Ken Mueller

Ken Mueller

1642375500

Topelt Kulutused plokiahelas, selgitatud | Kuidas sellega võidelda?

Sellest postitusest saate teada, mis on topeltkulutamine plokiahelas? Kuidas võidelda topeltkulutamise vastu?

Põhimõtteliselt on topeltkulutamine kontseptsioon, et keegi saab kopeerida Bitcoini või krüptovaluutatehinguid, kui raha saadetakse korraga kahele erinevale aadressile.

Miks on topeltkulutamine selline probleem? Ja kuidas seda plokiahelas ära hoida?

Plokiahela mõistmine

Plokiahel, mis kannab digitaalset valuutat nagu bitcoin, ei suuda üksinda topeltkulutamist ära hoida. Pigem postitatakse kõik vastavat krüptovaluutat hõlmavad tehingud plokiahelasse, kus neid kontrollitakse eraldi ja kaitstakse kinnitusprotsessiga. Bitcoini ja paljude teiste krüptorahade puhul muutuvad sel viisil kinnitatud tehingud pöördumatuks; need postitatakse avalikult ja neid säilitatakse igavesti.

Bitcoin oli esimene suurem digitaalne valuuta, mis lahendas topeltkulutamise probleemi. Ta tegi seda, rakendades seda kinnitusmehhanismi ja säilitades ühise universaalse pearaamatusüsteemi. Sel viisil säilitab bitcoini plokiahel ajatempliga tehingute andmed, mis ulatuvad tagasi krüptovaluuta loomiseni 2009. aastal.

Bitcoini mõistes on "plokk" püsivalt salvestatud andmete fail. Kõik hiljutised tehingud kirjutatakse plokkidesse, sarnaselt börsi aktsiatehingute pearaamatusse. Teave plokkidest lisatakse pearaamatusse iga paari minuti järel; kõik võrgu sõlmed hoiavad plokiahela pearaamatu koopiat. Kasutajad saavad bitcoini plokiahelas navigeerida ja tehinguid vaadata ainult koguseliselt. Üksikasjad ostja ja müüja identiteedi kohta mis tahes tehingus on kaitstud kõrgetasemelise krüptimisega, mis kaitseb ka pearaamatut väliste allikate rikkumiste eest. Kui plokiahela pearaamatut uuendatakse, uuendatakse ka kõiki bitcoini rahakotte.

Mis on topeltkulutamine?

Digitaalse valuuta puhul on äärmiselt oluline tagada, et konkreetset ühikut ei saaks dubleerida. Selle põhjuseks on asjaolu, et plokiahela võrku ja selle muutmiseks vajalikke arvutuskäske tundvad tehnikatundlikud inimesed saavad digitaalset teavet suhteliselt hõlpsalt reprodutseerida.

Nagu oleme juba tuvastanud, tähendab topeltkulu sisuliselt seda, kui sama raha saadetakse samaaegselt kahele saajale. 

See tekib siis, kui plokiahela võrk on häiritud ja krüptovaluuta põhimõtteliselt varastatakse. Vastutav isik saadab seejärel tehingu koopia, et see näeks ehtne välja, või isegi kustutaks tehingu üldse, et jätta mulje, nagu seda poleks kunagi toimunud.

Ilma asjakohaste vastumeetmeteta sellise probleemi lahendamiseks destabiliseeritakse ja kahjustatakse kogu tehing. Kasutajatel pole protokolli, mis kontrolliks, kas saadud raha ei kulutata ka mujale.

Seega peavad digitaalse valuuta usaldusväärseks toimimiseks olema ranged mehhanismid, mis takistavad sellist käitumist.

Kuidas topeltkulutamine toimib?

Topeltkulutamine hävitab ja kahjustab plokiahela tehnoloogilist alust. Kogu selle kontseptsioon on vastupidine plokiahela sisule. Seega õõnestaks topeltkulutamise võimalus usaldust krüptovaluutade, näiteks Bitcoini või mõne muu plokiahelapõhise digitaalvaluuta vastu.

Selle mõistatuse kohta sageli kasutatav analoogia on tuntud kui Bütsantsi kindralite probleem. See toob esile väljakutse, millega paljud osapooled peavad silmitsi seisma, kui nad üksteist ei usalda ja peavad osalema ühisettevõttes, kus nad nõuavad edu saavutamiseks koostööd. See analoogia selgitab lahkarvamuste probleemi detsentraliseeritud süsteemis.

Selle analoogia kohaselt saavutavad nad võidu, kui kõik kindralid juhivad oma armeetega kooskõlastatud rünnakut. Kuid niipea, kui kindral vigastab või ründab teist kindralit, satub kogu plokiahelaga sarnane lahing ohtu ja lõpuks kaotatakse.

Selle tulemusena peavad krüptovaluutad oma protokollidesse juurutama Bütsantsi tõrketaluvuse (BFT). See protokoll eeldab, et arvutisüsteem peab jätkuvalt töötama rahuldaval tasemel, hoolimata vigadest, riketest või osalejatest, kes käituvad vastuolus määratud plaanidega või petavad süsteemi. 

Topeltkulutamise näited

Nüüd, kui oleme aru saanud topeltkulutamise alustest, vaatame kolme populaarset viisi, kuidas petturid kahekordselt kulutavad.

1. 51% rünnakuid (enamuse rünnak)

51% rünnak plokiahela võrgule toimub siis, kui üksikisik või organisatsioon kontrollib suuremat osa räsimäärast , põhjustades potentsiaalseid võrguhäireid. Kui see juhtub, saavutab nn "ründaja" piisavalt kaevandamisvõimsust, et jätta tehingute sihipäraseks sooritamise järjekord vahele või muuta.

51% rünnaku ajal võib ründaja selle aja jooksul tehtud tehingud tagasi pöörata, mis toob kaasa topeltkulu probleemi. Lisaks võib ründaja takistada mõne või kõigi tehingute kinnitamist (st tehingu teenuse keelamist) ja takistada mõnel või kõigil teistel kaevandajatel kaevandamist, mida nimetatakse "kaevandusmonopoliks".

Bitcoin Gold, krüptovaluuta, mis tekkis Bitcoini hargina, langes selliste rünnakute ohvriks 2018. ja 2020. aastal.

2. Rassirünnakud

Rassirünnak hõlmab kahe vastandliku tehingu samaaegset saatmist sarnaste vahenditega; kinnitatakse aga ainult üks tehing.

Sellise ründe ajal on põhiidee teiste maksete kehtetuks tunnistamine, kinnitades ainult seda tehingut, millest ründaja kasu toob, st raha, mis saadetakse tema kontrollitavale aadressile.

Samuti vajavad rassirünnakud saajaid, kes aktsepteerivad makseviisina kinnitamata tehinguid.

3. Finney rünnakud

Erinevalt rassirünnakust hõlmab Finney rünnak seda, et ründaja kaevandab ühe tehingu plokki; seda ei edastata aga kohe kogu võrku.

Seda tüüpi topeltkulutamise rünnaku korral kulutab ründaja samad mündid erinevas tehingus ja edastab seejärel eelnevalt kaevandatud ploki, muutes makse kehtetuks.

Need rünnakud peavad toimuma kindlas järjestuses. Nagu rassirünnakud, sõltuvad need ka sellest, kas adressaat nõustub kinnitamata tehingutega.

Kuidas Bitcoin topeltkulutamise probleemiga hakkama saab?

Bitcoin tegeleb topeltkulu probleemiga, rakendades kinnitusmehhanismi ja haldades universaalset pearaamatut, mida nimetatakse plokiahelaks.

Oletame, et teil on 1 BTC ja proovige seda kaks korda kulutada. Tegite Alice'iga 1 BTC tehingu. Jällegi allkirjastate ja saadate Bobile sama 1 BTC tehingu. Mõlemad tehingud lähevad kinnitamata tehingute kogumisse, kus paljud kinnitamata tehingud on juba salvestatud. Kinnitamata tehingud on tehingud, mida keegi ei vali. Nüüd kehtib see, milline tehing sai esmalt kinnituse ja mille kaevurid kontrollisid. Teine tehing, mis ei saanud piisavalt kinnitusi, eemaldatakse võrgust. Selles näites kehtib tehing T1 ja Alice saab bitcoini.


Kuidas võidelda topeltkulutamise vastu?

Topeltkulutamise vältimine hõlmab pingutavamat kontrolliprotsessi ja tagab, et sama sisendit ei saa jagada mitme tehinguga. Topeltkulutamise vastu võitlemiseks on kaks peamist viisi:

1. Tsentraliseeritud arvelduspartner

Tsentraliseerimine võib potentsiaalselt vähendada digitaalse valuuta tehingute topeltkulutamise riski. Seda tehakse tehingute kontrollimiseks keskse ja usaldusväärse kolmanda osapoole abil. Lisatud üksus täidaks keskse vastaspoole kliiringuga samaväärset funktsiooni.

Finantsvaldkonnas on keskseteks osapoolteks sageli finantsasutused, kes võtavad kahe osapoole vahel vastaspoole krediidiriski ja tagavad tehingu kliiringu. Teenused on levinud finantstuletisinstrumentidega kauplemise hõlbustamiseks.

2. Plokiahel

Detsentraliseeritud digitaalsed valuutad, nagu Bitcoin, kasutavad konsensusmehhanisme, mis kontrollivad tehinguid kindlalt. Konsensusmehhanisme tuntakse ka kui tõestust tööle. Praktiliselt tagab mehhanism, et iga osalejasõlm kontrollib tehingut. Seetõttu on Bitcoiniga kaasas ajalooline avalik pearaamat, mida hõlbustatakse plokiahela kaudu, mis tagab omandiõiguste ja üleandmise empiirilise kontrolli.

Selleks, et turuosaline saaks pettusega kahekordistada, peab ta kasutama märkimisväärsel hulgal arvutusvõimsust, et kõrvaldada ahelast eelnevad plokid ja kulutada tehing tõhusalt topelt. Lisaks kasvavad aja möödudes ploki kinnitused eksponentsiaalselt, kaitstes veelgi tehingu terviklikkust.

Kuidas edukat topeltkulutamise rünnakut hallatakse

 1. Edastage võrku tehing, mille puhul rünnatud kaupmees saab makse
 2. Salaja kaevandage haru, mis on ehitatud plokile enne tehingut, tehing, mis maksab ründajale
 3. Kui tehing kaupmehele saab piisavalt kinnitusi ja kaupmees saadab toote
 4. Jätkake salajast vastuolulist kaubamärki, kuni see on avalikust tehingust pikem, ja seejärel tehke plokid avalikuks. Võrk tuvastab salajase haru kehtivana, kuna see on avalikust blokeeringust pikem, ja makse kaupmehele asendatakse maksega ründajale.

Kui tõenäoline on topeltkulutamise rünnakute esinemine?

Kuigi see on juhtunud, on õnneks topeltkulutamist plokiahelas raske saavutada.

Selle põhjuseks on asjaolu, et kui krüptovaluuta plokiahel muutub piisavalt suureks, nagu Bitcoini või Ethereumi puhul, muutub tõenäosus, et üksikisik või rühm saab piisavalt arvutusvõimsust, et kõik teised osalejad kiiresti kukutada.

Lisaks muutub kõigi eelnevalt kinnitatud plokkide muutmine ahela kasvades problemaatilisemaks, kuna kõik plokid on ühendatud krüptograafiliste tõendite kaudu. Sellest tulenevalt, mida rohkem kinnitusi plokis, seda suurem on tehingute muutmise või tühistamise kulu.

Seega muudaks edukas topeltkulutamise rünnak võib-olla vaid mõne hiljutise blokeeringu tehingu ja seda ainult suhteliselt lühikeseks ajaks.

Mis puutub Bitcoini, siis selle konsensusalgoritm, tuntud ka kui töötõend (PoW), tagab, et kaevurid saavad uue tehinguploki kinnitada ainult siis, kui kõik võrgusõlmed nõustuvad vastastikku, et kaevandaja antud ploki räsi on õige. Ploki räsi kontrollib, et kaevandaja on piisavalt pingutanud, leidnud ploki probleemile tõhusa lahenduse ja premeerib seetõttu mõningaid Bitcoine selle lahendamise eest. 

Alumine rida

Bitcoini topeltkulu on murettekitav, kuna tegemist on digitaalvaluutaga, mille kuluarvestust ei kontrolli keskasutus. See paneb mõned kahtlema võrgu turvalisuses ja Bitcoini võrgu, validaatorite ja rahalise pakkumise legitiimsuses. Kuid võrgu hajutatud tehingute pearaamat, plokiahel, salvestab ja kontrollib iseseisvalt iga tehingu autentsust ning hoiab ära topeltloendamise.

Kuigi plokiahel ei saa ainult ära hoida topeltkulutamist, on see enesekaitseliin, enne kui detsentraliseeritud valideerimissõlmede armee lahendab keerulisi matemaatilisi probleeme, et kinnitada ja kontrollida, et uusi tehinguid ei kulutata kahekordselt enne, kui need lisatakse jäädavalt võrgustikku. alaline pearaamat.

Krüptovaluutad nagu Bitcoin võivad olla muutlikud investeeringud ja hinnad muutuvad uudistevoo ja muude tegurite tõttu kiiresti. Ometi sunnib mõningaid investoreid – eriti neid, kellel on pikaajaline investeerimishorisont – väga kõikuvate hinnamuutuste potentsiaal nägema krüptot investeeringuna.

🔺VÄÄRTUS: postituses olev teave ei ole finantsnõustamine, on mõeldud AINULT ÜLDTEAVE EESMÄRGIKS. Krüptovaluutaga kauplemine on VÄGA riskantne. Veenduge, et mõistate neid riske ja vastutate selle eest, mida oma rahaga teete.

🔥 Kui oled algaja. Usun, et allolev artikkel on teile kasulik ☞  Mida peaksite teadma enne krüptovaluutasse investeerimist – algajatele

Loodan, et see postitus aitab teid. Ärge unustage jätta meeldimist, kommenteerida ja teistega jagada. Aitäh!

What is GEEK

Buddha Community

Ken Mueller

Ken Mueller

1642375500

Topelt Kulutused plokiahelas, selgitatud | Kuidas sellega võidelda?

Sellest postitusest saate teada, mis on topeltkulutamine plokiahelas? Kuidas võidelda topeltkulutamise vastu?

Põhimõtteliselt on topeltkulutamine kontseptsioon, et keegi saab kopeerida Bitcoini või krüptovaluutatehinguid, kui raha saadetakse korraga kahele erinevale aadressile.

Miks on topeltkulutamine selline probleem? Ja kuidas seda plokiahelas ära hoida?

Plokiahela mõistmine

Plokiahel, mis kannab digitaalset valuutat nagu bitcoin, ei suuda üksinda topeltkulutamist ära hoida. Pigem postitatakse kõik vastavat krüptovaluutat hõlmavad tehingud plokiahelasse, kus neid kontrollitakse eraldi ja kaitstakse kinnitusprotsessiga. Bitcoini ja paljude teiste krüptorahade puhul muutuvad sel viisil kinnitatud tehingud pöördumatuks; need postitatakse avalikult ja neid säilitatakse igavesti.

Bitcoin oli esimene suurem digitaalne valuuta, mis lahendas topeltkulutamise probleemi. Ta tegi seda, rakendades seda kinnitusmehhanismi ja säilitades ühise universaalse pearaamatusüsteemi. Sel viisil säilitab bitcoini plokiahel ajatempliga tehingute andmed, mis ulatuvad tagasi krüptovaluuta loomiseni 2009. aastal.

Bitcoini mõistes on "plokk" püsivalt salvestatud andmete fail. Kõik hiljutised tehingud kirjutatakse plokkidesse, sarnaselt börsi aktsiatehingute pearaamatusse. Teave plokkidest lisatakse pearaamatusse iga paari minuti järel; kõik võrgu sõlmed hoiavad plokiahela pearaamatu koopiat. Kasutajad saavad bitcoini plokiahelas navigeerida ja tehinguid vaadata ainult koguseliselt. Üksikasjad ostja ja müüja identiteedi kohta mis tahes tehingus on kaitstud kõrgetasemelise krüptimisega, mis kaitseb ka pearaamatut väliste allikate rikkumiste eest. Kui plokiahela pearaamatut uuendatakse, uuendatakse ka kõiki bitcoini rahakotte.

Mis on topeltkulutamine?

Digitaalse valuuta puhul on äärmiselt oluline tagada, et konkreetset ühikut ei saaks dubleerida. Selle põhjuseks on asjaolu, et plokiahela võrku ja selle muutmiseks vajalikke arvutuskäske tundvad tehnikatundlikud inimesed saavad digitaalset teavet suhteliselt hõlpsalt reprodutseerida.

Nagu oleme juba tuvastanud, tähendab topeltkulu sisuliselt seda, kui sama raha saadetakse samaaegselt kahele saajale. 

See tekib siis, kui plokiahela võrk on häiritud ja krüptovaluuta põhimõtteliselt varastatakse. Vastutav isik saadab seejärel tehingu koopia, et see näeks ehtne välja, või isegi kustutaks tehingu üldse, et jätta mulje, nagu seda poleks kunagi toimunud.

Ilma asjakohaste vastumeetmeteta sellise probleemi lahendamiseks destabiliseeritakse ja kahjustatakse kogu tehing. Kasutajatel pole protokolli, mis kontrolliks, kas saadud raha ei kulutata ka mujale.

Seega peavad digitaalse valuuta usaldusväärseks toimimiseks olema ranged mehhanismid, mis takistavad sellist käitumist.

Kuidas topeltkulutamine toimib?

Topeltkulutamine hävitab ja kahjustab plokiahela tehnoloogilist alust. Kogu selle kontseptsioon on vastupidine plokiahela sisule. Seega õõnestaks topeltkulutamise võimalus usaldust krüptovaluutade, näiteks Bitcoini või mõne muu plokiahelapõhise digitaalvaluuta vastu.

Selle mõistatuse kohta sageli kasutatav analoogia on tuntud kui Bütsantsi kindralite probleem. See toob esile väljakutse, millega paljud osapooled peavad silmitsi seisma, kui nad üksteist ei usalda ja peavad osalema ühisettevõttes, kus nad nõuavad edu saavutamiseks koostööd. See analoogia selgitab lahkarvamuste probleemi detsentraliseeritud süsteemis.

Selle analoogia kohaselt saavutavad nad võidu, kui kõik kindralid juhivad oma armeetega kooskõlastatud rünnakut. Kuid niipea, kui kindral vigastab või ründab teist kindralit, satub kogu plokiahelaga sarnane lahing ohtu ja lõpuks kaotatakse.

Selle tulemusena peavad krüptovaluutad oma protokollidesse juurutama Bütsantsi tõrketaluvuse (BFT). See protokoll eeldab, et arvutisüsteem peab jätkuvalt töötama rahuldaval tasemel, hoolimata vigadest, riketest või osalejatest, kes käituvad vastuolus määratud plaanidega või petavad süsteemi. 

Topeltkulutamise näited

Nüüd, kui oleme aru saanud topeltkulutamise alustest, vaatame kolme populaarset viisi, kuidas petturid kahekordselt kulutavad.

1. 51% rünnakuid (enamuse rünnak)

51% rünnak plokiahela võrgule toimub siis, kui üksikisik või organisatsioon kontrollib suuremat osa räsimäärast , põhjustades potentsiaalseid võrguhäireid. Kui see juhtub, saavutab nn "ründaja" piisavalt kaevandamisvõimsust, et jätta tehingute sihipäraseks sooritamise järjekord vahele või muuta.

51% rünnaku ajal võib ründaja selle aja jooksul tehtud tehingud tagasi pöörata, mis toob kaasa topeltkulu probleemi. Lisaks võib ründaja takistada mõne või kõigi tehingute kinnitamist (st tehingu teenuse keelamist) ja takistada mõnel või kõigil teistel kaevandajatel kaevandamist, mida nimetatakse "kaevandusmonopoliks".

Bitcoin Gold, krüptovaluuta, mis tekkis Bitcoini hargina, langes selliste rünnakute ohvriks 2018. ja 2020. aastal.

2. Rassirünnakud

Rassirünnak hõlmab kahe vastandliku tehingu samaaegset saatmist sarnaste vahenditega; kinnitatakse aga ainult üks tehing.

Sellise ründe ajal on põhiidee teiste maksete kehtetuks tunnistamine, kinnitades ainult seda tehingut, millest ründaja kasu toob, st raha, mis saadetakse tema kontrollitavale aadressile.

Samuti vajavad rassirünnakud saajaid, kes aktsepteerivad makseviisina kinnitamata tehinguid.

3. Finney rünnakud

Erinevalt rassirünnakust hõlmab Finney rünnak seda, et ründaja kaevandab ühe tehingu plokki; seda ei edastata aga kohe kogu võrku.

Seda tüüpi topeltkulutamise rünnaku korral kulutab ründaja samad mündid erinevas tehingus ja edastab seejärel eelnevalt kaevandatud ploki, muutes makse kehtetuks.

Need rünnakud peavad toimuma kindlas järjestuses. Nagu rassirünnakud, sõltuvad need ka sellest, kas adressaat nõustub kinnitamata tehingutega.

Kuidas Bitcoin topeltkulutamise probleemiga hakkama saab?

Bitcoin tegeleb topeltkulu probleemiga, rakendades kinnitusmehhanismi ja haldades universaalset pearaamatut, mida nimetatakse plokiahelaks.

Oletame, et teil on 1 BTC ja proovige seda kaks korda kulutada. Tegite Alice'iga 1 BTC tehingu. Jällegi allkirjastate ja saadate Bobile sama 1 BTC tehingu. Mõlemad tehingud lähevad kinnitamata tehingute kogumisse, kus paljud kinnitamata tehingud on juba salvestatud. Kinnitamata tehingud on tehingud, mida keegi ei vali. Nüüd kehtib see, milline tehing sai esmalt kinnituse ja mille kaevurid kontrollisid. Teine tehing, mis ei saanud piisavalt kinnitusi, eemaldatakse võrgust. Selles näites kehtib tehing T1 ja Alice saab bitcoini.


Kuidas võidelda topeltkulutamise vastu?

Topeltkulutamise vältimine hõlmab pingutavamat kontrolliprotsessi ja tagab, et sama sisendit ei saa jagada mitme tehinguga. Topeltkulutamise vastu võitlemiseks on kaks peamist viisi:

1. Tsentraliseeritud arvelduspartner

Tsentraliseerimine võib potentsiaalselt vähendada digitaalse valuuta tehingute topeltkulutamise riski. Seda tehakse tehingute kontrollimiseks keskse ja usaldusväärse kolmanda osapoole abil. Lisatud üksus täidaks keskse vastaspoole kliiringuga samaväärset funktsiooni.

Finantsvaldkonnas on keskseteks osapoolteks sageli finantsasutused, kes võtavad kahe osapoole vahel vastaspoole krediidiriski ja tagavad tehingu kliiringu. Teenused on levinud finantstuletisinstrumentidega kauplemise hõlbustamiseks.

2. Plokiahel

Detsentraliseeritud digitaalsed valuutad, nagu Bitcoin, kasutavad konsensusmehhanisme, mis kontrollivad tehinguid kindlalt. Konsensusmehhanisme tuntakse ka kui tõestust tööle. Praktiliselt tagab mehhanism, et iga osalejasõlm kontrollib tehingut. Seetõttu on Bitcoiniga kaasas ajalooline avalik pearaamat, mida hõlbustatakse plokiahela kaudu, mis tagab omandiõiguste ja üleandmise empiirilise kontrolli.

Selleks, et turuosaline saaks pettusega kahekordistada, peab ta kasutama märkimisväärsel hulgal arvutusvõimsust, et kõrvaldada ahelast eelnevad plokid ja kulutada tehing tõhusalt topelt. Lisaks kasvavad aja möödudes ploki kinnitused eksponentsiaalselt, kaitstes veelgi tehingu terviklikkust.

Kuidas edukat topeltkulutamise rünnakut hallatakse

 1. Edastage võrku tehing, mille puhul rünnatud kaupmees saab makse
 2. Salaja kaevandage haru, mis on ehitatud plokile enne tehingut, tehing, mis maksab ründajale
 3. Kui tehing kaupmehele saab piisavalt kinnitusi ja kaupmees saadab toote
 4. Jätkake salajast vastuolulist kaubamärki, kuni see on avalikust tehingust pikem, ja seejärel tehke plokid avalikuks. Võrk tuvastab salajase haru kehtivana, kuna see on avalikust blokeeringust pikem, ja makse kaupmehele asendatakse maksega ründajale.

Kui tõenäoline on topeltkulutamise rünnakute esinemine?

Kuigi see on juhtunud, on õnneks topeltkulutamist plokiahelas raske saavutada.

Selle põhjuseks on asjaolu, et kui krüptovaluuta plokiahel muutub piisavalt suureks, nagu Bitcoini või Ethereumi puhul, muutub tõenäosus, et üksikisik või rühm saab piisavalt arvutusvõimsust, et kõik teised osalejad kiiresti kukutada.

Lisaks muutub kõigi eelnevalt kinnitatud plokkide muutmine ahela kasvades problemaatilisemaks, kuna kõik plokid on ühendatud krüptograafiliste tõendite kaudu. Sellest tulenevalt, mida rohkem kinnitusi plokis, seda suurem on tehingute muutmise või tühistamise kulu.

Seega muudaks edukas topeltkulutamise rünnak võib-olla vaid mõne hiljutise blokeeringu tehingu ja seda ainult suhteliselt lühikeseks ajaks.

Mis puutub Bitcoini, siis selle konsensusalgoritm, tuntud ka kui töötõend (PoW), tagab, et kaevurid saavad uue tehinguploki kinnitada ainult siis, kui kõik võrgusõlmed nõustuvad vastastikku, et kaevandaja antud ploki räsi on õige. Ploki räsi kontrollib, et kaevandaja on piisavalt pingutanud, leidnud ploki probleemile tõhusa lahenduse ja premeerib seetõttu mõningaid Bitcoine selle lahendamise eest. 

Alumine rida

Bitcoini topeltkulu on murettekitav, kuna tegemist on digitaalvaluutaga, mille kuluarvestust ei kontrolli keskasutus. See paneb mõned kahtlema võrgu turvalisuses ja Bitcoini võrgu, validaatorite ja rahalise pakkumise legitiimsuses. Kuid võrgu hajutatud tehingute pearaamat, plokiahel, salvestab ja kontrollib iseseisvalt iga tehingu autentsust ning hoiab ära topeltloendamise.

Kuigi plokiahel ei saa ainult ära hoida topeltkulutamist, on see enesekaitseliin, enne kui detsentraliseeritud valideerimissõlmede armee lahendab keerulisi matemaatilisi probleeme, et kinnitada ja kontrollida, et uusi tehinguid ei kulutata kahekordselt enne, kui need lisatakse jäädavalt võrgustikku. alaline pearaamat.

Krüptovaluutad nagu Bitcoin võivad olla muutlikud investeeringud ja hinnad muutuvad uudistevoo ja muude tegurite tõttu kiiresti. Ometi sunnib mõningaid investoreid – eriti neid, kellel on pikaajaline investeerimishorisont – väga kõikuvate hinnamuutuste potentsiaal nägema krüptot investeeringuna.

🔺VÄÄRTUS: postituses olev teave ei ole finantsnõustamine, on mõeldud AINULT ÜLDTEAVE EESMÄRGIKS. Krüptovaluutaga kauplemine on VÄGA riskantne. Veenduge, et mõistate neid riske ja vastutate selle eest, mida oma rahaga teete.

🔥 Kui oled algaja. Usun, et allolev artikkel on teile kasulik ☞  Mida peaksite teadma enne krüptovaluutasse investeerimist – algajatele

Loodan, et see postitus aitab teid. Ärge unustage jätta meeldimist, kommenteerida ja teistega jagada. Aitäh!

Ken Mueller

Ken Mueller

1642360980

Konsensuse mehhanismid plokiahelas, selgitatud vähem kui 5 minutiga

Selles postituses käsitleme seda, mis on konsensuse mehhanism? ja kuidas konsensuse mehhanismid töötavad?

Blockchain on krüptovaluutade, nagu Bitcoin ja Ethereum, populaarsuse tõttu pidevalt pealkirju teinud. Mitmed organisatsioonid kasutavad uute tuluvoogude loomiseks krüptovaluutasid. Samuti juurutavad organisatsioonid plokiahelat erinevate rakenduste jaoks, nagu andmete turvamine ja investorite identiteedi kontrollimine. Need rakendused kasutavad erinevat tüüpi plokiahela konsensusmehhanisme. Plokiahela konsensusmehhanismid aitavad põhimõtteliselt tagada, et kõik võrgusõlmed on sünkroonitud ja selle tehingud on seaduslikud. Sellised konsensusmehhanismid on plokiahela võrkude jaoks vajalikud tagamaks, et iga sõlm on ühendatud samasse võrku ja kõiki tehinguid kontrollitakse regulaarselt.

Iga plokiahela võrk ei saa kasutada sama konsensusmehhanismi, kuna erinevate rakenduste puhul on soovitavad erinevad tulemused. Organisatsioonid ja plokiahela arendajad peavad plokiahela konsensusmehhanismi valides tegema teadlikke otsuseid. Seega saavad plokiahela ja ettevõtete juhid töötada soovitud tulemustelt tagasi sobiva konsensusmehhanismi poole.

Mis on konsensuse mehhanism?

Konsensusmehhanism on süsteem, mida krüptovaluutad nagu Bitcoin ja Ethereum kasutavad tehingute autentsuse kinnitamiseks ja aluseks oleva plokiahela turvalisuse säilitamiseks. See süsteem tagab, et kõik legitiimsed tehingud salvestatakse plokiahelasse ja et iga plokiahela koopia sisaldab kõiki kehtivaid tehinguid.

Kui olete huvitatud Bitcoini ja teiste krüptovaluutade toimimisest, peate mõistma konsensusmehhanismide rolli. Siin on üksikasjalikum ülevaade sellest, mis need on, kuidas need töötavad ja kuidas konsensusmehhanismid viivad turvalise ja usaldusväärse plokiahela kogemuseni kõigi osalejate jaoks.

Konsensusmehhanismide määratlus ja näited

Iga krüptovaluuta plokiahel töötab konsensusmehhanismi abil. See on süsteem, mida plokiahela võrgu kasutajad järgivad, et tehingute legitiimsuses kokku leppida. Kui tehing on kinnitatud, salvestatakse see plokiahelasse.

 • Alternatiivsed nimed : konsensusprotokollid, konsensusalgoritmid

Näiteks kui ostate ühe bitcoini ja kannate selle oma krüptoraha rahakotti, peavad kõik teised nõustuma, et bitcoin kuulub teile. Kui nad seda ei teeks, oleks teie valuuta väärtusetu. Esimene konsensusmehhanism oli Bitcoini töötõendi (PoW) meetod. See nõudis võrgu heakskiitu (unikaalse räsi kujul) iga uue ploki jaoks, mis ahelasse iga tehinguga lisati. See kinnitas uued tehingud ja tagas varasemate tehingute kokkuleppe.1

Iga krüptovaluuta plokiahel võib kasutada oma ainulaadset konsensusmehhanismi või olemasolevast plokiahelast kopeeritud mehhanismi.

Konsensusmehhanism on plokiahela võrgu jaoks äärmiselt oluline. See mõjutab seda, kuidas tehinguid kontrollitakse, kui palju energiat kasutatakse, võrgutasusid, tehingu kiirust ja muid valuuta ja võrgurakenduste üksikasju.

Kuidas konsensuse mehhanismid töötavad

Arvuteid, mis kinnitavad enamiku plokiahelate uusi tehinguid, nimetatakse kaevandajateks. Töötõendamise protokollis võistlevad need kaevurid üksteisega järgmise tehinguploki kinnitamiseks. Võitnud kaevandaja teenib tulusat kaevandamistasu, mille maksavad need, kes võrgus tehinguid saadavad.

Konsensusmehhanism tagab, et kõik kaevurid nõustuvad järgmise tehinguplokiga ja jagab igas uues plokis oleva teabe kõigile teistele kaevandajatele. Igaüks saab plokiahela koopia oma seadmesse sõlmena alla laadida. Iga pearaamatu eksemplar kattub täpselt. Konsensusmehhanism tagab jätkuva kokkuleppe, millisele rahakotile milliseid varasid kuulub.2

Konsensusmehhanismide tüübid

Kuigi töötõend annab jõudu kahele suurimale krüptovaluutale – Bitcoinile ja Ethereumile –, pole see krüptovaluutade võrgu haldamiseks ainus viis. 

Siin on kõige populaarsemad konsensusmehhanismid, mida erinevad krüptovaluutad spetsiifiliste funktsioonide saavutamiseks kasutavad.
 

Töötõend (PoW) – krüptoinfo veebisaidi CryptoSlate andmetel on see kõige levinum konsensusprotokoll, mida kasutab 370 virtuaalset valuutat, sealhulgas Bitcoin, mis seda esimesena kasutas.

 • PoW töötab kaevandamise põhimõttel, et jõuda tehingute kinnitamise osas üksmeelele.
  • Kes lahendab algoritmi esimesena või kaevandab valuutaploki, saab plokiahelat värskendada kinnitatud tehinguga ja teenib mõistatuse lahendamise eest krüpto.
  • Siin toimib iga kaevandaja sõlmena, mis on ühtlasi juhtorganid, mis kontrollivad iga ploki tehinguid.
 • Seda nimetatakse töötõendiks, kuna selles kasutatakse palju arvutusvõimsust, mis on ka selle peamine puudus.
 • PoW on väga turvaline ja seda tugevdatakse, kui võrguga liitub rohkem kaevureid.
 • Sellel on mastaapsuse probleemid, kõrged tehingutasud, lisaks võimetus toetada suurt kasutajaliiklust.

Panuse tõendamine (PoS) – see ei hõlma matemaatikaülesannete lahendamist uute müntide kaevandamiseks, vaid selle asemel kasutatakse panustamist.

 • Panustamine tähendab võrgustikus olevate üksikisikutele juba kuuluvate müntide lukustamist, et teenida börsil kaevandatud uusi münte.
 • PoS lahendab mastaapsuse probleemi ja on erinevalt PoW-st keskkonnasõbralik.
 • Neil, kellel on vähem münte, on plokiahelas madalam kaevandamis- ja tehingute valideerimisvõime.
 • PoS-mudel teeb panuse tõttu 51-protsendilise rünnaku keeruliseks.
 • See aga julgustab pigem virtuaalvaluutade kogumist kui kulutamist.
 • Ethereum soovib oma versiooniuuenduses Ethereum 2.0 sellele mudelile üle minna. Cardano ja Polkadot kasutavad seda juba.

Delegated Proof of Stake (DPoS) – see on PoS-mudeli edasiarendatud versioon.

 • Siin panustavad kasutajad münte nagu PoS, kuid delegeerivad töö rühmale, et jõuda omavahel konsensusele ja kinnitada tehinguid.
 • Delegaate saab nende maine alusel välja või sisse hääletada.
 • DPoS võimaldab kiiremaid tehinguid kui PoW- ja PoS-põhine plokiahel.
 • Bitshares, Steem ja Ark kasutavad seda.

Proof of Capacity (PoC) – see mudel nõuab, et sõlmed kasutaksid võimalike lahenduste salvestamiseks kasutaja kõvakettaruumi juba enne tegeliku kaevandamise algust. See on rohelisem valik kui nii PoW kui ka PoS.

 • Suurem kõvaketta salvestusruum tähendab rohkem lahendusi ja rohkem võimalusi kaevandamispreemiate teenimiseks.
 • Kõvakettaruum otsustab pearaamatus tehingute kinnitamiseks kaevandamisõigused.

Ajaloo tõend (PoH) –

 • Solana töötas välja PoH mehhanismi.
 • See võimaldab võrgu validaatoritel arvutada võrgu oleku pearaamatu enda järgi.
 • See põhineb krüptograafilisel ajaproovivõtmisel.
 • PoH teeb Solanast kiireima plokiahela kiirusega kuni 65 000 tps ja tehingutasu on 0,00025 dollarit.

Võimsuse tõendamine : võimsust tõendavad valuutad põhinevad detsentraliseeritud ploki kontrollimise ja genereerimise protsessis arvuti vabal kõvakettal.

Tegevuse tõendamine : tegevuse tõendamise konsensusmehhanism on panuse ja töö tõestamise hübriid, mille käigus kaevandaja püüab kasutada mõlemast süsteemist parimat.

Möödunud aeg : kulunud aja tõendamine kasutab juhuslikku taimerit, mis töötab igas sõlmes sõltumatult, et määrata juhuslikult kaevandajale ploki kinnitus.

Põlemistõend : Põlemistõendi puhul saavutavad konsensuse kaevurid, kes põletavad perioodiliselt münte. See on protsess, mille käigus konkreetne münt ringlusest lõplikult kustutatakse või kõrvaldatakse. See kinnitab uued tehingud, hoides ära inflatsiooni

Kui investeerite krüptovaluutasse, on hea teada, mis tüüpi konsensusmehhanismi kasutatakse ja kuidas see töötab.

Ethereum eemaldub töö tõestamisest ja liigub panuse tõendamise konsensuse mehhanismi poole.

🔥 Kui oled algaja. Usun, et allolev artikkel on teile kasulik ☞  Mida peaksite teadma enne krüptovaluutasse investeerimist – algajatele

Konsensusmehhanismide plussid ja miinused

Plussid

 • Moodustab krüptoturu aluslepingu
 • Loob turvalise keskkonna
 • Kõik võivad osaleda

Miinused

 • Võib olla energiamahukas
 • Rünnakute potentsiaal

Plussid selgitatud

 • Moodustab krüptoturu aluslepingu: konsensusmehhanismid sünkroonivad andmeid kõigi osalevate kasutajate vahel ja võimaldavad usaldust plokiahela vastu.
 • Loob turvalise keskkonna: krüptovaluutad ja hajutatud rakendused tuginevad turvalisuse konsensusmehhanismidele.
 • Osaleda võivad kõik: kõige populaarsemate konsensusmehhanismide puhul ei ole tõkked kaevandajana osalemisel või oma sõlmede haldamisel kuigi suured.

Miinused selgitatud

 • Võib olla energiamahukas: töö tõendamine on äärmiselt energiamahukas ja nõuab sama palju elektrit kui paljud riigid.
 • Rünnakute potentsiaal: muude väiksemate nõrkuste hulgas on väike võimalus häkkimiseks, mida nimetatakse 51% rünnakuks.

Mida need üksikinvestoritele tähendavad

Krüptovaluuta kulisside taga toimimise mõistmine on ülioluline, kuna erinevad mehhanismid põhjustavad erinevaid kulusid ja tehinguaegu ning võivad mõjutada pikaajalist kasutatavust ja valuuta väärtusi.

Kui investeerite Bitcoini või mõnda teise krüptovaluutasse, tasub võtta veidi aega, et lugeda selle toimimise kohta. Kui usaldate konsensusmehhanismi, võite usaldada ka valuutat. Kui te seda ei tee, on parem investeerida oma raha mujale.

Kui olete huvitatud kaevandamisest või oma sõlme käitamisest, tasuks kindlasti aru saada konsensusmehhanismist, millel plokiahel töötab. See määrab investeeringu, mida peate kaevandamise alustamiseks tegema, kas teil on õnnestunud kaevandada, ja võimalikud hüved.

Võtmed kaasavõtmiseks

 • Konsensusmehhanismid on protokollid, algoritmid või muud arvutisüsteemid, mis võimaldavad krüptovaluutadel töötada. Need on kokkuleppesüsteemid, mis määravad kindlaks tehingute kehtivuse ja plokiahela juhtimise.
 • On olemas erinevat tüüpi konsensusmehhanisme, millel on erinevad eelised ja puudused.
 • Konsensusmehhanism võimaldab usaldust ja turvalisust plokiahela võrgus.

🔺VÄÄRTUS: postituses olev teave ei ole finantsnõustamine, on mõeldud AINULT ÜLDTEAVE EESMÄRGIKS. Krüptovaluutaga kauplemine on VÄGA riskantne. Veenduge, et mõistate neid riske ja vastutate selle eest, mida oma rahaga teete.

Token-müntidega kauplemise parimad börsid. Järgige juhiseid ja teenige piiramatult raha

BinancePoloniexBitfinexHuobiMXCGate.ioCoinbase

Täname, et lugesite!

Helen Adams

1664500600

Kuidas parandada köögisegisti pihustit


Kui teil tekib vahelduv veepihustus, saate oma segisti hõlpsalt parandada, vahetades pihustipea. See protsess on lihtne ja nõuab vaid väikest kruvikeerajat ja paari nõela otsaga tange. Enne alustamist lülitage kindlasti kraanikaussi veevarustus välja. Samuti tühjendage enne alustamist kindlasti kraani jäänud vesi.

Pingutage korpuse kinnitusmutter

Pihusti kinnitatakse segisti külge keermestatud liitmiku kaudu. Korpuse kinnitusmutri saab tangidega kinni keerata, et see paigale kinnitada. Järgmisena lülitage lekete kontrollimiseks sisse veevarustus. Kui leiate mõne, kandke alusele torulukksepp. Võib-olla soovite kasutada ka kuuma vett, kuna see pehmendab torusid ja hõlbustab üles-alla liikumist.

Probleemi vältimine

Kui te ei saa voolikut tagasi tõmmata, võib probleemiks olla vooliku kaal. Mõnikord läheb see kraanikausi all oleva torustiku ümber sassi. Pihustusvooliku kinnitamiseks liigutage segisti raskust veidi, et see kinni ei jääks. See hoiab ära probleemi kordumise.

Sõltuvalt teie segistist saate oma segistipihusti ise parandada. Protsess on lihtsam, kui mõistate, kuidas seade töötab. Kui leiate aeraatori asukoha, saate selle lahti keerata ja asendada. Suunatil võib olla nupp pihustusfunktsiooni peatamiseks.

Olenemata sellest, kas teie segisti on väljatõmmatav pihusti või kraanikausi külge kinnitatud pihusti, võib sellel olla leke. Lahenduse leidmiseks võite proovida aeraatori eemaldamise ja pihusti setete väljapuhumise. Mõnikord on selle probleemi põhjuseks vigane ühendus kraani ja pihustivooliku vahel. Teise võimalusena peate võib-olla pihustuspea välja vahetama.

Lihtne viis köögisegisti pihusti tõrkeotsinguks on voolik segisti korpusest lahti ühendada. Vooliku saab eemaldada tangide või mutrivõtmega. Järgmisena keerake pihusti korpus segisti korpuse küljest lahti. Kui voolik on kinni jäänud, hoidke seda avatud asendis kummipaelaga.

Asendage voolik

Kui te ei saa leket parandada, saate kontrollida vooliku lekkeid. Kui see on vana, kulunud või pole korralikult ühendatud, peaksite vooliku välja vahetama. Vooliku vahetamine on lihtsam kui segistipea parandamine. Asendusvooliku saab osta koduarenduskeskustest või riistvara kauplustest.

Keerake sisemine koost lahti

Pihustuspea komplekt asub väliskesta sees. Selleni jõudmiseks vajate väikest kruvikeerajat ja kanalitüüpi tange. Haarde tugevuse vähendamiseks peaksite kasutama ka maalriteipi. Kui olete pihusti korpusele juurde pääsenud, saate sisemise sõlme lahti keerata, lükates selle spindli otsast üles. Pärast seda keerake otsik oma kohale tagasi ja lülitage vesi sisse.

Kui leiate, et teie Nivito Eesti pihusti on pihustusrežiimis kinni, võib see olla ummistunud ekraan, ummistunud suunaja või midagi muud. Mõlemal juhul saate probleemi lahendada, puhastades osa või asendades selle. Probleemi lahendamiseks saate teha ka mõnda muud lihtsat toimingut ilma armatuuri vahetamata.

Ken Mueller

Ken Mueller

1659376140

Mis on CoinTracking | Kuidas kasutada CoinTrackingut

Sellest artiklist saate teada, mis on CoinTracking? Kuidas kasutada CoinTracking (krüpto maksutarkvara)

1. Mis on CoinTracking

Cointracking.info on krüptovaluutade portfellihaldur ja krüptomaksutarkvara, mis integreerub juhtivate krüptovaluutabörsidega, et koguda teie kauplemisajalugu, mida kasutatakse seejärel automaatselt maksuaruannete koostamiseks, ning toetab automaatset importi.

Cointrackingist leiate 25 kohandatavat krüptoaruannet koos tehingute ja müntide interaktiivsete diagrammidega. Lisaks saate registreerida piiramatult tehinguid ja proovida erinevaid arvestusviise.

Lisaks krüptomaksude aruandluse võimalustele on CoinTracking endiselt hea portfelli jälgija, kuna see analüüsib teie tehinguid reaalajas, andes teile ülevaate teie müntide väärtusest, realiseeritud ja realiseerimata kasumist ning paljust muust. See jälgib üle 7000 mündi ja toetab üle 70 börsi, mistõttu on peaaegu võimatu kaubelda mündiga, mida Cointracking ei näe

CoinTracking pakub nii API kui ka CSV importi 140 börsile, rahakotti ja plokiahelasse. Samuti toetab see 20 suletud börsi, sealhulgas BitMarket ja Cryptsy, ja kui teie börsi pole praegu noteeritud, saate oma tehinguid importida, laadides üles CSV-, Exceli- või TXT-faili.

Isiklik analüüs

 • 25 kohandatavat krüptoaruannet
 • Interaktiivsed graafikud tehingute ja müntide jaoks
 • Kasum/kahjum ja auditiaruanded
 • Realiseeritud ja realiseerimata kasum

Kaubandus import

 • Lihtne import 110+ börsilt
 • Automaatne import API-de kaudu
 • Otsene sünkroonimine plokiahelaga
 • Ekspordi Excelis, PDF-is, CSV-s, XML-is ja JSON-is

Maksudeklaratsioon

 • Maksuaruanded 100+ riigi kohta
 • Kapitali juurdekasv, sissetulek, kaevandamine jne.
 • 13 maksumeetodit (FIFO, LIFO, AVCO...)
 • Maksueksport CPA-dele ja maksuametile

Müntide graafikud ja trendid

 • Kõigi 20 463 mündi diagrammi ajalugu
 • Alati kõigi müntide uusimad hinnad
 • Populaarseimad mündid tehingute ja mahu järgi
 • Müntide trendid, statistika ja analüüs

Professionaalne abi

 • Krüptomaksuseadused 100+ riigi jaoks
 • Jagage oma andmeid krüptomaksunõustajatega
 • Täisteeninduse meeskonna maksuülevaatused
 • Üksikasjalikud õpetused, videojuhendid ja KKK

Turvalisus ja krüpteerimine

 • Andmete ja API krüptimine
 • 2-faktoriline autentimine
 • Looge ja taastage kaubanduse varukoopiaid
 • Juurdepääs teie börsidele pole vajalik

CoinTrackingu eelised

 1. Mitu maksuvormi. Kuigi mõni krüptomaksutarkvara genereerib ainult vormi 8949, isikupärastab CoinTracking teie maksuaruande osana ka ajakava D, loendi B, loendi 1 ja vormi 1040.
 2. Tellimusmudel. Selle asemel, et maksta kindlaksmääratud hinda maksuaasta kohta, võtab CoinTracking aastatellimuse. See tähendab, et saate ühe tellimusega maksude arvutamiseks kasutada ajaloolisi andmeid, mis ulatuvad 2009. aastani. Pidage meeles, et mitme maksuaasta jooksul tehtud tehingud lähevad kõik teie konto tehingute kogulimiidi hulka.
 3. Mitu makseviisi. CoinTracking aktsepteerib kõigist seni nähtud krüptomaksutarkvaradest enamikku makseviise. Makske krediitkaardi, pangaülekande, PayPali, Google Pay, SEPA ja enam kui 50 altcoiniga. Lisaks saavad BTC maksed 5% allahindlust.
 4. Varukoopiad. Igal plaanil on kogu teie CoinTrackingu portfelli isiklikud varukoopiad juhuks, kui kaotate oma andmed või need rikutakse.
 5. Eluaegsed plaanid. Iga-aastaste või kaheaastaste tellimuste asemel valige platvormile eluaegse juurdepääsu saamiseks ühekordne makse. Pidage meeles, et CoinTrackingu plaanidel on kogu eluaegne tehing.
 6. Maksude esitamise tarkvara eksport. Laadige oma kapitalikasvu andmefailid üles populaarsesse maksutarkvarasse, sealhulgas TaxAct, TurboTax, Drake ja WISO Steuer.
 7. Kasumi kalkulaator. CoinTrackingu kasumikalkulaator määrab teie realiseerimata kasumi ja kahjumi, et saaksite näha oma potentsiaalset kasumit või kahjumit, kui müüte need praeguse väärtusega. Kuigi see ei ole selgesõnaline maksukahjude kogumise aruanne, sorteerite oma realiseerimata kasumid ja kahjumid kasvavas järjekorras, et leida kahjusid, mis aitavad kompenseerida kapitalikasumit ja vähendada teie maksuarvet.

Token-müntidega kauplemise parimad börsid. Järgige juhiseid ja teenige piiramatult raha

BinanceFTXPoloniexBitfinexHuobiMXCByBitGate.ioPhemex

2. CoinTrackingu head omadused

Kaubanduslik import

Kasutajad saavad importida andmeid enam kui 110 börsist koos API-de kaudu automaatse importimise võimalusega. See tarkvara toetab otsest sünkroonimist plokiahelaga ja võimaldab eksportida faile erinevates vormingutes, sealhulgas Excel, PDF, CSV, XML ja JSON. 

Maksuaruannete koostamine

Tööriist võimaldab koostada maksuaruandeid enam kui 100 riigi kohta, võttes arvesse paljusid tegureid, sealhulgas kapitali kasvutulu, tulu, kaevandamist jne. Valida on 13 maksumeetodi vahel, sealhulgas FIFO, LIFO, AVCO, LOFO, HRMC ja teised. Samuti on olemas maksueksport CPA-de ja maksuameti jaoks.

Isiklik analüüs

Tehingute ja müntide jaoks on 25 kohandatavat krüptoaruannet ja interaktiivset graafikut. Selle abiga saate koostada kasumi/kahjumi ja auditiaruandeid ning arvestada ka realiseeritud ja realiseerimata kasumeid.  

Müntide graafikud ja trendid

CoinTrackingu peamine eelis on kõigi 20 463 mündi täielik ajalugu ning juurdepääs nende varade uusimatele hindadele. Saate juurde pääseda parimate müntide loendile tehingute ja mahu järgi, samuti saate avastada suundumusi, müntide statistikat ja analüüsi.

Professionaalne abi

Tööriist võimaldab ligipääsu enam kui 100 riigi maksuseadustele ning võimaldab kasutajatel, kes ei ole valmis ise maksuaruannetega toime tulema, saada abi krüptomaksunõustajatelt või tellida Full-Service meeskonna esindaja koostatud aruanne. Algajatele on ka erinevad õpetused, videojuhendid ja KKK-d. 

Kõrge turvalisuse tase

Tarkvara pakub andmete ja API krüptimist ning pakkumisi tundlike ja finantsandmete kaitsmiseks 2FA-ga. Samuti saate luua ja taastada kaubanduse varukoopiaid ning importida börsidelt mis tahes andmeid neile juurdepääsu andmata.

Müntide jälgimine krüptoettevõtetele

Krüptovaluutade jälgimise ja aruandluse liider

Krüptovaluutaga tegelevate ettevõtete elu hõlbustamiseks oleme loonud CoinTracking Corporate'i. CoinTracking Corporate võimaldab teil luua kontosid igale oma kliendile ja hallata nende krüptomaksuandmeid ühes hõlpsasti kasutatavas liideses. Samuti saate luua ja konfigureerida oma töötajatele CoinTrackingu kontosid. Järgige allolevaid linke, et saada teada, kuidas CoinTracking võib krüpto-CPA-dele, fondihalduritele, maksufirmadele ja muudele krüptovaluutaga seotud ettevõtetele kasu tuua.

 • CoinTracking krüpto-CPA-de jaoks: CoinTracking on ainus tarkvaratööriist, mida peate oma teenuste menüü laiendamiseks ja krüptovaluutakauplejate teenindamise alustamiseks. Krüptovaluuta CPA -d eelistavad CoinTracking Corporate'i, kuna seda on lihtne kasutada, see on taskukohane ja töötab kõigi suuremate krüptovaluutabörsidega.
 • CoinTracking fondihalduritele: Sarnaselt CPA-dele leiavad krüptofondijuhid sageli, et nad tegelevad korraga mitme krüptovaluuta kliendiga. Ühtne liides, mida CoinTracking Corporate pakub, eemaldab krüptovaluutaportfellide vahel vahetamise vaeva. Samal ajal aitavad CoinTrackingu maksufunktsioonid määrata erinevat tüüpi kauplemisstrateegiate maksutagajärjed.
 • CoinTracking maksufirmadele: CoinTrackingust saavad kasu ka krüptovaluutadele spetsialiseerunud maksufirmad. Kõik kontod, mille saate CoinTracking Corporate'i ostmisel, saab määrata üksikutele töötajatele. See võimaldab kogu teie maksufirmal andmeid kiiresti, turvaliselt ja tõhusalt jagada.

3. CoinTrackingu kasutamine

Maksuaruande koostamine võtab veidi aega ja selle saab lõpule viia kolme lihtsa sammuga:

3.1. Konto loomine ja plaani valimine

Peate sisestama kasutajanime, parooli ja e-posti aadressi. Iga uus kasutaja, kes platvormiga liitub, saab tasuta konto piiratud arvu funktsioonidega. CoinTracking Free limiit on 200 tehingut.

Teiste täiustatud funktsioonide jaoks, sealhulgas rohkemate API importimiste ja tehingute jaoks, saate vastavalt oma nõudele minna üle versioonile Pro, Expert või Unlimited.

3.2. Importige oma tehinguandmed

Andmete importimiseks on kaks võimalust: käsitsi CSV-failide kaudu või automaatselt API sünkroonimise abil. Täiendavate toimingute saamiseks vaadake CoinTrackingu veebisaidi ülaosas olevaid rippmenüüd.

 • CSV-failid . CSV tähistab Comma Separated Values. Suur hulk krüptovahetusi pakuvad teatud tüüpi CSV-ekspordivõimalusi.
 • API sünkroonimine . Tasulised kasutajad saavad ühendada oma börsid oma CoinTrackingu kontoga, seadistades igaühe jaoks API-ühendused. Pärast linkimist sünkroonitakse tehinguandmed üks kord päevas automaatselt. Olenevalt vahetusest muutub API lingi loomise protsess.

3.3. Looge oma maksuaruanne

Kui kõik teie andmed on imporditud, saate luua maksuaruandeid. Valige Maksuaruanne ja klõpsake peamenüüst uue maksuaruande loomiseks punast nuppu Ava sätted. See avab lehe "Uue maksuaruande koostamine".

Maksuaasta väli võimaldab teil vastavalt oma nõudele koostada eelmiste maksuaastate maksuaruandeid. Filtri funktsioon on abiks tõrkeotsingul juhuks, kui saate ootamatuid tulemusi, kuna see võimaldab teil filtreerida välja erinevat tüüpi tehinguid.

Täpsemate sätete abil saate arvutada marginaaltehinguid ja muuta üleminekute rühmitamist. Samuti saate valida erinevate kulupõhiste arvestusmeetodite vahel.

Kuidas importida CSV-faili CoinTrackingu?

Selle CSV-impordi eesmärk on importida mitu tehingut või redigeerida teie CoinTrackingi tehinguid kohapeal ja käsitsi arvutis. Kui otsustate oma CoinTrackingi tehinguid toetada, võite valida tehingute varundamise funktsiooni, kuna see on palju kiirem.

Vastasel juhul peate importima eksporditud faili teisele CoinTrackingu kontole, mõlemad kontod peavad kasutama sama keelt. CSV-faili CoinTrackingusse üleslaadimiseks peate tegema järgmised seitse sammu –

 1. Laadige CSV-fail alla rahakotist või vahetust.
 2. Avage CSV-fail mis tahes arvutustabeliredaktoriga, näiteks Google'i arvutustabelitega.
 3. Vaadake CoinTrackeri CSV-vormingut.
 4. Kustutage veerud, mida vorming enam ei nõua.
 5. Teisendage ülejäänud veerud CoinTrackeri CSV-vormingusse.
 6. Eksportige ümbervormindatud CSV-fail.
 7. Laadige uuesti vormindatud CSV-fail üles CoinTrackerisse.

4. Kasutajakogemus

CoinTrackingi rakendus on saadaval nii Androidis kui ka iOS -is , et aidata teil oma kontosid liikvel olles hallata.

Veebisait toetab nelja erinevat tüüpi režiimi – hele, hämar, tume ja klassikaline. Lisaks toetab see kümmet erinevat keelt.

Saate kohandada oma armatuurlauda vastavalt erinevatele mallidele.

Hinnakujundus

Kõik CoinTrackingi armatuurlaua uued investorid saavad tasuta paketi kuni 200 tehinguga, müntide jälgimise, kuni 5 MB failide impordi, ainult 2 käsitsi importimise ja 2 varukoopia.

Funktsionaalsuse laiendamise soov julgustab valima 3 tasulise paketi hulgast (tasutakse igal aastal):

 • Pro – 10,99 dollarit kuus 

See toetab kuni 3500 tehingut, failide importimist kuni 20 MB, 5 automaatset importi ja piiramatut käsitsi importimist, 5 varukoopiat, API-d ja paljusid lisafunktsioone. 

 • Ekspert – 16,99 dollarit 20 000 tehingu kohta, 21,99 dollarit 50 000 tehingu kohta ja 27,49 dollarit 100 000 tehingu kohta

Vaatamata tehingute arvu erinevusele on kõik muud selle plaani funktsioonid samad. See toetab kuni 20 MB failide importimist, 10 automaatset importi ja piiramatut käsitsi importimist, 10 varukoopiat, API-d ja paljusid lisafunktsioone, mis on samad, mis Pro plaanis.

 • Piiramatu – 54,99 dollarit kuus

Lisaks piiramatule arvule tehingutele võimaldab see importida kuni 200 MB faile, 50 automaatset importi ja piiramatut käsitsi importi, 20 varukoopiat, API-d, laiemat valikut isiklikke ekspordivorminguid, täiustatud tööriistu, prioriteetseid arvutusi ja tuge.

Turvalisus

Coin Tracking on krüptoturul tegutsenud juba üle 12 aasta ja saavutanud suurepärase maine. See toetab anonüümset registreerimist ning pakub täielikke andmeid ja API krüptimist, mida saab kaitsta ka 2FA-ga. Lisaks on kauplemisajaloo taastamiseks igal ajal varukoopiaid. 

Klienditugi

Kõik probleemid või lisateavet projekti kohta saate klienditoelt. Sellele pääsete juurde paremas ülanurgas, kus saate valida KKK jaotise või võtta ühendust tugimeeskonnaga. Boti aktiveerimiseks on ekraani paremas alanurgas sinine vestlusnupp. Tugimeeskond on saadaval inglise ja saksa keeles esmaspäevast reedeni (kell 8.00–18.00 UTC). Keskmine reageerimisaeg on hetkel 48 tundi. Coin Tracking on saadaval ka populaarsetel sotsiaalmeedia veebisaitidel, sealhulgas Youtube ja Twitter, nii et saate ka seal ühendust võtta selle esindajatega.

Plussid ja miinused

Teeme kokkuvõtte, mis teeb CoinTrackingust parima krüptoaruandluse tarkvara ja miks võite selles mõnel juhul pettuda.

Plussid:

 • Funktsioonide mitmekesisus;
 • Paljude börside, rahakottide, varade ja riikide tugi;
 • Mobiili ühilduvus;
 • Lihtne, kohandatav ja kasutajasõbralik armatuurlaud;
 • Tasuta prooviversioon;
 • Palju juhiseid uutele kasutajatele;
 • Turvalisus ja anonüümsus.

Miinused:

 • Tasulised plaanid;
 • Mobiilirakendus ei toeta kõiki veebiversiooni funktsioone.

Järeldus

CoinTracking on olnud krüptohalduse ja maksuaruandluse usaldusväärne liider juba üle 12 aasta ning ei plaani oma meistritiitlit kaotada. Sellel on krüptoinvestoritele palju eeliseid, kuid ka algajatel võib kuluda aega, et mõista kõiki selle pakutavaid funktsioone.

Lihtsamalt öeldes on rakendus Cointracking suurepärane tööriist igasuguse oskus- ja kogemustasemega krüptokauplejatele – alates algajatest kuni tippvaaladeni, kes näitust börsidel korraldavad. Seda on lihtne kasutada, sellel on lai valik toetatud rahakotte ja vahetusi, seda juhib mainekas ettevõte, mis jätkab toote täiustamist. Cointracking on üks juhtivaid maksuaruandlusplatvorme. Kokkuvõtteks – Cointracking.info teeb oma tööd väga hästi ja jääb kindlasti pikaks ajaks krüptomaksutööriistade tippu.

Loodetavasti aitab see artikkel teid. Ärge unustage jätta like, kommenteerida ja jagada seda teistega. Aitäh!

Loe lisaks: Mis on BitinfoCharts | Kuidas kasutada BitinfoCharts krüpto kontrollim

Ken Mueller

Ken Mueller

1654374720

Kuidas kasutada dYdX Exchange'i krüptokaubanduseks

Sellest postitusest saate teada, mis on dYdX Exchange ja kuidas kasutada dYdX Exchange'i krüptokaubanduses?

1. Mis on dYdX platvorm?

dYdX on suurepäraselt teostatud detsentraliseeritud krüptoderivatiivide börs, millel on hulgaliselt marginaalkauplemis- ja püsivõimalusi kõigile. Lisaks nutikale nimele ( dy/dx viitab Leibnizi tähistusele matemaatikas) on dYdX täitnud krüptokaubanduse valdkonnas veenva niši.

2017. aastal endise Coinbase'i inseneri Antonio Juliano asutatud dYdX pälvis investorite kohese huvi 87 miljoni dollari suuruse rahastamise ulatuses. See märkimisväärne kapitali maandumisrada võimaldas projekti arendajatel ehitada kauplemisplatvormi hoolikalt kõrgetele standarditele.

dYdX vahetusplatvormi varased iteratsioonid võimaldasid kauplejatel kasutada piiratud varadega põhilisi krüptomarginaaliga kauplemise võimalusi. Nüüd täiustas dYdX oma mängu, luues paljude krüptovaluutade marginaali ja püsiväärtused. Samuti lisati laenu- ja laenuteenused, et detsentraliseerida kogu kauplemiskogemus.

See on suurepärane koht peatamiseks ja krüptomarginaaliga kauplemise ja alaliste lepingute kiireks selgitamiseks ruumi uutele inimestele. Kui te juba mõistate neid mõisteid, jätke julgelt vahele.

dYdX sai alguse 2019. aastal suurema kui 10 miljoni USA dollari suuruse rahakogumiskapitaliga ja käivitati ametlikult 9. septembril 2021 esmase mündipakkumise üritusega (ICO).

dYdX-i uudsus seisneb selles, et žetoonide omanikel on ökosüsteemide üle lugematu hulk volitusi, näiteks muu hulgas võimalus omandada absoluutseid boonuseid alates kaevandamise preemiatest kuni platvormisisese tehingute kinnitamiseni.

Mis on krüptomarginaaliga kauplemine?

Marginaalkauplemine krüptovaluutadega on siis, kui laenate krüptoraha, et oma kauplemispositsioonile rohkem panustada. Marginaaliga kauplemisel saate võtta kaks positsiooni: marginaal pikk või lühike. Long tähendab, et arvate, et vara hind tõuseb; lühike tähendab, et arvate, et selle hind langeb.

Seega tähendab tagatiskauplemise tagatisosa seda, et kasutate oma vahendeid tagatisena, et laenata rohkem , võimaldades teil seega kaubelda suurema hulga varadega. Mida rohkem tagatist deponeerite, seda rohkem saate laenata.

Krüptomarginaaliga kauplemine hõlmab erineva võimenduse kasutamist, mida tavaliselt tähistatakse kui 5x, 10x, 25x jne. Suurema finantsvõimenduse kasutamine võimaldab teil saada suuremat kasumit ja toob kaasa suurema riski, kuna saavutate ka rohkem negatiivseid külgi.

Mis on püsivad krüptolepingud?

Krüpto tähtajalised lepingud on tuletisinstrumentidega kauplemise liik, mis sarnaneb kauplemistoodetega nagu BTC futuurid. Bitcoini futuurilepingute tööviis on lihtne – ostja ja müüja lepivad kokku BTC-ga kaubelda kindla hinnaga kindlal kuupäeval. Kui BTC on selle kuupäeva saabumisel kokkulepitud hinnast kõrgem, võidab ostja ja müüja kaotab.

Krüpto püsileping on sarnane, välja arvatud juhul , kui börsil pole kindlat kuupäeva . Teisisõnu, võite sõlmida tähtajatu lepingu tähtajatult (seega tähtajatu. Perpetuaalidega kauplemise peamine eelis futuuride ees on see, et te ei jää kahjumisse, kui tehing läheb teile vastu. Selle asemel saate positsiooni jätkata, rahastades seda , mis võimaldab varandust hiljem ümber pöörata.

Kauplejad võivad alaliste lepingute puhul rakendada ka marginaalset finantsvõimendust.

Kuidas dYdX krüptovahetus töötab?

Krüptoderivatiivide börsid on traditsiooniliselt tuginenud tsentraliseerimisele, et korraldada laenuandmist ja laenu võtmist tagatisega ja tähtajaliste lepingutega kauplemiseks. Nutikad lepingud on aga võimaldanud detsentraliseeritud likviidsuskogumeid, tagatisi ja laenamist populaarsete protokollide (nt Uniswap, Compound ja Sushi) kaudu.

dYdX ühendab endas parimad detsentraliseeritud finantstehnoloogiad esmakordseks krüptoderivatiivide börsiks, kasutades ainult ühisturgu likviidsust. Praktikas tähendab see, et kui deponeerite finantsvõimendusega kauplemispositsiooni avamiseks tagatist, laenate detsentraliseeritud likviidsusfondist, mida rahastavad täielikult teised kauplejad.

dYdX-is püsivate krüptolepingutega kauplemise põhivoog on lihtne.

 1. Käivitage dYdX kauplemisrakendus.
 2. Ühendage oma rahakott (MetaMask, Ledger, Coinbase jne)
 3. Deponeerige raha, seejärel valige kauplemine .
 4. Avage positsioon valitud finantsvõimenduse (kui on) ja piirangutega.
 5. Jälgige tulusid ja tulusid ning rahastage oma positsiooni vastavalt vajadusele.

Siiski on dYdX-il kaks erinevat versiooni, nii et teie läbisõit võib erineda. dYdX pakub kauplejatele kahte kogemust: Layer 1 dYdX (Ethereumis) ja Layer 2 dYdX (StarkWare'is).

Plussid

 • Pidev krüptokauplemine marginaalidevahelise võimalusega
 • Täielik anonüümsus
 • Kaubelge, et teenida dYdX-märk, millel on mitu kasutusjuhtu
 • Gaasitasud puuduvad
 • Konkurentsivõimelised hinnad

Miinused

 • USA seaduste kohaselt ei ole USA kauplejatele perpetuals saadaval

dYdX kasutaja eelised

Kasutajatel on juurdepääs paljudele dYdX-i kasutamisega seotud eelistele ja see teenib nendel põhjustel 5-tärnise hinnangu.

 • Kiire, anonüümne registreerumine: konto avati vähem kui 5 minutiga.
 • Haridus: pääsete juurde õpetustele, et süsteemi õppida ja kauplemist tõhustada.
 • Madalad tasud ja gaasikulud puuduvad: kui olete 2. kihile sissemakse teinud, ei maksa te enam kaevuritele iga tehingu eest tasu.
 • Kiired tehingud: Tehingud sooritatakse koheselt ja kinnitatakse plokiahelas mõne tunni jooksul.
 • Kiired väljamaksed: erinevalt teistest platvormidest ei oota te 2. kihilt raha väljavõtmist.
 • Kasutamine mobiilibrauseris: rakendus, veebisait ja töölauakogemus pakuvad sarnaseid kvaliteetseid kasutuskogemusi. Igal kauplemisplatvormil on kauplemisvaade, kus saate vaadata praeguseid krüptohindade graafikuid ja esitada tellimusi.
 • Turvatud StarkWare Layer 2 protokolliga: Layer 2 lahendus tagab suurema turvalisuse ja privaatsuse nullteadmiste koondfailide kaudu.
 • Ristmarginaali määramine: kasutajad saavad ühelt kontolt juurdepääsu erinevatele positsioonidele mitmel turul.

2. dYdX-i ainulaadsus

Kulusäästliku kauplemise võimaldamiseks säilitab dYdX mitmeid atribuute ja funktsioone, mis meeldivad nii kauplejatele kui ka investoritele. Järgnevalt on toodud mõned dYdX-i tähelepanuväärsed omadused, mida kahtlemata märkate, kui hakkate seda kasutama.

2.1. dYdX 1. kihil

dYdX 1. kihi versioon on väga likviidne detsentraliseeritud börs krüptomarginaali ja hetkekauplemiseks. Siin saate kasutada kuni 5-kordset finantsvõimendust selliste varade puhul nagu BTC ja ETH, mis on seotud stabiilsete müntidega (USDC ja DAI).

Oma positsioonide rahastamiseks laenamine toimub kiiresti otse teie rahakotti deponeeritud vahenditega, kui olete asjakohase tagatise andnud. Praegu on tagatise minimaalne määr 125%, mis tähendab, et peate hoiustama palju rohkem kui kavatsete laenata. Liigne tagatis kaitseb laenuandjaid teie likvideerimise korral.

Hoolimata 1. kihi dYdX-i suurest likviidsusest kavatseb börs lõpuks järk-järgult lõpetada nii marginaal- kui ka hetkekauplemise, kuna see suurendab oma keskendumist püsivatele tehingutele. Kuna see versioon on ehitatud otse Ethereumile, sõltuvad tehingutasud ja kiirus Ethereumi võrgutegevusest.

2.2. dYdX 2. kihil

Kuni Ethereum oma tegudega ei tegele (st Ethereum 2.0), on Layer 2 skaleerimislahendused paremuselt järgmine suuremahuliste DeFi - rakenduste jaoks, nagu dYdX. Sellepärast sisaldab dYdX Layer 2 börsi lipulaeva tooteid. Layer 2 dYdX on kiire, sujuv, odav kasutada ja tundub nagu kauplemine tsentraliseeritud börsil nagu Binance.

Layer 2 dYdX pakub laia valiku digitaalsete varade jaoks püsivat krüptolepinguga kauplemist. BTC, ETH, SOL, DOT, AAVE, LINK, UNI, SUSHI, MATIC ja LTC on mõned USD-ga seotud krüptovaluutad, mis on kauplemiseks saadaval. Finantsvõimenduse osas saate kasutada kuni 25x, mis on kopsakas samm 1. kihi dYdX-st kõrgemale.

2.3. Staking

Panustamine on vahend preemiate teenimiseks, mis hõlmab väikeste krüptovaluutaosaluse tagatisena kasutamist ja osalemist plokiahela tehingu kehtetuks tunnistamises. 

Tõepoolest, kõige levinum panustamise tüüp on osalemine kogumis, mis toetab operatsioonis sõlmi. 

dYdX-il on oma kasutajatele kaks eristavat panustamisfunktsiooni: turvabassein ja likviidsusbassein.

 • Turvabassein on panuse tüüp, mis kasutab platvormisiseste kasutajate jaoks täiendavat turvavõrku. Turvafondi panustajad on kindlad, et nad saavad vastuvõetavas proportsioonis püsivaid auhindu. Panuse tühistamise protseduur nõuab 14 töötlemispäeva ja lisaettepanekut enne viimase panustamistsükli lõpetamist.
 • Likviidsusfond on teatud tüüpi panustamine likviidsusvõrgustike reklaamimiseks platvormisiseste kasutajate jaoks. Panustamise tsükkel levitatakse ja see annab kasutajatele proportsionaalse tasu, motiveerides uusi kauplejaid liituma platvormiga turutegemise eesmärgil dYdX Layer 2 protokolli alusel. Panuse mahavõtmise protseduur nõuab 14 töötlemispäeva ja see tuleb esitada panustamistsükli jooksul.

2.4. Juhtimine

dYdX, nagu ka teised detsentraliseeritud platvormid, annab kõigile, kes omavad dYdX krüptovaluutat, õiguse reguleerida platvormi ökosüsteeme. 

Teisisõnu, meil on võimalik näha kõike alates massilisest liikumisest 2. kihi suunas riskide mõõtmise ja panusepreemiate ohutustingimuste osas kuni uute krüptovaluutade sisenemiseni kihti 2. Lisaks vastutavad nad lõpuks ka valiku tegemise eest. samuti likviidsusfondi kauplejate nimekirjad. 

2.5. dYdX-i auhinnad

Tänu dYdX-ile hüppavad investorid nüüd rõõmust, et saada platvormis lausa kolme liiki stiimuleid.

 • Retroactive Mining Rewards on omamoodi tasu dYdX Layer 2 protokollide ajaloolistele kasutajatele ja kaevandajatele, kes on kogu võrgus varasemate tegevustega tegelenud. Proportsionaalsed stiimulid jagatakse 5-tasandilises süsteemis, mis põhineb kasutajate saavutatud kauplemise vahe-eesmärkidel.
 • Kauplemispreemiad stimuleerivad preemiaid investoritele, kes kasutavad dYdX Layer 2 protokolli. See stiimul on sihilikult loodud ka turu likviidsuse kiirendamiseks.

2.5. dydx.community

Likviidsuspakkuja preemiad on otsesed stiimulid Ethereumi-põhistele kasutajatele, mis likvideerivad järjepidevalt dYdX-i turu pikas perspektiivis. Soodustuse saamiseks peavad kasutajad säilitama 5% kauplemismahust 28 päeva. 5-aastase premeerimisprotseduuriga on preemia teiste dYdX-i stiimulite seas kõige kauem kestnud.

2.7. Kiire väljavõtmine

Spetsiaalne väljamakse likviidsuse pakkuja saadab raha kohe, kui see valik on valitud. Väljavõtmise ooteaeg pole kiirem kauplemine.

2.8. USDC tagatis

dYdX aktsepteerib ainult USDC tagatist, pakkudes kõigile kauplejatele selget, stabiilset ja laialdaselt kättesaadavat noteeringuvara.

2.9. Mittevangistuslik

Layer 2 dYdX on üles ehitatud StarkWare'ile ja sellel on täielikult ahelasisene likviidsus, mida toetab StarkExi tehnoloogia. Võimaldab reaalajas, kuid turvalist detsentraliseeritud kauplemist.

3. Kuidas dYdX-i kasutada?

dYdX pakub laialdaselt oma kasutajatele laenu- ja laenuvõimalusi, samuti vähem levinud marginaali ja tuletisinstrumentidega kauplemist. dYdX-iga alustamiseks peate seadistama digitaalse rahakoti ja järgima lihtsat krüptovaluutade laenamise või laenamise protsessi. Lubage mul öelda, kuidas kasutada dYdX Exchange'i ülevaadet oma sissetulekute suurendamiseks kas hoiuste intresside või laenuvõimaluste kaudu.

Järgige allolevaid lihtsaid samme, et luua kiiresti oma dYdX Interest konto.

 • 1. samm – seadistage oma Ethereumi rahakotid, nagu Metamask või Coinbase. Kui teil on olemasolev rahakott, saate seda ka kasutada.
 • 2. samm – valige DYdX-i veebisaidil https://dydx.exchange/ saadaolev valik "Alusta laenutamist".
 • 3. samm – ühendage oma Ethereumi rahakott sellega
 • 4. samm – valige "hoius" ja vastav valuuta
 • 5. samm – valige vastav rahakott ja sisestage summa
 • 6. samm – valige lõpuks sissemakse valik

 

Nüüd, kui olete teadlik, kuidas dYdX Exchange'i ülevaates intressikontot seadistada, uurime, kuidas luua laenu- või laenukontot. Oma dYdX laenukonto loomiseks järgige allolevat protseduuri.

 • 1. samm – seadistage oma Ethereumi rahakotid, nagu Metamask või Coinbase. Kui teil on olemasolev rahakott, saate seda ka kasutada.
 • 2. samm – valige DYdX-i veebisaidil olev valik "Alusta laenutamist".
 • 3. samm – ühendage oma Ethereumi rahakott sellega
 • 4. samm – valige ülaltoodud navigeerimisribalt käsk „laena” ja valige sobiv valuuta
 • 5. samm – valige vastav rahakott ja sisestage summa
 • 6. samm – valige lõpuks valik „laena”.

dYdX kui vahetusplatvorm võimaldab laenuvõtjatel ja laenuandjatel luua ühendusi globaalsel tasandil ning aitab teha tehinguid, mis toimuvad reaalajas ja mida saab teostada lihtsalt ilma suurema paberimajanduse või regulatsioonita. Sellest saab dYdX-i ainulaadne müügiargument, sest samal ajal kui kõik teised ettevõtted tormasid krüptovaluutasid arendama, püüdis dYdX detsentraliseerida BTC ja ethi kaubandust ja püsivaid turge.

Platvorm dYdX aitab ka kursside ja muude aspektide uurimist ja võrdlemist ning selle funktsioonide üksikasjalikku ülevaadet ja ajaveebiartikleid, mis muudavad teid kiiresti krüptovaluutade turu ja kauplemisplatvormi eksperdiks.

3.1. Kohtkauplemine dYdX börsil

Kauplemine dYdX-i börsil võimaldab teie fondide portfelli haldamiseks rohkem võimalusi. dYdX Exchange pakub hetke-, marginaali- ja püsikauplemist. dYdX pakub mitmekesist valikut kolmest peamisest hetketurust, mis koosnevad ETH-DAI-st, ETH-USDC-st ja DAI-USDC-st.

Kui olete dYdX veebikauplemisplatvormi Spot jaotises, saate turgu kasutades vabalt kaubelda, piirata ja peatada tellimusi vastavalt oma soovile ning teil on võimalus saada selles professionaaliks, suurendades oma tulusid peaaegu kohe.

3.1. Püsiv kauplemine dYdX-is

Üksikasjalik juhend püsilepingutega kauplemiseks dYdX Layer 2 platvormil.

Ühendage MetaMaski rahakott ja looge Stark Key

Alustage raha ülekandmisest Ethereumi põhivõrgust StarkWare'i.

Minge ametlikule dYdX veebisaidile ja klõpsake lehe vasakus ülanurgas nuppu "Ühenda rahakott". Seejärel ilmub hüpikaken, mis palub teil luua ühendus Ethereumi rahakotiga, nagu MetaMask , Ledger, Wallet Connect või imToken.

Selle õpetuse jaoks kasutas Crypto Briefing kõige populaarsemat Ethereumi rahakotti MetaMask .

dYdX kauplemine

Starki võtme genereerimine (Allikas: dYdX)

Pärast rahakoti ühendamist kuvatakse hüpikaken, mis kutsub teid looma Stark Key (vt ülaltoodud ekraanipilti). Starki võti aitab tuvastada kasutajakontot ja loob turvalise suhtluse 1. ja 2. kihi vahel.

Starki võtmest ei ole varukoopiat – see salvestatakse veebibrauserisse. Allkirjataotluse genereerimiseks klõpsake nuppu "Loo Stark Key". Allkirjastage tehing – allakirjutamiseks gaasitasu pole.

Kasutaja liitumine

Pärast Stark Key edukat loomist palub dYdX teil tunnustada juriidilisi tingimusi. Jätkamiseks klõpsake nuppu "Nõustun". Pange tähele, et dYdX piirab juurdepääsu USA kasutajatele.

dYdX kauplemine

dYdX konto loomine (Allikas: dYdX)

Pärast tingimustega nõustumist palub dYdX teil luua konto valikulise kasutajanime ja e-posti aadressiga. Kasutajanime või e-posti aadressi lisamata registreerumiseks jätke vahele ja klõpsake nuppu "Loo konto". Seejärel ilmub teie rahakotti hüpikaken rahakoti allkirja taotlemiseks. Selle päringu allkirjastamine annab juurdepääsu dYdX-i sisestamiseks.

USDC sissemakse

dYdX-il kauplemise alustamiseks peate deponeerima raha Ethereumi põhivõrgust. Praegu aktsepteerib platvorm kauplemistagatisena ainult stablecoin USD münti (USDC). Täiendage oma rahakotti USDC-ga, kui teil pole raha.

dydx kauplemine

USDC lubamine (Allikas: dYdX)

Kui lisate USDC dYdX-i esimest korda, peate lubama rahakoti kaudu kulutamise. See võimaldab dYdX-il kulutada USDC rahakotist projekti nutika lepinguga. Tehingu kinnitamine eeldab gaasitasu tasumist ETH-s.

Pärast USDC kulutamise lubamist deponeerige USDC summa, millega soovite kaubelda. Selle tehingu puhul tuleb tasuda ka gaasitasu. USDC peaks seejärel ilmuma teie kauplemiskontole. Sel hetkel võite alustada kauplemist.

Alustage pidevat kauplemist

dydx kauplemine

Turu valimine (Allikas: dYdX)

Kauplemise alustamiseks minge vahekaardile "Kaubel" ja valige krüptovara, millega soovite kaubelda. Lisaks Bitcoinile ja Ethereumile võimaldab dYdX kaubelda mitme suurema krüptovaraga. Selles juhendis näitab Crypto Briefing, kuidas Polygoni MATIC märgil pikka positsiooni võtta. Kauplemisakna avamiseks klõpsake vara, antud juhul MATIC.

dYdX kauplemine

Tehingu tegemine (Allikas: dYdX)

Teie deponeeritud vahendid kuvatakse kauplemisliideses kui aktsiad. Ülaltoodud ekraanipildil on Ethereumi põhivõrgust hoiustatud aktsia 9,92 dollarit.

Otsustamine, kui palju finantsvõimendust kasutada, on pideva kauplemise üks olulisemaid samme. Finantsvõimendus on rahasumma, mille laenate platvormilt tehingu tegemiseks. See toimib kasumi või kahjumi kordajana.

dYdX võimaldab kuni 10x finantsvõimendusega kauplemist. Omakapitalina 9,92 dollarit annab platvorm maksimaalseks ostujõuks 99,20 dollarit. Pange tähele, et 10-kordse finantsvõimenduse kasutamine võib lõppeda likvideerimisega, kui vara liigub 10% teie tehingule vastupidises suunas.

Laenatud kapitali märkimisväärsete kaotuste vältimiseks likvideerib dYdX teie positsiooni pärast teatud künnist. Enne tehingusse sisenemist arvutab platvorm automaatselt välja positsiooni likvideerimishinna.

Going Leverage Long

dYdX kauplemine

Turutellimuse esitamine (Allikas: dYdX)

Kerige finantsvõimenduse liugurit vastavalt oma eelistatud riskitasemele. Crypto Briefing valis likvideerimisriski maandamiseks veidi alla 2,5-kordse finantsvõimenduse.

Valige "Esita turutellimus". Pildil kujutatud näites moodustab finantsvõimenduse ja omakapitali summa 24,66 dollarit pärast võtjatasu arvestamist.

24,66 dollari suurune ostujõud võrdub 19 MATIC-märgi positsiooni suurusega 1,30 dollari indeksihinnaga MATICi kohta.

Likvideerimishind kuvatakse lehe alumises paremas servas. Selles näites on hind 0,82 dollarit MATICu kohta.

Avatud positsioonid (Allikas: dYdX)

Kuna kauplemine oli turutellimus, sai see kohe täidetud. Vahekaardil “Portfell” kuvatakse kõik avatud positsioonid, antud juhul pikad 19 MATIC 2,49-kordse võimendusega.

Märkus. Saate esitada ka piirtellimuse, et osta või müüa antud vara kindla hinnaga. 

Positsiooni sulgemine limiittellimustega

Piiratud müügitellimuse esitamine (Allikas: dYdX)

Positsiooni sulgemiseks saate luua limiittellimuse, mis müüb märgid kindlaksmääratud piirhinnaga.

Selleks minge vahekaardile "Kaubel" ja esitage vara müügiks limiitkorraldus, antud juhul 19 MATIC. Valige piirhind. Ülaltoodud näites valib Crypto Briefing hinnaks 1,80 $ MATICi kohta.

Platvorm sisestab automaatselt sama finantsvõimenduse, mida kasutati eelnevas ostutellimuses.

Ülaltoodud näites toimub tehing, kui hind jõuab 1,80 dollarini. See tähendaks, et positsioon müüakse 34,20 dollariga, jättes kasumiks 9,54 dollarit.

Kuna tehing teostatakse ainult siis, kui hind ületab 1,80 dollari piirhinna, jääb positsioon MATIC avatuks. Samuti saate avatud positsioonist igal ajal väljuda, klõpsates käsitsi vahekaardi Kauplemise allosas nuppu "Sule positsioon".

Stop Loss'i esitamine 

dYdX kauplemine

Stopptellimuse esitamine (Allikas: dYdX)

Riskijuhtimine on krüptokaubanduses ülioluline, eriti finantsvõimenduse kasutamisel. Kui teil on pikk positsioon, on likvideerimishinnast kõrgemal seisva kahjumiskorralduse esitamine tõhus viis riskide maandamiseks.

dYdX võimaldab teil luua ka kahjumi peatamise korraldusi, et minimeerida turu volatiilsusest tingitud kapitalikahju. See tähendab, et kui vara hind langeb, sulgub positsioon enne, kui platvorm saab selle likvideerida.

Lühikeseks müügi saate teha pärast vahekaardil Kauplemine "Stopp" valimist. Ülaltoodud näites valib Crypto Briefing peatumishinnaks 1,20 dollarit, mis on 7,6% madalam algsest sisenemishinnast.

Klõpsake nuppu "Esita stopptellimus". Kui hind langeb 1,20 dollarile, müüakse positsioon maha ja tehing suletakse.

Tuletisinstrumentidega kauplemist peetakse väga riskantseks ja seda ei soovitata algajatele. Neile, kes soovivad kaubelda krüptovaradega usaldusväärsel viisil, võib dYdX-i Layer 2 börs olla aga parim koht alustamiseks. Suure likviidsuse, paljude toetatud varade ja tänu StarkWare'i tehnoloogiale madalate gaasitasudega on dYdX loonud tuletisinstrumentide platvormi, mis konkureerib kõige väljakujunenud tsentraliseeritud börsidega.

4. dYdX KKK

Milliseid valuutasid saab dYdX-is kasutada?

Praegu võimaldab dYdX kaubelda ainult DAI-s, USDC-s ja Ethereumis (ETH).

Kas dYdX on ohutu kasutada?

Jah, muidugi. Hoidke oma digitaalse rahakoti seifi võtit ja teile tagatakse alati turvalisus.

Millal dYdX turule tuli?

See käivitati 2017. aastal.

Mis on dYdX Exchange lühidalt?

See on Ethereumil põhinev detsentraliseeritud vahetus-, laenu- ja laenuplatvorm.

Kas dYdX on pettus või seaduslik?

dYdX ei ole pettus! See on üks rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtteid, millel on tippinvestorid ning hämmastav profiil ja tööstuse parimad tulemused. Klientide turvalisus ja konfidentsiaalsus on samuti olulised prioriteedid ning praeguse seisuga pole häkkimisest või turvaprobleemidest teatatud.

Kas dYdX on parem kui Compound Finance?

Liitfinantseerimine on olnud finantsturgudel traditsiooniliselt hästi aktsepteeritud ja laialdaselt kasutatav vahend. Liitfinantseerimine pakub 1,6 korda kõrgemaid intressimäärasid kui dYdX intressimäärad, kuid tulevikus näevad dYdX intressimäärad tulusad ja neil on suurem kasvupotentsiaal. On suur tõenäosus, et kui investeerite praegu, saate tulevikus suurt kasu lõigata.

Kuidas teenida tulu dYdX Perpetualsis?

Ethereumi natiivseid žetoone kasutati varasel perioodil nende žetoonide hoidmiseks ja hiljem dYdX platvormil kauplemise kaudu likviidseteks varadeks teisendamiseks. See võimaldab inimestel teenitud tulu uutesse märkidesse reinvesteerimisel teenida suuremat tulu.

See reinvesteerimisviis on hoogustanud Ethereumi märgi kasvu kogu maailmas ja see kasvab jätkuvalt, sest iga päev valib selle võimaluse rohkem inimesi.

Token-müntidega kauplemise parimad börsid. Järgige juhiseid ja teenige piiramatult raha

BinanceFTXPoloniexBitfinexHuobiMXCByBitGate.io

Loodan, et see postitus aitab teid. Ärge unustage jätta like, kommenteerida ja jagada seda teistega. Aitäh!