Co to są górnicy ASIC (Application Specific Integrated Circuit)?

W tym artykule dowiemy się, czym jest ASIC, jak ważny jest ASIC w dziedzinie kopania kryptowalut, a także jakie są zalety i ograniczenia ASIC.

Akronim ASIC opisuje serię sprzętu komputerowego zaprojektowanego od początku do końca, aby zapewnić maksymalną wydajność w zadaniach kopania kryptowalut.

Co to jest kopanie ASIC?

Koparki ASIC (specyficzne dla aplikacji) to komputery przeznaczone wyłącznie do wydobywania kryptowalut, które są tworzone na podstawie dowodu pracy. W tym systemie za każdym razem, gdy nowy blok informacji musi zostać zweryfikowany i dodany do łańcucha bloków kryptowaluty, jest on zakodowany w skomplikowanej zagadce, którą komputer musi rozwiązać. Kto pierwszy rozwiąże problem, zaktualizuje blockchain o nowe informacje i otrzyma określoną ilość kryptowaluty. 

Teoretycznie do rozwiązania tych zagadek można użyć dowolnego komputera. Jednak ponieważ wydobywanie dowodów pracy jest zasadniczo wyścigiem, ludzie z wyższym współczynnikiem haszowania – miarą obliczeń, które można wykonać na sekundę – są bardziej skłonni do rozwiązania zagadki jako pierwszy. Tak więc górnicy ASIC zostali stworzeni, aby zwiększyć współczynniki haszowania górników kryptowalut.

Rob Chang, założyciel i dyrektor generalny Gryphon Digital Mining, mówi, że koparki ASIC mogą być używane do kopania wszystkich kryptowalut, które są generowane przez dowód pracy, chociaż wystarczą zwykłe komputery. Jednak są one praktycznie obowiązkowe do wydobywania bitcoinów ze względu na ich konkurencyjność. „Alternatywna, bardziej ogólne maszyny, nie są już konkurencyjne w stosunku do ASICS, więc używanie ich przez kogoś nie jest ekonomiczne” – mówi Chang. 

Czytaj więcej: Co to jest dowód pracy (PoW) w kryptowalutach | Dla początkujących

Jak działa kopanie ASIC?

Koparki ASIC są zaprojektowane dla jednego algorytmu haszującego, który wpływa na to, które kryptowaluty możesz kopać. Na przykład Bitcoin jest wydobywany za pomocą algorytmu SHA-256, a Ethereum jest wydobywany za pomocą ETHASH. Potrzebujesz więc koparki ASIC do SHA-256 i oddzielnego sprzętu do kopania ETHASH, jeśli chcesz kopać oba.

Koszt koparek ASIC rośnie i spada wraz z wahaniami cen kryptowalut. „To wyjątkowy aspekt, którego tak naprawdę nie zauważyłem w żadnej innej branży, ale ponieważ [producenci ASIC to] mała grupa z dużą mocą, producenci mają taką możliwość, przynajmniej na razie, " on mówi. Chang mówi również, że zazwyczaj są one wyceniane tak, że wypłata z pieniędzy, które zarobisz od swojego górnika, zajmie ci rok. 

Ilość zarobionych pieniędzy może znacząco zależeć od tego, ile kosztuje twoja energia, biorąc pod uwagę ilość energii, jaką koparka ASIC zużywa na godzinę. Istnieją jednak strony internetowe, które mogą obliczyć średni zysk, biorąc pod uwagę koszty energii elektrycznej. Kupując platformę wydobywczą ASIC, powinieneś również pomyśleć o terahaszy za dolara, a nie o całkowitym koszcie maszyny. Według Changa górnicy ASIC mogą wynosić od 100 do 120 USD za terahasz. 

Uwaga: Wysoki koszt tych górników ASIC jest zgodny z projektem. Koszt pieniędzy i czasu jest celowo wysoki, aby wyeliminować potencjalnie złych aktorów, aby zapewnić bezpieczeństwo integralności łańcucha bloków. 

Szanse na samodzielne rozwiązanie zagadki sprawdzającej pracę są niewiarygodnie małe, nawet jeśli działało kilku górników ASIC. Sieć Bitcoin ma współczynnik haszowania 190 eksaszy (milion terahaszy). Więc gdybyś miał kopacza ASIC z wydajnością 18 terahaszów na sekundę, nadal miałbyś tylko 1 na 10,56 miliona szans, że będziesz pierwszym, który rozwiąże zagadkę.

Aby zwiększyć szanse, większość górników kryptowalut dołącza do puli wydobywczej, grupy górników, którzy łączą stawki haszowania, aby mieć większą szansę na rozwiązanie zagadki w pierwszej kolejności. Dzielą wszystko, co zarabiają, na podstawie tego, co wnoszą do puli, na podstawie tego, co wnieśli do grupy.

Główne wady ASIC

Główne zarzuty wobec nich to:

 1. Centralizacja wydobycia: Duże farmy górnicze, zwłaszcza w Chinach, uniemożliwiają małym użytkownikom wydobycie.
 2. Trudność zakupu: Zwykle dość trudno jest zdobyć nową lub używaną rękę, ponieważ szybko się sprzedają.
 3. Koszt: Są to specjalistyczne i dość drogie maszyny.
 4. Monopoly: Dziś Bitmain kontroluje ponad 90% rynku, co pozwala Ci kupować sprzęt, kiedy chcesz i po cenie, którą chcesz. Nikt nie wie, czy kopią przed resztą z lepszymi modelami.
 5. Zużycie energii: to jeden z najbardziej krytykowanych aspektów technologii. Zespoły te zużywają duże ilości energii. Z tego powodu generują dużo ciepła i dlatego potrzebują wydajnych systemów chłodzenia.
 6. Tymczasowość: Biorąc pod uwagę szybką ewolucję sprzętu, ASIC szybko stają się przestarzałe. To sprawia, że ​​są one nie tylko kosztowną opcją, ale są również bardzo tymczasowe.
 7. ASIC Resistant: Niektóre projekty kryptowalut odmawiają scentralizowania tych zespołów. Dlatego opierają się na algorytmach na nie odpornych. Taki opór uniemożliwia tym, którzy je posiadają, czerpanie większych korzyści z wydobycia. na ich blockchainie.

Najlepsze układy ASIC na świecie Crypto

Kanaan (Starożytny Awalon)

Ten jest odpowiedzialny za produkcję koparek kryptowalut Avalon. Ci kopacze kryptowalut ASIC, którzy specjalizują się w wydobywaniu bitcoinów, mają przede wszystkim bardzo ekonomiczną i dużą moc. Ich pierwotna nazwa brzmiała Avalon i byli twórcami pierwszych bitcoinów ASIC na świecie 17 września 2012 roku.

KNC

To szwajcarska firma, założona w 2013 roku. Specjalizuje się w tworzeniu koparek ASIC i FPGA. Jego główną zaletą było to, że jako firma projektowali swoje chipy, dzięki czemu mieli wysoki udział w wydobywaniu bitcoinów. Ponadto jako pierwsi rozpoczęli masową produkcję chipów 28 nm i 20 nm.

Zbudowali również przemysłowe infrastruktury górnicze, które były zasilane energią hydroelektryczną, wykorzystując w ten sposób dobry wizerunek, jaki pozostawia energia odnawialna jako zaleta, jeśli chodzi o sprzedaż swoich usług. Jednak ze względu na problemy z płynnością i innymi problemami konstrukcyjnymi swoich urządzeń, które doprowadziły do ​​milionów pozwów, KNC postanowił złożyć wniosek o upadłość i zaprzestać wszelkiej działalności.

Jego dwa najbardziej rozpoznawalne modele były w Neptune y Titan .

BitFury

Ta firma powstała w 2011 roku w Holandii. Firma ta początkowo zaczęła od projektowania sprzętu ASIC, a później zaczęła projektować rozwiązania programowe. Niektóre z jej rozwiązań programowych obejmują: zasoby cyfrowe PaaS, analizę danych, Lightning Network , rejestr praw własności, głosowanie i centrum sieciowe.

Od strony sprzętowej zapewniają: półprzewodniki i mikroelektronikę, serwery, budowę centrów danych, kontenerowe centra danych morskich oraz chłodzenie zanurzeniowe. Początkowo sprzęt do kopania ASIC firmy Bitfury był skoncentrowany tylko na wydobyciu na małą skalę, co ewoluowało wraz z rozwojem i nowymi inwestycjami otrzymywanymi przez firmę.

Cointerra

Firma ta została założona w 2013 roku w mieście Austin w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Dedykowano projekt i produkcję systemów ASIC do wydobywania bitcoinów. Jej najbardziej rozpoznawalnymi produktami były GoldStrike i TerraMiner . Oba wysokowydajne systemy wydobywania bitcoinów. Jednak w 2015 roku firma ogłosiła upadłość.

Bitmain

Bitmain Technologies Ltd. lub po prostu Bitmain to prywatna firma z siedzibą w Pekinie w Chinach, z biurami w Shenzhen, Szanghaju, Chengdu, Hongkongu, Fuzhou, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Holandii i Szwajcarii. Jest to największy na świecie projektant układów ASIC do wydobywania bitcoinów. Firma prowadzi również Antpool, historycznie jeden z największych basenów do wydobywania bitcoinów.

Bitmain został założony przez Jihana Wu i Micree Zhan w 2013 roku . Przed założeniem Bitmain Wu był analitykiem finansowym i menedżerem funduszy private equity, a Zhan był dyrektorem w DivaIP, startupie, który umożliwiał użytkownikom przesyłanie strumieniowe telewizji na ekran komputera za pomocą dekodera. Poznali się, gdy Zhan próbował zebrać pieniądze na start-up.

Jednak po odkryciu Bitcoina i zostaniu pierwszą osobą, która przetłumaczyła Białą Księgę Bitcoin od Satoshi Nakamoto na Chińczyków, zwrócił się do Zhana w poszukiwaniu nowego chipa ASIC zdolnego do kopania bitcoinów , kiedy to założono Bitmain.

Wśród najbardziej znanych górników ASIC firmy jest seria Antminer . Najsłynniejsza linia koparek kryptowalut w świecie kryptowalut. Mają dużą wszechstronność i różnorodność modeli, a także bardzo aktywną społeczność w opracowywaniu propozycji poprawy ich wydajności i korzyści.

Łyżeczki

To kolejna firma zajmująca się produkcją i projektowaniem sprzętu górniczego ASIC. Rozpoczęła działalność w 2014 roku, a jej prezesem jest Assaf Gilboa . Jej najbardziej znanymi górnikami są linia SP , przeznaczona do tworzenia regałów górniczych.

Najlepsze giełdy handlu tokenami. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zarabiaj nieograniczone pieniądze

Binance PoloniexBitfinex HuobiMXCProBITGate.ioCoinbase _ _

Jakie są kluczowe różnice między kopaniem ASIC i GPU?

Przed pojawieniem się ASIC, wydobycie odbywało się przy użyciu procesora , ale przez pełną technologię akceleracji GPU i FPGA . Spośród nich wszystkie, które nadal zapewniają dobre marże, to FPGA, szczególnie ze względu na ich moc i wszechstronność. FPGA to programowalne urządzenia zawierające bloki logiczne, których połączenie i funkcjonalność można w danym momencie konfigurować za pomocą specjalistycznego języka opisu. Programowalna logika może odtworzyć wszystko, od prostych funkcji, takich jak te wykonywane przez bramkę logiczną lub system kombinowany, po złożone systemy na chipie.

Chociaż moc FPGA jest mniejsza niż w przypadku ASIC, ich zapotrzebowanie na energię elektryczną, generowanie hałasu i cenę również. To czyni je idealnymi do aranżacji kopania kryptowalut na małą skalę.

Wydobycie GPU

Kopanie GPU zazwyczaj obniża pewne bariery wejścia dla nowszych kopaczy kryptowalut, w tym tańsze opcje sprzętowe i szerszą gamę monet do kopania. Niektórzy górnicy GPU określają tę aktywność jako bramę do kopania kryptowalut.

Pozyskiwanie i konfigurowanie platformy do kopania GPU jest stosunkowo proste, a większość potencjalnych górników ma już w domu procesor graficzny, który można wykorzystać do kopania. Układy GPU można kupić w większości dużych sklepów elektrycznych lub na internetowych rynkach.

Konfiguracja koparek GPU jest również znacznie prostsza niż na początku historii kopania kryptowalut. Dawno minęły czasy, kiedy konfiguracja oprogramowania do wydobywania GPU wymagała znajomości systemu Linux. Oprogramowanie do wyszukiwania GPU jest teraz zazwyczaj jednym kliknięciem, pobierane w systemie Windows, to oprogramowanie jest obsługiwane nawet przez starsze laptopy. Co więcej, większość oprogramowania górniczego ma wbudowane portfele.

Kluczowe kwestie dotyczące górników GPU

 • Którą monetę powinieneś wydobyć? Ten proces może być trudny lub czasochłonny, ale różne narzędzia do agregacji danych rynkowych oferują proste sposoby mierzenia oczekiwanej rentowności, wzrostu hashrate i popularności.
 • Jak dbać o swoje procesory graficzne? W porównaniu do kopania ASIC, GPU często łatwiej się psują i wymagają więcej konserwacji. Ale części są na ogół łatwiej znaleźć i kupić online niż części zamienne do maszyn ASIC.
 • Ile ciepła wytwarzają procesory graficzne?  GPU wytwarzają znacznie mniej ciepła niż ASIC, ponieważ zużywają mniej energii. Maszyny do wydobywania GPU można zwykle umieścić w sypialni lub salonie, aby zapewnić trochę ciepła bez bolesnego poziomu hałasu. Ale jeśli górnik ma wiele platform wydobywczych GPU, mogą potrzebować własnej przestrzeni.
 • Jakich materiałów potrzebuję do wydobywania GPU? Rozpoczęcie kopania wymaga różnych popularnych urządzeń, w tym procesorów graficznych (AMD lub Nvidia) lub laptopów o zmienionym przeznaczeniu, kabli Ethernet itp.
 • Czy jedyną opcją jest wydobycie w domu? Nie, początkujący górnicy mogą rozważyć pośrednictwo w handlu hashratem (np. NiceHash), które pozwala górnikom kupować hashrate od innych górników przed lub zamiast zakładania własnej operacji wydobywczej.
 • Gdzie mogę sprzedawać GPU? Dla górników GPU dobrą wiadomością jest to, że gracze lub inni górnicy będą chcieli kupić sprzęt. W przypadku górników ASIC tylko inni górnicy mogą kupować maszyny.

Wydobycie ASIC

Maszyny do kopania ASIC to sprzęt opracowany dla chipów zaprojektowanych specjalnie do jednego celu: kopania kryptowalut. W przeciwieństwie do procesorów graficznych, których wymagają zarówno gracze, jak i górnicy, ASIC do kopania kryptowalut są produkowane wyłącznie do kopania. Ten wyspecjalizowany sprzęt sprawia, że ​​wydobywanie GPU jest w dużej mierze nieopłacalne dla wiodących aktywów typu Proof-of-Work, takich jak Bitcoin.

Maszyny górnicze ASIC są zazwyczaj droższe, głośniejsze i bardziej energochłonne niż maszyny GPU. Ale generalnie wymagają mniej konserwacji i oferują bardziej efektywne wykorzystanie energii. Jednak w porównaniu z procesorami graficznymi koparki ASIC są trudniejsze do pozyskania, a górnicy w domu mogą być zmuszeni do zmodyfikowania instalacji elektrycznej w swoim domu przed podłączeniem (tj. zainstalowaniem gniazdka 220 V).

Kluczowe kwestie dotyczące górników ASIC

 • Jakie monety mogę kopać za pomocą ASIC? Opcje kopania kryptowalut za pomocą ASIC są znacznie bardziej ograniczone w porównaniu z opcjami dla górników GPU. Większość ASIC jest zaprojektowana dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash i kilku innych aktywów.
 • Czy mogę kopać z ASIC w domu? Tak, kopanie w domu za pomocą ASIC jest powszechne. Ale w przeciwieństwie do platform wydobywczych GPU, ASIC są znacznie głośniejsze i zwykle są przechowywane w piwnicach, garażach, szopach itp.
 • Ile ciepła wytwarzają ASIC? ASIC wytwarzają tak dużo ciepła, że ​​niektórzy górnicy wykorzystują je do uprawy produktów lub podgrzewania wanien z hydromasażem. Jednak zarówno górnicy GPU, jak i ASIC powinni budować gorące i zimne pasy, aby odprowadzać ciepło i przenosić świeże powietrze za pomocą solidnego rozwiązania wentylacyjnego.
 • Jak utrzymać ASIC? Większość problemów z koparkami ASIC można rozwiązać po prostu ponownie uruchamiając komputer. Ale jeśli ASIC nadal będzie działać nieprawidłowo, urządzenie (-y) można wysłać do licencjonowanego warsztatu naprawczego. Części zamienne do układów ASIC są trudniejsze do zdobycia online w porównaniu z częściami do procesorów graficznych.
 • Ile mocy potrzebują maszyny ASIC? Maszyny ASIC zużywają znacznie więcej energii niż procesory graficzne. Większość domów w Ameryce Północnej nie jest przystosowana do zasilania maszyn górniczych ASIC. Do zasilania układów ASIC potrzebne jest gniazdko 220 V, takie jak w przypadku pralek i suszarek. Górnicy domowi muszą odpowiednio zmodernizować swoje okablowanie, aby obsłużyć energię elektryczną potrzebną do zasilania układów ASIC.
 • Gdzie mogę sprzedawać ASIC? W przeciwieństwie do procesorów graficznych, inni górnicy są jedynymi kontrahentami, którzy kupują lub sprzedają koparki ASIC do kopania kryptowalut. Różnorodne rynki wtórne i usługi odsprzedaży oferują górnikom możliwość kupowania i odsprzedaży sprzętu.

Mam nadzieję, że ta treść pomoże ci zrozumieć, czym jest ASIC? Znaczenie oraz niektóre zalety i ograniczenia stosowania ASIC w kopaniu kryptowalut.

Nie zapomnij zostawić polubienia, skomentować i podzielić się nim z innymi. Dziękuję Ci!

What is GEEK

Buddha Community

Co to są górnicy ASIC (Application Specific Integrated Circuit)?

W tym artykule dowiemy się, czym jest ASIC, jak ważny jest ASIC w dziedzinie kopania kryptowalut, a także jakie są zalety i ograniczenia ASIC.

Akronim ASIC opisuje serię sprzętu komputerowego zaprojektowanego od początku do końca, aby zapewnić maksymalną wydajność w zadaniach kopania kryptowalut.

Co to jest kopanie ASIC?

Koparki ASIC (specyficzne dla aplikacji) to komputery przeznaczone wyłącznie do wydobywania kryptowalut, które są tworzone na podstawie dowodu pracy. W tym systemie za każdym razem, gdy nowy blok informacji musi zostać zweryfikowany i dodany do łańcucha bloków kryptowaluty, jest on zakodowany w skomplikowanej zagadce, którą komputer musi rozwiązać. Kto pierwszy rozwiąże problem, zaktualizuje blockchain o nowe informacje i otrzyma określoną ilość kryptowaluty. 

Teoretycznie do rozwiązania tych zagadek można użyć dowolnego komputera. Jednak ponieważ wydobywanie dowodów pracy jest zasadniczo wyścigiem, ludzie z wyższym współczynnikiem haszowania – miarą obliczeń, które można wykonać na sekundę – są bardziej skłonni do rozwiązania zagadki jako pierwszy. Tak więc górnicy ASIC zostali stworzeni, aby zwiększyć współczynniki haszowania górników kryptowalut.

Rob Chang, założyciel i dyrektor generalny Gryphon Digital Mining, mówi, że koparki ASIC mogą być używane do kopania wszystkich kryptowalut, które są generowane przez dowód pracy, chociaż wystarczą zwykłe komputery. Jednak są one praktycznie obowiązkowe do wydobywania bitcoinów ze względu na ich konkurencyjność. „Alternatywna, bardziej ogólne maszyny, nie są już konkurencyjne w stosunku do ASICS, więc używanie ich przez kogoś nie jest ekonomiczne” – mówi Chang. 

Czytaj więcej: Co to jest dowód pracy (PoW) w kryptowalutach | Dla początkujących

Jak działa kopanie ASIC?

Koparki ASIC są zaprojektowane dla jednego algorytmu haszującego, który wpływa na to, które kryptowaluty możesz kopać. Na przykład Bitcoin jest wydobywany za pomocą algorytmu SHA-256, a Ethereum jest wydobywany za pomocą ETHASH. Potrzebujesz więc koparki ASIC do SHA-256 i oddzielnego sprzętu do kopania ETHASH, jeśli chcesz kopać oba.

Koszt koparek ASIC rośnie i spada wraz z wahaniami cen kryptowalut. „To wyjątkowy aspekt, którego tak naprawdę nie zauważyłem w żadnej innej branży, ale ponieważ [producenci ASIC to] mała grupa z dużą mocą, producenci mają taką możliwość, przynajmniej na razie, " on mówi. Chang mówi również, że zazwyczaj są one wyceniane tak, że wypłata z pieniędzy, które zarobisz od swojego górnika, zajmie ci rok. 

Ilość zarobionych pieniędzy może znacząco zależeć od tego, ile kosztuje twoja energia, biorąc pod uwagę ilość energii, jaką koparka ASIC zużywa na godzinę. Istnieją jednak strony internetowe, które mogą obliczyć średni zysk, biorąc pod uwagę koszty energii elektrycznej. Kupując platformę wydobywczą ASIC, powinieneś również pomyśleć o terahaszy za dolara, a nie o całkowitym koszcie maszyny. Według Changa górnicy ASIC mogą wynosić od 100 do 120 USD za terahasz. 

Uwaga: Wysoki koszt tych górników ASIC jest zgodny z projektem. Koszt pieniędzy i czasu jest celowo wysoki, aby wyeliminować potencjalnie złych aktorów, aby zapewnić bezpieczeństwo integralności łańcucha bloków. 

Szanse na samodzielne rozwiązanie zagadki sprawdzającej pracę są niewiarygodnie małe, nawet jeśli działało kilku górników ASIC. Sieć Bitcoin ma współczynnik haszowania 190 eksaszy (milion terahaszy). Więc gdybyś miał kopacza ASIC z wydajnością 18 terahaszów na sekundę, nadal miałbyś tylko 1 na 10,56 miliona szans, że będziesz pierwszym, który rozwiąże zagadkę.

Aby zwiększyć szanse, większość górników kryptowalut dołącza do puli wydobywczej, grupy górników, którzy łączą stawki haszowania, aby mieć większą szansę na rozwiązanie zagadki w pierwszej kolejności. Dzielą wszystko, co zarabiają, na podstawie tego, co wnoszą do puli, na podstawie tego, co wnieśli do grupy.

Główne wady ASIC

Główne zarzuty wobec nich to:

 1. Centralizacja wydobycia: Duże farmy górnicze, zwłaszcza w Chinach, uniemożliwiają małym użytkownikom wydobycie.
 2. Trudność zakupu: Zwykle dość trudno jest zdobyć nową lub używaną rękę, ponieważ szybko się sprzedają.
 3. Koszt: Są to specjalistyczne i dość drogie maszyny.
 4. Monopoly: Dziś Bitmain kontroluje ponad 90% rynku, co pozwala Ci kupować sprzęt, kiedy chcesz i po cenie, którą chcesz. Nikt nie wie, czy kopią przed resztą z lepszymi modelami.
 5. Zużycie energii: to jeden z najbardziej krytykowanych aspektów technologii. Zespoły te zużywają duże ilości energii. Z tego powodu generują dużo ciepła i dlatego potrzebują wydajnych systemów chłodzenia.
 6. Tymczasowość: Biorąc pod uwagę szybką ewolucję sprzętu, ASIC szybko stają się przestarzałe. To sprawia, że ​​są one nie tylko kosztowną opcją, ale są również bardzo tymczasowe.
 7. ASIC Resistant: Niektóre projekty kryptowalut odmawiają scentralizowania tych zespołów. Dlatego opierają się na algorytmach na nie odpornych. Taki opór uniemożliwia tym, którzy je posiadają, czerpanie większych korzyści z wydobycia. na ich blockchainie.

Najlepsze układy ASIC na świecie Crypto

Kanaan (Starożytny Awalon)

Ten jest odpowiedzialny za produkcję koparek kryptowalut Avalon. Ci kopacze kryptowalut ASIC, którzy specjalizują się w wydobywaniu bitcoinów, mają przede wszystkim bardzo ekonomiczną i dużą moc. Ich pierwotna nazwa brzmiała Avalon i byli twórcami pierwszych bitcoinów ASIC na świecie 17 września 2012 roku.

KNC

To szwajcarska firma, założona w 2013 roku. Specjalizuje się w tworzeniu koparek ASIC i FPGA. Jego główną zaletą było to, że jako firma projektowali swoje chipy, dzięki czemu mieli wysoki udział w wydobywaniu bitcoinów. Ponadto jako pierwsi rozpoczęli masową produkcję chipów 28 nm i 20 nm.

Zbudowali również przemysłowe infrastruktury górnicze, które były zasilane energią hydroelektryczną, wykorzystując w ten sposób dobry wizerunek, jaki pozostawia energia odnawialna jako zaleta, jeśli chodzi o sprzedaż swoich usług. Jednak ze względu na problemy z płynnością i innymi problemami konstrukcyjnymi swoich urządzeń, które doprowadziły do ​​milionów pozwów, KNC postanowił złożyć wniosek o upadłość i zaprzestać wszelkiej działalności.

Jego dwa najbardziej rozpoznawalne modele były w Neptune y Titan .

BitFury

Ta firma powstała w 2011 roku w Holandii. Firma ta początkowo zaczęła od projektowania sprzętu ASIC, a później zaczęła projektować rozwiązania programowe. Niektóre z jej rozwiązań programowych obejmują: zasoby cyfrowe PaaS, analizę danych, Lightning Network , rejestr praw własności, głosowanie i centrum sieciowe.

Od strony sprzętowej zapewniają: półprzewodniki i mikroelektronikę, serwery, budowę centrów danych, kontenerowe centra danych morskich oraz chłodzenie zanurzeniowe. Początkowo sprzęt do kopania ASIC firmy Bitfury był skoncentrowany tylko na wydobyciu na małą skalę, co ewoluowało wraz z rozwojem i nowymi inwestycjami otrzymywanymi przez firmę.

Cointerra

Firma ta została założona w 2013 roku w mieście Austin w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Dedykowano projekt i produkcję systemów ASIC do wydobywania bitcoinów. Jej najbardziej rozpoznawalnymi produktami były GoldStrike i TerraMiner . Oba wysokowydajne systemy wydobywania bitcoinów. Jednak w 2015 roku firma ogłosiła upadłość.

Bitmain

Bitmain Technologies Ltd. lub po prostu Bitmain to prywatna firma z siedzibą w Pekinie w Chinach, z biurami w Shenzhen, Szanghaju, Chengdu, Hongkongu, Fuzhou, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Holandii i Szwajcarii. Jest to największy na świecie projektant układów ASIC do wydobywania bitcoinów. Firma prowadzi również Antpool, historycznie jeden z największych basenów do wydobywania bitcoinów.

Bitmain został założony przez Jihana Wu i Micree Zhan w 2013 roku . Przed założeniem Bitmain Wu był analitykiem finansowym i menedżerem funduszy private equity, a Zhan był dyrektorem w DivaIP, startupie, który umożliwiał użytkownikom przesyłanie strumieniowe telewizji na ekran komputera za pomocą dekodera. Poznali się, gdy Zhan próbował zebrać pieniądze na start-up.

Jednak po odkryciu Bitcoina i zostaniu pierwszą osobą, która przetłumaczyła Białą Księgę Bitcoin od Satoshi Nakamoto na Chińczyków, zwrócił się do Zhana w poszukiwaniu nowego chipa ASIC zdolnego do kopania bitcoinów , kiedy to założono Bitmain.

Wśród najbardziej znanych górników ASIC firmy jest seria Antminer . Najsłynniejsza linia koparek kryptowalut w świecie kryptowalut. Mają dużą wszechstronność i różnorodność modeli, a także bardzo aktywną społeczność w opracowywaniu propozycji poprawy ich wydajności i korzyści.

Łyżeczki

To kolejna firma zajmująca się produkcją i projektowaniem sprzętu górniczego ASIC. Rozpoczęła działalność w 2014 roku, a jej prezesem jest Assaf Gilboa . Jej najbardziej znanymi górnikami są linia SP , przeznaczona do tworzenia regałów górniczych.

Najlepsze giełdy handlu tokenami. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zarabiaj nieograniczone pieniądze

Binance PoloniexBitfinex HuobiMXCProBITGate.ioCoinbase _ _

Jakie są kluczowe różnice między kopaniem ASIC i GPU?

Przed pojawieniem się ASIC, wydobycie odbywało się przy użyciu procesora , ale przez pełną technologię akceleracji GPU i FPGA . Spośród nich wszystkie, które nadal zapewniają dobre marże, to FPGA, szczególnie ze względu na ich moc i wszechstronność. FPGA to programowalne urządzenia zawierające bloki logiczne, których połączenie i funkcjonalność można w danym momencie konfigurować za pomocą specjalistycznego języka opisu. Programowalna logika może odtworzyć wszystko, od prostych funkcji, takich jak te wykonywane przez bramkę logiczną lub system kombinowany, po złożone systemy na chipie.

Chociaż moc FPGA jest mniejsza niż w przypadku ASIC, ich zapotrzebowanie na energię elektryczną, generowanie hałasu i cenę również. To czyni je idealnymi do aranżacji kopania kryptowalut na małą skalę.

Wydobycie GPU

Kopanie GPU zazwyczaj obniża pewne bariery wejścia dla nowszych kopaczy kryptowalut, w tym tańsze opcje sprzętowe i szerszą gamę monet do kopania. Niektórzy górnicy GPU określają tę aktywność jako bramę do kopania kryptowalut.

Pozyskiwanie i konfigurowanie platformy do kopania GPU jest stosunkowo proste, a większość potencjalnych górników ma już w domu procesor graficzny, który można wykorzystać do kopania. Układy GPU można kupić w większości dużych sklepów elektrycznych lub na internetowych rynkach.

Konfiguracja koparek GPU jest również znacznie prostsza niż na początku historii kopania kryptowalut. Dawno minęły czasy, kiedy konfiguracja oprogramowania do wydobywania GPU wymagała znajomości systemu Linux. Oprogramowanie do wyszukiwania GPU jest teraz zazwyczaj jednym kliknięciem, pobierane w systemie Windows, to oprogramowanie jest obsługiwane nawet przez starsze laptopy. Co więcej, większość oprogramowania górniczego ma wbudowane portfele.

Kluczowe kwestie dotyczące górników GPU

 • Którą monetę powinieneś wydobyć? Ten proces może być trudny lub czasochłonny, ale różne narzędzia do agregacji danych rynkowych oferują proste sposoby mierzenia oczekiwanej rentowności, wzrostu hashrate i popularności.
 • Jak dbać o swoje procesory graficzne? W porównaniu do kopania ASIC, GPU często łatwiej się psują i wymagają więcej konserwacji. Ale części są na ogół łatwiej znaleźć i kupić online niż części zamienne do maszyn ASIC.
 • Ile ciepła wytwarzają procesory graficzne?  GPU wytwarzają znacznie mniej ciepła niż ASIC, ponieważ zużywają mniej energii. Maszyny do wydobywania GPU można zwykle umieścić w sypialni lub salonie, aby zapewnić trochę ciepła bez bolesnego poziomu hałasu. Ale jeśli górnik ma wiele platform wydobywczych GPU, mogą potrzebować własnej przestrzeni.
 • Jakich materiałów potrzebuję do wydobywania GPU? Rozpoczęcie kopania wymaga różnych popularnych urządzeń, w tym procesorów graficznych (AMD lub Nvidia) lub laptopów o zmienionym przeznaczeniu, kabli Ethernet itp.
 • Czy jedyną opcją jest wydobycie w domu? Nie, początkujący górnicy mogą rozważyć pośrednictwo w handlu hashratem (np. NiceHash), które pozwala górnikom kupować hashrate od innych górników przed lub zamiast zakładania własnej operacji wydobywczej.
 • Gdzie mogę sprzedawać GPU? Dla górników GPU dobrą wiadomością jest to, że gracze lub inni górnicy będą chcieli kupić sprzęt. W przypadku górników ASIC tylko inni górnicy mogą kupować maszyny.

Wydobycie ASIC

Maszyny do kopania ASIC to sprzęt opracowany dla chipów zaprojektowanych specjalnie do jednego celu: kopania kryptowalut. W przeciwieństwie do procesorów graficznych, których wymagają zarówno gracze, jak i górnicy, ASIC do kopania kryptowalut są produkowane wyłącznie do kopania. Ten wyspecjalizowany sprzęt sprawia, że ​​wydobywanie GPU jest w dużej mierze nieopłacalne dla wiodących aktywów typu Proof-of-Work, takich jak Bitcoin.

Maszyny górnicze ASIC są zazwyczaj droższe, głośniejsze i bardziej energochłonne niż maszyny GPU. Ale generalnie wymagają mniej konserwacji i oferują bardziej efektywne wykorzystanie energii. Jednak w porównaniu z procesorami graficznymi koparki ASIC są trudniejsze do pozyskania, a górnicy w domu mogą być zmuszeni do zmodyfikowania instalacji elektrycznej w swoim domu przed podłączeniem (tj. zainstalowaniem gniazdka 220 V).

Kluczowe kwestie dotyczące górników ASIC

 • Jakie monety mogę kopać za pomocą ASIC? Opcje kopania kryptowalut za pomocą ASIC są znacznie bardziej ograniczone w porównaniu z opcjami dla górników GPU. Większość ASIC jest zaprojektowana dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash i kilku innych aktywów.
 • Czy mogę kopać z ASIC w domu? Tak, kopanie w domu za pomocą ASIC jest powszechne. Ale w przeciwieństwie do platform wydobywczych GPU, ASIC są znacznie głośniejsze i zwykle są przechowywane w piwnicach, garażach, szopach itp.
 • Ile ciepła wytwarzają ASIC? ASIC wytwarzają tak dużo ciepła, że ​​niektórzy górnicy wykorzystują je do uprawy produktów lub podgrzewania wanien z hydromasażem. Jednak zarówno górnicy GPU, jak i ASIC powinni budować gorące i zimne pasy, aby odprowadzać ciepło i przenosić świeże powietrze za pomocą solidnego rozwiązania wentylacyjnego.
 • Jak utrzymać ASIC? Większość problemów z koparkami ASIC można rozwiązać po prostu ponownie uruchamiając komputer. Ale jeśli ASIC nadal będzie działać nieprawidłowo, urządzenie (-y) można wysłać do licencjonowanego warsztatu naprawczego. Części zamienne do układów ASIC są trudniejsze do zdobycia online w porównaniu z częściami do procesorów graficznych.
 • Ile mocy potrzebują maszyny ASIC? Maszyny ASIC zużywają znacznie więcej energii niż procesory graficzne. Większość domów w Ameryce Północnej nie jest przystosowana do zasilania maszyn górniczych ASIC. Do zasilania układów ASIC potrzebne jest gniazdko 220 V, takie jak w przypadku pralek i suszarek. Górnicy domowi muszą odpowiednio zmodernizować swoje okablowanie, aby obsłużyć energię elektryczną potrzebną do zasilania układów ASIC.
 • Gdzie mogę sprzedawać ASIC? W przeciwieństwie do procesorów graficznych, inni górnicy są jedynymi kontrahentami, którzy kupują lub sprzedają koparki ASIC do kopania kryptowalut. Różnorodne rynki wtórne i usługi odsprzedaży oferują górnikom możliwość kupowania i odsprzedaży sprzętu.

Mam nadzieję, że ta treść pomoże ci zrozumieć, czym jest ASIC? Znaczenie oraz niektóre zalety i ograniczenia stosowania ASIC w kopaniu kryptowalut.

Nie zapomnij zostawić polubienia, skomentować i podzielić się nim z innymi. Dziękuję Ci!

Gerhard Brink

Gerhard Brink

1624006278

The Rising Value of Big Data in Application Monitoring

In an ecosystem that has become increasingly integrated with huge chunks of data and information traveling through the airwaves, Big Data has become irreplaceable for establishments.

From day-to-day business operations to detailed customer interactions, many ventures heavily invest in data sciences and data analysis  to find breakthroughs and marketable insights.

Plus, surviving in the current era, mandates taking informed decisions and surgical precision based on the projected forecast of current trends to retain profitability. Hence these days, data is revered as the most valuable resource.

According to a recent study by Sigma Computing , the world of Big Data is only projected to grow bigger, and by 2025 it is estimated that the global data-sphere will grow to reach 17.5 Zettabytes. FYI one Zettabyte is equal to 1 million Petabytes.

Moreover, the Big Data industry will be worth an estimate of $77 billion by 2023. Furthermore, the Banking sector generates unparalleled quantities of data, with the amount of data generated by the financial industry each second growing by 700% in 2021.

In light of this information, let’s take a quick look at some of the ways application monitoring can use Big Data, along with its growing importance and impact.

#ai in business #ai application #application monitoring #big data #the rising value of big data in application monitoring #application monitoring

Ambert Lency

Ambert Lency

1650495300

Co jsou těžaři ASIC (Application Specific Integrated Circuit)?

V tomto článku se dozvíme, co je ASIC, význam ASIC v oblasti těžby kryptoměn a také některé výhody a omezení ASIC.

Zkratka ASIC popisuje řadu počítačového vybavení navrženého od začátku do konce, aby nabízelo maximální výkon při těžbě kryptoměn.

Co je těžba ASIC?

Aplikační těžaři s integrovanými obvody (ASIC) jsou počítače navržené výhradně za účelem těžby kryptoměn, které jsou vytvořeny prostřednictvím důkazu o práci. V rámci tohoto systému, kdykoli je třeba ověřit a přidat nový blok informací do blockchainu kryptoměny, je zakódován komplikovanou hádankou, kterou počítač potřebuje vyřešit. Kdo vyřeší problém jako první, aktualizuje blockchain o nové informace a získá určité množství kryptoměny. 

K vyřešení těchto hádanek lze teoreticky použít jakýkoli počítač. Protože však těžba důkazů o práci je v podstatě závod, lidé s vyšší hashovací frekvencí – mírou výpočtů, které lze provést za sekundu – s větší pravděpodobností vyřeší hádanku jako první. Takže těžaři ASIC byli vytvořeni, aby zvýšili hash rate těžařů kryptoměn.

Rob Chang, zakladatel a výkonný ředitel Gryphon Digital Mining, říká, že těžaři ASIC lze použít k těžbě všech kryptoměn, které jsou generovány prostřednictvím důkazu o práci, i když by stačily běžné počítače. Jsou však prakticky povinné pro těžbu bitcoinů, protože je konkurenceschopná. "Alternativa, obecnější stroje, již nejsou konkurenceschopné ve srovnání s ASICS, a tak není pro někoho ekonomické, aby je používal," říká Chang. 

Přečtěte si více: Co je Proof of Work (PoW) v kryptoměnách | Pro začátečníky

Jak těžba ASIC funguje?

Minery ASIC jsou navrženy pro jeden hashovací algoritmus, který ovlivňuje, které kryptoměny můžete těžit. Například bitcoin se těží pomocí algoritmu SHA-256 a Ethereum se těží prostřednictvím ETHASH. Takže byste potřebovali ASIC miner pro SHA-256 a samostatnou soupravu pro těžbu ETHASH, pokud byste chtěli těžit obojí.

Náklady na těžaře ASIC rostou a klesají s kolísáním cen kryptoměn. "Je to jedinečný aspekt, který jsem v žádném jiném odvětví skutečně nepozoroval, ale protože [výrobci ASIC jsou] malá skupina s velkým výkonem, mají výrobci možnost to udělat alespoň prozatím, " on říká. Chang také říká, že jejich cena je obvykle taková, že vám bude trvat rok, než se dostanete s penězi, které vyděláte od svého horníka. 

Množství peněz, které vyděláte, může být podstatně ovlivněno tím, kolik vaše energie stojí, vzhledem k množství energie, kterou ASIC miner spotřebuje za hodinu. Přesto existují webové stránky, které dokážou vypočítat váš průměrný zisk, když zohlední náklady na elektřinu. Při nákupu těžebního zařízení ASIC byste také měli myslet na terahash za dolar, nikoli na celkové náklady na stroj. Podle Changa se těžaři ASIC mohou pohybovat od 100 do 120 $ za terahash. 

Poznámka: Vysoké náklady na tyto těžaře ASIC jsou záměrné. Náklady na peníze a čas jsou záměrně vysoké, aby se vyloučili potenciálně špatní herci, aby se zajistilo, že integrita blockchainu zůstane bezpečná. 

Pravděpodobnost, že jednou rukou vyřešíte hádanku s důkazem o práci, je neuvěřitelně malá, i když máte v provozu několik těžařů ASIC. Bitcoinová síť má hash rate 190 exahash (jeden milion terahash). Takže pokud byste měli ASIC miner se schopností 18 terahash za sekundu, stále byste měli pouze šanci jedna ku 10,56 milionům, že budete první, kdo vyřeší hádanku.

Aby se zvýšily šance, většina těžařů kryptoměn se připojí k těžařské skupině, skupině těžařů, kteří kombinují hashovací sazby, aby měli větší šanci vyřešit hádanku jako první. Vše, co vydělají, rozdělují podle toho, čím přispěli do fondu na základě toho, čím přispěli do skupiny.

Hlavní nevýhody ASIC

Hlavní námitky proti nim jsou:

 1. Centralizace těžby: Velké těžařské farmy, zejména v Číně, brání malým uživatelům v těžbě.
 2. Obtížnost nákupu: Sehnat nové nebo ojeté je obvykle poměrně obtížné, protože se rychle prodávají.
 3. Cena: Jsou to specializované a poměrně drahé stroje.
 4. Monopoly: Dnes Bitmain ovládá více než 90 % trhu a to vám umožňuje odebírat zařízení, kdy chcete a za cenu, jakou chcete. Nikdo neví, jestli těží dříve než ostatní s lepšími modely.
 5. Spotřeba energie: Toto je jeden z nejvíce kritizovaných aspektů technologie. Tyto týmy spotřebovávají velké množství energie. Díky tomu generují velké množství tepla, a proto potřebují výkonné chladicí systémy.
 6. Dočasnost: Vzhledem k rychlému vývoji hardwaru ASIC rychle zastarávají. To z nich dělá nejen drahou možnost, ale jsou také velmi dočasné.
 7. ASIC Resistant: Některé kryptoměnové projekty odmítají centralizovat tyto týmy. Proto jsou založeny na algoritmech, které jsou vůči nim odolné. Takový odpor brání těm, kdo je vlastní, aby více využívali těžbu. na jejich blockchainu.

Špičkové ASIC kryptoměny na světě

Kanaán (starověký Avalon)

To je zodpovědné za výrobu krypto těžařů Avalon. Tito těžaři kryptoměn ASIC, kteří se specializují na těžbu bitcoinů, mají jako hlavní charakteristiku být velmi hospodární a mají vysokou sílu. Jejich původní jméno bylo Avalon a 17. září 2012 byli tvůrci prvních bitcoinových ASIC na světě.

KNC

Jedná se o švýcarskou společnost, která byla založena v roce 2013. Specializuje se na tvorbu ASIC a FPGA minerů. Jeho hlavní výhodou bylo, že jako společnost navrhli své čipy, čímž měli vysokou účast na těžbě bitcoinů. Navíc jako první začali sériově vyrábět 28nm a 20nm čipy.

Vybudovali také těžařské infrastruktury průmyslové velikosti, které byly poháněny vodní elektrárnou, a využili tak dobrého obrazu, který obnovitelná energie zanechává, jako výhodu, když dojde na prodej jejich služeb. Kvůli likviditě a dalším konstrukčním problémům svých zařízení, které vedly k milionům soudních sporů, se však KNC rozhodl vyhlásit bankrot a ukončit veškerou činnost.

Jeho dva nejuznávanější modely byly Neptun a Titan .

BitFury

Tato společnost byla založena v roce 2011 v Nizozemsku. Tato společnost zpočátku začala s návrhem hardwaru ASIC a později začala navrhovat softwarová řešení. Některá z jeho softwarových řešení zahrnují: digitální aktiva PaaS, analýzu dat, Lightning Network , registr vlastnických práv, hlasování a centrum řetězců.

Na straně hardwaru poskytují: polovodiče a mikroelektroniku, servery, stavbu datových center, námořní kontejnerová datová centra a ponorné chlazení. Zpočátku byl hardware pro těžbu ASIC od společnosti Bitfury It zaměřen pouze na těžbu v malém měřítku, což je situace, která se vyvíjela s růstem a novými investicemi, které společnost obdržela.

Cointerra

Tato společnost byla založena v roce 2013 ve městě Austin v Texasu ve Spojených státech amerických. Věnoval se návrhu a výrobě ASIC systémů pro těžbu bitcoinů. Jeho nejuznávanějšími produkty byly GoldStrike y TerraMiner . Oba vysoce výkonné systémy pro těžbu bitcoinů. V roce 2015 však společnost vyhlásila konkurz.

Bitmain

Bitmain Technologies Ltd., nebo jednoduše Bitmain , je soukromá společnost se sídlem v Pekingu v Číně s pobočkami v Shenzhenu, Šanghaji, Chengdu, Hong Kongu, Fuzhou, Spojených státech, Izraeli, Nizozemsku a Švýcarsku. Je to největší světový návrhář čipů ASIC pro těžbu bitcoinů. Společnost také provozuje Antpool, historicky jeden z největších poolů pro těžbu bitcoinů.

Bitmain založili Jihan Wu a Micree Zhan v roce 2013 . Před založením Bitmain byl Wu finančním analytikem a manažerem fondů soukromého kapitálu a Zhan byl výkonným ředitelem DivaIP, startupu, který uživatelům umožňoval streamovat televizi na obrazovku počítače přes set-top box. Původně se potkali, když se Zhan snažil získat peníze pro startup.

Poté, co objevil bitcoin a stal se prvním člověkem, který přeložil bitcoinovou bílou knihu ze Satoshi Nakamota do Číny, oslovil Zhana, aby hledal nový čip ASIC schopný těžit bitcoiny, v té době byl založen Bitmain.

Among the company's most prominent ASIC miners is the series Antminer. The most famous line of crypto miners in the crypto world. They have great versatility and variety of models, as well as a very active community in developing proposals to improve their performance and benefits.

Spoondoolies

This is another company dedicated to the manufacture and design of ASIC mining equipment. It began operations in 2014, and its CEO is Assaf Gilboa. Its best known miners are the line SP, designed to create mining racks.

Top exchanges for token-coin trading. Follow instructions and make unlimited money

BinancePoloniexBitfinexHuobiMXCProBITGate.ioCoinbase

Jaké jsou klíčové rozdíly mezi těžbou ASIC a GPU?

Před příchodem ASIC se těžba prováděla pomocí CPU , ale pomocí technologie plné akcelerace GPU a FPGA . Ze všech jsou ty, které stále poskytují dobré ziskové marže, FPGA, zejména pro jejich výkon a všestrannost. FPGA jsou programovatelná zařízení, která obsahují logické bloky, jejichž propojení a funkčnost lze v tuto chvíli konfigurovat pomocí specializovaného popisného jazyka. Programovatelná logika dokáže reprodukovat vše od jednoduchých funkcí, jako jsou funkce prováděné logickým hradlem nebo kombinačním systémem, až po složité systémy na čipu.

Zatímco výkon FPGA je menší než výkon ASIC, jejich potřeba elektřiny, generování hluku a cena jsou také. Díky tomu jsou ideální pro těžbu kryptoměn v malém měřítku.

těžba GPU

Těžba GPU obvykle snižuje určité překážky vstupu pro novější těžaře kryptoměn, včetně levnějších hardwarových možností a širší palety těžitelných coinů. Někteří těžaři GPU tuto činnost označují jako bránu do těžby kryptoměn.

Získání a konfigurace těžebního zařízení GPU je poměrně jednoduché a většina potenciálních těžařů již má GPU ve svém domě, který lze použít k těžbě. GPU lze zakoupit ve většině velkých obchodů s elektrickými boxy nebo na online tržištích.

Konfigurace těžařů GPU je také mnohem jednodušší, než tomu bylo na začátku historie těžby kryptoměn. Pryč jsou doby, kdy konfigurace softwaru pro těžbu GPU vyžadovala znalost Linuxu. Software pro těžbu GPU je nyní obvykle ke stažení na jedno kliknutí pomocí systému Windows, tento software dokonce podporují starší notebooky. A co víc, většina těžebního softwaru má zabudované peněženky.

Klíčové aspekty pro těžaře GPU

 • Jakou minci byste měli vytěžit? Tento proces může být obtížný nebo časově náročný, ale řada nástrojů pro agregaci tržních dat nabízí jednoduché způsoby měření očekávané ziskovosti, růstu hashrate a popularity.
 • Jak mohu udržovat své GPU? Ve srovnání s těžbou ASIC se GPU často snadněji rozbijí a vyžadují větší údržbu. Díly se však obecně snáze hledají a nakupují online než náhradní díly pro stroje ASIC.
 • Kolik tepla produkují GPU?  GPU produkují mnohem méně tepla než ASIC, protože spotřebovávají méně energie. Stroje na těžbu GPU lze obvykle umístit do ložnice nebo obývacího pokoje, aby nabídly trochu tepla bez bolestivé hladiny hluku. Ale pokud má těžař více těžebních zařízení GPU, mohou vyžadovat vlastní prostor.
 • Jaké materiály potřebuji pro těžbu GPU? Začít s těžbou vyžaduje celou řadu běžného hardwaru, včetně GPU (AMD nebo Nvidia) nebo repasovaných notebooků, ethernetových kabelů atd.
 • Je domácí těžba jedinou možností? Ne, noví těžaři mohou zvážit zprostředkování hashrate (např. NiceHash), které umožňuje těžařům nakupovat hashrate od jiných těžařů před nebo namísto zřízení domácí těžby.
 • Kde mohu prodat GPU? Pro těžaře GPU je dobrou zprávou, že buď hráči, nebo jiní těžaři budou chtít koupit hardware. Pro těžaře ASIC mohou stroje zakoupit pouze ostatní těžaři.

Těžba ASIC

Těžební stroje ASIC jsou hardware vyvinutý pro čipy speciálně navržené pro jediný účel: těžbu kryptoměn. Na rozdíl od GPU, které požadují jak hráči, tak těžaři, jsou ASIC pro těžbu kryptoměn vyráběny výhradně pro těžbu. Díky tomuto specializovanému hardwaru je těžba GPU do značné míry nerentabilní pro přední aktiva typu Proof-of-Work, jako je bitcoin.

Těžební stroje ASIC jsou obvykle dražší, hlasitější a energeticky náročnější než stroje s GPU. Obecně však vyžadují méně údržby a nabízejí efektivnější spotřebu energie. Ve srovnání s GPU je však pro těžaře ASIC těžší získat zdroje a domácí těžaři možná budou muset před zapojením do zásuvky upravit elektrické nastavení ve svém domě (tj. nainstalovat 220V zásuvku).

Klíčové úvahy pro těžaře ASIC

 • Jaké coiny mohu těžit pomocí ASIC? Možnosti těžby kryptoměn pomocí ASIC jsou mnohem omezenější ve srovnání s možnostmi pro těžaře GPU. Většina ASIC je navržena pro bitcoiny, Ethereum, Litecoin, Zcash a několik vybraných dalších aktiv.
 • Mohu těžit pomocí ASIC doma? Ano, domácí těžba pomocí ASIC je běžná. Ale na rozdíl od těžebních zařízení GPU jsou ASIC mnohem hlasitější a jsou obvykle uloženy ve sklepech, garážích, kůlnách atd.
 • Kolik tepla produkují ASIC? ASIC produkují tolik tepla, že jej někteří těžaři znovu využívají k pěstování produkce nebo k ohřevu vířivek. Jak těžaři GPU, tak ASIC by však měli budovat horké a studené pruhy, aby odváděly teplo ven a vháněly čerstvý vzduch dovnitř pomocí robustního řešení ventilace.
 • Jak mohu udržovat ASIC? Většinu problémů s ASIC minery lze vyřešit jednoduchým restartem stroje. Pokud však ASIC nadále selhává, lze stroj (stroje) poslat do licencovaného opravárenského zařízení. Náhradní díly pro ASIC je těžší získat online ve srovnání s díly pro GPU.
 • Kolik energie potřebují stroje ASIC? Stroje ASIC spotřebují mnohem více energie než GPU. Většina domácností v Severní Americe není vybavena pro napájení těžebních strojů ASIC. K napájení ASIC je potřeba zásuvka 220 V, jako je typ instalovaný pro pračky a sušičky. Domácí těžaři musí řádně upgradovat svou elektroinstalaci, aby zvládli elektřinu potřebnou k napájení ASIC.
 • Kde mohu prodat ASIC? Na rozdíl od GPU jsou ostatní těžaři jedinými protistranami pro nákup nebo prodej ASIC pro těžbu kryptoměn. Různé sekundární trhy a prodejní služby nabízejí těžařům možnost nakupovat a prodávat hardware.

Doufám, že vám tento obsah pomůže získat přehled o tom, co je ASIC? Význam, stejně jako některé výhody a omezení aplikace ASIC při těžbě kryptoměn.

Nezapomeňte zanechat like, komentář a sdílet to s ostatními. Děkuji!

Willa Anderson

Willa Anderson

1605791076

Here Are The Features That A Cloud Based SaaS Application Requires

Fast setup and slick UIs create incredible first impressions on users. However, enterprise managers are aware of the fact that they are at the tip of the iceberg. One of the features of a SaaS is interoperability, and such aspects are the ones that business owners need to lay a solid foundation.

Are you aware of the term “Software as a Service (SaaS)?” You probably heard it several times, but you may not know what it’s all about. Well, a SaaS, designed by a cloud-based application development company, is a cloud-based service that helps consumers gain access to software applications over the web. These applications remain hosted on the cloud and used for various purposes by companies as well as individuals.

SaaS created by a cloud-based application development company is the best alternative to traditional software installation systems. You may compare it with a TV channel that’s available for subscription. The user connects to a remotely-located base on a central server and uses a license to access data.

In other words, SaaS offers a method of software delivery by which you can access data from any device connected to the internet. Of course, this particular device should have a web browser. Software vendors host everything associated with the application, including servers, code, and databases.

Explore more: https://www.moontechnolabs.com/blog/here-are-the-features-that-a-cloud-based-saas-application-requires/

#mobile-application-development #cloud-based-saas-application #on-demand-applications #moontechnolabs #application-development-services

Joseph Murray

Joseph Murray

1623302550

Top 5 Java Web Application Technologies You Should Master in 2021

Web Development in Java

Java is a commonly used language for web development, especially on the server-side. Java web applications are distributed applications that run on the internet. Web development with Java allows us to create dynamic web pages where users can interact with the interface.

There are various ways through which you can create dynamic web pages in Java. The Java EE (Enterprise Edition) platform provides various Java technologies for web development to developers. Services like distributed computing, web services, etc. are provided by Java EE. Applications can be developed in Java without using any additional scripting language. Let us see how web applications are made via Java.

**Java Web Application **

Java Web Application Technologies

#software development #java #java web applications #web applications #java web application technologies #top 5 java web application technologies you should master