Porównanie Binance vs. Coinbase | Która giełda kryptowalut jest lepsza

Binance i Coinbase wyróżniają się jako najpopularniejsze i najbardziej popularne giełdy kryptowalut na całym świecie. Obie giełdy istnieją od kilku lat. Coinbase powstało już w 2012 roku, Binance w 2017 roku z bardzo różnymi podejściami. 

Coinbase to amerykańska giełda przeznaczona dla początkujących z prostym interfejsem i ograniczonymi typami transakcji. Binance ma stromą krzywą uczenia się, obsługuje zaawansowanych użytkowników i zapewnia międzynarodowym traderom setki opcji handlu walutami.  

Chociaż platforma Binance jest przyjazna dla użytkownika i oferuje trzy poziomy zorganizowane zgodnie z doświadczeniem handlowym, nie jest tak łatwa w użyciu jak Coinbase. Wersja Binance.US jest mniej solidna z ograniczonymi opcjami i wyższymi opłatami. Ale nie możesz pokonać niskich kosztów Binance w porównaniu z wysokimi cenami Coinbase.

Powszechnie uważa się, że Coinbase jest prostszą platformą w użyciu. Jak się porównują i czy można sądzić, że Binance jest dobre dla początkujących?

Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, podkreślając główne różnice między dwiema giełdami i oferując czytelnikom odpowiednie wytyczne dotyczące ustalenia, która platforma wymiany kryptowalut jest najlepsza dla ich strategii handlowej.

Binance

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Binance zostało założone w 2017 roku przez Changpenga Zhao, znanego również jako CZ, chińsko-kanadyjskiego dyrektora biznesowego, a wcześniej dewelopera, który pracował nad stworzeniem Blockchain.info, a także pełnił funkcję dyrektora ds. technologii dla innej giełdy kryptograficznej OkCoin.

Binance to obecnie największa na świecie giełda pod względem dziennego wolumenu obrotu kryptowalutami. Rzeczywiście jest bezpośrednim konkurentem Coinbase zarówno pod względem wielkości obrotu, jak i kapitalizacji rynkowej. 

Binance jest dostępny w ponad 180 krajach na całym świecie, chociaż musieli stworzyć oddzielną firmę, Binance.US, specjalnie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych ze względu na bardziej uciążliwe lokalne przepisy jurysdykcyjne. 

Giełda stanęła w obliczu kilku działań regulacyjnych w różnych krajach na całym świecie, głównie z powodu oskarżeń o problemy z praniem pieniędzy. Firma musiała kilkakrotnie przenosić się, zanim ostatecznie została założona i ma siedzibę na Kajmanach.

Binance zyskało reputację giełdy, która czasami prowadziła pewne działania biznesowe, zanim poprosiła o pozwolenie, co spowodowało dalsze problemy regulacyjne. Działanie bez zbyt wielu ograniczeń z pewnością sprzyja szybszym innowacjom, które giełda pokazała z biegiem czasu i innymi platformami. Jednak spowodowało to również bliższą kontrolę ze strony władz. 

Wkrótce po premierze, Binance wypuściło swoją kryptowalutę, Binance Coin (BNB) stała się jedną z pięciu najlepszych monet pod względem kapitalizacji rynkowej. 

W 2020 r. giełda uruchomiła Binance Smart Chain (BSC), sieć blockchain zbudowaną do uruchamiania inteligentnych zdecentralizowanych aplikacji opartych na umowach (DApps) i umożliwiającą użytkownikom zarządzanie ich zasobami cyfrowymi w różnych łańcuchach. Binance Smart Chain jest obsługiwany przez Coinbase Cloud, który oferuje bezpieczną infrastrukturę odczytu/zapisu i partycypacji dla BSC, umożliwiając tym, którzy chcą budować w łańcuchu lub pomóc zabezpieczyć sieć.

Funkcjonalności takie jak wydobywanie bitcoinów, zdecentralizowane finanse (DeFi) i inne finansowe usługi kryptograficzne przypieczętowały sukces Binance na przestrzeni lat.

 • Główne cechy platformy: Niskie opłaty, wszechstronne opcje wykresów i setki kryptowalut
 • Opłaty: 0,10% opłaty za transakcje spot, 4,5% za zakupy kartą debetową
 • Liczba obsługiwanych kryptowalut: ponad 500 dla globalnych traderów na Binance i 80 dla inwestorów amerykańskich na Binance.US
 • Funkcje bezpieczeństwa: weryfikacja dwuetapowa (2FA), ubezpieczone przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) salda w dolarach amerykańskich (USD) dla Binance.US, zarządzanie urządzeniami, biała lista adresów, przechowywanie w chłodni
 • Obsługiwane typy transakcji: zlecenie z limitem, zlecenie rynkowe, zlecenie stop-limit, zlecenie kroczące stop, zlecenie tylko post, handel peer-to-peer, handel z depozytem zabezpieczającym, zlecenie anuluj drugie i więcej
 • Maksymalna kwota handlu: Limity różnią się w zależności od zakupionej kryptowaluty

Plusy

 • Ponad 500 kryptowalut do handlu
 • Jedna z najtańszych platform w użyciu
 • Ogromny wybór typów transakcji

Cons

 • Klienci z USA nie mogą korzystać z platformy Binance, a giełda Binance.US jest bardzo ograniczona
 • Może to być przytłaczające, nawet dla doświadczonych użytkowników
 • Brak wbudowanego portfela cyfrowego
 • W problemach regulacyjnych w kilku krajach i w trakcie dochodzenia w USA

Baza monet

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Platforma z siedzibą w USA była pierwszą główną giełdą Bitcoin, założoną przez byłego inżyniera Airbnb Briana Armstronga i byłego handlowca Goldman Sachs, Freda Ehrsama. Został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2012 roku, trzy lata po tym, jak biała księga Bitcoin stała się znana na całym świecie. 

Początkowo Bitcoin był jedyną istniejącą kryptowalutą w obrocie na platformie i po raz pierwszy można go było kupić za pomocą przelewów bankowych. 

W pierwszych latach giełda otrzymała finansowanie od znanych firm venture capital, takich jak Union Square Ventures i Andreessen Horowitz. Współpracował z Overstock, Expedia i Dell, aby umożliwić im przyjmowanie płatności Bitcoin.

Coinbase skutecznie ma dwie platformy, Coinbase i Coinbase Pro. Coinbase Pro wywodzi się z poprzedniej platformy znanej jako GDAX (Global Digital Asset Exchange) i jest skierowany do bardziej zaawansowanych traderów. Prosta platforma Coinbase została zaprojektowana z myślą o nowych inwestorach kryptograficznych, którzy po prostu muszą kupić lub przekonwertować kryptowalutę. Może być również używany do celów edukacyjnych.  

W kwietniu 2021 r. Coinbase Global stała się pierwszą firmą kryptowalutową, która zadebiutowała na giełdzie Nasdaq poprzez bezpośrednie notowanie (inwestycje oferowane bezpośrednio publicznie bez pośredników). Platforma ma obecnie około 73 miliony zweryfikowanych użytkowników, 10 000 instytucji i 185 000 partnerów ekosystemu w ponad 100 krajach, którzy ufają Coinbase, aby szybko i bezpiecznie inwestować w kryptowaluty i używać ich jako środka wymiany.

Coinbase przede wszystkim odniósł sukces, pozostając na właściwej ścieżce po stronie regulacyjnej. Jednak społeczność kryptograficzna szeroko skrytykowała ją za ścisłą współpracę z IRS i równoważnym urzędem w innych krajach w celu ujawnienia danych osobowych do celów podatkowych. 

 • Główne cechy platformy: Intuicyjna, przyjazna dla początkujących platforma oferująca podstawowe transakcje, portfel cyfrowy i wypłaty na PayPal
 • Opłaty: 0,50% za transakcję, 3,99% za zakupy kartą kredytową, 1,49% za zakupy z portfela Coinbase lub konta bankowego, a przelewy wynoszą 10 USD za wpłatę i 25 USD za wypłatę
 • Liczba obsługiwanych kryptowalut: 107
 • Funkcje bezpieczeństwa: weryfikacja 2FA, ubezpieczenie gorącego przechowywania w przypadku naruszenia bezpieczeństwa Coinbase, biometryczne logowanie odciskiem palca, zimne przechowywanie, salda USD ubezpieczone przez FDIC, szyfrowanie AES-256 dla cyfrowych portfeli
 • Obsługiwane typy transakcji: Kupuj, sprzedawaj, wysyłaj, odbieraj i wymieniaj
 • Maksymalna kwota transakcji: Limity różnią się w zależności od metody płatności i regionu
   

Plusy

 • Niezwykle przyjazna dla użytkownika platforma
 • Dobrze znane i zaufane przez amerykańskie organy regulacyjne
 • Wiele sposobów na zakup kryptowalut

Cons

 • Drogie opłaty za transakcje i metody płatności
 • Ograniczone opcje zaawansowane dla doświadczonych traderów
 • Mniej rodzajów transakcji niż na innych platformach

Jak się porównują?

PlatformyBinanceBaza monet
Główne cechy platformyNiskie opłaty, kompleksowe opcje wykresów i setki kryptowalutIntuicyjna, przyjazna dla początkujących platforma oferująca podstawowe transakcje, portfel cyfrowy i wypłaty na PayPal
Opłaty0,10% opłaty za transakcje spot, 4,5% zakupy kartą debetową0,50% na transakcję, 3,99% na zakupy kartą kredytową, 1,49% na zakupy z portfela Coinbase lub konta bankowego, a przelewy wynoszą 10 USD za wpłatę i 25 USD za wypłatę
Liczba obsługiwanych kryptowalutPonad 500 dla globalnych traderów na Binance. 60 dostępnych dla inwestorów z USA na Binance.US107
Funkcjonalność związana z bezpieczeństwemWeryfikacja 2FA, salda USD ubezpieczone przez FDIC dla Binance.US, zarządzanie urządzeniami, biała lista adresów, chłodniaWeryfikacja 2FA, ubezpieczenie gorącego magazynu w przypadku naruszenia bezpieczeństwa Coinbase, biometryczne logowanie odciskiem palca, chłodnia, salda USD ubezpieczone przez FDIC, szyfrowanie AES-256 dla cyfrowych portfeli
Obsługiwane rodzaje transakcjiZlecenie z limitem, zlecenie rynkowe, zlecenie stop-limit, zlecenie trailing stop, zlecenie tylko post, handel peer-to-peer, handel z depozytem zabezpieczającym, zlecenie anuluj drugie i więcejKupuj, sprzedawaj, wysyłaj, odbieraj i wymieniaj
Maksymalna kwota handlowaLimity różnią się w zależności od zakupionej kryptowalutyLimity różnią się w zależności od metody płatności i regionu

1. Funkcje

Ponieważ platformy są przeznaczone dla różnych typów ludzi, zauważysz ogromne różnice w ich zestawach funkcji. Jednak oba zapewniają aplikacje mobilne z listami obserwacyjnymi lub śledzeniem cen na żywo. Ale na tym podobieństwa się kończą. 

Z Binance otrzymasz:

 • Centrum nagród oferujące wyzwania i prezenty jako sposób na zarabianie kryptowalut
 • Zaawansowane wykresy z setkami wskaźników i nakładek
 • Klucze publicznego interfejsu programowania aplikacji (API) do integracji innych narzędzi programowych
 • Ponad 13 rodzajów transakcji na Binance
 • Możliwość korzystania z portfela cyfrowego innej firmy, Trust Wallet
 • Użytkownicy w ponad 180 krajach mogą handlować na Binance, ale tylko 43 stany mogą korzystać z Binance.US, z wyłączeniem Connecticut, Hawajów, Nowego Jorku, Teksasu, Vermont, Idaho i Luizjany

Co więcej, klienci z USA nie mogą płacić kartą kredytową ani dokonywać transakcji z pełną marżą, podczas gdy Coinbase obsługuje płatności kartą kredytową, a na Coinbase Pro można dokonywać transakcji z wykorzystaniem marży. 

W porównaniu do Binance, Coinbase oferuje więcej funkcji dla mieszkańców USA, ale mniej opcji dla międzynarodowych traderów. Funkcje obejmują:

 • Bezpieczny, samodzielny cyfrowy gorący portfel, którego możesz używać z Coinbase i innymi giełdami
 • Możliwość wypłaty środków na konto PayPal
 • Dostępne do użytku w ponad 100 krajach i 49 stanach, bez możliwości handlu dla mieszkańców Hawajów
 • Newsletter prezentujący najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut
 • Opcjonalna platforma Coinbase Pro z ograniczonymi funkcjami tworzenia wykresów, w tym możliwością śledzenia wykładniczych średnich kroczących
 • Można zarabiać na kryptowalutach oglądając krótkie filmy

2. Opłaty

Opłaty Binance są jednymi z najniższych w branży, podczas gdy ceny Coinbase należą do najwyższych. Chociaż użytkownicy z USA zapłacą nieco więcej na Binance.US, nadal jest to znacznie tańsze niż korzystanie z Coinbase.

Średnio zapłacisz 0,50% za transakcję Coinbase plus dodatkowe opłaty za wygodę w zależności od metody płatności, więc możesz zapłacić do 4% za transakcję. Binance wykorzystuje strukturę twórca-taker z takimi samymi opłatami zarówno dla twórców, jak i przyjmujących. Wykres opłat może być mylący dla początkujących, ale oferuje znacznie niższe opłaty, szczególnie dla traderów o dużym obrocie. Użytkownicy Binance mogą obniżyć koszty poprzez:

 • Kupowanie tokenów Binance (BNB) w celu uiszczenia opłat z 25% rabatem
 • Możliwość polecania znajomych, aby uzyskać zniżkę na opłaty transakcyjne
 • Handlowcy o dużym obrocie mogą awansować, aby uzyskać zniżki dla bardzo ważnych osób (VIP)
OpłatyBinanceBaza monet
konto bankoweBezpłatnie poza Stanami Zjednoczonymi1,49%
Portfelnie dotyczy1,49% 
Karty debetowe/kredytowe4,5%3,99%
Przelew do automatycznej izby rozliczeniowej (ACH)nie dotyczyBezpłatny
Przelew0 zł10 USD depozytu, 25 USD wypłaty
Konwersja kryptowalutDarmowy, jednak Binance ma spread powyżej ceny rynkowej0,50% do 2%
Zakupy0,1%0% do 0,50%
Transakcje0,1%0,50%
Inne opłaty0,50% natychmiastowej opłaty za kupno i sprzedaż0,99 do 2,99 USD w zależności od kwoty

3. Portfele

Pozostawienie aktywów kryptograficznych na giełdach nie jest zalecane dla początkujących i zaawansowanych użytkowników, ponieważ platformy jednoserwerowe są bardziej podatne na ataki hakerskie niż systemy rozproszone. 

Istnieją różne rodzaje portfeli kryptowalut, a wiele z nich to gorące portfele – w przeciwieństwie do zimnych portfeli lub przechowywania – które działają po połączeniu z Internetem. Portfele internetowe są bardziej podatne na ataki hakerskie, dlatego użytkownicy powinni rozważyć najlepszą ochronę swoich zasobów. 

Co więcej, portfele wymiany kryptowalut są powiernicze, co oznacza, że ​​giełdy samodzielnie przechowują aktywa swoich klientów, co może być ryzykowne, jeśli giełda zbankrutuje lub nagle zamknie działalność z różnych powodów, jak miało to miejsce w przeszłości na przykład z kanadyjską giełdą Quadriga .

Dzięki portfelom powierniczym użytkownicy nigdy nie mają pełnej kontroli nad swoimi aktywami kryptograficznymi, ponieważ giełda działa jak bank; w związku z tym właściciele nie posiadają kluczy prywatnych, aby ubiegać się o pełne prawo własności.

Z drugiej strony przeniesienie aktywów z portfela powierniczego oznacza, że ​​właściciele muszą wziąć pełną odpowiedzialność za swoje inwestycje, a jeśli stracą klucze prywatne, mogą stracić również dostęp do swoich środków.

Coinbase i Binance mają samodzielne aplikacje portfela kryptograficznego lub wersje przeglądarkowe. Trust Wallet został przejęty przez Binance w 2018 roku i jest teraz oficjalnym portfelem Binance.

Obsługuje ponad 53 łańcuchy bloków i ponad 1 milion zasobów cyfrowych, w tym DApps i NFT.

Mając ponad pięć milionów użytkowników, Trust Wallet zabezpiecza aktywa za pomocą kodu PIN, dostępu biometrycznego, zaszyfrowanego klucza oraz 12-wyrazowej frazy odzyskiwania. Umożliwia zarabianie na przechowywanych kryptowalutach i stawianie monet, dając posiadaczom walut pewną moc decyzyjną w sieci poprzez głosowanie i generowanie dochodu. 

Portfel Coinbase pozwala użytkownikom przechowywać w jednym miejscu ponad 4000 aktywów kryptograficznych, w tym kryptowaluty, NFT i DApps. Może być używany zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i w przeglądarce, i ma chronić zasoby cyfrowe za pomocą wiodących w branży zabezpieczeń. 

Zabezpiecza zasoby hasłem i biometryczną kontrolą dostępu. Zapewnia również dodatkową ochronę dzięki zaszyfrowanej 12-wyrazowej frazie odzyskiwania, która umożliwia dostęp do portfela. 

Podobnie jak ich standardowy odpowiednik na platformie transakcyjnej, portfel Coinbase jest intuicyjny i łatwy w użyciu, podczas gdy portfel Binance Trust jest mniej prosty, ale oferuje niższe opłaty. 

4. Obsługiwane waluty

Binance jest dobrze znany z ogromnej listy altcoinów, z ponad 500 opcjami dostępnymi dla użytkowników spoza USA. Jednak giełda Binance.US obsługuje tylko 80 monet. Coinbase oferuje 107 walut handlowych na swojej zwykłej platformie i 57 na giełdzie Coinbase Pro.

Coinbase obsługuje również waluty fiducjarne, w tym USD, funt brytyjski (GBP) i euro (EUR), podczas gdy Binance obsługuje 18 walut fiducjarnych, takich jak USD, EUR, dolar australijski (AUD), GBP, dolar hongkoński (HKD), i rupia indyjska (INR). W zależności od Twojej lokalizacji Binance oferuje od 50 do 591 par kryptowalut, podczas gdy Coinbase obsługuje 107 dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. 

Następujące kryptowaluty znajdują się na Binance, ale nie na Coinbase: vechain (VET), harmonia (ONE), token vethor (VTHO), dogecoin (DOGE) i qtum (QTUM). Na Coinbase znajdziesz opakowany bitcoin (WBTC), aave (AAVE), sushiswap (SUSHI) i celo (CGLD). Obie platformy obsługują popularne i rozwijające się waluty, takie jak:

 • Myślnik (KRESKA)
 • Storj (STORJ)
 • Kosmos (ATOM)
 • Mieszanka (COMP)
 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Cardano (ADA)

5. Bezpieczeństwo

Giełdy kryptowalut nie otrzymują ochrony ze strony FDIC ani Securities Investor Protection Corp., tak jak robią to tradycyjne aktywa gotówkowe i papiery wartościowe. Coinbase i Binance mają własne podejście do bezpieczeństwa.

Coinbase:

 • Coinbase utrzymuje 2% środków klientów online, a resztę przechowuje w trybie offline w tzw. „chłodni” (bezpieczna lub w inny sposób bezpieczna lokalizacja offline).
 • Coinbase twierdzi, że cała waluta cyfrowa przechowywana na jego platformie jest ubezpieczona od szczególnych okoliczności przestępczych, takich jak naruszenia indywidualnych kont lub kradzież przez pracowników Coinbase.

Binance:

 • Binance.US przechowuje depozyty w dolarach amerykańskich na powierniczych kontach bankowych, które są zazwyczaj ubezpieczone przez FDIC do kwoty 250 000 USD na klienta.
 • Do tej pory Binance.US nie zgłosiło żadnych problemów z bezpieczeństwem. Jednak jego partner, Binance, przyznał, że w 2019 r. hakerzy naruszyli sieć Binance i ukradli 7000 bitcoinów. Poszkodowani użytkownicy otrzymali zwrot kosztów od firmy.

6. Porównanie nagród za stawianie 

Staking pozwala inwestorom zarabiać na swoim krypto, wnosząc wkład do sieci dowodu stawki (PoS) danego aktywa. Kiedy użytkownicy obstawiają kryptowaluty, sprawiają, że bazowy blockchain tego zasobu jest bezpieczniejszy i wydajniejszy, a w zamian otrzymują więcej zasobów z sieci. 

Bez konieczności zarządzania kluczami prywatnymi, handlu lub wykonywania innych skomplikowanych zadań, użytkownicy mogą po prostu uczestniczyć w projektach stakowania i łatwo i bezpiecznie zarabiać kryptowaluty, przesyłając proste żądanie.

Coinbase i Binance obsługują obstawianie wielu kryptowalut i zasobów cyfrowych. 

Baza monet:

Oprócz zarabiania na kryptowalutach poprzez oglądanie filmów edukacyjnych, Coinbase oferuje usługę obstawiania dla ograniczonej liczby kryptowalut, w tym ETH, Tezos (XTZ) i Algorand (ALGO).

Binance:

Binance oferuje stakowanie DeFi i blokowane stakowanie. Układanie DeFi pomaga użytkownikom proxy uczestniczyć w powiązanych zdecentralizowanych projektach w przyjazny dla użytkownika i prosty sposób. 

„Zablokowane tyczenie” odnosi się do procesu blokowania zasobów cyfrowych na blockchainie PoS na określony czas. To przyczynia się do rozwoju sieci, a także zapewnia użytkownikowi nagrody za obstawianie.

Który wybrać?

Nie ma lepszej platformy; jest to głównie kwestia tego, który jest bardziej odpowiedni dla nowego użytkownika lub dla dowolnego użytkownika, w oparciu o jego cele inwestycyjne. 

Obie mają zalety i wady, ale gdybyśmy mieli zdefiniować dwie giełdy w pigułce, Coinbase jest łatwiejszy w użyciu i idealny dla początkujących, podczas gdy Binance jest tańszy i lepiej dopasowany do zaawansowanego tradera.

Jednak przed wybraniem platformy, aby rozpocząć podróż do handlu i inwestycji kryptograficznych, należy rozważyć znacznie więcej. Zachęcamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się więcej.

Często Zadawane Pytania

 • Jak działają Binance i Coinbase?

Obie platformy działają jako pośrednik online dla kryptowalut. Użytkownicy deponują fundusze fiducjarne, aby kupować, sprzedawać lub handlować walutami cyfrowymi. Proces rejestracji jest podobny w obu przypadkach, ale międzynarodowi użytkownicy Binance nie muszą pokazywać dokumentu tożsamości ze zdjęciem, aby zweryfikować swoje konto. Binance.US wymaga jednak dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 

W obu przypadkach utworzysz konto, zweryfikujesz swój adres e-mail i dodasz środki za pomocą dopuszczalnej metody. Gdy będziesz gotowy do dokonania transakcji, udaj się na platformę wymiany, utwórz zamówienie na żądany altcoin i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Giełdy przechowują kryptowalutę, dopóki nie przeniesiesz jej do cyfrowego portfela bitcoin, nie wymienisz jej lub nie wypłacisz.

 • Czy przechowywanie kryptowaluty na giełdach Binance lub Coinbase jest bezpieczne?

Chociaż Binance i Coinbase należą do najlepszych giełd kryptograficznych, użytkowników zachęca się do przechowywania środków w portfelu sprzętowym w celu uzyskania długoterminowych oszczędności. Wszelkie waluty przechowywane online mogą być celem hakerów, a większość giełd doświadczyła naruszeń, w tym Binance w 2019 r.6

Chociaż Coinbase powiedział The New York Times, że nigdy nie został zhakowany i tylko 0,004% jego użytkowników doświadczyło przejęcia konta w roku kończącym się w kwietniu 2021 r., błędy mogą się zdarzyć po Twojej stronie, narażając Twoje monety na ryzyko.7 

Zarówno Binance, jak i Coinbase ubezpieczają swoje gorące przechowywanie, ale bezpieczniejsze może być korzystanie z własnej chłodni za pomocą portfela sprzętowego. Portfel sprzętowy to urządzenie, które nie jest połączone z Internetem i musisz podłączyć je do komputera, aby uzyskać dostęp do swojej cyfrowej waluty.

 • Kto powinien używać Binance lub Coinbase?

Coinbase jest idealny dla początkujących, którzy stawiają na wygodę i bezpieczeństwo. Przyjazna dla użytkownika platforma jest bardzo łatwa w użyciu dla prawie każdego, a po otwarciu aplikacji zobaczysz przejrzysty interfejs z minimalnymi opcjami. Jako zaufana giełda z siedzibą w USA jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy obawiają się kupowania lub handlu kryptowalutą. Płacisz jednak wyższą cenę za dogodne opcje wpłat i wypłat. 

Binance jest odpowiedni dla doświadczonych inwestorów, którzy potrzebują zaawansowanych opcji handlowych i mnóstwa narzędzi analitycznych do tworzenia kopii zapasowych decyzji strategicznych. Początkujący użytkownicy doświadczą krzywej uczenia się, ale kiedy już się nauczysz, będzie to łatwiejsze. Dzięki niskim opłatom, ponad 500 kryptowalutom i dostępności w ponad 180 krajach, Binance jest doskonałym wyborem dla mieszkańców spoza USA, którzy chcą zaawansowanej platformy.

Najlepsze giełdy handlu tokenami. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zarabiaj nieograniczone pieniądze

BinancePoloniexBitfinexHuobiMXCProBITGate.io

Oto spojrzenie na dwie dobrze ugruntowane giełdy, Coinbase i Binance, oraz to, co powinieneś wziąć pod uwagę, aby pomóc Ci zdecydować, która może być dla Ciebie lepsza.

Dziękuję za przeczytanie!

What is GEEK

Buddha Community

Amara Sophi

Amara Sophi

1602666712

Binance Clone Script to Start a Crypto Exchange like Binance

Cryptocurrencies are the hot topic in recent days!! There are many startups and business entrepreneurs are emerging towards the crypto exchange solution business. There are many popular Cryptocurrency exchanges like Binance, LocalBitcoins, Coinbase, Paxful, Remitano, Wazirx, Poloniex etc, to buy and sell cryptocurrencies.

Binance exchange is the second largest decentralized crypto exchange/ trading platform. The Binance exchange platform offers multiple trading options and supports more than 45 cryptocurrencies like Bitcoin,Litecoin, USDT and more…

If you wish to create your own cryptocurrency exchange it is necessary to choose the best platform that is more suitable for your business.

To go head in the exchange script like Binance, obviously you need an expert advice to start your exchange/ trading business. You can easily launch your own platform in no time with an advanced Binance clone script.

**

Binance Clone Script **

Binance Clone Script means a complete and well developed ready-made Website Clone Script with highly customizable and cutting-edge technology stacks.

**Prominent Features in Binance Clone Script **

Buy/ Sell History
Live Trading Charts
Basic and Advanced Trading Interface For Traders
Advanced UI/UX Interface
Trusted Wallet Integration
Signup and Login Using The Mail Id
Admin Panel
Better Navigation Dashboard
Anti Phishing Code
Google Authentication
SMS Verification
Open Order Explicit History

Coinjoker is a Leading Cryptocurrency Exchange Clone Script provider that offers exclusive and adaptable ready-made Binance Clone Script at an affordable price with the above listing features and functionalities.

Get the best Crypto Exchange Platform scripts to launch your own exchange within 7 days!!

**Get a Detailed Insights about Binance Clone Script **>> https://www.cryptoexchangescript.com/contact-us

For queries feel free to contact our team experts,

Whatsapp ->> +91 9791703519

Skype->> live:support_60864

Telegram->> https://t.me/Coin_Joker

#binance-clone-script #binance-clone #binance-exchange-clone #binance-website-clone #binance-dex-clone #binance--clone-app

Porównanie Binance vs. Coinbase | Która giełda kryptowalut jest lepsza

Binance i Coinbase wyróżniają się jako najpopularniejsze i najbardziej popularne giełdy kryptowalut na całym świecie. Obie giełdy istnieją od kilku lat. Coinbase powstało już w 2012 roku, Binance w 2017 roku z bardzo różnymi podejściami. 

Coinbase to amerykańska giełda przeznaczona dla początkujących z prostym interfejsem i ograniczonymi typami transakcji. Binance ma stromą krzywą uczenia się, obsługuje zaawansowanych użytkowników i zapewnia międzynarodowym traderom setki opcji handlu walutami.  

Chociaż platforma Binance jest przyjazna dla użytkownika i oferuje trzy poziomy zorganizowane zgodnie z doświadczeniem handlowym, nie jest tak łatwa w użyciu jak Coinbase. Wersja Binance.US jest mniej solidna z ograniczonymi opcjami i wyższymi opłatami. Ale nie możesz pokonać niskich kosztów Binance w porównaniu z wysokimi cenami Coinbase.

Powszechnie uważa się, że Coinbase jest prostszą platformą w użyciu. Jak się porównują i czy można sądzić, że Binance jest dobre dla początkujących?

Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, podkreślając główne różnice między dwiema giełdami i oferując czytelnikom odpowiednie wytyczne dotyczące ustalenia, która platforma wymiany kryptowalut jest najlepsza dla ich strategii handlowej.

Binance

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Binance zostało założone w 2017 roku przez Changpenga Zhao, znanego również jako CZ, chińsko-kanadyjskiego dyrektora biznesowego, a wcześniej dewelopera, który pracował nad stworzeniem Blockchain.info, a także pełnił funkcję dyrektora ds. technologii dla innej giełdy kryptograficznej OkCoin.

Binance to obecnie największa na świecie giełda pod względem dziennego wolumenu obrotu kryptowalutami. Rzeczywiście jest bezpośrednim konkurentem Coinbase zarówno pod względem wielkości obrotu, jak i kapitalizacji rynkowej. 

Binance jest dostępny w ponad 180 krajach na całym świecie, chociaż musieli stworzyć oddzielną firmę, Binance.US, specjalnie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych ze względu na bardziej uciążliwe lokalne przepisy jurysdykcyjne. 

Giełda stanęła w obliczu kilku działań regulacyjnych w różnych krajach na całym świecie, głównie z powodu oskarżeń o problemy z praniem pieniędzy. Firma musiała kilkakrotnie przenosić się, zanim ostatecznie została założona i ma siedzibę na Kajmanach.

Binance zyskało reputację giełdy, która czasami prowadziła pewne działania biznesowe, zanim poprosiła o pozwolenie, co spowodowało dalsze problemy regulacyjne. Działanie bez zbyt wielu ograniczeń z pewnością sprzyja szybszym innowacjom, które giełda pokazała z biegiem czasu i innymi platformami. Jednak spowodowało to również bliższą kontrolę ze strony władz. 

Wkrótce po premierze, Binance wypuściło swoją kryptowalutę, Binance Coin (BNB) stała się jedną z pięciu najlepszych monet pod względem kapitalizacji rynkowej. 

W 2020 r. giełda uruchomiła Binance Smart Chain (BSC), sieć blockchain zbudowaną do uruchamiania inteligentnych zdecentralizowanych aplikacji opartych na umowach (DApps) i umożliwiającą użytkownikom zarządzanie ich zasobami cyfrowymi w różnych łańcuchach. Binance Smart Chain jest obsługiwany przez Coinbase Cloud, który oferuje bezpieczną infrastrukturę odczytu/zapisu i partycypacji dla BSC, umożliwiając tym, którzy chcą budować w łańcuchu lub pomóc zabezpieczyć sieć.

Funkcjonalności takie jak wydobywanie bitcoinów, zdecentralizowane finanse (DeFi) i inne finansowe usługi kryptograficzne przypieczętowały sukces Binance na przestrzeni lat.

 • Główne cechy platformy: Niskie opłaty, wszechstronne opcje wykresów i setki kryptowalut
 • Opłaty: 0,10% opłaty za transakcje spot, 4,5% za zakupy kartą debetową
 • Liczba obsługiwanych kryptowalut: ponad 500 dla globalnych traderów na Binance i 80 dla inwestorów amerykańskich na Binance.US
 • Funkcje bezpieczeństwa: weryfikacja dwuetapowa (2FA), ubezpieczone przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) salda w dolarach amerykańskich (USD) dla Binance.US, zarządzanie urządzeniami, biała lista adresów, przechowywanie w chłodni
 • Obsługiwane typy transakcji: zlecenie z limitem, zlecenie rynkowe, zlecenie stop-limit, zlecenie kroczące stop, zlecenie tylko post, handel peer-to-peer, handel z depozytem zabezpieczającym, zlecenie anuluj drugie i więcej
 • Maksymalna kwota handlu: Limity różnią się w zależności od zakupionej kryptowaluty

Plusy

 • Ponad 500 kryptowalut do handlu
 • Jedna z najtańszych platform w użyciu
 • Ogromny wybór typów transakcji

Cons

 • Klienci z USA nie mogą korzystać z platformy Binance, a giełda Binance.US jest bardzo ograniczona
 • Może to być przytłaczające, nawet dla doświadczonych użytkowników
 • Brak wbudowanego portfela cyfrowego
 • W problemach regulacyjnych w kilku krajach i w trakcie dochodzenia w USA

Baza monet

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Platforma z siedzibą w USA była pierwszą główną giełdą Bitcoin, założoną przez byłego inżyniera Airbnb Briana Armstronga i byłego handlowca Goldman Sachs, Freda Ehrsama. Został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2012 roku, trzy lata po tym, jak biała księga Bitcoin stała się znana na całym świecie. 

Początkowo Bitcoin był jedyną istniejącą kryptowalutą w obrocie na platformie i po raz pierwszy można go było kupić za pomocą przelewów bankowych. 

W pierwszych latach giełda otrzymała finansowanie od znanych firm venture capital, takich jak Union Square Ventures i Andreessen Horowitz. Współpracował z Overstock, Expedia i Dell, aby umożliwić im przyjmowanie płatności Bitcoin.

Coinbase skutecznie ma dwie platformy, Coinbase i Coinbase Pro. Coinbase Pro wywodzi się z poprzedniej platformy znanej jako GDAX (Global Digital Asset Exchange) i jest skierowany do bardziej zaawansowanych traderów. Prosta platforma Coinbase została zaprojektowana z myślą o nowych inwestorach kryptograficznych, którzy po prostu muszą kupić lub przekonwertować kryptowalutę. Może być również używany do celów edukacyjnych.  

W kwietniu 2021 r. Coinbase Global stała się pierwszą firmą kryptowalutową, która zadebiutowała na giełdzie Nasdaq poprzez bezpośrednie notowanie (inwestycje oferowane bezpośrednio publicznie bez pośredników). Platforma ma obecnie około 73 miliony zweryfikowanych użytkowników, 10 000 instytucji i 185 000 partnerów ekosystemu w ponad 100 krajach, którzy ufają Coinbase, aby szybko i bezpiecznie inwestować w kryptowaluty i używać ich jako środka wymiany.

Coinbase przede wszystkim odniósł sukces, pozostając na właściwej ścieżce po stronie regulacyjnej. Jednak społeczność kryptograficzna szeroko skrytykowała ją za ścisłą współpracę z IRS i równoważnym urzędem w innych krajach w celu ujawnienia danych osobowych do celów podatkowych. 

 • Główne cechy platformy: Intuicyjna, przyjazna dla początkujących platforma oferująca podstawowe transakcje, portfel cyfrowy i wypłaty na PayPal
 • Opłaty: 0,50% za transakcję, 3,99% za zakupy kartą kredytową, 1,49% za zakupy z portfela Coinbase lub konta bankowego, a przelewy wynoszą 10 USD za wpłatę i 25 USD za wypłatę
 • Liczba obsługiwanych kryptowalut: 107
 • Funkcje bezpieczeństwa: weryfikacja 2FA, ubezpieczenie gorącego przechowywania w przypadku naruszenia bezpieczeństwa Coinbase, biometryczne logowanie odciskiem palca, zimne przechowywanie, salda USD ubezpieczone przez FDIC, szyfrowanie AES-256 dla cyfrowych portfeli
 • Obsługiwane typy transakcji: Kupuj, sprzedawaj, wysyłaj, odbieraj i wymieniaj
 • Maksymalna kwota transakcji: Limity różnią się w zależności od metody płatności i regionu
   

Plusy

 • Niezwykle przyjazna dla użytkownika platforma
 • Dobrze znane i zaufane przez amerykańskie organy regulacyjne
 • Wiele sposobów na zakup kryptowalut

Cons

 • Drogie opłaty za transakcje i metody płatności
 • Ograniczone opcje zaawansowane dla doświadczonych traderów
 • Mniej rodzajów transakcji niż na innych platformach

Jak się porównują?

PlatformyBinanceBaza monet
Główne cechy platformyNiskie opłaty, kompleksowe opcje wykresów i setki kryptowalutIntuicyjna, przyjazna dla początkujących platforma oferująca podstawowe transakcje, portfel cyfrowy i wypłaty na PayPal
Opłaty0,10% opłaty za transakcje spot, 4,5% zakupy kartą debetową0,50% na transakcję, 3,99% na zakupy kartą kredytową, 1,49% na zakupy z portfela Coinbase lub konta bankowego, a przelewy wynoszą 10 USD za wpłatę i 25 USD za wypłatę
Liczba obsługiwanych kryptowalutPonad 500 dla globalnych traderów na Binance. 60 dostępnych dla inwestorów z USA na Binance.US107
Funkcjonalność związana z bezpieczeństwemWeryfikacja 2FA, salda USD ubezpieczone przez FDIC dla Binance.US, zarządzanie urządzeniami, biała lista adresów, chłodniaWeryfikacja 2FA, ubezpieczenie gorącego magazynu w przypadku naruszenia bezpieczeństwa Coinbase, biometryczne logowanie odciskiem palca, chłodnia, salda USD ubezpieczone przez FDIC, szyfrowanie AES-256 dla cyfrowych portfeli
Obsługiwane rodzaje transakcjiZlecenie z limitem, zlecenie rynkowe, zlecenie stop-limit, zlecenie trailing stop, zlecenie tylko post, handel peer-to-peer, handel z depozytem zabezpieczającym, zlecenie anuluj drugie i więcejKupuj, sprzedawaj, wysyłaj, odbieraj i wymieniaj
Maksymalna kwota handlowaLimity różnią się w zależności od zakupionej kryptowalutyLimity różnią się w zależności od metody płatności i regionu

1. Funkcje

Ponieważ platformy są przeznaczone dla różnych typów ludzi, zauważysz ogromne różnice w ich zestawach funkcji. Jednak oba zapewniają aplikacje mobilne z listami obserwacyjnymi lub śledzeniem cen na żywo. Ale na tym podobieństwa się kończą. 

Z Binance otrzymasz:

 • Centrum nagród oferujące wyzwania i prezenty jako sposób na zarabianie kryptowalut
 • Zaawansowane wykresy z setkami wskaźników i nakładek
 • Klucze publicznego interfejsu programowania aplikacji (API) do integracji innych narzędzi programowych
 • Ponad 13 rodzajów transakcji na Binance
 • Możliwość korzystania z portfela cyfrowego innej firmy, Trust Wallet
 • Użytkownicy w ponad 180 krajach mogą handlować na Binance, ale tylko 43 stany mogą korzystać z Binance.US, z wyłączeniem Connecticut, Hawajów, Nowego Jorku, Teksasu, Vermont, Idaho i Luizjany

Co więcej, klienci z USA nie mogą płacić kartą kredytową ani dokonywać transakcji z pełną marżą, podczas gdy Coinbase obsługuje płatności kartą kredytową, a na Coinbase Pro można dokonywać transakcji z wykorzystaniem marży. 

W porównaniu do Binance, Coinbase oferuje więcej funkcji dla mieszkańców USA, ale mniej opcji dla międzynarodowych traderów. Funkcje obejmują:

 • Bezpieczny, samodzielny cyfrowy gorący portfel, którego możesz używać z Coinbase i innymi giełdami
 • Możliwość wypłaty środków na konto PayPal
 • Dostępne do użytku w ponad 100 krajach i 49 stanach, bez możliwości handlu dla mieszkańców Hawajów
 • Newsletter prezentujący najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut
 • Opcjonalna platforma Coinbase Pro z ograniczonymi funkcjami tworzenia wykresów, w tym możliwością śledzenia wykładniczych średnich kroczących
 • Można zarabiać na kryptowalutach oglądając krótkie filmy

2. Opłaty

Opłaty Binance są jednymi z najniższych w branży, podczas gdy ceny Coinbase należą do najwyższych. Chociaż użytkownicy z USA zapłacą nieco więcej na Binance.US, nadal jest to znacznie tańsze niż korzystanie z Coinbase.

Średnio zapłacisz 0,50% za transakcję Coinbase plus dodatkowe opłaty za wygodę w zależności od metody płatności, więc możesz zapłacić do 4% za transakcję. Binance wykorzystuje strukturę twórca-taker z takimi samymi opłatami zarówno dla twórców, jak i przyjmujących. Wykres opłat może być mylący dla początkujących, ale oferuje znacznie niższe opłaty, szczególnie dla traderów o dużym obrocie. Użytkownicy Binance mogą obniżyć koszty poprzez:

 • Kupowanie tokenów Binance (BNB) w celu uiszczenia opłat z 25% rabatem
 • Możliwość polecania znajomych, aby uzyskać zniżkę na opłaty transakcyjne
 • Handlowcy o dużym obrocie mogą awansować, aby uzyskać zniżki dla bardzo ważnych osób (VIP)
OpłatyBinanceBaza monet
konto bankoweBezpłatnie poza Stanami Zjednoczonymi1,49%
Portfelnie dotyczy1,49% 
Karty debetowe/kredytowe4,5%3,99%
Przelew do automatycznej izby rozliczeniowej (ACH)nie dotyczyBezpłatny
Przelew0 zł10 USD depozytu, 25 USD wypłaty
Konwersja kryptowalutDarmowy, jednak Binance ma spread powyżej ceny rynkowej0,50% do 2%
Zakupy0,1%0% do 0,50%
Transakcje0,1%0,50%
Inne opłaty0,50% natychmiastowej opłaty za kupno i sprzedaż0,99 do 2,99 USD w zależności od kwoty

3. Portfele

Pozostawienie aktywów kryptograficznych na giełdach nie jest zalecane dla początkujących i zaawansowanych użytkowników, ponieważ platformy jednoserwerowe są bardziej podatne na ataki hakerskie niż systemy rozproszone. 

Istnieją różne rodzaje portfeli kryptowalut, a wiele z nich to gorące portfele – w przeciwieństwie do zimnych portfeli lub przechowywania – które działają po połączeniu z Internetem. Portfele internetowe są bardziej podatne na ataki hakerskie, dlatego użytkownicy powinni rozważyć najlepszą ochronę swoich zasobów. 

Co więcej, portfele wymiany kryptowalut są powiernicze, co oznacza, że ​​giełdy samodzielnie przechowują aktywa swoich klientów, co może być ryzykowne, jeśli giełda zbankrutuje lub nagle zamknie działalność z różnych powodów, jak miało to miejsce w przeszłości na przykład z kanadyjską giełdą Quadriga .

Dzięki portfelom powierniczym użytkownicy nigdy nie mają pełnej kontroli nad swoimi aktywami kryptograficznymi, ponieważ giełda działa jak bank; w związku z tym właściciele nie posiadają kluczy prywatnych, aby ubiegać się o pełne prawo własności.

Z drugiej strony przeniesienie aktywów z portfela powierniczego oznacza, że ​​właściciele muszą wziąć pełną odpowiedzialność za swoje inwestycje, a jeśli stracą klucze prywatne, mogą stracić również dostęp do swoich środków.

Coinbase i Binance mają samodzielne aplikacje portfela kryptograficznego lub wersje przeglądarkowe. Trust Wallet został przejęty przez Binance w 2018 roku i jest teraz oficjalnym portfelem Binance.

Obsługuje ponad 53 łańcuchy bloków i ponad 1 milion zasobów cyfrowych, w tym DApps i NFT.

Mając ponad pięć milionów użytkowników, Trust Wallet zabezpiecza aktywa za pomocą kodu PIN, dostępu biometrycznego, zaszyfrowanego klucza oraz 12-wyrazowej frazy odzyskiwania. Umożliwia zarabianie na przechowywanych kryptowalutach i stawianie monet, dając posiadaczom walut pewną moc decyzyjną w sieci poprzez głosowanie i generowanie dochodu. 

Portfel Coinbase pozwala użytkownikom przechowywać w jednym miejscu ponad 4000 aktywów kryptograficznych, w tym kryptowaluty, NFT i DApps. Może być używany zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i w przeglądarce, i ma chronić zasoby cyfrowe za pomocą wiodących w branży zabezpieczeń. 

Zabezpiecza zasoby hasłem i biometryczną kontrolą dostępu. Zapewnia również dodatkową ochronę dzięki zaszyfrowanej 12-wyrazowej frazie odzyskiwania, która umożliwia dostęp do portfela. 

Podobnie jak ich standardowy odpowiednik na platformie transakcyjnej, portfel Coinbase jest intuicyjny i łatwy w użyciu, podczas gdy portfel Binance Trust jest mniej prosty, ale oferuje niższe opłaty. 

4. Obsługiwane waluty

Binance jest dobrze znany z ogromnej listy altcoinów, z ponad 500 opcjami dostępnymi dla użytkowników spoza USA. Jednak giełda Binance.US obsługuje tylko 80 monet. Coinbase oferuje 107 walut handlowych na swojej zwykłej platformie i 57 na giełdzie Coinbase Pro.

Coinbase obsługuje również waluty fiducjarne, w tym USD, funt brytyjski (GBP) i euro (EUR), podczas gdy Binance obsługuje 18 walut fiducjarnych, takich jak USD, EUR, dolar australijski (AUD), GBP, dolar hongkoński (HKD), i rupia indyjska (INR). W zależności od Twojej lokalizacji Binance oferuje od 50 do 591 par kryptowalut, podczas gdy Coinbase obsługuje 107 dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. 

Następujące kryptowaluty znajdują się na Binance, ale nie na Coinbase: vechain (VET), harmonia (ONE), token vethor (VTHO), dogecoin (DOGE) i qtum (QTUM). Na Coinbase znajdziesz opakowany bitcoin (WBTC), aave (AAVE), sushiswap (SUSHI) i celo (CGLD). Obie platformy obsługują popularne i rozwijające się waluty, takie jak:

 • Myślnik (KRESKA)
 • Storj (STORJ)
 • Kosmos (ATOM)
 • Mieszanka (COMP)
 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Cardano (ADA)

5. Bezpieczeństwo

Giełdy kryptowalut nie otrzymują ochrony ze strony FDIC ani Securities Investor Protection Corp., tak jak robią to tradycyjne aktywa gotówkowe i papiery wartościowe. Coinbase i Binance mają własne podejście do bezpieczeństwa.

Coinbase:

 • Coinbase utrzymuje 2% środków klientów online, a resztę przechowuje w trybie offline w tzw. „chłodni” (bezpieczna lub w inny sposób bezpieczna lokalizacja offline).
 • Coinbase twierdzi, że cała waluta cyfrowa przechowywana na jego platformie jest ubezpieczona od szczególnych okoliczności przestępczych, takich jak naruszenia indywidualnych kont lub kradzież przez pracowników Coinbase.

Binance:

 • Binance.US przechowuje depozyty w dolarach amerykańskich na powierniczych kontach bankowych, które są zazwyczaj ubezpieczone przez FDIC do kwoty 250 000 USD na klienta.
 • Do tej pory Binance.US nie zgłosiło żadnych problemów z bezpieczeństwem. Jednak jego partner, Binance, przyznał, że w 2019 r. hakerzy naruszyli sieć Binance i ukradli 7000 bitcoinów. Poszkodowani użytkownicy otrzymali zwrot kosztów od firmy.

6. Porównanie nagród za stawianie 

Staking pozwala inwestorom zarabiać na swoim krypto, wnosząc wkład do sieci dowodu stawki (PoS) danego aktywa. Kiedy użytkownicy obstawiają kryptowaluty, sprawiają, że bazowy blockchain tego zasobu jest bezpieczniejszy i wydajniejszy, a w zamian otrzymują więcej zasobów z sieci. 

Bez konieczności zarządzania kluczami prywatnymi, handlu lub wykonywania innych skomplikowanych zadań, użytkownicy mogą po prostu uczestniczyć w projektach stakowania i łatwo i bezpiecznie zarabiać kryptowaluty, przesyłając proste żądanie.

Coinbase i Binance obsługują obstawianie wielu kryptowalut i zasobów cyfrowych. 

Baza monet:

Oprócz zarabiania na kryptowalutach poprzez oglądanie filmów edukacyjnych, Coinbase oferuje usługę obstawiania dla ograniczonej liczby kryptowalut, w tym ETH, Tezos (XTZ) i Algorand (ALGO).

Binance:

Binance oferuje stakowanie DeFi i blokowane stakowanie. Układanie DeFi pomaga użytkownikom proxy uczestniczyć w powiązanych zdecentralizowanych projektach w przyjazny dla użytkownika i prosty sposób. 

„Zablokowane tyczenie” odnosi się do procesu blokowania zasobów cyfrowych na blockchainie PoS na określony czas. To przyczynia się do rozwoju sieci, a także zapewnia użytkownikowi nagrody za obstawianie.

Który wybrać?

Nie ma lepszej platformy; jest to głównie kwestia tego, który jest bardziej odpowiedni dla nowego użytkownika lub dla dowolnego użytkownika, w oparciu o jego cele inwestycyjne. 

Obie mają zalety i wady, ale gdybyśmy mieli zdefiniować dwie giełdy w pigułce, Coinbase jest łatwiejszy w użyciu i idealny dla początkujących, podczas gdy Binance jest tańszy i lepiej dopasowany do zaawansowanego tradera.

Jednak przed wybraniem platformy, aby rozpocząć podróż do handlu i inwestycji kryptograficznych, należy rozważyć znacznie więcej. Zachęcamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się więcej.

Często Zadawane Pytania

 • Jak działają Binance i Coinbase?

Obie platformy działają jako pośrednik online dla kryptowalut. Użytkownicy deponują fundusze fiducjarne, aby kupować, sprzedawać lub handlować walutami cyfrowymi. Proces rejestracji jest podobny w obu przypadkach, ale międzynarodowi użytkownicy Binance nie muszą pokazywać dokumentu tożsamości ze zdjęciem, aby zweryfikować swoje konto. Binance.US wymaga jednak dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 

W obu przypadkach utworzysz konto, zweryfikujesz swój adres e-mail i dodasz środki za pomocą dopuszczalnej metody. Gdy będziesz gotowy do dokonania transakcji, udaj się na platformę wymiany, utwórz zamówienie na żądany altcoin i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Giełdy przechowują kryptowalutę, dopóki nie przeniesiesz jej do cyfrowego portfela bitcoin, nie wymienisz jej lub nie wypłacisz.

 • Czy przechowywanie kryptowaluty na giełdach Binance lub Coinbase jest bezpieczne?

Chociaż Binance i Coinbase należą do najlepszych giełd kryptograficznych, użytkowników zachęca się do przechowywania środków w portfelu sprzętowym w celu uzyskania długoterminowych oszczędności. Wszelkie waluty przechowywane online mogą być celem hakerów, a większość giełd doświadczyła naruszeń, w tym Binance w 2019 r.6

Chociaż Coinbase powiedział The New York Times, że nigdy nie został zhakowany i tylko 0,004% jego użytkowników doświadczyło przejęcia konta w roku kończącym się w kwietniu 2021 r., błędy mogą się zdarzyć po Twojej stronie, narażając Twoje monety na ryzyko.7 

Zarówno Binance, jak i Coinbase ubezpieczają swoje gorące przechowywanie, ale bezpieczniejsze może być korzystanie z własnej chłodni za pomocą portfela sprzętowego. Portfel sprzętowy to urządzenie, które nie jest połączone z Internetem i musisz podłączyć je do komputera, aby uzyskać dostęp do swojej cyfrowej waluty.

 • Kto powinien używać Binance lub Coinbase?

Coinbase jest idealny dla początkujących, którzy stawiają na wygodę i bezpieczeństwo. Przyjazna dla użytkownika platforma jest bardzo łatwa w użyciu dla prawie każdego, a po otwarciu aplikacji zobaczysz przejrzysty interfejs z minimalnymi opcjami. Jako zaufana giełda z siedzibą w USA jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy obawiają się kupowania lub handlu kryptowalutą. Płacisz jednak wyższą cenę za dogodne opcje wpłat i wypłat. 

Binance jest odpowiedni dla doświadczonych inwestorów, którzy potrzebują zaawansowanych opcji handlowych i mnóstwa narzędzi analitycznych do tworzenia kopii zapasowych decyzji strategicznych. Początkujący użytkownicy doświadczą krzywej uczenia się, ale kiedy już się nauczysz, będzie to łatwiejsze. Dzięki niskim opłatom, ponad 500 kryptowalutom i dostępności w ponad 180 krajach, Binance jest doskonałym wyborem dla mieszkańców spoza USA, którzy chcą zaawansowanej platformy.

Najlepsze giełdy handlu tokenami. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zarabiaj nieograniczone pieniądze

BinancePoloniexBitfinexHuobiMXCProBITGate.io

Oto spojrzenie na dwie dobrze ugruntowane giełdy, Coinbase i Binance, oraz to, co powinieneś wziąć pod uwagę, aby pomóc Ci zdecydować, która może być dla Ciebie lepsza.

Dziękuję za przeczytanie!

Autumn Blick

Autumn Blick

1598839687

How native is React Native? | React Native vs Native App Development

If you are undertaking a mobile app development for your start-up or enterprise, you are likely wondering whether to use React Native. As a popular development framework, React Native helps you to develop near-native mobile apps. However, you are probably also wondering how close you can get to a native app by using React Native. How native is React Native?

In the article, we discuss the similarities between native mobile development and development using React Native. We also touch upon where they differ and how to bridge the gaps. Read on.

A brief introduction to React Native

Let’s briefly set the context first. We will briefly touch upon what React Native is and how it differs from earlier hybrid frameworks.

React Native is a popular JavaScript framework that Facebook has created. You can use this open-source framework to code natively rendering Android and iOS mobile apps. You can use it to develop web apps too.

Facebook has developed React Native based on React, its JavaScript library. The first release of React Native came in March 2015. At the time of writing this article, the latest stable release of React Native is 0.62.0, and it was released in March 2020.

Although relatively new, React Native has acquired a high degree of popularity. The “Stack Overflow Developer Survey 2019” report identifies it as the 8th most loved framework. Facebook, Walmart, and Bloomberg are some of the top companies that use React Native.

The popularity of React Native comes from its advantages. Some of its advantages are as follows:

 • Performance: It delivers optimal performance.
 • Cross-platform development: You can develop both Android and iOS apps with it. The reuse of code expedites development and reduces costs.
 • UI design: React Native enables you to design simple and responsive UI for your mobile app.
 • 3rd party plugins: This framework supports 3rd party plugins.
 • Developer community: A vibrant community of developers support React Native.

Why React Native is fundamentally different from earlier hybrid frameworks

Are you wondering whether React Native is just another of those hybrid frameworks like Ionic or Cordova? It’s not! React Native is fundamentally different from these earlier hybrid frameworks.

React Native is very close to native. Consider the following aspects as described on the React Native website:

 • Access to many native platforms features: The primitives of React Native render to native platform UI. This means that your React Native app will use many native platform APIs as native apps would do.
 • Near-native user experience: React Native provides several native components, and these are platform agnostic.
 • The ease of accessing native APIs: React Native uses a declarative UI paradigm. This enables React Native to interact easily with native platform APIs since React Native wraps existing native code.

Due to these factors, React Native offers many more advantages compared to those earlier hybrid frameworks. We now review them.

#android app #frontend #ios app #mobile app development #benefits of react native #is react native good for mobile app development #native vs #pros and cons of react native #react mobile development #react native development #react native experience #react native framework #react native ios vs android #react native pros and cons #react native vs android #react native vs native #react native vs native performance #react vs native #why react native #why use react native

Angelina roda

Angelina roda

1624919160

How to Send Crypto from Binance to Coinbase Pro | Quick & Easy!

In this video, we walk-through how to send crypto from Binance to Coinbase Pro in just a few, simple steps. You will learn how to send any cryptocurrency such as Bitcoin, Ethereum, Litecoin and more from the Binance exchange to Coinbase Pro!

📺 The video in this post was made by Will Walker
The origin of the article: https://www.youtube.com/watch?v=pcnHwafdDsQ
🔺 DISCLAIMER: The article is for information sharing. The content of this video is solely the opinions of the speaker who is not a licensed financial advisor or registered investment advisor. Not investment advice or legal advice.
Cryptocurrency trading is VERY risky. Make sure you understand these risks and that you are responsible for what you do with your money
🔥 If you’re a beginner. I believe the article below will be useful to you ☞ What You Should Know Before Investing in Cryptocurrency - For Beginner
⭐ ⭐ ⭐The project is of interest to the community. Join to Get free ‘GEEK coin’ (GEEKCASH coin)!
☞ **-----CLICK HERE-----**⭐ ⭐ ⭐
Thanks for visiting and watching! Please don’t forget to leave a like, comment and share!

#bitcoin #blockchain #crypto #binance #coinbase pro #how to send crypto from binance to coinbase pro

Binance VS Coinbase

Binance and Coinbase are two cryptocurrency platforms with very different approaches. Coinbase is a U.S.-based exchange designed for beginners with a simple interface and limited transaction types. Binance has a steep learning curve, supports advanced users, and provides international traders with hundreds of currency trading options.

Although the Binance platform is user-friendly and offers three levels organized according to trading experience, it isn’t nearly as easy to use as Coinbase is. The Binance.US version is less robust with limited options and higher fees. But, you can’t beat the low cost of Binance versus Coinbase’s high prices.
**
Binance Pros & Cons
Pros

Over 500 cryptocurrencies for trade
One of the cheapest platforms to use
Massive selection of transaction types

Cons
U.S. customers can’t use the Binance platform, and the Binance.US exchange is very limited
It can be overwhelming, even for experienced users
No built-in digital wallet

Coinbase Pros & Cons
Pros
Extremely user-friendly platform
Well-known and trusted by U.S. regulators
Multiple ways to purchase cryptocurrency

Cons

Expensive fees for transactions and payment methods
Limited advanced options for expert traders
Fewer transaction types than other platforms

Source: FinanceMagnets

Both Binance & Coinbase is the prominent exchange in the crypto space. These Two Exchanges have its own traders and uses different strategies. Now in 2020, Crypto Industry is in epic peak, My making use of Crypto Exchange Clone scripts like Binance Clone Script & Coinbase Clone Script , one can kick start their own bitcoin exchange instantly and easily.

#binance #coinbase