Metaverse vs. Multiverse | Który znajdzie się na szczycie?

W tym poście dowiesz się, co to jest Metaverse, Multiverse, jaka jest różnica? Który znajdzie się na szczycie?

Czy często mylisz się z terminami Metaverse i Multiverse? Nie martw się, ten szczegółowy przewodnik na temat różnic między nimi, tj. Metaverse vs Multiverse, pomoże ci przejść.

Świat wokół nas zmienia się w szybkim tempie, ponieważ każdego dnia jesteśmy świadkami nowych i innowacyjnych interwencji technologicznych. Kilkadziesiąt lat temu komunikacja była trudna, a ludzie potrzebowali nieporęcznych aparatów telefonicznych, aby dzwonić do swoich bliskich. Wraz z nadejściem Internetu świat uzyskał dostęp do wielu usług, w tym poczty elektronicznej i mediów społecznościowych, które uprościły komunikację. 

Jeśli myślałeś, że wpływ technologii ograniczy się tylko do zmiany sposobu, w jaki komunikujemy się ze sobą i uzyskujemy dostęp do informacji, musisz przyjrzeć się pojęciom metaverse i multiverse. Czy możesz sobie wyobrazić dostęp do Internetu jako wirtualnego świata wokół ciebie, a nie tylko zbioru stron na ekranach? Koncepcja metawszechświata obiecywała to samo, a jednocześnie koncepcja wieloświata również stała się godną uwagi atrakcją.

Zapoznajmy się z jasnym przeglądem debaty Metaverse vs Multiverse, próbując dowiedzieć się, czy różnią się one od siebie. Poniższe omówienie przedstawia szczegółowy przegląd definicji metaverse i multiverse. Ponadto możesz zastanowić się nad różnicami między tymi pojęciami na podstawie określonych czynników.

Definicje Metaverse i Multiverse

Poszukiwanie odpowiedzi na różnice między metawszechświatem a wieloświatem nabiera tempa w ostatnich czasach. Czemu? Odpowiedź wskazywałaby na stale rosnącą popularność metaverse. Ponadto filmy komiksowe w ostatnich czasach pokazują różne interpretacje wieloświata. Jeśli chcesz zrozumieć różnice między tymi dwoma pojęciami, powinieneś kompleksowo poznać ich definicje. 

Czym jest Metaverse?

Pojęcie metawersu zyskało mocną pozycję w dzisiejszym świecie, gdy wiodący gigant mediów społecznościowych, Facebook, zmienił nazwę na „Meta”. Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, pochwalił ten krok jako inicjatywę swojej firmy mającą na celu stworzenie zupełnie nowego środowiska cyfrowego w metawersie. Inicjatywa Facebooka zadziałała jako wezwanie dla wielu innych przedsiębiorstw do eksperymentowania z metawersem. 

W prostych słowach możesz myśleć o metawersie jako o pierwszej w swoim rodzaju cyfrowej rzeczywistości. Z technicznego punktu widzenia metaverse to w rzeczywistości zbiór wirtualnych przestrzeni, w których użytkownicy mogą tworzyć nowe doświadczenia i wchodzić w interakcje z innymi ludźmi w przestrzeni. Metaverse może przełożyć się na wirtualny świat, w którym możesz spędzać czas ze znajomymi, bawić się, robić zakupy, uczyć się i pracować. W rezultacie koncepcja metaverse byłaby czymś więcej niż tylko spędzaniem czasu w Internecie. 

Dyskusje na temat debat między wieloświatem a metawersem odmalowałyby również metawersum jako wspólne i trwałe środowisko cyfrowe. Użytkownicy mogli osiągnąć wciągające wrażenia w metawszechświecie, gdzie mogliby chodzić na koncerty, spędzać czas z przyjaciółmi, uprawiać sport lub oglądać filmy. Szeroka gama opinii na temat wykonalności metaverse i multiverse znajduje również klarowność przy wchodzeniu czołowych firm w metaverse. Wielkie firmy technologiczne, takie jak Microsoft, Epic Games i Meta, łączą siły, aby rozwijać metaverse. Nawet jeśli metaverse jest w początkowej fazie rozwoju, będziemy musieli poczekać kolejną dekadę, zanim metaverse się ukształtuje. 

Najlepszą atrakcją technologii Metaverse jest połączenie różnych aspektów nowoczesnej innowacyjnej technologii. Metaverse połączyłby produktywną mieszankę mediów społecznościowych, VR, AR, gier online i kryptowalut, aby stworzyć swój ekosystem. Wszystkie elementy ekosystemu Metaverse wspierałyby użytkowników w wirtualnej interakcji ze sobą i metaverse. 

Czym jest wieloświat?

Kolejny ważny wpis w porównaniu między metawersem a wieloświatem odnosi się do definicji wieloświata. Możesz myśleć o wieloświecie jako o hipotetycznym zbiorze różnych wszechświatów. Zasadniczo wieloświat służy jako ekosystem z różnymi wirtualnymi światami, w których każdy świat ma odrębne prawa, cechy i właściwości. 

Jeśli przyjrzysz się uważnie, faktycznie żyjemy w wieloświatowej erze technologii. Najlepszy przykład wieloświata jest widoczny w różnych wirtualnych światach gier online. Wszystkie wirtualne światy stopniowo stają się głównymi ośrodkami rozrywki i interakcji społecznych. Tak więc dość łatwo zauważyć, że gry online, masowe gry fabularne online dla wielu graczy lub MMORPG oraz platformy mediów społecznościowych są już częścią wieloświata.

Chociaż koncepcja wieloświata wydaje się całkiem atrakcyjna i możliwa do osiągnięcia, nadal jest to grupa hipotetyczna. Naukowe wyjaśnienia podstaw wieloświata są widoczne w teorii strun, która wyjaśnia najmniejszą jednostkę materii. Teoria strun sugeruje, że na najbardziej podstawowym poziomie wszystkie cząstki są zasadniczo zbiorami mniejszych strun. Teoria mówi również, że istnieje wiele wszechświatów z ich odrębnym zbiorem zasad, a każdy wszechświat różni się od drugiego. Co ciekawe, teoria strun nie mogła wyjaśnić naszego wszechświata bez założenia, że ​​inne wszechświaty również istnieją dzisiaj. 

Dyskusje na temat różnicy między metawszechświatem a wieloświatem wskazują również na sposób, w jaki kształtuje się wieloświat. Masz wirtualne światy różnych gier wieloosobowych na całym świecie jako początkowe czynniki napędzające przejście do rzeczywistego wieloświata. Na dłuższą metę wirtualne światy oparte na wielu wszechświatach będą działać tak samo, jak nowe kraje w społeczeństwie. Kraje istniałyby raczej w świecie cybernetycznym niż w fizycznych lokalizacjach, aczkolwiek ze skomplikowanymi systemami ekonomicznymi i politycznymi oddziałującymi ze światem fizycznym. 

Co za różnica?

Mając jasne wyobrażenie o tym, czym jest metaverse i multiverse, możesz spróbować zastanowić się nad różnicami między nimi. Metaverse to tylko koncepcja koncepcyjna, która sugeruje, że w przyszłości możemy mieć całkowicie połączony wirtualny świat. Użytkownicy mogli płynnie przechodzić między różnymi przestrzeniami w metaverse zgodnie ze swoimi wymaganiami. Z drugiej strony, wieloświat przedstawia bardziej oderwany ekosystem wirtualnych światów. 

Różne ekosystemy cyfrowe w wieloświecie nie zapewniają użytkownikom elastyczności w płynnym poruszaniu się między wirtualnymi światami. W rezultacie multiverse nie mogło zapewnić jednolitego doświadczenia użytkownika. Wręcz przeciwnie, wieloświat daje różne wirtualne światy, takie jak środowiska gier, takie jak Fortnite, środowiska społecznościowe, takie jak Horizon by Meta, i wirtualne środowiska pracy. Jednak wszystkie światy w multiwersie różnią się od siebie i nie łączą się ze sobą.

Przyjrzyjmy się porównaniu multiwersum i metawersum z ich różnicami pod względem różnych czynników krytycznych. Podstawowe różnice między wieloświatem a metawersem mogą również pomóc w kompleksowym zrozumieniu obu koncepcji. 

Liczba ekosystemów

Jednym z powszechnych nieporozumień dotyczących różnicy między metawersem a wieloświatem jest to, że oba obejmują wiele ekosystemów. Musisz jednak cofnąć się o krok i dokładnie przejrzeć obie koncepcje, aby poznać różnicę. W przypadku wieloświata można znaleźć nieskończone ekosystemy, które nie są ze sobą połączone. 

Wręcz przeciwnie, metaverse oferuje przestrzeń cyfrową, w której możesz skutecznie przełączać się między różnymi doświadczeniami, grami i wydarzeniami. Możesz łatwo wejść do metaverse za pomocą komputera lub urządzeń z rozszerzoną rzeczywistością, takich jak Google Glass, i cieszyć się zunifikowanymi doświadczeniami. 

Można więc wyraźnie zauważyć, że porównanie multiwersum z metawersem pokazuje, że wieloświat obejmuje wiele ekosystemów rozłożonych oddzielnie. W porównaniu z hipotetycznym zbiorem wielu wirtualnych światów lub wszechświatów, metaverse oferuje jeden ekosystem. Możesz tworzyć zasoby, grać w gry lub oglądać filmy ze znajomymi w metaverse i przenosić swoje doświadczenia na różne platformy w tym samym wszechświecie.

Połączenie 

Kolejny ważny punkt różnicy między metawszechświatem a wieloświatem odnosi się do związku między ich składnikami. W rzeczywistości połączenie między składnikami multiwersu i metawersu ukazuje zakres porządku i przypadkowości w obu. 

W przypadku wieloświata ledwo można było znaleźć konkretny porządek, ponieważ różne wszechświaty pozostają od siebie oddzielone. Wirtualne światy w wieloświecie mają różne cechy i nigdy się ze sobą nie łączą. Tak więc prawdopodobnie napotkasz wysoki poziom losowości w wieloświecie. 

Z drugiej strony, metaverse daje potężny impuls dla porządku dzięki łatwości pojedynczego wszechświata. Można wyraźnie zauważyć różnicę między metaverse a multiverse w połączeniu między różnymi komponentami w metaverse. Cały metaverse jest w jakiś sposób połączony i opiera się na określonej kolejności przepływu informacji przez sieć.

Nieruchomość

Bliższe przyjrzenie się możliwym różnicom w porównaniu między wieloświatem a metaświatem oczywiście wciągnęłoby do równania własność. Multiwers zawiera wiele wirtualnych światów, które różnią się od siebie. Te światy są zazwyczaj spotykane w grach online, które są własnością pojedynczych podmiotów. 

Dlatego Twoje dane, zasoby i doświadczenia są własnością firmy tworzącej gry. Chociaż możesz tworzyć lub nabywać nowe zasoby w różnych światach w wieloświecie, nie możesz z nich wydobyć pożądanej wartości. Na przykład nie można było używać przedmiotów kolekcjonerskich w grze zdobytych w jednej grze do kupowania zaopatrzenia w innej grze. 

Metaverse przedstawia korzystną perspektywę w tym aspekcie porównań między metaverse i multiverse. Dzięki metaverse użytkownicy uzyskują pełną własność i kontrolę nad swoimi zasobami. Na przykład awatary NFT kojarzą wirtualną tożsamość uczestników metaverse z ich prawdziwą tożsamością. Ponadto uczestnicy otrzymują pełną własność NFT lub aktywów, które tworzą w metaverse. Uczestnicy Metaverse mogli również bez problemu handlować swoimi aktywami na innych platformach w metaverse. 

Podmioty

Elementy metawszechświata i wieloświata są również kolejnym uderzającym podkreśleniem różnic między nimi. Kiedy myślisz o wieloświecie, jest bardzo mało prawdopodobne, że znajdziesz poszczególne elementy budujące wszechświat. Multiwers to ogromny zbiór wirtualnych światów, które różnią się od siebie cechami, cechami i poszczególnymi elementami. Tak więc dość trudno jest wywnioskować, które komponenty faktycznie wzmacniają wieloświat. Masz tylko różne światy wirtualne jako elementy wieloświata. 

Jednak drugi gracz w debacie multiverse vs metaverse, tj. Metaverse, prezentuje różne byty o unikalnych zdolnościach. Co ciekawe, byty lub komponenty w metaverse to ludzie, roboty, sztuczna inteligencja i wiele innych. Wszystkie te istoty pełnią różne role w metawszechświecie, dzięki czemu doświadczenie jest ciekawsze. 

1. Metawszechświat jest budowany, podczas gdy wieloświat jest albo teoretyczny, albo już istnieje

Metaverse to platforma technologiczna lub środowisko, obecnie w fazie WIP. Istnieją już wersje tego dostępne dla użytkowników.

Multiwszechświat albo istnieje, albo nie istnieje – nie przechodzi żadnego procesu tworzenia, a naukowcy pracują tylko nad udowodnieniem jego istnienia.

2. Metawers jest obowiązkowo immersyjny, podczas gdy wieloświat może mieć komponenty 2D

Metaverse łączy AR, VR i MR, aby zapewnić bardzo wciągające wrażenia. Wraz z rozwojem technologii jego obraz rzeczywistego świata stanie się jeszcze dokładniejszy, a użytkownikom będzie łatwiej wchodzić i wychodzić z metawersu.

Z drugiej strony multiwers może zawierać wszechświaty, które nie przypominają naszego. Teoretycznie mógłby istnieć wszechświat z różnymi prawami fizyki, a zatem dwuwymiarowymi obiektami i istotami.

3. Metawers jest uniwersalny, podczas gdy wieloświat nie jest

To ważna różnica. Jak wspomniano, prawdziwy metaverse będzie zbieżny i uniwersalny, łącząc wszystkie wciągające światy zbudowane przez różne firmy.

W przeciwieństwie do tego, wieloświat ma wrodzoną wielość. Oznacza to, że zawsze będzie więcej niż jeden świat, który może, ale nie musi, być interoperacyjny.

4. Metaverse jest interoperacyjny, podczas gdy multiverse ma ograniczoną integrację

Metaverse jest z definicji interoperacyjny, umożliwiając użytkownikom teleportowanie się do i z przestrzeni, przenoszenie obiektów, używanie tych samych danych uwierzytelniających, przenoszenie NFT i tak dalej.

Poziom interoperacyjności w wieloświecie nie został jeszcze udowodniony i będzie zależał od poziomu wariancji, jak omówiono.

Ale biorąc pod uwagę, że nie odkryliśmy jeszcze istnienia wieloświata, można śmiało powiedzieć, że integracja i interoperacyjność mogą być ograniczone.

Który znajdzie się na szczycie?

Różnica między metaverse a multiverse jest dość jasna na podstawie najważniejszych punktów porównania między nimi. Jeśli przyjrzysz się uważnie, metaverse jest konceptualnym pomysłem torującym drogę do przyszłości, w której możemy mieć całkowicie połączony wirtualny świat. Z drugiej strony multiverse przedstawia perspektywy istnienia wielu cyfrowych ekosystemów. 

Jednak metaverse znajduje się na szczycie wieloświata w porównaniach między metaverse a multiverse, zapewniając zunifikowane wrażenia użytkownika, które oferuje. Czy wieloświat upadnie w miarę dalszego rozszerzania się metaświata? Odpowiedź na to pytanie wskazuje na to, że metaverse wciąż się rozwija. Wręcz przeciwnie, multiwers ma już wiele funkcjonalnych światów wirtualnych, które zajmują się zadaniami w świecie rzeczywistym. 

Na przykład multiverse oferuje wirtualne środowiska pracy, środowiska społecznościowe i środowiska gier. Może więc być za wcześnie na wyciąganie wniosków dotyczących lepszego wyboru między multiwersem a metawersem. Dowiedz się więcej o metawszechświecie i o tym, jak przekształca się w zupełnie nową cyfrową rzeczywistość. 

Dziękuję za przeczytanie!

What is GEEK

Buddha Community

Metaverse vs. Multiverse | Który znajdzie się na szczycie?

W tym poście dowiesz się, co to jest Metaverse, Multiverse, jaka jest różnica? Który znajdzie się na szczycie?

Czy często mylisz się z terminami Metaverse i Multiverse? Nie martw się, ten szczegółowy przewodnik na temat różnic między nimi, tj. Metaverse vs Multiverse, pomoże ci przejść.

Świat wokół nas zmienia się w szybkim tempie, ponieważ każdego dnia jesteśmy świadkami nowych i innowacyjnych interwencji technologicznych. Kilkadziesiąt lat temu komunikacja była trudna, a ludzie potrzebowali nieporęcznych aparatów telefonicznych, aby dzwonić do swoich bliskich. Wraz z nadejściem Internetu świat uzyskał dostęp do wielu usług, w tym poczty elektronicznej i mediów społecznościowych, które uprościły komunikację. 

Jeśli myślałeś, że wpływ technologii ograniczy się tylko do zmiany sposobu, w jaki komunikujemy się ze sobą i uzyskujemy dostęp do informacji, musisz przyjrzeć się pojęciom metaverse i multiverse. Czy możesz sobie wyobrazić dostęp do Internetu jako wirtualnego świata wokół ciebie, a nie tylko zbioru stron na ekranach? Koncepcja metawszechświata obiecywała to samo, a jednocześnie koncepcja wieloświata również stała się godną uwagi atrakcją.

Zapoznajmy się z jasnym przeglądem debaty Metaverse vs Multiverse, próbując dowiedzieć się, czy różnią się one od siebie. Poniższe omówienie przedstawia szczegółowy przegląd definicji metaverse i multiverse. Ponadto możesz zastanowić się nad różnicami między tymi pojęciami na podstawie określonych czynników.

Definicje Metaverse i Multiverse

Poszukiwanie odpowiedzi na różnice między metawszechświatem a wieloświatem nabiera tempa w ostatnich czasach. Czemu? Odpowiedź wskazywałaby na stale rosnącą popularność metaverse. Ponadto filmy komiksowe w ostatnich czasach pokazują różne interpretacje wieloświata. Jeśli chcesz zrozumieć różnice między tymi dwoma pojęciami, powinieneś kompleksowo poznać ich definicje. 

Czym jest Metaverse?

Pojęcie metawersu zyskało mocną pozycję w dzisiejszym świecie, gdy wiodący gigant mediów społecznościowych, Facebook, zmienił nazwę na „Meta”. Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, pochwalił ten krok jako inicjatywę swojej firmy mającą na celu stworzenie zupełnie nowego środowiska cyfrowego w metawersie. Inicjatywa Facebooka zadziałała jako wezwanie dla wielu innych przedsiębiorstw do eksperymentowania z metawersem. 

W prostych słowach możesz myśleć o metawersie jako o pierwszej w swoim rodzaju cyfrowej rzeczywistości. Z technicznego punktu widzenia metaverse to w rzeczywistości zbiór wirtualnych przestrzeni, w których użytkownicy mogą tworzyć nowe doświadczenia i wchodzić w interakcje z innymi ludźmi w przestrzeni. Metaverse może przełożyć się na wirtualny świat, w którym możesz spędzać czas ze znajomymi, bawić się, robić zakupy, uczyć się i pracować. W rezultacie koncepcja metaverse byłaby czymś więcej niż tylko spędzaniem czasu w Internecie. 

Dyskusje na temat debat między wieloświatem a metawersem odmalowałyby również metawersum jako wspólne i trwałe środowisko cyfrowe. Użytkownicy mogli osiągnąć wciągające wrażenia w metawszechświecie, gdzie mogliby chodzić na koncerty, spędzać czas z przyjaciółmi, uprawiać sport lub oglądać filmy. Szeroka gama opinii na temat wykonalności metaverse i multiverse znajduje również klarowność przy wchodzeniu czołowych firm w metaverse. Wielkie firmy technologiczne, takie jak Microsoft, Epic Games i Meta, łączą siły, aby rozwijać metaverse. Nawet jeśli metaverse jest w początkowej fazie rozwoju, będziemy musieli poczekać kolejną dekadę, zanim metaverse się ukształtuje. 

Najlepszą atrakcją technologii Metaverse jest połączenie różnych aspektów nowoczesnej innowacyjnej technologii. Metaverse połączyłby produktywną mieszankę mediów społecznościowych, VR, AR, gier online i kryptowalut, aby stworzyć swój ekosystem. Wszystkie elementy ekosystemu Metaverse wspierałyby użytkowników w wirtualnej interakcji ze sobą i metaverse. 

Czym jest wieloświat?

Kolejny ważny wpis w porównaniu między metawersem a wieloświatem odnosi się do definicji wieloświata. Możesz myśleć o wieloświecie jako o hipotetycznym zbiorze różnych wszechświatów. Zasadniczo wieloświat służy jako ekosystem z różnymi wirtualnymi światami, w których każdy świat ma odrębne prawa, cechy i właściwości. 

Jeśli przyjrzysz się uważnie, faktycznie żyjemy w wieloświatowej erze technologii. Najlepszy przykład wieloświata jest widoczny w różnych wirtualnych światach gier online. Wszystkie wirtualne światy stopniowo stają się głównymi ośrodkami rozrywki i interakcji społecznych. Tak więc dość łatwo zauważyć, że gry online, masowe gry fabularne online dla wielu graczy lub MMORPG oraz platformy mediów społecznościowych są już częścią wieloświata.

Chociaż koncepcja wieloświata wydaje się całkiem atrakcyjna i możliwa do osiągnięcia, nadal jest to grupa hipotetyczna. Naukowe wyjaśnienia podstaw wieloświata są widoczne w teorii strun, która wyjaśnia najmniejszą jednostkę materii. Teoria strun sugeruje, że na najbardziej podstawowym poziomie wszystkie cząstki są zasadniczo zbiorami mniejszych strun. Teoria mówi również, że istnieje wiele wszechświatów z ich odrębnym zbiorem zasad, a każdy wszechświat różni się od drugiego. Co ciekawe, teoria strun nie mogła wyjaśnić naszego wszechświata bez założenia, że ​​inne wszechświaty również istnieją dzisiaj. 

Dyskusje na temat różnicy między metawszechświatem a wieloświatem wskazują również na sposób, w jaki kształtuje się wieloświat. Masz wirtualne światy różnych gier wieloosobowych na całym świecie jako początkowe czynniki napędzające przejście do rzeczywistego wieloświata. Na dłuższą metę wirtualne światy oparte na wielu wszechświatach będą działać tak samo, jak nowe kraje w społeczeństwie. Kraje istniałyby raczej w świecie cybernetycznym niż w fizycznych lokalizacjach, aczkolwiek ze skomplikowanymi systemami ekonomicznymi i politycznymi oddziałującymi ze światem fizycznym. 

Co za różnica?

Mając jasne wyobrażenie o tym, czym jest metaverse i multiverse, możesz spróbować zastanowić się nad różnicami między nimi. Metaverse to tylko koncepcja koncepcyjna, która sugeruje, że w przyszłości możemy mieć całkowicie połączony wirtualny świat. Użytkownicy mogli płynnie przechodzić między różnymi przestrzeniami w metaverse zgodnie ze swoimi wymaganiami. Z drugiej strony, wieloświat przedstawia bardziej oderwany ekosystem wirtualnych światów. 

Różne ekosystemy cyfrowe w wieloświecie nie zapewniają użytkownikom elastyczności w płynnym poruszaniu się między wirtualnymi światami. W rezultacie multiverse nie mogło zapewnić jednolitego doświadczenia użytkownika. Wręcz przeciwnie, wieloświat daje różne wirtualne światy, takie jak środowiska gier, takie jak Fortnite, środowiska społecznościowe, takie jak Horizon by Meta, i wirtualne środowiska pracy. Jednak wszystkie światy w multiwersie różnią się od siebie i nie łączą się ze sobą.

Przyjrzyjmy się porównaniu multiwersum i metawersum z ich różnicami pod względem różnych czynników krytycznych. Podstawowe różnice między wieloświatem a metawersem mogą również pomóc w kompleksowym zrozumieniu obu koncepcji. 

Liczba ekosystemów

Jednym z powszechnych nieporozumień dotyczących różnicy między metawersem a wieloświatem jest to, że oba obejmują wiele ekosystemów. Musisz jednak cofnąć się o krok i dokładnie przejrzeć obie koncepcje, aby poznać różnicę. W przypadku wieloświata można znaleźć nieskończone ekosystemy, które nie są ze sobą połączone. 

Wręcz przeciwnie, metaverse oferuje przestrzeń cyfrową, w której możesz skutecznie przełączać się między różnymi doświadczeniami, grami i wydarzeniami. Możesz łatwo wejść do metaverse za pomocą komputera lub urządzeń z rozszerzoną rzeczywistością, takich jak Google Glass, i cieszyć się zunifikowanymi doświadczeniami. 

Można więc wyraźnie zauważyć, że porównanie multiwersum z metawersem pokazuje, że wieloświat obejmuje wiele ekosystemów rozłożonych oddzielnie. W porównaniu z hipotetycznym zbiorem wielu wirtualnych światów lub wszechświatów, metaverse oferuje jeden ekosystem. Możesz tworzyć zasoby, grać w gry lub oglądać filmy ze znajomymi w metaverse i przenosić swoje doświadczenia na różne platformy w tym samym wszechświecie.

Połączenie 

Kolejny ważny punkt różnicy między metawszechświatem a wieloświatem odnosi się do związku między ich składnikami. W rzeczywistości połączenie między składnikami multiwersu i metawersu ukazuje zakres porządku i przypadkowości w obu. 

W przypadku wieloświata ledwo można było znaleźć konkretny porządek, ponieważ różne wszechświaty pozostają od siebie oddzielone. Wirtualne światy w wieloświecie mają różne cechy i nigdy się ze sobą nie łączą. Tak więc prawdopodobnie napotkasz wysoki poziom losowości w wieloświecie. 

Z drugiej strony, metaverse daje potężny impuls dla porządku dzięki łatwości pojedynczego wszechświata. Można wyraźnie zauważyć różnicę między metaverse a multiverse w połączeniu między różnymi komponentami w metaverse. Cały metaverse jest w jakiś sposób połączony i opiera się na określonej kolejności przepływu informacji przez sieć.

Nieruchomość

Bliższe przyjrzenie się możliwym różnicom w porównaniu między wieloświatem a metaświatem oczywiście wciągnęłoby do równania własność. Multiwers zawiera wiele wirtualnych światów, które różnią się od siebie. Te światy są zazwyczaj spotykane w grach online, które są własnością pojedynczych podmiotów. 

Dlatego Twoje dane, zasoby i doświadczenia są własnością firmy tworzącej gry. Chociaż możesz tworzyć lub nabywać nowe zasoby w różnych światach w wieloświecie, nie możesz z nich wydobyć pożądanej wartości. Na przykład nie można było używać przedmiotów kolekcjonerskich w grze zdobytych w jednej grze do kupowania zaopatrzenia w innej grze. 

Metaverse przedstawia korzystną perspektywę w tym aspekcie porównań między metaverse i multiverse. Dzięki metaverse użytkownicy uzyskują pełną własność i kontrolę nad swoimi zasobami. Na przykład awatary NFT kojarzą wirtualną tożsamość uczestników metaverse z ich prawdziwą tożsamością. Ponadto uczestnicy otrzymują pełną własność NFT lub aktywów, które tworzą w metaverse. Uczestnicy Metaverse mogli również bez problemu handlować swoimi aktywami na innych platformach w metaverse. 

Podmioty

Elementy metawszechświata i wieloświata są również kolejnym uderzającym podkreśleniem różnic między nimi. Kiedy myślisz o wieloświecie, jest bardzo mało prawdopodobne, że znajdziesz poszczególne elementy budujące wszechświat. Multiwers to ogromny zbiór wirtualnych światów, które różnią się od siebie cechami, cechami i poszczególnymi elementami. Tak więc dość trudno jest wywnioskować, które komponenty faktycznie wzmacniają wieloświat. Masz tylko różne światy wirtualne jako elementy wieloświata. 

Jednak drugi gracz w debacie multiverse vs metaverse, tj. Metaverse, prezentuje różne byty o unikalnych zdolnościach. Co ciekawe, byty lub komponenty w metaverse to ludzie, roboty, sztuczna inteligencja i wiele innych. Wszystkie te istoty pełnią różne role w metawszechświecie, dzięki czemu doświadczenie jest ciekawsze. 

1. Metawszechświat jest budowany, podczas gdy wieloświat jest albo teoretyczny, albo już istnieje

Metaverse to platforma technologiczna lub środowisko, obecnie w fazie WIP. Istnieją już wersje tego dostępne dla użytkowników.

Multiwszechświat albo istnieje, albo nie istnieje – nie przechodzi żadnego procesu tworzenia, a naukowcy pracują tylko nad udowodnieniem jego istnienia.

2. Metawers jest obowiązkowo immersyjny, podczas gdy wieloświat może mieć komponenty 2D

Metaverse łączy AR, VR i MR, aby zapewnić bardzo wciągające wrażenia. Wraz z rozwojem technologii jego obraz rzeczywistego świata stanie się jeszcze dokładniejszy, a użytkownikom będzie łatwiej wchodzić i wychodzić z metawersu.

Z drugiej strony multiwers może zawierać wszechświaty, które nie przypominają naszego. Teoretycznie mógłby istnieć wszechświat z różnymi prawami fizyki, a zatem dwuwymiarowymi obiektami i istotami.

3. Metawers jest uniwersalny, podczas gdy wieloświat nie jest

To ważna różnica. Jak wspomniano, prawdziwy metaverse będzie zbieżny i uniwersalny, łącząc wszystkie wciągające światy zbudowane przez różne firmy.

W przeciwieństwie do tego, wieloświat ma wrodzoną wielość. Oznacza to, że zawsze będzie więcej niż jeden świat, który może, ale nie musi, być interoperacyjny.

4. Metaverse jest interoperacyjny, podczas gdy multiverse ma ograniczoną integrację

Metaverse jest z definicji interoperacyjny, umożliwiając użytkownikom teleportowanie się do i z przestrzeni, przenoszenie obiektów, używanie tych samych danych uwierzytelniających, przenoszenie NFT i tak dalej.

Poziom interoperacyjności w wieloświecie nie został jeszcze udowodniony i będzie zależał od poziomu wariancji, jak omówiono.

Ale biorąc pod uwagę, że nie odkryliśmy jeszcze istnienia wieloświata, można śmiało powiedzieć, że integracja i interoperacyjność mogą być ograniczone.

Który znajdzie się na szczycie?

Różnica między metaverse a multiverse jest dość jasna na podstawie najważniejszych punktów porównania między nimi. Jeśli przyjrzysz się uważnie, metaverse jest konceptualnym pomysłem torującym drogę do przyszłości, w której możemy mieć całkowicie połączony wirtualny świat. Z drugiej strony multiverse przedstawia perspektywy istnienia wielu cyfrowych ekosystemów. 

Jednak metaverse znajduje się na szczycie wieloświata w porównaniach między metaverse a multiverse, zapewniając zunifikowane wrażenia użytkownika, które oferuje. Czy wieloświat upadnie w miarę dalszego rozszerzania się metaświata? Odpowiedź na to pytanie wskazuje na to, że metaverse wciąż się rozwija. Wręcz przeciwnie, multiwers ma już wiele funkcjonalnych światów wirtualnych, które zajmują się zadaniami w świecie rzeczywistym. 

Na przykład multiverse oferuje wirtualne środowiska pracy, środowiska społecznościowe i środowiska gier. Może więc być za wcześnie na wyciąganie wniosków dotyczących lepszego wyboru między multiwersem a metawersem. Dowiedz się więcej o metawszechświecie i o tym, jak przekształca się w zupełnie nową cyfrową rzeczywistość. 

Dziękuję za przeczytanie!

Autumn  Blick

Autumn Blick

1598839687

How native is React Native? | React Native vs Native App Development

If you are undertaking a mobile app development for your start-up or enterprise, you are likely wondering whether to use React Native. As a popular development framework, React Native helps you to develop near-native mobile apps. However, you are probably also wondering how close you can get to a native app by using React Native. How native is React Native?

In the article, we discuss the similarities between native mobile development and development using React Native. We also touch upon where they differ and how to bridge the gaps. Read on.

A brief introduction to React Native

Let’s briefly set the context first. We will briefly touch upon what React Native is and how it differs from earlier hybrid frameworks.

React Native is a popular JavaScript framework that Facebook has created. You can use this open-source framework to code natively rendering Android and iOS mobile apps. You can use it to develop web apps too.

Facebook has developed React Native based on React, its JavaScript library. The first release of React Native came in March 2015. At the time of writing this article, the latest stable release of React Native is 0.62.0, and it was released in March 2020.

Although relatively new, React Native has acquired a high degree of popularity. The “Stack Overflow Developer Survey 2019” report identifies it as the 8th most loved framework. Facebook, Walmart, and Bloomberg are some of the top companies that use React Native.

The popularity of React Native comes from its advantages. Some of its advantages are as follows:

  • Performance: It delivers optimal performance.
  • Cross-platform development: You can develop both Android and iOS apps with it. The reuse of code expedites development and reduces costs.
  • UI design: React Native enables you to design simple and responsive UI for your mobile app.
  • 3rd party plugins: This framework supports 3rd party plugins.
  • Developer community: A vibrant community of developers support React Native.

Why React Native is fundamentally different from earlier hybrid frameworks

Are you wondering whether React Native is just another of those hybrid frameworks like Ionic or Cordova? It’s not! React Native is fundamentally different from these earlier hybrid frameworks.

React Native is very close to native. Consider the following aspects as described on the React Native website:

  • Access to many native platforms features: The primitives of React Native render to native platform UI. This means that your React Native app will use many native platform APIs as native apps would do.
  • Near-native user experience: React Native provides several native components, and these are platform agnostic.
  • The ease of accessing native APIs: React Native uses a declarative UI paradigm. This enables React Native to interact easily with native platform APIs since React Native wraps existing native code.

Due to these factors, React Native offers many more advantages compared to those earlier hybrid frameworks. We now review them.

#android app #frontend #ios app #mobile app development #benefits of react native #is react native good for mobile app development #native vs #pros and cons of react native #react mobile development #react native development #react native experience #react native framework #react native ios vs android #react native pros and cons #react native vs android #react native vs native #react native vs native performance #react vs native #why react native #why use react native

Ben Taylor

Ben Taylor

1642734217

Metaverse vs. Multiverse | Which One Will Come Top?

In this post, you'll learn What is Metaverse, Multiverse, What’s the Difference? Which One Will Come Top?

Do you often get confused with the terms Metaverse and Multiverse? Don’t worry, this detailed guide on the differences between the two i.e. Metaverse vs Multiverse will help you through.

The world around us is changing at a rapid pace as we witness new and innovative technological interventions every day. Decades ago, communication was difficult, and people needed bulky telephone sets to call their near and dear ones. With the arrival of the internet, the world accessed many services, including email and social media, which simplified communication. 

If you thought that the impact of technology would be limited only to transforming the way we communicate with each other and access information, you need to take a look at the concepts of metaverse and multiverse. Can you imagine accessing the internet as a virtual world around you rather than just a collection of pages on your screens? The concept of the metaverse has promised the same, and at the same time, the concept of the multiverse has also become a notable highlight.

Let us find out a clear overview of the Metaverse vs Multiverse debate with an attempt to find out whether they are different from each other. The following discussion presents a detailed overview of the definitions of metaverse and multiverse. In addition, you can reflect on the differences between these concepts on the basis of specific factors.

Definitions of Metaverse and Multiverse

The search for answers to difference between metaverse and multiverse has been garnering momentum in recent times. Why? The answer would point you towards the continuously growing popularity of the metaverse. In addition, comic book movies in recent times have shown different interpretations of the multiverse. If you need to understand the differences between these two concepts, then you should learn their definitions comprehensively. 

What is the Metaverse?

The notion of a metaverse gained a strong footing in today’s world as the leading social media giant, Facebook, changed its name to “Meta.” Facebook CEO Mark Zuckerberg has hailed the move as his company’s initiative for growing a completely new digital environment in the metaverse. The initiative by Facebook worked as a clarion call for many other enterprises to experiment with the metaverse. 

In simple words, you can think of the metaverse as basically the first-of-its-kind digital reality. From a technical perspective, metaverse is actually a collection of virtual spaces where users can create new experiences and interact with other people in the space. The metaverse can translate into a virtual world where you can hang out with your friends as well as play, shop, learn and work. As a result, the concept of the metaverse would be something more than just spending your time online. 

Discussions on multiverse vs metaverse debates would also paint the metaverse as a shared and persistent digital environment. Users could achieve immersive experiences in the metaverse where they could go to concerts, hang out with friends, play sports, or watch movies. The wide range of opinions on the feasibility of metaverse and multiverse also find clarity with the entry of top companies in the metaverse. Big technology firms such as Microsoft, Epic Games, and Meta are joining forces for developing the metaverse. Even if the metaverse is in the initial stages of development, we will have to wait for another decade before the metaverse shapes up. 

The best highlight about the metaverse technology is the combination of different aspects of modern innovative technology. Metaverse would bring together a productive blend of social media, VR, AR, online gaming, and cryptocurrencies for creating its ecosystem. All the elements of the metaverse ecosystem would support users in virtually interacting with each other and the metaverse. 

What is the Multiverse?

The next important entry in the metaverse vs multiverse comparison would refer to the definition of multiverse. You can think of the multiverse as a hypothetical collection of different universes. Basically, the multiverse serves as an ecosystem with different virtual worlds, where each world has distinct laws, traits, and properties. 

If you look closely, we are actually living in the multiverse era of technology. The best example of the multiverse is evident in the different virtual worlds in online games. All the virtual worlds are gradually turning into primary hubs for entertainment and social interaction. So, it is quite easy to note that online games, massively multiplayer online role-playing games or MMORPGs, and social media platforms are already a part of the multiverse.

While the concept of a multiverse seems quite appealing and achievable, it is still a hypothetical group. The scientific explanations for the basis of the multiverse are evident in string theory which explains the smallest unit of matter. String theory implies that on the most fundamental level, all particles are basically collections of smaller strings. The theory also states that there are multiple universes with their distinct collection of rules and each universe being different from the other. Interestingly, the string theory could not explain our universe without assuming that other universes also exist today. 

The discussions on difference between metaverse and multiverse also point towards the way multiverse is shaping up. You have virtual worlds of different multiplayer games worldwide as the initial drivers for moving into the actual multiverse. In the long run, multiverse-based virtual worlds would work just like new countries in society. The countries would exist in the cyber world rather than in physical locations, albeit with complicated economic and political systems interacting with the physical world. 

What’s the Difference?

With a clear impression of what metaverse and multiverse are, you can try reflecting on the differences between them. The metaverse is just a conceptual idea which implies that we could have a completely connected virtual world in future. Users could seamlessly transition between different spaces in the metaverse according to their requirements. On the other hand, the multiverse presents a more disconnected ecosystem of virtual worlds. 

The different digital ecosystems in the multiverse do not offer the flexibility for users to move seamlessly between virtual worlds. As a result, multiverse could not offer the assurance of a unified user experience. On the contrary, the multiverse gives different virtual worlds such as gaming environments like Fortnite, social environments such as Horizon by Meta, and virtual work environments. However, all the worlds are different from each other in the multiverse and do not connect with each other.

Let us take a look at the multiverse vs metaverse comparison with their differences in terms of various critical factors. The basic differences between the multiverse and metaverse could also help you understand both concepts comprehensively. 

Number of Ecosystems

One of the common misconceptions regarding the difference between metaverse and multiverse is that both of them include multiple ecosystems. However, you need to take a step back and review both concepts carefully to know the difference. In the case of the multiverse, you can find infinite ecosystems, which are not connected with each other. 

On the contrary, the metaverse offers a digital space where you can switch between different experiences, games, and events effectively. You can enter the metaverse easily through your PC or augmented reality devices such as Google Glass and enjoy unified experiences. 

So, one could clearly notice that the multiverse vs metaverse comparison shows that the multiverse includes multiple ecosystems distributed separately. In comparison to the hypothetical collection of multiple virtual worlds or universes, the metaverse offers a single ecosystem. You can create assets, play games, or watch movies with your friends in the metaverse and transfer your experiences across different platforms within the same universe.

Connection 

The next important point of difference between metaverse and multiverse would refer to the connection among their components. As a matter of fact, connection between the components of the multiverse and metaverse showcases the extent of order and randomness in both. 

In the case of multiverse, you could barely find any specific order as the different universes remain separate from each other. The virtual worlds in a multiverse have different traits and never connect with each other. So, you are likely to encounter high levels of randomness in the multiverse. 

On the other hand, the metaverse gives a formidable boost for order with the facility of a single universe. You could clearly notice the metaverse vs multiverse difference in the connection between different components in the metaverse. The whole metaverse is connected in some manner and relies on a specific order for information flow through the network.

Property

A closer look at the possible differences in a multiverse vs metaverse comparison would obviously draw ownership into the equation. The multiverse includes multiple virtual worlds which are different from each other. These worlds are generally found in online games which are owned by single entities. 

Therefore, your data, assets, and experiences are in the ownership of the game developing company. While you can create or procure new assets in different worlds in the multiverse, you cannot extract desired value from them. For example, you could not use the in-game collectibles achieved in one game for buying supplies in another game. 

The metaverse presents a favorable perspective in this aspect of the comparisons between metaverse and multiverse. With the metaverse, users get complete ownership and control over their assets. For example, NFT avatars associate the virtual identity of metaverse participants with their real identity. In addition, participants get complete ownership of the NFTs or assets they create in the metaverse. Metaverse participants could also trade their assets on other platforms in the metaverse without any troubles. 

Entities

The elements in the metaverse and multiverse also serve as another striking highlight for the differences between them. When you think of the multiverse, it is highly unlikely that you would find individual components building the universe. The multiverse is a vast collection of virtual worlds, which are different from each other in their traits, features, and individual elements. So, it is quite difficult to draw a clear impression of which components actually strengthen the multiverse. You only have different virtual worlds as the elements of the multiverse. 

However, the other player in the multiverse vs metaverse debate, i.e., metaverse, showcases different entities with unique abilities. Interestingly, the entities or components in the metaverse feature human beings, robots, AI, and many others. All of these entities have distinct roles in the metaverse, making the experience more interesting. 

1. The metaverse is being built, while the multiverse is either theoretical or already exists

The metaverse is a technology platform or environment, currently in a WIP stage. There are versions of it already available to users.

The multiverse either does or doesn’t exist – it isn’t going through any sort of creation process, and scientists are only working to prove its existence.

2. The metaverse is mandatorily immersive, while the multiverse may have 2D components

The metaverse combines AR, VR, and MR to provide a highly immersive experience. As technologies evolve, its depiction of the real world will get even more accurate and it will become easier for users to move in and out of the metaverse.

The multiverse, on the other hand, may contain universes that do not resemble our own. In theory, there could be a universe with different laws of physics, and therefore, two-dimensional objects and beings.

3. The metaverse is universal, while the multiverse is not

This is an important difference. As mentioned, the true metaverse will be converged and universal, bringing together all the immersive worlds built by different companies.

The multiverse, in contrast, has inherent multiplicity. This means that there will always be more than one world, which may or may not be interoperable.

4. The metaverse is interoperable, while the multiverse has limited integration

The metaverse is interoperable by definition, allowing users to teleport in and out of spaces, carry objects around, use the same credentials, port their NFTs, and so on.

The level of interoperability in the multiverse is yet to be proven and will depend on the level of variance, as discussed.

But given that we haven’t discovered the existence of a multiverse as yet, it is safe to say that integration and interoperability is likely to be limited.

Which One Will Come Top?

The difference between metaverse and multiverse is quite clear from the highlights of comparison between them. If you look closely, the metaverse is a conceptual idea paving the path for a future where we can have a completely connected virtual world. On the other hand, multiverse presents the prospects for existence of multiple digital ecosystems. 

However, metaverse comes on top of the multiverse in metaverse vs multiverse comparisons for the unified user experience it offers. Will the multiverse fail as the metaverse expands further? The answer to the question points towards the fact that the metaverse is still developing. On the contrary, the multiverse already has many functional virtual worlds which address real-world tasks. 

For example, the multiverse offers virtual work environments, social environments, and gaming environments. So, it might be too soon to draw conclusions regarding the better choice between multiverse and the metaverse. Learn more about the metaverse and how it is shaping up into a whole new digital reality. 

Thank you for reading!

#blockchain #metaverse #multiverse

PWA vs Native App: Which Is Better Option In 2021?

Every year, the world is expanding with the launch of new smartphones and other gadgets available in the market. According to Statista, more than 50% of the population will be using smartphones by the end of 2021.

Hence, businesses worldwide have understood the importance of smartphones and are joining the mobile industry by launching native apps.

Apart from native apps, progressive web apps is another technology that is gaining a lot of attention among businesses. Moreover, various leading companies worldwide have openly accepted PWA and built progressive web apps.

Now, the question arises, how is PWA different from the native apps? Read More

#pwa vs native #pwa vs native app #progressive web app vs native #progressive web app vs native app #pwa vs native app performance

Whitney  Durgan

Whitney Durgan

1620681120

CockroachDB vs (MySQL, PostgreSQL, MongoDB & Cassandra)

An introduction to CockroachDB

If you are an entrepreneur or an enterprise IT leader, then you need to plan the technology stack for your software development project. You need to choose the right database for your project. If you are developing a heavy-duty transaction processing system or a high-demand analytics system, you will likely use an RDBMS (Relational Database Management System). You can choose one from several popular RDBMSs.

However, do you want an assurance that your data in an RDBMS will survive even large-scale failures in application systems and servers? This narrows the choice. This is where CockroachDB becomes important. This relatively new RDBMS offers a high degree of survivability to your data. In this article, we review CockroachDB and its features. We assess its pros and cons. Subsequently, we review its use cases. Finally, we compare CockroachDB with some of the popular databases. Read on.

#cockroachdb vs cassandra #cockroachdb vs mongodb #cockroachdb vs mysql #cockroachdb vs postgres #mysql