Moriah Fisher

Moriah Fisher

1643470680

Основні терміни технології блокчейн, які ви повинні знати

У цій публікації ви дізнаєтеся про 100 основних термінів блокчейну, які ви повинні знати. 

Технологія блокчейн може покращити основні послуги, необхідні для фінансування торгівлі. По суті, блокчейн спирається на децентралізовану, оцифровану та розподілену модель реєстру. За своєю природою це є більш надійним і безпечним, ніж власні централізовані моделі, які зараз використовуються в торговій екосистемі.

Технологія блокчейн створює життєздатний, децентралізований запис транзакцій – розподілену книгу, яка дозволяє замінити єдину головну базу даних. Він зберігає незмінний запис усіх транзакцій назад до початкової точки транзакції. Це також відоме як походження, яке має важливе значення в торговельному фінансуванні, що дозволяє фінансовим установам переглядати всі етапи транзакції та зменшувати ризик шахрайства.

Застосування блокчейну також пропонує набагато кращий засіб встановлення та підтвердження особи, ніж сучасні системи. Технологія блокчейн значно спрощує пряму передачу торгових активів і підвищує впевненість у їх походження. Це досягається шляхом надання унікальних, непідробних ідентифікаційних даних для активів, а також недоторканного запису їх власності. Результатом є можливість додаткового фінансування послуг на основі торгівлі фізичними товарами.  

Що таке блокчейн?

Технологія блокчейн пропонує ненадійним сторонам спосіб досягти консенсусу щодо загальної цифрової історії. Загальна цифрова історія важлива, оскільки цифрові активи та транзакції теоретично легко підробити та/або дублювати. Технологія блокчейн вирішує цю проблему без використання надійного посередника.

Цей пояснювач запропонує прості визначення та аналогії для технології блокчейн. Він також визначатиме біткойн, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Cardano, XRP, стейблкоіни, незмінні токени, децентралізовані автономні організації, блокчейн та початкові пропозиції монет. Попутно ми виділимо перспективні варіанти використання технології блокчейн.

Перш ніж перейти до розмови з кимось про розробку технології блокчейн, важливо знати деякі з найбільш вживаних термінів блокчейн; 

Ось важливі терміни блокчейну, які ви повинні знати;

1. Блок 

Транзакції організовуються в окремі блоки, і кожні 10 хвилин генерується новий блок розміром приблизно 1 МБ. Кожен блок на блокчейні містить:

 • Позначка часу.
 • Посилання на попередній блок.
 • Опис угоди.
 • Доказ роботи, що спричинило безпечне блокування.

2. Видобуток корисних копалин 

Для перевірки транзакцій необхідно виконати математичні обчислення на спеціалізованому обладнанні. Перш ніж розміщувати операції в захищеному блокі, комп’ютерні майнери перевіряють, чи під’єднані їхні блоки дійсності, щоб побудувати блокчейн, що представляє узгоджені дані в усіх лігах. Щоб біткойни не витрачалися двічі, майнінг необхідний. Майнінг включає додавання записів транзакцій до книги блокчейну після підтвердження дійсності транзакцій.

3. Хеш

Хеш — це математична функція, яка перетворює вхід довільної довжини в зашифрований вихід певної довжини. В результаті, незалежно від початкової кількості даних або розміру файлу, його унікальний хеш завжди буде однакового розміру. Хеш-функції також є «односторонніми», що означає, що їх не можна використовувати для «реверс-інжинірингу» вхідних даних з хешованого виводу. 

У обчислювальних системах хеш-функції часто використовуються для структур даних, таких як перевірка цілісності повідомлень та аутентифікація інформації. Вони криптографічно «слабкі», оскільки їх можна вирішити за поліноміальний час, але їх декодування є складним завданням.

4. Криптографічний хеш 

Традиційні хеш-функції розширюються за допомогою криптографічних хеш-функцій, що ускладнює інтерпретацію вмісту повідомлень або інформації про одержувачів і відправників. 

Криптографічні хеш-функції, зокрема, відображають такі три характеристики:

 • Не повинно бути двох вхідних хешів, які призводять до того самого вихідного хеша.
 • Їх можна приховати. Повинно бути неможливим вивести вхідне значення хеш-функції з її виходу.
 • Розв’язувати їх має бути весело. Вибрати вхід, який забезпечує попередньо визначений вихід, має бути складно. У результаті вхід слід вибирати з безлічі варіантів.

5. Хешкеш 

Hashcash — це метод POW, який створює дані, які важко створити за допомогою обчислень, але легко перевірити іншими. Майнери повинні генерувати хеш і «номер одноразового коду» для кожного блоку, щоб виконати вимогу складності, яка вимагає хешування з достатньою кількістю провідних нульових бітів.

6. Зіткнення хешів 

У структурі орієнтованого графа (наприклад, блок-схема) немає рекурсивних шляхів 

DAG використовуються в індустрії блокчейнів для з’єднання блоків, транзакцій і структур зберігання даних.

7. Хешрейт 

Максимальна швидкість, з якою комп’ютер може виконувати процес хешування. 

Хешрейт подібний до швидкості ЦП тим, що він підраховує кількість разів, коли машина може виконувати певну функцію в секунду, а не кількість довільних інструкцій. Вона може виконуватися значно швидше, ніж процесор з такою ж тактовою частотою, що дозволяє виконувати певну програму. інтегральні схеми (ASIC), щоб мати значно більшу швидкість хешування.

8. Hyper Ledger 

Hyperledger — це спільна робота з відкритим вихідним кодом для вдосконалення технології блокчейну та забезпечення доступності блокчейн-фреймворків корпоративного рівня. Його розробляла вся індустрія, і кожен намагався зробити блокчейн більш доступним і зручним для користувачів. Екосистема включає ІТ, гігантів і підприємців, що гарантує, що блокчейн може функціонувати на комерційно життєздатній основі. Щоб вони не втратили зосередженість, вони не випускатимуть жодної криптовалюти, пов’язаної з цим зусиллям.

9. Біткоїни 

З 2008 року біткойн став першою у світі децентралізованою криптовалютою. Це криптовалюта, оскільки це підмножина «цифрової валюти» (без фізичної валюти), яка використовує криптографію для перевірки транзакцій.

 Він децентралізований, оскільки всі комп’ютери спільно контролюють мережу, і це криптовалюта, оскільки це підмножина «цифрової валюти» (без фізичної валюти), яка використовує криптографію для перевірки транзакцій і регулювання створення нових одиниць. Послідовність біткойн-транзакцій створюється, коли біткоіни передаються між користувачами.

Крім біткойна, є кілька технологій блокчейн, які варто розглянути, зокрема Ethereum.

🔥 Якщо ви новачок. Я вважаю, що стаття нижче буде корисною для вас ☞  Що ви повинні знати, перш ніж інвестувати в криптовалюту - для початківців

10. Ethereum 

Між біткойном та Ethereum є суттєві технічні відмінності. Платформа блокчейн з відкритим кодом, яка дозволяє розробникам створювати децентралізовані програми (dApps) за допомогою технології, називається ethereum. Ethereum дозволяє розробникам розміщувати нові програми на блокчейні за допомогою смарт-контрактів і dApps. Аналогічно, мережа Ethereum дуже залежить від автоматизації.

11. Розумний контракт 

Розумні контракти є цифровим еквівалентом юридичних контрактів у цифровому світі. Контракт передбачає запуск подій і виконання коду і укладається між двома анонімними особами. Він написаний у коді та підписаний двома сторонами, які виконають завдання, наприклад транзакцію. Смарт-контракти можна використовувати для обміну активами, як-от будинки, автоматизації володіння та управління авторськими правами і навіть для ведення бізнесу (DAO). Смарт-контракти працюють без централізованого органу, що дозволяє їм автоматизувати широкий спектр завдань.

12. Криптовалюта 

Цифрові гроші, що зберігаються, купуються та витрачаються в розподіленій мережі на основі блокчейну, відомі як криптовалюта. Він працює як цифрова готівка, але не існує фізично. Ринкові обставини визначають вартість монети. Однією з найбільш часто використовуваних криптовалют є біткойн. Криптовалюта може використовуватися для торгівлі без потреби в централізованому органі. Це також заощаджує час і гроші за рахунок зниження трансакційних витрат.

Детальніше: Створення власної криптовалюти | Все, що вам потрібно знати

13. EOS

EOS — це блокчейн-платформа для широкомасштабної розробки та розгортання додатків. Він був розроблений Деном Ларімером і багато в чому схожий на Ethereum. Основна мета EOS — зняти комісію за транзакції, водночас забезпечуючи масштабованість. EOS дозволить розробникам створювати та розширювати dApps, не турбуючись про мережеві обмеження. EOS використовує децентралізовану операційну систему, щоб гарантувати, що блокчейн є масштабованим і ідеальним підключенням додатка.

14. DApp 

Децентралізована програма, що працює в мережі блокчейн, називається «dApp». Розробники можуть використовувати інтелектуальні контракти для створення dApps. Вони використовують децентралізований реєстр і працюють на вершині мережі блокчейнів. Це дає змогу автоматизувати dApps без участі людини. Першою мережею блокчейн, яка представила dApps, був Ethereum. Розробники змогли створити dApps за допомогою смарт-контрактів. Централізований орган не може контролювати децентралізовані програми.

15. DAO 

Абревіатура для децентралізованих автономних організацій (DAO) — децентралізовані незалежні організації. DAO — це децентралізована організація, яка досягає своїх цілей за допомогою смарт-контрактів та інших технологій блокчейн. Код уже написаний для роботи з численними можливостями та функціональними можливостями, які пропонує DAO. Система запускається через розподілені механізми консенсусу. Ethereum і EOS підтримують DAO, і будь-хто може створити автономний DAO, написавши правило.

16. ICO 

Термін «первісне пропозицію монет» (ICO) скорочує від «первісне розміщення монет». Це спосіб заробити гроші для нової фірми, даючи інвесторам токен криптовалюти в обмін на їхні гроші. Це звучить як первинне публічне розміщення акцій (IPO), але є кілька відмінностей. Оскільки вони вимагають менше підготовки, ніж традиційні інвестиційні альтернативи, ICO легко розгорнути. 

17. СТО 

STO, або пропозиції маркерів безпеки, є однією з форм токена безпеки. Вони відрізняються від початкових пропозицій монет (ICO), які є краудсорсинговими покупками токенів. Коли ви приєднуєтеся до ICO, ви не отримуєте жодного капіталу в компанії. STO вирішує цю проблему, надаючи вам справжню фінансову стабільність і беручи участь у заходах, включаючи голосування. На відміну від первинної пропозиції монет (ICO), пропозиція токенів безпеки (STO) підтримується матеріальними активами і вимагає ретельного планування. Polymath — добре відомий інструмент для створення STO для стартапів і підприємств. Стандарт ST-20 використовується для виробництва, розповсюдження та зберігання токенів.

18. Подвійні витрати 

Подвійні витрати виникають, коли транзакція біткойн надсилається двом окремим одержувачам одночасно.

19. військовополонений 

Щоб дозволити транзакції, підтвердження роботи є вимогою для виконання дорогих розрахунків. Полонених було створено для сприяння бездовірливому консенсусу. Хешований блок – це те, що таке військовополонений.

20. Вузли 

Розподілені комп’ютери мережі, відомі як вузли, мають копію всього блокчейну. Коли до мережі блокчейну приєднуються додаткові користувачі, копії блокчейну та доступ до нього поширюються. Усі вузли в різноманітних мережах синхронізуються, дублюються та використовуються спільно з даними. Один вузол або мережа не контролюють дані.

21. Адреса 

Адреса біткойн — це довга серія буквено-цифрових символів, які використовуються для надсилання, отримання та зберігання біткойнів. Для здійснення транзакції власнику біткойн-гаманця потрібні два зашифровані ключі: адреса гаманця і приватний ключ. Незважаючи на те, що адреса біткойн-гаманця є загальнодоступною, приватний ключ необхідний, щоб переконатися, що цифровий підпис збігається і чи транзакція дійсна в усій мережі.

22. Шифрування 

В ІТ-індустрії шифрування даних передбачає їх приховування, щоб розшифрувати їх могла лише людина, яка має пароль або код. У криптографії шифрування має схоже призначення. Це спосіб, який дозволяє користувачам захищати дані, а також робить операції, які вони використовують, більш безпечними.

23. Спеціальна інтегральна схема (ASIC)

Особливий тип мікросхеми комп’ютерного процесора, який виконує лише одну функцію. 

Через свою спеціалізацію ASIC є набагато ефективнішим і рентабельнішим, ніж комп’ютерний процесор загального призначення, який може виконувати різні завдання. Чіпи ASIC використовувалися для хешування SHA256, необхідного для Proof-of-Work (PoW) в індустрії блокчейн, що значно перевершує навіть найпотужніші майнери GPU.

24. Винагорода за блок 

Майнери можуть виділити певну кількість токенів, які будуть спонтанно згенеровані та надіслані на адресу за їх вибором, коли вони створюють блок на блокчейні з рідною монетою. Ця виплата визнає зусилля майнера в мережі та заохочує нових майнерів приєднатися.

25. Консенсус 

В індустрії блокчейнів — техніка, за допомогою якої різні частини мережі обґрунтовують єдину істину. У мережах блокчейну методи консенсусу визначають, які блоки слід додати до ланцюга і які вузли заслуговують довіри.

26. Консорціум 

Приватною мережею блокчейн керує компанія або група підприємств. Інформація, яка не придатна для публічного розповсюдження, але повинна передаватися між двома сторонами незмінним чином, обробляється через ланцюжки консорціуму.

ДЕНЬ 27

У структурі орієнтованого графа (наприклад, блок-схема) немає рекурсивних маршрутів 

DAG використовуються в індустрії блокчейнів для з’єднання блоків, транзакцій і структур зберігання даних.

28. Приватний ключ 

Компонент асиметричної комбінації відкритих і закритих ключів для шифрування та дешифрування. 

Асиметрично зашифрований зв'язок може бути декодований за допомогою приватного ключа та відповідного відкритого ключа. Закриті ключі зберігаються в таємниці від людей, які не мають дозволу власника. Закритий ключ, який став загальнодоступним, більше не може використовуватися для аутентифікації.

29. Інфраструктура приватних ключів

Набір правил і положень щодо використання шифрування з відкритим ключем для керування ідентифікацією в мережі. 

Центр сертифікації зазвичай використовується для перевірки того, що закритий ключ належить певній особі або домену. Закриті ключі часто зберігаються в безпечних, єдиних у своєму роді файлах, тоді як відкриті ключі доступні будь-кому. 

Оскільки власнику приватного ключа ніколи не потрібно розголошувати його для встановлення права власності, пари відкритих і приватних ключів є більш безпечним методом аутентифікації, ніж комбінації імені користувача та пароля. Повідомлення можна симетрично підписувати за допомогою приватного ключа, що підтверджує, що їх надіслав конкретний користувач.

30. Майнінг-пул 

Колектив майнерів вирішив згенерувати наступний блок в мережі блокчейн раніше інших. 

Пули майнінгу Proof-of-Work (PoW) можуть підвищити ефективність майнера, оскільки робота розподілена, а інші майнери не повторюють жодної помилкової роботи в колекції.

31. Газ 

Щоб обробити інтелектуальну контрактну функцію в секторі блокчейну, необхідні обчислювальні складності. Більше газу використовується в більш складних операціях.

32. Ціна на газ 

Кількість токенів буде сплачена як комісія за кожну одиницю газу, витрачену під час роботи смарт-контракту в секторі блокчейн. 

Ціноутворення на газ дає змогу мережі гнучко адаптуватися до ринкових змін у попиті на пропускну здатність.

33. Вилка 

Єдина в своєму роді мережа, побудована на основі протоколу або консенсусу існуючої мережі блокчейн. Форки можуть підтримувати роботу старої мережі або створювати власну. 

Коли мережа блокчейн не досягла 100-відсоткового консенсусу, форки виникають природним чином, і вони розв’язуються, коли мережа досягає згоди. 

Відмова дотримуватися консенсусу мережі може призвести до розвилок.

34. Вилка, тверда 

Вилка, яка завжди несумісна з оригінальною мережею. 

Хардфорки зазвичай змінюють структури даних транзакцій, процедури консенсусу та додають/вилучають блоки, які раніше були виключені.

35. Вилка, м’яка 

Розділ, який використовує ті ж дані, що й батьківський ланцюг. 

Блоки, створені на оригінальному ланцюжку, зазвичай діють на роздвоєному ланцюгу після м’якої вилки, хоча це не завжди так.

36. Консенсус 

В індустрії блокчейнів — техніка, за допомогою якої різні частини мережі обґрунтовують єдину істину. Механізми консенсусу використовуються в мережах блокчейн, щоб домовитися про те, які блоки слід додати до ланцюга і які вузли є автентичними.

37. Клубок 

Метод консенсусу, при якому щонайменше дві попередні транзакції мають підтвердити справжність поточної транзакції. 

Чим повніша транзакція, тим незміннішою вона стає. Кількість транзакцій, які посилаються на нього, і незмінність посилань визначають незмінність транзакції.

38. Транзакція

Одна транзакція в блокчейні спричиняє зміну даних у блокчейні. 

Транзакції можуть передавати біткойн, створювати події журналу або виконувати дії смарт-контракту залежно від того, як побудовано блокчейн.

39. Комісія за операцію 

Сума грошей, яку майнер стягує за зміну даних у блокчейні, як правило, у формі рідної криптовалюти блокчейну. 

Вартість транзакції сильно варіюється і залежить від ринкових умов.

40. Пул транзакцій 

Цей розділ містить усі транзакції, які були поширені по мережі, але ще не були включені в блок. 

Пули транзакцій можуть змінюватися від вузла до вузла залежно від транзакцій, про які вузли повідомили.

41. Тестова сітка 

Відгалуження мережі блокчейн з меншою кількістю обмежень доступу, що дозволяє швидше розробляти програми, уникаючи накладних витрат провідної мережі.

42. Жетон 

В індустрії блокчейну токени є основною одиницею криптовалюти. Жетон — це найменша одиниця, яка може бути розділена і не може бути розділена далі.

43. Токен, незмінний 

Одиниці токена не можуть бути пов’язані з іншими, навіть якщо вони одного типу. NFT можуть використовуватися для представлення різноманітних товарів, включаючи нерухомість та твори мистецтва.

44. Жетон, охорона 

Токени, які представляють акції або іншу форму цінного паперу фірми. 

Токени безпеки мають спеціальні механізми для передачі права власності на дотримання правил. Як і привілейовані акції корпорації, токени безпеки можуть надавати своїм власникам додаткові права, наприклад, право голосу в децентралізованій автономній організації (DAO).

45. Токен, стабільність 

Криптовалюта, яка намагається підтримувати свою вартість щодо іншої валюти, часто фіатної. 

Деякі стабільні токени покладаються на ринкову динаміку та арбітраж для збереження своєї вартості, тоді як інші покладаються на співвідношення збереженої вартості.

46. ​​Токен, стабільність 

Криптовалюта, яка служить не для передачі вартості. 

Утиліта — це криптовалюта, яка може використовуватися для виконання дій у DApp.

47. Токенізація 

Ідея полягає в тому, щоб розбити стратегію компанії, товари чи послуги на окремі, торговані частини та зберігати їх у блокчейні чи подібній системі. 

Фізичні елементи можна токенізувати, підключивши унікальні ідентифікатори до посилання в ланцюжку.

48. Гаманець

Закриті ключі для підключення до інфраструктури приватних ключів зберігаються у файлі або програмі (PKI). 

Більшість програмного забезпечення гаманця може підписувати повідомлення та транзакції для відповідної мережі.

49. Гаманець, Мультипідпис 

Гаманець вимагає багато приватних життєво важливих підписів для створення дійсної транзакції. 

Кілька акторів можуть використовувати гаманець із мультипідписами, але вони не зобов’язані брати участь у кожній транзакції.

50. Веб-збірка (WASM)

Усі основні веб-браузери підтримують формат бінарних інструкцій для віртуальної машини. 

WASM дозволяє розробникам додавати можливості, які було б важко зробити зі стандартним J HTML/avaScript.

51. ПОС 

Здатність особи майнити або перевіряти транзакції блокування пропорційна кількості монет, які вона має, відповідно до концепції Proof of Stake (PoS). 

51% Атака  – цей термін описує ситуацію, коли занадто багато обчислювальної потужності (хеш-потужності) мережі блокчейну зосереджено в одному місці. Цілком можливо, що одна людина або група користувачів контролює 51% обчислювальної потужності, система може бути «керована» навмисно або ненавмисно виконувати конфліктні транзакції, які компрометують систему.

52. Airdrop  – токен, який безкоштовно розповсюджується розробником мережі криптовалют.

53. Альткойни  – всі криптовалюти, крім біткойна, називаються альткоінами (скорочено від «альтернативна монета»).

54. ASIC  – скорочення від «Application Specific Integrated Circuit». ASIC - це спеціально розроблені мікросхеми. У світі Blockchain ASIC — це чіп, розроблений для запуску програмного забезпечення, що використовується на майнерах, і визнаний своєю здатністю перевершувати звичайні CPU та GPU.

55. Blockchain  – децентралізована база даних, побудована на ланцюжку пов’язаних блоків. Усі транзакції в мережі зберігаються в загальнодоступній книзі (книзі), яка існує по всій мережі, без необхідності в центральному сервері для авторизації транзакцій у мережі.

56. Cold Storage  – Захід безпеки для зберігання криптовалюти в офлайновому середовищі. Це може бути накопичувач (USB) або паперовий гаманець.

57. Консенсус  – Консенсус. Оскільки мережа Blockchain децентралізована, консенсус дуже важливий.

58. Цифровий підпис  – унікальний ідентифікатор, наданий користувачу, токену або транзакції в мережі Blockchain.

59. Розподілений  реєстр – технологія розподіленої книги – це мережа P2P (peer-to-peer), яка використовує алгоритми консенсусу, щоб забезпечити виконання резервного копіювання між вузлами.

60. Genesis block  – перший блок у мережі Blockchain

61. Ledger  – цифровий журнал всіх транзакцій, що відбуваються в мережі Blockchain. Копія реєстру зберігається в мережі та постійно оновлюється для відповідності, тому транзакції можуть бути перевірені всіма, хто підключений до мережі.

62. Lightning Network – рішення, призначене для прискорення обробки транзакцій у мережі Blockchain. Lightning Network створює мережу P2P для обробки транзакцій перед записом у публічну книгу Blockchain.

63. Ликвидность – ліквідність. Як бачите, криптовалюта легко конвертується в готівку. Ліквідність залежить від багатьох факторів, включаючи попит і пропозицію, а також час обробки транзакції.

64. Майнінг – акт використання потужності комп’ютера для підтвердження блоків у мережі та винагороди токенами. Кожна транзакція зашифрована за допомогою рівняння, яке вимагає величезної потужності обробки. Перший майнер рівнянь дозволяє здійснити транзакцію і винагороджується невеликою комісійною.

65. Майнінговий пул – програмна система, яка централізує групи майнерів для підтвердження блоків і обробки більшої кількості транзакцій. Прибуток буде розподілено між членами команди.

66. Паперовий гаманець – один із заходів безпеки для зберігання криптовалюти в офлайн-середовищі (холодне зберігання). Паперові гаманці можна роздрукувати на будь-якому принтері, включаючи унікальний відкритий і закритий ключ користувача, зашифрований у вигляді QR-коду. Користувачі, які хочуть здійснити транзакцію, повинні сканувати паперовий гаманець.

67. Peer-to-peer (P2P) – акт обміну інформацією безпосередньо між двома сторонами певної мережі без необхідності передачі даних проміжним сервером.

68. Приватний ключ – приватний ключ безпеки є формою шифрування криптовалюти. Кожен користувач мережі має приватний ключ безпеки, який є еквівалентом пароля для доступу до облікового запису.

69. Proof of Work (PoW) – алгоритм підтвердження роботи, який визначає, які користувачі мають право перевіряти блоки в Blockchain, щоб отримати комісію за майнінг, подібну до PoS. Однак у PoW придатність визначається обчислювальною потужністю, а не кількістю активів майнера.

70. Відкритий ключ – це фрагмент коду (або адреси), що дозволяє отримати криптовалюту від відправника.

71. Segwit – скорочення від «Segregated Witness», це запропоноване оновлення програмного забезпечення Bitcoin, Segwit було народжено з метою виправити серйозні проблеми та покращити деякі функції. SegWit можна розглядати як випадок Soft Fork.

72. Transaction Fee – комісія за транзакцію. Оскільки транзакції в мережі Blockchain вимагають значної обчислювальної потужності, майнери в мережі змагаються за право обробляти транзакції. Майнер, який першим обробить, отримає комісію за транзакцію.

73. Whitepaper – звіт з детальним описом проекту ICO (Initial Coin Offering) компанії або групи розробників, який буде реалізований, що допомагає інвесторам отримати уявлення про проект, таким чином даючи огляд проекту. прийняття інвестиційних рішень.

Дізнайтеся більше в темі: https://morioh.com/topic/blockchain

Поширені запитання 

Ось кілька поширених запитань про Blockchain;

1. Що таке технологія блокчейн і як вона функціонує?

Блокчейн — це загальнодоступний цифровий журнал транзакцій, який неможливо підробити чи зламати. Тепер фізичні особи можуть вести бізнес без втручання третьої сторони, як-от уряд, банк чи інша організація.

2. Чи законна технологія блокчейн?

У юридичній професії розумні контракти, реєстрація землі, права інтелектуальної власності, ланцюг зберігання, судові процеси, розрахунки та фінансові операції — це лише деякі з видів використання блокчейну. Незабаром блокчейн може змінити те, як юридичні компанії надають низку послуг.

3. Чи можна видалити блокчейн?

Ідея блокчейна полягає в тому, щоб зберігати дані та транзакції децентралізованими. Дані, розміщені в мережі блокчейн, не можуть бути стерті або видалені з усіх систем.

4. Чи можна зламати блокчейн?

Блокчейн — це публічний цифровий запис транзакцій, який не можна змінювати або маніпулювати. Тепер люди можуть безпечно спілкуватися один з одним без участі третьої сторони, як-от уряд, банк чи інша установа.

5. Для чого підходить технологія блокчейн?

Технологія блокчейн підприємства дозволяє підприємствам використовувати різні рівні доступності. Компанії можуть швидше виконувати транзакції за допомогою блокчейну. Звірка рахунків – це процедура, яку можна автоматизувати. Простіше відстежувати, що відбувається, коли транзакції прозорі.

Дякуємо, що відвідали та прочитали цей пост! Поділіться, будь ласка, якщо вам сподобалося!

What is GEEK

Buddha Community

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1643470680

Основні терміни технології блокчейн, які ви повинні знати

У цій публікації ви дізнаєтеся про 100 основних термінів блокчейну, які ви повинні знати. 

Технологія блокчейн може покращити основні послуги, необхідні для фінансування торгівлі. По суті, блокчейн спирається на децентралізовану, оцифровану та розподілену модель реєстру. За своєю природою це є більш надійним і безпечним, ніж власні централізовані моделі, які зараз використовуються в торговій екосистемі.

Технологія блокчейн створює життєздатний, децентралізований запис транзакцій – розподілену книгу, яка дозволяє замінити єдину головну базу даних. Він зберігає незмінний запис усіх транзакцій назад до початкової точки транзакції. Це також відоме як походження, яке має важливе значення в торговельному фінансуванні, що дозволяє фінансовим установам переглядати всі етапи транзакції та зменшувати ризик шахрайства.

Застосування блокчейну також пропонує набагато кращий засіб встановлення та підтвердження особи, ніж сучасні системи. Технологія блокчейн значно спрощує пряму передачу торгових активів і підвищує впевненість у їх походження. Це досягається шляхом надання унікальних, непідробних ідентифікаційних даних для активів, а також недоторканного запису їх власності. Результатом є можливість додаткового фінансування послуг на основі торгівлі фізичними товарами.  

Що таке блокчейн?

Технологія блокчейн пропонує ненадійним сторонам спосіб досягти консенсусу щодо загальної цифрової історії. Загальна цифрова історія важлива, оскільки цифрові активи та транзакції теоретично легко підробити та/або дублювати. Технологія блокчейн вирішує цю проблему без використання надійного посередника.

Цей пояснювач запропонує прості визначення та аналогії для технології блокчейн. Він також визначатиме біткойн, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Cardano, XRP, стейблкоіни, незмінні токени, децентралізовані автономні організації, блокчейн та початкові пропозиції монет. Попутно ми виділимо перспективні варіанти використання технології блокчейн.

Перш ніж перейти до розмови з кимось про розробку технології блокчейн, важливо знати деякі з найбільш вживаних термінів блокчейн; 

Ось важливі терміни блокчейну, які ви повинні знати;

1. Блок 

Транзакції організовуються в окремі блоки, і кожні 10 хвилин генерується новий блок розміром приблизно 1 МБ. Кожен блок на блокчейні містить:

 • Позначка часу.
 • Посилання на попередній блок.
 • Опис угоди.
 • Доказ роботи, що спричинило безпечне блокування.

2. Видобуток корисних копалин 

Для перевірки транзакцій необхідно виконати математичні обчислення на спеціалізованому обладнанні. Перш ніж розміщувати операції в захищеному блокі, комп’ютерні майнери перевіряють, чи під’єднані їхні блоки дійсності, щоб побудувати блокчейн, що представляє узгоджені дані в усіх лігах. Щоб біткойни не витрачалися двічі, майнінг необхідний. Майнінг включає додавання записів транзакцій до книги блокчейну після підтвердження дійсності транзакцій.

3. Хеш

Хеш — це математична функція, яка перетворює вхід довільної довжини в зашифрований вихід певної довжини. В результаті, незалежно від початкової кількості даних або розміру файлу, його унікальний хеш завжди буде однакового розміру. Хеш-функції також є «односторонніми», що означає, що їх не можна використовувати для «реверс-інжинірингу» вхідних даних з хешованого виводу. 

У обчислювальних системах хеш-функції часто використовуються для структур даних, таких як перевірка цілісності повідомлень та аутентифікація інформації. Вони криптографічно «слабкі», оскільки їх можна вирішити за поліноміальний час, але їх декодування є складним завданням.

4. Криптографічний хеш 

Традиційні хеш-функції розширюються за допомогою криптографічних хеш-функцій, що ускладнює інтерпретацію вмісту повідомлень або інформації про одержувачів і відправників. 

Криптографічні хеш-функції, зокрема, відображають такі три характеристики:

 • Не повинно бути двох вхідних хешів, які призводять до того самого вихідного хеша.
 • Їх можна приховати. Повинно бути неможливим вивести вхідне значення хеш-функції з її виходу.
 • Розв’язувати їх має бути весело. Вибрати вхід, який забезпечує попередньо визначений вихід, має бути складно. У результаті вхід слід вибирати з безлічі варіантів.

5. Хешкеш 

Hashcash — це метод POW, який створює дані, які важко створити за допомогою обчислень, але легко перевірити іншими. Майнери повинні генерувати хеш і «номер одноразового коду» для кожного блоку, щоб виконати вимогу складності, яка вимагає хешування з достатньою кількістю провідних нульових бітів.

6. Зіткнення хешів 

У структурі орієнтованого графа (наприклад, блок-схема) немає рекурсивних шляхів 

DAG використовуються в індустрії блокчейнів для з’єднання блоків, транзакцій і структур зберігання даних.

7. Хешрейт 

Максимальна швидкість, з якою комп’ютер може виконувати процес хешування. 

Хешрейт подібний до швидкості ЦП тим, що він підраховує кількість разів, коли машина може виконувати певну функцію в секунду, а не кількість довільних інструкцій. Вона може виконуватися значно швидше, ніж процесор з такою ж тактовою частотою, що дозволяє виконувати певну програму. інтегральні схеми (ASIC), щоб мати значно більшу швидкість хешування.

8. Hyper Ledger 

Hyperledger — це спільна робота з відкритим вихідним кодом для вдосконалення технології блокчейну та забезпечення доступності блокчейн-фреймворків корпоративного рівня. Його розробляла вся індустрія, і кожен намагався зробити блокчейн більш доступним і зручним для користувачів. Екосистема включає ІТ, гігантів і підприємців, що гарантує, що блокчейн може функціонувати на комерційно життєздатній основі. Щоб вони не втратили зосередженість, вони не випускатимуть жодної криптовалюти, пов’язаної з цим зусиллям.

9. Біткоїни 

З 2008 року біткойн став першою у світі децентралізованою криптовалютою. Це криптовалюта, оскільки це підмножина «цифрової валюти» (без фізичної валюти), яка використовує криптографію для перевірки транзакцій.

 Він децентралізований, оскільки всі комп’ютери спільно контролюють мережу, і це криптовалюта, оскільки це підмножина «цифрової валюти» (без фізичної валюти), яка використовує криптографію для перевірки транзакцій і регулювання створення нових одиниць. Послідовність біткойн-транзакцій створюється, коли біткоіни передаються між користувачами.

Крім біткойна, є кілька технологій блокчейн, які варто розглянути, зокрема Ethereum.

🔥 Якщо ви новачок. Я вважаю, що стаття нижче буде корисною для вас ☞  Що ви повинні знати, перш ніж інвестувати в криптовалюту - для початківців

10. Ethereum 

Між біткойном та Ethereum є суттєві технічні відмінності. Платформа блокчейн з відкритим кодом, яка дозволяє розробникам створювати децентралізовані програми (dApps) за допомогою технології, називається ethereum. Ethereum дозволяє розробникам розміщувати нові програми на блокчейні за допомогою смарт-контрактів і dApps. Аналогічно, мережа Ethereum дуже залежить від автоматизації.

11. Розумний контракт 

Розумні контракти є цифровим еквівалентом юридичних контрактів у цифровому світі. Контракт передбачає запуск подій і виконання коду і укладається між двома анонімними особами. Він написаний у коді та підписаний двома сторонами, які виконають завдання, наприклад транзакцію. Смарт-контракти можна використовувати для обміну активами, як-от будинки, автоматизації володіння та управління авторськими правами і навіть для ведення бізнесу (DAO). Смарт-контракти працюють без централізованого органу, що дозволяє їм автоматизувати широкий спектр завдань.

12. Криптовалюта 

Цифрові гроші, що зберігаються, купуються та витрачаються в розподіленій мережі на основі блокчейну, відомі як криптовалюта. Він працює як цифрова готівка, але не існує фізично. Ринкові обставини визначають вартість монети. Однією з найбільш часто використовуваних криптовалют є біткойн. Криптовалюта може використовуватися для торгівлі без потреби в централізованому органі. Це також заощаджує час і гроші за рахунок зниження трансакційних витрат.

Детальніше: Створення власної криптовалюти | Все, що вам потрібно знати

13. EOS

EOS — це блокчейн-платформа для широкомасштабної розробки та розгортання додатків. Він був розроблений Деном Ларімером і багато в чому схожий на Ethereum. Основна мета EOS — зняти комісію за транзакції, водночас забезпечуючи масштабованість. EOS дозволить розробникам створювати та розширювати dApps, не турбуючись про мережеві обмеження. EOS використовує децентралізовану операційну систему, щоб гарантувати, що блокчейн є масштабованим і ідеальним підключенням додатка.

14. DApp 

Децентралізована програма, що працює в мережі блокчейн, називається «dApp». Розробники можуть використовувати інтелектуальні контракти для створення dApps. Вони використовують децентралізований реєстр і працюють на вершині мережі блокчейнів. Це дає змогу автоматизувати dApps без участі людини. Першою мережею блокчейн, яка представила dApps, був Ethereum. Розробники змогли створити dApps за допомогою смарт-контрактів. Централізований орган не може контролювати децентралізовані програми.

15. DAO 

Абревіатура для децентралізованих автономних організацій (DAO) — децентралізовані незалежні організації. DAO — це децентралізована організація, яка досягає своїх цілей за допомогою смарт-контрактів та інших технологій блокчейн. Код уже написаний для роботи з численними можливостями та функціональними можливостями, які пропонує DAO. Система запускається через розподілені механізми консенсусу. Ethereum і EOS підтримують DAO, і будь-хто може створити автономний DAO, написавши правило.

16. ICO 

Термін «первісне пропозицію монет» (ICO) скорочує від «первісне розміщення монет». Це спосіб заробити гроші для нової фірми, даючи інвесторам токен криптовалюти в обмін на їхні гроші. Це звучить як первинне публічне розміщення акцій (IPO), але є кілька відмінностей. Оскільки вони вимагають менше підготовки, ніж традиційні інвестиційні альтернативи, ICO легко розгорнути. 

17. СТО 

STO, або пропозиції маркерів безпеки, є однією з форм токена безпеки. Вони відрізняються від початкових пропозицій монет (ICO), які є краудсорсинговими покупками токенів. Коли ви приєднуєтеся до ICO, ви не отримуєте жодного капіталу в компанії. STO вирішує цю проблему, надаючи вам справжню фінансову стабільність і беручи участь у заходах, включаючи голосування. На відміну від первинної пропозиції монет (ICO), пропозиція токенів безпеки (STO) підтримується матеріальними активами і вимагає ретельного планування. Polymath — добре відомий інструмент для створення STO для стартапів і підприємств. Стандарт ST-20 використовується для виробництва, розповсюдження та зберігання токенів.

18. Подвійні витрати 

Подвійні витрати виникають, коли транзакція біткойн надсилається двом окремим одержувачам одночасно.

19. військовополонений 

Щоб дозволити транзакції, підтвердження роботи є вимогою для виконання дорогих розрахунків. Полонених було створено для сприяння бездовірливому консенсусу. Хешований блок – це те, що таке військовополонений.

20. Вузли 

Розподілені комп’ютери мережі, відомі як вузли, мають копію всього блокчейну. Коли до мережі блокчейну приєднуються додаткові користувачі, копії блокчейну та доступ до нього поширюються. Усі вузли в різноманітних мережах синхронізуються, дублюються та використовуються спільно з даними. Один вузол або мережа не контролюють дані.

21. Адреса 

Адреса біткойн — це довга серія буквено-цифрових символів, які використовуються для надсилання, отримання та зберігання біткойнів. Для здійснення транзакції власнику біткойн-гаманця потрібні два зашифровані ключі: адреса гаманця і приватний ключ. Незважаючи на те, що адреса біткойн-гаманця є загальнодоступною, приватний ключ необхідний, щоб переконатися, що цифровий підпис збігається і чи транзакція дійсна в усій мережі.

22. Шифрування 

В ІТ-індустрії шифрування даних передбачає їх приховування, щоб розшифрувати їх могла лише людина, яка має пароль або код. У криптографії шифрування має схоже призначення. Це спосіб, який дозволяє користувачам захищати дані, а також робить операції, які вони використовують, більш безпечними.

23. Спеціальна інтегральна схема (ASIC)

Особливий тип мікросхеми комп’ютерного процесора, який виконує лише одну функцію. 

Через свою спеціалізацію ASIC є набагато ефективнішим і рентабельнішим, ніж комп’ютерний процесор загального призначення, який може виконувати різні завдання. Чіпи ASIC використовувалися для хешування SHA256, необхідного для Proof-of-Work (PoW) в індустрії блокчейн, що значно перевершує навіть найпотужніші майнери GPU.

24. Винагорода за блок 

Майнери можуть виділити певну кількість токенів, які будуть спонтанно згенеровані та надіслані на адресу за їх вибором, коли вони створюють блок на блокчейні з рідною монетою. Ця виплата визнає зусилля майнера в мережі та заохочує нових майнерів приєднатися.

25. Консенсус 

В індустрії блокчейнів — техніка, за допомогою якої різні частини мережі обґрунтовують єдину істину. У мережах блокчейну методи консенсусу визначають, які блоки слід додати до ланцюга і які вузли заслуговують довіри.

26. Консорціум 

Приватною мережею блокчейн керує компанія або група підприємств. Інформація, яка не придатна для публічного розповсюдження, але повинна передаватися між двома сторонами незмінним чином, обробляється через ланцюжки консорціуму.

ДЕНЬ 27

У структурі орієнтованого графа (наприклад, блок-схема) немає рекурсивних маршрутів 

DAG використовуються в індустрії блокчейнів для з’єднання блоків, транзакцій і структур зберігання даних.

28. Приватний ключ 

Компонент асиметричної комбінації відкритих і закритих ключів для шифрування та дешифрування. 

Асиметрично зашифрований зв'язок може бути декодований за допомогою приватного ключа та відповідного відкритого ключа. Закриті ключі зберігаються в таємниці від людей, які не мають дозволу власника. Закритий ключ, який став загальнодоступним, більше не може використовуватися для аутентифікації.

29. Інфраструктура приватних ключів

Набір правил і положень щодо використання шифрування з відкритим ключем для керування ідентифікацією в мережі. 

Центр сертифікації зазвичай використовується для перевірки того, що закритий ключ належить певній особі або домену. Закриті ключі часто зберігаються в безпечних, єдиних у своєму роді файлах, тоді як відкриті ключі доступні будь-кому. 

Оскільки власнику приватного ключа ніколи не потрібно розголошувати його для встановлення права власності, пари відкритих і приватних ключів є більш безпечним методом аутентифікації, ніж комбінації імені користувача та пароля. Повідомлення можна симетрично підписувати за допомогою приватного ключа, що підтверджує, що їх надіслав конкретний користувач.

30. Майнінг-пул 

Колектив майнерів вирішив згенерувати наступний блок в мережі блокчейн раніше інших. 

Пули майнінгу Proof-of-Work (PoW) можуть підвищити ефективність майнера, оскільки робота розподілена, а інші майнери не повторюють жодної помилкової роботи в колекції.

31. Газ 

Щоб обробити інтелектуальну контрактну функцію в секторі блокчейну, необхідні обчислювальні складності. Більше газу використовується в більш складних операціях.

32. Ціна на газ 

Кількість токенів буде сплачена як комісія за кожну одиницю газу, витрачену під час роботи смарт-контракту в секторі блокчейн. 

Ціноутворення на газ дає змогу мережі гнучко адаптуватися до ринкових змін у попиті на пропускну здатність.

33. Вилка 

Єдина в своєму роді мережа, побудована на основі протоколу або консенсусу існуючої мережі блокчейн. Форки можуть підтримувати роботу старої мережі або створювати власну. 

Коли мережа блокчейн не досягла 100-відсоткового консенсусу, форки виникають природним чином, і вони розв’язуються, коли мережа досягає згоди. 

Відмова дотримуватися консенсусу мережі може призвести до розвилок.

34. Вилка, тверда 

Вилка, яка завжди несумісна з оригінальною мережею. 

Хардфорки зазвичай змінюють структури даних транзакцій, процедури консенсусу та додають/вилучають блоки, які раніше були виключені.

35. Вилка, м’яка 

Розділ, який використовує ті ж дані, що й батьківський ланцюг. 

Блоки, створені на оригінальному ланцюжку, зазвичай діють на роздвоєному ланцюгу після м’якої вилки, хоча це не завжди так.

36. Консенсус 

В індустрії блокчейнів — техніка, за допомогою якої різні частини мережі обґрунтовують єдину істину. Механізми консенсусу використовуються в мережах блокчейн, щоб домовитися про те, які блоки слід додати до ланцюга і які вузли є автентичними.

37. Клубок 

Метод консенсусу, при якому щонайменше дві попередні транзакції мають підтвердити справжність поточної транзакції. 

Чим повніша транзакція, тим незміннішою вона стає. Кількість транзакцій, які посилаються на нього, і незмінність посилань визначають незмінність транзакції.

38. Транзакція

Одна транзакція в блокчейні спричиняє зміну даних у блокчейні. 

Транзакції можуть передавати біткойн, створювати події журналу або виконувати дії смарт-контракту залежно від того, як побудовано блокчейн.

39. Комісія за операцію 

Сума грошей, яку майнер стягує за зміну даних у блокчейні, як правило, у формі рідної криптовалюти блокчейну. 

Вартість транзакції сильно варіюється і залежить від ринкових умов.

40. Пул транзакцій 

Цей розділ містить усі транзакції, які були поширені по мережі, але ще не були включені в блок. 

Пули транзакцій можуть змінюватися від вузла до вузла залежно від транзакцій, про які вузли повідомили.

41. Тестова сітка 

Відгалуження мережі блокчейн з меншою кількістю обмежень доступу, що дозволяє швидше розробляти програми, уникаючи накладних витрат провідної мережі.

42. Жетон 

В індустрії блокчейну токени є основною одиницею криптовалюти. Жетон — це найменша одиниця, яка може бути розділена і не може бути розділена далі.

43. Токен, незмінний 

Одиниці токена не можуть бути пов’язані з іншими, навіть якщо вони одного типу. NFT можуть використовуватися для представлення різноманітних товарів, включаючи нерухомість та твори мистецтва.

44. Жетон, охорона 

Токени, які представляють акції або іншу форму цінного паперу фірми. 

Токени безпеки мають спеціальні механізми для передачі права власності на дотримання правил. Як і привілейовані акції корпорації, токени безпеки можуть надавати своїм власникам додаткові права, наприклад, право голосу в децентралізованій автономній організації (DAO).

45. Токен, стабільність 

Криптовалюта, яка намагається підтримувати свою вартість щодо іншої валюти, часто фіатної. 

Деякі стабільні токени покладаються на ринкову динаміку та арбітраж для збереження своєї вартості, тоді як інші покладаються на співвідношення збереженої вартості.

46. ​​Токен, стабільність 

Криптовалюта, яка служить не для передачі вартості. 

Утиліта — це криптовалюта, яка може використовуватися для виконання дій у DApp.

47. Токенізація 

Ідея полягає в тому, щоб розбити стратегію компанії, товари чи послуги на окремі, торговані частини та зберігати їх у блокчейні чи подібній системі. 

Фізичні елементи можна токенізувати, підключивши унікальні ідентифікатори до посилання в ланцюжку.

48. Гаманець

Закриті ключі для підключення до інфраструктури приватних ключів зберігаються у файлі або програмі (PKI). 

Більшість програмного забезпечення гаманця може підписувати повідомлення та транзакції для відповідної мережі.

49. Гаманець, Мультипідпис 

Гаманець вимагає багато приватних життєво важливих підписів для створення дійсної транзакції. 

Кілька акторів можуть використовувати гаманець із мультипідписами, але вони не зобов’язані брати участь у кожній транзакції.

50. Веб-збірка (WASM)

Усі основні веб-браузери підтримують формат бінарних інструкцій для віртуальної машини. 

WASM дозволяє розробникам додавати можливості, які було б важко зробити зі стандартним J HTML/avaScript.

51. ПОС 

Здатність особи майнити або перевіряти транзакції блокування пропорційна кількості монет, які вона має, відповідно до концепції Proof of Stake (PoS). 

51% Атака  – цей термін описує ситуацію, коли занадто багато обчислювальної потужності (хеш-потужності) мережі блокчейну зосереджено в одному місці. Цілком можливо, що одна людина або група користувачів контролює 51% обчислювальної потужності, система може бути «керована» навмисно або ненавмисно виконувати конфліктні транзакції, які компрометують систему.

52. Airdrop  – токен, який безкоштовно розповсюджується розробником мережі криптовалют.

53. Альткойни  – всі криптовалюти, крім біткойна, називаються альткоінами (скорочено від «альтернативна монета»).

54. ASIC  – скорочення від «Application Specific Integrated Circuit». ASIC - це спеціально розроблені мікросхеми. У світі Blockchain ASIC — це чіп, розроблений для запуску програмного забезпечення, що використовується на майнерах, і визнаний своєю здатністю перевершувати звичайні CPU та GPU.

55. Blockchain  – децентралізована база даних, побудована на ланцюжку пов’язаних блоків. Усі транзакції в мережі зберігаються в загальнодоступній книзі (книзі), яка існує по всій мережі, без необхідності в центральному сервері для авторизації транзакцій у мережі.

56. Cold Storage  – Захід безпеки для зберігання криптовалюти в офлайновому середовищі. Це може бути накопичувач (USB) або паперовий гаманець.

57. Консенсус  – Консенсус. Оскільки мережа Blockchain децентралізована, консенсус дуже важливий.

58. Цифровий підпис  – унікальний ідентифікатор, наданий користувачу, токену або транзакції в мережі Blockchain.

59. Розподілений  реєстр – технологія розподіленої книги – це мережа P2P (peer-to-peer), яка використовує алгоритми консенсусу, щоб забезпечити виконання резервного копіювання між вузлами.

60. Genesis block  – перший блок у мережі Blockchain

61. Ledger  – цифровий журнал всіх транзакцій, що відбуваються в мережі Blockchain. Копія реєстру зберігається в мережі та постійно оновлюється для відповідності, тому транзакції можуть бути перевірені всіма, хто підключений до мережі.

62. Lightning Network – рішення, призначене для прискорення обробки транзакцій у мережі Blockchain. Lightning Network створює мережу P2P для обробки транзакцій перед записом у публічну книгу Blockchain.

63. Ликвидность – ліквідність. Як бачите, криптовалюта легко конвертується в готівку. Ліквідність залежить від багатьох факторів, включаючи попит і пропозицію, а також час обробки транзакції.

64. Майнінг – акт використання потужності комп’ютера для підтвердження блоків у мережі та винагороди токенами. Кожна транзакція зашифрована за допомогою рівняння, яке вимагає величезної потужності обробки. Перший майнер рівнянь дозволяє здійснити транзакцію і винагороджується невеликою комісійною.

65. Майнінговий пул – програмна система, яка централізує групи майнерів для підтвердження блоків і обробки більшої кількості транзакцій. Прибуток буде розподілено між членами команди.

66. Паперовий гаманець – один із заходів безпеки для зберігання криптовалюти в офлайн-середовищі (холодне зберігання). Паперові гаманці можна роздрукувати на будь-якому принтері, включаючи унікальний відкритий і закритий ключ користувача, зашифрований у вигляді QR-коду. Користувачі, які хочуть здійснити транзакцію, повинні сканувати паперовий гаманець.

67. Peer-to-peer (P2P) – акт обміну інформацією безпосередньо між двома сторонами певної мережі без необхідності передачі даних проміжним сервером.

68. Приватний ключ – приватний ключ безпеки є формою шифрування криптовалюти. Кожен користувач мережі має приватний ключ безпеки, який є еквівалентом пароля для доступу до облікового запису.

69. Proof of Work (PoW) – алгоритм підтвердження роботи, який визначає, які користувачі мають право перевіряти блоки в Blockchain, щоб отримати комісію за майнінг, подібну до PoS. Однак у PoW придатність визначається обчислювальною потужністю, а не кількістю активів майнера.

70. Відкритий ключ – це фрагмент коду (або адреси), що дозволяє отримати криптовалюту від відправника.

71. Segwit – скорочення від «Segregated Witness», це запропоноване оновлення програмного забезпечення Bitcoin, Segwit було народжено з метою виправити серйозні проблеми та покращити деякі функції. SegWit можна розглядати як випадок Soft Fork.

72. Transaction Fee – комісія за транзакцію. Оскільки транзакції в мережі Blockchain вимагають значної обчислювальної потужності, майнери в мережі змагаються за право обробляти транзакції. Майнер, який першим обробить, отримає комісію за транзакцію.

73. Whitepaper – звіт з детальним описом проекту ICO (Initial Coin Offering) компанії або групи розробників, який буде реалізований, що допомагає інвесторам отримати уявлення про проект, таким чином даючи огляд проекту. прийняття інвестиційних рішень.

Дізнайтеся більше в темі: https://morioh.com/topic/blockchain

Поширені запитання 

Ось кілька поширених запитань про Blockchain;

1. Що таке технологія блокчейн і як вона функціонує?

Блокчейн — це загальнодоступний цифровий журнал транзакцій, який неможливо підробити чи зламати. Тепер фізичні особи можуть вести бізнес без втручання третьої сторони, як-от уряд, банк чи інша організація.

2. Чи законна технологія блокчейн?

У юридичній професії розумні контракти, реєстрація землі, права інтелектуальної власності, ланцюг зберігання, судові процеси, розрахунки та фінансові операції — це лише деякі з видів використання блокчейну. Незабаром блокчейн може змінити те, як юридичні компанії надають низку послуг.

3. Чи можна видалити блокчейн?

Ідея блокчейна полягає в тому, щоб зберігати дані та транзакції децентралізованими. Дані, розміщені в мережі блокчейн, не можуть бути стерті або видалені з усіх систем.

4. Чи можна зламати блокчейн?

Блокчейн — це публічний цифровий запис транзакцій, який не можна змінювати або маніпулювати. Тепер люди можуть безпечно спілкуватися один з одним без участі третьої сторони, як-от уряд, банк чи інша установа.

5. Для чого підходить технологія блокчейн?

Технологія блокчейн підприємства дозволяє підприємствам використовувати різні рівні доступності. Компанії можуть швидше виконувати транзакції за допомогою блокчейну. Звірка рахунків – це процедура, яку можна автоматизувати. Простіше відстежувати, що відбувається, коли транзакції прозорі.

Дякуємо, що відвідали та прочитали цей пост! Поділіться, будь ласка, якщо вам сподобалося!

Оцінювач прибутку криптовалюти, який ви повинні знати

У цій публікації ви побачите 10 найкращих калькуляторів криптоприбутку, які ви повинні знати та використовувати

У цій публікації ви побачите 10 найкращих калькуляторів криптоприбутку, які ви повинні знати та використовувати

Криптовалюти – це цифрові активи, які працюють у мережі, яка розповсюджена на кількох комп’ютерах у різних місцях. Він призначений для децентралізації, тобто не контролюється жодним уповноваженим органом. 

Нові одиниці криптовалюти створюються шляхом майнінгу, після чого вони створюються та зберігаються приватно в чистому цифровому вигляді. Володіння криптовалютою означає володіння чимось нематеріальним — замість цього у вас є ключ до зашифрованого цифрового запису, а також право передати це право власності комусь іншому на ваш вибір. 

Переваги криптовалюти

Легко переказувати кошти від однієї людини до іншої через її адресу гаманця. Криптовалюта не вимагає авторизації третьої сторони, наприклад банку. Ви також можете використовувати криптовалюту для покупки NFT або використовувати її замість фіатної валюти в певних закладах. 

Інші переваги включають: 

 • Перекази криптовалюти між двома сторонами відбуваються швидше, ніж традиційні грошові перекази, оскільки процес не сповільнюється органом аутентифікації.
 • Інвестування в криптовалюти може бути дуже прибутковим. За останні десять років вартість криптовалютних ринків різко зросла, досягнувши майже 2 трильйони доларів США. Ви можете розвивати свої цифрові активи та збільшувати свій прибуток, якщо правильно ними керуєте. 
 • Фіатну валюту можна конвертувати в криптовалюти, такі як біткойн, які потім можна буде перевести в різні країни. Цей спосіб спрощує та здешевлює грошові перекази.

Недоліки

Хоча криптовалюти можуть бути привабливими для інвестування, зауважте, що їх децентралізована природа має свої недоліки. 

Криптовалюти стали популярнішими серед злочинців для таких цілей, як відмивання грошей і незаконні покупки.

Незважаючи на твердження, що криптовалюти є анонімною формою транзакцій, вони все одно залишають цифровий слід, який можна відстежити. 

Незважаючи на те, що комп’ютерний гуру може добувати криптовалюти з підключенням до Інтернету, видобуток деяких популярних монет споживає значну кількість енергії, іноді стільки ж, скільки споживало б ціле місто. Це робить видобуток нежиттєздатним.

Блокчейни криптовалют важко зламати, але біржі та гаманці все ще були скомпрометовані.

Ринок криптовалют дуже нестабільний. 

Калькулятор криптовалютного прибутку - Оцінювач прибутку криптовалюти

Введіть дату, коли ви придбали криптовалюту, та суму, яку ви інвестували. Потім виберіть свій тип криптовалюти зі спадного списку. Наприклад, якщо у вас є біткойн, виберіть BTC або ETH для Ethereum. Якщо ви купили різні види криптовалюти на певну дату, вам потрібно буде зробити окремий розрахунок для кожного з них. Аналогічно, якщо ви купували криптовалюту на кілька дат протягом певного часу, вам доведеться робити різні обчислення для кожної з дат покупки.

Після того, як ви ввели дату покупки, інвестовану суму та тип криптовалюти, натисніть Розрахувати, і наш калькулятор криптовалютного прибутку повідомить вам поточну вартість ваших інвестицій та прибуток. Він також відобразить вартість ваших інвестицій за час, який ви тримаєте, і порівняє те, що ви заробили з тим, що ви отримали б, якби замість цього інвестували у вибір найкращих акцій.

В Інтернеті є багато калькуляторів прибутку , які можуть допомогти вам підрахувати свій прибуток або передбачити, скільки грошей ви можете заробити в торгівлі. Щоб скористатися калькулятором, просто введіть суму, яку ви збираєтеся інвестувати або вже інвестували, а також ціну покупки.  

Після того, як ви введете, за яку суму ви сподіваєтеся продати монету або за яку суму ви продали монету, буде показано прибуток. 

Ви можете використовувати ці калькулятори для моніторингу поточної вартості різних криптовалют, що корисно для прогнозування майбутніх прибутків, оскільки вам потрібно буде використовувати поточну ціну монети як ціну покупки.

Нижче наведено кілька криптокалькуляторів , які ви можете використовувати для надання цих показників.

1. CoinStats

Калькулятор криптовалютного прибутку CoinStats допоможе вам спланувати свої інвестиції та передбачити прибуток від біткойн або інших криптовалют

CoinStats автоматично відстежує ваш прибуток, пов’язуючи його сервіс з вашими гаманцями та біржами, таким чином надаючи вам точні розрахунки та сповіщення про тенденції зростання та зниження у вашому портфелі. Сервіс є безпечним і довіреним щомісячною базою користувачів, що налічує понад мільйон користувачів.

Відвідайте: https://coinstats.app/crypto-profit-calculator/

2. Ск розвиток

Цей калькулятор дозволяє підрахувати прибуток від покупки або продажу різних криптовалют, таких як Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance Coin, XRP та багатьох інших.

Додаток також допоможе вам покращити аналіз торгівлі та інвестицій. Щоб скористатися калькулятором прибутку, просто введіть суму, яку ви хочете інвестувати, а також ціни купівлі та продажу. 

Відвідайте: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.crypto.cal&hl=uk&gl=US

3. Маркетинговий центр впливу

Цей калькулятор прибутку працює, коли ви вводите дату покупки вашої криптовалюти та суму інвестування. Виберіть тип криптовалюти зі списку та натисніть «Розрахувати». Результатом буде поточна вартість ваших інвестицій та прибуток. 

Цей калькулятор також призначений для відображення вартості ваших інвестицій у часі на графіку.

Відвідайте: https://influencermarketinghub.com/crypto-profit-calculator/

4. DQYDJ

DQYDJ — це калькулятор прибутку з датою за замовчуванням 17 липня 2010 р., а поточна дата — вчорашня. Це означає, що цей калькулятор не може передбачити майбутні прибутки будь-якої криптовалюти

Щоб визначити вартість ваших інвестицій між двома датами, введіть суму інвестування, вкажіть дату початку та завершення, а потім натисніть кнопку CPI. Результат буде відображатися поруч із загальною прибутковістю, річною прибутковістю та кінцевим значенням.

5. Marketmegood.com

Цей калькулятор підтримує лише три валюти: USD, EUR та GBP. Дата початку за замовчуванням – 1 січня 2011 року. 

Щоб скористатися цим калькулятором , виберіть бажану валюту, введіть суму інвестування, виберіть місяць, день і рік і натисніть «Відправити». Результатом буде рентабельність інвестицій і прибуток.

Відвідайте: https://marketmegood.com/blog/Bitcoin-return-on-investment-roi-calculator/

6. Крипто

Ви можете використовувати цей калькулятор криптовалютного прибутку, щоб визначити, скільки ви могли б заробити, інвестуючи у свої криптовалюти з часом. Щоб використовувати цей біткойн-калькулятор, введіть першу суму інвестицій, яку ви хочете розрахувати в доларах США або євро, а потім виберіть криптовалюту, яка вас цікавить, і дату покупки. Натисніть «Розрахувати», щоб побачити ціну монети та інвестиційну комісію. 

Інші криптовалюти, не перелічені у спадному меню, все ще можна використовувати, доки ви введете правильний номер квитка. Наприклад, замість Ethereum введіть ETH.

Відвідайте: https://criptomo.com/en/calculator/

7. Іпотечний калькулятор

Це простий у використанні калькулятор криптоприбутку. Заповніть поле «Сума інвестування» сумою, яку ви інвестували, і введіть ціну монети на місці інвестування в поле «Початкова ціна монети». 

У полі «Ціна продажу монети» введіть, скільки коштувала монета, коли ви її продали, а потім введіть відсоток інвестиційної комісії в поле «Інвестиційна комісія».

У результаті відобразиться сума ваших інвестицій, сума криптовалют, еквівалентна сумі, яку ви інвестували, прибуток/збиток, комісія за інвестування та загальна сума. Зелене число прибутку/збитку вказує на прибуток, а червоне число вказує на збиток.

Відвідайте: https://www.mortgagecalculator.site/crypto-profit-loss-calculator

8. Легкий калькулятор Bitcoin

Цей калькулятор може розраховувати лише біткойн, але це швидкий спосіб перевірити ваш прибуток. Він працює, коли ви вводите кількість біткойнів, які ви купуєте, а також ціну купівлі та продажу. 


Ви також можете включити будь-які сплачені комісії за транзакцію. Він доступний у програмі для Android і має зручний інтерфейс користувача.

Відвідайте: https://easybitcoincalculator.com/

9. Калькулятор прибутків і збитків монет

Цей калькулятор відображає вісім криптовалют і має можливість вибрати монети, яких немає в списку. 

Щоб скористатися ним, введіть суму інвестування, початкову ціну монети, ціну продажу, інвестиційну комісію (якщо є) та комісію за вихід. Виберіть криптовалюту , яку ви придбали, і вона покаже прибуток або збиток ваших інвестицій.

Відвідайте: https://profitc.app/

10. CryptoProfitCalculator

Калькулятор криптовалютного прибутку — це простий інструмент із тисячами монет і токенів, які ви можете вибрати. Щоб скористатися калькулятором, виберіть фіатну та криптовалюту , яку ви придбали. 

Введіть суму, яку ви інвестували, у поле «інвестиції» та введіть вартість криптовалюти на момент її придбання в поле «Початкова ціна криптовалюти». Введіть ціну продажу, інвестиційну комісію та комісію за вихід, щоб побачити прибуток або збиток ваших інвестицій.

Відвідайте: https://www.cryptoprofitcalculator.com/

11. RebateKingFX

Цей калькулятор прибутку форекс і криптовалюти допоможе вам визначити, скільки ви можете заробити на своїх торгових позиціях. 

Він може розрахувати прибуток або збиток для форекс або криптовалютної торгової позиції, використовуючи дані ринку та напрямки торгівлі.

Відвідайте: https://www.rebatekingfx.com/tools/profit-calculator/BTCUSD

Дізнайтеся більше: Кращі централізовані біржі криптовалют | Найпопулярніші криптобіржі

Сподіваюся, цей пост допоможе вам. Не забудьте поставити лайк, прокоментувати та поділитися з іншими. Дякую!

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1642156927

Що ви повинні знати, перш ніж інвестувати в криптовалюту?

Ви нарешті вирішили розпочати кар’єру торгівлі криптовалютою і вже думаєте про те, як витратити свої мільйони. Безсумнівно, що криптовалюта — це захоплюючий ринок для інвесторів, але, на жаль, успіх не буває так просто.

Багато інвесторів люблять торгувати криптовалютою, оскільки це надзвичайно мінливий актив. Якщо ви вмієте правильно розраховувати час на ринку, торгівля криптовалютою може дати вам набагато більшу віддачу, ніж традиційні інвестиції.

Якщо серйозно, торгівля криптовалютою може бути ризикованою справою. Так, це правда — деякі люди заробили багато грошей. Проте деякі люди також втратили багато грошей.

Для тих із вас, хто зацікавлений дізнатися про торгівлю криптовалютою, я тут, щоб допомогти вам почати. Цей посібник для початківців покаже вам усе, що вам потрібно знати.

Спочатку я збираюся дати вам довідкову інформацію про те, коли почалася торгівля криптовалютою. Далі я допоможу вам зрозуміти різницю між короткостроковою та довгостроковою торгівлею криптовалютою, а також їх переваги та недоліки.

Після цього ми розповімо вам про важливі речі, на які потрібно бути обережними, перш ніж почати торгувати.

Нарешті я покажу вам, як торгувати! Це включатиме покрокове керівництво з деякими корисними зображеннями.

До кінця читання цього посібника для початківців ви отримаєте всю інформацію, необхідну для самостійної торгівлі. Отже, чого ви чекаєте, давайте дізнаємося про перші дні криптоторгівлі!

Що таке криптовалюта?

Хоча існує багато різних типів криптовалют, усі вони мають спільну рису: вони працюють за технологією блокчейн, що робить їх децентралізованими. Децентралізація фінансових операцій через криптовалюти має кілька ефективніших у порівнянні з традиційною фінансовою системою, зокрема:

 • Зменшує майже всі накладні витрати, пов’язані з банками
 • Менш дорогі транзакції, які можна надсилати та отримувати на міжнародному рівні
 • Інфляція або обмежена пропозиція, записана в коді — не потрібно довіряти Федеральній резервній системі
 • Похідні фінансові інструменти, такі як торгові стратегії та позики, можуть бути закодовані безпосередньо на певних блокчейнах криптовалюти, замінюючи потребу у фінансових посередниках.

Що таке криптовалюта? Просте пояснення - YouTube

Найбільшою криптовалютою є біткойн, і вона використовується як «цифрове золото». По суті, біткойн — це товар, який використовується як засіб збереження вартості. Ethereum є другою за величиною криптовалютою з ринковою капіталізацією в 170 мільярдів доларів. Розробники можуть розробляти смарт-контракти на блокчейні Ethereum для створення децентралізованих альтернатив традиційним банківським функціям, таким як кредитування та торгівля.

Як працює криптовалюта?

Криптовалюти — це цифрові активи, які працюють на блокчейні. Технологія Blockchain зберігає реєстр кожної транзакції криптовалюти на кожному вузлі, який живить блокчейн. Вузли – це комп’ютери, які під’єднані до мережі біткойн для видобутку біткойн. Якщо один з цих майнерів спробує ввести помилкові транзакції, він буде анульовано правильним реєстром.

Правильна книга визначається за більшістю записів шахтарів. Теоретично ви можете зламати блокчейн, контролюючи 51% мережі криптовалюти в процесі, який називається атакою 51%. Однак цей процес економічно нездійсненний і вимагатиме надзвичайно хореографічного хака з комп’ютерним обладнанням на мільярди, якщо не трильйони доларів.

Для здійснення транзакцій з криптовалютою необхідно мати набір відкритих і закритих ключів. Ці ключі схожі на паролі, які генерує ваш гаманець криптовалюти. Ваш відкритий ключ пов’язаний з адресою вашого гаманця і дозволяє людям надсилати вам криптовалюту. Ваш закритий ключ використовується для схвалення трансакцій, які надсилаються з вашого гаманця – лише ви маєте доступ до своїх приватних ключів.

Ви знаєте, як працює криптовалюта? | за криптовалютою | Середній

Всупереч поширеній думці, багато криптовалют не мають обмеженого запасу. Загальна пропозиція біткойнів обмежена 21 мільйоном монет, але багато альткойнів мають встановлений рівень інфляції без обмеження загальної пропозиції, як Ethereum.

Торгівля криптовалютою

Як ви вже знаєте, біткойн став першою криптовалютою, коли її випустив у 2009 році Сатоші Накамото. Враховуючи, що максимально можлива кількість згенерованих біткойнів становить 21 мільйон.

Персона Сатоші Накамото була задіяна в перші дні біткойна, працюючи над першою версією програмного забезпечення в 2009 році. Зв'язок з Накамото і з Накамото здійснювався в електронному вигляді, а відсутність особистих та попередніх подробиць означало, що було неможливо дізнатися, справжня ідентичність за назвою.

Взаємодія Накамото з біткойнами припинилася в 2010 році. Останнє листування, яке хтось мав із Накамото, було електронним листом іншому розробнику біткоїнів, у якому говорилося, що вони «перейшли до інших речей». Нездатність назвати ім’я обличчям призвело до значних спекуляцій щодо особистості Накамото, особливо через збільшення кількості, популярності та відомості криптовалют.

Хто такий Сатоші Накамото? | Академія Bit2Me

Однак, маючи лише одну доступну монету, ви не можете обмінювати її з будь-якою іншою криптовалютою.

Лише через кілька років, коли було створено все більше і більше криптовалют, люди почали торгувати ними. Ідея дійсно проста. Ви міняєте одну криптовалюту на іншу, сподіваючись, що куплена вами монета збільшиться у вартості.

Ця концепція така ж, як і реальна фондова біржа.

Коли люди торгують, їм потрібно використовувати біржу криптовалют. Це для того, щоб покупці та продавці могли зрівнятися. Наприклад, якщо ви тримаєте біткойн і хочете продати його за Ethereum, біржа допоможе вам знайти продавця Ethereum для торгівлі.

За це біржі стягують з вас комісію, яка зазвичай коштує близько 0,1% за кожну угоду. Торгівля криптовалютою зараз дуже популярна: кожен день купують і продають монети на мільярди доларів.

«Щасливчики» заробили на цьому серйозні гроші, і є багато людей, які зараз торгують криптовалютою як повний робочий день.

Однак досвідчені трейдери використовують безліч різних інструментів, щоб допомогти їм вибрати правильні монети в потрібний час. Це може включати програмне забезпечення, яке допомагає інвесторам аналізувати попередні тенденції ціноутворення тощо.

Тим не менш, кожен повинен з чогось починати! Поки ви не торгуєте більше, ніж можете дозволити собі втратити, спробувати це не завадить.

Тепер я поясню, що таке короткострокова торгівля, а також її переваги та недоліки.

Короткострокова торгівля

Короткострокова торгівля – це те, коли ви купуєте криптовалюту, але плануєте утримувати її лише короткий проміжок часу. Це може бути що завгодно: від хвилин, годин, днів, тижнів або навіть кількох місяців!

Ви можете купити певну криптовалюту, тому що думаєте, що вона подорожчає в короткостроковій перспективі. У такому випадку ви продали б його за швидкий прибуток, якби думали, що ціна знову впаде!

Давайте розглянемо деякі переваги короткострокової торгівлі.

Переваги

Основна перевага короткострокової торгівлі криптовалютою полягає в тому, що вона пропонує дійсно хорошу можливість отримати високий відсоток прибутку. На відміну від ринків фіатної валюти, де ціни зазвичай не змінюються більш ніж на 1% щодня, ціни на криптовалюту можуть майже подвоїтися за ніч!

Тепер, коли криптовалюти стали настільки популярними, зараз існує понад 8000 різних криптовалют для торгівлі. Це означає одне — більше можливостей отримати величезний прибуток. Але не тільки це, але й великі обсяги торгівлі великою кількістю монет.

Великі обсяги торгів важливі, оскільки це означає, що ви завжди знайдете покупця чи продавця! Це просто означає, що велика кількість валюти надходить і виходить з цієї криптовалюти.

Як торгувати біткойнами: дізнайтеся про торгівлю біткойнами

Недоліки

Оскільки ринки криптовалют дуже нестабільні, ціни можуть змінюватися дуже швидко. Це означає, що якщо ви хочете здійснювати короткострокову торгівлю криптовалютою, вам доведеться витратити багато часу на аналіз ринків.

Дуже важливо тримати під контролем свої емоції — одна річ, яку ви дізнаєтеся під час короткострокової торгівлі, — це те, що ви не завжди виграєте. Це може бути дуже напруженим, коли ціни змінюються не так, як ви сподівалися.

Отже, навчитися приймати збитки є важливою частиною торгівлі криптовалютою. Ніхто не отримує прибутку 100% часу!

Короткострокові трейдери криптовалютами шукають невеликого виграшу в невеликих рухах цін, тому вам потрібно мати досить хороші здібності до аналізу. Це означає можливість читати торгові діаграми та графіки. Якому, якщо ви новачок, може знадобитися деякий час, щоб навчитися.

Іншим недоліком короткострокової торгівлі є те, що для того, щоб ви бачили хороші прибутки, ви повинні зробити досить великі інвестиції. Це те, що більшості з вас-початківців може бути некомфортно.

Довгострокова торгівля

Ви коли-небудь чули слово « HODL» ? Ну, а якщо ні, то ми будемо вважати, що ви зовсім новачок у криптопросторі! Ні, це не слово, яке ви знайдете в словнику, але ви точно знайдете його на криптофорумах і в чат-групах спільноти!

«HODL» — це сленгове слово, що означає довгострокове утримання криптовалюти, а не її продаж. Його справжнє значення — «Тримайся дорогого життя». Зазвичай довгострокова торгівля криптовалютами означає утримання монети протягом одного року або більше.

Ідея полягає в тому, що, хоча волатильність завжди буде, ціна повинна значно зростати в довгостроковій перспективі.

Чудовим прикладом цього можуть бути щасливі інвестори, які купили біткойн у 2011 році, коли він коштував всього 0,35 долара. Якби вони дотримувалися цього на початку 2021 року, вони могли б продати свої монети майже за 50 000 доларів кожна! Це понад 143 000 разів ваші початкові інвестиції!

Занадто скоро для «На Місяць»: що насправді означає ралі BTC

Переваги

Однією з головних переваг довгострокової торгівлі криптовалютою є те, що це легко і вимагає невеликої кількості часу. Вам не потрібно розуміти складні торгові діаграми чи графіки, оскільки ви просто хочете зберегти свою монету на довгострокову перспективу.

На відміну від короткострокової торгівлі, де потрібно постійно перевіряти ціни на криптовалюти, цим можна займатися у вільний час. Все просто, як тільки ви купили свою монету, вам не потрібно нічого робити, крім як чекати!

Ще одна гарна перевага довгострокової торгівлі криптовалютою полягає в тому, що вам не потрібно багато грошей, щоб почати. Ви можете купувати невеликі суми, коли у вас є вільні гроші, і дозволяти їм розвиватися протягом тривалого періоду часу.

Це також дозволяє уникнути стресів, пов’язаних із волатильністю ринку, оскільки вам не потрібно турбуватися про короткострокові зміни ціни.

Недоліки

Одним з недоліків довгострокової торгівлі криптовалютою є те, що ви можете упустити хорошу можливість швидко отримати короткостроковий прибуток.

Іноді монети дуже швидко зростають у ціні, а потім знову впадають. Короткострокові трейдери помітять це і можуть швидко отримати прибуток.

Іншим недоліком є ​​те, що, оскільки ви не витрачаєте час на аналіз ринку (так само, як короткостроковий трейдер), ви можете пропустити деякі погані новини. Якщо з’являться погані новини, які можуть вплинути на ціну вашої криптовалюти (наприклад, правила), ціна може впасти і більше ніколи не зростати.

Тож просто переконайтеся, що ви стежите за новинами про криптовалюти, щоб цього не сталося.

Тепер, коли ви знаєте деякі переваги та недоліки як короткострокової, так і довгострокової торгівлі криптовалютою, давайте подивимося на деякі речі, на які потрібно бути обережними, перш ніж почати.

Чого слід бути обережним?

Найважливіше, що потрібно пам’ятати, перш ніж почати торгувати, це те, що є ймовірність втратити всі свої інвестиції.

Ринки криптовалют дуже нестабільні, і хоча деякі люди заробили багато грошей, багато людей також втратили гроші. Ніколи не торгуйте будь-якою сумою, яку ви не можете дозволити собі втратити.

Від того, як ви справляєтеся зі своїми втратами, залежить ваш успіх як трейдера. Ось кілька важливих порад — ніколи не намагайтеся повернути свої збитки, вкладаючи більші суми. Це інвестування з емоціями і часто призводить до того, що люди втрачають багато грошей.

ВСІ

Що за FUD? Ринок біткоїнів охоплений січневими неприємностями

Популярний термін, який використовується як у реальному світі, так і в криптоторгівлі, — це FUD. Це означає  страх невизначеності та дезінформації.

FUD — це коли люди чи організації намагаються змусити людей не інвестувати в актив, кажучи їм, що вони втратять усі свої гроші (або щось подібне). Зазвичай вони говорять такі речі, як «_Це шахрайство» _або «Зробиться аварія».

Ви завжди повинні робити власне дослідження, перш ніж робити якісь висновки. Використовуйте Google, щоб дізнатися, чи вірна інформація, яку ви чуєте.

Переконання

І остання річ, яку слід враховувати, перш ніж почати торгувати, — це те, що на вас ніколи не повинні впливати думки інших людей. Пам’ятайте, що ви не єдина людина, яка хоче отримати прибуток від торгівлі криптовалютою.

Будьте обережні з ютуберами, яких ви дивитеся та слухаєте. Їм часто платять криптовалютні проекти за просування своєї монети. Це може підвищити ціну в короткостроковій перспективі, але може призвести до зниження в довгостроковій перспективі. Тому завжди спочатку проводьте власне дослідження.

Якщо ви вже читали наш посібник, тепер ви повинні добре розуміти, що таке торгівля криптовалютою, різницю між короткостроковою та довгостроковою торгівлею, а також те, на що потрібно бути обережними.

Вгадай що? Настав час навчитися  торгувати  криптовалютою!

Як почати торгувати

Оскільки ви збираєтеся торгувати криптовалютами, перше, що нам потрібно зробити, це отримати вам кілька монет! Найпростіше це зробити за допомогою Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) і Tehter (USDT) , оскільки майже кожна біржа приймає це.

Найшвидший спосіб купити біткойн (BTC), Ethereum (ETH) і Tehter (USDT) – це використовувати свою дебетову, кредитну картку або використовувати банківський переказ через Binance. Binance є біржовим брокером і продасть вам біткойни за дійсно хорошим курсом, це того варте, оскільки ви відразу отримаєте свої монети.

Binance користується популярністю завдяки своїм сервісам обміну крипто-крипто. Binance вибухнула на сцені в манії 2017 року і з тих пір стала провідною криптобіржею у світі.

Відкрийте рахунок на Binance Exchange

Перейдіть на веб-сайт Binance,  натиснувши це посилання . Вам потрібно буде вибрати ім’я користувача та надійний пароль. Вам також потрібно буде підтвердити адресу електронної пошти та номер мобільного телефону.

Підтвердьте свій обліковий запис на Binance

Будь ласка, зверніться до наступного GIF-файлу, щоб отримати краще уявлення про те, як зареєструватися на  Binance .

_.gif

1. Відвідайте офіційний веб-сайт Binance ( https://www.binance.com ) і натисніть кнопку [Зареєструвати] у верхньому правому куті.

1.png

2. На сторінці реєстрації дотримуйтесь інструкцій на екрані та введіть адресу електронної пошти та пароль, які ви використовуватимете для свого облікового запису. Уважно прочитавши ТУ, натисніть [Створити обліковий запис].

Примітка:

 • Пароль має складатися з комбінації цифр і літер, які містять принаймні 8 символів, одну ВЕЛИКИЙ РЕГІСТР і одну цифру.
 • Якщо друг порадив вас зареєструватися на Binance, обов’язково введіть правильний ідентифікатор реферала (28551372).

2.png

3. Після натискання кнопки зареєструйтеся , будь ласка, виберіть варіант відповідно до ваших обставин.

4. Після натискання система надішле на вашу електронну пошту код підтвердження, який буде дійсний протягом 30 хвилин. Будь ласка, увійдіть у свою електронну скриньку, щоб перевірити та вчасно ввести код підтвердження.

5. Після введення коду підтвердження з'явиться наступна сторінка, щоб показати, що ви успішно зареєструвалися.

Примітка:

Для безпеки вашого облікового запису обов’язково ввімкніть двофакторну аутентифікацію (2FA) після першого входу. Доступні як Google 2FA, так і SMS 2FA.

6. Відвідайте веб-сайт Binance та увійдіть у свій обліковий запис, потім натисніть [Центр користувача]-[Ідентифікація].

В області підтвердження особи клацніть [Перевірити].

Після вибору громадянства натисніть [Пуск].

* Будь ласка, переконайтеся, що вся введена інформація відповідає вашим документам, що посвідчують особу. Ви не зможете змінити його після підтвердження.

7. Далі введіть свою особисту інформацію, а потім натисніть [Продовжити].

Після завершення базової перевірки натисніть [Перейти до розширеної перевірки], щоб продовжити.

Далі вам потрібно буде завантажити фотографії документів, що посвідчують особу. Будь ласка, виберіть дійсний тип ідентифікатора відповідно до країни, у якій були видані ваші документи. Для більшості користувачів вибирають паспорт, ідентифікаційну картку або водійські права.

*Після вибору файлу ідентифікатора є два способи підтвердити підтвердження вашого посвідчення:

 1. Фотографувати
 2. Завантажте файли

Наприклад, якщо ви використовуєте посвідчення особи, ви повинні сфотографувати першу та задню сторінку вашої ID-картки. Ви можете зробити це за допомогою веб-камери або завантажити зображення документа зі свого комп’ютера.

Після завантаження фотографій документа система попросить зробити нову фотографію для перевірки. Натисніть на область зображення, щоб зробити знімок, потім натисніть [Надіслати та продовжити]

Після натискання система попросить вас завершити перевірку обличчя. Натисніть [Почати перевірку], щоб завершити перевірку обличчя на комп’ютері.

Крім того, ви можете перемістити мишу на [Використовувати мобільний телефон], щоб отримати QR-код. Відскануйте QR-код через додаток Binance, щоб завершити перевірку обличчя.

Після завершення процесу зачекайте з терпінням. Коли ваша заявка буде підтверджена, Binace надішле вам сповіщення електронною поштою.

Не забудьте завершити процес підтвердження основної інформації та фотографій протягом 15 хвилин і не оновлювати веб-переглядач під час цього процесу.

 • Ви можете спробувати завершити процес підтвердження особи до 10 разів на день. Якщо вашу заявку було відхилено 10 разів протягом 24 годин, вам потрібно буде зачекати 24 години, щоб повторити спробу.

Як купити криптовалюту на Binance P2P (веб)?

Тепер ви можете купувати криптовалюти за допомогою кількох фіатних валют з 0 транзакційними комісіями на Binance P2P!

Перегляньте посібник нижче, щоб купити криптовалюту на Binance P2P і розпочати торгівлю.

Відео посібника

Крок 1:

Перейдіть на сторінку Binance P2P і

 • Якщо у вас уже є обліковий запис Binance, натисніть « Увійти » та перейдіть до кроку 4
 • Якщо у вас ще немає облікового запису Binance, натисніть « Зареєструвати »

Крок 2:

Введіть свою електронну пошту на сторінці реєстрації та встановіть пароль для входу. Прочитайте та перевірте умови Binance і натисніть «Зареєструватися».

Крок 3:

Завершіть перевірку особи рівня 2, увімкніть перевірку за допомогою SMS, а потім виберіть бажаний спосіб оплати.

Крок 4:

Виберіть (1) «Купити криптовалюту», а потім натисніть (2) «P2P Trading» на верхній навігаційній панелі.

Крок 5:

Натисніть (1) «Купити» та виберіть валюту, яку хочете купити (як приклад показано BTC). Відфільтруйте ціну та (2) «Оплата» у спадному меню, виберіть оголошення, потім натисніть (3) «Купити».

Крок 6:

 1. Введіть суму (у вашій фіатній валюті) або кількість (у криптовалюті), яку ви хочете купити, і натисніть (2) «Купити».

Крок 7:

Підтвердьте спосіб оплати та суму (загальну ціну) на сторінці Деталі замовлення.

Завершіть фіатну трансакцію протягом терміну платежу. Потім натисніть «Передано, далі» та «Підтвердити».

Примітка. Ви повинні переказати платіж безпосередньо продавцю через банківський переказ, Alipay, WeChat або іншу платіжну платформу третьої сторони на основі наданої продавцем платіжної інформації. Якщо ви вже переказали платіж продавцю, ви не повинні натискати «Скасувати», якщо ви вже не отримали відшкодування від продавця у своєму платіжному рахунку. Якщо ви не здійснюєте фактичний платіж, не натискайте «Підтвердити», щоб підтвердити платіж. Відповідно до правил угоди це заборонено. Якщо під час транзакції виникнуть якісь проблеми, ви можете зв’язатися з продавцем у вікні чату.

Крок 8:

Після того, як продавець випустив криптовалюту, транзакція завершена. Ви можете натиснути (2) «Перенести в спотовий гаманець», щоб перенести цифрові активи у свій спотовий гаманець.

Ви також можете натиснути (1) «Перевірити мій обліковий запис» над кнопкою, щоб переглянути цифровий актив, який ви щойно придбали.

Примітка: якщо ви не отримаєте криптовалюту через 15 хвилин після натискання «Передано, далі», ви можете натиснути «Оскаржити», і служба підтримки допоможе вам обробити замовлення.

Як торгувати спот на веб-сайті Binance

Відеоурок: Натисніть це відео, щоб дізнатися, як визначити торгівлю на Binance

Відвідайте веб-сайт Binance ( www.binance.com ), натисніть [Увійти] у верхньому правому куті сторінки, щоб увійти у свій обліковий запис Binance.

Потім натисніть будь-яку криптовалюту на домашній сторінці та перейдіть безпосередньо на відповідну сторінку спотової торгівлі.

Ось інтерфейс торгової сторінки.

 1. Оголошення Binance
 2. Обсяг торгів торгової пари за 24 години
 3. Продам книгу замовлень
 4. Купити книгу замовлень
 5. Свічкова діаграма і глибина ринку
 6. Тип торгівлі: спот/перехресна маржа/ізольована маржа
 7. Тип замовлення: Ліміт/Ринок/Стоп-ліміт/OCO(One-Cancels-the-Other)
 8. Купуйте криптовалюту
 9. Продам криптовалюту
 10. Ринок і торгові пари.
 11. Ваша остання завершена транзакція
 12. Ринкова діяльність: значні коливання/активність ринкової торгівлі
 13. Відкриті замовлення
 14. Ваша цілодобова історія замовлень
 15. Обслуговування клієнтів Binance

Візьмемо приклад, щоб купити BNB. У верхній частині домашньої сторінки Binance натисніть опцію [Торговля] і виберіть [Класичний] або [Розширений]. Перейдіть до розділу покупки, щоб купити BNB, і введіть ціну та суму вашого замовлення, а потім натисніть [Купити BNB], щоб завершити транзакцію.

Ви можете виконати ті самі дії, щоб продати BNB.

 • Тип замовлення за замовчуванням називається лімітним ордером. Але якщо трейдери хочуть розмістити замовлення якомога швидше, вони можуть перейти до [ринкового] ​​замовлення. Вибравши ринкове замовлення, трейдери могли миттєво здійснити транзакцію за поточною ринковою ціною.
 • Якщо ринкова ціна BNB/BTC становить 0,002, але ви хочете купити за певною ціною, наприклад, 0,001, ви можете розмістити [ліміт] ордер. Коли ринкова ціна досягне встановленої ціни, ваше розміщене замовлення буде виконано.
 • Відсоток, показаний під полем Сума BNB, відноситься до суми BTC, яку ви хочете використати для покупки BNB. Введіть суму та купіть криптовалюту.

Ви можете зареєструватися та торгувати на провідних біржах:

 1. Біржа Binance
 2. Біржа Bittrex
 3. Біржа Poloniex
 4. Біржа Bitfinex
 5. Обмін Huobi
 6. MXC Exchange
 7. Обмін ProBIT
 8. Обмін Gate.io
 9. Біржа Coinbase

Висновок

І це кінець нашого посібника з торгівлі криптовалютою для початківців — ми сподіваємося, що вам сподобалося!

Якщо ви читали цю статтю від початку до кінця, тепер ви повинні добре зрозуміти, що таке криптоторгівля, різницю між короткостроковою та довгостроковою торгівлею та деякі важливі речі, які слід враховувати, перш ніж почати.

Мало того, тепер ви знаєте, як зробити свою першу покупку криптовалют і як торгувати між різними криптовалютами! Просто пам’ятайте, що ви завжди повинні поговорити з фінансовим радником, перш ніж робити будь-які інвестиції, і завжди проводити власне дослідження.

(Я хочу, щоб ти залишався в безпеці!)

Отже, як ви знайшли посібник? Ви придбали свою першу криптовалюту? У вас є ідеї, якою криптовалютою ви збираєтеся почати торгувати?..

Дайте мені знати в коментарі!

Дякуємо, що відвідали та прочитали цю статтю! Якщо вам це сподобалося, поділіться цим з іншими.

Не пропустіть наступну статтю!!!

#bitcoin #cryptocurrency 

Найкраща платформа для покупки та продажу NFT, яку ви повинні знати

У цій публікації ми детально обговоримо найкращі ринки NFT, переглянувши найпопулярніші платформи NFT у просторі та покажемо вам, як придбати NFT сьогодні.

У цій публікації ми детально обговоримо найкращі ринки NFT, переглянувши найпопулярніші платформи NFT у просторі та покажемо вам, як придбати NFT сьогодні.

За останні роки популярність NFT різко зросла, оцінка ринку досягла 40 мільярдів доларів. більшість NFT, як правило, цифрові. Завдяки цьому творцям особливо легко дарувати своїм прихильникам щось рідкісне та унікальне. Деякі NFT, наприклад, є цифровими творами мистецтва, і люди зараз збирають ці цифрові твори мистецтва, так само, як колекціонери збирали фізичні картини роками. І деякі з цих NFT пройшли за надзвичайними цінами. Одна робота NFT цифрового художника на ім’я Beeple була продана за 69 мільйонів доларів на Christie's. 

Більш приземлена версія сучасної цифрової NFT — це CryptoKitties. Це блокчейн-гра Ethereum, де користувачі можуть купувати, продавати та розводити цифрових «котів». Кожна «кішка» унікальна (так само, як і ваша домашня тварина в реальному житті).

У чомусь NFT схожі на біткойни та інші криптовалюти, за винятком, звісно, ​​що вони не є взаємозамінними та неподільними. Перші NFT були частиною блокчейну Ethereum, який зберігає додаткову електронну інформацію, щоб відрізняти їх унікальність. Інші блокчейни тепер також полегшують NTF. Через різну технологію блокчейн, яка стоїть за окремими NFT, не всі ринки NFT купують і продають усі типи NFT. Творці часто вибирають ринок NFT на основі того, чи підтримує цей ринок певний стандарт токенів NFC. Зараз Ethereum випустив два стандарти: ERC-721 і ERC-1155. Конкурент Binance з тих пір випустив стандарти BEP-721 і BEP-1155. Два стандарти «1155» відрізняються від оригінальних стандартів «721», оскільки вони дозволяють об’єднувати кілька NFT та обробляти їх разом.

Поради щодо вибору маркетплейсу NFT

По-перше, пам’ятайте, що NFT (незамінний токен) просто представляє право власності на актив. Перш ніж вибрати маркетплейс NFT, ви спершу захочете вирішити, який цифровий актив ви хочете купити, продати або створити. Майже все цифрове – письмове слово, відео, відеоігри, мистецтво, предмети колекціонування тощо – можна токенізувати на блокчейні (наприклад, Ethereum (CRYPTO:ETH), найпоширеніша мережа блокчейну NFT, на якій побудовано NFT). , тож для початку варто звужувати свій інтерес.

Іншим фактором є тип токенів, які підтримуються на ринку. Деякі підтримують широкий спектр маркерів. Інші є закритими маркетплейсами та використовують певний запатентований токен. Відкриваючи обліковий запис NFT Marketplace, не забудьте поповнити свій блокчейн-гаманець правильною криптовалютою або токеном, необхідним для участі в діяльності сайту. Після відкриття облікового запису вам буде запропоновано прив’язати свій гаманець до NFT Marketplace. Також перевірте, який тип безпеки діє на ринку та чи не виникали з ним проблеми в минулому.

Правильне мислення щодо інвестування в криптовалюту: інвестування в криптовалюту може бути надзвичайно ризикованим. Ми вважаємо, що інвестори повинні підходити до цих активів як до будь-яких інших технологічних інвестицій — з довгостроковим мисленням і очікуванням злетів і падінь. Дурень розуміє, що для інвесторів можуть бути можливості. Ми активно рекомендуємо нашій спільноті вибирати криптовалюти. Але ми рекомендуємо всім бути добре обізнаними перед інвестуванням, щоб зрозуміти потенційні ризики та вигоди.

Інвестування в NFT

 • Торгові майданчики NFT — це ваш шлях, щоб почати інвестувати в цифрові активи, предмети колекціонування та мистецтва, але є багато варіантів. Обов’язково виберіть той, який відповідає вашим потребам у покупці та зберіганні, виходячи з типу NFT, який ви шукаєте, і криптовалюти, яку ви хочете використовувати для транзакцій.
 • Також майте на увазі, що це нова галузь і є дуже спекулятивною. Деякі NFT можуть подорожчати, але немає гарантії. Цінність цифрового мистецтва та предметів колекціонування схожа на фізичне мистецтво та предмети колекціонування: вартість суб’єктивна і визначається такими факторами, як унікальність та репутація художника, який його створив. Зробіть покупку (якщо така є) з урахуванням загальної інвестиційної стратегії, чистої вартості та періоду інвестування.

Якщо ви прагнете долучитися до ринку NFT, виберіть надійну та економічно ефективну платформу та найкращий ринок NFT для ваших інвестиційних потреб.

Нижче ми зібрали найкращі та найцікавіші маркетплейси NFT, де ви можете продавати та купувати цифрове мистецтво. Незалежно від того, чи купуєте ви, продаєте чи просто цікавитеся NFT, один із цих маркетплейсів має відповідати вашим потребам. Навіть якщо ви зараз не плануєте використовувати маркетплейс NFT, будь-хто в творчій індустрії, ймовірно, повинен знати, що це таке і як вони працюють.

1. Відкрите море

Найширший і найвідоміший ринок NFT

Тип NFT: мистецтво, музика, фотографія, предмети колекціонування, спорт, віртуальні світи тощо

Блокчейн: Ethereum, Polygon, Klatyn

 • Охоплює всі типи NFT
 • Приймає понад 150 криптовалют
 • Тепер також використовує блокчейн Polygon

- Використовує Ethereum, який має високі збори за газ та вуглець

є одним із найстаріших і найбільш використовуваних маркетплейсів NFT. Він також є одним із найширших, який містить усі види NFT, від мистецтва до музики, фотографії та спортивних колекцій. Подумайте про OpenSea як про Amazon ринків NFT. У ньому дійсно є все. Це підтверджується підтримкою понад 150 криптовалютних платіжних токенів. OpenSea простий у використанні, і ви можете безкоштовно створити обліковий запис і почати карбувати, продавати та переглядати за лічені хвилини. 

Більше того, OpenSea тепер може похвалитися, що це ринок NFT без газу завдяки підтримці крос-блокчейну. Тепер маркетплейс підтримує криптовалюту Polygon, що означає, що вам не доведеться платити комісію під час здійснення торгів. 

Творці можуть створювати власні елементи в блокчейні за допомогою інструменту карбування предметів OpenSea. Ви можете використовувати його для створення колекції та NFT безкоштовно, не потребуючи жодного рядка коду. Якщо ви розробляєте свій власний смарт-контракт для гри, цифрового колекціонування чи якогось іншого проекту з унікальними цифровими елементами на блокчейні, ви можете легко бути додані в OpenSea.

Якщо ви продаєте предмети на OpenSea, ви можете продати предмет за фіксованою ціною, створити оголошення з цінами, що зменшуються, або розмістити оголошення на аукціоні.

☞ Відвідайте: https://opensea.io/

2. Binance NFT

Один з найбільших і перспективних маркетплейсів NFT

Тип NFT: будь-який

Блокчейн: BSC, ETH

 • Низькі комісії, всього 1%
 • Великий і безпечний ринок
 • Виведення готівки за допомогою Fiat

- Не дружелюбно до художників

Binance є однією з найбільших криптобірж, а її Binance NFT стає одним із найбільших ринків NFT. Він також підтримується власним блокчейном. З цих причин Binance NFT вважається одним із найбільш перспективних ринків NFT. 

Його розміри та масштаби означають, що цей ринок може запропонувати ексклюзивні партнерства та події, яким можуть позаздрити інші. Якщо у вас є токени Binance (BNB), доступ до ринку ще простіше, і ви можете використовувати ETH, BNB і BUSD для ставок. Ви можете внести ETH або BSC NFT, якщо хочете продати.

☞ Відвідайте: https://www.binance.com/

3. Рідкі

NFT-маркетплейс рідкісних медіа та спортивних колекцій

Тип NFT: мистецтво, фотографія, ігри

Блокчейн: Ethereum, Flow, Tezos

 • Виберіть один із трьох блокчейнів
 • У власності громади
 • Може запропонувати низькі витрати на вуглецю та газ

- Можуть домінувати великі бренди

це NFT-маркетплейс, призначений для продажу як окремих творів мистецтва, так і колекцій. Він приваблює спортивні, ігрові та медіа-бренди, а також художників, які випускають колекції робіт. Rarible належить громаді та сприяє децентралізації. Він використовує власний токен RARI, а користувачі платформи беруть участь у модерації та можуть голосувати за будь-які оновлення платформи. Rarible співпрацює з деякими великими брендами, щоб забезпечити роботу художників і створити унікальні NFT, включаючи Adobe.

Як і Ethereum, Rarible використовує блокчейни Flow і Tezos. Коли ви карбуєте свій NFT, ви вибираєте, який токен використовуватимете, і ви можете поділитися параметрами пошуку з OpenSea. Який блокчейн вибрати – цікаве питання. Ethereum є найбільш використовуваним для карбування NFT, але його вуглецевий слід і плата за газ високі. Плата за газ Tezos низька (близько 0,50 дол. США), але вона орієнтована на художників, які випускають колекції. Flow використовує те, що називається «лінивим карбуванням», що означає, що творці сплачують майже нульову комісію, плюс це блокчейн «доказу участі», що пропонує набагато нижчий вуглецевий слід, ніж Ethereum.

Платформа приділяє особливу увагу арт-активам. Творці можуть використовувати Rarible для «карбування» нових NFT для продажу своїх творінь, будь то книги, музичні альбоми, цифрове мистецтво чи фільми. Творець може навіть продемонструвати кращий погляд свого творіння кожному, хто приходить до Rarible, але обмежити повний проект лише покупцем.

Rarible купує та продає NFT у таких категоріях, як мистецтво, фотографія, ігри, метавірші, музика, домени, меми тощо. 

☞ Відвідайте: https://rarible.com/

4. Nifty Gateway

Ринок NFT з великими падіннями

Тип NFT: цифрове мистецтво, перевірені та підібрані краплі

Блокчейн: Ethereum, за підтримки Gemini

 • Ви можете купувати за валюту Fiat
 • Використовує обмежені відкриті видання

- Переважають знаменитості NFT

Nifty Gateway — це популярний ринок NFT, на якому продаються роботи цифрових художників і знаменитостей, таких як Beeple, Pak, Daniel Arsham і Grimes. Платформою керує Gemini, регульована та безпечна біржа криптовалют, і вона вважається висококласним ринком завдяки співпраці з популярними творцями та брендами. 

Одна з речей, яка робить Nifty Gateway унікальною, полягає в тому, що вона дозволяє творцям отримувати відсоток від продажів на вторинному ринку. Отже, коли хтось купує ваш NFT, ви отримаєте знижку від продажів. Більше того, Nifty Gateway має «відкриті видання», які дозволяють творцям карбувати необмежену кількість своїх робіт протягом обмеженого часу. 

Крім того, Nifty Gateway спрощує продаж NFT для творців, обробляючи всі технічні аспекти, пов’язані зі створенням і продажем NFT, надаючи вам технічну допомогу. Якщо ви також є колекціонером, Nifty Gateway дозволяє вам купувати інші NFT за допомогою фіатних валют. 

На відміну від більшості маркетплейсів NFT, Nifty Gateway розміщує придбані NFT. Це означає, що NFT, які ви продаєте або купуєте, не зберігаються в гаманці. Натомість вони зберігаються у Nifty Gateway та Gemini і зберігаються у вашому обліковому записі Nifty. 

☞ Відвідайте: https://niftygateway.com/

5. Чарівний Едем

Найкращий маркетплейс Solana NFT

Тип NFT: цифрове мистецтво, перевірені та підібрані краплі

Блокчейн: Solana

 • Зосереджено на використанні Solana
 • Чудовий вибір відомих крапель

- Використовує тільки Solana

Magic Eden — це маркетплейс Solana NFT, який оголошує себе як «маркетплейс, що першим у веб3». На сьогоднішній день він налічує понад 7000 колекцій, а вторинний обсяг торгівлі становить 1,6 мільярда доларів. 

Окрім того, що є ринком NFT, Magic Eden також підтримує розробників ігор і запустив Eden Games, центр для ігор NFT на блокчейні Solana. Він також пропонує партнерські та whitelabel ринки, що дозволяє іншим створювати власні ринки. Деякі маркетплейси NFT, що працюють на основі Magic Eden, включають Thugbird'z Thugstore і Galactic Geckos NFT. 

Крім того, у Magic Eden є Launchpad, ексклюзивна платформа карбування. Це дає авторам доступ до безпроблемного карбування, яке постачається зі спеціальною підтримкою розробки. Творці можуть почати карбувати всього за чотири прості кроки:

 • Відвідайте панель запуску.
 • Підключіть свій гаманець Solana.
 • Дочекайтеся загального або передпродажного відліку монетного двору.
 • Почніть карбувати після зворотного відліку.

Magic Eden також дає художникам інший варіант карбування. Ви можете карбувати свій NFT на власному веб-сайті колекції NFT на платформі Magic Eden. Щоб дізнатися більше, ви можете приєднатися до сервера Discord колекції.  

Оскільки він побудований на блокчейні Solana, Magic Eden дозволяє користувачам використовувати лише гаманці Solana, як гаманець Phantom.

☞ Відвідайте: https://magiceden.io/

6. Суперрідкісний

Платформа NFT із відчуттям художньої галереї

Тип NFT: Цифрове мистецтво

Блокчейн: Ethereum

 • Вибрані та рідкісні роботи
 • Має гарний галерейний настрій
 • Фантастичний редакторський блог

- Приймає невелику кількість заявників

SuperRare зосереджується на тому, щоб бути ринком для людей, щоб купувати та продавати унікальні цифрові твори мистецтва, випущені одним виданням. Кожен витвір мистецтва автентично створений художником у мережі та токенізований як крипто-колекціонований цифровий предмет, яким ви можете володіти та торгувати. Вони описують себе, ніби Instagram зустрічає Christie's, пропонуючи новий спосіб взаємодії з мистецтвом, культурою та колекціонуванням в Інтернеті.

Кожна ілюстрація на SuperRare є цифровим предметом колекціонування – цифровим об’єктом, захищеним за допомогою криптографії та відстежуваним на блокчейні. SuperRare створив соціальну мережу на вершині ринку. Оскільки цифрові предмети колекціонування мають прозорий облік власності, вони ідеально підходять для соціального середовища.

Усі транзакції здійснюються за допомогою ефіру, рідної криптовалюти в мережі Ethereum.

На даний момент SuperRare працює з невеликою кількістю відібраних художників; однак ви можете використати форму, щоб надіслати свій профіль виконавця, щоб потрапити на радар їхнього майбутнього повного запуску.

☞ Відвідайте: https://superrare.com/

7. Асинхронний ст

Цей ринок NFT є лідером у програмованому мистецтві

Тип NFT: програмований арт

Блокчейн: Ethereum

 • Прогнозне цифрове мистецтво
 • Підтримує кількох авторів і власників
 • Blueprints пропонує нову можливість

- Потрібні деякі розширені знання NFT

Async Art — це ринок NFT, відомий своїм «програмованим мистецтвом». Кожен твір мистецтва складається з Майстра та Шарів; Майстри — це вся NFT, а шари — це окремі елементи, які становлять мистецтво, і їх можна змінювати. Все «токенізовано», що означає, що різні художники можуть володіти різними шарами та вносити свій внесок у трансформацію твору мистецтва. 

Програмоване мистецтво є авангардом цифрового мистецтва. Це дає можливість кільком творцям змінювати ілюстрацію з часом, і це свого роду мистецтво NFT, яким не можна поділитися на більш традиційних платформах для галерей, таких як SuperRare. Async Art також запустив Blueprints, що дозволяє художникам створювати генеративні проекти в стилі Bored Apes.

☞ Відвідайте: https://async.art/

8. MakersPlace

Торгова площадка NFT, де розміщені відомі та сучасні художники.

Тип NFT: Комерційне та образотворче мистецтво

Блокчейн: Ethereum

 • Купуйте NFT у відомих виконавців
 • Гарне поєднання вражаючого мистецтва
 • Дефіцитні та рідкісні NFT

- Може бути дорогим

MakersPlace — ще один цікавий NFT-маркетплейс для більш серйозного мистецтва. Тут ви можете знайти визнаних художників, галереї та установи, які пропонують NFT їхні роботи, зокрема таких, як Демієн Херст, аукціонний дім Christie's і легенда коміксів Роберт Ліфельд. 

Художники на MakersPlace цифрово підписують своє мистецтво. який записується на блокчейні. Випускається лише обмежена кількість автентичних видань, що створює дефіцит, і покупці отримують повне право власності на твори мистецтва – навіть якщо мистецтво завантажено та скопійовано, воно не буде автентичним і не матиме цифрового підпису художника.

☞ Відвідайте: https://makersplace.com/

9. Монтажний

Новачок, який спрощує створення та продаж NFT

Тип NFT: мистецтво, музика, анімація, ігри, відео, медіа

Блокчейн: Ethereum, ImmutableX

 • Дуже простий у використанні
 • Широкий і різноманітний вибір NFT
 • Безкоштовні курси Mintable University

Якість сильно різниться


Mintable — це ринок NFT, побудований на блокчейні Ethereum. Це дозволяє творцям безкоштовно карбувати свої NFT, а вам легко продавати чи аукціонувати свої роботи. Незважаючи на те, що компанія все ще відносно нова в галузі — вона була заснована в 2018 році — Mintable підтримується підприємцем-мільярдером та інвестором Марком Кьюбаном. 

На Mintable різні користувачі, як-от музиканти та аніматори, можуть створювати, розповсюджувати, купувати, продавати й торгувати своїми цифровими активами. Платформа дозволяє творцям використовувати смарт-контракти на блокчейні, щоб вони могли створювати цифрові активи, навіть не знаючи, як кодувати. Це також дозволяє творцям перетворювати свої цифрові файли, такі як PDF- та MP4-файли, у NFT, які вони можуть продавати через власний магазин Mintable.

Mintable простий у використанні і дозволяє творцям карбувати й перераховувати елементи за допомогою функції без газу платформи (якщо ви карбуєте за допомогою Immutable X). Що робить Mintable настільки привабливим як для творців, так і для колекціонерів, так це його вражаюча колекція цифрових активів, яка може варіюватися від мистецтва до ігор. Якщо ви новачок у продажі NFT, відвідайте Mintable Academy, де висвітлюються такі теми, як створити власний магазин, як продати більше товарів і як їх просувати.

Перш ніж ви зможете повністю використовувати Mintable, вам потрібно спочатку придбати Ethereum на таких біржах, як Gemini і Binance. Потім вам доведеться підключити свій гаманець, де ви можете зберігати свої цифрові активи та криптовалюту, до Mintable, щоб полегшити всі ваші транзакції на ринку. Mintable підтримує гаманець MetaMask. На момент написання він припинив підтримку Coinbase.

☞ Відвідайте: https://mintable.app/

10. Інститут

Тип NFT: предмети колекціонування, цифрова мода, генеративний, Genesis, NFTism, Pixel, без категорій, утиліти, віртуальні світи

Блокчейн: Ethereum

За словами співзасновника Інституту Джо Кеннеді, на відміну від більшості маркетплейсів NFT, які засновані або керуються технологічними компаніями чи підприємцями, Institut є платформою, розробленою з точки зору «першого мистецтва». Це головна платформа NFT, яка використовує нові та новітні технології, щоб не тільки розширити можливості художників, але й відкрити світ NFT для ентузіастів сучасного мистецтва. Він також має на меті діяти як міст, який з’єднує дві різні мистецькі спільноти: традиційну та цифрову.

Подумайте про це як про онлайн-галерею сучасного мистецтва, але для NFT. Мистецькі роботи та художники на платформі мають високу оцінку. Але поки це програма лише за запрошенням, Інститут заохочує художників надсилати свої роботи на рецензію. Якщо ваша заявка буде успішною, ви отримаєте запрошення від команди Інституту.

Платформа містить еклектичний поєднання міжнародних художників. Поточний список Інституту включає Адріана Шахтера, Бетті Люнг і HUSH. 

Institut — це і платформа NFT, і ринок. Він може карбувати NFT від імені художника і надає художникам доступ до гаманця Institut, який вони можуть використовувати для зберігання своїх творінь. Ви також можете використовувати той самий гаманець для покупки інших NFT через аукціони в реальному часі або розпродажі з фіксованою ціною.  

Незважаючи на те, що він побудований на блокчейні Ethereum, Institut використовує гібридну систему, яка усуває необхідність плати за газ. Ця ж система також дозволяє іншим ентузіастам купувати NFT навіть без гаманця Metamask, використовуючи свої адреси електронної пошти та кредитні картки. 

Художники отримують 85% скорочення первинних продажів і до 10% для вторинних продажів. 

☞ Відвідайте: https://institut.co/

11. Зора

Тип NFT: мистецтво, колекціонування

Блокчейн: Ethereum

Zora починалася як NFT-маркетплейс лише за запрошеннями. Проте з тих пір вона стала відкритою платформою, яка дозволяє творцям, колекціонерам і художникам купувати та продавати низку типів NFT, включаючи мистецтво, музику та медіа. Він функціонує як протокол реєстру медіа, який дозволяє творцям публікувати свої роботи, заробляти гроші на доходах від продажів і дозволяє іншим користувачам створювати та ділитися своїми роботами. 

Маніфест Zora закликає до співпраці та впровадження «Колективного створення», коли платформа та її користувачі можуть працювати разом, щоб створити більш прозору, доступну та доступну інфраструктуру. Один із способів, яким Zora домагається цього, — це надати творцям більше прав власності та гарантувати, що вони отримують компенсацію за свою роботу. Ви можете мати постійні ставки, що дозволяє іншим користувачам робити ставки на ваші роботи, використовуючи будь-яку валюту. Він також має протокол нульової комісії, тому з вас не стягуватиметься плата, коли ви розміщуєте та продаєте свої NFT на платформі.

Зора має унікальний каркас. Замість того, щоб продавати копії цифрових товарів і створювати штучний дефіцит, він спонукає творців створювати оригінальну роботу, яка буде відкрито доступною для інших користувачів. Сам токен можна перепродати будь-яку кількість разів, і оскільки він набирає популярності, колекціонери можуть придбати роботу безпосередньо у художника. Якщо вам вдасться продати NFT, ви отримаєте прибуток від кожного продажу. Якщо ваш токен стане популярнішим, у вас з’явиться більше можливостей заробляти більше.

☞ Відвідайте: https://zora.co/

12. Децентралланд

Тип NFT: Земля, Маєтки, Пристрої для носіння аватар, Колекціонування

Блокчейн: Ethereum, Polygon

Decentraland — це світ віртуальної реальності, створений на блокчейні Ethereum, що допомагає зробити його безпечним і надійним ринком NFT. Це дозволяє користувачам отримувати віртуальні властивості та інші цифрові активи, такі як носимі пристрої, мистецтво та навіть імена, які зберігаються в смарт-контрактах на блокчейні Ethereum. 

Окрім можливості купувати цифрові активи, Decentraland також дозволяє створювати власні активи, які ви можете розмістити на Decentraland Marketplace. Він має простий у використанні інструмент перетягування і скидання, який дозволяє створювати аватари та 3D-сцени. 

Що відрізняє Decentraland від інших маркетплейсів, так це те, що його токени розроблені так, щоб мати таку ж цінність і можливість передачі, що й їхні аналоги в реальному світі. 

☞ Відвідайте: https://decentraland.org/

13. Порція

Тип NFT: Digital Art, Digital Fashion, Generative Art, Meme, Photography

Блокчейн: Ethereum, PRT

Portion — це онлайн-ринок, який об’єднує художників і колекціонерів за допомогою технології Blockchain, щоб легко продавати, інвестувати та володіти мистецтвом та предметами колекціонування з повною прозорістю. До нього входить Спільнота художників, глобальна мережа децентралізованих художників і творців.

Порція дозволяє будь-кому бути колекціонером. Ви можете керувати своєю фізичною та цифровою колекцією в одному місці, що полегшує обмін криптовалют на предмети мистецтва та колекціонування.

Токени порції є активами ERC-20 на блокчейні Ethereum і існують для децентралізованого управління та голосування за майбутнє платформи. Випускаються нові токени для видобутку ліквідності, грантів художників, партнерства та майбутніх членів команди. Нові токени порцій також розповсюджуються, коли художники створюють нові NFT, наразі вартістю 500 PRT кожен.

☞ Відвідайте: https://portion.io/

14. Marketplace Engine

Тип NFT: ігри, мистецтво, колекціонування, музика, спорт

Блокчейн: двигун, EFI
 

Enjin Marketplace — це механізм, за допомогою якого ви можете досліджувати блокчейн-активи та торгувати ними. Це офіційний ринок NFT на базі Enjin. На сьогоднішній день це дозволило витратити 43,8 мільйона доларів Enjin Coin на цифрові активи, залучивши 2,1 мільярда NFT. 832,7 тис. товарів було продано. Ви можете використовувати Enjin Wallet, щоб легко перераховувати та купувати ігрові предмети та предмети колекціонування.

Сторінка «Проекти» містить блокчейн-проекти на базі Enjin, від колекцій ігор, таких як Multiverse та ігор, таких як Age of Rust і The Six Dragons, до гейміфікованих програм винагород, таких як Microsoft Azure Heroes, створені спільнотою предмети колекціонування та NFT від таких компаній, як Binance і Swissborg. .

☞ Відвідайте: https://enjin.io/products/marketplace

Питання що часто задаються

У світі ринків NFT є багато жаргону, а навколо самих NFT є суперечки. Багато маркетплейсів NFT намагаються зробити свої платформи простішими у використанні, а деякі навіть зараз використовують дебетові та кредитні картки, а також крипто-гаманці, тому створювати, продавати та купувати NFT стає легше. Нижче наведено відповіді на деякі поширені запитання, які все ще мають багато новачків на сцені NFT.

 • Чи можу я уникнути плати за газ?

Так, деякі маркетплейси NFT пропонують карбування без газу. Сюди входять OpenSea і Rarible. Цей підхід, по суті, стягує плату за газ на покупця, а не на творця, тому вона буде відображатися в продажі (нещодавно як ПДВ або податок на паливо, доданий деякими авіакомпаніями). Є деякі блокчейни, які не мають плати за газ або, принаймні, нижчі. До них належать Polygon на Opensea або ImmutableX на Mintable. Перш ніж карбувати або купувати NFT, подивіться на комісію та на те, який блокчейн і токен використовуються.

 • Чи потрібен мені крипто-гаманець?

У більшості випадків так. У більшості випадків вам потрібно буде заплатити криптовалютою, щоб карбувати NFT або купити NFT. Як наслідок, більшість маркетплейсів NFT вимагають створення крипто-гаманця для карбування та торгівлі NFT. Поширеним є MetaMask, хоча Coinbase — ще один безпечний гаманець. Деякі новітні ринки NFT, такі як Nifty Gateway, почали дозволяти платежі у фіатній валюті (долари США тощо) за допомогою кредитних і дебетових карток, що спрощує доступ до NFT.

 • Чи може щось бути NFT?

Так. Будь-який цифровий файл можна зберігати як NFT. Більшість маркетплейсів налаштовані для цифрових ілюстрацій, але зараз інші підтримують відео, ігрові ресурси та музику. Фізичні предмети також тепер оцифруються як NFT, наприклад, обмежені фізичні кросівки Nike. Очікуйте, що в майбутньому NFT існуватиме в цифровому та фізичному просторах та між ними.

 • Чи є NFT суперечливими?

Так. Ви не можете уникнути того факту, що карбування Ethereum має високий вуглецевий слід, але, можливо, не такий високий, як деякі вважають. Але всі визнають, що проблема існує. Ethererum 2.0 має вирішити цю проблему, і він має вийти цього року.

Висновок

На завершення, у цьому посібнику обговорено найкращі платформи NFT, доступні сьогодні для інвесторів, висвітлюються їхні функції та досліджуються різні типи ринків. Вирішити, де купити токени NFT вперше, може здатися складним, хоча якщо ви скористаєтеся інформацією, представленою в цій статті, ви зможете значно спростити процес.

Детальніше: Кращі централізовані біржі криптовалют | Найпопулярніші криптобіржі

Сподіваюся, цей пост допоможе вам. Не забудьте поставити лайк, прокоментувати та поділитися з іншими. Дякую!

Moriah Fisher

Moriah Fisher

1646966950

Індикатори, які повинен знати кожен інвестор DeFi

У цій публікації ви дізнаєтеся про 7 основних індикаторів, які повинен знати кожен інвестор DeFi

Оскільки простір DeFi рухається з шаленою швидкістю, може бути важко зрозуміти лавину нових проектів. Фундаментальний аналіз спрямований на визначення того, чи є протокол завищеним чи недооціненим, щоб інвестори та трейдери могли приймати кращі рішення щодо своїх позицій.

Цікаво, як можна виміряти «внутрішню» вартість активів DeFi? Читайте далі, щоб дізнатися про деякі з найсильніших показників для цього.

Вступ

Децентралізовані фінанси (DeFi) рухаються настільки прискореними темпами, що буває досить важко не відставати, не кажучи вже про вчасну оцінку нових проектів. Що робить це ще більш складним, так це відсутність стандартного підходу – існує багато різних способів вимірювання та порівняння протоколів DeFi.

Та не хвилюйся. Ми розглянемо деякі часто використовувані індикатори, які можуть бути хорошим джерелом інформації в DeFi. Оскільки значна кількість даних є загальнодоступною в мережі, будь-якому трейдеру чи інвестору легко використовувати ці показники. Нас надихнула тема Спенсера Нуна, щоб зібрати деякі з них у цій статті.

1. Загальна заблокована вартість (TVL)

Як випливає з назви, Total Value Locked (TVL) — це сукупна кількість коштів, заблокованих у протоколі DeFi. Ви можете уявити TVL як всю ліквідність у пулах ліквідності даного грошового ринку. Наприклад, у випадку Uniswap TVL означає суму коштів, внесених постачальниками ліквідності до протоколу.

TVL може бути корисною точкою даних, яка дає вам уявлення про загальний інтерес до DeFi. TVL також може бути ефективним у порівнянні «частки ринку» різних протоколів DeFi. Це може бути особливо корисно для інвесторів, які шукають недооцінені проекти DeFi.

Варто також звернути увагу на те, як TVL можна виміряти за допомогою різних номіналів. Наприклад, TVL, заблокований у проектах Ethereum, зазвичай вимірюється в ETH або USD.

2. Співвідношення ціни та продажів (відношення P/S)

У випадку більш традиційного бізнесу коефіцієнт ціни до продажу (P/S Ratio) порівнює ціну акцій компанії з її доходами. Цей коефіцієнт потім використовується, щоб визначити, чи є акція  недооцінена чи  завищена .

Оскільки багато протоколів DeFi вже приносять дохід, подібну метрику можна використовувати і для них. Як це можна використовувати? Вам потрібно буде розділити ринкову капіталізацію протоколу на його дохід. Основна ідея полягає в тому, що чим нижчий коефіцієнт, тим більш заниженим може бути протокол. 

Майте на увазі, що це не остаточний спосіб обчислення вартості. Але це може бути корисним, щоб дати вам загальне уявлення про те, наскільки справедливо ринок оцінює проект.

3. Пропозиція токенів на біржах

Інша стратегія передбачає відстеження пропозиції токенів на криптовалютних біржах. Коли продавці хочуть продати свої токени, вони зазвичай роблять це на централізованих біржах (CEX). Тим не менш, на децентралізованих біржах (DEX) користувачам доступно все більше варіантів, які не вимагають довіри до посередника. Однак централізовані заклади, як правило, мають набагато більшу ліквідність. Ось чому важливо звернути увагу на пропозицію токенів на CEX.

Ось просте припущення щодо постачання маркерів. Коли на біржах є велика кількість токенів, тиск на продаж може бути вищим. Оскільки власники та кити не тримають свої кошти у власних гаманцях, цілком ймовірно, що вони хочуть їх продати.

З огляду на це, це не так просто. Багато трейдерів використовуватимуть свої активи як заставу для торгівлі з маржою або ф'ючерсами. Отже, відправка великого балансу на біржу не обов’язково означає, що велика розпродаж неминуча. Тим не менш, це може бути те, на що ви хочете стежити.

4. Зміна балансу токенів на біржах

Ми вже знаємо, що стежити за поставками токенів може бути корисним. Але розглядати лише баланси маркерів може бути недостатньо. Також може бути корисно переглянути останні зміни в цих балансах. Великі зміни балансу токенів на біржах часто можуть сигналізувати про збільшення волатильності.

Наприклад, розглянемо протилежний сценарій того, що ми щойно обговорювали про залишки токенів. Якщо великі активи вилучаються з CEX, це може свідчити про те, що кити накопичують токен. Якщо вони збираються продати незабаром, навіщо їм виводити кошти на власні гаманці? Ось як може бути корисним моніторинг руху маркерів.

5. Кількість унікальних адрес

Хоча він має свої обмеження, постійно зростаюча кількість адрес, що містять певну монету або токен  , має вказувати на збільшення використання. На перший погляд здається, що більше адрес корелює з більшою кількістю користувачів і зростанням популярності.

Однак це ігровий показник. Комусь легко створити тисячі адрес і розподілити кошти між ними, створюючи таким чином враження широкого використання. Як і з будь-яким показником у фундаментальному аналізі, ви повинні порівнювати кількість унікальних адрес з іншими факторами.

6. Неспекулятивне використання

Отже, ви придивляєтеся до якогось токена на основі емодзі, який обіцяє шалену віддачу, але чи насправді  він щось робить? Він може отримати схвалення Чарльза Понці, якщо його єдиною метою є підвищення ціни, але він не протримається довго.

Розуміння того, для чого використовується токен, має вирішальне значення для визначення його справжньої цінності. В ідеалі ви б виміряли це, дивлячись на кількість транзакцій, які не здійснюються з метою спекуляції. Це може бути складно, але гарним початком було б поглянути на перекази, які не здійснюються на децентралізованих або централізованих біржах. Мета тут полягає в тому, щоб перевірити, чи люди використовують маркер.

7. Рівень інфляції

Ого, жетон із невеликим запасом! Це дійсно хороший знак, чи не так?

Не обов'язково. Ще один життєво важливий показник, на який слід звернути увагу, - це рівень інфляції. Невеликий запас тепер не гарантує невеликий запас назавжди, особливо якщо нові токени постійно карбуються. Примітною властивістю біткойна є постійно знижуваний рівень інфляції, який теоретично повинен запобігти знецінення існуючих одиниць у майбутньому.

Це не означає, що кожна система повинна прагнути повторити дефіцит біткойна. Інфляція сама по собі не обов’язково є поганою, але занадто велика може зменшити ваш скибочку пирога. Немає стандартного відсотка, який вважається «хорошим» чи «поганим», тому буде розумно враховувати це число при розгляді інших показників.

Якщо ви досвідчений трейдер криптовалютами, ви помітите, що багато з цих показників зазвичай використовуються у фундаментальному аналізі для «традиційних» криптовалют. Якщо ви не знайомі з ними, ми настійно рекомендуємо вам ознайомитися з  Що таке фундаментальний аналіз (FA) ? щоб активізувати свою гру FA по всьому світу.

Як завжди, ринки непередбачувані, ірраціональні та схильні до надзвичайної волатильності. Перш за все, власне дослідження має вирішальне значення для успіху.

🔺ЗАМІТКА ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ: інформація в пості не є фінансовою порадою, призначена ЛИШЕ ДЛЯ ЗАГАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. Торгівля криптовалютою ДУЖЕ ризикована. Переконайтеся, що ви розумієте ці ризики, і що ви несете відповідальність за те, що робите зі своїми грошима.

🔥 Якщо ви новачок. Я вважаю, що стаття нижче буде корисною для вас ☞  Що ви повинні знати, перш ніж інвестувати в криптовалюту - для початківців

Сподіваюся, цей пост допоможе вам. Не забудьте поставити лайк, прокоментувати та поділитися з іншими. Дякую!