutada kauplemiseks ilma tsentraliseeritud asutuse nõudeta. Samuti säästab see aega ja raha, vähendades tehingukulusid.

Loe lisaks: Oma krüptovaluuta loomine | Kõik, mida pead teadma

13. EOS

EOS on plokiahela platvorm suuremahuliseks rakenduste arendamiseks ja juurutamiseks. Selle kujundas Dan Larimer ja see on mitmes mõttes sarnane Ethereumiga. EOS-i peamine eesmärk on eemaldada tehingutasud, võimaldades samal ajal skaleeritavust. EOS võimaldab arendajatel luua ja laiendada dAppe ilma võrgupiirangute pärast muretsemata. EOS kasutab detsentraliseeritud operatsioonisüsteemi, et tagada plokiahela skaleeritavus ja täiustada rakenduse ühendus.

14. DApp 

Plokiahela võrgus töötavat detsentraliseeritud rakendust nimetatakse dAppiks. Arendajad võivad dAppide loomiseks kasutada intelligentseid lepinguid. Nad kasutavad detsentraliseeritud pearaamatut ja töötavad plokiahela võrgu peal. See võimaldab automatiseerida dAppe ilma inimtegevuseta. Esimene plokiahela võrk, mis tutvustas dAppsi, oli Ethereum. Arendajad said nutikate lepingute abil luua dAppe. Tsentraliseeritud asutus ei saa detsentraliseeritud rakendusi juhtida.

15. DAO-d 

Detsentraliseeritud autonoomsete organisatsioonide (DAO) lühend on detsentraliseeritud sõltumatud organisatsioonid. DAO on detsentraliseeritud organisatsioon, mis saavutab oma eesmärgid nutikate lepingute ja muu plokiahela tehnoloogia abil. Kood on juba kirjutatud DAO pakutavate arvukate võimaluste ja funktsioonide haldamiseks. Süsteemi juhitakse hajutatud konsensusmehhanismide kaudu. Ethereum ja EOS toetavad DAO-d ning igaüks võib luua iseseisva DAO reegli kirjutades.

16. ICO 

Mõiste "esialgne mündipakkumine" (ICO) on lühend sõnadest "esialgne mündipakkumine". See on viis uue ettevõtte jaoks raha teenimiseks, andes investoritele nende raha eest krüptovaluuta märgi. See kõlab nagu esmane avalik pakkumine (IPO), kuid sellel on mõned erinevused. Kuna need nõuavad vähem ettevalmistust kui traditsioonilised investeerimisalternatiivid, on ICOd lihtne kasutusele võtta. 

17. STO 

STO-d ehk turvamärgi pakkumised on üks turvamärgi vorme. Need erinevad esialgsetest mündipakkumistest (ICO-dest), mis kujutavad endast ühishankemärgi ostmist. Kui liitute ICO-ga, ei saa te ettevõttes omakapitali. STO lahendab selle probleemi, tagades teile tõelise finantsstabiilsuse ja osaledes tegevustes, sealhulgas hääletamises. Erinevalt esialgsest mündipakkumisest (ICO) on turvamärgi pakkumine (STO) tagatud materiaalsete varadega ja see nõuab hoolikat planeerimist. Polümaat on idufirmade ja ettevõtete jaoks STO tegemiseks tuntud tööriist. ST-20 standardit kasutatakse žetoonide tootmiseks, levitamiseks ja säilitamiseks.

18. Topeltkulutused 

Topeltkulu tekib siis, kui bitcoini tehing saadetakse korraga kahele erinevale vastuvõtjale.

19. POW 

Tehingute võimaldamiseks on kallite arvutuste tegemiseks nõutav töötõend. POW loodi usaldusliku konsensuse hõlbustamiseks. Räsiplokk on see, mida POW on.

20. Sõlmed 

Võrgu hajutatud arvutitel, mida nimetatakse sõlmedeks, on kõigil kogu plokiahela koopia. Kui plokiahela võrguga liituvad täiendavad kasutajad, levitatakse plokiahela koopiaid ja juurdepääsu sellele. Kõik eri võrkude sõlmed sünkroonitakse, dubleeritakse ja jagatakse andmetega. Üks sõlm või võrk ei kontrolli andmeid.

21. Aadress 

Bitcoini aadress on pikk tähtnumbriliste märkide jada, mida kasutatakse bitcoinide saatmiseks, vastuvõtmiseks ja salvestamiseks. Tehingu tegemiseks vajab bitcoini rahakoti omanik kahte krüptitud võtit: rahakoti aadressi ja privaatvõtit. Kuigi bitcoini rahakoti aadress on avalik, on privaatvõti vajalik selleks, et kontrollida, kas digitaalallkiri kattub ja et tehing kehtib kogu võrgus.

22. Krüpteerimine 

IT-tööstuses tähendab andmete krüpteerimine nende peitmist, nii et ainult parooli või koodiga isik saab neid dešifreerida. Krüptograafias on šifreerimisel sarnane eesmärk. See on viis, mis võimaldab kasutajatel andmeid kaitsta, muutes samal ajal kasutatavad toimingud turvalisemaks.

23. Rakendusspetsiifiline integraallülitus (ASIC)

Teatud tüüpi arvutiprotsessori kiip, mis teeb ainult ühte asja. 

Oma spetsialiseerumise tõttu on ASIC palju tõhusam ja kulutõhusam kui üldotstarbeline arvutiprotsessor, mis suudab täita erinevaid ülesandeid. ASIC-kiipe on kasutatud SHA256 räsi tegemiseks, mis on vajalik töötõenduse (PoW) jaoks plokiahelatööstuses, edestades kaugelt isegi kõige võimsamaid GPU kaevandajaid.

24. Blokeeri preemia 

Kaevurid saavad eraldada kindla koguse žetoone, mis luuakse spontaanselt ja saadetakse nende valitud aadressile, kui nad loovad plokiahelas algse mündiga ploki. See väljamakse tunnustab kaevandaja jõupingutusi võrgu heaks ja julgustab uusi kaevureid liituma.

25. Konsensus 

Plokiahela tööstuses on tehnika, mille kaudu võrgu mitmesugused osad asuvad ühele tõele. Plokiahela võrkudes määravad konsensusmeetodid, millised plokid tuleks ahelasse lisada ja millised sõlmed on usaldusväärsed.

26. Konsortsium 

Privaatset plokiahelavõrku haldab ettevõte või ettevõtete grupp. Teabega, mis ei sobi avalikuks levitamiseks, kuid mida tuleb kahe poole vahel muutumatult edastada, käsitletakse konsortsiumikettide kaudu.

27. PÄEV

Suunatud graafikustruktuuris (nt vooskeemis) pole rekursiivseid marsruute. 

DAG-e kasutatakse plokiahelatööstuses plokkide, tehingute ja andmesalvestusstruktuuride ühendamiseks.

28. Privaatvõti 

Asümmeetrilise krüptimise ja dekrüpteerimise avaliku/privaatvõtme kombinatsiooni komponent. 

Asümmeetriliselt krüptitud sidet saab dekodeerida privaatvõtme ja vastava avaliku võtme abil. Privaatvõtmeid hoitakse saladuses inimeste eest, kellel pole omaniku luba. Privaatvõtit, mis on avalikustatud, ei saa enam autentimiseks kasutada.

29. Privaatvõtme infrastruktuur

Reeglite ja eeskirjade kogum avaliku võtmega krüptimise kasutamiseks võrgus tuvastamise haldamiseks. 

Tavaliselt kasutatakse sertifikaadi väljastamist selleks, et kontrollida, kas privaatvõti kuulub konkreetsele isikule või domeenile. Privaatvõtmeid hoitakse sageli turvalistes unikaalsetes failides, samas kui avalikud võtmed on kõigile kättesaadavad. 

Kuna privaatvõtme omanik ei pea seda omandiõiguse kindlakstegemiseks kunagi avaldama, on avaliku/privaatse võtme paarid turvalisem autentimismeetod kui kasutajanime/parooli kombinatsioonid. Sõnumeid saab sümmeetriliselt allkirjastada privaatvõtme abil, kinnitades, et konkreetne kasutaja on need saatnud.

30. Kaevandusbassein 

Kaevurite kollektiiv on otsustanud genereerida plokiahela võrgus järgmise ploki enne ülejäänud. 

Proof-of-Work (PoW) kaevanduskogumid võivad suurendada kaevandaja efektiivsust, kuna töö on hajutatud ja teised kaevurid ei korda kogus ühtegi vigast tööd.

31. Gaas 

Aruka lepingufunktsiooni töötlemiseks plokiahela sektoris on vaja arvutusraskusi. Keerulisemate operatsioonide puhul kasutatakse rohkem gaasi.

32. Gaasi hind 

Tokenite arv makstakse tasuna iga plokiahela sektoris nutika lepingu toimimisel kulutatud gaasiühiku eest. 

Gaasi hinnakujundus võimaldab võrgul paindlikult kohaneda turust tingitud muutustega ribalaiuse nõudluses.

33. Kahvel 

Ainulaadne võrk, mis on ehitatud olemasoleva plokiahela võrgu protokolli või konsensuse peale. Forks võib kas hoida vana võrgu töös või luua oma. 

Kui plokiahela võrgustik ei ole 100-protsendilisel konsensusel, tekivad loomulikult kahvlid ja need lahenevad, kui võrk jõuab kokkuleppele. 

Võrgu konsensuse järgimisest keeldumine võib põhjustada kahvleid.

34. Hark, kõva 

Kahvel, mis ei ühildu alati algse võrguga. 

Kõvad kahvlid muudavad tavaliselt tehinguandmete struktuure, konsensuse protseduure ja lisavad/eemaldavad eelnevalt välistatud plokke.

35. Kahvel, pehme 

Kahvel, mis jagab samu andmeid mis emakett. 

Originaalsele ketile loodud klotsid kehtivad tavaliselt kahvelketil pärast pehmet kahvlit, kuigi see pole alati nii.

36. Konsensus 

Plokiahela tööstuses on tehnika, mille kaudu võrgu mitmesugused osad asuvad ühele tõele. Plokiahela võrkudes kasutatakse konsensusmehhanisme, et kokku leppida, millised plokid tuleks ahelasse lisada ja millised sõlmed on autentsed.

37. Sasipundar 

Konsensustehnika, mille puhul vähemalt kaks eelnevat tehingut peavad kinnitama praeguse tehingu autentsust. 

Mida täielikum tehing on, seda muutumatumaks see muutub. Sellele viitavate tehingute arv ja viidete muutumatus määravad tehingu muutumatuse.

38. Tehing

Üksik tehing plokiahelas põhjustab plokiahela andmete muutumise. 

Sõltuvalt plokiahela ülesehitusest saab tehingutega üle kanda bitcoine, luua logisündmusi või teostada nutikaid lepingutoiminguid.

39. Tehingutasu 

Rahasumma, mida kaevandaja küsib plokiahela andmete muutmise eest, tavaliselt plokiahela algse krüptovaluuta kujul. 

Tehingu maksumus on väga erinev ja seda mõjutavad tugevalt turutingimused.

40. Tehingute kogum 

See jaotis sisaldab kõiki tehinguid, mis on võrgu kaudu levitatud, kuid mida pole veel plokki kaasatud. 

Tehingute kogumid võivad sõlmede lõikes muutuda olenevalt tehingutest, millest sõlmed on teadlikud.

41. Katsevõrk 

Plokiahela võrgu haru, millel on vähem juurdepääsupiiranguid, mis võimaldab rakenduste kiiremat arendamist, vältides samal ajal juhtiva võrgu üldkulusid.

42. Märk 

Plokiahela tööstuses on märgid krüptovaluuta üldine põhiüksus. Märk on väikseim üksus, mida saab poolitada ja mida ei saa edasi jagada.

43. Token, mittevahetatav 

Üksiku märgiüksuseid ei saa teistega siduda, isegi kui need on sama tüüpi. NFT-sid võib kasutada mitmesuguste kaupade, sealhulgas kinnisvara ja kunstiteoste esindamiseks.

44. Token, tagatis 

Tokenid, mis esindavad ettevõtte aktsiaid või muud tagatist. 

Turvamärkidel on regulatsioonide järgimiseks omandiõiguse üleandmiseks kehtestatud spetsiifilised mehhanismid. Nagu ettevõtte eelisaktsiad, võivad ka väärtpaberimärgid anda nende omanikele täiendavaid õigusi, näiteks hääleõiguse detsentraliseeritud autonoomses organisatsioonis (DAO).

45. Märk, stabiilsus 

Krüptovaluuta, mis püüab säilitada oma väärtust mõne teise valuuta, sageli fiati suhtes. 

Mõned stabiilsed märgid tuginevad oma väärtuse säilitamiseks turu dünaamikale ja arbitraažile, teised aga salvestatud väärtuse suhtele.

46. ​​Märk, stabiilsus 

Krüptovaluuta, mis teenib muud eesmärki kui väärtuse ülekandmine. 

Utiliidi tunnus on krüptovaluuta, mida saab kasutada DApp-is toimingute tegemiseks.

47. Tokeniseerimine 

Idee on jagada ettevõtte strateegia, kaubad või teenused diskreetseteks, kaubeldavateks osadeks ja salvestada need plokiahelasse või sarnasesse süsteemi. 

Füüsilisi üksusi saab märgistada, ühendades kordumatud ID-d ahelasiseste viidetega.

48. Rahakott

Privaatvõtme infrastruktuuriga ühenduse loomise privaatvõtmed salvestatakse faili või programmi (PKI). 

Enamik rahakotitarkvara saab allkirjastada kõnealuse võrgu sõnumeid ja tehinguid.

49. Rahakott, Multisignatuur 

Rahakott nõuab kehtiva tehingu tegemiseks palju privaatseid elutähtsaid allkirju. 

Mitme allkirjaga rahakotti võivad jagada mitmed näitlejad, kuid nad ei pea igas tehingus osalema.

50. Veebikoost (WASM)

Kõik suuremad veebibrauserid toetavad virtuaalmasina binaarset käsuvormingut. 

WASM võimaldab arendajatel lisada võimalusi, mida oleks standardse J HTML/avaScriptiga raske teha.

51. POS 

Vastavalt Proof of Stake (PoS) kontseptsioonile on inimese võime kaevandada või kinnitada blokeeritud tehinguid proportsionaalselt nende valduses olevate müntide arvuga. 

51% Attack  – see termin kirjeldab olukorda, kus liiga palju plokiahela võrgu arvutusvõimsust (räsivõimsust) on koondunud ühte kohta. Võimalik, et üks inimene või kasutajate rühm kontrollib 51% arvutusvõimsusest, süsteemi saab "juhtida" tahtlikult või tahtmatult sooritada vastuolulisi tehinguid, mis süsteemi kompromiteerivad.

52. Airdrop  – krüptovaluutavõrgu arendaja poolt tasuta levitatud žetoon.

53. Altcoinid  – kõiki krüptovaluutasid peale Bitcoini nimetatakse Altcoin’ideks (lühend sõnadest “alternative coin”).

54. ASIC  – lühend sõnadest "Application Specific Integrated Circuit". ASIC-id on spetsiaalselt loodud kiibid. Blockchaini maailmas on ASIC kiip, mis on välja töötatud kaevurite jaoks kasutatava tarkvara käitamiseks ja mida tunnustatakse selle võime eest ületada tavapäraseid protsessoreid ja GPU-sid.

55. Blockchain  – detsentraliseeritud andmebaas, mis on üles ehitatud lingitud plokkide ahelale. Kõik võrgus tehtavad tehingud salvestatakse avalikus pearaamatus (reskontras), mis eksisteerib kogu võrgus, ilma et oleks vaja keskserverit võrgus tehingute volitamiseks.

56. Cold Storage  – turvameede krüptoraha hoidmiseks võrguühenduseta keskkonnas. See võib olla salvestusseade (USB) või paberrahakott.

57. Konsensus  – konsensus. Kuna Blockchaini võrk on detsentraliseeritud, on konsensus väga oluline.

58. Digiallkiri  – kasutajale antud kordumatu tunnus, token või tehing Blockchaini võrgus.

59. Distributed Ledger  – hajutatud pearaamatu tehnoloogia on P2P (peer-to-peer) võrk, mis kasutab konsensusalgoritme, et tagada sõlmede varukoopiate tegemine.

60. Genesis block  – esimene plokk Blockchaini võrgus

61. Pearaamat  – digitaalne logi kõikidest Blockchaini võrgus toimuvatest tehingutest. Pearaamatu koopia salvestatakse võrku ja seda värskendatakse pidevalt, et see ühtiks, nii et tehinguid saavad kontrollida kõik, kes on võrku ühendatud.

62. Lightning Network – lahendus, mis on loodud tehingute töötlemise kiirendamiseks Blockchaini võrgus. Lightning Network loob enne plokiahela avalikku pearaamatusse salvestamist tehingute töötlemiseks P2P-võrgu.

63. Likviidsus – likviidsus. Nagu näete, on krüptovaluutat lihtne sularahaks konverteerida. Likviidsus sõltub paljudest teguritest, sealhulgas pakkumisest ja nõudlusest ning tehingute töötlemise ajast.

64. Kaevandamine – arvuti toite kasutamine võrgus olevate plokkide kinnitamiseks ja žetoonidega premeerimiseks. Iga tehing krüpteeritakse võrrandiga, mis nõuab tohutut töötlemisvõimsust. Esimese võrrandi kaevandaja lubab tehingu toimuda ja teda premeeritakse väikese tasuga.

65. Mining pool – tarkvarasüsteem, mis koondab kaevurite rühmad, et kinnitada plokke ja töödelda rohkem tehinguid. Kasum jagatakse meeskonnaliikmete vahel.

66. Paberrahakott – üks turvameede krüptoraha hoidmiseks offline keskkonnas (külmhoidla). Paberrahakotte saab printida mis tahes printeriga, sealhulgas kasutaja unikaalse avaliku ja privaatvõtmega, krüpteerituna QR-koodina. Kasutajad, kes soovivad tehinguid teha, peavad skannima paberrahakoti.

67. Peer-to-peer (P2P) – teabe jagamine otse kahe osapoole vahel teatud võrgus ilma, et andmete edastamiseks oleks vaja vaheserverit.

68. Privaatvõti – privaatne turvavõti on krüptoraha krüptimise vorm. Igal võrgu kasutajal on privaatne turvavõti, mis võrdub kontole juurdepääsu parooliga.

69. Proof of Work (PoW) – töö tõestamise algoritm, mis määrab, millised kasutajad on kõlblikud plokiahelasse plokke kinnitama, et teenida PoS-ile sarnast kaevandamistasu. PoW puhul määrab abikõlblikkuse siiski arvutusvõimsus, mitte kaevandusvarade arv.

70. Avalik võti – on koodijupp (või aadress), mis võimaldab saatjalt krüptoraha vastu võtta.

71. Segwit – lühend sõnast "Segregated Witness", on Bitcoini tarkvara kavandatud värskendus, Segwit sündis eesmärgiga lahendada tõsiseid probleeme ja parandada mõningaid funktsioone. SegWiti võib pidada Soft Forki juhtumiks.

72. Tehingutasu – tehingutasu. Kuna Blockchaini võrgus tehtavad tehingud nõuavad märkimisväärset arvutusvõimsust, konkureerivad võrgu kaevurid tehingute töötlemise õiguse pärast. Esimene kaevandaja, kes töötleb, saab tehingutasu.

73. Whitepaper – aruanne, mis kirjeldab üksikasjalikult ettevõtte või arendajate rühma ICO (Initial Coin Offering) projekti, mida hakatakse ellu viima, aidates investoritel projektist ülevaadet saada, andes seeläbi ülevaate projektist. investeerimisotsuste tegemine.

Lisateavet leiate teemast: https://morioh.com/topic/blockchain

KKK-d 

Siin on mõned korduma kippuvad küsimused Blockchaini kohta;

1. Mis täpselt on plokiahela tehnoloogia ja kuidas see toimib?

Plokiahel on avalik digitaalne tehingute logi, mida ei saa rikkuda ega häkkida. Üksikisikud saavad nüüd äri ajada ilma kolmanda osapoole, näiteks valitsuse, panga või muu organisatsiooni sekkumiseta.

2. Kas plokiahela tehnoloogia on seaduslik?

Juristis on intelligentsed lepingud, maa registreerimine, intellektuaalomandi õigused, järelevalveahel, kohtuvaidlused, arveldused ja finantstehingud vaid mõned plokiahela kasutusaladest. Varsti võib plokiahel muuta seda, kuidas advokaadifirmad pakuvad mitmesuguseid teenuseid.

3. Kas plokiahelat saab kustutada?

Plokiahela idee on hoida andmed ja tehingud detsentraliseerituna. Plokiahela võrku postitatud andmeid ei saa kõikidest süsteemidest kustutada ega eemaldada.

4. Kas plokiahelat saab häkkida?

Plokiahel on avalik digitaalne kirje tehingutest, mida ei saa muuta ega manipuleerida. Üksikisikud saavad nüüd üksteisega turvaliselt suhelda ilma kolmanda osapoole, näiteks valitsuse, panga või muu institutsiooni kaasamiseta.

5. Milleks sobib plokiahela tehnoloogia?

Ettevõtte plokiahela tehnoloogia võimaldab ettevõtetel kasutada erinevaid juurdepääsetavuse kihte. Ettevõtted saavad plokiahela abil tehinguid kiiremini sooritada. Kontode vastavusse viimine on protseduur, mida saab automatiseerida. Kui tehingud on läbipaistvad, on lihtsam jälgida, mis toimub.

Täname, et külastasite ja lugesite seda postitust! Palun jaga, kui meeldis!

What is GEEK

Buddha Community

Ken Mueller

Ken Mueller

1642833478

Olulised plokiahela tehnoloogia terminid, mida peaksite teadma?

Sellest postitusest saate teada 100 peamist plokiahela terminit, mida peaksite teadma. 

Plokiahela tehnoloogia võib täiustada põhiteenuseid, mis on kaubanduse rahastamisel olulised. Plokiahel tugineb oma põhiolemuselt detsentraliseeritud, digitaliseeritud ja hajutatud pearaamatu mudelile. Oma olemuselt on see tugevam ja turvalisem kui praegu kaubanduse ökosüsteemis kasutatavad tsentraliseeritud mudelid.

Plokiahela tehnoloogia loob elujõulise, detsentraliseeritud tehingute registri – hajutatud pearaamatu – mis võimaldab asendada ühe põhiandmebaasi. See hoiab muutumatut arvestust kõigi tehingute kohta kuni tehingu algpunktini. Seda nimetatakse ka päritoluks, mis on kaubanduse rahastamisel oluline, võimaldades finantsasutustel vaadata üle kõik tehinguetapid ja vähendada pettuse ohtu.

Plokiahela rakendamine pakub ka palju paremat vahendit identiteedi tuvastamiseks ja tõestamiseks kui tänapäeva süsteemid. Plokiahela tehnoloogia lihtsustab oluliselt kaubandusvarade otsest ülekandmist ja suurendab usaldust nende päritolu suhtes. See saavutatakse varade kordumatu, mittevõltsitatava identiteedi ja nende omandiõiguse puutumatu registreerimisega. Tulemuseks on võimalus füüsiliste kaupade kauplemisel põhinevateks lisafinantseerimisteenusteks.  

Mis on plokiahel?

Plokiahela tehnoloogia pakub ebausaldusväärsetele osapooltele võimalust ühise digitaalajaloo osas konsensusele jõuda. Ühine digitaalne ajalugu on oluline, kuna digitaalseid varasid ja tehinguid on teoreetiliselt lihtne võltsida ja/või dubleerida. Plokiahela tehnoloogia lahendab selle probleemi ilma usaldusväärset vahendajat kasutamata.

See selgitaja pakub plokiahela tehnoloogia lihtsaid määratlusi ja analoogiaid. See määratleb ka Bitcoini, Bitcoin Cashi, Ethereumi, Litecoini, Dogecoini, Cardano, XRP, stabiilsed mündid, mittevahetatavad märgid, detsentraliseeritud autonoomsed organisatsioonid, plokiahela ja esialgsed müntide pakkumised. Samal ajal tõstame esile paljutõotavad plokiahela tehnoloogia kasutusjuhtumid.

Enne kui hakkate kellegagi plokiahela tehnoloogia arendamisest rääkima, on oluline teada mõnda enimkasutatud plokiahela terminit; 

Siin on olulised plokiahela terminid, mida peate teadma;

1. Blokeeri 

Tehingud korraldatakse üksikuteks plokkideks ja iga 10 minuti järel genereeritakse uus umbes 1 MB suurune plokk. Iga plokk plokiahelas sisaldab:

 • Ajatempel.
 • Viide eelmisele plokile.
 • Tehingu kirjeldus.
 • Turvablokeeringu põhjustanud töötõend.

2. Kaevandamine 

Tehingute kinnitamiseks on vaja spetsiaalse riistvaraga matemaatilisi arvutusi. Enne tehingute paigutamist turvalisse plokki kontrollivad arvutikaevurid, et nende kehtivusplokid on ühendatud plokiahela loomiseks, mis esindab kõigi liigade ühtseid andmeid. Et vältida bitcoinide kahekordset kulutamist, on vajalik kaevandamine. Kaevandamine hõlmab tehingukirjete lisamist plokiahela pearaamatusse pärast tehingute kehtivuse kinnitamist.

3. Räsi

Räsi on matemaatiline funktsioon, mis teisendab suvalise pikkusega sisendi kindla pikkusega krüpteeritud väljundiks. Selle tulemusel on selle ainulaadne räsi alati sama suur, olenemata kaasatud andmete algsest mahust või faili suurusest. Räsifunktsioonid on ka "ühesuunalised", mis tähendab, et neid ei saa kasutada räsiväljundi sisendi "pöördprojekteerimiseks". 

Arvutussüsteemides kasutatakse räsifunktsioone sageli andmestruktuuride jaoks, näiteks sõnumite terviklikkuse kontrollimiseks ja teabe autentimiseks. Need on krüptograafiliselt "nõrgad", kuna neid saab lahendada polünoomilise aja jooksul, kuid nende dekodeerimine on keeruline.

4. Krüptograafiline räsi 

Traditsioonilisi räsifunktsioone täiustavad krüptograafilised räsifunktsioonid, mis muudab sõnumite sisu või vastuvõtjate ja saatjate kohta teabe tõlgendamise keerulisemaks. 

Krüptograafilistel räsifunktsioonidel on kolm järgmist omadust:

 • Ei tohiks olla kahte sisendräsi, mille tulemuseks on sama väljundräsi.
 • Neid saab peita. Räsifunktsiooni sisendväärtust peaks olema võimatu tuletada selle väljundist.
 • Nende lahendamine peaks olema lõbus. Eelmääratletud väljundit edastava sisendi valimine peaks olema keeruline. Sellest tulenevalt tuleks sisend valida mitmesuguste valikute hulgast.

5. Hashcash 

Hashcash on POW-meetod, mis toodab andmeid, mida on arvutuslikult raske luua, kuid mida on lihtne teistel kontrollida. Kaevurid peavad genereerima iga ploki jaoks räsi ja mittenumbri, et täita raskusastme nõuet, milleks on vaja räsi, mille alguses on piisav arv nullbitteid.

6. Räsikokkupõrge 

Suunatud graafikustruktuuris (nt vooskeemis) pole rekursiivseid teid. 

DAG-e kasutatakse plokiahelatööstuses plokkide, tehingute ja andmesalvestusstruktuuride ühendamiseks.

7. Räsimäär 

Maksimaalne kiirus, millega arvuti saab räsiprotsessi sooritada. 

Hashrate sarnaneb protsessori kiirusega selle poolest, et see loendab, mitu korda masin suudab teatud funktsiooni sekundis täita, mitte suvaliste käskude arvu. See võib täita oluliselt kiiremini kui sama taktsagedusega protsessor, võimaldades rakendusespetsiifilist integraallülitusi (ASIC), et neil oleks oluliselt suurem räsimäär.

8. Hüperraamatukogu 

Hyperledger on avatud lähtekoodiga plokiahela koostöö, mille eesmärk on täiustada plokiahela tehnoloogiat ja muuta ettevõtte tasemel hajutatud pearaamatu plokiahela raamistikud kättesaadavamaks. Selle töötas välja kogu tööstus, kõik üritasid plokiahelat ligipääsetavamaks ja kasutajasõbralikumaks muuta. Ökosüsteem hõlmab IT-d, hiiglasi ja ettevõtjaid, tagades, et plokiahel saab toimida äriliselt elujõulisel alusel. Tagamaks, et nad ei kaota fookust, ei vabasta nad pingutusega seotud krüptovaluutat.

9. Bitcoin 

Alates 2008. aastast on Bitcoin olnud maailma esimene detsentraliseeritud krüptovaluuta. See on krüptovaluuta, kuna see on "digitaalse valuuta" (ilma füüsilise valuuta) alamhulk, mis kasutab tehingute kontrollimiseks krüptograafiat.

 See on detsentraliseeritud, kuna kõik arvutid jagavad võrgu juhtimist, ja see on krüptovaluuta, kuna see on "digitaalse valuuta" (ilma füüsilise valuuta) alamhulk, mis kasutab tehingute kontrollimiseks ja uute ühikute genereerimise reguleerimiseks krüptograafiat. Bitcoinide kasutajatevahelisel ülekandmisel luuakse bitcoinide tehingute jada.

Lisaks bitcoinile tuleb kaaluda mitmeid plokiahela tehnoloogiaid, sealhulgas Ethereum.

🔥 Kui oled algaja. Usun, et allolev artikkel on teile kasulik ☞  Mida peaksite teadma enne krüptovaluutasse investeerimist – algajatele

10. Ethereum 

Bitcoini ja Ethereumi vahel on olulisi tehnilisi erinevusi. Avatud lähtekoodiga plokiahela platvormi, mis võimaldab arendajatel luua tehnoloogia abil detsentraliseeritud rakendusi (dApps), nimetatakse ethereumiks. Ethereum võimaldab arendajatel majutada plokiahelas uusi programme, kasutades nutikaid lepinguid ja dApppe. Samamoodi sõltub Ethereumi võrk suuresti automatiseerimisest.

11. Tark Leping 

Nutikad lepingud on digitaalmaailmas seaduslike lepingute digitaalne vaste. Leping hõlmab sündmuste käivitamist ja koodi täitmist ning seda sõlmitakse kahe anonüümse isiku vahel. See on kirjutatud koodiga ja allkirjastatud kahe osapoole poolt, kes lõpetavad ülesande, näiteks tehingu. Nutikaid lepinguid saab kasutada varade (nt majad) vahetamiseks, omandiõiguse ja autoriõiguste haldamise automatiseerimiseks ning isegi ettevõtte juhtimiseks (DAO). Nutikad lepingud töötavad ilma tsentraliseeritud asutuseta, võimaldades neil automatiseerida mitmesuguseid ülesandeid.

12. Krüptovaluuta 

Plokiahelapõhises hajutatud võrgus salvestatud, ostetud ja kulutatud digitaalset raha nimetatakse krüptovaluutaks. See töötab nagu digitaalne sularaha, kuid sellel puudub füüsiline olemasolu. Turuolud määravad mündi väärtuse. Üks kõige sagedamini kasutatavaid krüptovaluutasid on Bitcoin. Krüptovaluutat saab kasutada kauplemiseks ilma tsentraliseeritud asutuse nõudeta. Samuti säästab see aega ja raha, vähendades tehingukulusid.

Loe lisaks: Oma krüptovaluuta loomine | Kõik, mida pead teadma

13. EOS

EOS on plokiahela platvorm suuremahuliseks rakenduste arendamiseks ja juurutamiseks. Selle kujundas Dan Larimer ja see on mitmes mõttes sarnane Ethereumiga. EOS-i peamine eesmärk on eemaldada tehingutasud, võimaldades samal ajal skaleeritavust. EOS võimaldab arendajatel luua ja laiendada dAppe ilma võrgupiirangute pärast muretsemata. EOS kasutab detsentraliseeritud operatsioonisüsteemi, et tagada plokiahela skaleeritavus ja täiustada rakenduse ühendus.

14. DApp 

Plokiahela võrgus töötavat detsentraliseeritud rakendust nimetatakse dAppiks. Arendajad võivad dAppide loomiseks kasutada intelligentseid lepinguid. Nad kasutavad detsentraliseeritud pearaamatut ja töötavad plokiahela võrgu peal. See võimaldab automatiseerida dAppe ilma inimtegevuseta. Esimene plokiahela võrk, mis tutvustas dAppsi, oli Ethereum. Arendajad said nutikate lepingute abil luua dAppe. Tsentraliseeritud asutus ei saa detsentraliseeritud rakendusi juhtida.

15. DAO-d 

Detsentraliseeritud autonoomsete organisatsioonide (DAO) lühend on detsentraliseeritud sõltumatud organisatsioonid. DAO on detsentraliseeritud organisatsioon, mis saavutab oma eesmärgid nutikate lepingute ja muu plokiahela tehnoloogia abil. Kood on juba kirjutatud DAO pakutavate arvukate võimaluste ja funktsioonide haldamiseks. Süsteemi juhitakse hajutatud konsensusmehhanismide kaudu. Ethereum ja EOS toetavad DAO-d ning igaüks võib luua iseseisva DAO reegli kirjutades.

16. ICO 

Mõiste "esialgne mündipakkumine" (ICO) on lühend sõnadest "esialgne mündipakkumine". See on viis uue ettevõtte jaoks raha teenimiseks, andes investoritele nende raha eest krüptovaluuta märgi. See kõlab nagu esmane avalik pakkumine (IPO), kuid sellel on mõned erinevused. Kuna need nõuavad vähem ettevalmistust kui traditsioonilised investeerimisalternatiivid, on ICOd lihtne kasutusele võtta. 

17. STO 

STO-d ehk turvamärgi pakkumised on üks turvamärgi vorme. Need erinevad esialgsetest mündipakkumistest (ICO-dest), mis kujutavad endast ühishankemärgi ostmist. Kui liitute ICO-ga, ei saa te ettevõttes omakapitali. STO lahendab selle probleemi, tagades teile tõelise finantsstabiilsuse ja osaledes tegevustes, sealhulgas hääletamises. Erinevalt esialgsest mündipakkumisest (ICO) on turvamärgi pakkumine (STO) tagatud materiaalsete varadega ja see nõuab hoolikat planeerimist. Polümaat on idufirmade ja ettevõtete jaoks STO tegemiseks tuntud tööriist. ST-20 standardit kasutatakse žetoonide tootmiseks, levitamiseks ja säilitamiseks.

18. Topeltkulutused 

Topeltkulu tekib siis, kui bitcoini tehing saadetakse korraga kahele erinevale vastuvõtjale.

19. POW 

Tehingute võimaldamiseks on kallite arvutuste tegemiseks nõutav töötõend. POW loodi usaldusliku konsensuse hõlbustamiseks. Räsiplokk on see, mida POW on.

20. Sõlmed 

Võrgu hajutatud arvutitel, mida nimetatakse sõlmedeks, on kõigil kogu plokiahela koopia. Kui plokiahela võrguga liituvad täiendavad kasutajad, levitatakse plokiahela koopiaid ja juurdepääsu sellele. Kõik eri võrkude sõlmed sünkroonitakse, dubleeritakse ja jagatakse andmetega. Üks sõlm või võrk ei kontrolli andmeid.

21. Aadress 

Bitcoini aadress on pikk tähtnumbriliste märkide jada, mida kasutatakse bitcoinide saatmiseks, vastuvõtmiseks ja salvestamiseks. Tehingu tegemiseks vajab bitcoini rahakoti omanik kahte krüptitud võtit: rahakoti aadressi ja privaatvõtit. Kuigi bitcoini rahakoti aadress on avalik, on privaatvõti vajalik selleks, et kontrollida, kas digitaalallkiri kattub ja et tehing kehtib kogu võrgus.

22. Krüpteerimine 

IT-tööstuses tähendab andmete krüpteerimine nende peitmist, nii et ainult parooli või koodiga isik saab neid dešifreerida. Krüptograafias on šifreerimisel sarnane eesmärk. See on viis, mis võimaldab kasutajatel andmeid kaitsta, muutes samal ajal kasutatavad toimingud turvalisemaks.

23. Rakendusspetsiifiline integraallülitus (ASIC)

Teatud tüüpi arvutiprotsessori kiip, mis teeb ainult ühte asja. 

Oma spetsialiseerumise tõttu on ASIC palju tõhusam ja kulutõhusam kui üldotstarbeline arvutiprotsessor, mis suudab täita erinevaid ülesandeid. ASIC-kiipe on kasutatud SHA256 räsi tegemiseks, mis on vajalik töötõenduse (PoW) jaoks plokiahelatööstuses, edestades kaugelt isegi kõige võimsamaid GPU kaevandajaid.

24. Blokeeri preemia 

Kaevurid saavad eraldada kindla koguse žetoone, mis luuakse spontaanselt ja saadetakse nende valitud aadressile, kui nad loovad plokiahelas algse mündiga ploki. See väljamakse tunnustab kaevandaja jõupingutusi võrgu heaks ja julgustab uusi kaevureid liituma.

25. Konsensus 

Plokiahela tööstuses on tehnika, mille kaudu võrgu mitmesugused osad asuvad ühele tõele. Plokiahela võrkudes määravad konsensusmeetodid, millised plokid tuleks ahelasse lisada ja millised sõlmed on usaldusväärsed.

26. Konsortsium 

Privaatset plokiahelavõrku haldab ettevõte või ettevõtete grupp. Teabega, mis ei sobi avalikuks levitamiseks, kuid mida tuleb kahe poole vahel muutumatult edastada, käsitletakse konsortsiumikettide kaudu.

27. PÄEV

Suunatud graafikustruktuuris (nt vooskeemis) pole rekursiivseid marsruute. 

DAG-e kasutatakse plokiahelatööstuses plokkide, tehingute ja andmesalvestusstruktuuride ühendamiseks.

28. Privaatvõti 

Asümmeetrilise krüptimise ja dekrüpteerimise avaliku/privaatvõtme kombinatsiooni komponent. 

Asümmeetriliselt krüptitud sidet saab dekodeerida privaatvõtme ja vastava avaliku võtme abil. Privaatvõtmeid hoitakse saladuses inimeste eest, kellel pole omaniku luba. Privaatvõtit, mis on avalikustatud, ei saa enam autentimiseks kasutada.

29. Privaatvõtme infrastruktuur

Reeglite ja eeskirjade kogum avaliku võtmega krüptimise kasutamiseks võrgus tuvastamise haldamiseks. 

Tavaliselt kasutatakse sertifikaadi väljastamist selleks, et kontrollida, kas privaatvõti kuulub konkreetsele isikule või domeenile. Privaatvõtmeid hoitakse sageli turvalistes unikaalsetes failides, samas kui avalikud võtmed on kõigile kättesaadavad. 

Kuna privaatvõtme omanik ei pea seda omandiõiguse kindlakstegemiseks kunagi avaldama, on avaliku/privaatse võtme paarid turvalisem autentimismeetod kui kasutajanime/parooli kombinatsioonid. Sõnumeid saab sümmeetriliselt allkirjastada privaatvõtme abil, kinnitades, et konkreetne kasutaja on need saatnud.

30. Kaevandusbassein 

Kaevurite kollektiiv on otsustanud genereerida plokiahela võrgus järgmise ploki enne ülejäänud. 

Proof-of-Work (PoW) kaevanduskogumid võivad suurendada kaevandaja efektiivsust, kuna töö on hajutatud ja teised kaevurid ei korda kogus ühtegi vigast tööd.

31. Gaas 

Aruka lepingufunktsiooni töötlemiseks plokiahela sektoris on vaja arvutusraskusi. Keerulisemate operatsioonide puhul kasutatakse rohkem gaasi.

32. Gaasi hind 

Tokenite arv makstakse tasuna iga plokiahela sektoris nutika lepingu toimimisel kulutatud gaasiühiku eest. 

Gaasi hinnakujundus võimaldab võrgul paindlikult kohaneda turust tingitud muutustega ribalaiuse nõudluses.

33. Kahvel 

Ainulaadne võrk, mis on ehitatud olemasoleva plokiahela võrgu protokolli või konsensuse peale. Forks võib kas hoida vana võrgu töös või luua oma. 

Kui plokiahela võrgustik ei ole 100-protsendilisel konsensusel, tekivad loomulikult kahvlid ja need lahenevad, kui võrk jõuab kokkuleppele. 

Võrgu konsensuse järgimisest keeldumine võib põhjustada kahvleid.

34. Hark, kõva 

Kahvel, mis ei ühildu alati algse võrguga. 

Kõvad kahvlid muudavad tavaliselt tehinguandmete struktuure, konsensuse protseduure ja lisavad/eemaldavad eelnevalt välistatud plokke.

35. Kahvel, pehme 

Kahvel, mis jagab samu andmeid mis emakett. 

Originaalsele ketile loodud klotsid kehtivad tavaliselt kahvelketil pärast pehmet kahvlit, kuigi see pole alati nii.

36. Konsensus 

Plokiahela tööstuses on tehnika, mille kaudu võrgu mitmesugused osad asuvad ühele tõele. Plokiahela võrkudes kasutatakse konsensusmehhanisme, et kokku leppida, millised plokid tuleks ahelasse lisada ja millised sõlmed on autentsed.

37. Sasipundar 

Konsensustehnika, mille puhul vähemalt kaks eelnevat tehingut peavad kinnitama praeguse tehingu autentsust. 

Mida täielikum tehing on, seda muutumatumaks see muutub. Sellele viitavate tehingute arv ja viidete muutumatus määravad tehingu muutumatuse.

38. Tehing

Üksik tehing plokiahelas põhjustab plokiahela andmete muutumise. 

Sõltuvalt plokiahela ülesehitusest saab tehingutega üle kanda bitcoine, luua logisündmusi või teostada nutikaid lepingutoiminguid.

39. Tehingutasu 

Rahasumma, mida kaevandaja küsib plokiahela andmete muutmise eest, tavaliselt plokiahela algse krüptovaluuta kujul. 

Tehingu maksumus on väga erinev ja seda mõjutavad tugevalt turutingimused.

40. Tehingute kogum 

See jaotis sisaldab kõiki tehinguid, mis on võrgu kaudu levitatud, kuid mida pole veel plokki kaasatud. 

Tehingute kogumid võivad sõlmede lõikes muutuda olenevalt tehingutest, millest sõlmed on teadlikud.

41. Katsevõrk 

Plokiahela võrgu haru, millel on vähem juurdepääsupiiranguid, mis võimaldab rakenduste kiiremat arendamist, vältides samal ajal juhtiva võrgu üldkulusid.

42. Märk 

Plokiahela tööstuses on märgid krüptovaluuta üldine põhiüksus. Märk on väikseim üksus, mida saab poolitada ja mida ei saa edasi jagada.

43. Token, mittevahetatav 

Üksiku märgiüksuseid ei saa teistega siduda, isegi kui need on sama tüüpi. NFT-sid võib kasutada mitmesuguste kaupade, sealhulgas kinnisvara ja kunstiteoste esindamiseks.

44. Token, tagatis 

Tokenid, mis esindavad ettevõtte aktsiaid või muud tagatist. 

Turvamärkidel on regulatsioonide järgimiseks omandiõiguse üleandmiseks kehtestatud spetsiifilised mehhanismid. Nagu ettevõtte eelisaktsiad, võivad ka väärtpaberimärgid anda nende omanikele täiendavaid õigusi, näiteks hääleõiguse detsentraliseeritud autonoomses organisatsioonis (DAO).

45. Märk, stabiilsus 

Krüptovaluuta, mis püüab säilitada oma väärtust mõne teise valuuta, sageli fiati suhtes. 

Mõned stabiilsed märgid tuginevad oma väärtuse säilitamiseks turu dünaamikale ja arbitraažile, teised aga salvestatud väärtuse suhtele.

46. ​​Märk, stabiilsus 

Krüptovaluuta, mis teenib muud eesmärki kui väärtuse ülekandmine. 

Utiliidi tunnus on krüptovaluuta, mida saab kasutada DApp-is toimingute tegemiseks.

47. Tokeniseerimine 

Idee on jagada ettevõtte strateegia, kaubad või teenused diskreetseteks, kaubeldavateks osadeks ja salvestada need plokiahelasse või sarnasesse süsteemi. 

Füüsilisi üksusi saab märgistada, ühendades kordumatud ID-d ahelasiseste viidetega.

48. Rahakott

Privaatvõtme infrastruktuuriga ühenduse loomise privaatvõtmed salvestatakse faili või programmi (PKI). 

Enamik rahakotitarkvara saab allkirjastada kõnealuse võrgu sõnumeid ja tehinguid.

49. Rahakott, Multisignatuur 

Rahakott nõuab kehtiva tehingu tegemiseks palju privaatseid elutähtsaid allkirju. 

Mitme allkirjaga rahakotti võivad jagada mitmed näitlejad, kuid nad ei pea igas tehingus osalema.

50. Veebikoost (WASM)

Kõik suuremad veebibrauserid toetavad virtuaalmasina binaarset käsuvormingut. 

WASM võimaldab arendajatel lisada võimalusi, mida oleks standardse J HTML/avaScriptiga raske teha.

51. POS 

Vastavalt Proof of Stake (PoS) kontseptsioonile on inimese võime kaevandada või kinnitada blokeeritud tehinguid proportsionaalselt nende valduses olevate müntide arvuga. 

51% Attack  – see termin kirjeldab olukorda, kus liiga palju plokiahela võrgu arvutusvõimsust (räsivõimsust) on koondunud ühte kohta. Võimalik, et üks inimene või kasutajate rühm kontrollib 51% arvutusvõimsusest, süsteemi saab "juhtida" tahtlikult või tahtmatult sooritada vastuolulisi tehinguid, mis süsteemi kompromiteerivad.

52. Airdrop  – krüptovaluutavõrgu arendaja poolt tasuta levitatud žetoon.

53. Altcoinid  – kõiki krüptovaluutasid peale Bitcoini nimetatakse Altcoin’ideks (lühend sõnadest “alternative coin”).

54. ASIC  – lühend sõnadest "Application Specific Integrated Circuit". ASIC-id on spetsiaalselt loodud kiibid. Blockchaini maailmas on ASIC kiip, mis on välja töötatud kaevurite jaoks kasutatava tarkvara käitamiseks ja mida tunnustatakse selle võime eest ületada tavapäraseid protsessoreid ja GPU-sid.

55. Blockchain  – detsentraliseeritud andmebaas, mis on üles ehitatud lingitud plokkide ahelale. Kõik võrgus tehtavad tehingud salvestatakse avalikus pearaamatus (reskontras), mis eksisteerib kogu võrgus, ilma et oleks vaja keskserverit võrgus tehingute volitamiseks.

56. Cold Storage  – turvameede krüptoraha hoidmiseks võrguühenduseta keskkonnas. See võib olla salvestusseade (USB) või paberrahakott.

57. Konsensus  – konsensus. Kuna Blockchaini võrk on detsentraliseeritud, on konsensus väga oluline.

58. Digiallkiri  – kasutajale antud kordumatu tunnus, token või tehing Blockchaini võrgus.

59. Distributed Ledger  – hajutatud pearaamatu tehnoloogia on P2P (peer-to-peer) võrk, mis kasutab konsensusalgoritme, et tagada sõlmede varukoopiate tegemine.

60. Genesis block  – esimene plokk Blockchaini võrgus

61. Pearaamat  – digitaalne logi kõikidest Blockchaini võrgus toimuvatest tehingutest. Pearaamatu koopia salvestatakse võrku ja seda värskendatakse pidevalt, et see ühtiks, nii et tehinguid saavad kontrollida kõik, kes on võrku ühendatud.

62. Lightning Network – lahendus, mis on loodud tehingute töötlemise kiirendamiseks Blockchaini võrgus. Lightning Network loob enne plokiahela avalikku pearaamatusse salvestamist tehingute töötlemiseks P2P-võrgu.

63. Likviidsus – likviidsus. Nagu näete, on krüptovaluutat lihtne sularahaks konverteerida. Likviidsus sõltub paljudest teguritest, sealhulgas pakkumisest ja nõudlusest ning tehingute töötlemise ajast.

64. Kaevandamine – arvuti toite kasutamine võrgus olevate plokkide kinnitamiseks ja žetoonidega premeerimiseks. Iga tehing krüpteeritakse võrrandiga, mis nõuab tohutut töötlemisvõimsust. Esimese võrrandi kaevandaja lubab tehingu toimuda ja teda premeeritakse väikese tasuga.

65. Mining pool – tarkvarasüsteem, mis koondab kaevurite rühmad, et kinnitada plokke ja töödelda rohkem tehinguid. Kasum jagatakse meeskonnaliikmete vahel.

66. Paberrahakott – üks turvameede krüptoraha hoidmiseks offline keskkonnas (külmhoidla). Paberrahakotte saab printida mis tahes printeriga, sealhulgas kasutaja unikaalse avaliku ja privaatvõtmega, krüpteerituna QR-koodina. Kasutajad, kes soovivad tehinguid teha, peavad skannima paberrahakoti.

67. Peer-to-peer (P2P) – teabe jagamine otse kahe osapoole vahel teatud võrgus ilma, et andmete edastamiseks oleks vaja vaheserverit.

68. Privaatvõti – privaatne turvavõti on krüptoraha krüptimise vorm. Igal võrgu kasutajal on privaatne turvavõti, mis võrdub kontole juurdepääsu parooliga.

69. Proof of Work (PoW) – töö tõestamise algoritm, mis määrab, millised kasutajad on kõlblikud plokiahelasse plokke kinnitama, et teenida PoS-ile sarnast kaevandamistasu. PoW puhul määrab abikõlblikkuse siiski arvutusvõimsus, mitte kaevandusvarade arv.

70. Avalik võti – on koodijupp (või aadress), mis võimaldab saatjalt krüptoraha vastu võtta.

71. Segwit – lühend sõnast "Segregated Witness", on Bitcoini tarkvara kavandatud värskendus, Segwit sündis eesmärgiga lahendada tõsiseid probleeme ja parandada mõningaid funktsioone. SegWiti võib pidada Soft Forki juhtumiks.

72. Tehingutasu – tehingutasu. Kuna Blockchaini võrgus tehtavad tehingud nõuavad märkimisväärset arvutusvõimsust, konkureerivad võrgu kaevurid tehingute töötlemise õiguse pärast. Esimene kaevandaja, kes töötleb, saab tehingutasu.

73. Whitepaper – aruanne, mis kirjeldab üksikasjalikult ettevõtte või arendajate rühma ICO (Initial Coin Offering) projekti, mida hakatakse ellu viima, aidates investoritel projektist ülevaadet saada, andes seeläbi ülevaate projektist. investeerimisotsuste tegemine.

Lisateavet leiate teemast: https://morioh.com/topic/blockchain

KKK-d 

Siin on mõned korduma kippuvad küsimused Blockchaini kohta;

1. Mis täpselt on plokiahela tehnoloogia ja kuidas see toimib?

Plokiahel on avalik digitaalne tehingute logi, mida ei saa rikkuda ega häkkida. Üksikisikud saavad nüüd äri ajada ilma kolmanda osapoole, näiteks valitsuse, panga või muu organisatsiooni sekkumiseta.

2. Kas plokiahela tehnoloogia on seaduslik?

Juristis on intelligentsed lepingud, maa registreerimine, intellektuaalomandi õigused, järelevalveahel, kohtuvaidlused, arveldused ja finantstehingud vaid mõned plokiahela kasutusaladest. Varsti võib plokiahel muuta seda, kuidas advokaadifirmad pakuvad mitmesuguseid teenuseid.

3. Kas plokiahelat saab kustutada?

Plokiahela idee on hoida andmed ja tehingud detsentraliseerituna. Plokiahela võrku postitatud andmeid ei saa kõikidest süsteemidest kustutada ega eemaldada.

4. Kas plokiahelat saab häkkida?

Plokiahel on avalik digitaalne kirje tehingutest, mida ei saa muuta ega manipuleerida. Üksikisikud saavad nüüd üksteisega turvaliselt suhelda ilma kolmanda osapoole, näiteks valitsuse, panga või muu institutsiooni kaasamiseta.

5. Milleks sobib plokiahela tehnoloogia?

Ettevõtte plokiahela tehnoloogia võimaldab ettevõtetel kasutada erinevaid juurdepääsetavuse kihte. Ettevõtted saavad plokiahela abil tehinguid kiiremini sooritada. Kontode vastavusse viimine on protseduur, mida saab automatiseerida. Kui tehingud on läbipaistvad, on lihtsam jälgida, mis toimub.

Täname, et külastasite ja lugesite seda postitust! Palun jaga, kui meeldis!

Ken Mueller

Ken Mueller

1643380560

Plokiahela võrgud | Krüptovõrgud | Kõik, mida pead teadma

See juhend selgitab kõiki plokiahelavõrkude, krüptovõrkude tüüpe, sealhulgas nende plusse, miinuseid ja rakendusi.

Erinevat tüüpi plokiahelavõrkude juhend algajatele

Blockchain on hajutatud, muutumatu pearaamat, mis muudab tehingute salvestamise ja varade (nii materiaalse kui ka mittemateriaalse) haldamise ettevõtte võrgus palju juurdepääsetavamaks. Plokiahela võrgus saab registreerida ja kaubelda peaaegu kõike väärtuslikku, mis vähendab riski ja vähendab kõigi osapoolte kulusid. Aga mis on plokiahela võrgud?

Plokiahela võrk on tehniline infrastruktuur, mis võimaldab rakendustel pääseda ligi pearaamatu- ja nutikate lepinguteenustele. Nutikaid lepinguid kasutatakse peamiselt tehingute algatamiseks, mis seejärel edastatakse võrgu igale partnersõlmele ja salvestatakse muutumatult nende pearaamatu koopiale. Rakenduse kasutajate näideteks on klientrakendusi kasutavad lõppkasutajad või plokiahela võrguadministraatorid.

Tellimusi, kontosid, makseid, tootmist ja palju muud saab jälgida plokiahela võrgu abil. Näete tehingu kõiki fakte otsast lõpuni, kuna liikmed jagavad tõest ühte vaadet, pakkudes teile suuremat enesekindlust ning täiendavat tõhusust ja võimalusi. Niisiis, kui palju plokiahela võrgustikke on?

Mitu organisatsiooni loovad enamikus olukordades võrgu loomiseks konsortsiumi ja nende õigusi reguleerivad poliitikad, millega konsortsium võrgu esmakordsel konfigureerimisel nõustub. Muud tüüpi plokiahela võrgud võivad olla avalikud, privaatsed, loaga.

Plokiahela tehnoloogia põhijooned

Ühe asutuse asemel tugineb plokiahel tehingute kinnitamiseks ja registreerimiseks detsentraliseeritud kasutajate võrgustikule. Selle funktsiooni tõttu on plokiahela tehingud järjepidevad, kiired, turvalised, soodsad ja võltsimiskindlad. Neid omadusi selgitatakse allpool:

 • Kiire: tehingud toimetatakse otse saatjalt vastuvõtjale, välistades vajaduse ühe või mitme vahendaja järele.
 • Järjepidev: Blockchaini võrgud töötavad kogu maailmas 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas.
 • Odav: Blockchaini võrkude kasutamine on odavam, kuna neil pole tsentraliseeritud renti otsivaid vahendajaid.
 • Turvaline: plokiahela hajutatud sõlmede võrk pakub kollektiivset kaitset rünnakute ja katkestuste eest.
 • Võltsimiskindel: andmed on läbipaistvad ja neid ei saa muuta, kui need on pearaamatusse ajatembeldatud, muutes plokiahela pettuste ja muu kuritegeliku tegevuse jaoks läbitungimatuks. Samamoodi näevad loodud tehinguid kõik, kellel on juurdepääs avalikule plokiahela võrgule.

Plokiahela võrkude tüübid

Plokiahela võrku saab üles ehitada mitmel viisil. Need võivad olla avalikud, privaatsed, loaga või inimeste grupi, mida nimetatakse konsortsiumiks, ehitatud.

Avalik plokiahela võrk

Avalik plokiahel on plokiahel, mida kõik maailmas saavad vaadata, kuhu tehinguid saata ja eeldada, et need tehingud kaasatakse, kui need on kehtivad, ja osaleda konsensusprotsessis, mis määrab, millised plokid ahelasse lisatakse ja milline on praegune olek. .

Krüptoökonoomika – majanduslike stiimulite kombinatsioon krüptograafilise kontrolliga, kasutades selliseid protseduure nagu töötõend (Bitcoin) või panuse tõendamine (Ethereum) – kindlustab avalikud plokiahelad (Ethereum). Neid plokiahelaid peetakse üldiselt "täiesti detsentraliseeritud". 

Avalikud plokiahelad pakuvad mehhanismi, mis kaitseb rakenduse kasutajaid nende arendajate eest, näidates, et konkreetsed toimingud ei kuulu isegi rakenduse arendajate pädevusse. Kuna avalikud plokiahelad on avatud, võtavad need tõenäoliselt kasutusele paljud organisatsioonid, ilma et oleks vaja kolmanda osapoole kinnitust. 

Avaliku plokiahela anonüümsus on veel üks põhjus, miks see on meelitanud nii palju toetajaid. Jah, see on turvaline avatud platvorm, kus saate korralikult ja tõhusalt äri ajada. Samuti ei pea te osalemiseks avaldama oma tegelikku isikut ega nime. Kui teie identiteet on kaitstud, ei saa keegi teie tegevust võrgus jälgida.

Siiski on vaja märkimisväärset arvutusvõimsust, tehingute privaatsus on väike või puudub üldse ning turvalisus on ebapiisav. Need on plokiahela kasutamise juhtumite puhul erinevates tööstusharudes üliolulised kaalutlused.

Privaatne plokiahela võrk

Privaatsed plokiahelad, tuntud ka kui hallatavad plokiahelad, on lubatud plokiahelad, mida haldab üks üksus. Privaatse plokiahela keskasutus otsustab, kes võib olla sõlm. 

Lisaks ei anna keskasutus alati igale sõlmele funktsioonide täitmiseks identseid õigusi. Kuna aga avalik juurdepääs privaatsetele plokiahelatele on piiratud, on need vaid osaliselt detsentraliseeritud. 

Ripple (XRP), ettevõtetevaheline virtuaalne valuutavahetusvõrk, ja Hyperledger, avatud lähtekoodiga plokiahela rakenduste katusprojekt, on kaks näidet privaatsetest plokiahelatest.

Andmete konfidentsiaalsuse huvides nõuab võrgu jagamine ettevõtte tasandil sageli kõrgemat privaatsuse taset. Privaatne plokiahel on parim valik, kui see on üks teie vajadustest. Privaatsed plokiahelad on vaieldamatult stabiilsem võrgualternatiiv, kuna vaid vähestel kasutajatel on juurdepääs teatud tehingutele. 

Pealegi on nõuete järgimine igas tööstusharus ülioluline. Iga tehnoloogia, mis ei järgi rangeid vastavusreegleid, on mingil ajal määratud läbikukkumisele. Tehingute sujuvaks ja arusaadavaks muutmiseks järgivad privaatsed plokiahelad kõiki vastavuseeskirju ja kaasavad need oma ökosüsteemi.

Loe lisaks: Mis vahe on avalikul ja privaatsel plokiahelal?

Nii privaatsel kui ka avalikul plokiahelal on puudusi: avalikel plokiahelatel kulub uute andmete kinnitamiseks kauem aega kui privaatsetel plokiahelatel ning privaatsed plokiahelad on vastuvõtlikumad pettustele ja halbadele osalejatele. Samuti julgustab tsentraliseeritud lähenemisviis sageli liigset sõltuvust kolmandate osapoolte haldustööriistadest ja soosib samu väheseid tööstusharus osalejaid. Nende puuduste ületamiseks loodi konsortsiumi plokiahelad.

Nüüd, kui avalike ja privaatsete plokiahelavõrkude põhialused on selgitatud, võtame allolevas tabelis kahe võrgu erinevused kokku.

Konsortsiumi plokiahela võrk

Erinevalt privaatsetest plokiahelatest on konsortsiumi plokiahelad lubatud plokiahelad, mida haldab organisatsioonide konsortsium, mitte üks asutus. Selle tulemusena on konsortsiumi plokiahelatel rohkem detsentraliseeritust kui privaatsetel plokiahelatel, mille tulemuseks on suurem turvalisus. 

Teisest küljest võib konsortsiumide loomine olla keeruline, kuna see nõuab koostööd mitme ettevõtte vahel, mis tekitab logistilisi probleeme ja konkurentsieeskirjade rikkumise ohtu.

Lisaks võib mõnel tarneahela liikmel puududa plokiahela tehnoloogiate kasutuselevõtuks vajalik tehnoloogia või infrastruktuur. Need, kes seda teevad, võivad otsustada, et nende andmete digiteerimise ja teiste tarneahela liikmetega ühenduse loomise esialgsed kulud on liiga kõrged kulud.

Ettevõtte tarkvaraarendaja R3 on välja töötanud populaarse konsortsiumi plokiahela lahenduste komplekti finantsteenuste sektorile ja mujale. CargoSmart on loonud Global Shipping Business Network Collaboration, mittetulundusliku plokiahela konsortsiumi, mille eesmärk on digiteerida laevandus ja võimaldada meretööstuse ettevõtjatel teha tõhusamat koostööd.

Konsortsiumi plokiahela üle teostab järelevalvet üks osapool, kuid see on kaitstud domineerimise eest. See juhendaja saab rakendada oma reegleid, teha muudatusi saldos ja lõpetada tehingud, mis on tõestatult vigased, niipea, kui iga liige on sellega nõus. Peale selle täidab see mitmeid muid ülesandeid, et pakkuda sama eesmärgiga ettevõtetele tulemustele orienteeritud koostööd.

Kuna kontrollitud plokkide teave on avalikult varjatud, on konsortsiumi plokiahelal kõrge privaatsuse tase. Kuid igaüks, kes on selle plokiahela liige, pääseb sellele juurde. Erinevalt avalikust plokiahelast ei ole konsortsiumi plokiahelal tehingutasusid.

Teine konsortsiumi plokiahela element, mis eristab seda avalikust plokiahelast, on selle paindlikkus. Maksimaalsetel valideerijatel võib olla probleeme vastastikuse kokkuleppe ja sünkroonimisega avalikus plokiahelas. Kahvlid tekivad sellise lahknemise tulemusena, mida konsortsiumivõrkudes ei esine.

Olenemata sellest, kui palju eeliseid konsortsiumi plokiahelal on, on sellel ka oma puudused. Selle plokiahela üks olulisemaid puudusi on see, et see on tsentraliseeritud, muutes selle pahatahtlike mängijate suhtes haavatavaks. Kui osalejate arv on piiratud, siis eeldatakse, et üks neist on süüdi.

Konsortsiumi plokiahela käivitamine on delikaatne protsess. Kõik peavad kinnitama liikmete suhtluse protokolli. Kuna aga ettevõttel on vähem paindlikkust kui väikeettevõttel, on ettevõtteid ühendava avaliku võrgu loomine aeganõudev.

Lubatud plokiahela võrk

Lubatud plokiahela võrgu loovad tavaliselt ettevõtted, kes loovad privaatse plokiahela. Väärib märkimist, et ka avalikke plokiahelavõrke saab lubada. See piirab, kes on volitatud võrgus osalema ja milliseid tehinguid nad saavad teha. Osalemiseks peavad osalejad esmalt saama kutse või volituse.

Lubatud plokiahelavõrgud pakuvad detsentraliseeritud platvormi, mis tähendab, et andmeid ei salvestata kesksesse hoidlasse ja igaüks pääseb neile igal ajal ja igast kohast juurde. See tagab, et kõigil kirjetel on muutumatud allkirjad. Kogu süsteem on turvaline ja andmed kaitstud, kuna kogu infovahetus ja tehingud on krüptograafiliselt krüpteeritud.

Lisaks jäävad võrgustiku kaevurid ja osalejad anonüümseks. 

Teine lubatud plokiahela eelis on läbipaistvus. Kõik näevad kõiki andmeid ja teavet. See eelis on aga andnud tagasilöögi, tekitades muret andmete turvalisuse pärast loata plokiahelas.

Inimene ei pea oma identiteeti lubatud plokiahelas tõestama. Võrguga liitumiseks pole vaja teha muud, kui oma arvutusvõimsust pühendada. Süsteemiga võivad liituda kõik kaevandajad, kes määravad ära nonce'i väärtuse ja lahendavad keeruka matemaatilise mõistatuse.

Paljude ettevõtete jaoks muudavad lubadeta plokiahela süsteemi piirangud selle riskantseks ettepanekuks. Nad usuvad, et lubadeta plokiahela kasutamine ettevõtete lahenduste müümiseks ei sobi neile. Nende puuduste tõttu lülitub lubadeta plokiahel Ethereum konsensusmeetodina üle töö tõestamise meetodilt panuse tõestamisele.

Kuigi anonüümsus on hea märk, sest kauplemisel osalejate isikud jäävad varjatuks, võib see olla ka tülikas. Näiteks kelmuse korral või kui keegi üritab tehinguga seotud isikutele jälile saada, muudab lubadeta plokiahel selle võimatuks. Seetõttu võtavad paljud inimesed nende funktsioonide tõttu kasutusele plokiahela ebaseaduslike tegevuste jaoks.

Krüptovõrkude kohta
 

Krüptovaluutat peetakse revolutsiooniliseks tehnoloogiaks, mis vabastaks maailma finantsinstitutsioonid ja vabastaks inimesed pangandusasutuse koormavast kontrollist ja tasudest. Ja kuigi peaaegu kõik on juba kuulnud krüptovaluutavõrkudest, nagu Bitcoin, mõistavad vaid vähesed inimesed, kuidas krüptovaluutad tegelikult töötavad. Siin on olulised asjad, mida nende kohta teada saada.

1. Krüptovaluutavõrgud on digitaalsed varad

Krüptovaluutavõrgud, nagu Bitcoin, on digitaalsed valuutad, mis kasutavad tehingute turvamisel ja kontrollimisel väga keerulist krüpteerimistüüpi, mida nimetatakse krüptograafiaks. Krüptograafia võimaldab ka krüptovõrkudel juhtida uhiuute valuutaühikute loomist. Krüptovaluutavõrgud on loodud töötama vahetusvahendina, mis on detsentraliseeritud või sõltumatu keskasutusest, näiteks finantsasutusest.

2. Krüptovõrke saab osta

Krüptovaluutavõrkude ostmine on suhteliselt lihtne. On krüptobörse, nagu Binance ja Coinbas, kust saab osta erinevaid digitaalseid münte. Krüptobörsid on platvormid, mis võimaldavad krüptoraha entusiastidel osta ja müüa digitaalseid münte.

Samuti on olemas digitaalsed rahakotid. Need rakendused võimaldavad krüptoomanikel suhteliselt hõlpsalt teistele inimestele raha saata. Kui teil on digitaalne rahakott, on võimalik isegi krüptovaluutasid ise hoida. Digitaalse rahakoti omandiõigust esindavad privaatvõtmed, mis salvestatakse otse teie arvutisse või nutitelefoni. 

3. Bitcoin on esimene krüptovaluutade võrgustik, mis kuulsust kogub

Alates 1990. aastate tehnoloogiabuumist on tehtud erinevaid katseid krüptorahasid luua. Esimesena kogub avalikku tuntust Bitcoin. Võrk haldab ühiselt Bitcoini emiteerimist ja tehinguid, kuna krüptovaluuta kasutab avatud lähtekoodiga peer-to-peer tehnoloogiat. See lõikab tõhusalt välja vahendaja.

Anonüümne programmeerijate rühm või üksik programmeerija alias "Satoshi Nakatomo" tutvustas krüptovõrku. Pärast avalikkusele kättesaadavaks saamist aastal 2009 on Bitcoin krüptovaluutade turul järjekindlalt domineerinud. Krüptovaluutad, nagu Bitcoin, on traditsiooniliste fiati valuutadega võrreldes volatiilsemad. Selle põhjuseks on asjaolu, et fiat-valuutad ei ole tagatud füüsiliste kaupadega ja ainult valitsus on kuulutanud need seaduslikuks maksevahendiks.

4. Lisaks Bitcoinile on mitu krüptovaluutavõrku

On tõsi, et Bitcoin domineerib krüptovaluutade turul, kuid kui olete tõesti huvitatud krüptovõrkudest, on tegelikult ka teisi populaarseid suuremaid krüptovaluutasid, mida võiksite selle asemel uurida. Neid kutsutakse altcoinideks või alternatiivseteks müntideks, kuna need käivitati pärast Bitcoini edu.

Allpool on mõned paljudest turul saadaolevatest märkimisväärsetest altcoinidest.

 • Ethereum – turukapitali poolest on Ethereum praegu teisel kohal, vaid Bitcoini järel. Eeter on selle spetsiifiline krüptovaluuta. See krüptovaluutade võrgustik paistab Bitcoinist silma, kuna üritab valuutana töötades pangandust häirida, mitte häirida andmete veebis salvestamist. Ethereumi plokiahel on muutunud populaarseks nutikate lepingute salvestamisel.
 • Ripple – see krüptovaluutade võrgustik koos krüptovaluuta XRP-ga püüab aidata finantsasutusi, selle asemel, et pangandusest eraldada. See on vastupidine sellele, mida Bitcoin teeb. XRP kui valuuta tugevus seisneb selle võimes minimeerida likviidsust, kuna seda saab kasutada kahe erineva fiat-valuuta vaheliste tehingute ajal. Ripple reklaamib end ka võrgustikuna, millel on Bitcoiniga võrreldes oluliselt kiirem tehingukiirus. Pange tähele, et 100 miljardit loodud XRP-d on lihtsalt olemas ja seda ei kaevandata.
 • Litecoin – Teine krüptovaluutade võrgustik, mis uhkeldab oma tehingukiirusega, on Litecoin. Väidetavalt on see kiirem kui Bitcoin. Mõned krüptovaluuta fännid näevad Litecoinis veel üht potentsiaalset alternatiivset münti Bitcoinile, millest võib saada legaalne valuuta. Mõned USA äriettevõtted, mis aktsepteerivad Bitcoini makseid, nagu Helen's Pizza, on juba teatanud oma valmisolekust aktsepteerida altcoine, nagu Litecoin.

5. Krüptovaluutavõrgud kasutavad plokiahela tehnoloogiat

Blockchain on üks rikkumatu andmebaas. See salvestab ja ajatemplib pidevalt "plokke" või tehinguid kronoloogiliselt. Blockchain on DLT või hajutatud pearaamatu tehnoloogia, mis hõlbustab P2P tehinguid ilma tsentraliseeritud osapooleta turvalisel ja kontrollitaval viisil. Protsessi kaudu, mida nimetatakse konsensuseks, tuleb iga tehing kontrollida. Sellepärast nõuab plokiahel, et mitu süsteemi osalejat kontrolliksid iseseisvalt ploki loova algoritmi väljundi autentsust. Pange tähele, et kui uus kirje on kinnitatud või sellega nõustutud ja plokiahelas tehtud, on see lukustatud. See tähendab, et seda ei saa muuta. Lisa või uue kirje lisamine on ainus viis selle värskendamiseks.

Praeguseks tuntuim plokiahela tehnoloogia kasutusala on krüptovaluutatehingute toetamine, näiteks need, mis hõlmavad Bitcoini, Ethereumi, Ripple'i või Litecoini võrke. Ärge ajage segamini ega ühendage Bitcoini plokiahelaga, kuna need on kaks erinevat mõistet. Blockchain on andmebaas või tehnoloogia, mis võimaldab Bitcoini ja teiste krüptovõrkude ainulaadset ja turvalist tehingut, Bitcoin on aga valuuta. Lihtsalt öeldes on Bitcoin vaid üks paljudest plokiahela rakendustest.

6. Krüptovaluutavõrke saab kasutada kaupade ja teenuste ostmiseks

Kaupade ja teenuste eest maksmine ning investeerimine – kõik need asjad on võimalikud krüptovaluutavõrkude kaudu. Selles osas on need sarnased füüsiliste valuutadega. Kuid pange tähele, et krüptovaluutadel pole füüsilist vormi ja erinevalt fiat-rahast ei ole ükski valitsus neid seaduslikuks maksevahendiks kuulutanud. Enamikku krüptovaluutavõrke ei toeta ka juriidiline isik ega valitsus. Keskpangad ei määra konkreetse krüptovaluuta pakkumist. See tähendab, et kasutajad saavad tehingutes otse osaleda isegi ilma vahendajat kaasamata. Fiat-raha puhul on vahendajaks tüüpiliselt pank. 

Paljud riigid peavad krüptorahavõrkude kasutamist legaalseteks tehinguteks. Siiski on oluline märkida, et teised piiravad krüptovaluutadega seotud tehinguid, samas kui mõned peavad neid täiesti ebaseaduslikeks. Inimesele võidakse määrata vanglakaristus krüptovõrke kasutades tehingute tegemise eest riikides, kus digitaalsed valuutad on ebaseaduslikud. Mehhiko, Sambia, Egiptus, Saudi Araabia ja Hiina piiravad krüptovaluutade kasutamist. Seevastu Nepal, Ecuador, Boliivia, Alžeeria, Maroko, Vietnam ja Bangladesh peavad krüptorahavõrke puudutavaid tehinguid ebaseaduslikuks tegevuseks.

7. Krüptovaluutavõrgud on maksustatavad

USA maksuteenistus ütleb, et kõik virtuaalvaluutatehingud on maksustatavad. 

Krüptovaluutat, mida te varana hoiate, käsitletakse varana. See tähendab, et sellest ei pea ilmtingimata teatama, kuna mõne krüptovaluuta ostmine ja siis mitte midagi muud peale nende hoidmise muudab krüpto võlakirjaks või aktsiaks. Siiski peate teatama tehingutest, mille puhul vahetate või müüte mõnda, et midagi osta.

Digitaalne valuuta lisatakse teie sissetulekutesse ja kajastub teie W-2-s, kui teile selle kaudu makstakse. See maksustatakse tuluna. Kui olete tööandja, kes maksab oma töötajatele krüptomakseid, peate ka tagama, et see on teie W-2-s. Krüptovaluuta väärtus USD-des tehingu toimumise päeval tuleb täpselt registreerida.

Inimesed, kes kaevandavad krüptovaluutasid ja on mõnda neist edukalt kaevandanud, peaksid IRS-i andmetel ka oma W-2 münte oma brutotulu osana kajastama. Samuti peaksite müntide saamisel pidama puhast arvestust müntide väärtuse kohta, nagu krüptomaksete tegemisel.

8. Krüptovaluutavõrgud on parem lahendus kui valitsuse raha

Paljud eksperdid ütlevad, et krüptovaluutad on paremad kui traditsiooniline fiat-raha. Siin on mõned lahendused, mida krüptovaluutavõrkude detsentraliseeritud olemus pakub:

 • Annab inimestele oma raha eest – inimesed annavad põhimõtteliselt ära kogu oma kontrolli oma traditsioonilise sularaha üle valitsusele ja keskpankadele. See ei ole probleem, kui usaldate oma valitsust täielikult. Valitsused võivad aga teie pangakonto külmutades lihtsalt keelata teie juurdepääsu teie raskelt teenitud rahalistele vahenditele. Näiteks on valitsusel kõik õigused teie varadele, kui te ilma seadusliku tahteta USA-s ettevõtet omades ootamatult meie hulgast lahkute. Võtke veel üks näide Indiast – riigi valitsus kaotas 2016. aastal pangatähed. Kõiki neid asju saab krüptorahavõrkudega ära hoida, kuna nendel platvormidel on oma rahadele juurdepääs ainult teie.
 • Teenib pangatagasi – vaatamata tehnoloogia lõpututele edusammudele kogu maailmas, puudub paljudel inimestel endiselt juurdepääs finantsasutustele, näiteks pankadele, või on juurdepääs neile piiratud. Levitades digitaalset kaubandust üle maailma, saavad krüptorahavõrgud selle probleemi lahendada. Krüptovaluutadega saab igaüks hakata makseid tegema ja vastu võtma, kui tal on juurdepääs mobiiltelefonidele. See on hea, kuna rohkematel inimestel on juurdepääs seadmetele, nagu mobiiltelefonid, tahvelarvutid ja sülearvutid, kui pankadele.
 • Kärbib vahemeest – digitaalne makseteenus või teie pank vähendab iga kord, kui saadate või võtate vastu makse traditsioonilise rahaga. Teisest küljest on kõik võrgustiku liikmed krüptovaluutade kasutamisel vahendajad. See tähendab, et vahendajatasu on minimaalne, kui see on olemas.

Täname, et külastasite ja lugesite seda artiklit! Palun jaga, kui meeldis!

Mida peaksite teadma enne krüptovaluutasse investeerimist – algajale

Olete lõpuks otsustanud alustada oma krüptovaluutakauplemiskarjääri ja mõtlete juba sellele, kuidas kavatsete oma miljoneid kulutada. Pole kahtlust, et krüptovaluuta on investorite jaoks põnev turg, kuid kahjuks ei juhtu edu nii lihtsalt.

Paljudele investoritele meeldib krüptovaluutaga kaubelda, kuna see on äärmiselt muutlik vara. Kui suudate turu õigesti ajastada, võib krüptoga kauplemine anda teile palju suuremat tulu kui traditsioonilised investeeringud.

Tõsiselt öeldes võib krüptovaluutaga kauplemine olla riskantne äri. Jah, see on tõsi – mõned inimesed on teeninud palju raha. Mõned inimesed on aga ka palju raha kaotanud.

Neile teist, kes on huvitatud krüptovaluutaga kauplemisest õppimisest, olen siin, et aidata teil alustada. See algajate juhend näitab teile kõike, mida peate teadma.

Esiteks annan teile taustateavet selle kohta, millal krüptovaluutadega kauplemine algas. Järgmisena aitan teil mõista lühi- ja pikaajalise krüptovaluutaga kauplemise erinevust ning nende eeliseid ja puudusi.

Pärast seda räägime teile olulistest asjadest, millega peate enne kauplemise alustamist ettevaatlik olema.

Lõpuks näitan teile, kuidas kaubelda! See sisaldab samm-sammulist juhendit koos kasulike piltidega.

Selle algaja juhendi lugemise lõpuks on teil kogu teave, mis on vajalik iseseisvaks kauplemiseks. Niisiis, mida sa ootad, lähme ja tutvume krüptokaubanduse algusaegadega!

Mis on krüptovaluuta?

Kuigi krüptovaluutasid on palju erinevaid, on neil kõigil üks ühine joon: nad töötavad plokiahela tehnoloogial, muutes need detsentraliseerituks. Finantstoimingute detsentraliseerimisel krüptovaluutade kaudu on traditsioonilise finantssüsteemiga võrreldes mitmeid eeliseid, sealhulgas:

 • Lõikab ära peaaegu kõik pankadega seotud üldkulud
 • Odavamad tehingud, mida saab rahvusvaheliselt saata ja vastu võtta
 • Inflatsioon või piiratud pakkumine, mis on koodi sisse kirjutatud – pole vaja Föderaalreservi usaldada
 • Tuletisinstrumendid, nagu kauplemisstrateegiad ja laenud, saab kodeerida otse teatud krüptovaluuta plokiahelatesse, asendades vajaduse finantsvahendajate järele.

Mis on krüptovaluuta? Lihtne seletus – YouTube

Suurim krüptovaluuta on Bitcoin ja seda kasutatakse "digitaalse kullana". Sisuliselt on Bitcoin kaup, mida kasutatakse väärtuse hoidjana. Ethereum on suuruselt teine ​​krüptovaluuta, mille turukapital on 170 miljardit dollarit. Arendajad saavad Ethereumi plokiahelas välja töötada nutikaid lepinguid, et luua traditsioonilistele pangandusfunktsioonidele, nagu laenamine ja kauplemine, detsentraliseeritud alternatiive.

Kuidas krüptovaluuta töötab?

Krüptovaluutad on digitaalsed varad, mis töötavad plokiahelal. Plokiahela tehnoloogia salvestab iga krüptovaluuta tehingu pearaamatu igas plokiahelat toitavas sõlmes. Sõlmed on arvutid, mis on Bitcoini kaevandamiseks ühendatud Bitcoini võrku. Kui üks neist kaevandajatest üritab sisestada valetehinguid, tühistatakse see õige pearaamatu poolt.

Õige pearaamatu määrab enamik kaevurite kirjeid. Teoreetiliselt saate plokiahelat häkkida, kontrollides 51% krüptovaluuta võrgust protsessis, mida nimetatakse 51% rünnakuks. See protsess on aga majanduslikult teostamatu ja nõuaks äärmiselt koreograafilist häkkimist miljardite, kui mitte triljonite dollarite väärtuses arvutiriistvaraga.

Krüptovaluutaga tehingute tegemiseks peab teil olema avalike ja privaatsete võtmete komplekt. Need võtmed on nagu teie krüptovaluuta rahakoti genereeritud paroolid. Teie avalik võti on ühendatud teie rahakoti aadressiga ja võimaldab inimestel teile krüptovaluutat saata. Teie privaatvõtit kasutatakse teie rahakotist saadetavate tehingute kinnitamiseks – ainult teil on juurdepääs oma privaatvõtmetele.

Kas tead, kuidas krüptoraha töötab? | krüptovaluuta poolt | Keskmine

Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole paljudel krüptovaluutadel piiratud pakkumine. Bitcoini kogupakkumine on piiratud 21 miljoni mündiga, kuid paljudel altcoinidel on määratud inflatsioonimäär, mille kogupakkumisele ei piirdu, nagu Ethereum.

Krüptovaluutaga kauplemine

Nagu te juba teate, sai Bitcoinist esimene krüptovaluuta, kui selle 2009. aastal välja lasi Satoshi Nakamoto. Arvestades, et maksimaalne võimalik genereeritud bitcoinide arv on 21 miljonit.

Isik Satoshi Nakamoto oli seotud bitcoini algusaegadega, töötades tarkvara esimese versiooni kallal 2009. aastal. Nakamotosse ja Nakamotosse suheldi elektrooniliselt ning isiklike ja taustaandmete puudumise tõttu oli võimatu välja selgitada tegelik identiteet nime taga.

Nakamoto seotus bitcoiniga lõppes 2010. aastal. Viimane kirjavahetus, mida keegi Nakamotoga pidas, oli teisele bitcoini arendajale saadetud e-kirjas, milles öeldi, et nad on "liikunud muude asjade juurde". Suutmatus nimele nägu anda on viinud märkimisväärsete spekulatsioonideni Nakamoto identiteedi üle, eriti kuna krüptovaluutade arv, populaarsus ja tuntus on kasvanud.

Kes on Satoshi Nakamoto? | Bit2Me Akadeemia

Kuna aga saadaval on ainult üks münt, ei saaks te sellega kaubelda ühegi teise krüptovaluutaga.

Inimesed hakkasid nendega kauplema alles paar aastat hiljem, kui krüptorahasid loodi üha rohkem. Idee on tõesti lihtne. Vahetate ühe krüptovaluuta teise vastu, lootes, et ostetud mündi väärtus tõuseb.

See kontseptsioon on sama, mis reaalse maailma börsil.

Kui inimesed kauplevad, peavad nad kasutama krüptovaluutavahetust. Nii saab ostjaid ja müüjaid sobitada. Näiteks kui teil on Bitcoin ja soovite seda Ethereumi eest müüa, aitab börs teil leida Ethereumi müüja, kellega kaubelda.

Börsid võtavad selle eest tasu, mis tavaliselt maksab umbes 0,1% iga tehingu eest. Krüptovaluutaga kauplemine on nüüd väga populaarne – iga päev ostetakse ja müüakse miljardeid dollareid väärt münte.

"Õnnelikud" on sellega teeninud tõsise rahasumma ja paljud inimesed kauplevad praegu krüptovaluutaga täiskohaga tööna.

Kogenud kauplejad kasutavad aga palju erinevaid tööriistu, mis aitavad neil õigel ajal õigeid münte valida. See võib hõlmata tarkvara, mis aitab investoritel analüüsida varasemaid hinnasuundumusi jne.

Sellest hoolimata peavad kõik kuskilt alustama! Kuni te ei kauple rohkem, kui saate endale lubada kaotada, pole proovimisest kahju.

Nüüd selgitan nüüd, mis on lühiajaline kauplemine, koos selle eeliste ja puudustega.

Lühiajaline kauplemine

Lühiajaline kauplemine on koht, kus ostate krüptovaluutat, kuid plaanite seda hoida vaid lühikest aega. See võib olla midagi alates minutitest, tundidest, päevadest, nädalatest või isegi mõnest kuust!

Võite osta teatud krüptovaluutat, kuna arvate, et selle hind tõuseb lühikese aja jooksul. Sel juhul müüksite selle kiire kasumi nimel maha, kui arvate, et hind hakkab taas langema!

Vaatame lühiajalise kauplemise mõningaid eeliseid.

Eelised

Lühiajalise krüptovaluutaga kauplemise peamiseks eeliseks on see, et see pakub tõeliselt head võimalust suure protsentuaalse kasumi teenimiseks. Erinevalt fiati valuutaturgudest, kus hinnad ei liigu tavaliselt iga päev rohkem kui 1%, võivad krüptovaluutade hinnad üleöö peaaegu kahekordistuda!

Nüüd, mil krüptovaluutad on muutunud nii populaarseks, on nüüdseks kaubelda enam kui 8000 erineva krüptovaluutaga. Mis tähendab üht – rohkem võimalusi tohutu kasumi teenimiseks. Mitte ainult see, vaid ka paljude müntide kauplemismahud on suured.

Suured kauplemismahud on olulised, kuna see tähendab, et leiate alati ostja või müüja! See tähendab lihtsalt seda, et sellest krüptovaluutast liigub sisse ja välja suur hulk valuutat.

Kuidas Bitcoiniga kaubelda: tutvuge Bitcoini kauplemisega

Puudused

Kuna krüptovaluutaturud on nii volatiilsed, võivad hinnad väga kiiresti muutuda. See tähendab, et kui soovite teostada lühiajalist krüptokauplemist, peate kulutama palju aega turgude analüüsimisele.

Väga oluline on hoida oma emotsioone kontrolli all – lühiajalise kauplemisega saate teada, et te ei võida alati. See võib olla väga stressirohke, kui hinnad liiguvad teisiti, kui olete lootnud.

Seega on kahjumiga leppimise õppimine krüptovaluutaga kauplemise suur osa. Keegi ei teeni 100% ajast kasumit!

Lühiajalised krüptovaluutaga kauplejad otsivad väikestest hinnaliikumistest väikest kasumit, seega peab teil olema üsna hea analüüsivõime. See tähendab, et on võimalik lugeda kauplemisgraafikuid ja -graafikuid. Kui olete algaja, võib selle õppimine veidi aega võtta.

Lühiajalise kauplemise teine ​​puudus on see, et hea tootluse saamiseks peate tegema üsna suure investeeringu. See on midagi, millega enamik teist algajaid ei pruugi end mugavalt tunda.

Pikaajaline kauplemine

Kas olete kunagi kuulnud sõna " HODL" ? Noh, kui ei, siis eeldame, et olete krüptoruumis täiesti uus! Ei, seda sõna ei leia sõnastikust, kuid kindlasti leiate selle krüptofoorumitest ja kogukonna vestlusgruppidest!

"HODL" on slängisõna, mis tähendab krüptovaluuta pikaajalist hoidmist, mitte selle müümist. Selle tegelik tähendus on "Hoia kallist elu". Tavaliselt tähendab pikaajaline krüptokauplemine mündi hoidmist ühe aasta või kauem.

Mõte seisneb selles, et kuigi volatiilsus on alati olemas, peaks hind pikas perspektiivis suurel määral tõusma.

Suurepärane näide selle kohta on õnnelikud investorid, kes ostsid Bitcoini 2011. aastal, kui see oli vaid 0,35 dollarit. Kui nad 2021. aasta alguses sellest kinni pidasid, oleksid nad võinud müüa oma mündid peaaegu 50 000 dollari eest! See on rohkem kui 143 000 korda suurem kui teie esialgne investeering!

Liiga vara "Kuule" jaoks: mida BTC ralli tegelikult tähendab

Eelised

Pikaajalise krüptovaluutaga kauplemise üks peamisi eeliseid on see, et see on lihtne ja nõuab veidi aega. Te ei pea mõistma keerulisi kauplemisgraafikuid ega graafikuid, kuna soovite lihtsalt oma münti pikaks ajaks hoida.

Erinevalt lühiajalisest kauplemisest, kus pead pidevalt kulutama aega krüptovaluutade hindade kontrollimisele, saad seda teha ka vabast ajast. See on lihtne, kui olete oma mündi ostnud, ei pea te tegema midagi muud kui ootama!

Pikaajalise krüptovaluutaga kauplemise teine ​​hea eelis on see, et alustamiseks pole vaja palju raha. Saate osta väikeses koguses alati, kui teil on üle raha, ja lasta sellel pika aja jooksul kasvada.

See võimaldab teil ka vältida turu volatiilsusest tulenevaid pingeid, kuna te ei pea muretsema lühiajaliste hinnamuutuste pärast.

Puudused

Pikaajalise krüptovaluutaga kauplemise üks puudus on see, et võite kasutamata jätta hea võimaluse kiirete lühiajaliste kasumite teenimiseks.

Mõnikord tõuseb müntide väärtus väga kiiresti, kuid langeb otse tagasi. Lühiajalised kauplejad märkavad seda ja saavad kiiresti kasumit teenida.

Veel üks miinus on see, et kuna te ei kuluta aega turu analüüsimisele (nii palju kui lühiajaline kaupleja), võite mõnest halvast uudisest ilma jääda. Kui avaldatakse halbu uudiseid, mis võivad teie krüptovaluuta hinda mõjutada (nt regulatsioonid), võib hind langeda ega tõuse enam kunagi.

Seega veenduge, et olete krüptovaluutauudistega kursis, et seda vältida.

Nüüd, kui teate nii lühi- kui ka pikaajalise krüptovaluutaga kauplemise eeliseid ja puudusi, vaatame mõnda asja, millega peate enne alustamist ettevaatlik olema.

Millega ettevaatlik olla?

Kõige olulisem asi, mida enne kauplemise alustamist meeles pidada, on see, et võite kaotada kogu oma investeeringu.

Krüptovaluutaturud on väga muutlikud ja kuigi mõned inimesed on teeninud palju raha, on paljud inimesed ka raha kaotanud. Te ei tohiks kunagi kaubelda summaga, mille kaotamist te ei saa endale lubada.

See, kuidas te oma kahjudega toime tulete, määrab teie edu kauplejana. Siin on mõned olulised nõuanded – ärge kunagi püüdke oma kahjumit tagasi teenida, investeerides suuremaid summasid. See on emotsioonidega investeerimine ja sageli kaotavad inimesed palju raha.

KÕIK

Mis FUD? Bitcoini turg, mida piiravad jaanuari hädad

Populaarne termin, mida kasutatakse nii reaalses kui ka krüptokaubanduses, on FUD. See tähistab  hirmu ebakindlust ja desinformatsiooni.

FUD on see, kui inimesed või organisatsioonid püüavad panna inimesi varasse mitte investeerima, öeldes neile, et nad kaotavad kogu oma raha (või midagi sarnast). Tavaliselt öeldakse selliseid asju nagu "_See on pettus" _või " Läheb krahhi".

Enne kiirete järelduste tegemist peaksite alati ise uurima. Kasutage Google'it, et teada saada, kas kuuldud teave on õige.

Veenmine

Viimane asi, mida enne kauplemise alustamist arvestada, on see, et teid ei tohiks kunagi mõjutada teiste inimeste arvamused. Pidage meeles, et te pole ainus inimene, kes soovib krüptovaluutaga kauplemisest kasu saada.

Olge ettevaatlik Youtuberite suhtes, keda vaatate ja kuulate. Sageli maksavad neile krüptovaluutaprojektid oma mündi reklaamimise eest. See võib hinda lühiajaliselt tõsta, kuid pikas perspektiivis võib lõppeda langusega. Seega tehke alati kõigepealt oma uurimustööd.

Kui olete meie juhendit siiani lugenud, peaksite nüüd hästi mõistma, mis on krüptovaluutaga kauplemine, mis vahe on lühi- ja pikaajalisel kauplemisel ning millega peate olema ettevaatlik.

Arva ära? Nüüd aeg õppida  , kuidas  kaubelda porgandit!

Kuidas alustada kauplemist

Kuna soovite kaubelda krüptovaluutadega, on esimene asi, mida me tegema peame, hankima teile mõned mündid! Lihtsaim viis seda teha on Bitcoini (BTC), Ethereumi (ETH) ja Tehteri (USDT) abil, kuna peaaegu kõik börsid aktsepteerivad seda.

Kiireim viis Bitcoini (BTC), Ethereumi (ETH) ja Tehteri (USDT) ostmiseks on kasutada oma deebet-, krediitkaarti või pangaülekannet Binance'iga. Binance on börsimaakler ja müüb teile Bitcoini tõeliselt hea kursiga. See on seda väärt, kuna saate oma mündid kohe kätte.

Binance on populaarne oma krüpto-krüptovahetusteenuste poolest. Binance tõusis 2017. aasta maaniasse ja on sellest ajast alates tõusnud maailma parimaks krüptobörsiks.

Avage konto Binance Exchange'is

Minge Binance'i veebisaidile,  klõpsates seda linki . Peate valima kasutajanime ja tugeva parooli. Samuti peate kinnitama oma e-posti aadressi ja mobiiltelefoni numbri.

Kinnitage oma konto Binance'is

Binance'is registreerumise kohta parema ülevaate saamiseks vaadake järgmist GIF-  i .

_.gif

1. Külastage Binance'i ametlikku veebisaiti ( https://www.binance.com ) ja klõpsake paremas ülanurgas nuppu [Registreeri].

1.png

2. Registreerimislehel järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid ja sisestage oma konto jaoks kasutatav e-posti aadress ja parool. Pärast TOU hoolikat lugemist klõpsake [Loo konto].

Märge:

 • Parool peab olema numbrite ja tähtede kombinatsioon, mis sisaldab vähemalt 8 tähemärki, ühte SUURTÄHE ja ühte numbrit.
 • Kui sõber on teid suunanud Binance'is registreeruma, sisestage kindlasti õige soovituse ID ( 28551372 ).

2.png

3. Pärast nupul Registreeru klõpsamist valige suvand vastavalt oma olukorrale.

4. Peale klõpsamist saadab süsteem Sinu meilile kinnituskoodi, mis kehtib 30 minutit. Kinnituskoodi kontrollimiseks logige sisse oma e-posti kasti ja sisestage see õigeaegselt.

5. Pärast kinnituskoodi sisestamist ilmub järgmine leht, mis näitab, et olete edukalt registreerunud.

Märge:

Oma konto turvalisuse huvides lubage pärast esimest sisselogimist kindlasti kahefaktoriline autentimine (2FA). Saadaval on nii Google 2FA kui ka SMS 2FA.

6. Külastage Binance'i veebisaiti ja logige sisse oma kontole, seejärel klõpsake [User Center]-[Identification].

Klõpsake alal Identiteedi kinnitamine nuppu [Kinnita].

Pärast rahvuse valimist klõpsake [Start].

*Palun veenduge, et kogu sisestatud teave on kooskõlas teie isikut tõendavate dokumentidega. Pärast kinnitamist ei saa te seda enam muuta.

7. Järgmisena sisestage oma isiklikud andmed ja klõpsake [Continue].

Pärast põhikinnituse lõpetamist klõpsake jätkamiseks [Go to Advanced Verification].

Järgmisena peate üles laadima pildid oma isikut tõendavatest dokumentidest. Valige kehtiv isikutunnistuse tüüp vastavalt teie dokumentide väljastamise riigile. Enamiku kasutajate jaoks vali pass, ID-kaart või juhiluba.

*Pärast ID-faili valimist on isikutunnistuse kinnitamiseks kaks võimalust:

 1. Pilte tegema
 2. Faile üles laadima

Näiteks kui kasutate ID-kaarti, peate pildistama oma ID-kaardi esi- ja tagalehte. Saate seda teha oma veebikaameraga või laadida dokumendi pildi arvutist üles.

Pärast dokumendifotode üleslaadimist palub süsteem kinnitamiseks teha uus foto. Pildistamiseks klõpsake pildialal, seejärel klõpsake [Esita ja jätka]

Pärast klõpsamist palub süsteem teil näo kinnitamine lõpetada. Näo kinnitamise lõpetamiseks arvutis klõpsake nuppu [Alusta kinnitamist].

Teise võimalusena võite QR-koodi saamiseks liigutada hiire valikule [Kasuta mobiiltelefoni]. Näo kinnitamise lõpetamiseks skannige QR-kood oma rakenduse Binance kaudu.

Pärast protsessi lõpetamist oodake kannatlikult. Kui teie taotlus on kinnitatud, saadab Binace teile meiliteate.

Lõpetage kindlasti põhiteabe ja foto kinnitamise protsess 15 minuti jooksul ning ärge värskendage protsessi ajal brauserit.

 • Võite proovida identiteedi kinnitamise protsessi lõpule viia kuni 10 korda päevas. Kui teie taotlus lükati 24 tunni jooksul tagasi 10 korda, peate uuesti proovimiseks ootama 24 tundi.

Kuidas osta Binance P2P (veebis) krüptovaluutat?

Nüüd saate Binance P2P-s osta krüptovaluutasid kasutades mitut fiat-valuutat ilma tehingutasuta!

Vaadake allolevat juhendit Binance P2P-s krüpto ostmiseks ja kauplemise alustamiseks.

Juhendvideo

Samm 1:

Minge Binance P2P lehele ja

 • Kui teil on juba Binance'i konto, klõpsake " Logi sisse " ja minge 4. sammu juurde
 • Kui teil pole veel Binance'i kontot, klõpsake nuppu " Registreeri ".

2. samm:

Sisestage registreerimislehele oma e-post ja määrake sisselogimisparool. Lugege läbi ja kontrollige Binance'i tingimusi ning klõpsake nuppu "Registreeri".

3. samm:

Lõpetage 2. taseme identiteedi kinnitamine, lubage SMS-kinnitus ja seejärel määrake eelistatud makseviis.

4. samm:

Valige (1) "Osta krüpto", seejärel klõpsake ülemisel navigeerimispaneelil (2) "P2P-kauplemine".

5. samm:

Klõpsake (1) "Osta" ja valige valuuta, mida soovite osta (BTC on näidatud näitena). Filtreerige hind ja rippmenüüs (2) "Makse", valige reklaam, seejärel klõpsake (3) "Osta".

6. samm:

 1. Sisestage summa (oma fiati valuutas) või kogus (krüptodes), mida soovite osta, ja klõpsake (2) "Osta".

7. samm:

Kinnitage makseviis ja summa (koguhind) lehel Tellimuse üksikasjad.

Viige fiati tehing lõpule maksetähtaja jooksul. Seejärel klõpsake "Teisaldatud, järgmine" ja "Kinnita".

Märkus. Peate makse edastama otse müüjale pangaülekande, Alipay, WeChati või mõne muu kolmanda osapoole makseplatvormi kaudu müüja esitatud makseteabe alusel. Kui olete makse juba müüjale üle kandnud, ei tohi te vajutada nuppu "Tühista", välja arvatud juhul, kui olete oma maksekontole juba müüjalt raha tagasi saanud. Kui te tegelikku makset ei soorita, ärge klõpsake makse kinnitamiseks nuppu „Kinnita“. See ei ole tehingureeglite järgi lubatud. Kui tehingu käigus tekib probleeme, saate müüjaga ühendust võtta vestlusakna kaudu.

8. samm:

Kui müüja on krüptovaluuta vabastanud, on tehing lõpetatud. Võite klõpsata (2) „Teisalda Spot Walletile”, et teisaldada digitaalsed varad oma Spot Walletti.

Samuti võite äsja ostetud digitaalse vara vaatamiseks klõpsata nupu kohal (1) „Kontrolli minu kontot”.

Märkus: Kui te ei saa krüptovaluutat 15 minutit pärast klõpsamist "Üle kantud, järgmine", võite klõpsata "Apellatsiooni" ja klienditeenindus aitab teid tellimust töödelda.

Kuidas Binance'i veebisaidil punktiga kaubelda

Videoõpetus: klõpsake sellel videol, et saada teada, kuidas Binance'is kauplemist märgata

Külastage Binance'i veebisaiti ( www.binance.com ), klõpsake oma Binance'i kontole sisselogimiseks lehe paremas ülanurgas [Logi sisse].

Seejärel klõpsake avalehel mis tahes krüptovaluutat ja minge otse vastavale hetkekauplemislehele.

Siin on kauplemislehe liides.

 1. Binance'i teadaanded
 2. Kauplemispaari kauplemismaht 24 tunni jooksul
 3. Müüa tellimisraamat
 4. Osta tellimisraamat
 5. Küünlajalgade diagramm ja turu sügavus
 6. Kauplemise tüüp: Koht/ristmarginaal/isoleeritud marginaal
 7. Tellimuse tüüp: Limit/Market/Stop-limit/OCO (One-Cancels-the-Other)
 8. Osta krüptovaluutat
 9. Müüa krüptovaluutat
 10. Turu ja kauplemise paarid.
 11. Teie viimane sooritatud tehing
 12. Turutegevused: suur kõikumine/tegevused turul kauplemisel
 13. Avatud tellimused
 14. Teie 24-tunnine tellimuste ajalugu
 15. Binance'i klienditeenindus

Võtame näiteks BNB ostmise. Klõpsake Binance'i avalehe ülaosas valikul [Trade] ja valige [Classic] või [Advanced]. Minge BNB ostmiseks ostmise jaotisesse ja sisestage oma tellimuse hind ja summa, seejärel klõpsake tehingu lõpetamiseks nuppu [Osta BNB].

BNB müümiseks saate järgida samu samme.

 • Vaikimisi korralduse tüüpi nimetatakse piirtellimuseks. Kuid kui kauplejad soovivad tellimust esitada niipea kui võimalik, võivad nad lülituda [Turu] Tellimusele. Valides turukorralduse, said kauplejad teha tehingu hetkega hetke turuhinnaga.
 • Kui BNB/BTC turuhind on 0,002, kuid soovite osta konkreetse hinnaga, näiteks 0,001, saate esitada [limiit] tellimuse. Kui turuhind jõuab teie määratud hinnani, siis teie esitatud tellimus täidetakse.
 • Kasti BNB summa all näidatud protsent viitab BTC summale, mida soovite BNB ostmiseks kasutada. Pange summa ja ostke krüpto.

Saate registreeruda ja kaubelda tippbörsidel:

 1. Binance Exchange
 2. Bittrexi vahetus
 3. Poloniexi börs
 4. Bitfinex Exchange
 5. Huobi Exchange
 6. MXC Exchange
 7. ProBIT Exchange
 8. Gate.io Exchange
 9. Coinbase Exchange

Järeldus

Ja see on meie krüptovaluutaga kauplemise juhend algajatele lõppenud – loodame, et teile meeldis!

Kui olete selle artikli algusest lõpuni läbi lugenud, peaksite nüüd hästi mõistma, mis on krüptokauplemine, mis on lühi- ja pikaajalise kauplemise erinevus ning mõned olulised asjad, mida enne alustamist arvestada.

Mitte ainult seda, vaid tead nüüd, kuidas teha oma esimene krüptoost ja kuidas kaubelda erinevate krüptovaluutade vahel! Pidage meeles, et enne investeeringute tegemist peaksite alati rääkima finantsnõustajaga ja tegema alati oma uurimistööd.

(Ma tahan, et jääksite ohutuks!)

Niisiis, kuidas te juhendi leidsite? Kas olete ostnud oma esimese krüptovaluuta? Kas teil on ideid, millise krüptovaluutaga kavatsete kauplema hakata?...

Anna kommentaariumis teada!

Täname, et külastasite ja lugesite seda artiklit! Kui teile see meeldis, jagage seda teistega.

Ärge jätke järgmist artiklit maha!!

What is Midas Dollar (MDO) | What is Midas Dollar token | What is MDO token

From Q4 2020 we’ve taken strategic steps to refine our approach and direction going forward, continuing our relentless focus on DeFi. Stepping into 2021 with a stronger management board, we are thrilled to start a new year with lots of confidence and excitement.

Today, we’d like to announce the launch of Midas Dollar (MDO), an algorithmic stablecoin running on Binance Smart Chain. Midas Dollar is an innovative solution that can adjust its supply deterministically to move the price of the token in the direction of a target price to bring programmability and interoperability to DeFi. One of the biggest issues of all current algorithmic stablecoins right now is utility. We are glad that MDO has use-cases right away.

Inspired by Basis and its predecessors (Empty Set Dollar and bDollar), Midas Dollar is a multi-token protocol that consists of three tokens: MDO (the algorithmic stablecoin), Midas Dollar Shares (or MDS, which holders can claim MDO inflation when the network expands), and Midas Dollar Bonds (or MDB, which can be purchased at 1:1 rate when the network is in contraction and can be redeemed with premium for MDO the network returns to its inflationary state, above the $1 peg).

Midas Dollar Protocol

 • When MDO trades below the $1 target price

When MDO price is below the target price of $1, token holders can purchase Midas Dollar Bonds (MDB) by burning MDO to reduce the circulating supply with a 1:1 ratio, and Bonds will be burnt when users redeem MDO with a premium bonus.

In case of redemption, an amount of MDO will be minted according to the TWAP at the beginning of the epoch (for example, if the MDO price is $1.1 then one Bond burnt will get back 1.1 MDO). Important to note is that Bonds have no expiry after purchase.

 • When MDO trades above the $1 target price

When MDO price is above the 1$ peg, the token supply will have to expand to push it back down to 1$ and the contract will allow the redemption of the MDB.

When the price of MDO continues trading above the $1 target price after bond redemption, the contract mints an appropriate amount of new MDO. This will be distributed to the Boardroom Stakers.

This three token system creates incentives through seigniorage, always pushing MDO towards its peg. MDS is used to redistribute the seigniorage from inflating the asset, while MDB is used to establish a price floor while MDO is in its deflationary state.

️Unique algorithm of MDO

 • (Boardroom) Epoch duration: 8 hours during expansion and 6 hours during contraction — the protocol reacts faster to stabilize MDO price to peg as compared to other protocols with longer epoch durations
 • Epoch Expansion: Capped at 6% if there are bonds to be redeemed, 4% if treasury is sufficiently full to meet bond redemption
 • MDB tokens do not expire and this greatly reduces the risk for bond buyers
 • Price feed oracle for TWAP is based on the average of 2 liquidity pool pairs (i.e. MDO/BUSD and MDO/BNB) which makes it more difficult to manipulate
 • The protocol keeps 75% of the expanded MDO supply for MDS boardroom stakers for each epoch expansion, 25% toward Midas DAO Fund. During debt phase, 50% of minted MDO will be sent to the treasury for MDS holders to participate in bond redemption
 • No discount for bond purchase, but premium bonus for bond redemptions if users were to wait for MDO to increase even more than the 1 $BUSD peg
 • Stronger DAO Fund to stablize price better
 • Riding on Midas.eco’s various resources and ecosystem pillars, MDO will find its ever growing utilities right after launch, which is its great advantage over other algorithmic stablecoins.

Midas DAO Fund

This is a fund established to support MDO ecosystem:

 • Rewards to all contributors & participants
 • Marketing, events and partnerships to grow MDO
 • If the protocol in expansion, DAO Fund sells a part of MDO to BUSD and/or BNB, we set the ratio currently as 50% MDO 25% BUSD, 25% WBNB.
 • If the protocol in contraction, DAO Fund buys back MDO with a percentage of reserved BUSD and BNB, with the current ratio is 80% MDO, 10% BUSD, 10% BNB.

Midas Vault

Midas Vault is a yield aggregator that maximizes the income potential of your assets from the Binance Smart Chain ecosystem in just one step.

Midas Vault automatically optimizes and executes the optimal investment strategies for users to achieve maximum yield.

Part of the vault’s profit shall be distributed to MDS owners.

More details will be announced soon.

MiDEX

The common problem of AMM DEXes currently is their sub-optimal use of funds. Most assets are mainly reserved for liquidity pools, without earning meaningful returns. This is just like a bank having all of its assets lying idle without earning any interest.

Midas team has been working on an AMM DEX that aims to solve this problem. This DEX will reserve a sufficient portion of liquidity for swapping needs of all users. The remaining shall be allocated to Midas Vault to generate yield from optimal investment strategies on the Binance Smart Chain DeFi ecosystem.

MiDEX shall use MDS as the governance token.

More details on MiDEX shall be announced soon.

Midas Dollar token distribution

 • Initial supply: 100,000 MDO
 • Distribution period: 10 days
 • First 24h (teaser mode): 1,000 MDO
 • Day 2 — Day 10: 90,000 MDO (10,000/day)
 • Airdrop: 9,000 MDO (BNB, BUSD, BDO, bCash) hodlers can claim MDO by connecting your wallet at https://midasdollar.fi/claim

The airdrop is organized on a first come — first serve basis, until the whole 9,000 MDO is fully distributed. Each wallet can claim a maximum of 2 MDO.

Reward rate for Bank pools from Day 1

 • BUSD: 2x
 • USDT: 2x
 • BDO: 2x
 • LINK: 1x
 • DOT: 1x
 • bCash— 2x will be open from this block  https://bscscan.com/block/countdown/4720000
 • VALUE-B 1x will be added from Day 2
 • Pancakeswap LPs MDO/BNB — 64x will be added from Day 2
 • Pancakeswap LPs MDO/bCash— 16x will be added from Day 3

Block countdown:  https://bscscan.com/block/countdown/4702800 ( Mon Feb 08 2021 22:00:00 SGT)

Midas Dollar Shares distribution

MDS has a maximum total supply of 21,000 tokens.

 • 1,750 MDS are allocated to Midas DAO Fund
 • 1,750 MDS are allocated to the team.

Both are vested linearly over 12 months.

The remaining 17,500 MDS are allocated for incentivizing Liquidity Providers, as follows:

 • PancakeSwap LPs MDO/BUSD: 6x
 • PancakeSwap LPs MDS/BUSD: 3x
 • PancakeSwap LPs MDO/USDT: 3x
 • PancakeSwap LPs MDO/BDO: 1x

Duration: 12 months

Participate in Midas Dollar farming

To participate in the protocol, visit the Banks dashboard here, and select your preferred pool.

Participate in the Boardroom

Boardroom opens 5 days after the launch: 13/02/2021.

Final Note

Midas Dollar is the latest product of the Midas Protocol ecosystem as we are strong supporters of algorithmic stablecoins in particular and DeFi in general. However, MDO is an experiment, and participants should take great caution and learn more about the seigniorage concept and supply expansion and contraction mechanism to avoid any potential loss.

Looking for more information…

WebsiteExplorerSource CodeSocial ChannelSocial Channel 2Social Channel 3Message BoardCoinmarketcap

Would you like to earn MDO right now! ☞ CLICK HERE

*Top exchanges for token-coin trading. Follow instructions and make unlimited money *

BinanceBittrexPoloniexBitfinexHuobi

Thank for visiting and reading this article! I’m highly appreciate your actions! Please share if you liked it!

Read more ☞ What is Midas Dollar Share (MDS) | What is Midas Dollar Share token | What is MDS token

#blockchain #bitcoin #crypto #midas dollar #mdo

Ken Mueller

Ken Mueller

1657093740

10 Krüptovaluuta kasumi hindaja, mida peaksite teadma ja kasutama

Selles postituses näete 10 parimat krüptokasumi kalkulaatorit, mida peaksite teadma ja kasutama

Krüptovaluutad on digitaalsed varad, mis töötavad võrgus, mis on levinud mitme arvuti vahel erinevates kohtades. See on ette nähtud detsentraliseerimiseks, mis tähendab, et seda ei kontrolli ükski volitusi väljastav asutus. 

Uued krüptovaluuta ühikud luuakse kaevandamise teel, misjärel need luuakse ja salvestatakse privaatselt puhtal digitaalsel kujul. Krüptovaluuta omamine tähendab millegi immateriaalse omamist – see, mis teil on, on krüpteeritud digitaalse kirje võti ja õigus anda see omandiõigus üle kellelegi teisele teie valitud isikule. 

Krüptovaluuta eelised

Rahakoti aadressi kaudu on lihtne ühelt inimeselt teisele raha üle kanda. Krüptovaluuta ei vaja kolmanda osapoole, näiteks panga, luba. Võite kasutada ka krüptoteenust NFT-de ostmiseks või kasutada seda teatud asutustes fiat-valuuta asemel. 

Muud eelised hõlmavad järgmist: 

 • Kahe osapoole vahelised krüptovaluutaülekanded on kiiremad kui traditsioonilised rahaülekanded, kuna autentimisasutus ei aeglusta protsessi.
 • Krüptovaluutadesse investeerimine võib olla väga tulus. Viimase kümne aasta jooksul on krüptovaluutaturgude väärtus hüppeliselt tõusnud, ulatudes ühel hetkel ligi 2 triljoni dollarini. Saate oma digitaalseid varasid kasvatada ja kasumit suurendada seni, kuni haldate neid õigesti. 
 • Fiati valuutat saab konverteerida krüptovaluutadeks nagu Bitcoin, mida saab seejärel erinevatesse riikidesse üle kanda. See meetod lihtsustab ja vähendab rahaülekannete kulusid.

Puudused

Kuigi krüptovaluutadesse võib investeerimine olla põnev, pange tähele, et nende detsentraliseeritud olemus toob kaasa omad puudused. 

Krüptovaluutad on kurjategijate seas populaarsust kogunud sellistel eesmärkidel nagu rahapesu ja ebaseaduslikud ostud.

Vaatamata väitele, et krüptovaluutad on anonüümne tehinguvorm, jätavad need siiski digitaalse jälje, mida saab jälgida. 

Kuigi krüptovaluutasid on võimalik ka internetiühendusega arvutigurul kaevandada, kulutab mõne populaarse mündi kaevandamine märkimisväärsel hulgal energiat, mõnikord sama palju, kui tarbiks terve linn. See muudab kaevandamise jätkusuutmatuks.

Krüptovaluuta plokiahelaid on raske häkkida, kuid börsid ja rahakotid on endiselt ohus.

Krüptovaluutaturg on väga muutlik. 

Loe lisaks: Uurige krüptovaluutat enne investeerimist 5 põhietappi

Krüptokasumi kalkulaator – krüptovaluuta kasumi hindaja

Sisestage krüptovaluuta ostmise kuupäev ja investeeritud summa. Seejärel valige ripploendist oma krüptovaluuta tüüp. Näiteks kui teil on Bitcoin, valige Ethereumi jaoks BTC või ETH. Kui ostsite kuupäeval erinevat tüüpi krüptovaluutat, peaksite tegema igaühe kohta eraldi arvutuse. Samuti, kui ostsite krüptovaluutat aja jooksul mitmel kuupäeval, peaksite iga ostukuupäeva kohta tegema erineva arvutuse.

Kui olete sisestanud oma ostukuupäeva, investeeritud summa ja krüptovaluuta tüübi, vajutage Calculate ja meie krüptokasumi kalkulaator ütleb teile teie investeeringu praeguse väärtuse ja tootluse. Samuti kuvab see graafiku teie investeeringu väärtuse selle hoidmise aja jooksul ja võrdleb seda, mida olete teeninud, sellega, mida oleksite saanud, kui oleksite selle asemel investeerinud valitud parimatesse aktsiatesse.

Internetis on saadaval palju kasumikalkulaatoreid , mis aitavad teil kasumit arvutada või ennustada, kui palju raha saate tehinguga teenida. Kalkulaatori kasutamiseks sisestage lihtsalt summa, mida kavatsete investeerida või olete juba investeerinud, ja ostuhind.  

Kui olete sisestanud, kui palju loodate münti müüa või kui palju mündi müüsite, kuvatakse kasum. 

Nende kalkulaatorite abil saate jälgida erinevate krüptovaluutade hetkeväärtust, mis on kasulik tulevase kasumi prognoosimisel, kuna peate ostuhinnana kasutama praegust mündi hinda.

Allpool on mõned krüptokalkulaatorid , mida saate nende mõõdikute saamiseks kasutada.

1. CoinStats

CoinStatsi krüptokasumi kalkulaator aitab teil planeerida oma investeeringuid ja ennustada Bitcoini või teiste krüptovaluutade kasumit

CoinStats jälgib automaatselt teie kasumit, sidudes oma teenuse teie rahakottide ja börsidega, andes teile nii kiireid arvutusi ja hoiatusi teie portfelli tõusu- ja langustrendide kohta. Teenus on turvaline ja seda usaldab igakuine rohkem kui miljon kasutajat.

Külastage: https://coinstats.app/crypto-profit-calculator/

2. Sk areng

See kalkulaator võimaldab teil arvutada kasumit erinevate krüptovaluutade (nt Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance Coin, XRP ja paljude teiste) ostmisel või müümisel.

Rakendus aitab teil ka kauplemis- ja investeerimisanalüüsi täiustada. Kasumikalkulaatori kasutamiseks sisestage lihtsalt summa, mida soovite investeerida, ning oma ostu- ja müügihinnad. 

Külastage: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.crypto.cal&hl=et&gl=US

3. Mõjutajate turunduskeskus

See kasumikalkulaator töötab, kui sisestate oma krüptovaluuta ostukuupäeva ja investeeritud summa. Valige pakutavast loendist krüptovaluuta tüüp ja klõpsake nuppu Arvuta. Tulemuseks on teie investeeringu ja tulu praegune väärtus. 

See kalkulaator on loodud ka teie investeeringu väärtuse kuvamiseks aja jooksul graafikuna.

Külastage: https://influencermarketinghub.com/crypto-profit-calculator/

4. DQYDJ

DQYDJ on kasumikalkulaator, mille vaikekuupäev on 17. juuli 2010 ja praegune kuupäev on eilne kuupäev. See tähendab, et see kalkulaator ei suuda ennustada ühegi krüptovaluuta tulevast tulu . 

Oma investeeringu väärtuse määramiseks kahe kuupäeva vahel arvutage investeeritud summa, märkige algus- ja lõppkuupäev ning seejärel märkige CPI-nupp. Tulemus kuvatakse kogutulu, aastapõhise tootluse ja lõppväärtuse kõrval.

5. Marketmegood.com

See kalkulaator toetab ainult kolme valuutat: USD, EUR ja GBP. Vaikimisi alguskuupäev on 1. jaanuar 2011. 

Selle kalkulaatori kasutamiseks valige eelistatud valuuta, arvutage investeeritud summa, valige kuu, päev ja aasta ning klõpsake nuppu Esita. Tagastatud tulemus on ROI ja kasum.

Külastage: https://marketmegood.com/blog/Bitcoin-return-on-investment-roi-calculator/

6. Krüpto

Selle krüptokasumi kalkulaatori abil saate määrata, kui palju oleksite võinud aja jooksul oma krüptovaluutadesse investeerides teenida. Selle bitcoini kalkulaatori kasutamiseks sisestage esimene investeeringusumma, mida soovite arvutada USA dollarites või eurodes, seejärel valige huvipakkuv krüptovaluuta ja ostukuupäev. Mündi hinna ja investeerimistasu vaatamiseks klõpsake nuppu Arvuta. 

Teisi krüptovaluutasid, mida rippmenüüs pole loetletud, saab endiselt kasutada seni, kuni sisestate õige pileti numbri. Näiteks tippige Ethereumi asemel ETH.

Külastage: https://criptomo.com/en/calculator/

7. Hüpoteekalkulaator

See on lihtsalt kasutatav krüptokasumi kalkulaator. Täitke väljale “Investeeringu summa” oma investeeritud summa ja sisestage väljale “Mündi alghind” investeeringu tegemise hetkel mündi hind. 

Väljale “Mündi hind” sisesta, kui palju münt selle müümisel maksis, seejärel sisesta “Investeerimistasu” väljale investeerimistasu protsent.

Tulemuses kuvatakse teie investeeringusumma, teie investeeritud summaga võrdväärne krüptomündi summa, kasum/kahjum, investeerimistasu ja kogusumma. Roheline kasumi/kahjumi number näitab kasumit, punane aga kahjumit.

Külastage: https://www.mortgagecalculator.site/crypto-profit-loss-calculator

8. Lihtne Bitcoini kalkulaator

See kalkulaator suudab arvutada ainult bitcoine, kuid see on kiire viis oma kasumi kontrollimiseks. See töötab, kui sisestate ostetud bitcoini koguse ning selle ostu- ja müügihinna. 


Saate lisada ka kõik makstud tehingutasud. See on saadaval Androidi rakenduses ja sellel on sõbralik kasutajaliides.

Külastage: https://easybitcoincalculator.com/

9. Müntide kasumi ja kahjumi kalkulaator

See kalkulaator kuvab kaheksa krüptovaluutat ja võimaldab teil valida münte, mida loendis pole. 

Selle kasutamiseks sisesta investeeringu summa, mündi alghind, müügihind, investeerimistasu (kui see on olemas) ja väljumistasu. Valige ostetud krüptovaluuta ja see kuvab teie investeeringu kasumi või kahjumi.

Külastage: https://profitc.app/

10. CryptoProfitCalculator

Krüptokasumi kalkulaator on lihtne tööriist tuhandete müntide ja žetoonidega, mille hulgast saate valida. Kalkulaatori kasutamiseks valige ostetud  fiati valuuta ja krüptovaluuta.

Sisestage väljale "Investeering" teie investeeritud fiat-summa ja sisestage väljale "Krüpto alghind" krüptovaluuta maksumus selle ostmise ajal. Sisestage müügihind, investeerimistasu ja väljumistasu, et näha oma investeeringu kasumit või kahjumit.

Külastage: https://www.cryptoprofitcalculator.com/

11. RebateKingFX

See forexi ja krüptovaluuta kasumikalkulaator aitab teil määrata, kui palju saate oma kauplemispositsioonidelt teenida. 

See võib arvutada valuuta- või krüptovaluuta kauplemispositsiooni kasumi või kahjumi, kasutades turuandmeid ja kauplemissuundi.

Külastage: https://www.rebatekingfx.com/tools/profit-calculator/BTCUSD

Lisateave: Parimad krüptovaluutade tsentraliseeritud börsid

Loodan, et see postitus aitab teid. Ärge unustage jätta like, kommenteerida ja jagada seda teistega. Aitäh!