Ambert Lency

Ambert Lency

1650133620

Co je Crypto Metaverse | Co bude dál po kryptoměně

Metaverse už není jen sci-fi termín. V tomto příspěvku se dozvíte, co je Crypto Metaverse? 

Co je Metaverse?

Po celá desetiletí existoval velký potenciál virtuálních světů pouze na stránkách sci-fi románů. Dnes je „metaverse“ jedním z nejrušnějších slov v technologii a je nadšeně přijímáno vývojáři softwaru a her napříč průmyslovými odvětvími od kryptoměn a her – až po sociální média. Metaverse se stala velmi reálným fenoménem s řadou prosperujících platforem se stále rozsáhlejšími kryptointegracemi.

Metaverse je sdílený, pohlcující virtuální svět, ve kterém hráči, obvykle reprezentovaní avatary, mohou vzájemně interagovat, vytvářet zážitky a vytvářet objekty a krajiny ve světě. Metaverses mají obvykle své vlastní vnitřní ekonomiky a měny, pomocí kterých mohou uživatelé nakupovat, prodávat a obchodovat s digitálními nemovitostmi, předměty, doplňky avatarů a dalšími. Metaverse můžete zažít prostřednictvím počítače, náhlavní soupravy pro virtuální realitu (VR) nebo chytrého telefonu.

Konkrétně kryptoměnametaverse je metaverse, která začleňuje blockchain do své základní technologie a krypto aktiva, jako jsou tokeny metaverse, do své ekonomiky. Příklady kryptografických metaverzí a protokolů, které obsahují prvky metaverze, zahrnují Decentraland, Cryptovoxels, Alien Worlds, Axie Infinity a The Sandbox. Zatímco prostředí podobná metaverzi existují v masivních online hrách pro více hráčů již nějakou dobu, začlenění blockchainu, krypto a VR do tohoto sektoru nejen drasticky mění, kdo se může zúčastnit a co může dělat, ale také demonstruje skutečné světová tržní hodnota aktiv, interakcí a zkušeností získaných v digitálních sférách blockchainových her. Kryptoaktiva a položky Metaverse – jako jsou například digitální pozemky a objekty – jsou obvykle reprezentovány různými typy metaverse tokenů.

Skutečný svět se stále více přesouvá do metavesmíru. Různé společnosti – mainstreamové i krypto nativní – zřídily virtuální sídla v krypto metaverzích a pravidelně pořádají virtuální akce a festivaly, kterých se účastní tisíce lidí. Například v roce 2021 slavný aukční dům Sotheby's otevřel digitální repliku svého londýnského sídla v blockchainové hře Decentraland. Prostor se může pochlubit vícepokojovou virtuální uměleckou galerií, kterou mohou uživatelé metaverse prohlížet. Stejně tak Decentraland pravidelně pořádá živé hudební akce, konference a setkání.

Přečtěte si více: Co je Metaverse | Jak se stát odborníkem na Metaverse?

Proč na metaverse záleží

I když metaverze nedosáhne epické vize, kterou pro ni mnozí mají, mohlo by to zásadně změnit způsob, jakým komunikujeme s digitálním světem. Kolektivní virtuální zážitek by mohl přinést nové příležitosti pro tvůrce, hráče a umělce stejně jako nezaměnitelné tokeny (NFT), nejen že přetvářejí ekonomiku tvůrců, ale vynalézají ji znovu.

Virtuální svět metavesmíru by se mohl stát vlastním bilionovým průmyslem. Místo pro zábavu, obchod a pro některé i místo práce. Metaverse není popisována jako rozšíření internetu, ale jako nástupce . A buduje se pomocí blockchainů a decentralizovaných aplikací.

Aplikace Metaverse

Možné aplikace metaverze jsou prakticky neomezené, protože virtuální ekosystém se může skládat ze všech existujících funkcí reálného světa. Několik krátkých příkladů:

 • Virtuální kancelář
  Metaverse dokáže vytvořit virtuální 3D kancelářské prostředí, kde budou zaměstnanci pracovat z pohodlí domova, případně v cool funky avatarech. Mezi současné příklady patří Microsoft mesh a Facebook Horizon Workrooms, i když je potřeba udělat ještě hodně práce.
   
 • Meta-School
  Metaverse je již ve vývoji v několika různých fázích a může studentům z celého světa a času poskytnout pohlcující vzdělávací zkušenost.
   
 • Real Estate
  Metaverse může potenciálním kupujícím poskytnout pohlcující 3D virtuální prohlídku domu, a to i bez jejich přítomnosti před nemovitostí na prodej.
   
 • Obchodní aplikace
  Jakákoli položka dostupná v maloobchodních prodejnách může být začleněna do metaverze, což poskytuje kupujícím lepší zážitek z hlediska prohlížení a odhadů.

Klíčové vlastnosti Crypto Metaverses

Návrháři krypto metaverzí se obecně snažili odlišit své světy od dřívějších iterací metaverzí několika klíčovými způsoby:

Decentralizace: Zatímco rané virtuální světy vlastnily a kontrolovaly společnosti, krypto metaverze jsou typicky decentralizované, přičemž některé nebo všechny součásti metaverse her jsou postaveny na technologii blockchain. To znamená, že samotné blockchainové metaverze mají tendenci se odchylovat od běžných obchodních struktur a modelů získávání hodnot dnešního herního průmyslu. Jedinečná struktura blockchainových her může účastníkům otevřít spravedlivější příležitosti k zapojení. Znamená to také, že vlastnictví samotného metaverze je sdíleno mezi jeho účastníky. I kdyby původní tvůrci metaverzního blockchainu odešli, samotná hra by mohla existovat navěky.

Správa uživatelů: Kryptomaverze, jako je Decentraland, využívají decentralizované autonomní organizace (DAO) a tokeny správy, aby pomohli svým uživatelům řídit budoucnost hry a umožnili jim provádět změny a aktualizace prostřednictvím hlasování. Tímto způsobem mohou být metaverze více než jen kryptohry – mohou z nich vyrůst celé společnosti s ekonomikami a demokratickým vedením.

Prokazatelný původ: Předměty v rámci krypto metaverzí mají formu kryptotokenů, jako jsou nezaměnitelné tokeny (NFT). Úspěchy a akvizice v herních prostředích mohou pro hráče představovat obrovskou hodnotu. NFT aktualizují standardy herních položek s tolik potřebnou transparentností a přístupem na trhy aktiv. Vzhledem k tomu, že každý NFT je jedinečný, lze tokeny a položky metaverse kódovat, aby bylo možné snadno prokázat původ obsahu vytvořeného uživateli ve hře a také herní aktiva NFT.

Ekonomická hodnota v reálném světě: Protože krypto metaverze používají kryptotokeny a blockchain infrastrukturu, jejich ekonomiky jsou přímo propojeny s širší krypto ekonomikou. To umožňuje držitelům metaverzních tokenů, vzhledů avatarů a digitálních nemovitostí s nimi obchodovat na tržištích DEX a NFT, čímž získávají skutečnou hodnotu za jejich investice do celého světa.

Je kryptoměna klíčem k Metaverse?

NFT a krypto jsou nakonec klíčem k přístupu do virtuální reality metavesmíru. Pomocí NFT můžete přistupovat k digitálním aktivům od virtuálních domácností a podniků až po digitální oblečení pro váš avatar, digitální umění nebo jiné virtuální předměty. Vaše NFT jsou zabezpečeny metaversem blockchain, který chrání váš digitální majetek před duplikací nebo hackováním.

Ačkoli je technologie metaverse blockchain dobře zavedená, metaverse sama o sobě se stále vyvíjí, což znamená, že ještě nenabyla své konečné podoby. I když je kolem toho, jak to bude vypadat, spousta humbuku, kolem hodnoty nezaměnitelných tokenů stále víří mnoho nejistoty. Mnoho NFT, včetně těch zde uvedených, však prokázalo svůj potenciál růstu a možnosti, a proto je lidé stále častěji vnímají jako investiční příležitost.

Metaverse má potenciál odemknout řadu možností, ale skutečný příslib nakonec leží v uživateli. Můžete profitovat z digitálních aktiv prostřednictvím monetizace vašich digitálních řemesel. Digitální aktiva, jako jsou sbírky, hry a sběratelské předměty, mohou být vytvořeny a poté tokenizovány jako aktiva ve hře nebo přeměněny na hry, ve kterých můžete vydělávat. Uživatelé mohou investovat a obchodovat s nezaměnitelnými tokeny, čímž vydělávají skutečné peníze, aniž by museli hrát. Je dokonce možné vytvořit virtuální realitu, která je jako náš vlastní svět, a vylepšit konkrétní aspekty. Vše však závisí na použití metaverse blockchainu, který zabezpečuje a potvrzuje data, která obsahuje – a kryptoměny, která je podporuje. Nejlepší kryptoměnou pro budoucí použití je nakonec ta, která vám umožní přístup do světa, který chcete obývat.

Špičkové kryptoměny Metaverse

Žít, pracovat a hrát si v alternativní realitě vyžaduje financování, a to znamená kryptoměnu. Stejně jako existuje několik metaverzí k použití, existuje také několik kryptoměn. Pochopení možností, rozdílů a výhod a nevýhod každého z nich vám může pomoci učinit nejlepší investiční rozhodnutí pro vaše potřeby.

Decentraland (MANA)

Decentraland je platforma virtuální reality, která vám umožňuje nakupovat, prodávat a spravovat vaši virtuální nemovitost (nazývanou LAND). Svůj svět můžete vytvářet a rozvíjet, jak chcete, a prozkoumávat tuto verzi metaverze z pohodlí svého telefonu, počítače nebo náhlavní soupravy pro virtuální realitu (VR). Chcete-li začít, budete potřebovat Decentraland MANA. MANA je nativní kryptoměna, která vám umožňuje přistupovat k interaktivním aplikacím, platit za zboží a služby nebo investovat do většího majetku.

MANA je dobře zavedená metaverse krypto a je široce dostupná, díky čemuž je vysoce atraktivní i pro ty nejzačátečníci. Metaverze spojená s Decentraland také hostí vzrušující interaktivní příležitosti pro uživatele, jako jsou koncerty a festivaly, s živými zábavními podniky, které konkurují těm, které se nacházejí ve skutečném světě. Decentraland roste a má aktivní vývojový tým, který vám poskytuje spoustu možností a příležitostí. MANA také zaznamenala nárůst o více než 400 % a vyvrcholila na rekordní výši 4,16 USD, jakmile Facebook oznámil změnu svého názvu na meta, což vyvolalo nový zájem o tokeny virtuálních nemovitostí. 

Nicméně, jak populární jako MANA a Decentraland jsou, mají několik nevýhod. MANA běží na metaverse blockchainu Ethereum, který má skvělé zabezpečení, ale často vysoké poplatky za plyn. Tato zkušenost může být také izolovaná, protože uživatelé jen zřídka narazí na jiného uživatele „ve volné přírodě“. Terén bývá zdlouhavý a obsah omezený. Platforma je však neustále upgradována, aby přidávala nové funkce a možnosti, a tokeny Decentraland mají mnohostranné využití. Můžete dražit pozemky i NFT a komunitu řídí Bezpečnostní poradní sbor.

Sandbox (SAND)

Sandbox je virtuální svět, kde můžete nakupovat a prodávat virtuální pozemky a další aktiva pomocí metaverse coinů zvaných SAND. Můžete vytvářet a transformovat cokoli, co si dokážete představit, a zpeněžit tak svůj virtuální zážitek prostřednictvím síly kryptoměny SAND.

Sandbox je podporován SoftBank, jednou z nejvlivnějších technologických investičních společností současnosti. Můžete nakupovat, prodávat a vkládat svá aktiva a virtuální pozemky. The Sandbox, metaverze, kterou si můžete vydělat, vám umožňuje vybrat si, jak ji budete používat. Můžete si vytvořit svou vlastní hru, hrát jiné hry, vlastnit virtuální zemi a sbírat, vytvářet nebo převzít kontrolu nad nemovitostí.

Metaverze Sandboxu běží na blockchainu Ethereum a nabízí bezpečnost a zabezpečení nejvyšší kvality. To však také znamená, že vám mohou čas od času účtovat vysoké poplatky za plyn. Přesto vám jeho editor umožňuje vytvářet jedinečné animace a modely a zároveň vám poskytuje výkonné nástroje k vytvoření světa, který chcete virtuálně obývat.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas vám dává sílu přenést váš zážitek za hranice pozemského světa. Zde jsou hvězdy vaším limitem a můžete prozkoumat celý vesmír možností. Můžete si vzít svou přizpůsobenou vesmírnou loď a ponořit se hluboko do jedinečného metaverze, připojit se nebo vytvořit frakci a vytvořit svět, který je celý váš.

ATLAS je metaverzní token, který pohání tento jedinečný svět. Běží na metaverse blockchainu Solana a je klíčem k novým vzrušujícím výhledům a možnostem. Solana metaverse blockchain je rychlý, bezpečný a bezpečný, jako Ethereum, ale je škálovatelnější a levnější. Mince ATLAS metaverse můžete použít k nákupu jakéhokoli digitálního majetku, který potřebujete, abyste se ponořili do vesmíru Star Atlas, včetně půdy, lodí, členů posádky a vybavení. ATLAS můžete také použít k nákupu POLIS, herní měny nezbytné ke správě určitých aspektů vašeho herního zážitku. Konkrétně budete potřebovat POLIS k řízení vašeho nového světa prostřednictvím vydávání dekretů a správy vaší komunity.

Zatímco metaverze Star Atlas je unikátní koncept s pohodlným tokenem metaverze, dva tokeny — ATLAS a POLIS — mohou být pro některé matoucí nebo frustrující. Přesto klady daleko převažují nad zápory a Star Atlas je živý, vzrušující svět s NFT, který nabízí spoustu virtuálních třesků za peníze.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity má denně více než čtvrt milionu hráčů. Hráči vlastní žetony zvané AXS, které jim dávají podíl na vlastnictví a provozování hry. Hráči mohou budovat království, hledat vzácné suroviny a lovit poklady. Nejvíce angažovaní hráči získávají odměny prostřednictvím metaverse blockchainu.

Hráči soutěží o získání příšer zvaných Axies, což jsou nezaměnitelné tokeny (NFT), které lze kupovat a prodávat mimo hru. Axies se může pohybovat od přibližně 150 do více než 100 000 $ v závislosti na vzácnosti. Nejdražší Axie se však prodala za 300 ETH a Axie Infinity dosáhla v srpnu historicky nejvyššího obchodu 1 miliardy dolarů. Je k dispozici na více operačních systémech, včetně iOS, Android, Windows a Mac.

AXS, stejně jako mnoho dalších metaverse coinů, je založen na Ethereum metaverse blockchainu, což znamená, že poplatky za plyn mohou být vysoké. Můžete si však být jisti bezpečností a zabezpečením platformy. AXS lze také obchodovat za jiné kryptoměny, jako je ether nebo fiat měna.

Plněním questů a dalších aktivit na platformě vyděláte hráčům AXS, ale tolik AXS můžete získat pouze v konkrétní den. Některé z těchto činností navíc vyžadují rozsáhlou časovou investici, což ztěžuje plnou účast osob se zaměstnáním nebo jinou odpovědností. A konečně, i když můžete hraním vydělávat AXS, samotná hra není zdarma. Počáteční náklady mohou být neúnosné pro mnoho hráčů, kteří musí vlastnit alespoň tři Axies, aby se mohli zúčastnit.

Alien Worlds (TLM)

Alien Worlds je metaverze DeFi a hra založená na blockchainu, ve které budou hráči soutěžit v rámci komunity o vzácné zdroje. Mimozemský svět se může pochlubit decentralizovanými prvky ve hře a hráči mohou posunout věci na jinou úroveň tím, že vsadí Trillium (TLM) a získají hlasovací práva na planetě DAO. Všichni hráči, kteří se chtějí zúčastnit, musí mít WAX Cloud Wallet. Jakmile se přihlásí do Alien Worlds, mohou začít s těžbou, která je stimulována prostřednictvím tokenů TLM. Tyto žetony umožňují hráčům vsadit na vládu jedné nebo více planet cizího světa a dokonce se stát kandidátem na vládu nad planetou.

Hráči mohou také získat NFT, které lze použít k plnění úkolů ve hře, bitvě s ostatními hráči nebo těžbě TLM. TLM se nepoužívá pouze k řízení metaverze Alien Worlds, ale může být také použit k těžbě NFT, nákupu nebo upgradu konkrétních předmětů nebo k účasti na questech a herních aktivitách. Nejaktivnější uživatelé jsou motivováni prostřednictvím TLM. Kromě toho lze TLM přenášet mezi Ethereum, WAX a BSC.

Tato hra se rychle rozrůstá a hráče přitahují nízké počáteční náklady a schopnost vydělávat kryptoměny hraním. Jeho rozhraní však může být pro některé uživatele příliš zjednodušené.

Enjin (ENJ)

Platforma Enjin umožňuje uživatelům razit, skladovat a prodávat virtuální zboží. Pro začátek musí vývojáři přiřadit hodnotu svému virtuálnímu zboží uzamčením tokenů ENJ, metaverse tokenu, do chytré smlouvy. Hráči pak mohou obchodovat, prodávat nebo používat virtuální zboží podle podmínek smlouvy. Při prodeji položky obdrží prodávající ENJ.

Stejně jako u jiných metaverse coinů je i zde omezená zásoba ENJ. Vznikne a vydá se pouze jedna miliarda. Uživatelé mohou ENJ uložit do peněženky platformy, která spojuje všechny funkce dohromady. S peněženkou se uživatelé mohou připojit ke hrám, přistupovat k položkám a používat je, obchodovat s předměty a mincemi metaverse s ostatními uživateli a prodávat digitální zboží pro ENJ.

Enjin také nabízí unikátní tržiště, které může uživatelům a firmám pomoci rozšířit své trhy pomocí NFT a QR kódů a spojit se s ostatními uživateli prostřednictvím webových stránek, aplikací a her. Síť je poháněna Ethereem a nabízí decentralizovaný zážitek. Peněženka však není open-source, takže může být obtížné ji prověřit. Kromě toho ENJ není kryta žádnou komoditou, ziskem nebo aktivy.

Illuvium (ILV)

Illuvium, popisované jako hra na hrdiny v otevřeném světě (RPG), má rozlehlou, krásnou krajinu, kterou mohou hráči procházet. Během průzkumu dokončují questy, objevují stvoření zvaná Illuvial a zkoumají záhadu, která je základem světa Illuvium.

Každý Illuvial má své vlastní schopnosti, třídy, silné a slabé stránky a je jich k sesbírání více než 100. Jakmile Illuvial najdete, můžete si ho ponechat, upgradovat nebo uložit do peněženky hráče. Illuvials, skiny a další sběratelské předměty jsou NFT, které lze ve hře obchodovat na decentralizované burze Illuvium (IlluvDEX) nebo dokonce na platformách třetích stran.

Illuvium běží na síti Ethereum a používá nativní token ERC-20 nazvaný ILV. Hráči však nepotřebují ILV ke hře Illuvium. Samotná hra je v mnoha regionech zdarma, s volitelným prémiovým placeným předplatným, ale struktura hry se točí kolem ILV. Držitelé tokenů mohou používat ILV pro těžbu likvidity a řízení. Hra má model play-to-earn, ve kterém mohou být hráči odměněni žetony ILV, když splní určité milníky, jako jsou questy.

Cena ILV se může lišit na základě spekulací a přijetí blockchainu. Uvolní se pouze 10 milionů ILV , z nichž tři miliony budou rozděleny jako odměny za sázky. Jak se cirkulující zásoba snižuje, hodnota ILV se může zvyšovat. Zatímco ILV poskytuje přístup ke hře a jejím mnoha funkcím, platforma má několik nevýhod, jako jsou poplatky za plyn, které mohou být v síti Ethereum vysoké. Ačkoli Illuvium ještě nevyšlo, tato metaverse hra již získala ohromující odezvu a očekávání od davu. Očekává se, že Illuvium vyjde v roce 2022.

Gala Games (GALA)

Gala Games je herní ekosystém, který hráčům poskytuje větší kontrolu nad jejich herním zážitkem. Hráči mohou vlastnit NFT, které usnadňují různé herní funkce, nebo mohou předměty prodávat, obchodovat nebo darovat jiným uživatelům. Gala Games obsahuje řadu NFT, jako je CraneBot, které lze použít v konkrétní hře, ke které patří, nebo v jiných hrách ve stejném ekosystému.

Stejně jako u jiných metaverse her má Gala Games svůj nativní token, který se nazývá GALA. GALA je zabezpečena kryptograficky a používá se jako primární prostředek výměny mezi hráči. Uzly a hráči jsou odměňováni GALA, přičemž uzly jsou motivovány prostřednictvím tokenu a nejlepší hráči získávají tokeny za hraní.

Hráči mohou také využít GALA k získání hlasu ve správě Gala Games, což hráčům umožní vychutnat si téměř bezprecedentní kontrolu nad obsahem a vývojem nových her.

Přestože je Gala Games stále v plenkách, vývojový tým má jasně definované cíle a plán, který jim pomůže těchto cílů dosáhnout. Token GALA má velký potenciál k růstu a herní platforma v současné době vyvíjí několik dalších her, které budou brzy spuštěny. Hráči a uzly jsou motivováni tokeny GALA a odměnami NFT.

Jedním z největších lákadel Gala Games je, že hry jsou zdarma. Hráči si mohou vytvořit účet a hrát bez poplatků, poplatků nebo předplatného. Nicméně, protože Gala Games je v síti Ethereum, uživatelé mohou čelit vysokým poplatkům za plyn při pokusu o převod coinů nebo dokončení transakcí.

Flow Blockchain (FLOW)

Flow je blockchain síť přívětivá pro vývojáře, která je navržena tak, aby podporovala různé aplikace, hry a digitální aktiva. Jeho víceuzlová architektura s více rolemi se škáluje bez shardingu a specializuje funkce jednotlivých uzlů, čímž zlepšuje rychlost a propustnost. Flow zachovává integritu dat uživatelů, poskytuje jim maximální soukromí a bezpečnost a zároveň nabízí digitální aktiva, s nimiž lze obchodovat na otevřeném trhu.

Blockchain Flow nabízí také některé další jedinečné atributy, včetně chytrých smluv napsaných v Cadence, programovacím jazyce, který je pro uživatele kryptoměn bezpečnější a snadněji použitelný. Vývojáři mají k dispozici širokou škálu nástrojů a vestavěnou podporu, zatímco spotřebitelé mají přístup k pohodlným a snadno použitelným platbám na rampách. Flow používá mechanismus konsenzu proof of stake (PoS) s validací rozdělenou mezi několik typů uzlů. Každý typ uzlu musí být zapojen do ověřování transakcí. To, co odlišuje Flow od ostatních, je především jeho vícerolová architektura, která umožňuje škálování sítě bez shardingu.

Protože je Flow navržen speciálně pro podporu kryptoher a sběratelských předmětů NFT, mohou být možnosti zapojení zpočátku omezené. Uživatelé mohou nakupovat NFT prostřednictvím tržiště nebo jiných aplikací nebo mohou obchodovat s digitálními aktivy prostřednictvím NBA Top Shot. Vývojáři mají přístup k široké řadě vestavěných nástrojů, které usnadňují vytváření DApps nebo jednoduše experimentování.

Token FLOW je nativní mince Flow. Validátoři jsou motivováni prostřednictvím FLOW a token slouží jako platební metoda. FLOW je především měna, která podporuje síť a udržuje ekosystém aplikací, které na ní staví.

WEMIX

WEMIX je blockchainová platforma určená pro hraní her a další. Uživatelé mohou vyhrávat nebo vyrábět předměty za NFT a obchodovat s nimi a mohou obchodovat s tokeny WEMIX s ostatními uživateli. Designed by Wemade Tree Pte. Ltd., WEMIX je jedním z nejnovějších přírůstků na scénu a poskytuje uživatelům decentralizovaný trh pro používání a výměnu digitální měny. Herní tokeny lze snadno vyměnit za WEMIX, který je také kótován na kryptoburzách a lze jej zakoupit za bitcoiny, ETH a další kryptoměny.

NetVRk

Tokeny NetVRk se používají podobně jako jiné tokeny metaverse, což umožňuje přístup k virtuálním aktivům, jako jsou nemovitosti, domy, vozidla a další položky. Můžete dokonce použít tokeny k nákupu reklamního prostoru, který vydělává pasivní příjem, což vám poskytne více tokenů k budování vašeho bohatství a dalšímu rozvoji vašeho světa. Token vám také umožňuje zakoupit podíl v NetVRk, přičemž vám poskytuje pevnou úrokovou platbu na základě toho, kolik metaverzních tokenů jste vsadili do sítě.

NetVRk metaverse umožňuje všem uživatelům budovat a vytvářet virtuální svět svých snů s neomezeným množstvím unikátního obsahu. Platforma nabízí nekonečné zážitky a interakce s ostatními uživateli a uděluje odměny za účast.

I když jsou možnosti vzrušující, existuje několik nevýhod. NetVRk běží na síti Ethereum a poplatky za plyn a další náklady mohou být vysoké. NetVRk je také novější než některé jiné platformy, což znamená, že v systému mohou stále existovat nějaké chyby.

🔺PROHLÁŠENÍ: Informace v příspěvku nejsou finančním poradenstvím, jsou určeny POUZE PRO OBECNÉ INFORMAČNÍ ÚČELY. Obchodování s kryptoměnami je VELMI riskantní. Ujistěte se, že rozumíte těmto rizikům a že jste odpovědní za to, co děláte se svými penězi.

Doufám, že vám tento příspěvek pomůže. Nezapomeňte zanechat like, komentář a sdílet to s ostatními. Děkuji!

What is GEEK

Buddha Community

Aylin Hazel

Aylin Hazel

1648115675

Germany: 44% Will Invest in #Crypto and Join ‘The Future of Finance’

Germany was the first country to recognize #Bitcoins as “units of value” and that they could be classified as a “financial instrument.”

Legal regulation for the decentralized industry in Germany is ongoing. Now, 16% of the German population 18 to 60 are #crypto investors.

These people who own #cryptocurrencies or have traded cryptocurrencies in the past six months.

41% of these #crypto investors intend to increase the share of their investments in #crypto in the next six months. Another 13% of Germans are #crypto-curious.

They intend to invest in #cryptocurrencies too. Yet, only 23% of the #crypto-curious said they are highly likely to invest, with the rest remaining hesitant.

Ambert Lency

Ambert Lency

1650133620

Co je Crypto Metaverse | Co bude dál po kryptoměně

Metaverse už není jen sci-fi termín. V tomto příspěvku se dozvíte, co je Crypto Metaverse? 

Co je Metaverse?

Po celá desetiletí existoval velký potenciál virtuálních světů pouze na stránkách sci-fi románů. Dnes je „metaverse“ jedním z nejrušnějších slov v technologii a je nadšeně přijímáno vývojáři softwaru a her napříč průmyslovými odvětvími od kryptoměn a her – až po sociální média. Metaverse se stala velmi reálným fenoménem s řadou prosperujících platforem se stále rozsáhlejšími kryptointegracemi.

Metaverse je sdílený, pohlcující virtuální svět, ve kterém hráči, obvykle reprezentovaní avatary, mohou vzájemně interagovat, vytvářet zážitky a vytvářet objekty a krajiny ve světě. Metaverses mají obvykle své vlastní vnitřní ekonomiky a měny, pomocí kterých mohou uživatelé nakupovat, prodávat a obchodovat s digitálními nemovitostmi, předměty, doplňky avatarů a dalšími. Metaverse můžete zažít prostřednictvím počítače, náhlavní soupravy pro virtuální realitu (VR) nebo chytrého telefonu.

Konkrétně kryptoměnametaverse je metaverse, která začleňuje blockchain do své základní technologie a krypto aktiva, jako jsou tokeny metaverse, do své ekonomiky. Příklady kryptografických metaverzí a protokolů, které obsahují prvky metaverze, zahrnují Decentraland, Cryptovoxels, Alien Worlds, Axie Infinity a The Sandbox. Zatímco prostředí podobná metaverzi existují v masivních online hrách pro více hráčů již nějakou dobu, začlenění blockchainu, krypto a VR do tohoto sektoru nejen drasticky mění, kdo se může zúčastnit a co může dělat, ale také demonstruje skutečné světová tržní hodnota aktiv, interakcí a zkušeností získaných v digitálních sférách blockchainových her. Kryptoaktiva a položky Metaverse – jako jsou například digitální pozemky a objekty – jsou obvykle reprezentovány různými typy metaverse tokenů.

Skutečný svět se stále více přesouvá do metavesmíru. Různé společnosti – mainstreamové i krypto nativní – zřídily virtuální sídla v krypto metaverzích a pravidelně pořádají virtuální akce a festivaly, kterých se účastní tisíce lidí. Například v roce 2021 slavný aukční dům Sotheby's otevřel digitální repliku svého londýnského sídla v blockchainové hře Decentraland. Prostor se může pochlubit vícepokojovou virtuální uměleckou galerií, kterou mohou uživatelé metaverse prohlížet. Stejně tak Decentraland pravidelně pořádá živé hudební akce, konference a setkání.

Přečtěte si více: Co je Metaverse | Jak se stát odborníkem na Metaverse?

Proč na metaverse záleží

I když metaverze nedosáhne epické vize, kterou pro ni mnozí mají, mohlo by to zásadně změnit způsob, jakým komunikujeme s digitálním světem. Kolektivní virtuální zážitek by mohl přinést nové příležitosti pro tvůrce, hráče a umělce stejně jako nezaměnitelné tokeny (NFT), nejen že přetvářejí ekonomiku tvůrců, ale vynalézají ji znovu.

Virtuální svět metavesmíru by se mohl stát vlastním bilionovým průmyslem. Místo pro zábavu, obchod a pro některé i místo práce. Metaverse není popisována jako rozšíření internetu, ale jako nástupce . A buduje se pomocí blockchainů a decentralizovaných aplikací.

Aplikace Metaverse

Možné aplikace metaverze jsou prakticky neomezené, protože virtuální ekosystém se může skládat ze všech existujících funkcí reálného světa. Několik krátkých příkladů:

 • Virtuální kancelář
  Metaverse dokáže vytvořit virtuální 3D kancelářské prostředí, kde budou zaměstnanci pracovat z pohodlí domova, případně v cool funky avatarech. Mezi současné příklady patří Microsoft mesh a Facebook Horizon Workrooms, i když je potřeba udělat ještě hodně práce.
   
 • Meta-School
  Metaverse je již ve vývoji v několika různých fázích a může studentům z celého světa a času poskytnout pohlcující vzdělávací zkušenost.
   
 • Real Estate
  Metaverse může potenciálním kupujícím poskytnout pohlcující 3D virtuální prohlídku domu, a to i bez jejich přítomnosti před nemovitostí na prodej.
   
 • Obchodní aplikace
  Jakákoli položka dostupná v maloobchodních prodejnách může být začleněna do metaverze, což poskytuje kupujícím lepší zážitek z hlediska prohlížení a odhadů.

Klíčové vlastnosti Crypto Metaverses

Návrháři krypto metaverzí se obecně snažili odlišit své světy od dřívějších iterací metaverzí několika klíčovými způsoby:

Decentralizace: Zatímco rané virtuální světy vlastnily a kontrolovaly společnosti, krypto metaverze jsou typicky decentralizované, přičemž některé nebo všechny součásti metaverse her jsou postaveny na technologii blockchain. To znamená, že samotné blockchainové metaverze mají tendenci se odchylovat od běžných obchodních struktur a modelů získávání hodnot dnešního herního průmyslu. Jedinečná struktura blockchainových her může účastníkům otevřít spravedlivější příležitosti k zapojení. Znamená to také, že vlastnictví samotného metaverze je sdíleno mezi jeho účastníky. I kdyby původní tvůrci metaverzního blockchainu odešli, samotná hra by mohla existovat navěky.

Správa uživatelů: Kryptomaverze, jako je Decentraland, využívají decentralizované autonomní organizace (DAO) a tokeny správy, aby pomohli svým uživatelům řídit budoucnost hry a umožnili jim provádět změny a aktualizace prostřednictvím hlasování. Tímto způsobem mohou být metaverze více než jen kryptohry – mohou z nich vyrůst celé společnosti s ekonomikami a demokratickým vedením.

Prokazatelný původ: Předměty v rámci krypto metaverzí mají formu kryptotokenů, jako jsou nezaměnitelné tokeny (NFT). Úspěchy a akvizice v herních prostředích mohou pro hráče představovat obrovskou hodnotu. NFT aktualizují standardy herních položek s tolik potřebnou transparentností a přístupem na trhy aktiv. Vzhledem k tomu, že každý NFT je jedinečný, lze tokeny a položky metaverse kódovat, aby bylo možné snadno prokázat původ obsahu vytvořeného uživateli ve hře a také herní aktiva NFT.

Ekonomická hodnota v reálném světě: Protože krypto metaverze používají kryptotokeny a blockchain infrastrukturu, jejich ekonomiky jsou přímo propojeny s širší krypto ekonomikou. To umožňuje držitelům metaverzních tokenů, vzhledů avatarů a digitálních nemovitostí s nimi obchodovat na tržištích DEX a NFT, čímž získávají skutečnou hodnotu za jejich investice do celého světa.

Je kryptoměna klíčem k Metaverse?

NFT a krypto jsou nakonec klíčem k přístupu do virtuální reality metavesmíru. Pomocí NFT můžete přistupovat k digitálním aktivům od virtuálních domácností a podniků až po digitální oblečení pro váš avatar, digitální umění nebo jiné virtuální předměty. Vaše NFT jsou zabezpečeny metaversem blockchain, který chrání váš digitální majetek před duplikací nebo hackováním.

Ačkoli je technologie metaverse blockchain dobře zavedená, metaverse sama o sobě se stále vyvíjí, což znamená, že ještě nenabyla své konečné podoby. I když je kolem toho, jak to bude vypadat, spousta humbuku, kolem hodnoty nezaměnitelných tokenů stále víří mnoho nejistoty. Mnoho NFT, včetně těch zde uvedených, však prokázalo svůj potenciál růstu a možnosti, a proto je lidé stále častěji vnímají jako investiční příležitost.

Metaverse má potenciál odemknout řadu možností, ale skutečný příslib nakonec leží v uživateli. Můžete profitovat z digitálních aktiv prostřednictvím monetizace vašich digitálních řemesel. Digitální aktiva, jako jsou sbírky, hry a sběratelské předměty, mohou být vytvořeny a poté tokenizovány jako aktiva ve hře nebo přeměněny na hry, ve kterých můžete vydělávat. Uživatelé mohou investovat a obchodovat s nezaměnitelnými tokeny, čímž vydělávají skutečné peníze, aniž by museli hrát. Je dokonce možné vytvořit virtuální realitu, která je jako náš vlastní svět, a vylepšit konkrétní aspekty. Vše však závisí na použití metaverse blockchainu, který zabezpečuje a potvrzuje data, která obsahuje – a kryptoměny, která je podporuje. Nejlepší kryptoměnou pro budoucí použití je nakonec ta, která vám umožní přístup do světa, který chcete obývat.

Špičkové kryptoměny Metaverse

Žít, pracovat a hrát si v alternativní realitě vyžaduje financování, a to znamená kryptoměnu. Stejně jako existuje několik metaverzí k použití, existuje také několik kryptoměn. Pochopení možností, rozdílů a výhod a nevýhod každého z nich vám může pomoci učinit nejlepší investiční rozhodnutí pro vaše potřeby.

Decentraland (MANA)

Decentraland je platforma virtuální reality, která vám umožňuje nakupovat, prodávat a spravovat vaši virtuální nemovitost (nazývanou LAND). Svůj svět můžete vytvářet a rozvíjet, jak chcete, a prozkoumávat tuto verzi metaverze z pohodlí svého telefonu, počítače nebo náhlavní soupravy pro virtuální realitu (VR). Chcete-li začít, budete potřebovat Decentraland MANA. MANA je nativní kryptoměna, která vám umožňuje přistupovat k interaktivním aplikacím, platit za zboží a služby nebo investovat do většího majetku.

MANA je dobře zavedená metaverse krypto a je široce dostupná, díky čemuž je vysoce atraktivní i pro ty nejzačátečníci. Metaverze spojená s Decentraland také hostí vzrušující interaktivní příležitosti pro uživatele, jako jsou koncerty a festivaly, s živými zábavními podniky, které konkurují těm, které se nacházejí ve skutečném světě. Decentraland roste a má aktivní vývojový tým, který vám poskytuje spoustu možností a příležitostí. MANA také zaznamenala nárůst o více než 400 % a vyvrcholila na rekordní výši 4,16 USD, jakmile Facebook oznámil změnu svého názvu na meta, což vyvolalo nový zájem o tokeny virtuálních nemovitostí. 

Nicméně, jak populární jako MANA a Decentraland jsou, mají několik nevýhod. MANA běží na metaverse blockchainu Ethereum, který má skvělé zabezpečení, ale často vysoké poplatky za plyn. Tato zkušenost může být také izolovaná, protože uživatelé jen zřídka narazí na jiného uživatele „ve volné přírodě“. Terén bývá zdlouhavý a obsah omezený. Platforma je však neustále upgradována, aby přidávala nové funkce a možnosti, a tokeny Decentraland mají mnohostranné využití. Můžete dražit pozemky i NFT a komunitu řídí Bezpečnostní poradní sbor.

Sandbox (SAND)

Sandbox je virtuální svět, kde můžete nakupovat a prodávat virtuální pozemky a další aktiva pomocí metaverse coinů zvaných SAND. Můžete vytvářet a transformovat cokoli, co si dokážete představit, a zpeněžit tak svůj virtuální zážitek prostřednictvím síly kryptoměny SAND.

Sandbox je podporován SoftBank, jednou z nejvlivnějších technologických investičních společností současnosti. Můžete nakupovat, prodávat a vkládat svá aktiva a virtuální pozemky. The Sandbox, metaverze, kterou si můžete vydělat, vám umožňuje vybrat si, jak ji budete používat. Můžete si vytvořit svou vlastní hru, hrát jiné hry, vlastnit virtuální zemi a sbírat, vytvářet nebo převzít kontrolu nad nemovitostí.

Metaverze Sandboxu běží na blockchainu Ethereum a nabízí bezpečnost a zabezpečení nejvyšší kvality. To však také znamená, že vám mohou čas od času účtovat vysoké poplatky za plyn. Přesto vám jeho editor umožňuje vytvářet jedinečné animace a modely a zároveň vám poskytuje výkonné nástroje k vytvoření světa, který chcete virtuálně obývat.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas vám dává sílu přenést váš zážitek za hranice pozemského světa. Zde jsou hvězdy vaším limitem a můžete prozkoumat celý vesmír možností. Můžete si vzít svou přizpůsobenou vesmírnou loď a ponořit se hluboko do jedinečného metaverze, připojit se nebo vytvořit frakci a vytvořit svět, který je celý váš.

ATLAS je metaverzní token, který pohání tento jedinečný svět. Běží na metaverse blockchainu Solana a je klíčem k novým vzrušujícím výhledům a možnostem. Solana metaverse blockchain je rychlý, bezpečný a bezpečný, jako Ethereum, ale je škálovatelnější a levnější. Mince ATLAS metaverse můžete použít k nákupu jakéhokoli digitálního majetku, který potřebujete, abyste se ponořili do vesmíru Star Atlas, včetně půdy, lodí, členů posádky a vybavení. ATLAS můžete také použít k nákupu POLIS, herní měny nezbytné ke správě určitých aspektů vašeho herního zážitku. Konkrétně budete potřebovat POLIS k řízení vašeho nového světa prostřednictvím vydávání dekretů a správy vaší komunity.

Zatímco metaverze Star Atlas je unikátní koncept s pohodlným tokenem metaverze, dva tokeny — ATLAS a POLIS — mohou být pro některé matoucí nebo frustrující. Přesto klady daleko převažují nad zápory a Star Atlas je živý, vzrušující svět s NFT, který nabízí spoustu virtuálních třesků za peníze.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity má denně více než čtvrt milionu hráčů. Hráči vlastní žetony zvané AXS, které jim dávají podíl na vlastnictví a provozování hry. Hráči mohou budovat království, hledat vzácné suroviny a lovit poklady. Nejvíce angažovaní hráči získávají odměny prostřednictvím metaverse blockchainu.

Hráči soutěží o získání příšer zvaných Axies, což jsou nezaměnitelné tokeny (NFT), které lze kupovat a prodávat mimo hru. Axies se může pohybovat od přibližně 150 do více než 100 000 $ v závislosti na vzácnosti. Nejdražší Axie se však prodala za 300 ETH a Axie Infinity dosáhla v srpnu historicky nejvyššího obchodu 1 miliardy dolarů. Je k dispozici na více operačních systémech, včetně iOS, Android, Windows a Mac.

AXS, stejně jako mnoho dalších metaverse coinů, je založen na Ethereum metaverse blockchainu, což znamená, že poplatky za plyn mohou být vysoké. Můžete si však být jisti bezpečností a zabezpečením platformy. AXS lze také obchodovat za jiné kryptoměny, jako je ether nebo fiat měna.

Plněním questů a dalších aktivit na platformě vyděláte hráčům AXS, ale tolik AXS můžete získat pouze v konkrétní den. Některé z těchto činností navíc vyžadují rozsáhlou časovou investici, což ztěžuje plnou účast osob se zaměstnáním nebo jinou odpovědností. A konečně, i když můžete hraním vydělávat AXS, samotná hra není zdarma. Počáteční náklady mohou být neúnosné pro mnoho hráčů, kteří musí vlastnit alespoň tři Axies, aby se mohli zúčastnit.

Alien Worlds (TLM)

Alien Worlds je metaverze DeFi a hra založená na blockchainu, ve které budou hráči soutěžit v rámci komunity o vzácné zdroje. Mimozemský svět se může pochlubit decentralizovanými prvky ve hře a hráči mohou posunout věci na jinou úroveň tím, že vsadí Trillium (TLM) a získají hlasovací práva na planetě DAO. Všichni hráči, kteří se chtějí zúčastnit, musí mít WAX Cloud Wallet. Jakmile se přihlásí do Alien Worlds, mohou začít s těžbou, která je stimulována prostřednictvím tokenů TLM. Tyto žetony umožňují hráčům vsadit na vládu jedné nebo více planet cizího světa a dokonce se stát kandidátem na vládu nad planetou.

Hráči mohou také získat NFT, které lze použít k plnění úkolů ve hře, bitvě s ostatními hráči nebo těžbě TLM. TLM se nepoužívá pouze k řízení metaverze Alien Worlds, ale může být také použit k těžbě NFT, nákupu nebo upgradu konkrétních předmětů nebo k účasti na questech a herních aktivitách. Nejaktivnější uživatelé jsou motivováni prostřednictvím TLM. Kromě toho lze TLM přenášet mezi Ethereum, WAX a BSC.

Tato hra se rychle rozrůstá a hráče přitahují nízké počáteční náklady a schopnost vydělávat kryptoměny hraním. Jeho rozhraní však může být pro některé uživatele příliš zjednodušené.

Enjin (ENJ)

Platforma Enjin umožňuje uživatelům razit, skladovat a prodávat virtuální zboží. Pro začátek musí vývojáři přiřadit hodnotu svému virtuálnímu zboží uzamčením tokenů ENJ, metaverse tokenu, do chytré smlouvy. Hráči pak mohou obchodovat, prodávat nebo používat virtuální zboží podle podmínek smlouvy. Při prodeji položky obdrží prodávající ENJ.

Stejně jako u jiných metaverse coinů je i zde omezená zásoba ENJ. Vznikne a vydá se pouze jedna miliarda. Uživatelé mohou ENJ uložit do peněženky platformy, která spojuje všechny funkce dohromady. S peněženkou se uživatelé mohou připojit ke hrám, přistupovat k položkám a používat je, obchodovat s předměty a mincemi metaverse s ostatními uživateli a prodávat digitální zboží pro ENJ.

Enjin také nabízí unikátní tržiště, které může uživatelům a firmám pomoci rozšířit své trhy pomocí NFT a QR kódů a spojit se s ostatními uživateli prostřednictvím webových stránek, aplikací a her. Síť je poháněna Ethereem a nabízí decentralizovaný zážitek. Peněženka však není open-source, takže může být obtížné ji prověřit. Kromě toho ENJ není kryta žádnou komoditou, ziskem nebo aktivy.

Illuvium (ILV)

Illuvium, popisované jako hra na hrdiny v otevřeném světě (RPG), má rozlehlou, krásnou krajinu, kterou mohou hráči procházet. Během průzkumu dokončují questy, objevují stvoření zvaná Illuvial a zkoumají záhadu, která je základem světa Illuvium.

Každý Illuvial má své vlastní schopnosti, třídy, silné a slabé stránky a je jich k sesbírání více než 100. Jakmile Illuvial najdete, můžete si ho ponechat, upgradovat nebo uložit do peněženky hráče. Illuvials, skiny a další sběratelské předměty jsou NFT, které lze ve hře obchodovat na decentralizované burze Illuvium (IlluvDEX) nebo dokonce na platformách třetích stran.

Illuvium běží na síti Ethereum a používá nativní token ERC-20 nazvaný ILV. Hráči však nepotřebují ILV ke hře Illuvium. Samotná hra je v mnoha regionech zdarma, s volitelným prémiovým placeným předplatným, ale struktura hry se točí kolem ILV. Držitelé tokenů mohou používat ILV pro těžbu likvidity a řízení. Hra má model play-to-earn, ve kterém mohou být hráči odměněni žetony ILV, když splní určité milníky, jako jsou questy.

Cena ILV se může lišit na základě spekulací a přijetí blockchainu. Uvolní se pouze 10 milionů ILV , z nichž tři miliony budou rozděleny jako odměny za sázky. Jak se cirkulující zásoba snižuje, hodnota ILV se může zvyšovat. Zatímco ILV poskytuje přístup ke hře a jejím mnoha funkcím, platforma má několik nevýhod, jako jsou poplatky za plyn, které mohou být v síti Ethereum vysoké. Ačkoli Illuvium ještě nevyšlo, tato metaverse hra již získala ohromující odezvu a očekávání od davu. Očekává se, že Illuvium vyjde v roce 2022.

Gala Games (GALA)

Gala Games je herní ekosystém, který hráčům poskytuje větší kontrolu nad jejich herním zážitkem. Hráči mohou vlastnit NFT, které usnadňují různé herní funkce, nebo mohou předměty prodávat, obchodovat nebo darovat jiným uživatelům. Gala Games obsahuje řadu NFT, jako je CraneBot, které lze použít v konkrétní hře, ke které patří, nebo v jiných hrách ve stejném ekosystému.

Stejně jako u jiných metaverse her má Gala Games svůj nativní token, který se nazývá GALA. GALA je zabezpečena kryptograficky a používá se jako primární prostředek výměny mezi hráči. Uzly a hráči jsou odměňováni GALA, přičemž uzly jsou motivovány prostřednictvím tokenu a nejlepší hráči získávají tokeny za hraní.

Hráči mohou také využít GALA k získání hlasu ve správě Gala Games, což hráčům umožní vychutnat si téměř bezprecedentní kontrolu nad obsahem a vývojem nových her.

Přestože je Gala Games stále v plenkách, vývojový tým má jasně definované cíle a plán, který jim pomůže těchto cílů dosáhnout. Token GALA má velký potenciál k růstu a herní platforma v současné době vyvíjí několik dalších her, které budou brzy spuštěny. Hráči a uzly jsou motivováni tokeny GALA a odměnami NFT.

Jedním z největších lákadel Gala Games je, že hry jsou zdarma. Hráči si mohou vytvořit účet a hrát bez poplatků, poplatků nebo předplatného. Nicméně, protože Gala Games je v síti Ethereum, uživatelé mohou čelit vysokým poplatkům za plyn při pokusu o převod coinů nebo dokončení transakcí.

Flow Blockchain (FLOW)

Flow je blockchain síť přívětivá pro vývojáře, která je navržena tak, aby podporovala různé aplikace, hry a digitální aktiva. Jeho víceuzlová architektura s více rolemi se škáluje bez shardingu a specializuje funkce jednotlivých uzlů, čímž zlepšuje rychlost a propustnost. Flow zachovává integritu dat uživatelů, poskytuje jim maximální soukromí a bezpečnost a zároveň nabízí digitální aktiva, s nimiž lze obchodovat na otevřeném trhu.

Blockchain Flow nabízí také některé další jedinečné atributy, včetně chytrých smluv napsaných v Cadence, programovacím jazyce, který je pro uživatele kryptoměn bezpečnější a snadněji použitelný. Vývojáři mají k dispozici širokou škálu nástrojů a vestavěnou podporu, zatímco spotřebitelé mají přístup k pohodlným a snadno použitelným platbám na rampách. Flow používá mechanismus konsenzu proof of stake (PoS) s validací rozdělenou mezi několik typů uzlů. Každý typ uzlu musí být zapojen do ověřování transakcí. To, co odlišuje Flow od ostatních, je především jeho vícerolová architektura, která umožňuje škálování sítě bez shardingu.

Protože je Flow navržen speciálně pro podporu kryptoher a sběratelských předmětů NFT, mohou být možnosti zapojení zpočátku omezené. Uživatelé mohou nakupovat NFT prostřednictvím tržiště nebo jiných aplikací nebo mohou obchodovat s digitálními aktivy prostřednictvím NBA Top Shot. Vývojáři mají přístup k široké řadě vestavěných nástrojů, které usnadňují vytváření DApps nebo jednoduše experimentování.

Token FLOW je nativní mince Flow. Validátoři jsou motivováni prostřednictvím FLOW a token slouží jako platební metoda. FLOW je především měna, která podporuje síť a udržuje ekosystém aplikací, které na ní staví.

WEMIX

WEMIX je blockchainová platforma určená pro hraní her a další. Uživatelé mohou vyhrávat nebo vyrábět předměty za NFT a obchodovat s nimi a mohou obchodovat s tokeny WEMIX s ostatními uživateli. Designed by Wemade Tree Pte. Ltd., WEMIX je jedním z nejnovějších přírůstků na scénu a poskytuje uživatelům decentralizovaný trh pro používání a výměnu digitální měny. Herní tokeny lze snadno vyměnit za WEMIX, který je také kótován na kryptoburzách a lze jej zakoupit za bitcoiny, ETH a další kryptoměny.

NetVRk

Tokeny NetVRk se používají podobně jako jiné tokeny metaverse, což umožňuje přístup k virtuálním aktivům, jako jsou nemovitosti, domy, vozidla a další položky. Můžete dokonce použít tokeny k nákupu reklamního prostoru, který vydělává pasivní příjem, což vám poskytne více tokenů k budování vašeho bohatství a dalšímu rozvoji vašeho světa. Token vám také umožňuje zakoupit podíl v NetVRk, přičemž vám poskytuje pevnou úrokovou platbu na základě toho, kolik metaverzních tokenů jste vsadili do sítě.

NetVRk metaverse umožňuje všem uživatelům budovat a vytvářet virtuální svět svých snů s neomezeným množstvím unikátního obsahu. Platforma nabízí nekonečné zážitky a interakce s ostatními uživateli a uděluje odměny za účast.

I když jsou možnosti vzrušující, existuje několik nevýhod. NetVRk běží na síti Ethereum a poplatky za plyn a další náklady mohou být vysoké. NetVRk je také novější než některé jiné platformy, což znamená, že v systému mohou stále existovat nějaké chyby.

🔺PROHLÁŠENÍ: Informace v příspěvku nejsou finančním poradenstvím, jsou určeny POUZE PRO OBECNÉ INFORMAČNÍ ÚČELY. Obchodování s kryptoměnami je VELMI riskantní. Ujistěte se, že rozumíte těmto rizikům a že jste odpovědní za to, co děláte se svými penězi.

Doufám, že vám tento příspěvek pomůže. Nezapomeňte zanechat like, komentář a sdílet to s ostatními. Děkuji!

Abigail betty

Abigail betty

1624568400

🔴 Crypto Crash Intensifies | This Week in Crypto – May 24, 2021. JUST IN 3 MINUTES

Want to meet with Nate in person? Attend Bitcoin 2021 in Miami.
0:38 Black Wednesday in Crypto
1:00 Crypto Crash Leads to Issues on Exchanges
1:16 Insider Predicted Bitcoin Crash?
1:35 China Announces Limitations on BTC Mining
1:49 U.S. Treasury Limiting Crypto Privacy
2:12 Societe Generale Prefers Gold over Bitcoin
2:27 Millennials Prefers Doge over Bitcoin
2:46 Wells Fargo to Offer Crypto Investment
3:04 Cathie Wood Still Thinks BTC Could Reach $500K

📺 The video in this post was made by 99Bitcoins
The origin of the article: https://www.youtube.com/watch?v=n2Vv25nszVo
🔺 DISCLAIMER: The article is for information sharing. The content of this video is solely the opinions of the speaker who is not a licensed financial advisor or registered investment advisor. Not investment advice or legal advice.
Cryptocurrency trading is VERY risky. Make sure you understand these risks and that you are responsible for what you do with your money
🔥 If you’re a beginner. I believe the article below will be useful to you ☞ What You Should Know Before Investing in Cryptocurrency - For Beginner
⭐ ⭐ ⭐The project is of interest to the community. Join to Get free ‘GEEK coin’ (GEEKCASH coin)!
☞ **-----CLICK HERE-----**⭐ ⭐ ⭐
Thanks for visiting and watching! Please don’t forget to leave a like, comment and share!

#bitcoin #blockchain #crypto #crypto crash #this week in crypto #crypto crash intensifies

Adamjose usa

Adamjose usa

1653633981

Metaverse Development

A Robust Metaverse Development Platform

 

Metaverse

The metaverse is a persistent, 3D, shared universe that is fundamentally built upon the capabilities of blockchain technologies. 

 1. The metaverse allows you to create an identity and traverse this world with other users. 
 2. The metaverse is a persistent, online, three-dimensional environment that integrates numerous virtual spaces.
 3.  Metaverse means Beyond Our World or a world beyond/beyond this one.
 4. The term metaverse development platform is becoming more often used to refer to the same thing: a large-scale digital environment. An environment is created that consists of many smaller virtual worlds. The term itself originates from Bridge to Terabithia (1977). It was like stepping through a mirror into another world".

Develop Metaverse Platform

The metaverse platform will allow anyone to create and distribute their virtual worlds. These virtual worlds will be connected through the same metaverse API, meaning the social interactions that users develop in one world will carry over to others. Develop metaverse platform that will also allow users to test their skills against each other in multiplayer games. To achieve this, the platform has taken a decentralized approach, where users are in control of their data and how it is viewed by others.

It is commonly accepted that the “metaverse” will be a virtual environment where humans and their avatars interact with other humans, their avatars and business services. This allows people to live in this space and explore new ways of interacting with each other. IT is known fact that the metaverse is an unified virtual universe, similar to the World Wide Web, but with a greater emphasis on user immersion”

Blockchain and Cryptocurrency for Metaverse

The decentralized nature of the blockchain technology and cryptocurrency is the perfect fit to Build metaverse platform where people can create a digital economy with different types of utility tokens and NFTs. There are numerous challenges to overcome. But we have seen that it’s possible to create applications with cryptocurrency support and virtual worlds, like Axie Infinity, SecondLife or Decentraland.

Why Video games are linked to Metaverse

Create your own metaverse platform that is the next step in the evolution of the internet. With metaverse platforms like SNOW, we have the opportunity to build our virtual world and explore it with others across different games, apps, and virtual societies. The future of cyberspace is a place where we can interact with each other and experience new things, using tools from augmented reality to artificial intelligence.

With the rise in popularity of immersive, 3d motion-capture computer games and virtual reality headsets, the metaverse has infiltrated our culture. For this reason, developers have been eager to Build metaverse platform that is innovative and has real experiences. In the future, the metaverse will be software-based and allow gamers from around the world to enter a virtual playground.

 

Create Metaverse Platform

Metaverse platform is an independent, isolated and fault-tolerant infrastructure for creating and running virtual worlds that gives the system administrator full control over the properties of the virtual world's reality. The goal of this project is to create a balance between the needs of users and all participants in the platform to improve the technological, economic and social development of the world as a whole by developing blockchain technologies for common use in everyday life and at work.

We create Metaverse platform on a set of protocols, standards and an environment that powers the development of next-generation distributed applications. They allow developers for creating their own branded virtual worlds, each with unique rules and properties.

 

Why Choose Shamlatech Solutions to create your own metaverse platform

Our Metaverse developers are skilled at working with any technology, whether you want to expand your business or create your own metaverse platform. 

Our Metaverse development platform solutions allow us to Develop metaverse platforms for the future of the internet, gaming, etc.

 

Banner

A Robust Metaverse Development Platform to build a Virtual World

 

Read More : https://shamlatech.com/metaverse-nft-launchpad/

Create your Own Platform : https://shamlatech.com/metaverse-development-platform/

Build Metaverse : https://shamlatech.com/metaverse-development-services/

Create Facebook Metaverse Development : https://shamlatech.com/facebook-metaverse-development/

Contact us : https://shamlatech.com/nft-metaverse-launchpad-solutions/

Video : https://www.youtube.com/watch?v=MUN-G8H2kAc

 

#MetaverseNFTLaunchpad  #Metaverse  #MetaverseNFT  #MetaverseDevelopment #MetaverseDevelopmentCompany 

#cryptodevelopment #DeFi #DecentralizedFinanceDevelopmentCompany#IDO #InitialDexOffering #NFT #Metaverse #NFTDevelopmentSolution #Crypto #Blockchain #MetaverseDevelopment #defi #cryptocurrencydevelopment #Binance #NFTDevelopmentCompany #shamlatech #US #USA #UK #Europe #blockchaintechnology #blockchaindevelopment #blockchaindevelopers

 

Alex Rock

Alex Rock

1654496231

Understanding the Crypto Fundraising Models

What is an Initial Coin Offering (ICO)?

In the crypto world, an Initial Coin Offering (ICO) is equivalent to an Initial Public Offering (IPO) (IPO). The term "Initial Coin Offering" refers to a fundraising model that aids in the capitalization of the cryptocurrency industry. An ICO can be launched by a company or a new coin to raise funds. Interested investors can participate in the initial coin offering in exchange for a new crypto token issued by the company.

The process begins with a new or established company looking to raise capital for growth. It is a fundraising event for a new cryptocurrency asset, company, or venture.

What is an Initial DEX Offering (IDO)?

A crypto token offering that runs on a Decentralized Exchange is an Initial Decentralized Exchange (DEX) Offering. Liquidity pools (LP) play an essential role by providing liquidity after the sale. The initial DEX offering during a token generation event allows users to lock their funds in exchange for new tokens, providing a cost-effective and more accessible way for projects to distribute tokens.

Initial DEX offerings are similar to ICOs and IEOs in that they seek to raise funds and bootstrap a project. Unlike ICOs and IEOs, where tokens are sold before listing, IDOs are immediately listed on a decentralized exchange.

What is an Initial Exchange Offering (IEO)?

An Initial Exchange Offering (IEO) is a type of crowdfunding managed by an exchange platform. Unlike an ICO, where the project team is in charge of fundraising, an Initial Exchange Offering is made through an exchange platform. Users can directly purchase tokens in IEO using funds from their exchange wallet.

IEO is a simple fundraising model in which users only need an exchange platform account with some funds to participate. Where the exchange is staking its reputation for a project on its platform, IEOs provide a high level of trust and transparency.

What is an Initial Farming Offering (IFO)?

Initial Farming Offering (IFO) is a fundraising model that assists newly launched Defi projects in raising capital through participation in pre-sales events. The Initial Funding Offering (IFO) is the successor to the Initial Coin Offering (ICO), which depicts a crowdsourcing method used by crypto projects to raise capital in the early stages.

Investors can raise the capital needed for the available projects by participating in DEX's re-sales event. IFOs, which serve to raise funds for crypto projects, are both similar and distinct from IEOs and ICOs.

What is an Initial Liquidity Offering (ILO)?

An Initial Liquidity Offering (ILO) is a fundraising model in which a new token is offered to buyers who agree to contribute to a liquidity pool. Because the token is attracting new buyers, the Automated Market Maker (AMM) can function. It allows multiple projects and startups to raise funds by selling tokens on Defi-based DEX platforms instead of conducting an ICO.

ILOs are simple to carry out on Defi-based DEX platforms because they have many investors who may be interested in purchasing the crypto tokens immediately for a higher price. These DEXs use the AMM mechanism, which manages liquidity pools through highly skilled liquidity providers.

What is an Initial NFT Offering (INO)?

NFTs have played various roles in reaching out to the target audience and generating interest in new tokens or any business. NFT can be used as a marketing tool to attract customers by providing them with some benefit that benefits the NFT holder. At such times, the initial offering of NFT is the opportunity for the customer to acquire the NFT and use the utility for a specific project.

This INO (Initial NFT Offering) can be used as a marketing strategy or fundraising model. The main thing is to look at the number of people interested in the use case and the project's popularity. Sometimes a free NFT offering will include a few tasks to complete that will help spread the project to more people.

Please contact Suffescom Solutions, an IDO Development Company, if you want to develop any fundraising models.

#news  #suffescom  #hit  #hindustantimes  #idodevelopmentcompany  #media  #blockchain  #developer  #crypto  #dapp  #defi  #metaverse  #web3  #web3  #cryptowallet  #crypto  #wallet